Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Útek k Bohu
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Naco potrebuje papez poskytovat interview? Téma Next Topic: Strana Magnificat Slovakia strana ľudí dobrej vôle
Strana: z 2

Šimon

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2011 :  20:43:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Šimon  Pridať Šimon do zoznamu priateľov
Všetkým, v tejto historickej dobe, u ktorých v duchovnom živote vzrastá túžba osobne poznať Boha a nie sú uspokojení, dokiaľ se nenaučia denne chodiť so svojím Majstrom.

www.b-a-n.cz/stazeni/utek-k-bohu.pdf

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. (Pavol Korinťanom)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 66  ~  Člen od: 20 október 2011  ~  Posledná návšteva: 15 január 2012 Upozorniť moderátora 

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2011 :  21:12:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Kniha je heretická a katolík ju teda nesmie čítať (okrem špecifických prípadov).

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Šimon

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2011 :  21:16:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Šimon  Pridať Šimon do zoznamu priateľov
Odkiaľ máte: "Kniha je heretická a katolík ju teda nesmie čítať." A aké sú špecifické prípady?

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. (Pavol Korinťanom)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 66  ~  Člen od: 20 október 2011  ~  Posledná návšteva: 15 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2011 :  21:56:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Hneď na začiatku je napísané, z akej "Biblie" sú citáty. Avšak katolík nesmie čítať nekatolícke Biblie.

No a špecifickým prípadom môže byť napríklad cvičenie sa vo viere vzdelaného katolíka v hľadaní omylov. Poprípade, ak by bol človek, ktorého takáto kniha zviedla k bludu, mohol by sa s ňou snažiť oboznámiť, aby tohto chudáka zachránil.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2011 :  21:59:51  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
Hneď na začiatku je napísané, z akej "Biblie" sú citáty. Avšak katolík nesmie čítať nekatolícke Biblie.

No a špecifickým prípadom môže byť napríklad cvičenie sa vo viere vzdelaného katolíka v hľadaní omylov. Poprípade, ak by bol človek, ktorého takáto kniha zviedla k bludu, mohol by sa s ňou snažiť oboznámiť, aby tohto chudáka zachránil.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 17 november 2011 :  21:56:24



kde je napísané že katolík nesmie čítať nekatolícke biblie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2011 :  22:28:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov

Zdroj: Dacík, Mravouka

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Scipius

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2011 :  22:34:04  Zobraziť profil  Pridať Scipius do zoznamu priateľov
detský katechizmus:
citácia:
175. Najmä čo ohrozuje našu vieru?
Našu Vieru ohrozuje najmä to,
1 keď sa o náboženské veci nestaráme;
2. keď sa v náboženstve nevzdelávame čítaním nabo-
ženskej tlače a počúvaním kázní:
3. keď dobrovoľne počúvame protináboženské reči a
bez vážnej príčiny čítame, čo škodí duši.

Tlač ktorá pojednáva o náboženských otázkach, môžeme bez
obavy čítať len vtedy. keď je schválená cirkevnou vrchnosťou,
keď má „Imprimatur".


a ešte jeden odkaz súvisiaci s Tridentským koncilom: http://www.aloha.net/~mikesch/ILP-1559.htm#Bibles

Budete síce namietať, že "pravý" pápež Pavol VI. ho zrušil. Ale to je len jeden z dôvodov, prečo Pavol VI nebol pravý katolícky pápež.

Medzi svetlom a tieňom nemôže dôjsť ku kompromisu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 11 november 2011  ~  Posledná návšteva: 29 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2011 :  23:02:41  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Na to, aby sme osobnejsie poznali Boha, s Nim musime travit cas. nevynahradi nam ho ziadna kniha, i ked bi bola mozno aj katolicka.

Musime s Nim rozvijat osobny vztah,hlavne v modlitbe, v tichu (skutocne fyzicke ticho,dat si pauzu od vsetkych dennodennych starosti a hluku),citani svateho pisma, a pocuvani Bozieho hlasu ktory sa prihovara cez nase svedomie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2011 :  23:30:57  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Na to, aby sme osobnejsie poznali Boha, s Nim musime travit cas. nevynahradi nam ho ziadna kniha, i ked bi bola mozno aj katolicka.

Musime s Nim rozvijat osobny vztah,hlavne v modlitbe, v tichu (skutocne fyzicke ticho,dat si pauzu od vsetkych dennodennych starosti a hluku),citani svateho pisma, a pocuvani Bozieho hlasu ktory sa prihovara cez nase svedomie.

Pôvodne zaslal MartinQo - 17 november 2011 :  23:02:41



Nielen ľudská hlúposť, ale ani ľudská namyslenosť nepozná hraníc. Čo si myslíte, že kto ste? Ani taký génius, ako bol sv. Augustín nedokázal sám spoznať Boha a Vy tvrdíte, že to má človek dokázať sám? Chcete tvrdiť, že ste múdrejší a schopnejší, než sv. Augustín? Alebo azda, že priemerný človek (keďže to, čo ste písali, ste písali všeobecne) je múdrejší a schopnejší než on?

Hlúposť a namyslenosť vás, luteránskych bludárov je neskutočná...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  00:48:32  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Ale, ale, niekto sa nám tu rozčertil...

Vedomosti a osobný vzťah k Bohu rozvíjajúci sa v modlitbe sú dve rozdielne veci. Aj ateista môže mať perfektne naštudovanú katolícku teológiu a čo mu je to platné? Sv. Tomáš Akvinský, keď mal mystický zážitok, nazval celú svoju teológiu slamou.

Ovládať katolícku teológiu je dôležité, no bez osobného vzťahu k Bohu je to na figu borovú.
Nerobme prenáhlené uzávery.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  02:16:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
rudy: Ako ste napísali, teológiu môže mať naštudovanú aj ateista. To je pravda. Avšak skutočný vzťah s Bohom môže mať len katolík.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  12:44:06  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
ak hladas hlupost a namyslenost tak sa pozri do zrkadla, a az potom ked zhodnotis seba, skus hodnotit inych.


Ja niesom ziadny genius, a ziadny clovek nemoze uplne poznat Boha, lebo Ho pozname az po nasej (fyzickej) smrti, ked budeme spolu s nim v nebi.

cize ani sv augustin ani nikto iny.a ja som nehovoril ze spoznat Boha uplne.ale poznavat ho. to je rozdiel

a niesom luteran ale katolik :DD

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  12:49:25  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
tak ako hovori rudy, ..ked napriklad slepcovi budete rozpravat o tom aka je krasna priroda, a on to bude dalsim interpretovat..tak to budu len prazdne reci, pretoze to nemal nikdy ako poznat..cize to su 2 odlisne veci,..vedomosti a osobna skusenost.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  13:06:28  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
a niesom luteran ale katolik :DD
Pôvodne zaslal MartinQo - 18 november 2011 :  12:44:06


Verí to ako luterán, píše to ako luterán a ono by to malo byť katolíkom? Nezmysel...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  14:18:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Reconquistador, takyto styl pisania mi ku Vam nesedi, co sa stalo?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Šimon

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  14:26:28  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Šimon  Pridať Šimon do zoznamu priateľov
Mne táto kniha pomohla rozvinúť vzťah s Bohom. Obsahuje veľmi dobré myšlienky, ako zjednodušiť svoj život a otvoriť ho pôsobeniu Pána, toto som ja nedokázal, až táto kniha mi vtom pomohla. Preto som sa s ňou chcel podeliť, či niekto bude mať tiež takú skúsenosť. Až teraz vidím, že to bolo zbytočné, lebo som zabudol, že len my katolíci vedieme skutočný kresťanský život, iba my poznáme Krista a k spaseniu nám stačí byť členmi RKC.

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. (Pavol Korinťanom)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 66  ~  Člen od: 20 október 2011  ~  Posledná návšteva: 15 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  15:35:48  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
k spaseniu nám stačí byť členmi RKC
Pôvodne zaslal Šimon - 18 november 2011 :  14:26:28


Nepravda. Je dosť možné, že väčšina tých, čo sa hlásia ku katolicizmu a sú aj pokrstený skončí v pekle.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  16:32:15  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Reconquistador, takyto styl pisania mi ku Vam nesedi, co sa stalo?

Pôvodne zaslal Mato - 18 november 2011 :  14:18:15




fakt recon - čo sa stalo? až taký agresívny ste nikdy neboli..
v téme "treba by sem nejakého kňaza" som všetkých prosila, aby sme sa nazvájom neurážali, nemôžte predsa svojmu bratovi povedať, že je hlupák.. ani nič priame, že je taký alebo taký.. šak ste mu mohli naznačiť, že s jeho odpoveďou sa nestotožňujete, príp. poukázať na to konkrétne v čom, ale nie takto..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  16:49:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
čo sa stalo?
Pôvodne zaslal mortinia - 18 november 2011 :  16:32:15


Okrem iného, čo tu nebudem menovať - dlhodobé správanie sa Šimona a MartinQa. Vaše slovo "agresívny" je ale myslím prehnané

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Šimon

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  16:53:06  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Šimon  Pridať Šimon do zoznamu priateľov
Odkiaľ ste zobrali obraz o mojom živote?

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. (Pavol Korinťanom)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 66  ~  Člen od: 20 október 2011  ~  Posledná návšteva: 15 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  17:41:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Odkiaľ ste zobrali obraz o mojom živote?

Pôvodne zaslal Šimon - 18 november 2011 :  16:53:06


Píšem o Vašom vystupovaní tu na fóre.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Šimon

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  18:12:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Šimon  Pridať Šimon do zoznamu priateľov
Máte pravdu. Nechal som sa ovládať svojím JA. A aj vďaka tejto knihe som pochopil. že moje JA musí zomrieť, aby som bol živý v KRISTOVI.

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. (Pavol Korinťanom)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 66  ~  Člen od: 20 október 2011  ~  Posledná návšteva: 15 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  19:22:47  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Simon, ako ved tato kniha moze pomoct v niektorych veciach, ja to teraz nechcem odsudzovat,len som chcel povedat ze osobnejsi vztah s Bohom budeme rozvijat v inych veciach.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  19:24:32  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Verí to ako luterán, píše to ako luterán a ono by to malo byť katolíkom? Nezmysel...


reconquistator : hanba ti, uz nemas ziadny argument tak urazas cloveka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Šimon

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  19:24:50  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Šimon  Pridať Šimon do zoznamu priateľov
Nikoho som tu nechcel pobúriť, myslel som si, že to niekto ocení.

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. (Pavol Korinťanom)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 66  ~  Člen od: 20 október 2011  ~  Posledná návšteva: 15 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  20:23:32  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Mne táto kniha pomohla rozvinúť vzťah s Bohom. Obsahuje veľmi dobré myšlienky, ako zjednodušiť svoj život a otvoriť ho pôsobeniu Pána, toto som ja nedokázal, až táto kniha mi vtom pomohla. Preto som sa s ňou chcel podeliť, či niekto bude mať tiež takú skúsenosť. Až teraz vidím, že to bolo zbytočné, lebo som zabudol, že len my katolíci vedieme skutočný kresťanský život, iba my poznáme Krista a k spaseniu nám stačí byť členmi RKC.

Pôvodne zaslal Šimon - 18 november 2011 :  14:26:28


vsak vidime, ako vam ho pomaha rozvijat...staci uz len tento vas prispevok(ked nehladim na ine) vid posledna veta vasho prispevku
verim, ze nechcete nikoho pohorsovat, ale skuste pochopit, ze rozvijat vztah s Panom Bohom je mozne len cez KC...Katechizmus uci, ze len KC uci co Boh ludom zjavil, nejde teda o nadutost, namyslenost katolikov, ze len u nich je Pravda...ono je to fakt, Pravda viery, ktoru ma kazdy krestan-katolik verit a nasepkam vam aj to, ze k spaseniu nestaci byt len clenom KC...to mate tiez v Katechizme...tak skuste najprv listovat v nom a nie vo vselijakych knizkach, co tu odporucate a katolikom z nich vlasy dupkom vstavaju

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Naco potrebuje papez poskytovat interview? Téma Next Topic: Strana Magnificat Slovakia strana ľudí dobrej vôle  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06