Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Neviem ako to nazvat, ale obchadza ma z toho hroza
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Životná otázka: Prečo existujete? Aký má váš život Téma Next Topic: ZNICENIE VOODOO
Strana: z 5

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  14:18:08  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Malá chybička prebratá od skazených svetákov. U katolíkov sa nemá hovoriť dámy a páni, ale naopak: Páni a dámy. A tiež nie sestry a bratia, ale bratia a sestry. Prvý bol stvorený muž; mužský rod v kresťanských mravoch ide ako prvý:


Pocuvajte rytier, prestante tu poucovat a vystupovat ako katolik. V teme bojove rady ste zahlasili, ze v katolickej cirkvi je dovolene zabit zenu, ked je neverna a dokladate to citatmi P. Jezisa.Dajte si pozor, lebo ked budete takto pokracovat, bude podane na vas trestne oznamenie za navadzanie na vrazdu. Ste nebezpecny clovek.A nemyslite si, ze vas anonymita ochrani.
mato velmi ste ma sklamali. Ani ste rytiera nenapomenuli, ani ste jeho vyrok nezmazali. To uz naozaj nerespektujete ani zakladne pravidla moralky, pretoze sa jedna o priatela?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  14:19:24  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Vdaka maajo za vasu reakciu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  14:55:58  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Tie fotky ktore zverelnil Mato su prave, nie je to fotomontaz. Na internete je kopec clankov a blogov , ktore pisu rozculeni a pohorseni farnici, ze co si to ten knaz dovoluje.

http://veneremurcernui.wordpress.com/2012/01/13/why-the-voris-and-rodriguez-situations-matter/

http://www.themonitor.com/articles/priest-28441-cowboy-mix.html

http://blog.chron.com/believeitornot/2012/01/texas-cowboy-priest-lets-dogs-assist-with-services/

Zverejnuju a pisu o tom pretoze - citujem:

"Because things like this must stop, and never, ever happen again."

Treba o tom hovorit verejne - iba tak sa veci pohnu dopredu. Vieme velmi dobre ako dopadli kauzy pedofilie knazov. Staznosti nebrali nadriadeni vazne a vela pripadov sa snazili v tichosti ututlat. Zacali sa riesit az ked sa vsetko prevalilo...









 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  15:10:04  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Tak to Vás fakt obdivujem. Taký výrok som nečítal ešte ani u jedného svätého
Sancta Mortinia, ora pro nobis.

Pôvodne zaslal maaajo - 29 január 2012 :  14:00:40



majko život nie je až taký ľahký ako sa zdá, človek na seba musí byť prísny.. nie je to lahké.. s hriechom treba bojovať, bojovať až do krvi! Neprestávať sa modliť, neprestávať prosiť, neprestávať ďakovať , neprestávať prijímať Jeho telo a krv.


PS: ved ja vas mam takisto svojim spôsobom rada - mam tendenciu skôr s vami srandovať.. neviem prečo, asi na mna veselo pôsobíte..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  15:16:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
ato velmi ste ma sklamali. Ani ste rytiera nenapomenuli, ani ste jeho vyrok nezmazali. To uz naozaj nerespektujete ani zakladne pravidla moralky, pretoze sa jedna o priatela?

Pôvodne zaslal radar - 29 január 2012 :  14:18:08


Opat sa dopustate toho co Vam sposobuje tolku radost, ale zda sa, ze to je Vas zlozvyk a to Vas ciastocne ospravedlnuje. Preto mam nadej, ze Boh bude zhovievavy a odpusti Vam.

Neviem kto je rytier a preto len tazko mozno hovorit ze je mojim priatelom.

Ked dovolim pisat Vam tie Vase akoze poucne prispevky, ktorymi osocujete a urazate a este si to aj ospravedlnujete ako dobry skutok, tak rovnaku sancu musi dostat aj rytier. Podobne ju dostal aj simon ci ako sa volal a dalsi.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  15:24:42  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
T
citácia:
ie fotky ktore zverelnil Mato su prave, nie je to fotomontaz. Na internete je kopec clankov a blogov , ktore pisu rozculeni a pohorseni farnici, ze co si to ten knaz dovoluje.

http://veneremurcernui.wordpress.com/2012/01/13/why-the-voris-and-rodriguez-situations-matter/

http://www.themonitor.com/articles/priest-28441-cowboy-mix.html

http://blog.chron.com/believeitornot/2012/01/texas-cowboy-priest-lets-dogs-assist-with-services/

Zverejnuju a pisu o tom pretoze - citujem:

"Because things like this must stop, and never, ever happen again."

Treba o tom hovorit verejne - iba tak sa veci pohnu dopredu. Vieme velmi dobre ako dopadli kauzy pedofilie knazov. Staznosti nebrali nadriadeni vazne a vela pripadov sa snazili v tichosti ututlat. Zacali sa riesit az ked sa vsetko prevalilo...


Lucia, kedy sme my tvrdili, ze taketo veci nemaju byt presetrene?Skuste byt konkretna.My len nesuhlasime s postupom, pretoze je nespravny a nemoralny. Preco?
Pretoze aj cirkev ma pravo na prezumciu neviny, tak ako vsetci a tiez ma tu byt urcity poriadok.
Vy vsetci predsa viete, ze uz bolo vela nepravd ,polopravd a dezinformacii o cirkvi uverejnene aj na katolickych strankach na internete. To nemozete popriet.
Zobudte sa uz konecne a rieste prehresky cirkvi naozaj. Upozornite biskupa, ked sa neda chodte vyssie a a az do Vatikanu. Je to take tazke pochopit? Preco nas obvinujete z toho, ze sa chceme tvarit, ze veci neexistuju?Prave naopak, chceme ich riesit, ale nie tak naivne ako vy. Ale spravodlivo/prezumcia neviny/ a po poriadku.
Nenalette prosim vas slobodomurarom a ateistom i nepriatelom vnutri cirkvi, ktori nikdy nic o svojich zlocinoch na svojich strankach na internete ani nikde neuverejnili. Ale ked cirkev chce nieco najprv presetrit, az potom uverejnit, tieto ateisticke organizacie velmi bojuju o to, aby to bolo uverejnene este pred presetrenim, argumentujuc tym, ze cirkev chce zatlkat. Otvorte uz konecne oci, a zacnite rozmyslat, kto su ozajstni nepriatelia cirkvi.

"Because things like this must stop, and never, ever happen again":

No a tento vyrok- prosim vas Lucia, hadam si nemyslite, ze toto bude niekedy pravdou... Dokial je svet svetom, hriechy budu a budu aj v cirkvi. Co nevidite tu psychologicku manipulaciu v tejto otazke?ved spominane ateisticke organizacie maju rozpracovane cele psychologicke postupy ako postupne znicit cirkev.Toto je vseobecne zname a kardinal Tomko uz o tom aj jasne hovoril v TA3, tusim minuly rok. Ja osobne so m pocula z doveryhodnych zdrojov, ze u slobodomurarov sa obcas ludia aj vysokopostaveni vratia k Bohu, spovedaju sa a dovoluju potom dostat sa kompetentnym knazom a laikom, k tymto tajnym planom Tak sa nedajte obalamutit a uverejnujte podobne pripady az po presetreni.






 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  15:48:31  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ked dovolim pisat Vam tie Vase akoze poucne prispevky, ktorymi osocujete a urazate a este si to aj ospravedlnujete ako dobry skutok, tak rovnaku sancu musi dostat aj rytier. Podobne ju dostal aj simon ci ako sa volal a dalsi.


Viete Mato, vas problem je, ze nemate rovnaky meter na kazdeho. Preco tak nenapomeniete raracha ci ameriku? Obaja nadavaju nielen muzom ale i zenam,a to nechavate bez odozvy.Preco?A ja ked napisem, co si myslim, vysmievate sa mi, ze som stara dedinska katechetka,alebo ze sa vyzivam a mam radost z osocovania.Takto sa chova katolik a admin?To mam aj ja zacat a volat vas starnucim lekarom, ktory , ked sa nepoda rilo v odbore, tak sa realizuje v nabozenstve, bez toho ,aby to studoval?
Tak toto je len priklad, lebo neviem, ci je to pravda, presne tak, ako vy neviete, ci som starnuca dedinska katechetka a ci sa vyzivam v osocovani.A preco bez suhlasu autora presuvate jeho prispevky?Toto je fer a spravodlive?Skuste nebyt osobny a vyjadrujte sa k teme, bez ponizovania autora a nenazyvajte normalnu argumentacnu diskusiu osocovanim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  16:17:29  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ano priznavam, ze mi Vase "dobre mienene" prispevky svojou aroganciou s akou si vytvarate predpoklady, posudzujte niecie svedomie a nasledne zaverujete a odsudzujete, zdvihaju zlc a uznavam, ze som sa nimi nechal strhnut k argumentom ad hominem, ktore skutocne neboli vhodne.

Ospravedlnujem sa za to Vam, ale aj mortinii a dalsim, v buducnosti urobim vsetko preto, aby som sa nenechal vyprovokovat a zostal iba medziach argumentov tykajucich sa temy. Ak sa predsa len neovladnem, prosim napomente ma a pripomente mi tento prispevok.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  17:09:34  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Ospravedlnujem sa za to Vam, ale aj mortinii a dalsim, v buducnosti urobim vsetko preto, aby som sa nenechal vyprovokovat a zostal iba medziach argumentov tykajucich sa temy. Ak sa predsa len neovladnem, prosim napomente ma a pripomente mi tento prispevok.

Pôvodne zaslal Mato - 29 január 2012 :  16:17:29




Vdaka

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  17:16:44  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Radar, kde som napisala, ze vy ste tvrdili, ze veci nemaju byt presetrene ? Prestante byt domyslava a vstahovacna. Normalne si vymyslate...

Ja som predsa napisala:
Treba o tom hovorit verejne - iba tak sa veci pohnu dopredu. Vieme velmi dobre ako dopadli kauzy pedofilie knazov. Staznosti nebrali nadriadeni vazne a vela pripadov sa snazili v tichosti ututlat. Zacali sa riesit az ked sa vsetko prevalilo...

Tak kde je tam napisane to co tvrdite,ze ja tvrdim ?

A ten citat:

"Because things like this must stop, and never, ever happen again":

Bol mysleny na konkretnu situaciu o ktorej je aj tema. Tieto veci musia prestat, Cirkev by mala vydat vyhlasenie pre takychto cudackych knazov, ze psa si do kostola mozu zobrat jedine v pripade ak stratia zrak a bodka.

Nebojte sa Radar, nie som taka naivka, ze by som si myslela, ze vsetky hriechy v Cirkvi musia prestat a nesmu sa opakovat.

Radar, prepanajana prestante si vymyslat...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  17:52:59  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ospravedlnujem sa za to Vam, ale aj mortinii a dalsim, v buducnosti urobim vsetko preto, aby som sa nenechal vyprovokovat a zostal iba medziach argumentov tykajucich sa temy. Ak sa predsa len neovladnem, prosim napomente ma a pripomente mi tento prispevok.

Mato
Aj ja dakujem a tiez sa vam ospravedlnujem, a to za arogantny a povysenecky sposob, akym niekedy pisem.Ak sa to zase stane, tiez ma napomente.Osobne som presvedcena, ze co sa tyka nabozenstva a katolickej cirkvi, nic nerobite zlomyselne, ci s inym zlym umyslom.osobne som si uvedomila, ze som vam neopravnene stupala do svedomia, na co ako hriesnik nemam pravo,ani schopnost presne veci posudit, lebo do srdca vidi iba Boh.radar.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  18:17:52  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Vieme velmi dobre ako dopadli kauzy pedofilie knazov. Staznosti nebrali nadriadeni vazne a vela pripadov sa snazili v tichosti ututlat. Zacali sa riesit az ked sa vsetko prevalilo...


Lucia,Tuto musim uznat, ze mate pravdu. Su vynimky, ked to naozaj nejde, a vsetko sa uz vyskusalo, vtedy treba uz nieco robit aj cez media.
.Citala som osobne vyjadrenie niektoreho z papezov,ze co sa zase tyka homosexualov, cirkev sa v tomto nechala oklamat svetom a aby nebola obvinena z netolerantnosti, a prijimala za knazov aj ich. Chvalabohu, ze toto mame uz za sebou a s homosex. sa uz u knazov nestretneme.
Lucia, precitala som si vase prispevky a vam sa musim tiez ospravedlnit, naozaj ste netvrdili nic z toho,z coho som vas obvinila.fakt neviem, ako to mohlo vzniknut, musela som do tej zaplavy odpovedi nejako nedopatrenim zahrnut aj vas.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  20:06:14  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Oukej Radar.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

orbit

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  20:39:05  Zobraziť profil  Pridať orbit do zoznamu priateľov
Niekto tu už spomenul slovíčko prezumpcia neviny.Asi sa tak dostávame trochu do právnej roviny.Jedna otázka(zdôrazňujem OTÁZKA a nie provokačná):Ktoré prikázanie,nariadenie,kánon atď porušil?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 38  ~  Člen od: 31 december 2011  ~  Posledná návšteva: 23 január 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  22:30:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Tak to Vás fakt obdivujem. Taký výrok som nečítal ešte ani u jedného svätého
Sancta Mortinia, ora pro nobis.

Pôvodne zaslal maaajo - 29 január 2012 :  14:00:40



majko život nie je až taký ľahký ako sa zdá, človek na seba musí byť prísny.. nie je to lahké.. s hriechom treba bojovať, bojovať až do krvi! Neprestávať sa modliť, neprestávať prosiť, neprestávať ďakovať , neprestávať prijímať Jeho telo a krv.


PS: ved ja vas mam takisto svojim spôsobom rada - mam tendenciu skôr s vami srandovať.. neviem prečo, asi na mna veselo pôsobíte..

Pôvodne zaslal mortinia - 29 január 2012 :  15:10:04


Kľudne srandujte. Radšej nech pôsobím veselo ako smutno

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  23:25:56  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
[
Kľudne srandujte. Radšej nech pôsobím veselo ako smutno

Pôvodne zaslal maaajo - 29 január 2012 :  22:30:08



OK - myslela som to úprimne - pôsobite na mna fakt jak veselá kopa ..

Ten svoj predchádzajúci príspevok som ale drahý majo nemyslela tak, že som bez hriechu.. och - práve naopak - ale veľmi sa snažím a silno bojujem (tu fakt pomaha iba modlitba a vela vela milosti od Boha).. ani by ste neverili, aký je ten Zlý otravný, neskutočne otravný..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2012 :  23:41:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Niekto tu už spomenul slovíčko prezumpcia neviny.Asi sa tak dostávame trochu do právnej roviny.Jedna otázka(zdôrazňujem OTÁZKA a nie provokačná):Ktoré prikázanie,nariadenie,kánon atď porušil?

Pôvodne zaslal orbit - 29 január 2012 :  20:39:05





Úpravy noriem De gravioribus delictis
Kongregácia pre náuku viery

Prvá časť:
Základné normy

Čl. 1

§ 1. Kongregácia pre náuku viery súdi delikty proti viere a najťažšie delikty spáchané tak proti mravom, ako aj proti sláveniu sviatostí podľa čl. 52 apoštolskej konštitúcie Pastor Bonus (1) a kde je potrebné pristupuje k vyhláseniu alebo uloženiu kánonických sankcií podľa noriem práva, či už všeobecného alebo vlastného, pričom ostáva nedotknutá kompetencia Apoštolskej penitenciárie (2) a naďalej platí dokument Agendi ratio in doctrinarum examine. (3)

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  11:48:31  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Dalsi priklad nekompetentnosti riesit veci a uverejnovat prehresky cirkvi na internete bez predchadzajuceho vysetreniaj vo Vatikane je priklad Janky.Napisala nepravdu o tom, ze veci sa v Nemecku neriesia. Zaujimalo by ma, preco to urobila

zaslalaJanka
citácia:
prosim vas, vy co tu furt pisete, ze sa treba stazovat hore a nevytahovat to tu...
jedna pani v Nemecku sa stazovala na jedno vydavatelstvo niekolko rokov, ktoreho vlastnikmi su aj biskupi, pretoze vydavalo knihy s nemoralnym obsahom...stazovala sa a nic...az to vytiahli po rokoch media...clovek by ocakaval, ze teda media maju nejaku tu moc a ked papez nepocuva laika, aspon pod tlakom medii cosi urobi...a urobil...nic...biskupi si veselo funguju ako biskupi...KN sa ani neunuvali tuto vaznu informaciu ani spomenut a tak su ich citatelia neustale udrzovani vo vedomi, ze je vsetko ok
vela z nas je tu takych, co sa uz aj hore stazovali a odpovede su prinajlepsom take, ze je vsetko ok
takze co dalej, ked sa clovek modli, posti, postazuje sa v tichosti aj tam hore?
aha...ma dalej mlcat a tvarit sa, ze nic
ked je to nevyhnutne a situacia to vyzaduje, krestan-katolik nema mlcat!
krestan-katolik nie je za kazdych okolnosti fackovaci panak, ako sa nam to snazia nahovorit!...my nie sme budhisti, ktori sa maju stale tvarit, ze maju mier v dusi, aj ked nepriatel siaha na to najcennejsie!!!



Ke kauze církevního nakladatelství Weltbild

Německo. „Denně jsme vyzýváni k tomu, abychom přesvědčivě uváděli do souladu naše křesťanské vyznání s požadavky trhu. Měřítkem je nám naše hodnotová orientace – knihy a jiná média mohou napomoci k tomu, abychom lépe chápali náš svět“, vyznává svou firemní strategii nakladatelský koncern Weltbild. Na webových stránkách tohoto největšího německého internetového knihkupectví lze přitom nakoupit také erotickou literaturu. Společníky nakladatelské skupiny Weltbild je dvanáct německých katolických diecézí, svaz diecézí Německa a berlínská Vojenská duchovní služba. Mediální koncern zaměstnává 6400 spolupracovníků a dosahuje ročního obratu 1,657 miliardy euro (stav ke 30.06.2011).

Na tuto rozporuplnou morální i ekonomickou situaci upozornil německý list Die Welt. Ostrá reakce Benedikta XVI. následovala před čtrnácti dny při akreditaci nového německého velvyslance u Svatého stolce. „Je na čase energicky omezit prostituci a masové rozšíření materiálů s erotickým či pornografickým obsahem, přístupných po internetu. Svatý stolec bude dbát na to, aby katolická církev v Německu mnohem rozhodněji a zřetelněji zasahovala proti takovýmto nedostatkům“, řekl papež. Tak zřetelně se Svatý otec při různých kauzách vyjadřuje málokdy, sdělil deníku Die Welt kardinál Joachim Meisner. Pro mnohé to bylo neočekávané překvapení, dodává kolínský arcibiskup a upozorňuje na nebezpečí ztráty církevní identity v Německu: Pokud bude církev jako svět, už pro něj není alternativou a nemá mu co říci. Německá církev se podobá autu, které má moc velkou karoserii a slabý motor, a proto se neustále přehřívá. Měli bychom najít nějakou přiměřenější a mnohem menší formu, odpovídající našim silám. Důležité je dojet do nebeského Jeruzaléma – nezáleží, zda v mercedesu nebo v Pandě, říká kardinál Meisner a vyzývá k radikální odluce od nakladatelské skupiny Weltbild. Nelze si přes týden vydělávat tím, proti čemu v neděli kážeme, argumentuje arcibiskup Kolína nad Rýnem.

Včerejší zasedání stále rady Svazu německých diecézí (Verband der Diözesen Deutschlands –VDD, čtyřiadvacetiprocentní podílník nakladatelské společnosti, ) ve Würzburku přistoupilo k jmenování nové dozorčí rady, která bude bdít nad morální nezávadností publikací. Členy kontrolního grémia jsou i dva zástupci ze sekretariátu německé biskupské konference. Biskupové, kteří zasedají ve stálé radě, se rovněž shodli na prodeji nakladatelského koncernu. Tento krok však nebude jednoduchý, jak se již několikrát prokázalo v minulosti při pokusech o odprodej Weltbildu.

Němečtí biskupové také vyjádřili své politování nad rozpoutanou mediální kampaní, vedenou – neeticky – také ze strany katolických médií. Zkresleně a neadekvátně o otázce informoval internetový portál kath.net, würzburský list „Tagespost“ či „PUR-magazin“ nakladatelství Fe-Medienverlag, míní rada německých diecézí. Zprávu totiž přinesly pod titulem „Biskupové jako producenti pornografie?“
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=15533



Pôvodne zaslal radar - 29 január 2012 :  13:34:58


teda ake sa naozaj prijali konkretne opatrenia, aby spravodlivosti bolo ucinene za dost?
a ako boli vybavene staznosti laika, ktory na tento problem upozornoval uz davno pred tym, ako tento problem vyniesli na svetlo sveta media?
toto ma zaujima

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  12:53:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:


Chce niekto pochybovat o tom, ze vo vnútri Cirkvi je teraz velky boj?



Iba teraz?Vždy bol a bude až do konca časov.Situácia nikdy nebola ružová.
Prečítajte si ako jeden z veľkých cirkevných otcov sv.Bazil Veľký prirovnáva situáciu v Cirkvi k námornej bitke :
http://www.grkat.nfo.sk/Texty/bazil-stav-cirkvi.html

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  13:47:10  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Niekto tu už spomenul slovíčko prezumpcia neviny.Asi sa tak dostávame trochu do právnej roviny.Jedna otázka(zdôrazňujem OTÁZKA a nie provokačná):Ktoré prikázanie,nariadenie,kánon atď porušil?

Pôvodne zaslal orbit - 29 január 2012 :  20:39:05





Úpravy noriem De gravioribus delictis
Kongregácia pre náuku viery

Prvá časť:
Základné normy

Čl. 1

§ 1. Kongregácia pre náuku viery súdi delikty proti viere a najťažšie delikty spáchané tak proti mravom, ako aj proti sláveniu sviatostí podľa čl. 52 apoštolskej konštitúcie Pastor Bonus (1) a kde je potrebné pristupuje k vyhláseniu alebo uloženiu kánonických sankcií podľa noriem práva, či už všeobecného alebo vlastného, pričom ostáva nedotknutá kompetencia Apoštolskej penitenciárie (2) a naďalej platí dokument Agendi ratio in doctrinarum examine. (3)

Pôvodne zaslal amerika1 - 29 január 2012 :  23:41:29




Super amerika - teraz sa prosím pokúste odpovedať iba jednoslovne - a to - áno alebo nie.
- vy patríte do Kongregácie pre náuku viery?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  14:25:23  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Iba teraz?Vždy bol a bude až do konca časov.Situácia nikdy nebola ružová.
Prečítajte si ako jeden z veľkých cirkevných otcov sv.Bazil Veľký prirovnáva situáciu v Cirkvi k námornej bitke :
http://www.grkat.nfo.sk/Texty/bazil-stav-cirkvi.html



Dodala by som, ze z Cirkvi neutekajú ľudia preto, že sa dostali na povrch zatajované a neriešené prehrešky, ale preto, že žili v mylnom domnení, že Cirkev má bezhriešnu hierarchiu. Cirkev s bezhriešnou hierarchiou však neexistuje. Mysleli si, že žijú v nejakej inej Cirkvi, a keď zistili, že skutočná Cirkev nie je tá, v ktorej boli od začiatku ochotní žiť, spanikarili a prepadli deziluziam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  15:51:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Niekto tu už spomenul slovíčko prezumpcia neviny.Asi sa tak dostávame trochu do právnej roviny.Jedna otázka(zdôrazňujem OTÁZKA a nie provokačná):Ktoré prikázanie,nariadenie,kánon atď porušil?

Pôvodne zaslal orbit - 29 január 2012 :  20:39:05





Úpravy noriem De gravioribus delictis
Kongregácia pre náuku viery

Prvá časť:
Základné normy

Čl. 1

§ 1. Kongregácia pre náuku viery súdi delikty proti viere a najťažšie delikty spáchané tak proti mravom, ako aj proti sláveniu sviatostí podľa čl. 52 apoštolskej konštitúcie Pastor Bonus (1) a kde je potrebné pristupuje k vyhláseniu alebo uloženiu kánonických sankcií podľa noriem práva, či už všeobecného alebo vlastného, pričom ostáva nedotknutá kompetencia Apoštolskej penitenciárie (2) a naďalej platí dokument Agendi ratio in doctrinarum examine. (3)

Pôvodne zaslal amerika1 - 29 január 2012 :  23:41:29




Super amerika - teraz sa prosím pokúste odpovedať iba jednoslovne - a to - áno alebo nie.
- vy patríte do Kongregácie pre náuku viery?

Pôvodne zaslal mortinia - 30 január 2012 :  13:47:10




Nie nepatrim A co tym chcete povedat ? Ze dnesny katolik je tak priblbly , ze nedokaze rozoznat posvatnost od znesvatenia ? A co tym chcete povedat ? Ze Cirkev nema pravidla a formu vysluhovania Sviatosti ?
Alebo tu provokujete a obhajujete kazdu spinavost , ktora zneuctuje Boha

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  16:14:00  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Nie nepatrim A co tym chcete povedat ? Ze dnesny katolik je tak priblbly , ze nedokaze rozoznat posvatnost od znesvatenia ? A co tym chcete povedat ? Ze Cirkev nema pravidla a formu vysluhovania Sviatosti ?
Alebo tu provokujete a obhajujete kazdu spinavost , ktora zneuctuje Boha


Pôvodne zaslal amerika1 - 30 január 2012 :  15:51:56



stačilo napísať nie.. hm - to som si aj myslela.
Ešte raz - § 1. Kongregácia pre náuku viery súdi delikty...
takže čo máme urobiť, aby sa problém dostal pred Kongregáciu, Amerika? No oznámiť im to - že?? ja neprovokujem - odpovedáte si úplne sám a pritom kričíte - nekričte už.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  16:27:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Tak oznamte Je to vasa povinost

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  19:03:02  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Tak oznamte Je to vasa povinost

Pôvodne zaslal amerika1 - 30 január 2012 :  16:27:09



a vaša povinnosť to nie je?? ten, kto tu na problém poukázal, ten by mal písať, nie? Pretože očividne jemu to vadí (inak by to tu nedával)
1) Ja mam zato, že je tento problemik už vyriešený
2) Nie som sťažovateľský typ - ak ma však niečo poriadne rozhodí, vtedy to riešim vyššie.. toto ma však nerozhodilo, koho hej, nech sa sťažuje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Životná otázka: Prečo existujete? Aký má váš život Téma Next Topic: ZNICENIE VOODOO  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06