Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Bezák u Hríba
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Platy lekarov (a inej inteligencie) Téma Next Topic: klinická smrť
Strana: z 3

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  21:18:33  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
V poslednej relácii Lampa bol hosťom Š. Hríba biskup Bezák. Miestami som mala rozpačitý dojem, hlavne, keď hovoril o jeho predstave pekla, to mi zaváňalo priam herézou. Možno som to zle pochopila. Videli ste to niekto? Aký máte názor?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora 

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  21:39:16  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Bolo by fajn, keby niekto napísal hlavné myšlienky, ktoré tam zazneli. Nechcelo sa mi to pozerať a myslím, že viacerí by uvítali nejaké stručné resumé.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  22:01:14  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Ja som to zas celé nevidela, ale z toho, čo som videla - napr. peklo je podľa neho vlastne nebo, len duša nie je schopná prijať Božie objatie, cíti sa zle, je to pre ňu peklo....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  10:20:33  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nevidela som tu relaciu, videla som inu, takisto som citala ine jeho myslienky a su plne bludov, takisto ako tato o pekle...clovek je potrestany aj tym, ze trpi fyzicky a je to skutocne miesto

150. Čím tresce Boh zlých v pekle?
V pekle tresce Boh zlých tým, že ho nevidia a že sa trá-
pía vo večnom ohni.

a) Trest zatratených v pekle nikdy neskončí. Voláme ho večným
— správnejšie: nepomíňajúcim trestom.
b) Boh chce spasiť každého: zatratenie si zaviní človek sám.


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  10:38:14  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Existuje niekde link, kde sa to da pozriet?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  11:10:59  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
http://www.tyzden.sk/lampa/lampa-s-arcibiskupom-bezakom.html
http://www.tyzden.sk/lampa/lampa-s-arcibiskupom-bezakom-2-cast.html
http://www.tyzden.sk/lampa/lampa-s-arcibiskupom-bezakom-3-cast.html

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  11:48:50  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Ja som to pozeral aj v priamom prenose. Hrib chcel od biskupa aby odpovedal "ludovo". Nechcel od neho teologicke poucky ale jednoduche odpovede pre ateistu, ktory nema ani sajnu o zakladnych pojmoch.

mna zaujalo skorej ked sa dotkli liturgie, ta cast. Okrem ineho on tam bol skorej ako sukromna osoba, aspon podla oblecenia si myslim.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  12:04:06  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Kedy presne o tom hovorí?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  18:37:36  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
citácia:
Kedy presne o tom hovorí?

Pôvodne zaslal maaajo - 29 január 2012 :  12:04:06



2.časť 14:25

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  12:10:49  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Hrib chcel od biskupa aby odpovedal "ludovo". Nechcel od neho teologicke poucky ale jednoduche odpovede pre ateistu, ktory nema ani sajnu o zakladnych pojmoch.

Pôvodne zaslal tornero - 29 január 2012 :  11:48:50


co je nezrozumitelne na tom, ze peklo je skutocne miesto, kde ludia nevidia Pana Boha a trapia sa vo vecnom ohni?...keby to povedal takto, co by pokazil?...takto pokazil uplne vsetko

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  13:37:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Kedy presne o tom hovorí?

Pôvodne zaslal maaajo - 29 január 2012 :  12:04:06



2.časť 14:25

Pôvodne zaslal jarmok - 29 január 2012 :  18:37:36


Ďakujem. Ale myslel som pasáž, kde má hovoriť o liturgii.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  15:54:23  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Hrib chcel od biskupa aby odpovedal "ludovo". Nechcel od neho teologicke poucky ale jednoduche odpovede pre ateistu, ktory nema ani sajnu o zakladnych pojmoch.

Pôvodne zaslal tornero - 29 január 2012 :  11:48:50


co je nezrozumitelne na tom, ze peklo je skutocne miesto, kde ludia nevidia Pana Boha a trapia sa vo vecnom ohni?...keby to povedal takto, co by pokazil?...takto pokazil uplne vsetko

Pôvodne zaslal janka - 30 január 2012 :  12:10:49

No mohol to aj tak povedat, ale to by ho tam druhy krat uz nezavolali... Dnes ti co hovoria priamo bez servitky sa nachadzaju na periferii. To uz nie su oblubeni krestania.
Odpovedal podobne tak ako ostatni z vrchnosti na danu temu ... "ludomilo" neviem to inak nazvat. A Hrib to presne tak chcel.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  15:59:10  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Kedy presne o tom hovorí?

Pôvodne zaslal maaajo - 29 január 2012 :  12:04:06

majo, niekde v druhej casti po videoklipe U2, neviem kde presne...

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  16:34:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Su tam omnoho zavaznejsie perlicky Napriklad , ze treba preformulovat zakladne pojmy
Spidlik sa hlboko zaujimal o vychodne filozofie ( citat 37,05)
To je skutocne to , co treba dnesnym katolikom
Tomuto treba na Slovensku vytvorit priestor Sic !
Budete zit v nebi? Ano A pricom budete v pekle ? Ano cas 15,17 2, cast
Takze potom diabol a jeho anjeli ziju vlastne v nebi

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  18:58:46  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Presne, ako amerika mapísala. To, že sa vlastne sami odsúdime do pekla, viem dávno, brala by som, že človek nie je schopný prijať tú lásku, ale vyvstáva z toho otázka, kde sú potom diabli? Čo videnia rôznych svätých ( čo môže byť symbolické), ďalej opis pekla Pannou Máriou.....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  19:11:42  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Hrib chcel od biskupa aby odpovedal "ludovo". Nechcel od neho teologicke poucky ale jednoduche odpovede pre ateistu, ktory nema ani sajnu o zakladnych pojmoch.

Pôvodne zaslal tornero - 29 január 2012 :  11:48:50


co je nezrozumitelne na tom, ze peklo je skutocne miesto, kde ludia nevidia Pana Boha a trapia sa vo vecnom ohni?...keby to povedal takto, co by pokazil?...takto pokazil uplne vsetko

Pôvodne zaslal janka - 30 január 2012 :  12:10:49

No mohol to aj tak povedat, ale to by ho tam druhy krat uz nezavolali... Dnes ti co hovoria priamo bez servitky sa nachadzaju na periferii. To uz nie su oblubeni krestania.
Odpovedal podobne tak ako ostatni z vrchnosti na danu temu ... "ludomilo" neviem to inak nazvat. A Hrib to presne tak chcel.

Pôvodne zaslal tornero - 30 január 2012 :  15:54:23


Ak Hrib chce, aby biskup hovoril "ludovo", dovoluje mu to kazat bludy? Ak sa chce aj nadalej objavovat v mediach, smie preto zradzat Krista?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  19:21:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Presne, ako amerika mapísala. To, že sa vlastne sami odsúdime do pekla, viem dávno, brala by som, že človek nie je schopný prijať tú lásku, ale vyvstáva z toho otázka, kde sú potom diabli? Čo videnia rôznych svätých ( čo môže byť symbolické), ďalej opis pekla Pannou Máriou.....

Pôvodne zaslal slovenka - 30 január 2012 :  18:58:46


Len mala poznamka amerika nenapisala amerika napisal

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

orbit

Stav: offline

 Odoslaný - 03 február 2012 :  21:39:56  Zobraziť profil  Pridať orbit do zoznamu priateľov
Biskup káže bludy...biskup zradil Krista...biskup všetko pokazil...
Tak to je na katolíckom fóre silná káva.
Konštruktívna,vecná kritika,bez urážok by bola pre niektorých zrejme neprekonateľná bariéra.
Róbert Bezák nie je žiaden laik hejtypoďsem z Hornej Dolnej,ale platne vysväteny trnavský arcibiskup.
Vyjadril svoj názor na peklo.Páni a panie kritici-odborníci,boli ste tam,keď jeho vyjadrenia s takou istotou kritizujete?
Trocha slušnosti a úcty nezaškodí...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 38  ~  Člen od: 31 december 2011  ~  Posledná návšteva: 23 január 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 február 2012 :  22:22:36  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
...a moze mat biskup iny - sukromny - nazor na peklo ako uci Cirkev ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2012 :  08:26:52  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Z peklom ma v dnesnej dobe problem aj jeden cerstvomenovany kardinal.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2012 :  09:43:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vidite a teraz si polozte otazku , kto a co toto vnutorne rozdelenie v Cirkvi sposobuje
Pre niekoho je verejne hlasanie bludov vecou nazoru a slusnosti a pre niekoho zase vecou nemennej Pravdy
Kde sme sa ako katolici vlastne ocitli ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

orbit

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2012 :  12:40:48  Zobraziť profil  Pridať orbit do zoznamu priateľov
Tak,tak.Kde sme sa to,katolíci,veru ocitli...Slovensko nemá kardinála voliteľa,Bystrica nemá biskupa a tu je toľko odborníkov,čo veciam lepšie rozumejú ako arcibiskup.Tak vypnúť počítače a ide sa do Ríma...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 38  ~  Člen od: 31 december 2011  ~  Posledná návšteva: 23 január 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2012 :  12:58:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
To je pristup ! Ale nie sme to predsa my , kto definoval vieroucnu pravdu , co je peklo O tom sa vazeni v Cirkvi nediskutuje
Ak je pravda taka , aku hlasa arcibiskup , tak mna sa napriklad tato pravda vobec netyka Nezijem v jeho dieceze , nepodlieham mu , nie je mojim ani biskupom , ani arcibiskupom a teda jeho pravda a to , comu rozumie sa ma ani v najmensom netyka
Cirkev ma potom tolko nazorov a vysvetleni pravdy , kolko ma biskupov a arcibiskupov ?
Napriklad ja som sa pytal na peklo mojho biskupa , a ten ma na peklo iny nazor
A teraz ako taki mudrlanti rozriesia tento spor

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  19:42:07  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
čo to tu rozmazávate, dvaja kámoši z lóže si trošku pokecali, hádam si nemyslíte, že o kresťanstve:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  20:56:47  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
Biskup káže bludy...biskup zradil Krista...biskup všetko pokazil...
Tak to je na katolíckom fóre silná káva.
Konštruktívna,vecná kritika,bez urážok by bola pre niektorých zrejme neprekonateľná bariéra.
Róbert Bezák nie je žiaden laik hejtypoďsem z Hornej Dolnej,ale platne vysväteny trnavský arcibiskup.
Vyjadril svoj názor na peklo.Páni a panie kritici-odborníci,boli ste tam,keď jeho vyjadrenia s takou istotou kritizujete?
Trocha slušnosti a úcty nezaškodí...

Pôvodne zaslal orbit - 03 február 2012 :  21:39:56



moja reč, až na malý omyl toto nieje katolícke fórum niečo také by si katolík nikdy nedovolil, ale tu sa neprijíma učenie cirkvy, po IIVK, odmieta sa Katechizmus, zosmiešňuje sa pápež, vysmievajú sa svätí a blahoslavení. A najzákernejšie na tomto fóre je že sa vydáva za katolícke a zvádza ludí od Cirkvi, vyzýva k neposlušnosti. Je to vlk v ovčom rúchu a falošný prorok

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  20:58:06  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
čo to tu rozmazávate, dvaja kámoši z lóže si trošku pokecali, hádam si nemyslíte, že o kresťanstve:)

Pôvodne zaslal mino - 21 február 2012 :  19:42:07



pekné priznanie že si členom lóže - len členovia vedia kto je členom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Platy lekarov (a inej inteligencie) Téma Next Topic: klinická smrť  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06