Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Argumenty ateistov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: klip pesničky Téma Next Topic: BURZA KNÍH a iných špeci materiálov
Strana: z 6

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2012 :  20:54:42  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

A Kristus toto pre teba urobil.

Pôvodne zaslal radar - 29 október 2012 :  19:48:58



pre mna nie, iba pre tych, ktori v neho uveria

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2012 :  22:24:10  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
pre mna nie, iba pre tych, ktori v neho uveria


Nie. Kristus toto urobil aj za neveriacich i za tych, co ho nenavidia, urobil toto za vsetkych ludi.Ak niekto odmietne, tuto Jeho obetu,Jeho lasku, potom uz Kristus nemoze nic viac urobit.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  06:57:16  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov

clovek, ktory nie je schopny rozoznat dobro od zla, v principe nie je odlisny od 2 rocneho dietata

Pôvodne zaslal guest636 - 29 október 2012 :  19:21:39

[/quote]

Boli schopní poslúchnuť Boha. Nepoznali zlo, ale vedeli ako vyzerá dobro. Vedeli, že je dobré poslúchať Boha. A vzbúrili sa ako nejakí pubertiaci.
A ako napísala radar, hoci Boh za toto zodpovedný nie je, nenechal nás v štychu. On vie, že sme neschopáci.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  07:15:56  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:

clovek, ktory nie je schopny rozoznat dobro od zla, v principe nie je odlisny od 2 rocneho dietata

Pôvodne zaslal guest636 - 29 október 2012 :  19:21:39



Boli schopní poslúchnuť Boha. Nepoznali zlo, ale vedeli ako vyzerá dobro. Vedeli, že je dobré poslúchať Boha. A vzbúrili sa ako nejakí pubertiaci.
A ako napísala radar, hoci Boh za toto zodpovedný nie je, nenechal nás v štychu. On vie, že sme neschopáci.

Pôvodne zaslal giggi - 30 október 2012 :  06:57:16

[/quote]


:(( a presne o toto ide tomu vášmu náboženstvu.. presvedčiť vás akí ste neschopní, hriešni, aby ste sa priam plazili o nejaké zľutovanie, aby ste sa hanbili za svoje niekým vymyslené hriechy.. :( až mi je z toho smutno... celý ten príbeh nemá žiadny zmysel, ak boh stvoril človeka ako svoj výtvor, mal dať radšej sám sebe facku ako uvaliť na svoj výtvor trest, napriek tomu že vedel čo ten "nedokonalý" človek spraví..to ako keď vidím vonku niekoho kto mláti psa len preto, že je neschopný ho vychovať.. a vinu zvaľuje na psa, na to aký je "neposlušný" a čo všetko robí- ale neuvedomí si že to on takého psa stvoril svojím správaním

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  07:22:06  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov

:(( a presne o toto ide tomu vášmu náboženstvu.. presvedčiť vás akí ste neschopní, hriešni, aby ste sa priam plazili o nejaké zľutovanie, aby ste sa hanbili za svoje niekým vymyslené hriechy.. :( až mi je z toho smutno... celý ten príbeh nemá žiadny zmysel, ak boh stvoril človeka ako svoj výtvor, mal dať radšej sám sebe facku ako uvaliť na svoj výtvor trest, napriek tomu že vedel čo ten "nedokonalý" človek spraví..to ako keď vidím vonku niekoho kto mláti psa len preto, že je neschopný ho vychovať.. a vinu zvaľuje na psa, na to aký je "neposlušný" a čo všetko robí- ale neuvedomí si že to on takého psa stvoril svojím správaním

Pôvodne zaslal dostojevskij - 30 október 2012 :  07:15:56

[/quote]

Napriek tomu, že sme si vedomí svojej hriešnosti, ešte sa so zvieratami neporovnávame. Keď rodič dovolí ísť dieťaťu na diskotéku, neznamená to, že je vinný zato, že toto dieťa začne drogovať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  07:42:30  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
giggi dostojevskij začína známu pesničku- operuje bohom filozofov (je úplne fuk či si to uvedomuje) bacha na vec, nedať sa oblafnúť.(to čo napísala, je taká kravina, že sa divím, že na to reagujete, nechajte ju nech si precizuje, zdokonaľuje toho bôžika o ktorom si myslí, že je to Boh, kašlite jednoducho na to, ten bôžik jej umožňuje tak rozsiahlo ním operovať, že si vytiahne vždy čo jej pasuje do krámu, trvajte jednoducho na niečom, ak nie dovi - dopo... prečo sa na kraviny znažíte dať odpoveď? naozaj chcete diskutovať s niekým, kto má taký guláš z toho, že v pohode zapotí toto?: boh je otec? čo konkrétne je na ňom to "mužské" ak sa smiem spýtať? predpokladám že penis to nie je nechápete že vy o koze, a ona bude stále len o voze?)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  08:01:26  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
giggi dostojevskij začína známu pesničku- operuje bohom filozofov (je úplne fuk či si to uvedomuje) bacha na vec, nedať sa oblafnúť.(to čo napísala, je taká kravina, že sa divím, že na to reagujete, nechajte ju nech si precizuje, zdokonaľuje toho bôžika o ktorom si myslí, že je to Boh, kašlite jednoducho na to, ten bôžik jej umožňuje tak rozsiahlo ním operovať, že si vytiahne vždy čo jej pasuje do krámu, trvajte jednoducho na niečom, ak nie dovi - dopo... prečo sa na kraviny znažíte dať odpoveď? naozaj chcete diskutovať s niekým, kto má taký guláš z toho, že v pohode zapotí toto?: boh je otec? čo konkrétne je na ňom to "mužské" ak sa smiem spýtať? predpokladám že penis to nie je nechápete že vy o koze, a ona bude stále len o voze?)

Pôvodne zaslal mino - 30 október 2012 :  07:42:30




mimo ale stále som na to nedostala odpoveď.. pravdepodobne žiadnu nemáš.. podľa mňa sa ti teraz boh-žena niekde smeje :P

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  08:05:20  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
giggi dostojevskij začína známu pesničku- operuje bohom filozofov (je úplne fuk či si to uvedomuje) bacha na vec, nedať sa oblafnúť.(to čo napísala, je taká kravina, že sa divím, že na to reagujete, nechajte ju nech si precizuje, zdokonaľuje toho bôžika o ktorom si myslí, že je to Boh, kašlite jednoducho na to, ten bôžik jej umožňuje tak rozsiahlo ním operovať, že si vytiahne vždy čo jej pasuje do krámu, trvajte jednoducho na niečom, ak nie dovi - dopo... prečo sa na kraviny znažíte dať odpoveď? naozaj chcete diskutovať s niekým, kto má taký guláš z toho, že v pohode zapotí toto?: boh je otec? čo konkrétne je na ňom to "mužské" ak sa smiem spýtať? predpokladám že penis to nie je nechápete že vy o koze, a ona bude stále len o voze?)

Pôvodne zaslal mino - 30 október 2012 :  07:42:30




mimo ale stále som na to nedostala odpoveď.. pravdepodobne žiadnu nemáš.. podľa mňa sa ti teraz boh-žena niekde smeje :P

Pôvodne zaslal dostojevskij - 30 október 2012 :  08:01:26



Na toto môžem odpovedať, že sme stvorení na Boží obraz. "Na Boží obraz ich stvoril, muža a ženu ich stvoril". To znamená, že Boh má aj mužské vlastnosti aj ženské. Takže ak dáme dokonalosť muža a dokonalosť ženy dohromady, mohli by sme získať obraz Boha.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  08:07:32  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:

:(( a presne o toto ide tomu vášmu náboženstvu.. presvedčiť vás akí ste neschopní, hriešni, aby ste sa priam plazili o nejaké zľutovanie, aby ste sa hanbili za svoje niekým vymyslené hriechy.. :( až mi je z toho smutno... celý ten príbeh nemá žiadny zmysel, ak boh stvoril človeka ako svoj výtvor, mal dať radšej sám sebe facku ako uvaliť na svoj výtvor trest, napriek tomu že vedel čo ten "nedokonalý" človek spraví..to ako keď vidím vonku niekoho kto mláti psa len preto, že je neschopný ho vychovať.. a vinu zvaľuje na psa, na to aký je "neposlušný" a čo všetko robí- ale neuvedomí si že to on takého psa stvoril svojím správaním

Pôvodne zaslal dostojevskij - 30 október 2012 :  07:15:56



Napriek tomu, že sme si vedomí svojej hriešnosti, ešte sa so zvieratami neporovnávame. Keď rodič dovolí ísť dieťaťu na diskotéku, neznamená to, že je vinný zato, že toto dieťa začne drogovať.

Pôvodne zaslal giggi - 30 október 2012 :  07:22:06

[/quote]


pokiaľ vie že dieťa na diskotéke začne drogovať , tak vinný je ;) ja si vedomá hriešnosti nie som.. určite nie apriori. prečo vám radšej nevštepujú že ste božskí? ale že ste hriešni? to je pre mňa z toho všetkého asi najhoršie.. je nechutné toto očkovať už malým deťom.. to ako keď vám rodič opakuje od detstva že ste nemožné nič.. čo potom z dieťaťa môže vyrásť.. samé tomu uverí.. a spraví všetko aby sa náročnému tatkovi "zapáčilo"..dobre vedia ako na ľudskú psychiku len čo je pravda :/ giggi, pre mňa nie ste hriešna, podľa mňa ste totálne dokonalá ;) pekný deň! a mino ty už nepíš :D okrem toho na kresťana si dosť útočný, možno by ti pomohlo trošku sklopiť uši ako to tvoje náboženstvo očakáva (robím si srandu, mne sa tie tvoje eseje celkom páčia :) )

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  08:09:19  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
giggi dostojevskij začína známu pesničku- operuje bohom filozofov (je úplne fuk či si to uvedomuje) bacha na vec, nedať sa oblafnúť.(to čo napísala, je taká kravina, že sa divím, že na to reagujete, nechajte ju nech si precizuje, zdokonaľuje toho bôžika o ktorom si myslí, že je to Boh, kašlite jednoducho na to, ten bôžik jej umožňuje tak rozsiahlo ním operovať, že si vytiahne vždy čo jej pasuje do krámu, trvajte jednoducho na niečom, ak nie dovi - dopo... prečo sa na kraviny znažíte dať odpoveď? naozaj chcete diskutovať s niekým, kto má taký guláš z toho, že v pohode zapotí toto?: boh je otec? čo konkrétne je na ňom to "mužské" ak sa smiem spýtať? predpokladám že penis to nie je nechápete že vy o koze, a ona bude stále len o voze?)

Pôvodne zaslal mino - 30 október 2012 :  07:42:30




mimo ale stále som na to nedostala odpoveď.. pravdepodobne žiadnu nemáš.. podľa mňa sa ti teraz boh-žena niekde smeje :P

Pôvodne zaslal dostojevskij - 30 október 2012 :  08:01:26



Na toto môžem odpovedať, že sme stvorení na Boží obraz. "Na Boží obraz ich stvoril, muža a ženu ich stvoril". To znamená, že Boh má aj mužské vlastnosti aj ženské. Takže ak dáme dokonalosť muža a dokonalosť ženy dohromady, mohli by sme získať obraz Boha.

Pôvodne zaslal giggi - 30 október 2012 :  08:05:20




to sa mi páči viac! :) ale aj tak mino bude odporovať že boh je skôr otec ako matka (ja si dávam dokopy dokonalosť stromov, zvierat a javov, a tak získavam obraz boha :) )

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  08:11:57  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
vidíte giggi? ako to dopadlo? KRAVINY. Takže "ateisti" či ako sa tá háveď volá to má dokonca domýlené ešte aj tu. Vraj sklopiť uši. Takže nie len si vyfantazírujú nejakého bôžika, ktorého si stotožnia s Bohom, ale ešte si vyfantazírujú aj katolíka, NEUVERITEĽNÉ. giggi docvakáva vám? ja napr. na rozdiel od vás na kraviny odpovede nedávam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  08:15:16  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
vidíte giggi? ako to dopadlo? KRAVINY. Takže "ateisti" či ako sa tá háveď volá to má dokonca domýlené ešte aj tu. Vraj sklopiť uši. Takže nie len si vyfantazírujú nejakého bôžika, ktorého si stotožnia s Bohom, ale ešte si vyfantazírujú aj katolíka, NEUVERITEĽNÉ. giggi docvakáva vám? ja napr. na rozdiel od vás na kraviny odpovede nedávam.

Pôvodne zaslal mino - 30 október 2012 :  08:11:57




mino mal by si ma milovať ako seba samého nie? prečo ma teda nazývaš háveďou? to nie je dôkazom lásky. (alebo ty nielenže rovnocennosť chápeš inak, logiku chápeš inak, ešte aj to čo znamená byť kresťanom chápeš po svojom? môže byť :) ty si šéf)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  08:16:23  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
vidíte giggi? ako to dopadlo? KRAVINY. Takže "ateisti" či ako sa tá háveď volá to má dokonca domýlené ešte aj tu. Vraj sklopiť uši. Takže nie len si vyfantazírujú nejakého bôžika, ktorého si stotožnia s Bohom, ale ešte si vyfantazírujú aj katolíka, NEUVERITEĽNÉ. giggi docvakáva vám? ja napr. na rozdiel od vás na kraviny odpovede nedávam.

Pôvodne zaslal mino - 30 október 2012 :  08:11:57




btw ty mi odpisuješ úplne na všetko, ešte aj v témach ktoré sa ťa netýkajú (viď táto) trollko :) aj tebe pekný deň , celkom som ti ťa obľúbila

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  08:19:35  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
NEUVERITEĽNÉ, svojvoľné výklady Písma, ja normálne žasnem. (ja sa tu zásadne venujem katolíkom, a iným len v prípade, keď z toho katolíci majú úžitok, fixné problémy tzv ateizmu sú mi doslova ukradnuté)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  09:44:53  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
mino mal by si ma milovať ako seba samého nie? prečo ma teda nazývaš háveďou? to nie je dôkazom lásky. (alebo ty nielenže rovnocennosť chápeš inak, logiku chápeš inak, ešte aj to čo znamená byť kresťanom chápeš po svojom? môže byť :) ty si šéf)

Pôvodne zaslal dostojevskij - 30 október 2012 :  08:15:16

[/quote]

okrem všeobecnej omáčky ma zaujalo- logiku chápeš inak... to by mohlo znamenať posun, logiku fakt chápem inak, nie Kantovsky (a všetky debiliny čo z neho povyrastali) ale tu si treba uvedomiť že to píše niekto kto pustí takúto úžasnú perlu- aká je teda výpovedná hodnota toho že ja nedokážem svoju - a to dokonca EVIDENTNÚ- existenciu?--- za toto by ju hádam mali ateisti upáliť, ja za také malichernosti ako blbosť neupaľujem, nech si oni urobia poriadok s "členmi" čo si stoja na vedení. Ale nakoniec vraj milovať ako seba samého, a pritom tu nič iné nerobím. Samozrejme nedám si nadiktovať podľa toho vševesmírneho humanizmu a pod. blbostí čo je to Milosrdenstvo. A dostojevskij aj tak milujem:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  11:00:46  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
pokiaľ vie že dieťa na diskotéke začne drogovať , tak vinný je ;) ja si vedomá hriešnosti nie som.. určite nie apriori. prečo vám radšej nevštepujú že ste božskí? ale že ste hriešni? to je pre mňa z toho všetkého asi najhoršie.. je nechutné toto očkovať už malým deťom.. to ako keď vám rodič opakuje od detstva že ste nemožné nič.. čo potom z dieťaťa môže vyrásť.. samé tomu uverí.. a spraví všetko aby sa náročnému tatkovi "zapáčilo"..dobre vedia ako na ľudskú psychiku len čo je pravda :/ giggi, pre mňa nie ste hriešna, podľa mňa ste totálne dokonalá ;) pekný deň! a mino ty už nepíš :D okrem toho na kresťana si dosť útočný, možno by ti pomohlo trošku sklopiť uši ako to tvoje náboženstvo očakáva (robím si srandu, mne sa tie tvoje eseje celkom páčia :) )

Pôvodne zaslal dostojevskij - 30 október 2012 :  08:07:32

[/quote]

Rodičia sú povinní nechať dieťa dospieť, aby samo dokázalo prevziať zodpovednosť za seba. Najskôr diaťa pošlú do školy kde môže byť šikanované, alebo ho cestou zrazí auto. Keď je staršie tak ho pustia na diskotéku kde môže začať piť. Potom keď dospeje, dovolia dieťaťu motorku, na ktorej si zlomí väzy. Naozaj sú za toto rodičia zodpovední?
Keď si chce dieťa vylomiť krk tak tomu rodičia nezabránia.
V Biblii je napísané :Ž 82,6
I povedal som: "Ste bohmi, všetci ste synmi Najvyššieho."
Ale aj vy, ako každý človek, umriete, padnete ako každý velikáš.
Boh nám nehovorí, že sme nič, to nič ale nemení na skutočnosti, že sme hriešni.
A dokonalý je len Boh. To je naša nedosiahnuteľná méta. Skutočnosť, že poviete niekomu koho nepoznáte, že je dokonalý neznie veľmi úprimne.

Pekný deň :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  12:21:27  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


Boli schopní poslúchnuť Boha. Nepoznali zlo, ale vedeli ako vyzerá dobro. Vedeli, že je dobré poslúchať Boha. A vzbúrili sa ako nejakí pubertiaci.
A ako napísala radar, hoci Boh za toto zodpovedný nie je, nenechal nás v štychu. On vie, že sme neschopáci.

Pôvodne zaslal giggi - 30 október 2012 :  06:57:16



nezabudas, ze nekonali bez toho, aby im niekto trosku "nepomohol"?

teda upravim moju predoslu analogiu: cize ked ked polozim na stol nabitu a odistenu zbran a upozornim svoje dieta, ze ak sa s nou bude hrat, tak sa moze zastrelit; a ono sa zastreli, pretoze do bytu vosiel niekto, kto mu povedal, ze sa bez problemov moze hrat so zbranou tak som IBA spravodlivy? nie som nahodou aj nezodpovedny?

vytvor je len tak schopny, ako je schopny jeho autor

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  12:25:54  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
(ja sa tu zásadne venujem katolíkom, a iným len v prípade, keď z toho katolíci majú úžitok, fixné problémy tzv ateizmu sú mi doslova ukradnuté)

Pôvodne zaslal mino - 30 október 2012 :  08:19:35



ty sa zasadne venujes komukolvek, len ak ti to vyhovuje, a ak zo seba odpovedou neurobis trolla

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  12:30:43  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Boli schopní poslúchnuť Boha. Nepoznali zlo, ale vedeli ako vyzerá dobro. Vedeli, že je dobré poslúchať Boha. A vzbúrili sa ako nejakí pubertiaci.
A ako napísala radar, hoci Boh za toto zodpovedný nie je, nenechal nás v štychu. On vie, že sme neschopáci.

Pôvodne zaslal giggi - 30 október 2012 :  06:57:16



nezabudas, ze nekonali bez toho, aby im niekto trosku "nepomohol"?

teda upravim moju predoslu analogiu: cize ked ked polozim na stol nabitu a odistenu zbran a upozornim svoje dieta, ze ak sa s nou bude hrat, tak sa moze zastrelit; a ono sa zastreli, pretoze do bytu vosiel niekto, kto mu povedal, ze sa bez problemov moze hrat so zbranou tak som IBA spravodlivy? nie som nahodou aj nezodpovedny?

vytvor je len tak schopny, ako je schopny jeho autor

Pôvodne zaslal guest636 - 30 október 2012 :  12:21:27



Myslíte, že jeho autor je neschopný? Ja s Vami nesúhlasím. Mali všetky predpoklady na to aby poslúchli, ale oni aj tak neposlúchli. Ja dôverujem viac tomu koho poznám ako tomu koho nepoznám. Neviem ako Vy. To, že nám dal Boh dal možnosť vybrať si, z nás robí Božie deti, nie otrokov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  12:40:21  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Myslíte, že jeho autor je neschopný? Ja s Vami nesúhlasím. Mali všetky predpoklady na to aby poslúchli, ale oni aj tak neposlúchli. Ja dôverujem viac tomu koho poznám ako tomu koho nepoznám. Neviem ako Vy. To, že nám dal Boh dal možnosť vybrať si, z nás robí Božie deti, nie otrokov.

Pôvodne zaslal giggi - 30 október 2012 :  12:30:43



kludne si nesuhlas

no chybny produkt (ako si to explicitne poznamenala) podla mna moze byt vyrobeny iba ak postup ci tvorca su tiez chybni pripadne ak tvorca chce aby boli chybne zamerne; anjeli boli "kvalitnejsie" produkty nez ludia, no aj tak sa pokazili

nemali vsetky predpoklady, lebo neboli dostatocne informovani (detom vravime, aby sa nebavili s cudzimi ludmi), v ich dosahu bola nabita zbran (nechavame zbrane detom?) a dvere do "domu" boli tiez otvorene a a dnu mohol vojst hocikto s hociakym zamerom

vase krestanske analogie/podobenstva sa rozpadavaju na prach, hned ako ich niekto zacne skumat podrobnejsie

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  13:03:29  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Myslíte, že jeho autor je neschopný? Ja s Vami nesúhlasím. Mali všetky predpoklady na to aby poslúchli, ale oni aj tak neposlúchli. Ja dôverujem viac tomu koho poznám ako tomu koho nepoznám. Neviem ako Vy. To, že nám dal Boh dal možnosť vybrať si, z nás robí Božie deti, nie otrokov.

Pôvodne zaslal giggi - 30 október 2012 :  12:30:43



kludne si nesuhlas

no chybny produkt (ako si to explicitne poznamenala) podla mna moze byt vyrobeny iba ak postup ci tvorca su tiez chybni pripadne ak tvorca chce aby boli chybne zamerne; anjeli boli "kvalitnejsie" produkty nez ludia, no aj tak sa pokazili

nemali vsetky predpoklady, lebo neboli dostatocne informovani (detom vravime, aby sa nebavili s cudzimi ludmi), v ich dosahu bola nabita zbran (nechavame zbrane detom?) a dvere do "domu" boli tiez otvorene a a dnu mohol vojst hocikto s hociakym zamerom

vase krestanske analogie/podobenstva sa rozpadavaju na prach, hned ako ich niekto zacne skumat podrobnejsie

Pôvodne zaslal guest636 - 30 október 2012 :  12:40:21



Za svoje konanie treba niesť zodpovednosť. To sa nauč.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  14:55:06  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


Za svoje konanie treba niesť zodpovednosť. To sa nauč.

Pôvodne zaslal giggi - 30 október 2012 :  13:03:29



cize ty tvrdis, ze ked 2 rocne dieta nepoucim o bezpecnosti pri jednani s cudzimi osobami, necham na stole nabitu zbran a necham otvorene dvere aby mohol ktokolvek vstupit, tak su za svoju bezpecnost zodpovedne deti?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  15:16:18  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Za svoje konanie treba niesť zodpovednosť. To sa nauč.

Pôvodne zaslal giggi - 30 október 2012 :  13:03:29



cize ty tvrdis, ze ked 2 rocne dieta nepoucim o bezpecnosti pri jednani s cudzimi osobami, necham na stole nabitu zbran a necham otvorene dvere aby mohol ktokolvek vstupit, tak su za svoju bezpecnost zodpovedne deti?

Pôvodne zaslal guest636 - 30 október 2012 :  14:55:06



Ja tvrdím, že nejde o mentálne 2 ročné deti, skôr nejakých pubertiakov. Tvrdím, že boli dostatočne poučení o tom čo majú robiť. A to, že dôverujem niekomu cudziemu viac ako najbližšiemu priateľovi je zrada.
Rodičia tiež dôverujú deťom ak chcú aby sa osamostatnili. A nie vždy to vyjde.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  17:20:39  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Ja tvrdím, že nejde o mentálne 2 ročné deti, skôr nejakých pubertiakov. Tvrdím, že boli dostatočne poučení o tom čo majú robiť. A to, že dôverujem niekomu cudziemu viac ako najbližšiemu priateľovi je zrada.
Rodičia tiež dôverujú deťom ak chcú aby sa osamostatnili. A nie vždy to vyjde.

Pôvodne zaslal giggi - 30 október 2012 :  15:16:18



ti ludia ale nevedeli odlisit dobre umysly od zlych, pretoze nemali referencny bod

pubertaci, si myslim, ze uz maju nejake skusenosi o rozlisovani dobrych umyslov od zlych, no adam a eva nemali ziadne skusenosti

mimochodom za skutky pubertakov su stale zodpovedni rodicia - oni nesu hmotnu zodpovednost za nasledky napr kradeze

a este nieco, ktory rodic vykopne svoje dieta z domu za prvu neposlusnost?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  18:07:24  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
a este nieco, ktory rodic vykopne svoje dieta z domu za prvu neposlusnost?

Tu si treba uvedomit jednu vec, a to, ze Adam a Eva vtedy nemali dedicny hriech, preto veci chapali naozaj omnoho jasnejsie a boli v omnoho uzsom kontakte s Bohom ako my.
Takze Boh naozaj s nimi musel tak jednat, lebo mali vacsie poznanie a tym vacsiu zodpovednost.
Ten priklad rodica, ktory spominas, to je uz náš svet, kde maju ludia budto dedicny hriech, lebo nie su pokrsteni, alebo maju aspon nasledky dedicneho hriechu, ked su pokrrsteni.Preto s nami v tomto stave jedna Boh uz inak, lebo sme na tom ohladne chapania tychto veci omnoho horsie ako boli Adam a Eva.

Preto ani On nas nevykopne za prvu neposlusnost a niekedy dlho caka kym sa hriesnik obrati.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: klip pesničky Téma Next Topic: BURZA KNÍH a iných špeci materiálov  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06