Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Príkazy svätých otcov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: K VECI: Sigmund Freud vs. Jacques Maritain o...... Téma Next Topic: Europska politika a krestanstvo
Strana: z 3

kostelnik

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2012 :  19:52:42  Zobraziť profil  Pridať kostelnik do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Čital som o prípadoch že za socializmu aj komounisti - stranícki funkcionári, ktorí húževnato presadzovali ateisticku ideológiu, si tajne dávali krstiť deti, práve preto, že čo ak náhodou Boh predsa len existuje? Povedali si, že ak to pravda nie je, krst mu neuškodí, a ak náhodou je, aspoň toto mať na svedomí nebudú, že svojmu dieťaťu zabránili v spáse.

Pôvodne zaslal carolus - 22 december 2011 :  12:12:06




ja nie som komunista a keby som sa narodil skor, tak by som komunistom nebol, to co opisujes je absurdna forma oportunizmu

Pôvodne zaslal guest636 - 22 december 2011 :  13:09:51


gueste, to nemůžeš vědět, jestli by si tehdy nebyl komunista, velký předpoklad - ateismus, k tomu máš. Tehdy to nebylo jako dnes, tehdy se komunistická ideologie tiskla každému povinně a jako jedniná správná možnost. A výběr žádný nebyl, žádné jiné informace, všude přísná politická a kulturní cenzura. Pokud tvoji rodiče nebyli křesťané, nebo nějací bývalí kulaci, snadno by si té ideologii propadl. Já jsem to nesnášel už od dětství, ale já jsem z katolické rodiny.


A jo, to je všeobecně známá věc, že komunisté si pro jistotu pokřtít děti dávali .

Zde je pěkné video, kde si místní nejvyšší komunistický funkcionář dá pokřtít dítě, je to docela sranda, dívejte se na to:

http://www.youtube.com/watch?v=JqRMTXcdoOA&feature=youtu.be

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 29 december 2011  ~  Posledná návšteva: 07 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kostelnik

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2012 :  20:14:10  Zobraziť profil  Pridať kostelnik do zoznamu priateľov
A když jim bylo špatně, dali se i vyzpovídat. Náš poslední komunistický prezident Gustav Husák to také udělal na smrtelné posteli, bylo to tehdy i ve večerních zprávách, to už byly samozřejmě 90. roky a u moci byl jiný režim. Jinak by to bylo státní tajemství.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 29 december 2011  ~  Posledná návšteva: 07 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2012 :  21:35:16  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

gueste, to nemůžeš vědět, jestli by si tehdy nebyl komunista, velký předpoklad - ateismus, k tomu máš. Tehdy to nebylo jako dnes, tehdy se komunistická ideologie tiskla každému povinně a jako jedniná správná možnost. A výběr žádný nebyl, žádné jiné informace, všude přísná politická a kulturní cenzura. Pokud tvoji rodiče nebyli křesťané, nebo nějací bývalí kulaci, snadno by si té ideologii propadl. Já jsem to nesnášel už od dětství, ale já jsem z katolické rodiny.
Pôvodne zaslal kostelnik - 23 január 2012 :  19:52:42



moji rodicia neboli v strane, ani cast starych rodicov, to znamena, ze v ziadnom pripade nebolo zarucene, ze by som bol byval komunistom

skolu som uz za stareho rezumu nezastihol, preto tazko povedat, ci by som bol "indoktrinovany" ale nevsimol som si, ze by niekto zo starsich kamaratov a znamych boli nejaki zanieteni komunisti


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2012 :  21:42:35  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:

Čital som o prípadoch že za socializmu aj komounisti - stranícki funkcionári, ktorí húževnato presadzovali ateisticku ideológiu, si tajne dávali krstiť deti, práve preto, že čo ak náhodou Boh predsa len existuje? Povedali si, že ak to pravda nie je, krst mu neuškodí, a ak náhodou je, aspoň toto mať na svedomí nebudú, že svojmu dieťaťu zabránili v spáse.

Pôvodne zaslal carolus - 22 december 2011 :  12:12:06




ja nie som komunista a keby som sa narodil skor, tak by som komunistom nebol, to co opisujes je absurdna forma oportunizmu

Pôvodne zaslal guest636 - 22 december 2011 :  13:09:51


gueste, to nemůžeš vědět, jestli by si tehdy nebyl komunista, velký předpoklad - ateismus, k tomu máš. Tehdy to nebylo jako dnes, tehdy se komunistická ideologie tiskla každému povinně a jako jedniná správná možnost. A výběr žádný nebyl, žádné jiné informace, všude přísná politická a kulturní cenzura. Pokud tvoji rodiče nebyli křesťané, nebo nějací bývalí kulaci, snadno by si té ideologii propadl. Já jsem to nesnášel už od dětství, ale já jsem z katolické rodiny.


A jo, to je všeobecně známá věc, že komunisté si pro jistotu pokřtít děti dávali .

Zde je pěkné video, kde si místní nejvyšší komunistický funkcionář dá pokřtít dítě, je to docela sranda, dívejte se na to:

http://www.youtube.com/watch?v=JqRMTXcdoOA&feature=youtu.be


Pôvodne zaslal kostelnik - 23 január 2012 :  19:52:42



co je srandovne na tom ako sa cirkev spaja hoci aj z certom, ak potrebuje? staci si pozriet prenosy pri vyznamnych statnych udalostiach napriklad a tie ksichty v prvych laviciach v kostoloch, trapne!

najme pre cirkev


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2012 :  23:19:56  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov

citácia:
co je srandovne na tom ako sa cirkev spaja hoci aj z certom, ak potrebuje? staci si pozriet prenosy pri vyznamnych statnych udalostiach napriklad a tie ksichty v prvych laviciach v kostoloch, trapne!


saxsax zabudol si, ze existuju aj obratenia, to po prve a po druhe, ked o obratenie nejde, nemozes nikoho vyhodit z kostola, ked sa sprava slusne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kostelnik

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2012 :  23:19:58  Zobraziť profil  Pridať kostelnik do zoznamu priateľov
Církev dá svátosti i tobě, saxáno, či saxsaxasi, to je ale blbé jméno, pokud splníš předepsané podmínky. Si to video kapánek špatně pochopil.


 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 29 december 2011  ~  Posledná návšteva: 07 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kostelnik

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  00:42:11  Zobraziť profil  Pridať kostelnik do zoznamu priateľov
Jo guest a saxsax, mnoho lidí tomu podlehlo. Se jen podívejte kluci ateističtí na tu euforii, ty nadšené davy, kdybyste žili v té době, byste tam možná s ostatními mladými soudruhy stejně nadšeně tančili a tleskali, ale já jsem to přímo nenáviděl, já raději stín katedrál, než veselé tance a světlé manifestace:


Zítra se bude tančit všude, bolševická euforie jak svině:
http://www.youtube.com/watch?v=mhHJl4l5788&feature=youtu.be


 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 29 december 2011  ~  Posledná návšteva: 07 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  01:25:42  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Jo guest a saxsax, mnoho lidí tomu podlehlo. Se jen podívejte kluci ateističtí na tu euforii, ty nadšené davy, kdybyste žili v té době, byste tam možná s ostatními mladými soudruhy stejně nadšeně tančili a tleskali, ale já jsem to přímo nenáviděl, já raději stín katedrál, než veselé tance a světlé manifestace:


Zítra se bude tančit všude, bolševická euforie jak svině:
http://www.youtube.com/watch?v=mhHJl4l5788&feature=youtu.be



Pôvodne zaslal kostelnik - 24 január 2012 :  00:42:11




mne o tej dobe nemusis nic vysvetlovat, ja som ju zazil naplno a mnohych katolickych sudruhov poznam este stale, preto mi je zle ked vidim tie ulisne vzajomne usmevy, ci uz jedneho alebo druheho (knaza)

tie sproste poznamky na moj nick si nechaj pre seba, ak to nedokazes vysklonovat, to nie je moja chyba, ja sa tiez nepozastavujem nad tvojim nickom

radar, nestrapnuj sa s tym obratenim spominanych sudruhov

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  13:04:12  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
radar, nestrapnuj sa s tym obratenim spominanych sudruhov

Ale saxsax, ja poznam konkretne uprimne obratenia komunistov, ktori za to nedostali ani lepsie miesta ani nejake ine vyhody.
Ved vid aj dobro v cloveku, nie len zlo.
Vyzera to tak, ze ti nikto nevyhovie. Niekoho si zosmiesnoval, ze ma krestansku vychovu od malicka/v zmysle vymyty mozog/, tu sa ti zase nepaci, ze sa niekto obratil a stal krestanom.Hovorim to v dobrom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  13:16:46  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
no, este ma skus chvilu presviedcat ze vsetci co boli doteraz vo veducich spickach strany, ktora tu bola jedina a prava (co to len pripomina?) sa zrazu po 89 tom zmenili a obratili na krestanstvo, si tak naivna ? s tebou je zbytocne sa o tom bavit



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  13:31:35  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
no, este ma skus chvilu presviedcat ze vsetci co boli doteraz vo veducich spickach strany, ktora tu bola jedina a prava (co to len pripomina?) sa zrazu po 89 tom zmenili a obratili na krestanstvo, si tak naivna ? s tebou je zbytocne sa o tom bavit


Ale saxsax, neurazaj sa, ved som nehovorila,ze vsetci, ale su aj opravdive obratenia, co je naozaj realny fakt.
A su aj taki, ktori vstupovali do strany zo strachu, nie je kazdy mucenik, a po 89 boli celi stastni, ze je tu sloboda, a ze mozu verejne vyznavat vieru. Netrufam si ich sudit,, poznam naozaj pripady, kedy takito ludia zachranovali, co sa dalo. Hadzali anonymne udania do kosa a brzdili v strane radikalnych clenov.A uznavam aj co hovoris ty, su aj taki, ktori iba obratili kabaty.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kostelnik

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  23:04:24  Zobraziť profil  Pridať kostelnik do zoznamu priateľov
Tak saxsaxsane, můj nick je zcela normální - kostelník, je to snadné, každý to i zná, ale tvůj, to se opravdu blbě i vyslovuje.

A když ti je tam zle ještě i z úsměvů, tak to máš opravdu těžký život. Člověk se na komunistu nemusí usmívat jen "ulisne", asi jiné příčiny k úsměvu v takovém případě neznáš. No jsou.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 29 december 2011  ~  Posledná návšteva: 07 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2012 :  09:30:01  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
...Se jen podívejte kluci ateističtí na tu euforii, ty nadšené davy, ...
Pôvodne zaslal kostelnik - 24 január 2012 :  00:42:11



euforia a nadsene davy su pritomne pri kazdej dogmatickej ideologii zalozenej na uctievani ci kultu osobnosti a slubujucej hory doly; v tomto medzi krestanstvom a kamunizmom nie je rozdiel

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2012 :  10:36:21  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
euforia a nadsene davy su pritomne pri kazdej dogmatickej ideologii zalozenej na uctievani ci kultu osobnosti a slubujucej hory doly; v tomto medzi krestanstvom a kamunizmom nie je rozdiel


vazne iba tam?Poznam euforiu i nadsene ateisticke davy, ktore si myslia,ze vyznavanim ateizmu sa oslobodili od uctievania ci kultu odobnosti a ideologii slubujucich hory doly.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2012 :  10:42:22  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
euforia a nadsene davy su pritomne pri kazdej dogmatickej ideologii zalozenej na uctievani ci kultu osobnosti a slubujucej hory doly; v tomto medzi krestanstvom a kamunizmom nie je rozdiel

vazne iba tam?

Pôvodne zaslal radar - 25 január 2012 :  10:36:21



pytam sa ta, kde je tvoj problem: v poruche schopnosti citat, v poruche schopnosti porozumiet citanemu, alebo si iba obycajny ignorant?

jasne som predsa napisal, ze ...V TOMTO...NIE je ROZDIEL

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2012 :  10:49:02  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
A guest zasa uraza-citaj pozornejsie,drzim palce,aby sa ti tentokrat podarilo pochopit, co som napisala.

citácia:
vazne iba tam?Poznam euforiu i nadsene ateisticke davy, ktore si myslia,ze vyznavanim ateizmu sa oslobodili od uctievania ci kultu odobnosti a ideologii slubujucich hory doly.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2012 :  11:24:46  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
A guest zasa uraza-citaj pozornejsie,drzim palce,aby sa ti tentokrat podarilo pochopit, co som napisala.

citácia:
vazne iba tam?Poznam euforiu i nadsene ateisticke davy, ktore si myslia,ze vyznavanim ateizmu sa oslobodili od uctievania ci kultu odobnosti a ideologii slubujucich hory doly.


Pôvodne zaslal radar - 25 január 2012 :  10:49:02



editovala si svoj prispevok az po mojej reakcii, cize nula bodov

mohla by si mi spomenut nejaky priklad "nadsenych ateistickych davov, ktore si myslia, ze uctievanim ateizmu sa oslobodili od uctievania ci kultu"?

a ak sa "neoslobodili" tak mi mozes popisat, aky kult osobnosti tak mozu uctievat ateisti?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2012 :  11:50:54  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
mohla by si mi spomenut nejaky priklad "nadsenych ateistickych davov, ktore si myslia, ze uctievanim ateizmu sa oslobodili od uctievania ci kultu"?

Mohla. Sleduj napr. navstevu papeza,aj dni pred nou, tam natrafis na takych.

citácia:
a ak sa "neoslobodili" tak mi mozes popisat, aky kult osobnosti tak mozu uctievat ateisti?

Ten najvacsi kult osobnosti, seba samych, z tohto kultu nie je mozne vymanit sa bez Boha.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: K VECI: Sigmund Freud vs. Jacques Maritain o...... Téma Next Topic: Europska politika a krestanstvo  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06