Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Bojové rády
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prenasledovanie cirkví Téma Next Topic: K VECI: Sigmund Freud vs. Jacques Maritain o......
Strana: z 11

vultus

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  23:43:40  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
Radar, prečo si myslíte že mato smeruje k bludu? Neriadi sa snáď cirkevným učením a kánonmi? Nie je to zase ako váš komentár k Havlovmu pohrebu? Veď musíte uznať sama že cirkevný pohreb pre toho človeka je nonsens, prečo? Umrel bez pokánia, ani len nepožiadal o posledné pomazanie, celý život propagoval a presadzoval liberalizmus a iné, učeniu cirkvi odporujúce ,,fenomény", žil v nesviatostnom manželstve, teda v hriechu, povedzte Radar, má mať taký človek cirkevný pohreb?
To som povedal ako príklad, k tomu ,,osočovaniu" a ,,ohováraniu" môžem dať iný príklad, povedzme že vaši rodičia vás stále kritizujú, vravia vám čo máte robiť a čo robíte zle a vám to pripadá tak že s vami nie sú nikdy ba že vás ani nemilujú keď stále upozorňujú na chyby, naproti tomu vaši dobrý známy a priatelia na vás vidia len to dobré. No úprimne, keď sa nad tým zamyslíte, kto vás viac miluje? Rodičia či priatelia?
Samozrejme, my nie sme voči cirkvi v pozícii rodič a dieťa, veď hovoríme matka cirkev nie? No nemá dieťa právo upozorniť rodiča alebo pokúsiť sa o jeho nápravu alebo mu pomôcť pokiaľ má problémy alebo sa vydal zlou cestou? Teda konkrétne cirkevná hierarchia?
Učenie cirkvi je nemenné, no cirkevný predstavitelia sa stále menia, cirkev zažíva veľkú krízu a to nie len kvôli vonkajším nepriateľom ako sú liberálne a sekulárne médiá či ako ich ja rád volám, antiteisti, ale aj vnútorne prežíva krízu, nenarážam na ten povyk okolo sexuálnych škandálov aj keď aj tu je nemalý podiel viny, problém je v tom že mnohý z cirkevnej hierarchie buď majú medzery vo vzdelaní, alebo sú príliš liberálny alebo sú to bábky politickej korektnosti.
Kedy naposledy niekto významný z cirkvi vstal zo stoličky a povedal svetu do tváre že sa ženie do pekla? Že vlády podporujúce interupcie a eutanáziu slúžia diablovi? Že médiá propagujúce hýrivý štýl života, konzum, sex, skazenosť, pôžitkárstvo a voľnomyšlienkárstvo by sa mali zakázať? Prečo sa už toľko nespomína peklo ako sa zvyklo? Kde nepomôže cukor, použijem bič, osvedčený recept našich praotcov.
Prečo cirkev tak dbá o to ako vyzerá v západných médiách a u mladých ľudí ktorý sa jej náuky aj tak nedržia a ktorý si predstavujú že cirkev prispôsobí učenie ich predstavám? Prečo sa zdôrazňuje že keď vás bijú treba nastaviť druhé líce a len sa modliť no pritom sa zabúda že náš Pán farizejov a kupcov s chrámu nevyháňal peknými zdvorilostnými frázami?
Ak je cirkev plná farizejov, kupcov, pochlebovačov u západných politikov, ba liberálov ktorý spochybňujú neomylné cirkevné dogmy, netreba na to naopak upozorňovať aby sa dotyčný vyhnali, tažké prípady a bludári vyhlásili za kacírov a boli exkomunikovaný a cirkev si získala ľudí nie tým že im bude vravieť aký ste krásny a dobrý a ako mám na vás všetko rada ako falošný priatelia z môjho príkladu ale ako Matka, Rodič sa postaví a povie ľudom aký v skutočnosti sú.
Obviňujete mata s cesty ktorá vedie k bludu, pritom upozorňuje na bludárov, dokladá svoje tvrdenia spolu s rarachom a rytierom dôkazmi, z katechizmov, kánonu a cirkevných dokumentov a nie internetovej stránky denníku SME, odkedy je upozornenie na blud či nesprávne konanie bludom?
Radar, vravíte aby okamžite začali milovať všetkých ľudí a modlili sa, idete hneť príkladom, vravíte ako milujete, ako sa modlíte ako dúfate, ako prosíte Boha, no Pán bol proti tomu, čo myslíte, odkiaľ sa vzali frázy ako nemodli sa verejne, nedávaj charitu verejne? Keď sa modlíš choď do izbice a zavri za sebou dvere?
Prečo myslíte že je lepší človek ktorý dáva svoju lásku na obdiv? Oni možno 10 ráz viac milujú a snažia sa o zlepšenie ako vy, nie je všetko zlato čo sa blyští, mlčať je zlato. Viď príkladom s rodičom a dieťaťom.

Vy sa vidíte v pozícii toho kto upozorňuje na ľudí čo majú brvno v oku a triesku iným vyťahujú, no ako viete že vy nemáte brvno ešte väčšie?
Človek môže mať plné ústa lásky no človek ktorý vyzerá že srší len jed môže mať tej lásky veľmi veľa v srdci.

Taktiež však pre to že sa človek sklame na jednej fronte nemusí hneť otvárať všetky, to je pre vás, rarach, mato a spol. Nehádžte flintu do žita a majte nádej, nie je to stratené a niekedy sa milým slovom môže dosiahnuť viac ako karhaním, chápem prečo sú vaše príspevky také aké sú. čelil som raz podobnej situácii nebudem to rozvíjať no s náboženstvom to nič spoločné nemalo, no treba sa pozbierať a pozrieť sa na seba očami nezasveteného, áno aj taký sú, úprimný, na internete takých tažko hladať no možno prídu, sem tam niečo prečítajú, nechápu a môžu sa dať oklamať pekným zovnajškom. Aj veď akáže to je v nebi radosť nad polepšeným hriešnikom. Cukor ste skúsili na jedných, nezabralo, no bič používate na všetkých, nie len na tých pri ktorých cukor nezabral.

Dúfam že som sa dobre vyjadril a že mi porozumiete čo som chcel povedať. Všetci, nie len Radar.

Vultus

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  23:57:18  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Radar tu dala vynikajúcu odpoveď pre Maťa..
Tak je... maťo, nikto vám nechce zle, len keby ste si dali poradiť.. Tak by som vám dopriala, byť znova bezstarostným, veselým a radostným z každého bežného Bohom dopriateho dňa.. Tak by som vám dopriala vidieť zázrak v maličkostiach..
Skutočne môžete pre tento svet ešte veľa dobrého urobiť, máte takú veľkú šancu.. ak vidíte, že je pacient v ohrození života, máte šancu volať kňaza, máte šancu dobrým slovom povzbudiť trpiaceho a chorého..
Nezaťažujte si hlavu zbytočnými špekulatívnymi otázkami, lebo fakt môžete ľahko do bludu upadnúť a kruh sa za vami zavrie.. samozrejme, že aj z toho kruhu je cesta von - ale chce to maximálne úsilie - veľa modlitieb..
Ak nevládzete, alebo ste príliš zaťažený "vedomosťami" na modlitby, verte, že nič nemusíte, len veriť. Viera je to, čo vás zachráni. Netrápte sa, či vám "vysluhujú platné sviatosti" - veď to je blud takými vecami sa vôbec zaoberať.. hraničí to s nemenovanou diagnózou. Neradím vám zle, nechcem vám zle.. mám vás rada ako brata, preto za vás pár modlitieb obetujem.

Nezabúdajte, Boh je NEKONEČNE MILOSRDNÝ.. Nájdite si tú správnu cestu, Nebojte sa, On vás povedie, pretože On je cesta. Úplne sa Mu zverte - to neznamená mať oči zavreté, práve naopak - to znamená mať oči otvorené a bdieť

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  00:23:22  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Mortinia, citali ste Vultusov prispevok ? Pochopili ste ho ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  01:53:57  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Vultus,

je mi luto ale ja som Vas v adresnej stati nepochopil a obavam sa, ze ani nemam o to zaujem.

Kto ma nemusi, nech ma ignoruje alebo necita, (v opacnom garde sam idem v ignore viacerych prikladom), kto to nedokaze, nech do ringu nelezie, abuliu Kredo nevylieci.
Pokial ide o pripadnych nahodnych citatelov, ich pripadne pohorsenie je toho druhu, ktore mne nezaklada ziadne obligo. Je lepsie vyvolat pozdvizeni, nez upustit od (podlozitelneho!) hajenia pravdy. Tomu podriadujem formu i obsah i vyber, komu, kedy, kolko, coho, akej relevantnosti a v ktorej sekcii (ne)verejneho fora poskytnem. Nechcem mat kazdeho za kamosa. Prave opacne. Non multa, sed multum. Vas pokladam za hodneho pozornosti a odpovede, preto sa dopustam tohto - pre vacsinu ostatnych uplne zbytocneho - vysvetlovacieho prispevku. Dakujem, ze tymto moju buducu nezmenu "v spravani" nevezmete ako realizaciu cohokolvek osobne averzivneho voci Vam.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  08:46:05  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
...
Učenie cirkvi je nemenné, no cirkevný predstavitelia sa stále menia, cirkev zažíva veľkú krízu a to nie len kvôli vonkajším nepriateľom ako sú liberálne a sekulárne médiá či ako ich ja rád volám, antiteisti, ale aj vnútorne prežíva krízu, nenarážam na ten povyk okolo sexuálnych škandálov aj keď aj tu je nemalý podiel viny, problém je v tom že mnohý z cirkevnej hierarchie buď majú medzery vo vzdelaní, alebo sú príliš liberálny alebo sú to bábky politickej korektnosti.
Kedy naposledy niekto významný z cirkvi vstal zo stoličky a povedal svetu do tváre že sa ženie do pekla? Že vlády podporujúce interupcie a eutanáziu slúžia diablovi? Že médiá propagujúce hýrivý štýl života, konzum, sex, skazenosť, pôžitkárstvo a voľnomyšlienkárstvo by sa mali zakázať? Prečo sa už toľko nespomína peklo ako sa zvyklo? Kde nepomôže cukor, použijem bič, osvedčený recept našich praotcov.
Prečo cirkev tak dbá o to ako vyzerá v západných médiách a u mladých ľudí ktorý sa jej náuky aj tak nedržia a ktorý si predstavujú že cirkev prispôsobí učenie ich predstavám? Prečo sa zdôrazňuje že keď vás bijú treba nastaviť druhé líce a len sa modliť no pritom sa zabúda že náš Pán farizejov a kupcov s chrámu nevyháňal peknými zdvorilostnými frázami?
Ak je cirkev plná farizejov, kupcov, pochlebovačov u západných politikov, ba liberálov ktorý spochybňujú neomylné cirkevné dogmy, netreba na to naopak upozorňovať aby sa dotyčný vyhnali, tažké prípady a bludári vyhlásili za kacírov a boli exkomunikovaný a cirkev si získala ľudí nie tým že im bude vravieť aký ste krásny a dobrý a ako mám na vás všetko rada ako falošný priatelia z môjho príkladu ale ako Matka, Rodič sa postaví a povie ľudom aký v skutočnosti sú.
...
Pôvodne zaslal vultus - 10 január 2012 :  23:43:40
tento vsetok plac sa deje kvoli tomu, co som tu uz niekolkokrat zopakoval: cirkev stratila svoju moc v ten den, v ktorom sa jej ludia prestali bat, to je vsetko, nic ine za tym nie je; je to ako ked male dieta prvykrat v zivote pochopi, ze pod postelou nie je strasidlo, ktoreho by sa malo bat, a potom sa na svojom strachu/strasidle uz len smeje

aky cukor? aky bic ma k dispozicii cirkev? vobec ziaden, cirkev uz stratila svoj vyznam a dovolim si povedat, ze je to jedna tarbava a obsoletna institucia

stalo sa presne ta k ako sa pise v mojom motte: ziaden kral nevladne naveky

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  09:40:40  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
vidíš Vultus práve to je zákernosť a zloba Raracha (lebo jeho poznám ako nepriateľa katolíckej cirkvi) a jeho poskokov Maťa a Rytiera, že vytŕhajú z kontextu jednotlivé vety z dokumentov, že ich interpretujú tak aby ohovorili a osočili pápeža, aby zasiali pochybnosti o pravej katolíckej cirkvi. Otvorene vyhlasujú neposlušnosť - odmietajú učenie Cirkvi (KKC, dokumenty VKII), neuznávajú platnosť svätenia kňazov. Sami sa vyhlasuj za autoritu a len oni majú patent na pravdu.
Aj histórii boli v cirkvi neporiadky (ak chceš kríza) ale riešenie je cesta sv. Františka, sv. Terézia, sv, Kataríny a po tejto ceste idem všetci ktorí sa s úctou a láskou zomkýname okolo pápeža, na roziedel od pochybovačov, neposlušnákov a "naprávačov" ktorí idú po ceste Luthera, Zwingliho, Kalvína a pod. Vyber si kam chceš patriť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  13:00:00  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
mortinia, radar, mak - Mato chce argumenty ktore sa nebudu opierat len o vieru. Treba stale dookola dolozit, podlozit tvrdenia niecim konkretnym a overitelnym, niekedy to pride ako boj s veternymi mlynmi. Ale proste stale treba citovat,dokladat. Podla mna to je jedina cesta ako sa pohnut sa dalej... ale aj to nemusi stacit, lebo oklamany clovek je zaslepeny. Je viem ze pisete dobre a mam na mysli len tieto posledne prispevky od vas.

Lebo chcem upozornit, ze diskusie s ultra- tradizionalistmi (schizmatikmi), to je ako diskutovat s protestantmi. Aj ked date spolahlivy argument, ak im to nebude vyhovovat oni si najdu "protiliek" ... Lebo oni si uz urcuju a rozhoduju otom co je v sulade s ucenim Cirkvi a co nie. Oni su "udajne pravi vykladaci Tradicie."
Kedze opustili lod, ci vytah, tym padom dostali priestor na svoje osobne vyklady Tradicie, a tak tu pozerame ako sa stiepia a vznikaju nove a nove skupiny a odnoze tradicionalizmu. "Humorne" je natom, ze kazdy znich si mysli ze prave oni si vykladaju tu Tradiciu najspravnejsie.(ako protestanti Bibliu). Preto oni sa vedia spojit argumentmi proti katolikom, (zase tak ako protestanti) ale ked ich nechate samych, zacnu sa hadat medzi sebou, (tak ako protestanti).
Este tu mame slepe tradicne ovce, ktore si myslia ze prave ten ich "guru" je najlepsie osvieteni zo vsetkych a tak mu slepo doveruju. Asi tak.
Je dobre mat vtom rozhlad, potom vas nic nezaskoci.
A je dolezite vediet, ze existuju tradicni co su v plnom spolocenstve s Cirkvou, cize ak chce niekto zit tradicny zivot, je tu oficialna cesta.
Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  14:35:22  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Mortinia, citali ste Vultusov prispevok ? Pochopili ste ho ?

Pôvodne zaslal Lucia - 11 január 2012 :  00:23:22čitala - potom, ked som tu dala svoj príspevok, kým som ja písala, vultus už to tu dal -- či som pochopiť - to som pochopila čo chcel napísať.. či sa stotožňujem, to už je iná otázka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rytier

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  19:07:58  Zobraziť profil  Pridať rytier do zoznamu priateľov
citácia:

Pre guesta-- no vidíš to!! dostal si ban za to, že si označil Ježišov zázrak za nerozumný. Niekto nedostane ban ani za to, ak napíše, že katechizmus môže poslúžiť ako toaletný papier alebo na zakúrenie do pece .. neni to fér - že?
Pôvodne zaslal mortinia - 10 január 2012 :  19:52:50Nevidíme rozdiel? Tak ho ukážeme
Ten zázrak vykonal sám náš Pán Ježiš Kristus.
Ten KKC ale On nenapísal. Keby ho písal sám náš Pán Ježiš Kristus, potom by to bolo už naozaj rovnaké.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 07 január 2012  ~  Posledná návšteva: 07 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  19:35:49  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľovcitácia:
Ten KKC ale On nenapísal. Keby ho písal sám náš Pán Ježiš Kristus, potom by to bolo už naozaj rovnaké.


Katechizmy katolickej cirkvi su vnuknute Duchom Svatym.Ci nie?Alebo neuznavate Ducha Svateho?
Precitajte si uvod KKC aby ste vedeli, komu je urceny.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rytier

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  19:43:27  Zobraziť profil  Pridať rytier do zoznamu priateľov
Katechizmy že sú vnuknuté? Nie, tie nie su.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 07 január 2012  ~  Posledná návšteva: 07 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  19:44:19  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pre guesta-- no vidíš to!! dostal si ban za to, že si označil Ježišov zázrak za nerozumný. Niekto nedostane ban ani za to, ak napíše, že katechizmus môže poslúžiť ako toaletný papier alebo na zakúrenie do pece .. neni to fér - že?
Pôvodne zaslal mortinia - 10 január 2012 :  19:52:50Nevidíme rozdiel? Tak ho ukážeme
Ten zázrak vykonal sám náš Pán Ježiš Kristus.
Ten KKC ale On nenapísal. Keby ho písal sám náš Pán Ježiš Kristus, potom by to bolo už naozaj rovnaké.

Pôvodne zaslal rytier - 11 január 2012 :  19:07:58
ad 1) jednak sa stotožňujem s odpoveďou prispievateľky radar

ad 2) a jednak - rytier - ale tu ide o Guesta.. on za to nemôže, že vieru nedostal, nemôže ani za to, že nemá tú milosť veriť, proste za to nemôže...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  19:51:32  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
aj ked mozno nebol pokrsteny, vedeny ku viere, ale môže za to že vieru nehľadá, a keď mu ju niekto ponúka tak ju odmieta

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  20:03:40  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
aj ked mozno nebol pokrsteny, vedeny ku viere, ale môže za to že vieru nehľadá, a keď mu ju niekto ponúka tak ju odmieta

Pôvodne zaslal slavom - 11 január 2012 :  19:51:32Joooj slavom to guesta ešte málo poznáte.. tu je ten problém, že zatial sa tu proste nenašiel nikto, komu by mozog rovnako, alebo aspon podobne fungoval, ako funguje jemu.. Guest za to proste nemôže.. ale ja nevylučujem, že raz sa môže stať zázrak..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  20:16:26  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
dobre no
idem na povodny nazov temy, aky je vas nazor na templarov v obdobi ich zaniku, boli to bankari, zlodeji, a podvodnici alebo iba schopny, uspesny ochrancovia putnikov ktory boli zruseny vykonstruovanym sudom chudobneho krala topiaceho sa v dlhoch?

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rytier

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  20:29:40  Zobraziť profil  Pridať rytier do zoznamu priateľov
mortina

ad 1) Prečo si myslíte, že ma zaujíma s kým sa vy stotožňujete Nezaujíma.

ad 2) Duch Svätý nás informoval, že za to môže. A náš Pán o takých povedal, že ešte aj sodomským a gomorským bude v deň súdu lepšie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 07 január 2012  ~  Posledná návšteva: 07 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  20:40:53  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Mak, Tornero, vašimi dnešnými príspevkami ste trafili klinec po hlavičke. Gratulujem!

Pre tých, čo nechcú uznávať súčasnú cirkevnú hierarchiu:

Ja viem, že aj hierarchia robí chyby. A nie je ich málo. Veď sú to len hriešni ľudia. Tak to bolo v minulosti, tak je to i teraz. Ale aj skrze nedokonalé nástroje Boh posväcuje svoju Cirkev. A ak aj vzniknú niektoré nešťastné osobné vyhlásenia (napr. Duka o pekle), existuje aj oficiálne Magistérium vedené Duchom Svätým. A jestvuje tiež jednotiaci princíp v osobe nástupcu sv. Petra. Takže prosím, nerobte v Cirkvi rozbroje. Duch Svätý má všetko pod kontrolou.

Niekoľko podporných citátov:

"Kto vás počúva, mňa počúva a kto vami pohŕda, mnou pohŕda. Kto však pohŕda mnou, pohŕda tým, ktorý ma poslal." (Lk 10,16)

"Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi." (Mt 16,19)

Ježiš sa opýtal Šimona Petra: "Šimon, syn Jánov, miluješ ma väčšmi ako títo?" Odpovedal mu: "Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád." Ježiš mu povedal: "Pas moje baránky." (Jn 21,15)

"A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta." (Mt 28,20)

A ja dodávam: Aj koncom 20. a začiatkom 21. storočia.
 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rytier

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  21:28:44  Zobraziť profil  Pridať rytier do zoznamu priateľov
citácia:
"Kto vás počúva, mňa počúva...


Nie je to prvý krát, že väčšina kléru cirkvi upadla do bludov, učila bludy, príklad arianizmu, v tej dobe by ste teda podľa vašich výkladov Písma museli byt tiež bludárom. Veď musíte počúvať nech učia čo učia, však?

citácia:
"Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš...


Keď aj to sem dávate na svoju podporu, čo nového bolo zaviazané vo vierouke, čo prv nebolo a čo rozviazané, čo prv nebolo? Ktorá vierouka zo starých katechizmov azda prestala platiť? Kto kedy čo zrušil?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 07 január 2012  ~  Posledná návšteva: 07 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  21:30:56  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Rudy, vďaka za povzbudenie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rytier

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  21:36:06  Zobraziť profil  Pridať rytier do zoznamu priateľov
citácia:
Rudy, vďaka za povzbudenie.

Pôvodne zaslal Evelinka - 11 január 2012 :  21:30:56za povzbudenie na ceste do skazy.

Na tej širokej ceste, po ktorej dnes kráča väčšina.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 07 január 2012  ~  Posledná návšteva: 07 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  22:20:33  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
mortina

ad 1) Prečo si myslíte, že ma zaujíma s kým sa vy stotožňujete Nezaujíma.

ad 2) Duch Svätý nás informoval, že za to môže. A náš Pán o takých povedal, že ešte aj sodomským a gomorským bude v deň súdu lepšie.


Pôvodne zaslal rytier - 11 január 2012 :  20:29:40ad1) OK - tak potom mna nezaujíma, ked "ukazujeme rozdiely"..
ad2) Ste tu krátko.. najprv vam odporúčam guesta spoznať ..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  22:25:43  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Rudy, vďaka za povzbudenie.

Pôvodne zaslal Evelinka - 11 január 2012 :  21:30:56Ja takisto ďakujem rudymu..


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  22:27:35  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Rudy, vďaka za povzbudenie.

Pôvodne zaslal Evelinka - 11 január 2012 :  21:30:56za povzbudenie na ceste do skazy.

Na tej širokej ceste, po ktorej dnes kráča väčšina.


Pôvodne zaslal rytier - 11 január 2012 :  21:36:06
rytier, azda nespochybňujete písmo sv. !!
aká cesta do skazy?? čo to píšete? z akej vy ste sekty?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  22:29:46  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
dobre no
idem na povodny nazov temy, aky je vas nazor na templarov v obdobi ich zaniku, boli to bankari, zlodeji, a podvodnici alebo iba schopny, uspesny ochrancovia putnikov ktory boli zruseny vykonstruovanym sudom chudobneho krala topiaceho sa v dlhoch?

Pôvodne zaslal slavom - 11 január 2012 :  20:16:26slavom - úprimne - nemám na templárov vyhradený názor..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  22:31:01  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
"Kto vás počúva, mňa počúva...


Nie je to prvý krát, že väčšina kléru cirkvi upadla do bludov, učila bludy, príklad arianizmu, v tej dobe by ste teda podľa vašich výkladov Písma museli byt tiež bludárom. Veď musíte počúvať nech učia čo učia, však?

Aj v čase arianizmu fungoval pápežský úrad, ktorý bol zárukou správneho výkladu. Ktorí klerici napriek tomu vyznávali arianizmus, sami sa vylúčili z Cirkvi. Takže tu nevidím problém...
citácia:
citácia:
"Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš...


Keď aj to sem dávate na svoju podporu, čo nového bolo zaviazané vo vierouke, čo prv nebolo a čo rozviazané, čo prv nebolo? Ktorá vierouka zo starých katechizmov azda prestala platiť? Kto kedy čo zrušil?
Pôvodne zaslal rytier - 11 január 2012 :  21:28:44


Ja nemám nič proti starým katechizmom. A kto tvrdí, že niečo bolo zrušené?


Inak, zdá sa, že ste sa našli medzi tými, čo neuznávajú súčasnú cirkevnú hierarchiu.(Lebo im som adresoval väčšinu svojho príspevku.) To nie je dobré znamenie. Takému človeku sa hovorí schizmatik. Kiež by som sa mýlil...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 11 Previous Topic: Prenasledovanie cirkví Téma Next Topic: K VECI: Sigmund Freud vs. Jacques Maritain o......  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06