Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Ako viete, že vám vysluhujú platné sviatosti?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: svedectvo Téma Next Topic: Vidia deti anjelov?
Strana: z 8

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2012 :  15:04:42  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov



?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora 

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2012 :  19:18:18  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
neviem ale VERÍM a na tom je postavená celá cirkev, na VIERE

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2012 :  20:03:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ak ich vysluhju platne vysvateni knazi, maju spravny umysel, formu a materiu tak nemam dovod uvazovat nad neplatnostou sviatosti.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 03 január 2012 :  00:19:45  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
ale nevies ci mu jedna z tyh veci nechyba

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2012 :  00:48:35  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Ak ich vysluhju platne vysvateni knazi, maju spravny umysel, formu a materiu tak nemam dovod uvazovat nad neplatnostou sviatosti.

Pôvodne zaslal Mato - 02 január 2012 :  20:03:36



Ako viete, ze su platne svateni?

Aj keby boli, ako viete, ci im nechyba aspon jedna z tych dalsich veci, ktore spominate?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2012 :  10:17:32  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Existuje všeobecná spásna vôľa Božia. Boh iste nezatratí človeka len preto, že nevedomky prijal neplatnú sviatosť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2012 :  10:54:37  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Existuje všeobecná spásna vôľa Božia. Boh iste nezatratí človeka len preto, že nevedomky prijal neplatnú sviatosť.

Pôvodne zaslal rudy - 05 január 2012 :  10:17:32



Toto je mozno k teme

"Ako viete, ze prijimate platne sviatosti?"




Tematicka otazka znie inak:

"Ako viete, ze vam vysluhuju platne sviatosti?"



Cize ako viete, ze vasi knazi vam posluhuju platnymi sviatostami hoc by ste ich sami neprijimali.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2012 :  11:22:12  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
ked o tom neviem tak myslim ze Boh by mi ich uznal, podobne to je aj s hriechom, ked neviem ze konam hriech tak to hriech neje

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2012 :  11:25:47  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
neviem ale VERÍM a na tom je postavená celá cirkev, na VIERE

Pôvodne zaslal slavom - 02 január 2012 :  19:18:18



katechizmova otazka: co je viera?


doplnujuca otazka: zavisi platnost vysluhovanej sviatosti od viery prijimajuceho?




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2012 :  11:30:04  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
ked o tom neviem tak myslim ze Boh by mi ich uznal, podobne to je aj s hriechom, ked neviem ze konam hriech tak to hriech neje

Pôvodne zaslal slavom - 05 január 2012 :  11:22:12




Toto je mozno k teme

"Ako viete, ze (Vy) prijimate platne sviatosti?"




Tematicka otazka znie inak:

"Ako viete, ze (oni) vam vysluhuju platne sviatosti?"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  22:01:49  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Sme po troch kraloch,
svatila sa sol atd., niektori si davaju Ge eM Becka na dvere s posvatenou kriedou atd.

Su to svateniny, ale aj tie ako zehnania a svatenia (vid katechizmus, otazku ake svateniny pozname) su odvisle od platnej vysviacky precedu, ktory ich posviaca.
Ako viete, ze je skutocne rozdiel medzi pismenami nacarbanymi kriedou z tesca a kriedou "posvatenou od knaza"? Ako viete, ze vam ich nepozehnal obyc. laik bez moci?

Vieme, ze jedine krst a manzelstvo nam nezavisia od platnosti knazov, ktori vysluhuju.
Ku spase potrebujeme nevyhnutne 2 sviatosti (krst a pokanie, ako uci tridentsky koncil), ostatne nie su necessitate medii ad salutem. Pritom denne niektori z vas "prijimaju" a o nieco menej casto sa "spovedaju", ako viete, ze hoci vy nekladiete prekazku platnosti (obex), henti vysluhovatelia platne udeluju co udeluju ako sviatosti? Kolko chlebov sa rozda denne v domneni, ze sa prijima premenene Telo Kristovo..

Ako viete, ze nie ste len statistami na scene jedneho velkeho sakramentalneho divadla s hercami v roli platnych knazov sta udelovatelov?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  08:04:02  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


Ako viete, ze su platne svateni?

Aj keby boli, ako viete, ci im nechyba aspon jedna z tych dalsich veci, ktore spominate?


Pôvodne zaslal Rarach - 05 január 2012 :  00:48:35


To by mala byt zodpovednost biskupa, ktory knaza umiestnil do prislusnej farnosti, aby si overil, ze je platne svateny.

Aj ja mam jednu otazku - ako si Vy predstavujete, ze si veriaci ma overit platnost svatenia svojho knaza?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  14:08:23  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Ako viete, ze su platne svateni?

Aj keby boli, ako viete, ci im nechyba aspon jedna z tych dalsich veci, ktore spominate?


Pôvodne zaslal Rarach - 05 január 2012 :  00:48:35


To by mala byt zodpovednost biskupa, ktory knaza umiestnil do prislusnej farnosti, aby si overil, ze je platne svateny.
Pôvodne zaslal Mato - 10 január 2012 :  08:04:02


Takze ked niekto ide napriklad na prijimanie, ako mu pomoze co pisete v tom, aby neprijimal v skutocnosti iba obycajnu oblatku?

Medzi podmienkami platnosti sviatosti som podmienku zvanu "overenie platnosti svatenia biskupom" nenasiel.






citácia:
Aj ja mam jednu otazku - ako si Vy predstavujete, ze si veriaci ma overit platnost svatenia svojho knaza?

No hej, len ze ja tento problem riesit nemusim, lebo ja od hentych neprijimam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  14:49:16  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
pre tych, co prijimaju je to teda otazka, ktoru musia riesit?
da sa na nu najst odpoved?...ci je potom vsetko na neistote?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  15:55:19  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
pre tych, co prijimaju je to teda otazka, ktoru musia riesit?
da sa na nu najst odpoved?...ci je potom vsetko na neistote?

Pôvodne zaslal janka - 10 január 2012 :  14:49:16



Janka ešte si nepochopila o čo ide Rarachovi, Maťovi a spol? Odtrhnúť katolíkov od Cirkvi a stiahnuť ich do bahna svojej schizmy. Jasne to povedal Rarach výrokom "ja od hentých neprijímam" naozaj pokorné a úctivé vyjadrenie o Kristových kňazoch.

Zdanlivo pekne začnú a pomaly ale iste zasievajú nenávisť k pápežovi Benediktovi, bl. Jánovi Pavlovi II, aktuálnemu učeniu cirkvi.

Další krok bude že ti povedia že dostávaš neplatné sviatosti. Aby ti "pomohli" tak ti nájdu pravého a platného kňaza. Jeho jedinou chybou bude že nie je v jednote s Cirkvou a Petrom. A ak podlahneš a začneš s nimi aj kontakty tak si v bahne spolou s nimi. Dôveruj svojim kňazom a biskupovi, študuj učenie Cirkvi v klasikoch a svätcoch a aplikuj učenie do života podla KKC. Tiež prijmi za svoje dokumenty II Vatikánskeho koncilu.

A ešte jedna dôležitá vec: uvedom si že toto fórum nie je katolícke. Len sa pokúša zasiať svár medzi katolíkov a čo najviac katolíkov odtrhnúť od vernosti Rímu, Cirkvi a tým aj Kristovi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  17:21:33  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:

No hej, len ze ja tento problem riesit nemusim, lebo ja od hentych neprijimam.
Pôvodne zaslal Rarach - 10 január 2012 :  14:08:23


Ak dovolíte, od koho(konkrétne) a prečo od neho prijímate?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  19:47:20  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
pre tych, co prijimaju je to teda otazka, ktoru musia riesit?
Pôvodne zaslal janka - 10 január 2012 :  14:49:16


No hadam len maju nejaky dovod, kvoli ktoremu radsej podstupuju riziko, ze prijimaju neplatne, nez aby neprijimali vobec.
Ci ku sviatostiam sa chodi bezdovodne, ako hlupe stadovite teliatko, ktore sa nezaujima, ci ozaj prijima co veri ze prijima? Nemluvnatam a retardom je vysluhovat zakazane..



citácia:
da sa na nu najst odpoved?

Na vsetko existuje odpoved.
Aj na to, preco tie osoby, ktore chodia ku sviatostiam, prijimaju v domneni, ze prijimaju platne. Su svojpravni a pri plnom vedomi, takze za svoju volbu prijimat, plne zodpovedaju. Pytam sa, na zaklade coho si myslia, ze prijimaju platne sviatosti?


citácia:
...ci je potom vsetko na neistote?

Ako sa to vezme, kazdopadne na tematicku otazku odpovede existuju (aj vysoko odborne, kto na to ma), rozhodne musi ju mat kazdy, kto prijima vedome a dobrovolne. Mna zaujima, ako taketo vase odpovede zneju. A nasledne ako obstoja pred jednoduchymi zakladnymi namietkami typu, v com sa vlastne odlisuju od protestantskych sviatostnych servisov. Ked sa postavite do sory kde sa rozdavaju oplatky, preco si myslite, ze sa naozaj rozdava Telo Kristovo?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  01:17:31  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

No hej, len ze ja tento problem riesit nemusim, lebo ja od hentych neprijimam.
Pôvodne zaslal Rarach - 10 január 2012 :  14:08:23


Ak dovolíte, od koho(konkrétne) a prečo od neho prijímate?


Pôvodne zaslal baránok - 10 január 2012 :  17:21:33



Konkretne: nepoznate a ze preco, mozete skusit tematizovat v solo teme, forum Vam takuto moznost neupiera. Tato tema je o typickom (typizovanom) katolikovi, ktory "prijima sviatosti" vo svojej cirkvi a je pytany na to, preco si mysli, ze su mu poskytovane platne sviatosti.


Fideizmus nepomoze, nevedomost neospravedlnuje, a rozhodne nespravi z pripadne neplatnej sviatosti platnu.





Ako viete, ze vasi vysluhovatelia maju jasno v tom, ze ani im nepomoze len slepo doverovat, ze su platne svateni, ze platne vysluhuju?
Aku mate istotu, ze vam udeluju platne sviatosti?









Tondra vo svojej Moralnej teologii - odtial su ukazky - ukazuje, na co sam poukazujem. Kto si mysli, ze su to otazky nepatricne ci zbytocne, uz je v prusvihu, ba megaprusvihu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  08:39:03  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Takze ked niekto ide napriklad na prijimanie, ako mu pomoze co pisete v tom, aby neprijimal v skutocnosti iba obycajnu oblatku?

Medzi podmienkami platnosti sviatosti som podmienku zvanu "overenie platnosti svatenia biskupom" nenasiel.

medzi podmienkami platnosti sviatosti je platne vysvateny knaz. Ja nemam inu moznost ako doverovat biskupovi, ze mi do farnosti neposlal laika, ale platne vysvateneho knaza.

Nie je totiz v mojej moci overit si platnost svatenia knaza - nemozem sa vratit v case a sledovat jeho vysviacku. A aj keby som mohol, ako viem, ze jeho svatiaci biskup bol platne vysvateny? A svatiaci biskup svatiaceho biskupa? Musel by som ist v case az k apostolom a sledovat jedno svatenie po druhom az do dnes, jedine tak by som mohol mat istotu.

Tymto sposobom uvazovania by som nikdy nemohol prijat ziadnu sviatost, okrem krsu a manzelstva.

Ci mi nieco uniklo?

citácia:

No hej, len ze ja tento problem riesit nemusim, lebo ja od hentych neprijimam.


Pôvodne zaslal Rarach - 10 január 2012 :  14:08:23


Otazka ani tak nebola ci prijimate od tych ci onych, ale ako si ma podla vas veriaci (teda aj Vy predpokladam) overit platnost svatenia svojho knaza? Alebo konkretnejsie, ako ste si overili, ze ten od koho prijimate ( ak teda niekto taky existuje) je platne vysvateny?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  16:08:37  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:

No hej, len ze ja tento problem riesit nemusim, lebo ja od hentych neprijimam.
Pôvodne zaslal Rarach - 10 január 2012 :  14:08:23



Napadla ma poznámka.
Na inom mieste píšete "Nie som katolík, Chvála Bohu".
Potom je logické, že od "hentých" neprijímate.
Logické je aj to, že asi vôbec neprijímate, resp. nežijete sviatostným životom, teda ak nepatríte k pravosláviu.
Ak sa dá aj ináč(mimo pravoslávia či ako katolík) pristupovať k sviatostiam, napr. k prijímaniu, či spovedi, vopred sa ospravedlňujem, nevedel som o takejto možnosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2012 :  14:17:41  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:

medzi podmienkami platnosti sviatosti je platne vysvateny knaz. Ja nemam inu moznost ako doverovat biskupovi, ze mi do farnosti neposlal laika, ale platne vysvateneho knaza.

Nie je totiz v mojej moci overit si platnost svatenia knaza - nemozem sa vratit v case a sledovat jeho vysviacku. A aj keby som mohol, ako viem, ze jeho svatiaci biskup bol platne vysvateny? A svatiaci biskup svatiaceho biskupa? Musel by som ist v case az k apostolom a sledovat jedno svatenie po druhom az do dnes, jedine tak by som mohol mat istotu.

Tymto sposobom uvazovania by som nikdy nemohol prijat ziadnu sviatost, okrem krsu a manzelstva.

Ci mi nieco uniklo?
Pôvodne zaslal Mato - 11 január 2012 :  08:39:03



Takze kedze nemozno tymto sposobom uvazovania (podla Vas) prijat ziadnu sviatost,
zostava sa pri viere/dovere, ze predsedovia zhromazdenia Bozieho ludu su platne svateni a platne vysluhuju.

Tento typ viery v platnosti ich sviatosti vsak maju aj nekatolicke sekty, cimz sa od nich vlastne neodlisuju! Tak tu mame katolickych protestantov ci protestantskych katolikov, spolocne maju, ze veria ze sa im servisuju platne sviatosti od ich predsedov zhromazdeni. (Nie je nahoda, ze interkomunio uz mozne je a sa aj deje, pri takomto nastaveni..)

Takze neunika Vam spravnost postrehu (retazenie v case), akurat ze pre moznost povazovat dnes udelovane sviatosti za platne, je Vas postreh neupotrebitelny. Ak napriek tomu prijimate (napriklad Vy), spoliehate sa na aky-taky dovod, cim prijimate ako probabilista - avsak to je zase len nepripustne, vid ukazky vyssie.







citácia:
Otazka ani tak nebola ci prijimate od tych ci onych, ale ako si ma podla vas veriaci (teda aj Vy predpokladam) overit platnost svatenia svojho knaza? Alebo konkretnejsie, ako ste si overili, ze ten od koho prijimate ( ak teda niekto taky existuje) je platne vysvateny?


ked bude tematizovany Rarach a jeho sviatostny zivot, mozno dake perie pusti.
Mna zaujima, a radi to tu citaju aj mnohi prijimaci takzvanych sviatosti, ze oni sami nevedia, o co by mohli opriet, ze su im poskytovane platne sviatosti.
Inymi slovami, je tu masa slepych prijimatelov a rozdavacov, ktora predstavuje excelentne predpripraveny material na zavedenie do bazin nepravych neplatnych sviatosti.
Ved ked nevedia, ako zistit prave sviatosti, nevedia ani to, ze neprave vyzeraju ako prave. Staci im vymenit platne za neplatne a nezbadaju to.


Ziadnemu clanku viery neodporuje moznost, ze sa tu hromadne vysluhuju neplatne sviatosti, a v klame o opaku tu ziju jak prijimatelia tak rozdavaci (tito su v nevedomosti neospravedlnitelnej).
Spolocne vsetci maju, ze veria, ze co vysluhuju, je legitimne a platne. A toto nielenze neodporuje ziadnemu clanku viery, ale v dejinach uz taketo pripady boli a vyziadali si autoritativne zasahy kompetentnej autority, ktora urcila, co kedy platne je a co kedy nie.
Takze preto mozem tvrdit, ze riesenia existuju a su dostupne, a ze veru nie je spravnym riesenim dovera ani viera v ich platnost.





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2012 :  08:21:21  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Tak ste ma presvedcili, ze moj postoj je nespravny.

Viete mi ponuknut aj riesenie, ci ostaneme v tejto rovine?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carolus

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2012 :  18:12:37  Zobraziť profil  Pridať carolus do zoznamu priateľov
citácia:
Takze kedze nemozno tymto sposobom uvazovania (podla Vas) prijat ziadnu sviatost,
zostava sa pri viere/dovere, ze predsedovia zhromazdenia Bozieho ludu su platne svateni a platne vysluhuju.

Tento typ viery v platnosti ich sviatosti vsak maju aj nekatolicke sekty, cimz sa od nich vlastne neodlisuju!
Pôvodne zaslal Rarach - 12 január 2012 :  14:17:41




A pred takými 200, 300, alebo aj pred takými 1000 rokmi to azda katolíci vedeli presne, nemali len vieru, že to tak je, pán Rarach?
Ako a odkiaľ to vedeli?

Alebo vtedy sa to dalo zistiť? Ako?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 91  ~  Člen od: 16 december 2011  ~  Posledná návšteva: 20 marec 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2012 :  21:40:58  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
všimli ste si že Rarach zásadne nedáva odpovede, len vyrýva, spochybňuje bez riešenia. Každú odpoved spochybní, ale nepovie čo je správne. je to úbožiak bez názoru a bez logického uvažovania. Vie kopírovať citáty, ale praktický záver už nedokáže urobiť

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2012 :  11:16:09  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:

Ziadnemu clanku viery neodporuje moznost, ze sa tu hromadne vysluhuju neplatne sviatosti, a v klame o opaku tu ziju jak prijimatelia tak rozdavaci (tito su v nevedomosti neospravedlnitelnej).
Spolocne vsetci maju, ze veria, ze co vysluhuju, je legitimne a platne. A toto nielenze neodporuje ziadnemu clanku viery, ale v dejinach uz taketo pripady boli a vyziadali si autoritativne zasahy kompetentnej autority, ktora urcila, co kedy platne je a co kedy nie.
Takze preto mozem tvrdit, ze riesenia existuju a su dostupne, a ze veru nie je spravnym riesenim dovera ani viera v ich platnost.
Pôvodne zaslal Rarach - 12 január 2012 :  14:17:41


Ahojte
Teším sa, že tu Rarach načína takéto témy.
A ešte viac by ma tešilo, keby nakoniec "pustil perie" a hodil nám sem i odpovede kompetentnej autority, aby sme fuuurt len netápali mimo, alebo "nechodili okolo horúcej kaše". Pekne prrrosím - myslím, že i za viacerých.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2012 :  13:47:15  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
suhlas zmurka
tiez prosim o rozuzlenie temy

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: svedectvo Téma Next Topic: Vidia deti anjelov?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06