Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Duha
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Spiš a okolie Téma Next Topic: Adam a Eva
Strana: z 3

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  14:31:01  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
pre pana Mata a spol



Dúha

Sväté písmo hovorí, že po tom, ako Noe vyšiel s rodinou z archy, priniesol Bohu obetu. Vtedy Boh povedal jemu a jeho synom: „Svoj oblúk umiestňujem v oblakoch, aby bol znakom zmluvy medzi mnou a zemou. Keď zastriem zem oblakmi a keď sa v oblakoch zjaví moja dúha, vtedy si spomeniem na svoju zmluvu, ktorá je medzi mnou a medzi vami i každou živou bytosťou“ (Gn 9, 13 – 15). Boh nadväzuje na zaužívanú predstavu predkresťanských národov, ktoré považovali dúhu za most spájajúci nebo so zemou. Aj v Starom zákone je tento svetelný oblúk symbolom zmluvy medzi ním a ľuďmi, potvrdením sľubu, že Boh už nikdy nezošle na zem takú strašnú potopu. S touto symbolikou súvisí aj zobrazovanie Krista ako sudcu sediaceho na tróne z dúhy. Dúha namiesto Kristovho trónu alebo vedľa neho je znakom Božej priazne a milosti, ale i znamením Božej vznešenosti. Môže však znamenať aj nadpozemskú vznešenosť a slávu, s akou vykonáva svoj veľkňazský úrad: „Bol, ako keď dúha sa zaleskne z nádherných mrakov“ (Sir 50, 8). Známy je obraz Panny Márie s Dieťaťom od Mathiasa Grünewalda, kde sa dáva dúha do súvislosti s Pannou Máriou, pretože porodením Vykupiteľa spojila nebo so zemou a v nej sa potvrdilo nezrušiteľné puto Stvoriteľa s tvorstvom.

Symbolický význam sa pripisuje aj jednotlivým farbám dúhy:

v kresťanskej tradícii napríklad modrá farba je symbolom vody a Kristovho príchodu; zelená nového sveta a pozemského účinkovania Ježiša Krista; červená farba symbolizuje budúci svetový požiar a Kristovo utrpenie.

kvitujem vasu kritiku ale cudujem sa jej nespravnemu zameraniu ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  16:29:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
V dnesnej dobe uz do katolickej liturgiky hovoria a jej rozumeju nie len protestanti, ale uz aj ateisti... A tak to aj vyzera.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  16:55:12  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


staci si precitat na katolickych strankach

to je vas bordel, nie nas inovercov

staci sledovat ako sa len tu hadate medzi sebou ako psi, sami neviete co ste poniektori

smutne citanie, fakt


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  19:05:43  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:

staci si precitat na katolickych strankach
to je vas bordel, nie nas inovercov
staci sledovat ako sa len tu hadate medzi sebou ako psi, sami neviete co ste poniektori
smutne citanie, fakt
Pôvodne zaslal saxsax - 28 január 2012 :  16:55:12



Hoc nerád, ale musí priznať, že ste trafili klinec po hlavičke.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  20:10:21  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
No co uz, niekto uz aj dobre mienene rady, ci upozornenia povazuje za vyzivanie sa v obvinujucich prispevkoch, ci nekompetentnost.S tym sa asi neda nic robit.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  22:15:26  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
ooo.., no vidíte to .. to som ani nevedela tak dopodrobna význam dúhy.. Vďaka saxo

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  10:14:27  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
dakujem saxsax, ze ste to tu katolikom vysvetlili, lebo stale si mysleli, ze su tie farby v poriadku, ale ani sami nevedeli preco...teraz aspon nebudu mat len reci o mieri v dusi, ale budu aj vediet cosi povedat k teme

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  10:16:06  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
inak saxsax, sam isto dobre viete, kto ma skutocne v oblube farby duhy, vsak?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  11:52:56  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Zatiaľ sa zdá, že ovocím je akurát tak odrazovanie neveriacich od Cirkvi (viď komentáre saxsaxsa)


... zle radar, velmi zle!

- normalny clovek sa z takychto veci nevytesuje, nemoze mat radost, viem o com hovorim, mam predsa doma veriacich najblizsich mne milovanych ludi

- treba o tom hovorit, vyplachnut ten chliev, ved predsa este teraz utekaju od cirkvi veriaci len preto, ze sa tu urcite veci zatajovali a neriesili , hoci problem je verejnym tajomstvom ...

- ci nam historia neponuka dost prikladov tych co pozdvihli svoj hlas voci zlu i za cenu svojho zivota?

- ci tu nebola doba totality a neboli ludia co sa nebali prehovorit?

- preco nechcete o tom hovorit nahlas? ci len preto, ze vam to ako poslusnym (ovciam v stade ) neprinalezi ?... hlupost! (este aj tie ovce blacia ked su nespokojne alebo sa boja)

- ja mam obavu z ludi ako ste vy, co to chcu drzat v tichosti a nereptat nahlas, ked treba

VAM NEVERIM

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  12:55:04  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
saxsax
Ale kdeze saxsax, opak je pravdou. Ja som len upozornila, ze treba veci riesit s tymi, ktori su na to kompetentni./mail do Vatikanu/.
A na vysvetlenie tebe- castokrat sme boli svedkami skreslenia takejto informacie,alebo az zlomyselneho klamstva, ci fotomontazi, alebo zleho vysvetlenia. Dovodom preco to ten knaz robil moze byt velmi vela, je preto velmi dolezite veci dopodrobna preskumat. A to nemozeme ziadat od beznych katolikov, ci dokonca ateistov ci agnostikov, ktori nikdy nie su voci cirkvi spravodlivi.
Ako priklad mozem napr. uviest teba, ktory stale opakuje, ze najviac pedofilov je v katolickej cirkvi, hoci naozaj nezavisla studia i vlada USA tvrdi opak. Na ich argumety si nereagoval,/dvakrat som ti to uverejnila/ lebo podla teba, informacie pochadzajuce z vatikanu su nevierohodne.
Taktiez si este nikdy neuverejnil prispevok, kde by si spominal zlociny ateizmu, napr. Francuzska revolucia, ci komunizmu. Prave naopak vsetkymi moznymi sposobmi si to zatlkal.vsetko je tu na krede. Zato kolaboraciu niektorych clenov cirkvi za fasizmu si tu uverejnil vo velkom materiale, ale uz to, ze fasisti boli ateisti si zase zatlkal a ich zlociny si nikde nespomenul.
Ja ta chapem, psychicky by ti spravy o prehreskoch cirkvi velmi chybali, lebo toto ta vzdy posilnuje, ze tvoja cesta ateistu, ci agnostika je spravna.
Velmi zle saxsax, NEVERIM TI.Az ked zacnes pouzivat rovnaky meter, potom budu tvoje pripomienky vierohodne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  19:24:53  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Saxsax aj tebe sa ospravedlnujem za vetu -ja ta chapem, psychicky by ti spravy o prehreskoch cirkvi velmi chybali, lebo toto ta vzdy posilnuje, ze tvoja cesta ateistu, ci agnostika je spravna." lebo to moze byt i nemusi byt pravda. ale neviem to iste.Pokojny vecer prajem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Racio

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  22:32:42  Zobraziť profil  Pridať Racio do zoznamu priateľov
Bohužiaľ na tomto fóre chýbajú teológovia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 31  ~  Člen od: 19 január 2012  ~  Posledná návšteva: 31 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  22:41:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Dúha sama o sebe má viac významov. Ale nech si zoberieme akýkoľvek biblický, tak dúha nie je liturgickou "farbou". Očividne ňou mala byť biela, ale tá dúha ju vizuálne prebila.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  06:40:22  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
Dúha sama o sebe má viac významov. Ale nech si zoberieme akýkoľvek biblický, tak dúha nie je liturgickou "farbou". Očividne ňou mala byť biela, ale tá dúha ju vizuálne prebila.
Pôvodne zaslal maaajo - 29 január 2012 :  22:41:18


Súhlasím s tým že dúha má viac významov, spomeňme si napr.na : "Keď zastriem zem oblakmi a keď sa v oblakoch zjaví moja dúha, vtedy si spomeniem na svoju zmluvu, ktorá je medzi mnou a medzi vami i každou živou bytosťou. Už nikdy nebude vôd potopy, ktorá by zahubila všetky živé tvory. "

Myslím si, že reakcie niektorých diskutujúcich poukazujú ani nie na tých kňazov, ale na diskutujúcich samotných. Tieto ich reakcie odhaľujú ich vnútro. Poznať to podľa asociácií, ktoré im hneď preblesnú pri zhliadnutí toho ktorého symbolu. Niečo ako pri testoch u psychológa, kedy nám ukazuje obrázky a my hovoríme prvé čo nás napadne.

Myslím si, že nadišiel čas aby poniektorí, v skrytosti a osamote, zamysleli sa nad sebou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  12:00:47  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
saxsax
Ale kdeze saxsax, opak je pravdou. Ja som len upozornila, ze treba veci riesit s tymi, ktori su na to kompetentni./mail do Vatikanu/.

Pôvodne zaslal radar - 29 január 2012 :  12:55:04


to vyzera, ze zucastneni a navleceni v tych habach ani nevideli co maju oblecene, ked im to treba este aj pisomne oznamit...nevidno, ze by mali vrece cez hlavu...
dobre vedeli do coho sa obliekaju a nepomoze ani milion mailov...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  14:34:41  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
poslal baranok
citácia:
Myslím si, že reakcie niektorých diskutujúcich poukazujú ani nie na tých kňazov, ale na diskutujúcich samotných. Tieto ich reakcie odhaľujú ich vnútro. Poznať to podľa asociácií, ktoré im hneď preblesnú pri zhliadnutí toho ktorého symbolu. Niečo ako pri testoch u psychológa, kedy nám ukazuje obrázky a my hovoríme prvé čo nás napadne.

Myslím si, že nadišiel čas aby poniektorí, v skrytosti a osamote, zamysleli sa nad sebou.


presne tak.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  19:15:03  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
bol som zvedavy, tak sa pytam, tu je prva z odpovedi, ci odpisu z vatikanu, uvidime



len dotycnemu panovi som musel dodatocne vysvetlit, ze ma zle asi pochopil,ze nie ja narazam na zmysel duhy ale jeho ovecky ...



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  19:23:18  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Super - zatial to vyzerá tak, že ste tu jediný muž činu saxo!! gratulujem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  19:55:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Rainbow_flag_and_blue_skies.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/Rainbow_Flag_Gay_Pride_New_York_2008.jpg/220px-Rainbow_Flag_Gay_Pride_New_York_2008.jpg

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  20:11:24  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov

citácia:

amerika uz radsej cituje wikipediu, akoby mal uznat vysvetlenie hovorcu KBS.

Amerika, vy naozaj neviete o tom, ze symboly sa mozu aj zneuzivat? Amerika,vy neviete, co symbolizuje duha v krestanstve?Skuste odpovedat.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  20:14:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Duha v krestanstve neznamena nic Taky liturgicky symbol nepoznam ani ja ani katolicka Tradicia

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  20:30:42  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Amerika, vy neuznavate Stary zakon?lebo katolicka cirkev ho uznava

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  20:59:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vy ste Mongol , Hotentot , alebo Neznaboh ? Ja hovorim o liturgickych symboloch
Kedze Cirkev uznava stary zakon privedieme pred oltar jalovicu , zarezeme ju tam , polozime na hranicu a prinesieme Bohu celopal
Ved predsa Cirkev uznava stary zakon , tak predsa preco neprinasat obete podla stareho zakona
Da sa vobec s takouto logikou drzat krok ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  21:36:49  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov

citácia:
Vy ste Mongol , Hotentot , alebo Neznaboh ? Ja hovorim o liturgickych symboloch
Kedze Cirkev uznava stary zakon privedieme pred oltar jalovicu , zarezeme ju tam , polozime na hranicu a prinesieme Bohu celopal
Ved predsa Cirkev uznava stary zakon , tak predsa preco neprinasat obete podla stareho zakona
Da sa vobec s takouto logikou drzat krok ?


Amerika ja na vasu uroven nadavok neklesnem.
Odpoviem vam uz iba slovami jedneho velmi mudreho teologa, ktory, ked si precital vase prispevky aj tie starsieho data,povedal:
"Ked citam amerikove prispevky,nemyslím si, že na neho nejaké argumenty zaberú. Je to veľmi obmedzený človek.
Neorientuje sa v základných pojmoch, nevie držať logickú súvislosť a nejde mu o
hľadanie pravdy, ale o utvrdzovanie sa vo vlastných omyloch."

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  21:53:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:

citácia:
Vy ste Mongol , Hotentot , alebo Neznaboh ? Ja hovorim o liturgickych symboloch
Kedze Cirkev uznava stary zakon privedieme pred oltar jalovicu , zarezeme ju tam , polozime na hranicu a prinesieme Bohu celopal
Ved predsa Cirkev uznava stary zakon , tak predsa preco neprinasat obete podla stareho zakona
Da sa vobec s takouto logikou drzat krok ?


Amerika ja na vasu uroven nadavok neklesnem.
Odpoviem vam uz iba slovami jedneho velmi mudreho teologa, ktory, ked si precital vase prispevky aj tie starsieho data,povedal:
"Ked citam amerikove prispevky,nemyslím si, že na neho nejaké argumenty zaberú. Je to veľmi obmedzený človek.
Neorientuje sa v základných pojmoch, nevie držať logickú súvislosť a nejde mu o
hľadanie pravdy, ale o utvrdzovanie sa vo vlastných omyloch."


Pôvodne zaslal radar - 30 január 2012 :  21:36:49



Pozrime sa na argumentacnu uroven velmi mudreho teologa
1, zakladne pojmy Ktore ? Kde ? Ako ?
2, Nevie drzat logicku suvidlost kedy ? kde ? Ako ?
3, Nejde mu o hladanie pravdy ? Akej pravdy ? Pravdu netreba hladat , pravda je zjavena Bohom skrze Cirkev To vy moderni teologovia hladate to , co netreba hladat , ale co je dane To vy pravdu hladate s kdekym na roznych ekumenisko . medzinabozenskych seansach
4, Utvrdzovanie vo vlastnych omyloch
Ktore su moje vlastne omyly , a ktore su " omyly" , ktore vy prisudzuje predkoncilnej Cirvi ?
Ano ide mi o utvrdzovanie sa v " omyloch" , ktore sa od koncilu neustale "napravaju"
Zlodej krici , chyte zlodeja To vy utvrdzujete nekatolikov vo vlastnych omyloch , nasledkom ekumenizmu
Dam vam konkretny priklad jedneho " mojho" omylu
Ked som obhajoval tridensky ritus , ktory sucasny papez rehabilitoval Mylil som sa ? Mylil som sa kedy Do vyhlasenia
Summorum Pontificum , alebo po vyhlaseni A ked sucasny papez vyhlasil , ze tridensky ritus nebol nikdy zakazany , mylil som sa ?
Ked sa mylila Cirkev pocas dvoch tisicroci , tak nech sa mylim s nou aj ja
A ked sa mylime , preco ukryvate a zatajujete dokumenty a ucenie predkoncilnych papezov ? Kde su ich encykliky , ich buly , ich odsudenie herez a omylov ? Ved ich vydajte ! Ukazte katolickemu ludu toto ucenie ? Neskryvajte ho !
Preco na povedzme stranke KBS ,okrem socialnych encyklik ,nenajdeme ani jednu encykliku predkoncilneho papeza , ale tam najdeme vsetky encykliky pokoncilnych papezov? Preco dnesny katolik sa musi k tymto dokumentom dostavat tajne a mat pritom pocit , ako keby kradol ?
Preco to zatajujete ? Ukazte ich katolikom Je to neomylne ucenie Papezi predsa boli neomylni Tak preco toto neomylne ucenie musi byt tak dobre skryte pred katolickou verejnostou ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  22:50:20  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
amerika - zas kričite?

Ved všetky encykliky najdete na internete - ak niektoré nie sú na kbs, tak sú na http://www.vatican.va/. Takže to nie je pravda, že encykliky nie sú na nete.

tu máte napr. encykliku Leva XIII.
http://www.kbs.sk/?cid=1117030953


a už tu prosím nikoho neurážajte, nikto tu neuráža vás, tak rešpektujte vašich spoludiskutujúcich.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Spiš a okolie Téma Next Topic: Adam a Eva  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06