Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Katechizmový protestantizmus.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Tridentská omša Téma Next Topic: Gordický uzol
Strana: z 6

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  13:21:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
fakt, že nemate skutočný dôvod pochybovať o platnosti pápeža

A co ked taky dovod existuje ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  13:31:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Radar, radar vy si svojimi prispevkami priam koledujete o argument ad hominem, ale uz sa vyprovokovat nedam. Nastastie ostava vyssia a absolutna spravodlivost a pred nou si svoje osocovanie a klamanie zodpoviete do bodky. Viac k tomu nemam co dodat.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  13:55:09  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
R
citácia:
adar, radar vy si svojimi prispevkami priam koledujete o argument ad hominem, ale uz sa vyprovokovat nedam. Nastastie ostava vyssia a absolutna spravodlivost a pred nou si svoje osocovanie a klamanie zodpoviete do bodky. Viac k tomu nemam co dodat.

Mato, verte mi, nie je to len moj pohlad. Prajem si, aby ste moj prispevok povazovali za prajny.Mozno ste naozaj uprimne presvedceny o svojich nazoroch. Vtedy by som vetu "K takýmto absurdnostiam vedie údajná Maťova "odôvodnena pochybnosť vo svedomí", čo sa ukazuje len ako úbohá výhovorka pre umlčanie skutočného hlasu svedomia, ktorý Rarachovcov usvedčuje zo svojvoľnej neposlušnosti a v konečnom dôsledku možno aj zo stavu formálnej schizmy" vo vasom pripade opravila v tom zmysle, ze ste uprimne presvedceny o svojej pravde a nie ste svojvolne neposlusny. Je mi naozaj uprimne luto, ze som sa vas dotkla, ale ja svoj prispevok povazujem za prejav priatelstva.
P.S.Este opravujem, tu som sa ja pomylila, cast vety- "Druhá vec, ktorá Vas usvedčuje z formálnej herézy, je fakt,- je chybna...". Samozrejm e je to o schizme a nie o heréze."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  14:17:37  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Mato, este doplnam- pokiaľ by bola pravda, že vas len osočujem a o vas klamem, je to len materiálne osočovanie a klamanie, pretože vo svedomí mám dôvodnú pochybnosť o vasej vernosti pápežom a ak sa domnievate, že naozaj sa voči vam dopúšťam nespravodlivosti, mali by ste ma na to nejakými argumentami upozorniť. Neurobili ste vsak absolútne nič pre to, aby sa bolo možné o vas domnievať, že súčasných pápežov uznávate.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  14:59:14  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
Radar, radar vy si svojimi prispevkami priam koledujete o argument ad hominem, ale uz sa vyprovokovat nedam. Nastastie ostava vyssia a absolutna spravodlivost a pred nou si svoje osocovanie a klamanie zodpoviete do bodky. Viac k tomu nemam co dodat.

Pôvodne zaslal Mato - 27 január 2012 :  13:31:59


Ak Radar nemá pravdu, tak skúste dať protiargumenty. Lebo Radarin príspevok znie presvedčivo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  16:29:20  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Amerika

citácia:
Moze papez , namestnik Jezisa Krista a Velknaz Najvysieho Boha , chraneny Duchom Svatym, dovolit pohanom , aby znesvatili modlami Kristov chram ?


Predsa viete, ze papez o tom nevedel, a ked sa o tom dozvedel, bol proti.Tak preco sa to znovu pytate? Uz sa to na krede vysvetlovalo,aj s odkazmi a zdrojmi, viac sa k modlam v chrame vyjadrovat nebudem.citácia:
najdite mi tam nauku o ekumenizme a medzinabozenskom dialogu Ukazte mi pramene tohto ucenia , ak vobec rozumiete nauke Cirkvi o pramenoch katolickej nauky

Cieľ ekumenizmu nepatrí k názorom, ktoré podliehajú vývoju, ale spôsoby aktivít Cirkvi, ktoré k ekumenizmu vedú, sa vyvíjajú, prípadne menia podľa doby a okolností. Niekedy sa pre tento cieľ použili koncily (Florentský, Druhý lyonský), niekedy sa na to používajú misie a katechézy (Peter Pázmáň, František Salezský), niekedy zas diplomatické jednania, alebo i cirkevné tresty. Cieľ je však stále rovnaký: Zjednotiť kresťanov v jednej viere a morálke, ktorej strážkyňou a neomylnou interpretátorkou je katolícka Cirkev na čele s pápežom.

Cieľ ekumenizmu hlása II. vatikánsky koncil aj KKC rovnako ako aj Pius XI. aj katolícka Cirkev vo svojich dokumentoch počas celých 2000 rokov.
Ak v tom niekto vidí rozpor, tak je buď teologický diletant, alebo potrebuje si vlastnú neposlušnosť zbabelo za každú cenu obhájiť tým, že násilne a za každú cenu závery II. vat. koncilu interpretuje výlučne takým spôsobom, ktorý je v rozpore s predošlými dokumentami.
A ak niekomu vadí spôsob, akým chce II. vat. priviesť kresťanov ku katolíckej viere, potom sa protiví dogme I. vat,. koncilu, ktorá tvrdí, že pápež, nemá nad cirkvou len úrad akéhosi dozoru alebo usmerňovania, ale plnú a najvyššiu moc riadiť cirkev a to nie len vo veciach viery a morálky ale aj disciplíny. Ak niekto chce nariaďovať pápežovi, ako má riadiť Cirkev, upiera mu plnosť tejto moci a dogma hovorí, že má byť exkomunikovaný.

Encykliku Mortalium Animos od Pia XI. nájdete na tejto adrese:
http://katolikrevue.ath.cx/biblioteka/mortalium_animos.htm

Pius XI. v spomínanej encyklike vôbec neodsudzuje ekumenizmus, ale odsudzuje falošné chápanie ekumenizmu. Veď aj on chce zjedotenie všetkých kresťanov. Encyklika Pia XI. neodsudzuje ponímanie ekumenizmu, ako ho podáva II. vat. alebo KKC, ale odsudzuje ekumenizmus, ktorý je výsledkom falošnej interpretácie záverov II. vat od tradicionalistov a liberálov.

Ak je správne interpretovaný II. vat., potom je v súlade s náukou Pia XI. a odmietnutie II. vat je zároveň odmietnutím aj učenia Pia XI..

Učenie II. vat. síce nie je neomylné, ale to neznamená, že vôbec nie je záväzné.
Ako uviedol už rudy v diskusii o katechizmovom protestantizme, dokumenty vydané magistériom, aj keď nie sú neomylné, majú byť prijímané s nábožnou poslušnosťou rozumu a vôle. To však nerobite, a tak upierate pápežovi plnosť moci riadiť Cirkev, ako to definuje dogma I. vat koncilu, čím sa prakticky exkomunikujete.

Vedome, ci nevedome, to uz viete vy, interpretujete tieto dokumenty v rozpore s predošlou náukou, aby ste tieto dokumenty mohli odmietnuť. (Podobne to robia ateisti, alebo aj protestanti. Interpretujú náuku katolíckej Cirkvi úplne pomýlene, aby následne ukázali, aká je katolícka vierouka nezmysel a vyrobili si tak dôvod odmietnuť ju.) To je však neprípustné.
Opäť ako uvádza rudy v spomínanej diskusii: "Kto sa domnieva, že smie mať súkromnú mienku, že on má už teraz lepší názor, ktorý Cirkev bude mať až v budúcnosti, ten sa musí pred Bohom a svojím svedomím v triezvom sebakritickom hodnotení opýtať, či má dostatočnú šírku a hĺbku odborných teologických znalostí, aby sa vo svojej súkromnej teológii a praxi smel odchýliť od momentálneho učenia cirkevného magistéria. Taký prípad je zásadne mysliteľný, ale subjektívne povýšenectvo a unáhlené mudrlantstvo sa budú musieť zodpovedať pred Božím súdom." Tanto citát je z Listu nemeckých biskupov všetkým, ktorých Cirkev poverila ohlasovaním viery z 22.9.1967.

Záver teda je, Učenie o ekumenizme, teda to, že je správne, aby sa oddelení kresťania vrátili k učeniu katolíckej Cirkvi, je stále rovnaké. Učenie o tom, že mimo katolíckej Cirkevi niet spásy preto človek pre svoju spásu musí aspoň impicitne súhlasiť s jej náukou, to stále platí. Kto vidí rozpor medzi starými a novými dokumentami Cirkvi, zle interpretuje tie staré, alebo nové. Správna interpretácia dáva staré a nové dokumenty do súladu .Niet teda dôvodu odmietať súčasné učenie Cirkevi. Kto tak robí, je schizmatik a stavia sa nad pápeža. Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  16:46:01  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Amerika, dalsia vasa otazka

citácia:
"Moze ten isty Kristov Velknaz , chraneny Duchom Svatym vyhlasovat ,
ze vsetky nabozenstva maju spolocny ciel zabezpecit svetovy mier ?
"

Všetky normálne náboženstvá chcú okrem iného, aby sa ľudia mali vzájomne radi, čo je len inak povedané, že chcú mier. Samozrejme, že je to správne. Je však fakt, že to nie je ani jediným a ani najvyšším cieľom náboženstiev. V tých ďalších cieľoch sa náboženstvá líšia. Samozrejme sú aj náboženstvá, ktoré robia všetko proti mieru. Mnohé náboženstvá deklarovali pred svetom, že v úsilí o pokoj vo svete spolu súhlasia. Teda áno, tento cieľ, okrem iných rozdielnych cieľov, je ich spoločný.

a este doplnenie
citácia:
"A moze ten isty papez , ktory je Duchom Svatym chraneny od kazdeho omylu tvrdit , ze Zidia mozu dojst spasy osobytnym sposobom bez viery vo Vtelenie, Vykupenie , Ukrizovanie a Nanebavstupenie Jezisa Krista"


Pápež nie je vždy vedený Duchom Svätým a preto môže také niečo tvrdiť. Ak Duchom Svätým vedený je, teda ak vyhlasuje záväzne učenie Cirkvi, tak také niečo nepovie. Súčasný pápež takéto tvrdenia nezastáva, o čom sa možno ľahko presvedčiť v jeho knihe Ježiš z Nazareta. Ak niekto jeho slová interpretuje takýmto spôsobom, ide o dezinterpretáciu.
Amerika, neberiete do úvahy rozličnú záväznosť cirkevnych vyjadrení, (2VK koncil považujete za nezáväzný, ale nejakú kázeň, alebo príhovor pápeža považuje za taký, akoby pápež predkladal nejakú bezchybnú absolútne záväznú vieroučnú definíciu a keďže bezchybná nie je, tak to má dokazovať diskvalifikáciu pápeža z pozície riadenia Cirkvi) ale interpretujete vyjadrenia magiskéria vždy spôsobom, aby boli v protive s predošlým učením a to aj napriek tomu, že pápeži (konkrétne Benedikt XVI.) niekoľko, krát zdôraznili, že náboženstvá nie sú si rovnocenné, bez Krista niet spásy a medzináboženská modlitba je nereálna.
(Kniha, ktorú výslovne o tomto pápež napísal, sa nazýva Viera, pravda a tolerancia. Benedikt XVI. v tejto knihe vysvetľuje, že ak niekto chápe medzináboženský dialóg spôsobom, aký Vy pripisujete oficiálnemu učeniu Cirkvi, tak je úplne mimo. Podobne sa toho dotýka aj vo svojej populárnej knihe Ježiš Nazaretský.)


Náuka o ekumenizme je prakticky náuka o potrebe zjednotenia kresťanov v katolíckej Cirkvi, lebo len táto Cirkev disponuje pravdou. Rovnako medzináboženský dialóg je len moderná forma misií, ktoré majú priviesť všetkých ľudí do katolíckej Cirkvi, alebo ich aspoň nasmerovať k Pravde, aby k nej raz došli. Ak by niekto tvrdil, že pozývanie k jednote kresťanov v jednom ovčinci pod jedným pastierom, ktorým je rímsky biskup, alebo nevyhnutnosť misií nepatrí k náuke, ktorá vyplýva zo samotného Božieho slova interpretovaného už 2000 rokov katolíckou Cirkvou, tak je skutočne v katolíckej náuke nezorientovaný.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  16:46:45  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Pius, Pavol, Námesník, platný - neplatný ...

Ak by ste sa handrkovali takto pred "nebeskou bránou", podľa čoho by mal podľa Vás ten, kto je kompetentný deliť, kto pôjde naľavo a kto napravo ?

Spoločenstvo svätých ... máme srdcia pripravené tvoriť spoločenstvo ?

Aké ovocie sa rodí na našom strome ?

Katolíci na katolíckom fóre.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  18:28:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Predsa viete, ze papez o tom nevedel, a ked sa o tom dozvedel, bol proti.

Papez o tom vedel A vy vedome klamete
Dal vedome chramy k dispozici pohanom na ich modlidbove ritualy Benediktini , ktori tomu branili boli rozohnni policiou s odvovodnenim , ze sa tak deje so suhlasom papeza Ukazte mi jeden , jediny dokument , kde Wojtyla odsudzuje znesvatenie Katlockych chramov pohanmi v Assisi A dalsim dokazom je aj to , ze tuto ohavnost roku 2002 zopakoval


Pápež nie je vždy vedený Duchom Svätým a preto môže také niečo tvrdiť.

Zase vedome klamete Papez je pri vyhlasovani vieroucnych pravd , a ked sa tyka spasy , vzdy ide o vieroucnu pravdu , vzdy chraneni od omylu , ako je mu to prislubene Duchom Svatym

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  18:50:08  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:

Zase vedome klamete Papez je pri vyhlasovani vieroucnych pravd , a ked sa tyka spasy , vzdy ide o vieroucnu pravdu , vzdy chraneni od omylu , ako je mu to prislubene Duchom Svatym
Pôvodne zaslal amerika1 - 27 január 2012 :  18:28:42


Nemáte pravdu, pozrite si môj príspevok o Magistériu v tejto téme, zvlášť, čo to znamená ex cathedra.

Ale nenazývam vás preto klamárom. Len nevedomým bratom v Kristovi.

PS: Ak vás trápia neporiadky v Cirkvi pozrite, ako ich riešil napr. sv. František Assiský. V žiadnom prípade nie tak, že by verejne kritizoval Cirkev, alebo že by si povedal, že neuznáva vtedajšieho pápeža.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  19:08:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vtedajsi papez nehlasal ze kazde nabozenstvo je spasonosne Ukazte mi , kde vtedy papez prijmal africkych samanov na posvatnej katolickej pode

Nemáte pravdu, pozrite si môj príspevok o Magistériu v tejto téme, zvlášť, čo to znamená ex cathedra.

Ale nenazývam vás preto klamárom. Len nevedomým bratom v Kristovi.

Nevedomy ste vy , pretoze ani len neviete , kedy je papez neomylny

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  23:36:14  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
zaslal Amerika
citácia:
Zase vedome klamete Papez je pri vyhlasovani vieroucnych pravd , a ked sa tyka spasy , vzdy ide o vieroucnu pravdu , vzdy chraneni od omylu , ako je mu to prislubene Duchom Svatym


zase dalsi pripad nelogickych a mylnych tvrdeni ameriky
Dokaz.:
Tu je znenie dogmy o neomylnosti papeza, ako ju definoval I. vatikansky koncil
„ My, verne zachovávajúc Tradíciu obdržanú od počiatku kresťanskej viery, na slávu nášho Boha Spasiteľa, na povznesenie katolíckeho náboženstva a na spásu kresťanských národov, so schválením posvätného koncilu učíme a definujeme ako Bohom zjavenú dogmu: Keď rímsky pontifik hovorí ex cathedra, to znamená keď v úlohe pastiera a učiteľa všetkých kresťanov so svojou najvyššou apoštolskou autoritou definuje učenie o viere alebo mravoch, ktorého sa má pridržiavať celá Cirkev, vtedy vďaka božskej asistencii, ktorá mu bola prisľúbená vo svätom Petrovi, vlastní tú neomylnosť, ktorou chcel mať vystrojenú svoju Cirkev božský Vykupiteľ pri definovaní učenia o viere alebo mravoch; a preto takéto definície rímskeho pontifika sú nezmeniteľné samy zo seba, a nie pre dohodu Cirkvi. Ak by sa však niekto opovážil protirečiť tejto našej definícii, čo nech Boh odvráti, nech je exkomunikovaný.“

Z tejto dogmy je jasné, že amerika je riadne nezorientovaný,ak tvrdí, že každé vieroučné vyhlásenie pápeža je neomylné. Niekedy totiž pápež nehovorí s najvyššou autoritou s úmyslom zaviazať celú Cirkev a nie všetky jeho vyjadrenia sú definície. Definícia je jasne sformulovaná veta, ktorá vymedzuje nejaký vieroučný či mravoučný Bohom zjavený fakt.A tak kázeň, príhovor, či úvaha alebo pápežova štúdia, atd. už z podstaty nemôže byť definíciou a tak nemôže byť neomylnou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  23:38:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Viete co , obrate sa na vasho mudreho teologa nech vam vysvetli neomylnost papeza ak uci to , co Cirkev vzdy verila a ucila

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2012 :  23:46:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
zaslal Amerika
citácia:
Zase vedome klamete Papez je pri vyhlasovani vieroucnych pravd , a ked sa tyka spasy , vzdy ide o vieroucnu pravdu , vzdy chraneni od omylu , ako je mu to prislubene Duchom Svatym


zase dalsi pripad nelogickych a mylnych tvrdeni ameriky
Dokaz.:
Tu je znenie dogmy o neomylnosti papeza, ako ju definoval I. vatikansky koncil
„ My, verne zachovávajúc Tradíciu obdržanú od počiatku kresťanskej viery, na slávu nášho Boha Spasiteľa, na povznesenie katolíckeho náboženstva a na spásu kresťanských národov, so schválením posvätného koncilu učíme a definujeme ako Bohom zjavenú dogmu: Keď rímsky pontifik hovorí ex cathedra, to znamená keď v úlohe pastiera a učiteľa všetkých kresťanov so svojou najvyššou apoštolskou autoritou definuje učenie o viere alebo mravoch, ktorého sa má pridržiavať celá Cirkev, vtedy vďaka božskej asistencii, ktorá mu bola prisľúbená vo svätom Petrovi, vlastní tú neomylnosť, ktorou chcel mať vystrojenú svoju Cirkev božský Vykupiteľ pri definovaní učenia o viere alebo mravoch; a preto takéto definície rímskeho pontifika sú nezmeniteľné samy zo seba, a nie pre dohodu Cirkvi. Ak by sa však niekto opovážil protirečiť tejto našej definícii, čo nech Boh odvráti, nech je exkomunikovaný.“

Z tejto dogmy je jasné, že amerika je riadne nezorientovaný,ak tvrdí, že každé vieroučné vyhlásenie pápeža je neomylné. Niekedy totiž pápež nehovorí s najvyššou autoritou s úmyslom zaviazať celú Cirkev a nie všetky jeho vyjadrenia sú definície. Definícia je jasne sformulovaná veta, ktorá vymedzuje nejaký vieroučný či mravoučný Bohom zjavený fakt.A tak kázeň, príhovor, či úvaha alebo pápežova štúdia, atd. už z podstaty nemôže byť definíciou a tak nemôže byť neomylnou.


Pôvodne zaslal radar - 30 január 2012 :  23:36:14
Ale ked uci ako ucitel vsetkych krestanov , tak uci neomylne

Nuže My, věrně se držíce tradice od počátku víry křesťanské přejaté, k slávě Boha Spasitele našeho, k vyvýšení náboženství katolického a k spáse národů křesťanských, za souhlasu posvátného Sněmu učíme a jakožto dogma Bohem zjevené vyhlašujeme: Velekněz Římský, když mluví se stolce, to jest když vykonávaje úřad Pastýře a Učitele všech křesťanů ze své nejvyšší autority apoštolské prohlašuje učení o víře nebo mravech, jehož veškera Církev povinna jest se držeti, přispěním Božím, jemu v blaženém Petru slíbeným, požívá té neomylnosti, jíž božský Vykupitel Církev svou při prohlašování nauky o víře nebo mravech obdařenu míti chtěl; proto takováto prohlášení Římského Velekněze jsou sama sebou, bez ohledu na souhlas Církve, neopravitelna.

Kdo by pak tomuto Našemu prohlášení opovážil se, což Bůh odvrátiž, odporovati; proklet buď.


Definujte pojem z tejto dogmatickej konstitucie

když vykonávaje úřad Pastýře a Učitele všech křesťanů ze své nejvyšší autority apoštolské prohlašuje učení o víře nebo mravech, jehož veškera Církev povinna jest se držeti

Zredukovat papezsku neomylnost na vyrok ex catedra je omyl A mozete si pokojne napisat do Vatikanu , nech vam vysvetlia kedy je papez neomylny
Som zvedavy , ci budete mat tolko charakteru a ospravedlnite sa apon teraz
lebo papez je neomylny
1, ak vyhlasuje dogmu ex catedra
2, ak uci to , co Cirkev vzdy verila a ucila

A opakujem napiste do vatikanu , v com sa mylim
A druhykrat si vase osocovanie odpuste , ked nerozumiete aka je nauka Cirkvi

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2012 :  00:14:50  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
uz Vam tu bolo viackrat vysvetlovane Magisterium katolickej cirkvi aj s jeho stupnami. Zial ako vtedy, nechapete ho ani teraz. Nemozem Vam preto pomoct, taku moc nemam, aby som vas spravila mudrejsim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2012 :  00:17:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ste negramotna , ze neviete citat ? Opakujem vam to znovu Napiste si do Vatikanu , nech vam vysvetlia ucenie Cirkvi o neomylnosti papeza

Akademicky vas beriem za slovo

Jan XXIII nebol neomylny ani raz
Pavol VI . nebol neomylny ani raz
Jan Pavol I . nebol neomylny ani raz
Jan Pavol II . nebol neomylny ani raz
Benedikt XVI . nebol neomylny ani raz

Takze podla vasej genialnej logiky a zaverov , nic z toho , co kedy povedali tito papezi nemusime pokladat za neomylne Tak ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 13 február 2012 :  14:42:03  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:

Zredukovat papezsku neomylnost na vyrok ex catedra je omyl
...
lebo papez je neomylny
1, ak vyhlasuje dogmu ex catedra
2, ak uci to , co Cirkev vzdy verila a ucila

Pôvodne zaslal amerika1 - 30 január 2012 :  23:46:17


Skúste svoje tvrdenie ohľadom bodu 2 niečím podložiť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 február 2012 :  15:49:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vy citate niekedy nejake papezske dokumenty ? Ak ano najdite si trebars Wojtylove encykliky a pozrite sa na odvolavky Tie odvolavky su tam presne na to , aby sa dal vydedukovat pramen Zjavenia toho , ktoreho tvrdenia
Ja stale tvrdim , ze medzi katolikmi rozpor nie je Rozpor je len medzi katolikmi a prznitelmi katolickej neomylnej Pravdy , ktori sa len ako katolici tvaria , ale vnutorne su uz davno sprotestantizovani
Skuste mi vy odpovedat , ako moze byt omylne nieco , co Cirkev vzdy verila a ucila ?
Jedine tak v pokoncilnom neomodernistickom przneni katolickej viery

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 február 2012 :  15:51:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Zredukovat papezsku neomylnost na vyrok ex catedra je omyl
...
lebo papez je neomylny
1, ak vyhlasuje dogmu ex catedra
2, ak uci to , co Cirkev vzdy verila a ucila

Pôvodne zaslal amerika1 - 30 január 2012 :  23:46:17


Skúste svoje tvrdenie ohľadom bodu 2 niečím podložiť.

Pôvodne zaslal rudy - 13 február 2012 :  14:42:03Inak ak vazne chcete tvrdit , ze papez je neomylny len v bode jedna , tak potom Wojtyla nikdy nebol neomylny , pretoze ani raz nepouzil vyhlasenie ex catedra
A teda cely jeho pontifikat a vsetko , co povedal a vyhlasil nepodlieha neomylnosti
A teda aky mate dovod brat vsetkych pokoncilnych papezov ako meradelo vieroucnych pravd ?
Bolo by lepsie , keby ste takymito dovodmi papezskej neomylnosti radsej neoperovali , lebo ked sa my, tradicionalisti do vas pustime , beruc do uvahy takuto definiciu papezskej neomylnosti , tak z celeho vasho pokoncilneho ucenia vam nezostane kamen na kameni
Pretoze potom posledny neomylny papezsky vyrok je dogmaticke definovanie Nanebovzatia Panny Marie Piom XII .
A hned si to skusime otestovat
Na zaklade coho , ak redukujete papezsku neomylnost , len na vyroky ex catedra beriete ako zavazne vyroky tychto papezov ?
To som teda zvedavy , ako rozseknete tento gordicky uzol vasej hlbokej teologickej znalosti

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 13 február 2012 :  18:35:34  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Kopa slov a odpoveď na moju otázku nikde. Teraz odložte svoje emócie, trikrát sa zhlboka nadýchnite a uveďte konkrétny prameň, ktorý tvrdí, že pápež je neomylný, ak učí to, čo Cirkev vždy verila a učila. Najlepšie bude, keď uvediete nejakú dogmu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 február 2012 :  19:16:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pokojne si verte comu chcete , ked si nedate povedat , tak ma nebavi to tu patstokrat vypisovat stale dokola

Táto neomylnosť, ktorou Božský Spasiteľ uznal za dobré obdariť svoju Cirkev pri definovaní učenia vo veciach viery alebo mravov, sa rozprestiera na celý depozit Božieho zjavenia, ktorý treba svedomite opatrovať a verne vykladať.

Lebo vtedy rímsky pápež nevynáša výrok ako súkromná osoba, ale vykladá alebo bráni katolícke učenie ako najvyšší učiteľ všeobecnej Cirkvi, na ktorého osobu sa obzvlášť viaže charizma neomylnosti samej Cirkvi.
Lumen gentium pokoncilni katolici Ani koncilove dokumenty nepoznate a chcete niekomu nadavat do schizmatikov Lenivi citat a hladat nauku v najvacsom koncile vsetkych cias , ale naparovat sa budu aki su pravoverni katolici Hanbite sa !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 13 február 2012 :  22:30:30  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
1. Znovu vás vyzývam, odložte emócie. Neprispievajú k serióznej diskusii, skôr naopak.

2. Som milo prekvapený, že citujete z 2 VK. Myslel som, že 2VK odmietate. Sú teda pre vás všetky dokumenty 2VK záväzné?

3. Citáty, ktoré ste uviedli, len upresňujú prvý bod, teda keď pápež učí ex cathedra, ale nič nehovoria o vašom druhom bode, teda o tom, že „pápež je neomylný, ak učí to, čo Cirkev vždy verila a učila“. Túto zásadu ste si asi „vycucali z prsta“.

4. Aby sme sa rozumeli: Ja netvrdím, že to, čo „Cirkev vždy verila a učila“ je omylné, ide len o to, že nemožno to formulovať tak, že „pápež je neomylný, ak učí to, čo Cirkev vždy verila a učila“, pretože to by sme mohli povedať, že aj „Jožko Mrkvička je neomylný, ak učí to, čo Cirkev vždy verila a učila“. Finta je v tom, že bez „ex cathedra“ ani nemôžeme jednoznačne určiť, čo skutočne „Cirkev vždy verila a učila“.

5. Je pravdou, že žiadny pokoncilový pápež nedefinoval nič „ex cathedra“. To však neznamená, že ich riadne magistérium (napr. encykliky) môžeme hodiť do koša. V zmysle Lumen gentium im máme preukazovať „nábožnú ochotu vôle a rozumu“.

6. Prajem vám otvorenosť pre pravdu, otvorenosť pre dary Ducha Svätého.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2012 :  12:52:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Tato neomylnost sa rozprestiera na cely depozit Bozieho zjavenia
Lumen gentium
A amerika1 si to vycucal z prsta To uz nie je parketa pre katolika , ale pre psychiatra
Uz vacsimi a vyraznejsimi pismenami pojmu cely depozit Bozieho zjavenia nie je mozne napisat
Vam nie je jasny ani pojem depozit Bozieho zjavenia
Ved si to hned vyskusame
Definujte pojem depozit Bozieho Zjavenia a pramene Bozieho zjavenia
Zas to z vas nevypaci nikto ani heverom

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2012 :  12:54:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
2. Som milo prekvapený, že citujete z 2 VK. Myslel som, že 2VK odmietate. Sú teda pre vás všetky dokumenty 2VK záväzné?

Nie nie su pre mna vsetky zavazne Ak nedokazete rozlisit rozdiel medzi dogmatickymi a pastoracnymi konstituciami je akakolvek diskusia s vami marenim casu
Dogmaticke konstitucie vsak neobsahuju nic , co by uz predtym Cirkev vo svojom Magisteriu neobsahovala

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2012 :  13:23:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

4. Aby sme sa rozumeli: Ja netvrdím, že to, čo „Cirkev vždy verila a učila“ je omylné, ide len o to, že nemožno to formulovať tak, že „pápež je neomylný, ak učí to, čo Cirkev vždy verila a učila“, pretože to by sme mohli povedať, že aj „Jožko Mrkvička je neomylný, ak učí to, čo Cirkev vždy verila a učila“. Finta je v tom, že bez „ex cathedra“ ani nemôžeme jednoznačne určiť, čo skutočne „Cirkev vždy verila a učila“.

Pôvodne zaslal rudy - 13 február 2012 :  22:30:30


Ono aj biskupi hovoria neomylne, ked ucia to, co Cirkev vzdy ucila.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Tridentská omša Téma Next Topic: Gordický uzol  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06