Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Fórum a jeho funkčnosť
 Ateisti tu na fóre
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Mnozstvo staro-novych prispevkov Téma Next Topic: Posledne casy podla youtube - postrehy
Strana: z 5

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2012 :  14:45:40  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
S tými ateistami je to zrejme tak, že ich dráždi fakt, keď nábožensky veriaci, na základe svojej viery aj konajú a darí sa im...
Pôvodne zaslal slovak - 24 september 2012 :  14:00:09



preco by ma to malo drazdit?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2012 :  17:06:25  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
Týmto apelujem na admina aby dal BAN užívateľom saxsax, lubomir, a guest(...), lebo konajú v rozpore s pravidlami a mottom.

motto znie : ,, všetko ku cti, chvále a sláve Trojjediného Boha a spáse nesmrteľných duší" , najmä tá časť o spáse je v rozpore s pôsobením daných užívaťeľov ktorý sa vedome vyjadrujú proti viere v Boha, proti Božej existencii a ponúkajú falošné argumenty ktoré majú druhých pomýliť.


Pôvodne zaslal vultus - 13 december 2011 :  20:54:06




pokiaľ ponúkajú "falošné argumenty, ktoré majú druhých pomýliť", myslíte si, že sú schopní "pomýliť" veriacich? asi by potom veriaci mali prehodnotiť svoju vieru nie? ja byť katolíčka tak nechápem prečo takto pochybujete o mojej schopnosti niečo posúdiť svojim vlastným rozumom (srdcom) .. okrem iného na fóre sú vyslovene témy kde sa dáva priestor práve kritike a ateistickému pohľadu - a to mi bolo sympatické. pokiaľ niekto nemá záujem o diskusiu nemusí predsa reagovať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2012 :  12:41:18  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov

citácia:
citácia:
S tými ateistami je to zrejme tak, že ich dráždi fakt, keď nábožensky veriaci, na základe svojej viery aj konajú a darí sa im...
Pôvodne zaslal slovak - 24 september 2012 :  14:00:09



preco by ma to malo drazdit?

Pôvodne zaslal guest636 - 24 september 2012 :  14:45:40


Teda čo iné by mohlo byť motívom účasti ateistov na tomto fóre?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2012 :  14:23:03  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Teda čo iné by mohlo byť motívom účasti ateistov na tomto fóre?

Pôvodne zaslal slovak - 25 september 2012 :  12:41:18



zeby diskusia?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  07:04:19  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov

[/quote]
Teda čo iné by mohlo byť motívom účasti ateistov na tomto fóre?

Pôvodne zaslal slovak - 25 september 2012 :  12:41:18

[/quote]

No, asi diskusia podľa pravidiel tých myšlienkových gebuzín, ktoré boli x krát vyvrátené (pri slove vyvrátené doporučujem oba zmysly) a o také diskusie by priemerne vzdelaný katolík nemal mať záujem, lebo sú dokonalou stratou času.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  07:58:29  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:


Teda čo iné by mohlo byť motívom účasti ateistov na tomto fóre?

Pôvodne zaslal slovak - 25 september 2012 :  12:41:18

[/quote]

No, asi diskusia podľa pravidiel tých myšlienkových gebuzín, ktoré boli x krát vyvrátené (pri slove vyvrátené doporučujem oba zmysly) a o také diskusie by priemerne vzdelaný katolík nemal mať záujem, lebo sú dokonalou stratou času.

Pôvodne zaslal mino - 26 september 2012 :  07:04:19

[/quote]


z tohto máme vyvodiť že na fóre je celkovo veľký počet podpriemerne vzdelaných katolíkov? pretože mnohí diskutujú napriek tejto strate času (upozorňujem že týmto neurážam katolíkov, naopak, urážate ich vy)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  08:35:25  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Dostojevskij, musím potvrdiť vašu schopnosť všimnúť si evidentné veci... bodaj by ju mal každý priemerne vzdelaný katolík... bodaj...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  08:48:12  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
Dostojevskij, musím potvrdiť vašu schopnosť všimnúť si evidentné veci... bodaj by ju mal každý priemerne vzdelaný katolík... bodaj...

Pôvodne zaslal mino - 26 september 2012 :  08:35:25



Pre mňa nie je strata času diskutovať s ateistami. Aj keď to na druhej strane nebude mať ohlas, mňa to núti viac o viere premýšľať a tak sa vo viere aj viac utvrdzujem. Neviem či to bolo zrozumiteľné...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  08:53:18  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Na prehlbovanie viery sú kvantá katolíckej literatúry, ani 100 životov by nestačilo na ich preštudovanie. A áno, pokiaľ sa bude diskutovať podľa pravidiel Quetiones disputate tak sa dá diskutovať aj s "čertom" aj "diablom"... ale kde je problém som naznačil inde...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  09:28:27  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

z tohto máme vyvodiť že na fóre je celkovo veľký počet podpriemerne vzdelaných katolíkov? pretože mnohí diskutujú napriek tejto strate času (upozorňujem že týmto neurážam katolíkov, naopak, urážate ich vy)

Pôvodne zaslal dostojevskij - 26 september 2012 :  07:58:29


Touche.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  18:40:12  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
ale kde je problém som naznačil inde.




presne,
Hlavne je to, ze vsetci ateisti maju nesmrtelnu dusu, a ze Boh ich miluje.
takze konajme radsej podla Boha a katolickych vzdelanych misionarov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  19:08:50  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
ale kde je problém som naznačil inde.




presne,
Hlavne je to, ze vsetci ateisti maju nesmrtelnu dusu, a ze Boh ich miluje.
takze konajme radsej podla Boha a katolickych vzdelanych misionarov.

Pôvodne zaslal radar - 26 september 2012 :  18:40:12



radar, radar čakal som od vás otázku čo som tým myslel, evidentne ste si niečo domysleli a nebudem hádať čo...(a pritom je tam napísané že aj s čertom diablom budem diskutovať keď... neuveriteľné ako sa niekto zubami nechtami chce držať zásady kto chce psa biť...)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  20:19:09  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
radar, radar čakal som od vás otázku čo som tým myslel, evidentne ste si niečo domysleli a nebudem hádať čo...(a pritom je tam napísané že aj s čertom diablom budem diskutovať keď... neuveriteľné ako sa niekto zubami nechtami chce držať zásady kto chce psa biť...)

mino, mino, cakate odo mna otazku, co ste tym mysleli,-nejak neprisla, potom som si podla vas evidentne nieco domyslela,dalej tu niekto chce bit psa ,no ak k problemu, ako ste ho nazvali nemate uz nic ine, tak nic.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  20:24:18  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
ok, veštica Radar- čo som myslel tým naznačením inde? čo a kde teda? aby som vedel že som odsúdený a zatratený a nemôžem sa už brániť (skúsim tú infantilnosť tu)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  20:59:19  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
ok, veštica Radar

ja nie som vestica, budte taky laskavy a oslovujte ma iba mojim nickom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  21:35:02  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
ok, radar čo som teda myslel tým na inom mieste. (tú vešticu som pridal iba preto, že evidentne ste nepotrebovali to vedieť, a priznám sa dal som to trochu aj zámerne, aby každý kto chce nadviazať sa na to logicky spýtal, mám tu veľa príspevkov, bolo treba sa pýtať čo sa myslí )

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  23:04:07  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
ok, radar kde som teda myslel to iné miesto? (tú vešticu som pridal iba preto, že evidentne ste nepotrebovali to vedieť, a priznám sa dal som to tak neurčito trochu aj zámerne, aby každý kto chce nadviazať sa na to logicky spýtal, mám tu veľa príspevkov, bolo treba sa pýtať čo sa myslí )

Pôvodne zaslal mino - 26 september 2012 :  21:35:02


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2012 :  07:49:05  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
nakoniec ateisti patria aj sem. IIVK RIADNE zvolaný potvrdil že: Ľudská osoba má právo na náboženskú slobodu... zrejme podľa "evanjelia" Veľkej francúzkej revolúcie. takže si môžu trepať dve na tri, pretože okrem toho Pravda sa presadzuje svojou vlastnou silou... tak treba nechať nech si pravda povalí sama tie ich bludy...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2012 :  14:06:45  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
nakoniec ateisti patria aj sem. IIVK RIADNE zvolaný potvrdil že: Ľudská osoba má právo na náboženskú slobodu... zrejme podľa "evanjelia" Veľkej francúzkej revolúcie. takže si môžu trepať dve na tri, pretože okrem toho Pravda sa presadzuje svojou vlastnou silou... tak treba nechať nech si pravda povalí sama tie ich bludy...

mino uz prestante s tymito urazkami koncilu, cize katolickej cirkvi, lebo koncil je sucastou katolickej cirkvi a je platny. Ak to nechapete, vysvetlovat to nebudem.
protestanti tvrdia, ze clovek nie je slobodny. my sa mozme slobodne rozhodnut ci budeme hresit alebo nie.Mame milost pomahajucu a tu ma kazdy clovek, aj ateista.Alebo nesuhlasite? Pozrite si katechizmus podrobne a ked nesuhlasite s katolickou naukou, tak si to cestne priznajte.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2012 :  16:00:32  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Radar len stručne- vy súhlasíte s týmto?: Ľudská osoba má právo na náboženskú slobodu. ( o koncile som sa už vyjadril, sám mi umožňuje si vyberať, a budem to robiť ďalej)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2012 :  16:44:26  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
Radar len stručne- vy súhlasíte s týmto?: Ľudská osoba má právo na náboženskú slobodu. ( o koncile som sa už vyjadril, sám mi umožňuje si vyberať, a budem to robiť ďalej)

Pôvodne zaslal mino - 28 september 2012 :  16:00:32



Ak sa môžem pripliesť, tak Boh nám dal slobodnú vôľu. Tá zahŕňa aj náboženskú slobodu. Áno, každý má na to právo, lebo mu to právo udelil Boh. Ale každý si aj ponesie následky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2012 :  18:31:10  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
giggi na domácu úlohu budete rozmýšľať nad tým čo sa písalo aj inde: človek dostal možnosť hrešiť nie právo. skúste sa nad tým, aspoň trošku zamyslieť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2012 :  20:15:21  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
človek dostal možnosť hrešiť nie právo
Pôvodne zaslal mino - 28 september 2012 :  18:31:10



zaujimavy nazor; uved mi teda nejake pravo, ktore ma clovek z pohladu boha

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2012 :  20:28:16  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
všetko je milosť, tak len stručne: Žiadne

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2012 :  23:16:34  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
človek dostal možnosť hrešiť nie právo. skúste sa nad tým, aspoň trošku zamyslieť.

Ale tu sa rozobera pravo na nabozensku slobodu, nie pravo hresit. To nie je jedno a to iste.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Mnozstvo staro-novych prispevkov Téma Next Topic: Posledne casy podla youtube - postrehy  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06