Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Kde patrím?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Amerika1 a charizmatici Téma Next Topic: Tridentská omša
Strana: z 3

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:18:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Pre sprehľadnenie diskusie by bolo čestné,keby sme vedeli kto je kto a preto tu dávam otázku :

Ku akej Cirkvi sa hlásim ?

1.Rímsky katolík uznávajúci a poslušný pápežovi Benediktovi XVI.
2.Rímsky katolík sedevacantista
3.Rímsky katolík FSSPX
4.Starokatolík
5.Byzantský katolík(grekokatolík)
6.Byzantský katolík podriaďujúci sa patriarchovi Dohnalovi
7.Pravoslávny
8.Protestant
9.Bez vyznania


Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora 

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:20:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
A ako prvý sa priznávam k bodu 1.Teda Rímsky katolík podriadený a poslušný pápežovi Benediktovi XVI.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:21:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Rimsky katolik - starokatolik Ani nevie , co tara Nerozumie , co pise , ale poucovat bude
Uz ste podali definiciu poslusnosti , ked ste si taky isty , ze ste poslusny papezovi ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:26:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Rimsky katolik - starokatolik Ani nevie , co tara Nerozumie , co pise , ale poucovat bude

Pôvodne zaslal amerika1 - 27 január 2012 :  11:21:53



kto ste amerika?Máte odvahu napísať,či ostanete v pozícii pokrytca a zbabelca?


Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:32:16  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Moje vyznanie
1.Rímsky katolík uznávajúci a poslušný pápežovi Benediktovi XVI.

Amerika,Vy ani nemozete odpovedat na tuto otazku,ak nie ste schopny zo seba dostat, ci uznavate za papeza bl. Jana Pavla II a Benedikta XVI.

Povazujem to z vasej strany za neschopnost si sam pred sebou priznat a definovat, comu verim a comu nie, co uznavam a co neuznavam.
Ak sa nepozriete hlboko do svojho vnutra budete iba clovekom, ktory nechce brat zodpovednost za svoje nazory a presvedcenie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:32:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ved vam hovorim , ze ste schizmatik a neverite mi Odmietate spolocenstvo s tymi , s ktorymi ho odmietat nesmiete a chcete spolocenstvo s tymi , s ktorymi ho udrziavat nesmiete Napriklad s vasou hlupou konstrukciou rimsky katolik - starokatolik , alebo greko - katolik A vari greko - katolik nie je poslusny papezovi ?
Pisete nezmysly a ani sa nezacervenate
A napokon by ste mali aspon vlastne slovo dodrzat

amerika1,ak nemáte odvahu povedať kam sa radíte (FSSPX,sedesvacantisti,konklávisti,dohnalovci či iné),týmto s vami končím akúkoľvek debatu.

Akukolvek debatu koncite , ale debatujete Nedebatujte !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:36:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:

Amerika,Vy ani nemozete odpovedat na tuto otazku,ak nie ste schopny zo seba dostat, ci uznavate za papeza bl. Jana Pavla II a Benedikta XVI.

Povazujem to z vasej strany za neschopnost si sam pred sebou priznat a definovat, comu verim a comu nie, co uznavam a co neuznavam.
Ak sa nepozriete hlboko do svojho vnutra budete iba clovekom, ktory nechce brat zodpovednost za svoje nazory a presvedcenie.


Pôvodne zaslal radar - 27 január 2012 :  11:32:16



Ja som vam tiez polozil niekolko otazok a nedostal som odpoved

Odpovedali teda Ježišovi: "Nevieme." A on im odvetil: "Ani ja vám nepoviem, akou mocou toto robím." Mt 21,27

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:37:38  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
• 1b. Ktoré je naše náboženstvo?
Naše náboženstvo je kresťansko-katolícke.

• 1c. Akého náboženstva si ty?
Ja som kresťan-katolík.

(Zakladny katechizmus RKC)


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:44:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
• 1b. Ktoré je naše náboženstvo?
Naše náboženstvo je kresťansko-katolícke.

• 1c. Akého náboženstva si ty?
Ja som kresťan-katolík.

(Zakladny katechizmus RKC)



Pôvodne zaslal janka - 27 január 2012 :  11:37:38



Takúto odpoveď dá každý katolík v bodoch 1 až 3 a tiež 5 a 6.

Kam sa radíte vy?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:48:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Je toto vobec normalne ? Napise , ze je krestan - katolik a dostane otazku kam sa radi
Zbohom zdravy rozum !
Dalsi dokaz , ze ste schizmatik Delite nedelitelne , pretoze je len jedna Svata Matka Katolicka Cirkev a vase delenie je schizmaticke

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:51:49  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Tiez sa cudujem tejto teme - krestan katolik uz dnesnemu katolikovi nic nehovori

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:53:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Ved vam hovorim , ze ste schizmatik a neverite mi Odmietate spolocenstvo s tymi , s ktorymi ho odmietat nesmiete a chcete spolocenstvo s tymi , s ktorymi ho udrziavat nesmiete Napriklad s vasou hlupou konstrukciou rimsky katolik - starokatolik , alebo greko - katolik A vari greko - katolik nie je poslusny papezovi ?
Pisete nezmysly a ani sa nezacervenate
A napokon by ste mali aspon vlastne slovo dodrzat

amerika1,ak nemáte odvahu povedať kam sa radíte (FSSPX,sedesvacantisti,konklávisti,dohnalovci či iné),týmto s vami končím akúkoľvek debatu.

Akukolvek debatu koncite , ale debatujete Nedebatujte !

Pôvodne zaslal amerika1 - 27 január 2012 :  11:32:51



amerika nečítajte,nie je to pre vás.

Pre objasnenie ostatným : ako katolík poslušný pápežovi Benediktovi XVI. som v spoločenstve s asi jednou miliardou katolíkov či uť latinského alebo niektorého z východných obradov.Spája nás spoločná viera,sviatosti a poslušnosť aktuálnemu rímskemu pontifexovi.
na rozdiel od marginálnych skupiniek ktoré som uviedol v bodoch 2,3,4 a 6,nie sme v schizme s nikým,pretože katolíci v jednote s rímskym pápežom sú tou jednou,svätou a apoštolskou Cirkvou.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:53:33  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nie, uz som odpovedala


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

avus

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:54:40  Zobraziť profil  Pridať avus do zoznamu priateľov
Naozaj divne napísaná otázka. Pomiešané piate cez deviate. Vyzerá to ako keby ešte aj gréckokatoík bol mimo. Ako keby dobrá odpoveď bola len bod 1.
Tiež, ako vieme, aj hnutie FSSPX je stále pod pápežom. Ale napríklad takzvaní Starokotolíci su mimo cirkev, to je sekta.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 26  ~  Člen od: 09 január 2012  ~  Posledná návšteva: 03 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:57:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Tiez sa cudujem tejto teme - krestan katolik uz dnesnemu katolikovi nic nehovori

Pôvodne zaslal Mato - 27 január 2012 :  11:51:49



sedevacantista sa udrie do pŕs a povie : som kresťan-katolík(a povie,že pápeža niet a zvoleného odmietne)
FSSPX sa tiež búcha po prsiach a kričí,aký je on kresťan-katolík(no zárovň vyhllási,že omšu,čo slúži pápež a jemu poslušní biskupi a kňazi je neplatná,či pochybná)
Dohnalovec, povie to isté,čo sedevacantista ale zároveň bude kričať,že je kresťan-katolík.

A vám to je jedno?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  12:01:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Naozaj divne napísaná otázka. Pomiešané piate cez deviate. Vyzerá to ako keby ešte aj gréckokatoík bol mimo. Ako keby dobrá odpoveď bola len bod 1.
Tiež, ako vieme, aj hnutie FSSPX je stále pod pápežom. Ale napríklad takzvaní Starokotolíci su mimo cirkev, to je sekta.

Pôvodne zaslal avus - 27 január 2012 :  11:54:40



Z FSSPX DOČASNE sňal pápež exkomunikáciu až do skončenia rozhovorov.Ak si však myslíte,že Rím prijme požiadavky Fellaya,tak ste mimo.fellay a FSSPX sa bude musieť podriadiť úplne požiadavkám Ríma alebo budú opätovne exkomunikovaní.

Grékokatolíkov som dal zvlášť iba ohľadom rítu.Samozrejme sú to katolíci poslušní súčasnému i predošlým pápežom.Vo svojej vernosti sú príkladom všetkým tým terajším odštiepencom.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  12:20:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ukazte mi , odkial mate , ze papez snal exkomunikaciu docasne do skoncenia rozhovorov ? Sto percent , ze neodpoviete

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  12:48:17  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
J
citácia:
a som vam tiez polozil niekolko otazok a nedostal som odpoved

Amerika, ja som otazku polozila prva. Tak skuste odpovedat, ci uznavate
za papeza bl Jana pavla II a Benedikta XVI.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  13:22:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
J
citácia:
a som vam tiez polozil niekolko otazok a nedostal som odpoved

Amerika, ja som otazku polozila prva. Tak skuste odpovedat, ci uznavate
za papeza bl Jana pavla II a Benedikta XVI.

Pôvodne zaslal radar - 27 január 2012 :  12:48:17



Do blahorecenia Wojtylu som ich uznaval

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  13:31:38  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Do blahorecenia Wojtylu som ich uznaval

Amerika, vdaka za tuto odpoved, prijmite bez ironie moje uznanie, lebo to chce znacnu pokoru.
drahy amerika,toto vsetko je iba kvoli vasej spase,ved ked neuznavate papezov tak potom schizmatik naozaj ste, s tym nic nenarobite. Uzasne je, ze ste to priznali verejne a ze je tu nadej, ze mate radsej katolicke ucenie ako svoje nazory, a uznate tento vyrok z katechizmu a podla toho sa zariadite a spasite si dusu.
2089 schizma je odmietnutie podriadiť sa rímskemu pápežovi alebo odmietnutie spoločenstva s členmi Cirkvi, ktorí sú mu podriadení.“
V bode2088 sa este pise
Ak sa pochybovanie pestuje vedome a dobrovoľne, môže priviesť k zaslepenosti ducha.
prosim vas urobte vsetko preto, aby k tomu u vas uplne nedoslo.Kto sa ponizi pred Bohom a vzda sa svojich nazorov a da prednost Bozim nazorom je hrdina.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  13:42:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Nakomentujte a odpovedajte vy

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  14:02:57  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
idem odpovedat v teme katechizmovy protestantizmus, aby sme tu neodbocovali.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  15:07:57  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Ja patrím k bodu č. 1. A som na to hrdý.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  15:45:48  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja osobne som krestan katolik, lebo patrim do katolickej Cirkvi, t.j. tej, ktora

po vonkajsej stranke je viditelna, Jezisom Kristom zalozena nabozensko-kultova spolocnost vsetkych pravovernych, ktori vyznavaju jedno ucenie Krista, modlia sa, zucastnuju sa obety svatej omse a prijimaju tie iste svate sviatosti a su podriadeni zakonitym biskupom a uznavaju rimskeho papeza, ako namestnika Kristovho za svoju najvyssiu viditelnu hlavu

a

po vnutornej stranke je mystickym telom Kristovym, ktoreho neviditelnou hlavou je Kristus, ktory spaja a zjednocuje vsetky jeho udy a skrze Ducha svateho pokracuje vo svojom vykupitelskom diele, pozdvihuje jenotlive udy cez milost posvacujucu k ucasti na nadprirodzenom zivote Bozom a atk ich pripravuje a vedie k dosiahnutiu spasy a plnosti zivota vacneho.

Dufam, ze to ako odpoved na vasu "ferovu" otazku staci, lebo nic ine Vam odpovedat neviem.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  15:58:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Pod Maťov príspevok sa podpisujem aj ja.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  16:05:57  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
Ja osobne som krestan katolik, lebo patrim do katolickej Cirkvi, t.j. tej, ktora

po vonkajsej stranke je viditelna, Jezisom Kristom zalozena nabozensko-kultova spolocnost vsetkych pravovernych, ktori vyznavaju jedno ucenie Krista, modlia sa, zucastnuju sa obety svatej omse a prijimaju tie iste svate sviatosti a su podriadeni zakonitym biskupom a uznavaju rimskeho papeza, ako namestnika Kristovho za svoju najvyssiu viditelnu hlavu

a

po vnutornej stranke je mystickym telom Kristovym, ktoreho neviditelnou hlavou je Kristus, ktory spaja a zjednocuje vsetky jeho udy a skrze Ducha svateho pokracuje vo svojom vykupitelskom diele, pozdvihuje jenotlive udy cez milost posvacujucu k ucasti na nadprirodzenom zivote Bozom a atk ich pripravuje a vedie k dosiahnutiu spasy a plnosti zivota vacneho.

Dufam, ze to ako odpoved na vasu "ferovu" otazku staci, lebo nic ine Vam odpovedat neviem.

Pôvodne zaslal Mato - 27 január 2012 :  15:45:48


Rímskeho pápeža uznávajú aj sedevakantisti, aj FSSPX, aj dohnalovci . Ku ktorým patríte vy?

To skutočne admin fóra pre katolíkov sa nevie vyjadriť, či za toho rímskeho pápeža považuje Benedikta XVI.?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Amerika1 a charizmatici Téma Next Topic: Tridentská omša  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06