Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Bojové rády
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prenasledovanie cirkví Téma Next Topic: K VECI: Sigmund Freud vs. Jacques Maritain o......
Strana: z 11

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2011 :  13:31:12  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
no ale preco sa nechala zviest? ved mohla aj odmietnut - mala slobodnu volu
;
citácia:
a preco sa nechal adam evou zviest tiez? vsak mohol odmietnut...


Je to zname pokusenie,Prvi ludia spachali hriech pychy. Clovek je pokusany. aby si sam urcoval, co je zle a co je dobre, co moze a co nemoze. Nechce,aby mu to urcoval Boh.kazdy je pokusany inac. napr na smilstvo/ urob to, je to prijemne, co je na tom, ze to Boh zakazuje.Tak su vacsinou pokusani ludia, nachylni na neresti/cize sa jej klanaju, v zmysle, povazuju ju za Boha, lebo vzdy urobia co chce nerest a nie Boh.
Niekto je nachylny zase klanat sa svojmu rozumu, tejto modle miesto Boha sa klanaju vacsinou inteligentni ludia, alebo taki, ktori si to o sebe myslia, rozum je pre nich Boh, lebo vzdy urobia, co ich rozum povazuje za rozumne a neuznavaju, ze Boh je nekonecne mudrejsi a ze moze mat nekonecne lepsie riesenie, atd.

citácia:
mna ked kamarati navadzali na fajcenie alebo alkohol tak som zakazdym odmietol.
..

Toto nemusi byt ziadna tvoja zasluha, lebo mozes byt clovekom, ktoreho tento typ neresti nelaka.

citácia:
preco bola eva nachylna na spachanie prveho hriechu?

preto, lebo Boh chce od nas slobodnu lasku, aby sme neboli ako papagaj, ktoreho mozes naucit, hovorit milujem ta,ale nevie, o co ide.Opravdiva laska je, ked si vyberies slobodne a nedas sa zlakat druhym.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carolus

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2011 :  13:43:06  Zobraziť profil  Pridať carolus do zoznamu priateľov
guest, ano, mohla odmietnuť, ale rozhodla sa inak. A viac sa asi nedozvieš, čo sa týka faktov, lebo o tom aké presne myšlienkové procesy jej prebiehali v hlave, už nevieme. A to isté platí aj u Adama zvedeného Evou.

Človek si často vyberá nesprávne, ale máme v biblii aj príklady keď si človek vybral správne, Noe, Lót, Abrahám...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 91  ~  Člen od: 16 december 2011  ~  Posledná návšteva: 20 marec 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2011 :  13:56:37  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Je to zname pokusenie,Prvi ludia spachali hriech pychy. Clovek je pokusany. aby si sam urcoval, co je zle a co je dobre, co moze a co nemoze. Nechce,aby mu to urcoval Boh.kazdy je pokusany inac. napr na smilstvo/ urob to, je to prijemne, co je na tom, ze to Boh zakazuje.Tak su vacsinou pokusani ludia, nachylni na neresti...

Pôvodne zaslal radar - 21 december 2011 : 13:31:12



eva spachala hriech pychy? to mi vysvetli

eva predsa nemohla vediet, co je dobre a co je zle - to jej umoznilo az poznanie, ktore ziskala zjedenim zakazaneho ovocia

citácia:
preto, lebo Boh chce od nas slobodnu lasku, aby sme neboli ako papagaj, ktoreho mozes naucit, hovorit milujem ta,ale nevie, o co ide.Opravdiva laska je, ked si vyberies slobodne a nedas sa zlakat druhym.
Pôvodne zaslal radar - 21 december 2011 :  13:31:12



eva si predsa vybrala slobodne ze neuposluchne boha

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2011 :  14:17:13  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
guest, ano, mohla odmietnuť, ale rozhodla sa inak. A viac sa asi nedozvieš, čo sa týka faktov, lebo o tom aké presne myšlienkové procesy jej prebiehali v hlave, už nevieme. A to isté platí aj u Adama zvedeného Evou.

Človek si často vyberá nesprávne, ale máme v biblii aj príklady keď si človek vybral správne, Noe, Lót, Abrahám...


Pôvodne zaslal carolus - 21 december 2011 :  13:43:06



mne ide o to, ze preco je taky nepomer medzi "spravnymi" a "nespravnymi" rozhodnutiami u ludi akokeby boli ludia viac zli ako dobri a to nemoze byt nasledok prvotneho hriechu, lebo ak by boli ludia pred tym iba dobri, nemohol by sa stat ten prvotny hriech

a toto zachadza samozrejme dalej, anjeli su podla biblie dokonalejsi nez ludia, ale menej dokonali ako boh - a predsa jeden z nich sa aj tak vzoprel - cize je logicke, ked sa dokaze/je nachylny na vzopertie anjel, preco by sa nemal vzopriet aj clovek?

vzdor je podla mna nevyhnutnost a hnacia sila ludi

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carolus

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2011 :  14:44:55  Zobraziť profil  Pridať carolus do zoznamu priateľov
U väčšiny ľudí je to pochopiteľné, lebo sú už aj náchylní k zlému. Ale u prvých ľudí by som si v tomto zmysle trúfol povedať, že tí boli skôr viac neutrálni, než dosovne dobrí.
Po zvádzaní k zlému sa rozhodli pre to zlo. Možno keby v tej chvíli tam stál nejaký oponent diabal, ktorý by Eve hneď hovoril opak toho čo diabol – hádal sa tam s diablom, tak by sa možno rozhodla prikloniť sa na stranu toho oponenta. Ale ona sa dostala pod silný jednostranný vplyv.

Vzdor je hnacia sila. Ale správny vzdor je vzdor voči diablovi a jeho zvodom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 91  ~  Člen od: 16 december 2011  ~  Posledná návšteva: 20 marec 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2011 :  14:59:43  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
eva spachala hriech pychy? to mi vysvetli

eva predsa nemohla vediet, co je dobre a co je zle - to jej umoznilo az poznanie, ktore ziskala zjedenim zakazaneho ovocia


Aj ked to Eva este nevedela, rozhodne musela poznat a vediet, ze Boh uz nie je ten, ktoreho miluje uplne, lebo sa rozhoduje v tejto veci pre druheho,dava prednost druhenu ktory jej nahovara, ze Boh ju klame, a o nieco ochudobnuje.
A ked spoznala, co je dobre a co zle, vedela uz, ze takto sa prejavuje pycha, je to neposluchnutie Boha a postoj sam rozhodovat, co je pre mna dobre a co zle. Cize neverit v Boziu mudrost a Boziu lasku,

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carolus

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2011 :  15:28:05  Zobraziť profil  Pridať carolus do zoznamu priateľov

Prečo tu vlastne hovoríme o Adomovi a Eve, keď táto téma je o bojových rádoch?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 91  ~  Člen od: 16 december 2011  ~  Posledná návšteva: 20 marec 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2011 :  16:31:45  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
presne tak carolus , preco si nezalozia novu temu?
a miesto toho modifikovali inu ktora mala byt zamerana na nieco uplne ine...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rytier

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  17:57:03  Zobraziť profil  Pridať rytier do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
ja som skor myslel na toto katechizmove podanie, ktore sa neserinka a napise to rovno v jednej otazke-odpovedi:



Pôvodne zaslal Rarach - 28 november 2011 :  10:57:16



Fíha, je to naozaj výborne napísane. To sa dnes už nevidí. Čo je to za katechizmus? Dá sa niekde na internete stiahnuť ?




Pôvodne zaslal carolus - 20 december 2011 :  00:21:51




Ten katechizmus by som aj ja chcel.

Preto chcem Vás čo najláskavejšie poprosiť vzácny Pán Rarach, bolo by z Vašej strany možné ho celý naskenovať? Viem, je to práca na pekných dlhých niekoľko hodín, možno aj den - dva. Ale bol by to dobrý skutok, a osožné pre mnohých.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 07 január 2012  ~  Posledná návšteva: 07 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  18:52:53  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Ten katechizmus by som aj ja chcel.

Preto chcem Vás čo najláskavejšie poprosiť vzácny Pán Rarach, bolo by z Vašej strany možné ho celý naskenovať? Viem, je to práca na pekných dlhých niekoľko hodín, možno aj den - dva. Ale bol by to dobrý skutok, a osožné pre mnohých.



Pôvodne zaslal rytier - 09 január 2012 :  17:57:03




neviem, či je to úplne ten istý..

http://www.scribd.com/doc/40920668/Mal%C3%BD-katechizmus-pre-katolicke-dietky

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  18:56:45  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
ja som skor myslel na toto katechizmove podanie, ktore sa neserinka a napise to rovno v jednej otazke-odpovedi:



Pôvodne zaslal Rarach - 28 november 2011 :  10:57:16



Fíha, je to naozaj výborne napísane. To sa dnes už nevidí. Čo je to za katechizmus? Dá sa niekde na internete stiahnuť ?




Pôvodne zaslal carolus - 20 december 2011 :  00:21:51




Ten katechizmus by som aj ja chcel.

Preto chcem Vás čo najláskavejšie poprosiť vzácny Pán Rarach, bolo by z Vašej strany možné ho celý naskenovať? Viem, je to práca na pekných dlhých niekoľko hodín, možno aj den - dva. Ale bol by to dobrý skutok, a osožné pre mnohých.



Pôvodne zaslal rytier - 09 január 2012 :  17:57:03


Podobny katechizmus (otázka pokušenia sa v ňom rieši na strane 100):
http://www.uloz.to/8918010/maly-katechizmus-pre-katolicke-dietky-1934-pdf

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  20:04:18  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Vsak mate KKC.

To je knizka panecku.
Najlepsi katechizmus vsetkych cias, tam isto najdete odpovede, z ktorych moje male katechizmy dostavaju zavistlivu koprivku.
No a pani, s buchlou zvanou KKC sa da narabat aj ako so zbranou - to aby sme zostali v teme - vyborne sa nou da trieskat po hlavach, ale tiez branit ako so stitom. A ked je zle, aj tepla z ohna je z KKC viac, nez z maleho katechizmu. Ba aj na hygienicke ucely poskytne viac papiera, nez ktorykolvek maly katechacik.

Moje male detske tenke katechizmusteky su len bezpecnym voditkom po duchovnej ceste do neba, na ine ucely su nestavane. Na one ine ucely sa hodi KKC.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rytier

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  13:48:10  Zobraziť profil  Pridať rytier do zoznamu priateľov
Robel a mortina, ako vo väčšine, aj v tom maličkom detskom katechizme sú tie body tiež neúplné, chýba tam ten jeden bod, že pokušenie môže pochádzať aj od ľudí. Veľmi kvalitný katechizmus, kde sú pekne v bodoch všetky tri možnosti, má ako vidím len pán Rarach, od ktorého by som ho rád získal.


Viem, pán Rarach, že tá kniha označovaná skratkou KKC má veľa praktického využitia. Okrem už spomínaného záchoda a podkurovania, sa ešte dá napríklad aj využiť na záhrade a inde ako ťažítko, ktoré podrží pod sebou rôzne papiere a iné predmety aby ich neuchytil vietor, proste KKC má nepopierateľnú váhu, to sa tiež musí uznať.

A aby ma rozumeli všetci, niekto má schopnosť napísať 100 aj viac viet a nepovedať tým nič. A iný má schopnosť napísať tri vety a povedať tým všetko. Ten, čo mal tú prvú schopnosť, písal KKC; ten s tou druhou schopnosťou napísal katechizmus, ktorý má vo vlastníctve pán Rarach. Je to tam krátke, ale dokonale jasné a kompletné.




Takže ako pán Rarach, neskúsili by ste spraviť ten dobrý skutok, o ktorý Vás prosím?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 07 január 2012  ~  Posledná návšteva: 07 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  15:59:33  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
uvedomujete si páni že sa posmešne vyjadrujete o oficiálnom učení Katolíckej Cirkvi?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  17:27:37  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
... kniha označovaná skratkou KKC má veľa praktického využitia. Okrem už spomínaného záchoda a podkurovania, sa ešte dá napríklad aj využiť na záhrade a inde ako ťažítko, ktoré podrží pod sebou rôzne papiere a iné predmety aby ich neuchytil vietor, proste KKC má nepopierateľnú váhu, to sa tiež musí uznať ...
Pôvodne zaslal rytier - 10 január 2012 :  13:48:10



Čo ešte treba napísať na katolíckom fóre aby bol udelený BAN ?

Keď nie vy čo by ste mali, tak ja sa hanbím.
Som smutný, kam to dospelo ...

Je toto ovocie Ducha Svätého ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  17:49:57  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


Čo ešte treba napísať na katolíckom fóre aby bol udelený BAN ?

Pôvodne zaslal baránok - 10 január 2012 :  17:27:37



ja som dostal ban za to, ze som napisal o jednom z jezisovych zazrakov, ze bol hlupy/nerozumny

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  17:55:33  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov

citácia:
Čo ešte treba napísať na katolíckom fóre aby bol udelený BAN ?

Keď nie vy čo by ste mali, tak ja sa hanbím.
Som smutný, kam to dospelo ...

Je toto ovocie Ducha Svätého ?


To nemyslite vazne, baranok, vy si stale myslite, ze ste na katolickom fore?Chudak Mato a spol,modlim sa za nich.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  18:00:43  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
zda sa mi ze kazdy sa tu modli za kazdeho, ale najprv by sme mali zacat OD SEBA

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  18:10:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


To nemyslite vazne, baranok, vy si stale myslite, ze ste na katolickom fore?

Pôvodne zaslal radar - 10 január 2012 :  17:55:33


To je fakt, vdaka prispievatelom typu radar a spol. je toto forum dost daleko toho, aby sa dalo nazvat katolicke....

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kostelnik

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  18:17:04  Zobraziť profil  Pridať kostelnik do zoznamu priateľov
Já ten KKC, v Čechách je v modrém obalu, také považuji jen
za pěknou břečku. To se na mě nezlobte pánové, ale to se s těmi starými opravdu ani nedá srovnat. Takovou knihu buď jen zahodit, nebo ji využívat jako psal Rarach a ten rytíř. A pokud jen za to chce někdo dávat BAN, tak ať.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 29 december 2011  ~  Posledná návšteva: 07 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  19:52:50  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


To nemyslite vazne, baranok, vy si stale myslite, ze ste na katolickom fore?

Pôvodne zaslal radar - 10 január 2012 :  17:55:33


To je fakt, vdaka prispievatelom typu radar a spol. je toto forum dost daleko toho, aby sa dalo nazvat katolicke....

Pôvodne zaslal Mato - 10 január 2012 :  18:10:36




Mne sa celkom páčia príspevky užívateľa slavom-- on píše tak jednoducho, a pritom tak trefne.. "zda sa mi ze kazdy sa tu modli za kazdeho, ale najprv by sme mali zacat OD SEBA"

Maťo - to platí aj pre vás, všetci máme na sebe čo naprávať..
Je to predsa slepé tvrdenie, že ak by tu nebola radar a spol., že by toto forum bolo katolícke.. Otvorte prosím oči, prebuďte sa, ešte pár rokov dozadu ste nemali také tvrdé srdce.. niekedy si čítam staré príspevky a stále nemôžem príst na ten moment, kedy sa z vás stalo to, čím ste teraz.. Prepáčte, ak som vas tym urazila, vopred sa ospravedlnujem.
Na druhej strane, ak si máte za to, že práve vďaka ludom ako je radar, toto fórum nie je katolícke, prečo nám nedáte ban? Lebo aj ja asi patrím k tým "spol.".. Ved o mne ste sa predsa vyjadrili, že nie som kresťan, či už ste zmenili názor?


Pre guesta-- no vidíš to!! dostal si ban za to, že si označil Ježišov zázrak za nerozumný. Niekto nedostane ban ani za to, ak napíše, že katechizmus môže poslúžiť ako toaletný papier alebo na zakúrenie do pece .. neni to fér - že?




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  20:37:06  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:

Maťo - Otvorte prosím oči, prebuďte sa, ešte pár rokov dozadu ste nemali také tvrdé srdce.. niekedy si čítam staré príspevky a stále nemôžem príst na ten moment, kedy sa z vás stalo to, čím ste teraz..
Pôvodne zaslal mortinia - 10 január 2012 :  19:52:50


Presne tak. Maťo bol kedysi celkom iný. Mal moje sympatie. Kde sú tie staré dobré časy? Nedá sa to ešte zmeniť?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  20:46:12  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
ale zas nemozete vediet co ho trápi, preco je taký aký je, mozno ho to casom, ale mozno je tu taky problem ktory sa cez net riesit neda

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  22:05:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Maťo - Otvorte prosím oči, prebuďte sa, ešte pár rokov dozadu ste nemali také tvrdé srdce.. niekedy si čítam staré príspevky a stále nemôžem príst na ten moment, kedy sa z vás stalo to, čím ste teraz..
Pôvodne zaslal mortinia - 10 január 2012 :  19:52:50


Presne tak. Maťo bol kedysi celkom iný. Mal moje sympatie. Kde sú tie staré dobré časy? Nedá sa to ešte zmeniť?

Pôvodne zaslal rudy - 10 január 2012 :  20:37:06


To bol, nevedomy a naivny ako radar a spol. A tiez zil v domneni, ze je vsetko presne tak ako ma byt. Preto aj jeho prispevky boli vesele a bezstarostne, lebo nikdy nebolo lepsie a pred sebou sme mali len svetle zajtrajsky.

Lenze nevedomost pominula a tarcha vedomosti a toho co vie teraz a vtedy nevedel ho trapi. Aj to, kolki ludia radsej popru nos medzi ocami, len aby nemuseli nieco menit.

Nadobudnuta vedomost a dosledky z nej plynuce sa uz nedaju odstranit a preto uz nikdy nebude taky ako vtedy.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  22:47:13  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Mato, radikalne sa mylis, a myslim, ze si to uz zacinas uvedomovat,vidiet, ze si stratil pokoj.To, co ti teraz napisem, ber prosim ta ako napisane z lasky, nie ako urazky. Pretoze si myslim, ze sa nachadzas mozno v najvacsom pokuseni a nebezpecenstve svojho zivota.
Jedna sa o to, ze mas niektore limity,nie si totiz schopny pochopit niektore dolezite veci ohladne cirkvi, nabozenstva a teologie. Vdaka tymto limitom nevies rozoznat pravdu od bludu a vyvodit logicke zavery, ako si to ukazal v teme o evolucii,ci v pravnickych temach, ale aj inde v otazkach koncilov a papezov, disciplinarnych zaverov i vieroucnych.
Narazil si na nespravnych ludi, ktori napr. nevedia rozoznat ohovaranie od osocovania, atd. Tvoja jedina cesta k Bohu je, pod poslusnostou prijat to, co uci katolicka cirkev, prijat vsetkych papezov a koncily a prestat sa zaoberat hriechami inych.Je to velmi tazka cesta, lebo si muz a muzi radi skumaju, chcu prist veci na koren. Ale ako ja nezasahujem do mediciny, tak ty zanechaj vsetky debaty o nabozenstve a vrat sa do katolickej cirkvi a tak k Bohu.Najdi si dobreho spovednika a vzdy spln, co ti povie. To je pre teba jedina cesta. Ak po nej nepojdes upadnes skor ci neskor do bludu a zvedies podobnych tebe, ktori tiez nemaju na to, veci spravne pochopit.To nie je ziadna hanba, ze veci nechapes. Boh ta stvoril takeho aky si, chce ,aby si sa venoval medicine a prestal „apostolovat.“
Pamataj na to, ze ked diabol nemoze zviest ocividnym zlom, tak nahovori pobludenym, ze pomozu cirkvi, ak budu hlasat bludy, lebo bludy vlastne nie su bludy, je to ta pravda, ktoru cirkev zatajuje. Je to bezny diablov trik.
Prestan sa stykat so zorientovanymi katolikmi a trebars aj zrus Kredo,lebo tu nemas sancu odolat bludom.Ak v tomto boji zvitazis, Boh ta velmi odmeni a ked toto vsetko uz na teba dopustil, tak ver, ze ti pomoze. Boh nedopustil nikdy zbytocne utrpenie. povedala sv. Terezka./Boh nedopusta zbytocne utrpenie./

citácia:
Nadobudnuta vedomost a dosledky z nej plynuce sa uz nedaju odstranit a preto uz nikdy nebude taky ako vtedy.


neboj sa, Bohu je vsetko mozne,aj uviest veci na pravu mieru, a ukazat ti, ze si nadobudnute vedomosti zle pochopil a ze vsetko je inak.Prajem ti vela sily vela sa modli, Mato.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 11 Previous Topic: Prenasledovanie cirkví Téma Next Topic: K VECI: Sigmund Freud vs. Jacques Maritain o......  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06