Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Masaz od kontemplativnej mnisky?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co je to ultrakatolicismus? Téma Next Topic: Verím v Boha, ale Cirkev nie
Strana: z 5

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  14:14:13  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mort. Na stranke je napisane ze veducou kurzu je sestra. A aj keby nebola je to krestanske v klastore robit nieco nekrestanske?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  14:28:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Myslím, že nemá zmysel pokračovať v diskusii. Žiadna strana neopustí svoje pozície.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  18:44:24  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Tu neide o to, či má niektorá strana opúšťať svoju stranu.

Ide o to, či v katolíckom kláštore sa má robiť Zen meditácia, cvičiť joga či masírovať chlapi.

Ja sa vôbec čudujem, že o tom polemizujeme.

PS. Čo ak by bola "spoločenská" objednávka po luteránskych dišputách o Písme. To by tam robili kvôli peniazom takisto ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  19:21:42  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Ja chápem, čo myslíte, ja si myslím to isté. Lenže ide o to, že očividne mnohým masáže, zen, jóga a podobné vôbec neprekážajú a zakaždým nájdu nejaké ospravedlnenie. A očividne nezaberú žiadne argumenty.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  20:17:16  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Moderný katolicizmus. "všetko je dobre." aj ked je to od diabla

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  10:22:47  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Moderný katolicizmus. "všetko je dobre." aj ked je to od diabla

Pôvodne zaslal Ales - 13 október 2011 :  20:17:16

a este stale ta volaju "modernista" ?

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  11:31:36  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no z tradi nikto. Ked tu ani nechodia. A urcite by nieco nasli na mne moderne.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  11:42:27  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
no z tradi nikto. Ked tu ani nechodia. A urcite by nieco nasli na mne moderne.

Pôvodne zaslal Ales - 14 október 2011 :  11:31:36


to asi na kazdom by sa naslo cosi "moderne", lebo je to velka pliaga, tazko sa jej zbavuje, ked je vsade

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  13:06:46  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
no z tradi nikto. Ked tu ani nechodia. A urcite by nieco nasli na mne moderne.

Pôvodne zaslal Ales - 14 október 2011 :  11:31:36


to asi na kazdom by sa naslo cosi "moderne", lebo je to velka pliaga, tazko sa jej zbavuje, ked je vsade

Pôvodne zaslal janka - 14 október 2011 :  11:42:27

napriklad moderne je dnes ked Cirkev uciaca mlci... a cirkev slysiaca frfle do vsetkeho aj tam kde ma byt ticho, pocuvat, a suchat nohamy :D a moderne je ak sa takyto predsalen poctivci najdu ... tak sa oznacia za fideistov....

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  13:31:36  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
som proste katolik a basta.

či už moderný alebo tradi, záleži na tom?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  14:21:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
som proste katolik a basta.

či už moderný alebo tradi, záleži na tom?

Pôvodne zaslal Ales - 14 október 2011 :  13:31:36



Záleží. Pretože slovné spojenie "moderný katolík" je vlastne oxymoron. Vidím len 2 možnosti, ako tento oxymoron vyriešiť:

1. moderný katolík nie je moderný (čo nebude pravda, keďže to, že sú moderný je ich hlavným znakom - odlišujú sa tým totiž od "staromódnych" katolíkov)

2. moderný katolík nie je katolík (s týmto oni nebudú súhlasiť, ale to už je ich problém)

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Co je to ultrakatolicismus? Téma Next Topic: Verím v Boha, ale Cirkev nie  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06