Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Strana Magnificat Slovakia strana ľudí dobrej vôle
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Útek k Bohu Téma Next Topic: Ohovaranie, osocovanie  

Šimon

Stav: offline

 Odoslaný - 12 november 2011 :  10:27:09  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Šimon  Pridať Šimon do zoznamu priateľov
Anton Selecký

Strana Magnificat Slovakia
strana ľudí dobrej vôle
„Choďte do celého sveta a hlásajte Evanjelium všetkému stvoreniu…“
Milí priatelia, presne pred rokom sme vás vyzvali na mobilizáciu.
Dnes sme tu opäť s výzvou. Situácia je nanajvýš vážna. Preto ponúkame každému z vás túto možnosť:

Ide o založenie politickej strany Magnificat Slovakia. Bude to úplne nová organizácia. Magnificat Slovakia ako združenie bude pôsobiť aj naďalej bezo zmien.
Založenie strany v tejto situácii považujeme za mimoriadne a dôležité.
Program strany Magnificat Slovakia vychádza zo stanov nášho združenia.
Tie, ako už viete, tieto sú väčšinou občianskym sformulovaním posolstiev a výziev Panny Márie každému z nás. Stanovy ako aj program Magnificat Slovakia vychádza z Magnificatu (chválospevu) Panny Márie, ktorá jediná pomáha a môže pomôcť dnešnému svetu. Preto aj celú túto iniciatívu zverujeme do Jej Srdca.
Svojím podpisom pripojíš svoj súhlas k tomu, aby Magnificat Slovakia mohol aj na takom fóre ako vláda či parlament iniciovať alebo zasahovať do vážnych rozhodnutí, ktoré sa týkajú našej vlasti a teba osobne. Aby mohol presadzovať duchovne a občiansky prospešné aktivity.
Magnificat Slovakia nemá byť novou strechou starých politických tvárí. Strana Magnificat Slovakia ale chce byť otvorenou pre každého poctivého občana dobrej vôle.
Času nie je veľa. Ak sa teda rozhodneš pre podporu strany Magnificat Slovakia, stačí, ak podpíšeš a zoženieš niekoľko podpisov vo svojom okolí (rodine).
Po podpísaní prosíme urýchlene poslať hárok na uvedenú adresu:
Magnificat Slovakia, Belinského ul. č. 24, 85101 Bratislava

Termín registrácie je do 25. novembra 2011. Je to takmer symbolický dátum. Áno, Slovensko potrebuje druhý – „opravný“ November.


Všetkým signatárom vyslovujem vrelú vďaku, a zároveň Magnificat Slovakia vyhlasuje modlitbovú aktivitu na úmysly Panny Márie, a to až do predčasných parlamentných volieb v marci 2012
Za prípravný výbor strany Magnificat Slovakia:
Anton Selecký
Prikladáme podpisový hárok. Prosíme záujemcov, aby ho vyplnili úplne a čitateľne. Ďakujeme!
Informácie o vývoji a situácii budeme prinášať postupne.

Programové tézy strany Magnificat Slovakia,
Strany ľudí dobrej vôle
1. Presadenie v Ústave SR zmienky o Bohu a Patrónke Slovenska, Sedembolestnej Panne Márii, ktorej sviatok je štátnym sviatkom SR
2. Ochrana a rozvoj duchovného a kultúrneho dedičstva sv. Cyrila a Metoda na Slovensku,
3. Ochrana ľudského života v každom štádiu, od počatia až po prirodzenú smrť
4. Ochrana a rozvoj duchovnej a spoločenskej integrity slovenského národa, jeho tradícií, povedomia, kultúry a histórie
5. Rešpekt a vzájomná spolupráca s historicky etablovanými národnostnými menšinami na území Slovenska
6. Solidarita a spolupráca s kresťanmi a ich iniciatívami doma i v zahraničí
7.Ustanovenie Zákona na ochranu prirodzenej rodiny a morálky, ako aj mravnej výchovy detí a mládeže
8. Prijatie Zmluvy so sv. Stolicou o výhrade svedomia
9. Podpora cirkevného školstva, materských škôlok a jaslí
10. Rozvoj a podpora drobného podnikania a malých fariem
11. Rozvoj domáceho poľnohospodárstva a potravinovej sebestačnosti
12. Zákonom garantovaná zdravotná a sociálna starostlivosť o ľudí v núdzi
13. Právo na spoločenské uplatnenie, voľnú nedeľu a spravodlivú mzdu každého občana
14. Transparentná sloboda prejavu a práva na objektívne informácie
15. Obnova resp. budovanie ekonomickej a právnej nezávislosti Slovenska
16. Spravodlivé a nezávislé súdnictvo
17. Ochrana vodného, pôdneho a lesného fondu Slovenska pred privatizáciou a zneužitím

www.magnificat.sk, magnificat@stonline.sk

Podpisový hárok na vytlačenie!
http://www.magnificat.sk/wp-content/uploads/2011/11/F-Magnificat-Slovakia-B-21.pdf

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. (Pavol Korinťanom)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 66  ~  Člen od: 20 október 2011  ~  Posledná návšteva: 15 január 2012 Upozorniť moderátora 

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 12 november 2011 :  10:58:32  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Somnambul Selecky uz davno stratil sudnost a zmysel pre realne posudenie miery zmysluplnosti aktivit.

Tato jeho inertna iniciativa to opat len potvrdzuje.
Frazy pjekne, nevykonatelny ani jeden z bodov, niet na to schopnych ludi ani realnych moznosti. Smerovanie k One World dnes uz ide aj pod taktovkou samotnej vatikanskej podpory, takze akekolvek snahy odporujuce tejto megaideologii, su paralyzovane v samotnom ideologickom jadre katolikov (o inych tzv. krestanoch nech si basni kto chce).

Hla ovocie viery vo falosne zjavenia a dovery, ze kto diabla (=Gospa, Litmanovska, ...) pocuva, je vedeny spravnym smerom.

Magnificat a pod. organizacie ziju z dovolenia mocnych len preto, ze relativne ucinne odsavaju posledne zvysky aktivistov na cesty, ktore su slepe. Stracaju cas, ktory pracuje pre inych, a kedze neuspech je isty, ockuje ludi zakladom buducej apatie, ubytkom zaujmu pre vzopretie sa tam, kde to dnes jedine ma este zmysel angazovat sa - v boji o poslednu bastu, na ktoru sa utoci uz bez obavy z prekazky, ktoru predstavovala KC - a to bastou je osobna spasa jednotlivcov.
Tu cez poslusnost Vatikanskym smerniciam a vselijakym pastoracnym napadom kbs, nikto uz nedosiahne, tahaju v jednom zaprahu Rozkateho.
Pochop, kto mozes (vela vas nebude).

Keby Selecky bol skutocnym trnom v oku, davno by ho postihol osud ludi ako (zmazane, kto ma viac ako tridsatpat rokov a sledoval dianie po Zamatovej, vie, kto ako skoncil, ked sa uz vtedy o nieco zmysluplne snazil).
Zamyslite sa nad tym, kto este pouzivate mozgovnu.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 12 november 2011 :  13:50:51  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Kromě modlitby, prosby o Boží přispění, se nemáme, ba nesmíme účastnit tzv. politického života.
Zde je třeba zdůraznit naprostou zbytečnost organizování politické strany nebo hnutí! (...)
Úloha tzv. křesťanských stran pak spočívá pouze v podchycení masy křesťanských voličů s cílem ukolébat je klamným bezpečím křesťanské "ochrany" a přitom nenápadně nabírat kurz, výhodný pro Satanovu synagogu.
Nežádoucí strany nebo hnutí nejsou do parlamentu vpuštěny.
Rovněž tak jsou ovládány touto mocí všechny složky veřejného života v téměř každé zemi světa.
Tím je celý tzv. demokratický systém pouhou fraškou, divadelním představením pro zmanipulované a dezorientované masy.




Toto pan Selecky nepochopil, hoci mal dost casu a materialu i skusenosti. Ta s StB mu asi malo pomohla - ale ved naoko perzekvovani boli aj ini, ktori potom nastupili na svoje politicke a ine role, ku ktorym boli urceni.

Takuto pravdu ta "PanaMaria" z Medju, Litmanovej a pod. sarlatanskych miest, nepovie.


Selecky je diablov sluzobnik, clovek z kategorie "uzitocnych blbov " (dufam, ze sa zase niektore nezorientovane duse budu pohorsovat, hoci tento pojem je uz zurnalistickym dinosaurom) ktori dielo zkazy konaju nie z prinutenia, ale z presvedcenia.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Šimon

Stav: offline

 Odoslaný - 13 november 2011 :  08:40:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Šimon  Pridať Šimon do zoznamu priateľov
Hovoríš tu o pánovi Seleckom, ako o diablovom služobníkovi, ale ja neviem, čo si mám myslieť o človeku, ktorý si na katolíckom fóre dá ako nick meno diabla (Rarach).
Podľa teba Magnificat žije len z dovolenia mocných, ale čo ak ich pred nimi chráni Boh, ako svojich služobníkov.

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. (Pavol Korinťanom)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 66  ~  Člen od: 20 október 2011  ~  Posledná návšteva: 15 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 13 november 2011 :  11:00:28  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Rad Vam odpoviem, ale najprv dokazte, ze viete byt slusny.
Ja Vam vykam.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Stav: offline

 Odoslaný - 13 november 2011 :  15:17:22  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
Tono odsuzuje zednáře, ale to, že byli přijatí ve Vatikánu papežem, to nic.
Odsuzuje EU, ale to, že Řím doporučil hlasovat v referendu ANO, to nic.
Odsuzuje synkretismus, ale Assisi, to nic, to urobil Ján Pávol II Veliký..
Pobozkáním Koránu prejavil úctu muslimom...tak miloval ludí, že to s láskou prepískol. Ale beati musí být, i když to prepískol.

Renda

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Šimon

Stav: offline

 Odoslaný - 13 november 2011 :  20:09:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Šimon  Pridať Šimon do zoznamu priateľov
Prepáčte, pán Rarach!

Hovoríte tu o pánovi Seleckom, ako o diablovom služobníkovi, ale ja neviem, čo si mám myslieť o človeku, ktorý si na katolíckom fóre dá ako nick meno diabla (Rarach).
Podľa Vás Magnificat žije len z dovolenia mocných, ale čo ak ich pred nimi chráni Boh, ako svojich služobníkov.




Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. (Pavol Korinťanom)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 66  ~  Člen od: 20 október 2011  ~  Posledná návšteva: 15 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Scipius

Stav: offline

 Odoslaný - 13 november 2011 :  22:05:57  Zobraziť profil  Pridať Scipius do zoznamu priateľov
citácia:

Hovoríte tu o pánovi Seleckom, ako o diablovom služobníkovi,


citácia:

Podľa Vás Magnificat žije len z dovolenia mocných, ale čo ak ich pred nimi chráni Boh, ako svojich služobníkov.

Pôvodne zaslal Šimon - 13 november 2011 :  20:09:32



Vari nepropaguje čertové divadielka v Litmanovej a Medžugorii? Diabol si tak najlepšie robí reklamu. Keby Magnificat nebol z tohoto sveta, mocní by ho neprijali.

Medzi svetlom a tieňom nemôže dôjsť ku kompromisu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 11 november 2011  ~  Posledná návšteva: 29 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 13 november 2011 :  23:53:21  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Prepáčte, pán Rarach!

Hovoríte tu o pánovi Seleckom, ako o diablovom služobníkovi, ale ja neviem, čo si mám myslieť o človeku, ktorý si na katolíckom fóre dá ako nick meno diabla (Rarach).
Podľa Vás Magnificat žije len z dovolenia mocných, ale čo ak ich pred nimi chráni Boh, ako svojich služobníkov.





Pôvodne zaslal Šimon - 13 november 2011 :  20:09:32




Nic sa nestalo, dakujem.

Pokial ide o Raracha, nie je to meno diabla. Je to len obycajny lexikalizovany vyraz s konotaciami, ake rozoberaju poeticke a kulturologicke prirucky. Mena diablov v duchovnej literature zneju inak, ich zoznamy su tiez domenou vselijakych najma nekrestanskych stranok, odtial to nemam a kto si ma spaja s nimi, je to jeho problem a nie moj. Vzdy je dobre vediet, ak moj oponent upina svoju pozornost na nick namiesto obsahov napisaneho, lebo je mi vopred jasne, co od takeho potom cakat: ze nerozlisuje podstatne od nepodstatneho.
Otazka na Vas: preco do tejto autopasce tak rychlo a lacno upadate aj Vy?


Pokial ide o Seleckeho, ...dalsi dvaja predo mnou Vam tiez napisali, ze s Vasim "co ak" je naozaj problem. Selecky je problem sam osebe - ale pre krestanov, nie pre ich nepriatelov. Tymto ludom Selecky robi len a len medvediu sluzbu.
No a ci ich Boh ochranuje ako svojich sluzobnikov?
Respektuje ich slobodnu volu robit aj take, ako robi Selecky. Ine spolky respektuje, a predsa nehovorime, ze ich ochranuje - od verejnych zlocineckych politickych az po neverejne skryte a predsa ucinne fungujuce. Seleckeho Magnificat nie je nebezpecny pre mocnych, a krestanstvu ani "ludom dobrej vole" nedokaze ponuknut ine, ako pekne frazy. Kym bude mat odbyt a konzumentov, bude vyvolavat dojem ucinneho dobreho aktivizmu, svet vokol neho vsak ide svojim tempom a ziadni seleckovci na nom nezmenili ani nezmenia nic. nemaju ako, nemaju cim, nemaju kym, ziju v iracionalnej irealite, plnej nelogickosti, nedoslednosti a falosnych predstav. Onen politicky manifest, co ste zverejnili, je toho vykladovou skrinou.

Kolko ste mali rokov, ked u nas prebehla Zamatova revolucia?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Šimon

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2011 :  12:42:15  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Šimon  Pridať Šimon do zoznamu priateľov
Keď prebehla Zamatová revolúcia, bol som v mínuse.

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. (Pavol Korinťanom)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 66  ~  Člen od: 20 október 2011  ~  Posledná návšteva: 15 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2011 :  12:53:57  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
To nam zuzuje priestor ...dnes sa uz nedostanete ani v archivoch k tomu, co vtedy sa este mnohe dialo a publikovalo verejne, dalo sa to zazit osobnou skusenostou. To nam v tejto nasej diskusii znacne komplikuje vysvetlovat, preco Magnificat nepredstavuje alternativu, preco nema buducnost a preco je krestanstvu na skodu.

Nevadi.

Selecky svoju kandidatku strany nestihne, a okrem triestenia a riedenia sil, viac toho realne nenarobi.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Útek k Bohu Téma Next Topic: Ohovaranie, osocovanie  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06