Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Katolicky rozvod
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Alkohol v poste Téma Next Topic:
Strana: z 7

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2012 :  15:59:43  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
je to logicke čo tu pišete carolus, zatial vam nikto nedal hodnoverny protiargument

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2012 :  16:23:17  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Carolus, ja si radsej pockam na citovanie zmieneneho stareho dokumentu z ktoreho vychadzate, potom mozeme pokracovat v nasej debate.

Rarach, nesuhlasim s Carolus. vyhlasenim, ze zena nemoze manzela nahlasit policii ak napr. planuje vrazdu alebo ublizil malym detom atd.
Podla mojej logiky je to proti laske, zdravemu rozumu a spravodlivosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2012 :  16:36:18  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Carolus, prosim Vas, venujte sa este raz dosledne uz len tejto Luciinej namietke.
Lebo je relevantna.
Dakujem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carolus

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2012 :  15:57:14  Zobraziť profil  Pridať carolus do zoznamu priateľov
citácia:
Carolus, ja si radsej pockam na citovanie
Pôvodne zaslal Lucia - 14 január 2012 :  16:23:17



Ak sa s tým ešte stretnem, dám, ak nie, musíte vystačiť s logikou veci.


citácia:

Rarach, nesuhlasim s Carolus. vyhlasenim, ze zena nemoze manzela nahlasit policii ak napr. planuje vrazdu alebo ublizil malym detom atd.
Podla mojej logiky je to proti laske, zdravemu rozumu a spravodlivosti.

Pôvodne zaslal Lucia - 14 január 2012 :  16:23:17



Ak používate nejakú ateistickú logiku a rozum, tak asi áno. Ale ak máte v rozume kresťanské axiómy, tak vám z rozumu bude vychádzať niečo úplne iné. Jeden taký axióm: Muž bol stvorený pre Boha, žena pre muža. Pozrieme aj do Genezisiu a vidíme tam, že žena bola stvorené pre potešenie muža. Láska, milovať máte toho, pre koho ste bola stvorená.
O jednom tele, kde je muž hlavou som už hovoril, to je ďalší axióm. Ak používate tieto axiómy, tak vám vychádza z rozumu práve len to, čo som už opakovane hovoril. Nemôžete udať ani nijako ublížiť svojmu mužovi, lebo Boh vás stvoril pre jeho potešenie. Ďalej to jedno telo, čo stále hovorím, telo nemôže ísť proti vlastnej hlave, nemôže ísť tam, kde hlava nechce, hlava sa musí sama rozhodnúť. To je tvrdá logika, len toto vychádza z rozumu.

Malá rekapitulácia. Ak je muž na vás naozaj neznesiteľne zlý, môžete jedine utiecť, ani to by sa vlastne nemalo, aj ten útek je len tá extrémne najkrajnejšia možnosť, ktorá sa pripúšťa iba z milosrdenstva voči vám, lebo axióm: bola ste pre neho stvorená, preto nikdy nesmiete ísť proti nemu, proti jeho vôli. Druhý axióm: ste jedno telo, kde on je tá hlava, ktorá rozhoduje. Takže vždy vám z rozumu vychádza len to isté. Nie je možné sa postaviť proti mužovi. Ak by sa váš muž postavil aj proti celému svetu, vy musíte len stáť na strane toho, pre koho ste bola stvorená, takže na strane svojho muža. K nemu máte mať väčšiu lásku než k celému svetu. Aj keď s ním vnútorne nesúhlasíte, musíte stáť len pri ňom.

A ešte by som k tomu doplnil, že za to, že sú muži zlí, môže vaša pramatka Eva, v duchovnom zmysle sa spustila so satanom a ešte zviedla aj muža, celý ženský rod teraz musí až do konca sveta za ňu trpieť. Preto berte to napríklad aj takto, musíte si niečo vytrpieť za tú prvú ženu. Ak to utrpenie zvládnete, Boh vás odmení, ak zlyháte a dokonca sa postavíte proti tomu, pre koho ste bola stvorená, čaká vás trest, možno aj večný (peklo).

Kresťanstvo bolo vždy silne patriarchálne, to čo vládne u nás dnes (v zákonoch), je jeho opak – antikresťanstvo.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 91  ~  Člen od: 16 december 2011  ~  Posledná návšteva: 20 marec 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2012 :  16:41:45  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
bla bla bla...
Musíme si vystačiť s logiou veci?? S vašou logikou?? Vaša logika nemá obdoby carolus, je zavrhnutiahodná, chorá a špinavá.. Keby sa svet riadil vašimi myšlienkovými pochodmi, svet by bol zvártený, kompletne zvrátený.
Už tu ten dokument doložte alebo prosím - radšej mlčte, lebo ja mám zato, že taký dokument existuje len vo vašej hlave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2012 :  23:17:09  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Carolus aj tento pan zdiela rovnake nazory...

http://www.youtube.com/watch?v=iq9m_aXwgu0&feature=related

Inac, vase uvahy ma nezaujimaju, cakam na citaciu...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2012 :  00:26:14  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
carolus - s tou silnou patriarchárnosťou či antikresťanstvom by som tak veselo nešibrinkovala.
Najskôr som s tebou celkom súhlasila - ale poslednými "argumentami" si to "zabil".

Rovnako aj vy, muži, žite s nimi vo vedomí, že sú slabšou ženskou nádobou a preukazujte im úctu ako spoludedičkám milosti života, aby vám nič neprekážalo v modlitbách.
Napokon buďte všetci jednomyseľní, súcitní, bratsky sa milujte! Buďte milosrdní a pokorní! (1Pt 3,7-8)
Lebo Pánove oči hľadia na spravodlivých a k ich prosbám sa nakláňa jeho sluch; ale Pánova tvár je proti tým, čo robia zlo. (1Pt, 3,12)
Ovocie svetla je v každej dobrote, spravodlivosti a pravde.
Skúmajte, čo sa páči Pánovi, a nemajte účasť na jalových skutkoch tmy, radšej ich odhaľujte. (Ef 5, 9-11)


Takže - len týchto pár myšlienok - námatkovo - hovorí o rovnakej úcte a vzájomnej pokore. A na druhej strane - o povinnosti voči spravodlivosti a odhaľovaniu pravdy.

K tomu - tvojou logikou - za to, že muži sú zlí - nemôžu si náhodou oni sami?
Či v takýchto situáciách už ich hlavy nefungujú a nerozhodujú? Nechajú ich niekde odložené?
Alebo aj tvoje protirečenia sú dôkazom mužskej nelogičnosti - ktorá potom akosi nestačí na čiernobiele videnie a rozhodovanie...

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carolus

Stav: offline

 Odoslaný - 20 marec 2013 :  13:10:44  Zobraziť profil  Pridať carolus do zoznamu priateľov
citácia:
bla bla bla...
Musíme si vystačiť s logiou veci?? S vašou logikou?? Vaša logika nemá obdoby carolus, je zavrhnutiahodná, chorá a špinavá.. Keby sa svet riadil vašimi myšlienkovými pochodmi, svet by bol zvártený, kompletne zvrátený.
Už tu ten dokument doložte alebo prosím - radšej mlčte, lebo ja mám zato, že taký dokument existuje len vo vašej hlave.

Pôvodne zaslal mortinia - 09 február 2012 :  16:41:45



Ľudia moji milovaní, neexistuje moja alebo vaša logika. Logika nie je osobná. Logika je len jedna a v nej platí pravidlo, že buď je niečo logické alebo nie je. A s tým sa inak nedá pohnúť. Takže buď mám pravdu, alebo som v logike spravil chybu, ktorú ale treba zasa logicky dokázať. Ukázať kde v logickom postupe bola spravená chyba. A reakcia na také niečo slovami: "bla bla bla" len naznačuje vysoký primitivizmus, veľkú duchovnú biedu autora takéhoto "skvelého" výroku. Pre budúcnosť, radím, vždy používajte len normálne logické argumenty. Inak zhadzujete nie len úroveň diskusie ale i seba.

K spomenutému dokumentu, pozrite, pol života sa v podobných starých vecičkách hrabem. Pokladám ze dosť možné, že sa s tým ešte niekedy stretnem, čo ale možno bude niekedy o 20 rokov. Budete tu ešte a bude tu ešte toto fórum, alebo spomeniem si i ja sám ešte na toto všetko? Pre človeka je nevyhnutné, aby si vystačil často len s logikou, buď niečo logicky sedí, alebo nie. A podľa toho sa zariadil. Ak odmietne logiku, je to potom pre neho veľmi nebezpečné.





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 91  ~  Člen od: 16 december 2011  ~  Posledná návšteva: 20 marec 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carolus

Stav: offline

 Odoslaný - 20 marec 2013 :  13:37:19  Zobraziť profil  Pridať carolus do zoznamu priateľov
citácia:

K tomu - tvojou logikou - za to, že muži sú zlí - nemôžu si náhodou oni sami?
Či v takýchto situáciách už ich hlavy nefungujú a nerozhodujú? Nechajú ich niekde odložené?
Alebo aj tvoje protirečenia sú dôkazom mužskej nelogičnosti - ktorá potom akosi nestačí na čiernobiele videnie a rozhodovanie...

Pôvodne zaslal zmurka - 10 február 2012 :  00:26:14



A píšem azda niekde, že muži za to vôbec nemôžu? Myslím, že nič také nikde netvrdím. Samozrejme, že každy je zodpovedný za svoje vlastné hriechy. A mal by sa usilovať páchať ich čo najmenej. Nedá sa ale predsa poprieť tá stará známa pravda (hoci dnes aj to sa popiera), že náchylnosť k zlému u všetkých ľudí, teda i u mužov, sposobil predovšetkým - hriech ženy. Hriech prevej ženy a celé ženské pokolene za to podľa vôle Boha aj trpí. Boh rozhodol, že celý ženský rod bude niesť následky. A preto aj v minulosti klérus vždy nabádal ženy aby tie prípadné aj nespravodlivé útisky a utrpenie, ktoré im občas spôsobujú manželia, snažili sa niesť s pokorou a prijali to ako svoj kríž, ktorý musia poniesť kôli hriechu prvej ženy - ich pramatky. Ona zapríčinila tu náchylnosť k zlému aj u ich manželov, ona je spúšťačkou všetkého toho zla. Ale však nebude to večne, je to len dočasné utrpenie.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 91  ~  Člen od: 16 december 2011  ~  Posledná návšteva: 20 marec 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2013 :  13:26:01  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Carlus máš to trošku posunuté! Žena nebola stvorená mužovi na potešenie, ale na pomoc. Predovšetkým na pomoc dosiahnuť spásu. Tiež to nie je muž ktorý má byť u ženy na prvom mieste. Na prvom mieste je Boh. Muž nasleduje až za Ním. Žena má mužovi dosiahnuť spásu - v ideálnom prípade sa posväcujú navzájom. A žena je povinná urobiť všetko pre spásu svojho muža t.j. ked vidí že on hreší má urobiť všetko aby hriechu zabránila a pomohla mužovi nájsť správnu cestu. Tým môže byť aj snaha o jeho nápravu napr. trestným stíhaním - hoci toto je krajný prípad. Ak správanie muža je neznesiteľné žena sa môže obrátiť o pomoc na cirkevný súd a žiadať rozluku (nie rozvod ten je u platne uzatvoreného manželstva nemožný). Útek nie je riešenie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2013 :  15:14:23  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
,,Žena nebola stvorená z Adamovej hlavy, aby nad ním vládla, ani z jeho nohy, aby ním bola pošliapaná, ale z jeho boku, aby s ním bola rovná, pod jeho rukou, aby bola ochránená a blízko jeho srdca, aby bola milovaná a aby chránila jeho srdce.

Veď z boku Adama stvoril ju Boh. Z boku pod jeho hlavou, aby sa ním nechala viesť, nad jeho krokom, aby vždy bdela, kam sa uberá, pod jeho rukou, kde ho podopiera, po jeho boku, aby mu bola rovnou pomocou a blízko jeho srdca, aby ho milovala a prijala byť milovanou."

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Alkohol v poste Téma Next Topic:  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06