Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 "Vatikansky orloj" alebo A zase bude striedanie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Katolicky rozvod Téma Next Topic: Duchovny vodca sa mi vyhyba
Strana: z 4

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2012 :  11:01:16  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov



Benedikt pomaly ale isto odchadza.

Odchadza clovek, ktory este za mladi bol na indexe podozrivych:





a bude tak nasledovat aj ostatnych partajnikov odtial:






Otazka znie, ci spolu s nim odide aj "kurz", ktory pomahal implementovat, betonovat a udrzovat pocas svojej ery?

Podla toho, akymi kardinalmi a personami sa obklopil a este stiha obklopovat, nemozno to rozumne predpokladat.


Sice nebol takym hercom (a to doslova, Wojtyla miloval divadlo), ako jeho predchodca






ktoreho "blahorecil",

a ktoreho v terminalnej faze zivota nechali v "urade" trapit sa, na posmech sveta:





svojho predchodcu predcil minimalne v tom, ze sa mu podarilo uspesne sa zaradit medzi svetovy "thin-tank"







pricom velmi dobre vieme, kto medzi tuto elitu patri, kym je vyberana a v prospech koho ona pracuje.
BTW, vsimnite si "nahodu", v akej mitre ho tam medzi elitarov dali.


Bude zaujimave sledovat, co vsetko este stihne, kym neudru hodiny na vatikanskom orloji..

Miliarda dvesto milionov ludi ma o program postarane.
Aj ked nalejme si cisteho vina, len promile z tohto cisla sa skutocne zaujima o dobre dianie a len promile uprimne prespevuje "ziv Boze otca svateho, namestnika kristovho"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora 

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2012 :  13:57:23  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Podľa mňa príde niekto otvorene liberálnejší, kto sa nebude zaodievať pláštikom konzervatizmu. Možno niekto typu Schönborn, kto podľa kardinálov viac pritiahne mládež a "hľadajúcich".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2012 :  10:36:43  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
co je to index podozrivych a co je tam napisane? dakujem

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 február 2012 :  09:45:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Benediktovi na tento rok uz neurcili ani zavazny program, takze sa zrejme deje nieco ,co pred ocami katolikov zostava utajene .Striedanie bude zaujimave,stara garda koncilova Ratzingerom vymrela
Zmenz treba ocakavat v smere dalsej destrukcie katolicizmu , na oltar ekumenizmu skor , alebo neskor padne aj papezskz primat , v takej , alebo onakej podobe

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 február 2012 :  14:12:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
co je to index podozrivych a co je tam napisane? dakujem

Pôvodne zaslal janka - 10 február 2012 :  10:36:43


Vatikanska komisia zostavila zoznam podozrivych nekatolickych tvrdeni aj s prislusnymi autormi
Mimochodom , ocitnut sa na takomto zozname ma za nasledok vylucenie z papezskej volby

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 12 február 2012 :  16:02:53  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Prečo sú tu zas fotky, ktoré znemožňujú Petrových nástupcov??

R asi nemôže svoje potreby (obsesie?) umiestniť takéto fotky sem ovládnuť..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 12 február 2012 :  17:02:48  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Umiestnit sem tento typ fotiek znamena, ze prispievatel je zaujimava osoba, hodna hlbsieho studia.
No a co sa tyka jeho nezlomnej viery v slobodomurarsku minulost papezov, tzv. katolici, sa velmi obavaju o jeho zdravie, ked raz vatikan zmeni liturgicke biele rucho na modre, po pripade dovoli zobrazovanie hviezd aj inde ako na papezovej pokryvke hlavy.
Na zaver je tu charakteristicka fotka znameho teologa, zakladatela cirkvi zorientovanych katolikov, v mladsom veku, ktora dokazuje, ze clovek moze byt zaujimavy aj vtedy ked je mlady a pripraveny na fotenie.
Davam hlavne do pozornosti naoko nezmyselne modre sikme pruhy na tvari. Ide tu o znak jedneho z najvyssich slobodomurarskych zasvateni muza na fotke.
http://www.kredo.sk/bforum/avatars/tomast.jpg br /

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 12 február 2012 :  17:29:23  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Radar, vy sa proste nedokazete zbavit toho zlozvyku argumentovat ad hominem. Tvarite sa, ako ste duchovne na vyske a nedokazete ovladnut ani takuto elementarnu vec...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 12 február 2012 :  17:51:53  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Tvarite sa, ako ste duchovne na vyske a nedokazete ovladnut ani takuto elementarnu vec...

Mato,ja sa nijako netvarim, ale chapem vas a prajem vam, aby ste sa cez niektore veci dokazali preniest.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 február 2012 :  16:39:57  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
K teme:
Posolstvo 343
11.02.2012 - 11:30 hod
Môj úbohý posvätený zástupca Pápež Benedikt XVI. bude vytisnutý zo svätého stolca v Ríme

Moja vrúcne milovaná dcéra, všade sa stupňujú ozbrojené konflikty a už čoskoro zasiahne ruka Môjho Otca, aby zastavila toto zlo.

Nemaj strach, pretože plány na záchranu ľudstva sú ukončené a Moje Veľké milosrdenstvo, ktoré teraz bude dané každému z vás, už nenechá na seba dlho čakať.

Drahé deti, nikdy sa nebojte skutkov Antikrista, pretože vďaka vašim modlitbám máte v sebe silu, aby ste oslabili jeho zovretie sveta.

Onedlho budú zabití ďalší svetoví lídri (* viď poznámka) a Môj úbohý posvätený zástupca Pápež Benedikt XVI. bude vytisnutý zo Svätej stolice v Ríme.

V minulom roku, dcéra Moja, Som ti hovoril o sprisahaní v kuloároch Vatikánu.

Plán na zničenie Môjho posväteného zástupcu bol v tajnosti zosnovaný 17. marca 2011 a bude uskutočnený, pretože to bolo predpovedané.

Šírte teraz Moje Sväté slovo do každého kúta sveta a zariaďte, aby sa tlačená verzia Mojich posolstiev rozšírila čo možno do najviac krajín.

Si vedená, preto musíš konať čo najlepšie. Pros Ma v modlitbe, aby Som ti poslal pomoc a bude ti daná.

Váš Ježiš

* Poznámka:
Prvý z troch svetových lídrov, ktorí podľa posolstva Pána Ježiša Krista zo 17.02.2011 majú krátko po sebe zahynúť násilnou smrťou, bol zavraždený líbyjský vodca – plukovník Muammar al-Gaddáfí. Ďalší dvaja majú už čoskoro nasledovať, pričom jeden bude pochádzať z Európy a druhý z Blízkeho Východu.

Viac tu: http://jezis-kristus-varovanie.webnode.sk/news/posolstvo-343/

Alebo ako predpovedal sv. Malachias a ak je jeho proroctvo pravdive prichadza na scenu Peter Rimsky, papez z ludu...

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 13 február 2012 :  18:48:14  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Alebo ako predpovedal sv. Malachias a ak je jeho proroctvo pravdive prichadza na scenu Peter Rimsky, papez z ludu...

Pôvodne zaslal st_kuko - 13 február 2012 :  16:39:57


Posledný odstavec Malachiášovho proroctva bol podľa všetkého pridaný po r. 1830, originál končí so "slávou olivy".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2012 :  12:30:29  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
K teme:
Posolstvo 343
11.02.2012 - 11:30 hod
Môj úbohý posvätený zástupca Pápež Benedikt XVI. bude vytisnutý zo svätého stolca v Ríme

Moja vrúcne milovaná dcéra, všade sa stupňujú ozbrojené konflikty a už čoskoro zasiahne ruka Môjho Otca, aby zastavila toto zlo.

Nemaj strach, pretože plány na záchranu ľudstva sú ukončené a Moje Veľké milosrdenstvo, ktoré teraz bude dané každému z vás, už nenechá na seba dlho čakať.

Drahé deti, nikdy sa nebojte skutkov Antikrista, pretože vďaka vašim modlitbám máte v sebe silu, aby ste oslabili jeho zovretie sveta.

Onedlho budú zabití ďalší svetoví lídri (* viď poznámka) a Môj úbohý posvätený zástupca Pápež Benedikt XVI. bude vytisnutý zo Svätej stolice v Ríme.

V minulom roku, dcéra Moja, Som ti hovoril o sprisahaní v kuloároch Vatikánu.

Plán na zničenie Môjho posväteného zástupcu bol v tajnosti zosnovaný 17. marca 2011 a bude uskutočnený, pretože to bolo predpovedané.

Šírte teraz Moje Sväté slovo do každého kúta sveta a zariaďte, aby sa tlačená verzia Mojich posolstiev rozšírila čo možno do najviac krajín.

Si vedená, preto musíš konať čo najlepšie. Pros Ma v modlitbe, aby Som ti poslal pomoc a bude ti daná.

Váš Ježiš

* Poznámka:
Prvý z troch svetových lídrov, ktorí podľa posolstva Pána Ježiša Krista zo 17.02.2011 majú krátko po sebe zahynúť násilnou smrťou, bol zavraždený líbyjský vodca – plukovník Muammar al-Gaddáfí. Ďalší dvaja majú už čoskoro nasledovať, pričom jeden bude pochádzať z Európy a druhý z Blízkeho Východu.

Viac tu: http://jezis-kristus-varovanie.webnode.sk/news/posolstvo-343/

Alebo ako predpovedal sv. Malachias a ak je jeho proroctvo pravdive prichadza na scenu Peter Rimsky, papez z ludu...

Pôvodne zaslal st_kuko - 13 február 2012 :  16:39:57


vsak je to z tej bludarskej stranky

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2012 :  13:32:03  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
citácia:

vsak je to z tej bludarskej stranky

Pôvodne zaslal janka - 14 február 2012 :  12:30:29



Zaujimave je, ze je ta stranka hned "bludarska". Pritom mojej znamej poslal link na nu knaz a od nej som sa potom potom o tom dozvedel... Iba cas ukaze co sa stane a ci je na tom nieco pravdy.

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2012 :  13:40:43  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Pritom mojej znamej poslal link na nu knaz
Pôvodne zaslal st_kuko - 14 február 2012 :  13:32:03



Dnes nemozete verit uz ani knazom.

Zneuzivaju autoritu tradicne spojenu s knazskym uradom.
Mnohi, neuvedomovane.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2012 :  14:25:19  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


Zaujimave je, ze je ta stranka hned "bludarska". Pritom mojej znamej poslal link na nu knaz a od nej som sa potom potom o tom dozvedel... Iba cas ukaze co sa stane a ci je na tom nieco pravdy.

Pôvodne zaslal st_kuko - 14 február 2012 :  13:32:03


vsak si ju staci chvilu citat...asi si ju ten knaz ani necital...nestaci sa len pozriet, ze je tam svaty obrazok, nieco napisane o Panovi Jezisovi, Panne Marii a hned to brat, ze je to "ciste"...ta stranka je bludarska

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2012 :  15:51:44  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Umiestnit sem tento typ fotiek znamena, ze prispievatel je zaujimava osoba, hodna hlbsieho studia.
Pôvodne zaslal radar - 12 február 2012 :  17:02:48



Do toho!




citácia:
No a co sa tyka jeho nezlomnej viery v slobodomurarsku minulost papezov, tzv. katolici, sa velmi obavaju o jeho zdravie, ked raz vatikan zmeni liturgicke biele rucho na modre, po pripade dovoli zobrazovanie hviezd aj inde ako na papezovej pokryvke hlavy.


Zorientovanemu katolikovi je Vatikan uz davno dovodom na zvysenu opatrnost - pestovanie tejto kardinalnej cnosti mu pomoze viac, nez vatikanske hry na autoritu.
Mozete s tym nesuhlasit, ale to je asi tak vsetko, co (zorientovanym katolikom) mozete.


citácia:
Na zaver je tu charakteristicka fotka znameho teologa, zakladatela cirkvi zorientovanych katolikov, v mladsom veku, ktora dokazuje, ze clovek moze byt zaujimavy aj vtedy ked je mlady a pripraveny na fotenie.
Davam hlavne do pozornosti naoko nezmyselne modre sikme pruhy na tvari. Ide tu o znak jedneho z najvyssich slobodomurarskych zasvateni muza na fotke.
http://www.kredo.sk/bforum/avatars/tomast.jpg br /




fotka z filmu Statocne srdce



Herec David O Hara



???


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2012 :  16:13:56  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
st-kuko - to akože je nemenovaná írska vizionárka, čo dostáva vízie takmer každý den a potom ich hodí sem na net??.. hm... no neviem..
ved pozerajte sám - fakt - no skoro každý den..
http://jezis-kristus-varovanie.webnode.sk/posolstva/jednotlive-posolstva/

ja nevravím, že je to nemožné, keďže v Bohu nič nie je nemožné - iba vravím, že o tom (o nej a tých posolstvách) by cirkev asi viac vedela nie? --

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2012 :  16:19:07  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Mortinia, pravidelne dostavaju dlhe roky vizie aj "vizionari" z medzugorja...

Radar - ako suvisi Vas (asi vtipny?) komentar s fotkou herca z filmu Braveheart? Nech sa snazim ako viem, suvislost nenachadzam?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2012 :  16:34:02  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Mortinia, pravidelne dostavaju dlhe roky vizie aj "vizionari" z medzugorja...



Pôvodne zaslal Mato - 14 február 2012 :  16:19:07



Maťo drahý.. ale o Medžugorje sa cirkev aspon zaujíma, že čo sa to tam deje.. ale o nemenovanej írksej vizionárke ja osobne počujem prvý krát (možno o tom už niekto počuj, ale ja dosť čítam aj kresťanské časopisy a noviny a nič.. ) Tak neviem..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2012 :  16:36:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Ak nakuknete k susedom na christ-net, tak zistíte, že tam tieto posolstvá už nejaký čas búrlivo rozoberajú.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2012 :  13:30:19  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
citácia:
st-kuko - to akože je nemenovaná írska vizionárka, čo dostáva vízie takmer každý den a potom ich hodí sem na net??.. hm... no neviem..
ved pozerajte sám - fakt - no skoro každý den..
http://jezis-kristus-varovanie.webnode.sk/posolstva/jednotlive-posolstva/

ja nevravím, že je to nemožné, keďže v Bohu nič nie je nemožné - iba vravím, že o tom (o nej a tých posolstvách) by cirkev asi viac vedela nie? --

Pôvodne zaslal mortinia - 14 február 2012 :  16:13:56



Cirkev o nich pravdepodobne vie, ako vie o tych v Medzugori, aj tych v Dechticiach, ktore mimochodom tiez zahrnaju velke varovanie (z http://avemaria.sk/dechtice/?page=rmv ):
Martin Gavenda rozpráva:
„Tajomstvá vám nemôžem prezradiť, ale to, čo vám môžem povedať, sú niektoré sprievodné udalosti. Uskutočneniu prvého tajomstva predchádzajú povodne. Udalosti, ktoré sú obsiahnuté v prvom tajomstve, sa udejú tri dni pred druhým tajomstvom.
Nevyzradím druhé tajomstvo, keď poviem, že zahŕňa veľké varovanie.
Tretie tajomstvo sa týka veľkého zázraku, ktorý Panna Mária prisľúbila.
Obsahom ďalších tajomstiev je sedem trestov, ktoré prídu v tom prípade, ak sa ľudstvo na základe veľkého varovania nezmení. O veľkom varovaní môžem povedať len toľko, že ľudia akoby ho najskôr videli, a potom ho prežijú každý vo svojom vnútri. Človek nadobudne poznanie o svojom vnútri, o tom, čo urobil zle, čo dobre, čo neurobil a mal urobiť… Bude to veľké Božie milosrdenstvo – človek spozná svoje vnútro a spozná pravdu. Predtým príde prenasledovanie kresťanov… Nebude to koniec sveta, ale bude to koniec časov.“

http://avemaria.sk/dechtice/?page=rmv

Ako som pisal iba cas ukaze pravdivost/nepravost danych zjaveni... Tiez zalezi na ludoch, ci ich prijmu, alebo nie. Predpokladam, ze malo ludi tu uznava niektore zo spomenutych zjaveni za prave. Davam do pozornosti vetu "Predtym pride prenasledovanie krestanov..."
Mozno to, co videl don Bosco vo sne-ze moslimovia hrali futbal s hlavami kardinalov vo Vatikane sa coskoro uskutocni... Arabsky svet hori a Europa je velmi blizko.

A odbocili sme uz dost mimo povodnu temu... Takze spat k teme vidim tam text "les 30 members de la commission..." Neovladam spanielcinu ci francuzstinu?, ale pride mi to v preklade ako "zoznam 30-tich clenov komisie" a nie podsunuty "index podozrivych"... Co je otazka na p. Raracha - odkial je vytrhnuty ten zoznam? Z akeho kontextu/knihy, ci z coho vlastne je "skopceny"??? Alebo je to umyslene podsunutie niecoho, co v preklade znamena nieco uplne ine?
collaboration avec Karl Rahner=spolupraca s Karlom Rahnerom... Prosim o vysvetlenie.

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2012 :  14:33:37  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Benediktovi na tento rok uz neurcili ani zavazny program, takze sa zrejme deje nieco ,co pred ocami katolikov zostava utajene .Striedanie bude zaujimave,stara garda koncilova Ratzingerom vymrela


Pôvodne zaslal amerika1 - 12 február 2012 :  09:45:52



Ze Benedikt odchadza, je zjavne, ma na to vek atd.
Na tomto fakte netreba lamat cez koleno nic. Snad len najst odpoved na otazku, ze ci mu je dovolene este vselico stihnut ako prejav Bozej priazne, alebo Bozieho trestu, ktory si svet a udajna miliarda dvestomilionova sociologicka skupina v jeho osobe a posobni vykoledovala.
Benedikt hasne, to uz nema cenu retusovat, ani ked sa snazi usmievat, oci vela prezradzaju:









Popravde, cisto subjektivne povedane, radsej hasnuca iskra, nez odpudive certovske plamienky z este doby nedavnej:








aj s tou čudnou gestikou, ktora vyvolava i nie zrovna lichotive konotacie:











citácia:
Zmeny treba ocakavat v smere dalsej destrukcie katolicizmu , na oltar ekumenizmu skor , alebo neskor padne aj papezskz primat , v takej , alebo onakej podobe


On uz v istom zmysle padol.
Primus inter pares, zasada ktorou sa zastitilo pokoncilne papezstvo, je zasada dovedena k dokonalosti ad absurdum prave v ostatnych desatrociach.
Otriast dostojnost uradu nie je tazke, staci vhodne poukazat na fakt, ze sak aj papez je len clovek, ktory sa moze "uvolnit" a mavat rukami jak na popovom podiu (vid vyssie), pripadne pozartovat si na ucet efektivneho zosmiesnovania sa





Treba priznat, ze v tomto umeni "ludoveho" zartovania bol Benediktov predchodca ovela kreativnejsi, predsa len maniere kedysi profesionalneho herca su prevedene s graciou (ovsem na ukor decentium officii, ale pre masy toto rolu nehra, dav miluje divadlo):














Dostojnost osoby je vzdy spojena s dostojnostou uradu, a hoci carovnu formulku "dostojnost cloveka" tito pokoncilni pontifexi sklonuju v kazdom pade sta mantru, zjavne im nevadi performance, ktore su s uradom spojene. Ci najde niekto dokaz, ze by predkoncilovi papezi takto blbi, dokonca ak mali na sebe odznaky dostojnosti svojho uradu (stolu,..)?


Sasovinu je mozne vidiet aj v maskotizme, ktory priam dokonalo relaizovali prave pri JP2. Kym tento clovek zil, stihal kompromitovat dostojnost svojimi hereckymi etudami sam, a tak to vlastne zostalo az do jeho poslednych pozemskych chvil. Vsetci si velmi dobre pamatame, ako sa pred objektivmi celehos sveta pretrcala postava strapeneho starca, na grimatickom vyzore ktoreho si masmedia s oblubou zgustli.










http://www.ulozto.sk/xS91VWK/jp2-cerritus-wmv



Media si vsak robili len svoju pracu. Komu sa nepaci, ze tu davam fotky, nech svoju staznost adresuje skutocnemu vinnikovi, ze tieto fotky existuju. Vo Vatikane velmi dobre vedeli, ze sa aj takto da velmi efektivne zosmiesnit urad (bez priciny davali pohorsenie), no oficialne sa to prezentovalo ako vyzdvihovanie vnutornej sily, trpezlivosti a cnosti, ze milovany papez sa nevzdava a "trpezlivo nesie svoj kriz" napriek svojmu tazkemu zdravotnemu stavu. Inu, vsetko je mozne interpretovat viacvyznamovo (co je tiez vysadou modernej doby, a koncilove texty su toho nazornou ukazkou, vsak pan peritus Ratzinger?), faktom zostava, ze kym jedni Wojtylu lutovali a druhi sa na tomto "terariovom maskotovi" zabavali, cierneho petra napokon vzdy dostala KC. Najma po onom pamatnom vystupeni v okne, kde nepreriekol uz ani slova, len lapal po dychu ako ryba na suchu. Komu aspon vtedy toto konanie vatikancov, ktori JP2 do okna vystrcili, neprislo ako nedostojne a ubohe a trapne, sam nie je v poriadku.





Ked sa papez Pius XII. zvijal v krcoch, neukazal sa nikomu okrem najblizsich spolupracovnikov. Jeho agonicke stavy by svet nikdy nevidel, nebyt jeho osobneho lekara Ricarda Galleazzi-Lisiho, ktory ho bez dovolenia fotil (za co bol exkomunikovany) a za drahe peniaze predaval fotky trpiaceho papeza. Piovi predchodcovia v case chorob ci terminalnom stadiu tiez neliezli pred ovinarov, a ani objektivy. Pokial teda niekto nesuhlasi s tym, ze vo Vatikane jestvuje silna vplyvna skupina, ktora vie, ako diskreditovat vsetko co je svate pod plastikom humannych moralnych imperativov, tak potom jedinou logickym vysvetlenim je, ze sucasny Vatikan je patologicky narcisticky, ak vytrca trpiaceho pontifexa, v protokolarnom i etickom rozpore s konanim Vatikanu svojich predchodcov. Zle tak ci tak.


Ideologicky je utok na primat uz tiez davno v procese.

citácia:
Podľa mňa príde niekto otvorene liberálnejší, kto sa nebude zaodievať pláštikom konzervatizmu.
Pôvodne zaslal maaajo - 09 február 2012 :  13:57:23




Iste poznate kauzu Alta Vendita.



Papež, ať je to kdokoli, nikdy nepřijde k tajným svazům. Proto musí tajná spojení udělat první krok k papeži a k církvi s úmyslem oba spoutat.¨

Dílo, ke kterému se chystáme, není práce na jeden den, měsíc, nebo na jeden rok. Může to trvat mnoho let, možná jedno století. V našich řadách voják zemře, ale boj pokračuje.

Nemáme v úmyslu získat papeže pro naši věc, udělat z něho neofytu (novokřtěnce) našich základních vět nebo apoštola našich myšlenek. To by byl směšný sen. A jak se také mohou uspořádat události, kdyby se možná nějaký kardinál nebo prelát stal zasvěcencem našich tajemství, ať z celého srdce nebo lstivě, ani pak bychom si nesměli přát jeho povýšení na Petrův stolec. Vždyť jeho povýšení by bylo naší zkázou. Vždyť pak by se z pouhé ctižádostivosti stal odpadlíkem a rovněž by ho jistě potřebnost moci přiměla, aby nás obětoval. Co hledáme, na co spoléháme jako židé na svého mesiáše, je papež podle našich požadavků.

Pak budeme moci postupovat v útoku na církev lépe nežli s publikacemi našich bratří ve Francii a nebo zlatem z Anglie. Chcete vědět proč tomu tak je? Jelikož takto, abychom rozbili vysokou skálu, na níž Bůh postavil svoji církev, nebudeme již více potřebovat hanibalský ocet, ani střelný prach, dokonce ani naše zbraně. Budeme mít totiž pomocnou ruku nástupce Petrova zapojeného do naší věci, a tato ruka bude natolik dobrá pro naše snahy, jako všichni Urbanové II. a sv. Bernardové pro křesťanství.


Abychom si takového papeže podle svého srdce udělali, jedná se především o to, abychom tomuto budoucímu papeži vychovali pokolení, které je hodno vlády, jakou si přejeme. Starce a zralé muže musíme nechat zcela stranou. Místo toho jděte rovnou k mládeži a pokud možno k dětem. Získáte si velmi levně reputaci dobrých katolíků a upřímných vlastenců.

Jakmile si upevníte svou dobrou pověst v kolejích, na gymnáziích, na univerzitách a v seminářích, jakmile získáte důvěru profesorů a mladíků, pak dbejte na to, aby vaši společnost vyhledávali především kandidáti duchovního stavu. Tak naše doktrína pronikne i hluboko do klášterů. V několika letech, mocnou silou věcí, tito mladí kněží budou kontrolovat všechny funkce, zorganizují velký koncil, budou volit papeže, který bude vládnout. A tento papež, jakož i mnozí jeho současníci, bude ovlivněn italskými (revolučními) a humanistickými principy, které pustíme do oběhu. Bude to malé hořčičné semeno, které zasejeme do země, paprsky spravedlnosti je rozvinou do mohutnosti a vy jednoho dne uvidíte bohatou úrodu, která z tohoto malého semínka vzejde.

Na cestě, kterou zakládáme pro naše bratry, leží velké překážky k překonání a těžkosti všeho druhu k vyřešení. Oni však nad nimi zvítězí svojí zkušeností a jasnozřivostí. Cíl je krásný; a proto je nutné rozvinout plachty po větru pro jeho dosažení. Vy chcete revoluční Itálii, proto hledejte papeže, jehož obraz jsme právě vykreslili. Vy chcete nastolit vládu vyvolených na trůně prostitutky babylónské; učiňte, aby kněžstvo pochodovalo pod vaším praporem v přesvědčení, že pochodují pod praporem apoštolských klíčů. Vaší snahou je vyhladit poslední stopy tyranů a utlačovatelů, proto napínejte své sítě jako Šimon Bar-Jona, uvnitř sakristií, seminářů a konventů, ne na mořské hlubině. A když nic neuděláte příliš ukvapeně, tak vám slibujeme ještě obdivuhodnější rybolov, než jaký udělal sv. Petr. Rybář se stal rybářem lidí, a vy budete chytat přátele dokonce u nohou apoštolského stolce. Tak budete mít v síti revoluci v tiáře a v pluviálu, v jejíž čele se ponese s kříž a papežský prapor; revoluci, která potřebuje jen malou pomoc, aby založila oheň ve všech čtyřech světových stranách.






Ked Pius IX. zavelil text Alta Vendita publikovat, vtedy vediet nemohol, ze jeho "nastupci" budu zodpovedat instrukciam asi v kazdom ohlade. Tak tu mame nespocet priamych i nepriamych indicii, ze po koncile sa k volbe dostali len ti spravni kandidati, z ktorych vzisli ti spravni "papezi". Niet miesta pre siroky obrazovy a dokumentacny exkurz, tak len ilustrativne

Wojtyla v slobodomurarsky zdobenom ornate, aj s typickym ohnutym krizom, ktory nesie nekrestansky odkaz (pochopitelne oficialne to nikto nepotvrdi)




a ked svoju zivotnu put skoncil, mal obrad kde sa zisli vsetci bratia vsetkych lozi






pricom este aj ten asymetricky tvar tumby s krizom pri nohach, nevyzaduje specialny intelekt na pochopenie, kto komu vzdava svoj pozdravny hold




Papezi slobodomurarmi neboli, a bratia to ani nechceli. Nie je to potrebne. (A ja som to ani netvrdil, vazena radar, vymyselnicka nasa forova.) Staci, ze sa spravaju podla planu bratov, vo svojich encyklikach, vynosoch, spravani, obliekani, aktoch, personalnym vyplnanim dolezitych uradov a postov,... Co nestihol Wojtyla, uspesne stiha Ratzinger, a preto je na mieste otazka z uvodu, ci jeho zivot a zotrvavanie je prejavom pozehnania alebo trestu pre odpadlicky svet.

Ze uspesne kona ich agendu, iste si spominate na temu napr. http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=3145







plus vid jeho vyzvu o zriadenie centralnej svetovej financnej a politickej institucie.

Benedikt odchadza, a je jedno, kto pride.
Plany bratov budu postupne zavrsovane tak ci tak.





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2012 :  15:05:59  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Majoooo ja sa na tom christnete nevyznam / neorientujem - kde to tam je?

BTW - akurát včera mal dekan na konci kázne slovo k "veci".. Povedal, že na internete koluje množstvo vraj zaručených správ vizionárov, kt. predpovedajú koniec časov.. Vraj tomu nemáme veriť a máme len čítať Písmo sv.. Doslova povedal, že nahánať ludom strach, je úlohou a dielom Zlého.. (ako vraví jeden SK exorcista - "Zlý je zlodej radosti") Na základe toho - neviem st-kuko.. fakt neviem..
ale s tým prekladom - že "les 30 members de la commission" ja viem trocha španielsky (úryvok je francúzsky) ale v špan. to znamená, 30 členov komisie.. ani ja tam nevidím index podozrivých..


R - ja chápem, že obsesie ťažko ovládnuť.. fakt to chápem, proste ste s neovládli no a fotečky našich drahých pápežov ste tu museli dať .. také obrázky, kde fotograf zachytil práve moment nie práve vhodný na fotku.. Ja som len zvedavá, aký budete vy, ked budete mať 80 rokov, akú budete mať pohyblivosť v prstoch, ako dôsledne budete ovládať mimiku tváre / svaly na tvári.... hm.. potom dajte vedieť .. - teda ak ešte budete môcť písať a budete mať dobrý pohyb v prstoch a budete si vôbec toto krédo pamatať..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2012 :  15:38:27  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Prosím pekne, tu to je:
http://areopag.sk/viewtopic.php?t=4733&postdays=0&postorder=asc&start=0
Za jeden a pol mesiaca sa to ale roztiahlo na vyše 60 strán!
Ospravedlňujem sa za odbočenie od témy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2012 :  18:06:49  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
citácia:

Niet miesta pre siroky obrazovy a dokumentacny exkurz, tak len ilustrativne

Wojtyla v slobodomurarsky zdobenom ornate, aj s typickym ohnutym krizom, ktory nesie nekrestansky odkaz (pochopitelne oficialne to nikto nepotvrdi)

Pôvodne zaslal Rarach - 15 február 2012 :  14:33:37



Tu mi chyba ta najpodstatnejsia fotka zo sv. omse pocas navstevy v CR, alebo v SR?, ktoru vysielala aj STV-ako papez J.P.II. sedi pocas sv. omse na stolci s obratenim krizom... P. Rarach, taka sa v archive antipapezskych dehonestujucoch obrazkov nahodou nenajde? Taketo uniklo vasej pozornosti? Moze za to papez, alebo ti, ktori mu pripravili taketo sedenie??? Tot big question...
Ale dost bolo ironie, p. Rarach odsunul 20 fotkami moje otazky k teme odoslane - 15 február 2012 : 13:30:19 do "zabudnutia"...

Takze stale cakam na odpoved ohladom umyselneho zavadzania o indexe podozrivych a dalsie z mojho predosleho prispevku...

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2012 :  19:03:45  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Prosím pekne, tu to je:
http://areopag.sk/viewtopic.php?t=4733&postdays=0&postorder=asc&start=0
Za jeden a pol mesiaca sa to ale roztiahlo na vyše 60 strán!
Ospravedlňujem sa za odbočenie od témy.

Pôvodne zaslal maaajo - 15 február 2012 :  15:38:27




ďakujem majo ... jooj, toho je nejak vela.. to celé ani nebudem čítať..

Jou kuko - noooo, index podozrivých sa v špan. povie indice de los sospechosos, vo fran. by to malo byť len "suspects"
... taký nejaký názov by to malo mať aj vo fran. aj v taliančine - kedže sú to románske jazyky a nejak velmi sa nelíšia..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Katolicky rozvod Téma Next Topic: Duchovny vodca sa mi vyhyba  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06