Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Co presne je voodoo?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: MEDŽUGORIE, stále aktuálne : Kráľovná Pokoja sa pr Téma Next Topic: Je bozkavanie hriech?
Strana: z 2

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2011 :  13:00:35  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Vzhladom na to, co pise vyssie saxsax



+




‚Osservatore Romano‘ ze 6. února 1993 (str. 4):

Jan Pavel II. se setkal s představiteli kultu voodoo. Ve svém projevu
jim řekl: ‚… Proto je zde náš uctivý postoj k pravým hodnotám, které zastupujete,
náš respekt před všemi lidmi, kteří se snaží žít z těchto hodnot, jež
jim pomáhají zažehnávat strach. Jste silně svázáni s tradicemi, které jste převzali
od svých předků. Je legitimní projevit vděčnost vašim předkům, kteří
vám zprostředkovali smysl pro posvátno, víru v jediného a dobrotivého Boha,
v radosti a slavnosti, úctu k morálnímu životu i harmonii ve společnosti.‘



=


Wojtyla sa asi zblaznil, ked takychto pochvalil ci ze vobec sa s nimi dal do styku.

(=Cisar je nahy)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2011 :  13:53:10  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
ja som len skopcil clanok z katolickeho platku, rarach cielene ako je to jeho zvykom utoci a napada papeza, asi sa tomu rozumie viac ako sväty otec


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2011 :  20:37:04  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
takze uz tu mame potom minimalne nabozenstvo voodoo rovnocenne s katolickou vierou...takze je jedno, ci som katolik alebo vyznavac voodoo, konam pre svoju spasu rovnako dobre...hm, zaujimave

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2011 :  21:57:00  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
takze uz tu mame potom minimalne nabozenstvo voodoo rovnocenne s katolickou vierou...takze je jedno, ci som katolik alebo vyznavac voodoo, konam pre svoju spasu rovnako dobre...hm, zaujimave

Pôvodne zaslal janka - 25 november 2011 :  20:37:04



vidite janka --- ja som čítala aj vy ste čítali a ja som nevyčítala z prísevkov to čo vy

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2011 :  10:41:27  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
takze uz tu mame potom minimalne nabozenstvo voodoo rovnocenne s katolickou vierou...takze je jedno, ci som katolik alebo vyznavac voodoo, konam pre svoju spasu rovnako dobre...hm, zaujimave

Pôvodne zaslal janka - 25 november 2011 :  20:37:04



vidite janka --- ja som čítala aj vy ste čítali a ja som nevyčítala z prísevkov to čo vy
Pôvodne zaslal mortinia - 25 november 2011 :  21:57:00



no obcas netreba brat vsetko doslova, co sa prezentuje v krvavych horrorovych filmoch, akcnych filmoch kde sa prezentuje voodoo v desivych scenach, koniec koncov podobne cierne vykreslenie najdeme i o katolickej cirkvi v mnohych filmoch ...

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2011 :  22:28:19  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
no saxsax najmudrejši to hned vyriešil.

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2013 :  08:22:08  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Vzhladom na to, co pise vyssie saxsax



+




‚Osservatore Romano‘ ze 6. února 1993 (str. 4):

Jan Pavel II. se setkal s představiteli kultu voodoo. Ve svém projevu
jim řekl: ‚… Proto je zde náš uctivý postoj k pravým hodnotám, které zastupujete,
náš respekt před všemi lidmi, kteří se snaží žít z těchto hodnot, jež
jim pomáhají zažehnávat strach. Jste silně svázáni s tradicemi, které jste převzali
od svých předků. Je legitimní projevit vděčnost vašim předkům, kteří
vám zprostředkovali smysl pro posvátno, víru v jediného a dobrotivého Boha,
v radosti a slavnosti, úctu k morálnímu životu i harmonii ve společnosti.‘



=


Wojtyla sa asi zblaznil, ked takychto pochvalil ci ze vobec sa s nimi dal do styku.

(=Cisar je nahy)



Pôvodne zaslal Rafael - 25 november 2011 :  13:00:35



kedy naozaj niektorým katolíkom doklapne, na čo sa to mení tá ich cirkev. Ja nechápem na čo čakajú.
Na jednej strane chápem ich postoj- chcú chodiť na oblátku a psychoterapiu (niekedy údajne aj s dobrými pocitmi a "istotou" že to bolo ok) do "spovedelníc", a tie sú prístupné len v zmenách niekoho, ale to ďalšie vraj môžu ignorovať. Však mýliť sa je ľudské. A čo sa údajne netýka viery a mravov si nemusia všímať. (liturgia sa inak vraj tiež "netýka" viery a mravov, lebo vraj je meniteľná a teda nie je "neomylná", ale zas katolíci majú 234 zmysel, podľa ktorého vedia, čo meniteľné je v poriadku a čo nie, a podľa tohoto "neomylného" svojho zmyslu vedia hneď kedy čo poslúchať a kedy nie)

Tak nech niekto skúsi podľa tohoto doporučenia zaujať postoj ku woodoo, a uvidíme, či jeho viera a mravy zostanú také aké majú...

A hneď sa ukáže koľko (ne ?)záväzných vecí týkajúcich sa viery a mravov pokoncilná cirkev vychrlila...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: MEDŽUGORIE, stále aktuálne : Kráľovná Pokoja sa pr Téma Next Topic: Je bozkavanie hriech?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06