Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Uzdravenie Bozou mocou
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Maria matka vsetkych? Téma Next Topic: Karmelitanky - ich zostup do priepasti
Strana: z 11

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2011 :  17:29:41  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
moritnia: ano, chapem.

Mozno si si pri citani vsimla nejake podmienky pre prijatie uzdravenia.

Pre mna tu je jedna vec dolezita, zo strany Boha vnimam otvorene dvere. Z nasej su dvoje dvier, ktore mozu byt zatvorene.

Nehladam to co ma zniestuje ale istotu v Jezisovi.
On je pre mna zarukou. Ja som slaby clanok a chory moze byt tiez
ale Jezis nikdy.

Jemu nerozkazujem ale chcem urobit vsetko pre to aby chory nemusel byt chory - cokolvek mu brani. Mozeme mu pomoct od klamstiev a od neviery od cohokolvek pred tym ako prijme Jezisa a od Neho aj zdravie.
Toto je o nasej viere sluzbe.

A nevylucujem, ze niekto to nedokaze ale nebudem sa tvarit, ze to je dokonala Bozia vola. Lepsie by bolo zdravie prijat Bohu na slavu. Ak to nejde, nech je to aspon Jemu na slavu obetovane ale nikdy nech netrpime pre nasledky hriesnosti, ktoru akoze nevladzeme zrusit.
Hriech u nas nema mat nic, nepatrime mu ani nasledkom jeho pritomnosti.


Pripady kedy mozes povedat Boh odmietol odnat od cloveka chorobu najdes v Pisme? Su tam, aj chori dokonca aj sluziaci ale ako vela? Kolko je spomenutych uzdraveni proti tym pretrvavajucim chorobam?
Ako to je dnes ? Vidis podobny pomer?
Ja to vidim velmi nepriaznivo. Sem tam niekto uzdraveny, inak sami chori, uzdravenia drvivou vacsinou z lekarskej opatery.
Je teda cirkev v lekaroch? Opytaj sa kolko ich skutocne veri v priamo uzdravujuceho Boha.
Ak tym, ze Boh da poznat liek na nejaku chorobu odpovedal na nasu potrebu, preco stale zazivame uzdravenia aj od veci, ktore uz lekari vedia liecit?

Nie je to nahodou tak, ze Boh ma aj lepsie uzdravenie pre svoje deti?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2011 :  17:41:55  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Jezis nepotrebuje na zemi strazcov textov, sme zodpovedni odovzdavat zivot, ktory opisuju tie texty.

Pôvodne zaslal MartinP - 02 november 2011 :  14:16:47


No nic, tak opat spat ku katechizmu pre deti:


• 11. Kto nás učí, čo Boh zjavil?
Tomu, čo Boh zjavil, nás učí Cirkev Kristova.
Ježiš Kristus ustanovil svoju Cirkev za zvestovateľku
a vysvetľovateľku zjavenia božieho.



Pôvodne zaslal Mato - 02 november 2011 :  16:50:56

Suhlasim.
Ked si sucastou Cirkvi Kristovej preco neprijimas co ma moznost konat jej clen?
Ukaz mi dokument cirkvi, ktorym sa rusi, ze:
...ti co uveria...budu klast ruky na chorych a bude im dobre.

alebo akym dokumentom sa toto zakazuje laikom.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  09:26:49  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:



Bez lasky k Slovu nic nebude, ta prinasa poslusnost Jeho Slovu aj rozpaluje vieru.
Pozorne citam a vidim, ze musim pomoct k dovere choremu a ked ma doveru a vnima ma ako pomocnika / co prinasaju skutky ako opatera, sucit a materialna pomoc ak to treba... potom mozem ponukat Bozie kralovstvo pre toho oklamaneho diablom, ako domov na celu vecnu buducnost. Je citit ci ponukas tvoje milovane alebo len precitane. Ak milujes a tak ponukas, nadej porastie a ak je tu dusa pozdvihnuta k viere s nadejou zacnes bez obav prikazovat chorobe. Ja potom poprosim Ocka aby podla svojho Slova obnovil toho cloveka svojim Duchom a musi sa stat, ze uvidis uzdravenie.

Pôvodne zaslal MartinP 

Martin o akej poslusnosti Slovu hovoris? Slovo nieje len Biblia je to len polovica Slova ktoru nam Jezis zanechal.
Aby sme boli poslusni Slovu musime byt poslusni Cirkvi. Ako budeme poslusni Cirkvi? Tak ze budeme mat v ucte, verit, a zit to co nam k vereniu predklada.

Ty co tu pises je evanjelium prosperity, teda ohlasujes blud, je to cesta do zatratenia... Zachadzas pridaleko, uz si za mantinelom.
Stoj na uceni Cirkvi neprejdes za mantinel.
V tvojich prispevkoch je vidiet priam ukazkovy synkretizmus. Iste to mas podchytene od niekoho ineho... Ale to mas tak ak niekto stoji natom svojom "Slove" okliestenom, obmedzenom iba na Bibliu.
Pochop ze viera nieje to co zazijes, co prezivas, ci vidis alebo nevidis uzdravenie.

Pritom stale tvrdim ze uzdravenie Bozou mocou v Cirkvi bolo, je a bude. Svedci nam otom sv. Irenej, a rozni svatci.

Akurat teraz sa z toho robi uz biznis... Kazdy manipulator vie ako ist na ludi. Pozri si nejake video o Todd bentley a povedz mi ci uzdravuje Bozou mocou. Zo slovenska chodili na floridu hufy, dokonca si brali aj pozicky z banky na letenku a vstup. Precitaj si onom je toho na nete dost....
Alebo pocul si o tvz. Torontskom pozehnani? prejdi si to... zaujimave ze huf ludi stale pada do tej istej jamy.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  13:36:04  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
tornero: Tak velmi potrebujes vyrobit nejaku nalepku na to co pisem?

Prosperita s ucinostou o ktorej hovorim nema nic spolocne.

Vseobecna cirkev ti asi nic nehovori, lebo tu pozadujete nieco ako vstupno vyhadzovaci test s odmeranym odporucanym studia KKC... Vernost uceniu nespociva v deklarovani spravnych viet. Nesplnate ani prve a velke prikazanie ani druhe a uz vobec nevravim o velkom poslani. Tolko povysenych hodnoteni sa da najst malokde, hoci poznam jedno miesto, to by vas asi znepokojilo.

V com sa minam s ucenim nedokazes povedat, ale to ti nechyba, ked si vymyslas hodnotenie.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  13:44:10  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tornero ta nenalepkuje ale upozornuje ze ignorujes KC a jej ucenie. Co ako katolika by ta trapit malo.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  14:11:39  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ales, mylis sa, ziadnu vyhradu proti uceniu nevzniesol. Pouzil nejake nepodlozene nalepky. Ucenie opustate skor vy.

Skusate inych zo znalosti KKC. Akoby recitovat zo slabikara s podtonmi, ktore KKC nezodpovedaju.

Spochybnujete charizmy, ich nositelov predovsetkym znevazujete,
pricom KKC nas povzbudzuje aj zavazuje:

KKC798
KKC799
KKC800
800Charizmy má vďačne prijímať nielen ten, kto ich dostáva, ale aj všetci členovia Cirkvi. Veď sú obdivuhodným bohatstvom milosti pre apoštolskú životnosť (vitalitu) a pre svätosť celého Kristovho tela; pravda, ak ide o dary, ktoré skutočne pochádzajú od Ducha Svätého a používajú sa spôsobom, ktorý plne zodpovedá jeho autentickým podnetom, čiže v duchu lásky, ktorá je pravým kritériom chariziem.

z KKC801
801V tomto zmysle je vždy potrebné rozoznávanie chariziem. Nijaká charizma neoslobodzuje od závislosti od pastierov Cirkvi894 a podriadenia sa im, lebo im „zvlášť patrí úloha neuhášať Ducha, ale všetko skúmať a držať sa toho, čo je dobré“,254 aby všetky charizmy vo svojej rozmanitosti a vzájomnom dopĺňaní boli „na spoločný úžitok“ (1 Kor 12, 7).

ste si vyrobili palicu na marenie chariziem prevratenim zavislosti od na nadvladu nad.
Z ich ulohy overovat a drzat sa dobreho ste vyrobili nasu povinnost dat sa overit a bez toho nic nerobit,
co prinasa obmedzenie a dusenie, namiesto ulohy neuhasat na spolocny uzitok.

Nepochopili ste :
KKC809
809Cirkev je chrám Ducha Svätého. Duch Svätý je akoby dušou tajomného tela, princípom [základom] jeho života, jednoty v rozličnosti a bohatstva jeho darov a chariziem.

on nie je iba latentne pritomny, je to v rovine aktivnej odpovede na obdarovania vierou a ucinnym posobenim v nas co sme cirkev.

KKC901
901„Keďže laici sú zasvätení Kristovi a pomazaní Duchom Svätým, sú obdivuhodne povolaní a uspôsobení, aby sa v nich rodilo čoraz hojnejšie ovocie Ducha. Lebo všetky ich skutky, modlitby a apoštolské podujatia, manželský a rodinný život, každodenná práca, duchovné a telesné zotavenie, ak sa konajú v Duchu, ba aj životné ťažkosti, ak sa trpezlivo znášajú, stávajú sa ,duchovnými obetami, príjemnými Bohu skrze Ježiša Krista‘ (1 Pt 2, 5), ktoré sa pri slávení Eucharistie nábožne prinášajú Otcovi spolu s obetou Pánovho tela. Takto aj laici zasväcujú Bohu sám svet tým, že si ako ctitelia [Boha] všade sväto počínajú.“

KKC904
904„Kristus... vykonáva svoj prorocký úrad...785 nielen prostredníctvom hierarchie..., ale aj prostredníctvom laikov, a preto ich ustanovuje za svedkov a vybavuje ich zmyslom pre vieru a milosťou slova.“438 92

„Vyučovanie..., ktoré vedie k obráteniu na vieru..., môže byť úlohou každého kazateľa, ba i každého veriaceho“439

KKC905
905Laici plnia svoje prorocké poslanie aj evanjelizáciou, „čiže hlásaním Krista svedectvom života, ako aj slovom“.2044 U laikov „táto evanjelizácia... nadobúda špecifický ráz a osobitnú účinnosť preto, že sa vykonáva v bežných životných podmienkach.“440

Ale takýto apoštolát nespočíva len vo svedectve života. Pravý apoštol hľadá príležitosti ohlasovať Krista aj slovami tak neveriacim..., ako aj veriacim.

KKC910
910„Laici... sa tiež môžu cítiť povolaní alebo sú povolaní spolupracovať s duchovnými pastiermi v službe cirkevnému spoločenstvu na jeho raste a životnosti tým, že vykonávajú najrozličnejšie služby799 podľa milosti a chariziem, ktoré im Pán bude chcieť udeliť.“

KKC913
913„Tak je každý laik už na základe darov, ktoré dostal, svedkom a zároveň živým nástrojom poslania samej Cirkvi ,podľa miery, akou nás obdaroval Kristus‘ (Ef 4, 7).“

Nepotrebujete skusat druhych, staci skumat seba, ci toto mate a davate alebo aspon tuzobne ocakavate a pytate.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  14:18:03  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
martin na to nepotrebujem kkc. Staci mi zdravy sedliacky rozum.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  14:31:54  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:

Spochybnujete charizmy, ich nositelov predovsetkym znevazujete,
pricom KKC nas povzbudzuje aj zavazuje:

KKC798
KKC799
KKC800
800Charizmy má vďačne prijímať nielen ten, kto ich dostáva, ale aj všetci členovia Cirkvi. Veď sú obdivuhodným bohatstvom milosti pre apoštolskú životnosť (vitalitu) a pre svätosť celého Kristovho tela; pravda, ak ide o dary, ktoré skutočne pochádzajú od Ducha Svätého a používajú sa spôsobom, ktorý plne zodpovedá jeho autentickým podnetom, čiže v duchu lásky, ktorá je pravým kritériom chariziem.

z KKC801
801V tomto zmysle je vždy potrebné rozoznávanie chariziem. Nijaká charizma neoslobodzuje od závislosti od pastierov Cirkvi894 a podriadenia sa im, lebo im „zvlášť patrí úloha neuhášať Ducha, ale všetko skúmať a držať sa toho, čo je dobré“,254 aby všetky charizmy vo svojej rozmanitosti a vzájomnom dopĺňaní boli „na spoločný úžitok“ (1 Kor 12, 7).

ste si vyrobili palicu na marenie chariziem prevratenim zavislosti od na nadvladu nad.
Z ich ulohy overovat a drzat sa dobreho ste vyrobili nasu povinnost dat sa overit a bez toho nic nerobit,
co prinasa obmedzenie a dusenie, namiesto ulohy neuhasat na spolocny uzitok.

Nepochopili ste :
KKC809
809Cirkev je chrám Ducha Svätého. Duch Svätý je akoby dušou tajomného tela, princípom [základom] jeho života, jednoty v rozličnosti a bohatstva jeho darov a chariziem.

on nie je iba latentne pritomny, je to v rovine aktivnej odpovede na obdarovania vierou a ucinnym posobenim v nas co sme cirkev.

KKC901
901„Keďže laici sú zasvätení Kristovi a pomazaní Duchom Svätým, sú obdivuhodne povolaní a uspôsobení, aby sa v nich rodilo čoraz hojnejšie ovocie Ducha. Lebo všetky ich skutky, modlitby a apoštolské podujatia, manželský a rodinný život, každodenná práca, duchovné a telesné zotavenie, ak sa konajú v Duchu, ba aj životné ťažkosti, ak sa trpezlivo znášajú, stávajú sa ,duchovnými obetami, príjemnými Bohu skrze Ježiša Krista‘ (1 Pt 2, 5), ktoré sa pri slávení Eucharistie nábožne prinášajú Otcovi spolu s obetou Pánovho tela. Takto aj laici zasväcujú Bohu sám svet tým, že si ako ctitelia [Boha] všade sväto počínajú.“

KKC904
904„Kristus... vykonáva svoj prorocký úrad...785 nielen prostredníctvom hierarchie..., ale aj prostredníctvom laikov, a preto ich ustanovuje za svedkov a vybavuje ich zmyslom pre vieru a milosťou slova.“438 92

„Vyučovanie..., ktoré vedie k obráteniu na vieru..., môže byť úlohou každého kazateľa, ba i každého veriaceho“439

KKC905
905Laici plnia svoje prorocké poslanie aj evanjelizáciou, „čiže hlásaním Krista svedectvom života, ako aj slovom“.2044 U laikov „táto evanjelizácia... nadobúda špecifický ráz a osobitnú účinnosť preto, že sa vykonáva v bežných životných podmienkach.“440

Ale takýto apoštolát nespočíva len vo svedectve života. Pravý apoštol hľadá príležitosti ohlasovať Krista aj slovami tak neveriacim..., ako aj veriacim.

KKC910
910„Laici... sa tiež môžu cítiť povolaní alebo sú povolaní spolupracovať s duchovnými pastiermi v službe cirkevnému spoločenstvu na jeho raste a životnosti tým, že vykonávajú najrozličnejšie služby799 podľa milosti a chariziem, ktoré im Pán bude chcieť udeliť.“

KKC913
913„Tak je každý laik už na základe darov, ktoré dostal, svedkom a zároveň živým nástrojom poslania samej Cirkvi ,podľa miery, akou nás obdaroval Kristus‘ (Ef 4, 7).“

Nepotrebujete skusat druhych, staci skumat seba, ci toto mate a davate alebo aspon tuzobne ocakavate a pytate.


Pôvodne zaslal MartinP - 03 november 2011 :  14:11:39




Parada, prekrasne!

Kolko dokazov este treba slepym odtialto, ze v KKC si pride na svoje kazdy, kto chce?
Ked aj taky bludar ako MartinP sa nim ohana a hla ako vydatne?





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  14:42:26  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Co nam to tu vyskocilo...

Tradicia cirkvi je o laske k pravde.
O Vykupeni z hriechu a oslobodeni od kazdeho zla.
O cistom a uprimnom srdci a Duchu Svatosti.
O sireni radostnej zvesti, ktora zapaluje ludi a dava im nadej a zivot.
O Otcovi, ktory ma pre nas Syna svoje Slovo a Ducha lasky.
O pozvani spolupracovat s Jeho Milostou.


Po precitani Rarachovho pripevku sa musim spytat ci
su v starsom vydani KKC nejake ine texty...?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  14:49:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ano su. a tak jednoznačne napisane, že by si sa nim neohanal. postavil sa možno do kúta a tam čušal.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  16:06:31  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ales, tie ine texty su o niecom inom ako pisem?
Zmenil sa Duch cirkvi, Vulgata, papez nie je pravy papez?

Rarach vraj cti tradiciu ale udajne chvala Bohu nepatri do nasej RKC.
Vy chcete byt spravni katolici, ake lekcie z "katolictva" tu prijimate?

Moze starsi KKC odporucat cirkvi nalepkovanie az ironiu alebo dokonca cynizmus?

Poznam Jezisa, pozorne citam Pismo a v Nom nachadzam Slovo Zivota.
V podani Raracha citam uplne ine slova, povysenost, znevazovanie, vystreli kde kade. Sklanate sa akoby hrubost bola cnost ak si oblecie trochu chytrosti a prekvapi vas vedomostami.

Odkedy sme na ceste do neba pre povysovanie sa cimkolvek?
Keby hned kriesil z mrtvych, povysenost posluzi ako odrazovy mostik k padu do ohna.

Co mam obdivovat a co nasledovat?
Tesi ma ked niekto vie, ked vidno sulad vedomosti s zivotom.
Laska nie je fraza.
Pravda sa dava poznat, udajny ucitel sa pyta: ""Ziva Pravda"
(co to prepanajana je?)" co potom ako krestan vyucuje, ked nevie, ze Jezis Zije a On je Pravda, ze to mozno zakusat nielen namemorovat?
Ze On je Duchom ozivovane Slovo a vierou overovane.
Ze veci ako uzdravenia su dostupne vierou, lebo to Slovo je Pravda a nam sa stava Zivotom, skutocnym uzdravenim - zivot nie iba text.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  16:12:22  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lenže ty tu píšeš sprotestantizovane frazy. cirkev sa nezmenila, len ludia si rozne vysvetluju učenie KC.

to nie je o nalepkovaní. to je o tom, či veriš Ježišovi vo všetkom čo on povedal. ak ano, tak Ježiš hovorí ku nam dnes skrze KC. so vším všudy. pokiaľ neprijimaš Ježiša skrze Cirkev, tak potom odmietanim cirkvi odmietaš aj Ježiša. a potom píšeš sam proti sebe že ho uznavaš, ked ho vlastne neuznavaš.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  18:44:17  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Skus dolozit svoj mylny predpoklad, ze neuznavam cirkev.

Tlacite sa tu do tvrdeni typu vseho vsudy a pritom prekrucate zakladne veci a nenaplnate ani najzakladnejsi predpoklad krestanstva.
Ukazal som ti na KKC ako sa mylite.

Dokonca sa tu nik neohradi proti prekrucaniu a ani proti otvorenemu znevazovaniu na vasom fore.

Este raz to vravim cirkev nie je ziva ak citujes spravne texty.
To musi byt inak poznat a tu su chyby aj v chapani a prijati zakladnych textov.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  19:24:12  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
ak
citujes spravne texty

ano. Ale Cirkev je ucitelkou. Vies co to je Magisterium?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  22:28:08  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ano, cirkev kto iny?

Vase prekrucanie ako som vam ho pripomenul vyssie nema s Magisteriom cirkvi nic spolocne.
Odvolavate sa na Magisterium pri hanlivych vyrokoch o charizmatikoch?
Alebo pri znevazovani navstevnikov vasho fora?
Nejak to vychadza zo spravnej vierouky?

Vies, ze nie. Chybujete a samotne studium dokumentov vas od toho nevzdialilo.

Rovnako evanjelium ako dobra a radostna sprava je tu podavana skor ako strasenie bezpodmienecnou poslusnostou.

Nerozumiete, ze poslusnost je mozna pre lasku k Jezisovi ako to vidno u svatych.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  22:31:37  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
všetci tu hovborime o poslušnosti z lásky. K bohu , k druhým a k sebe.

"Veď čo by človeku pomohlo keby aj celý svet získal a svoju dušu stratil?"

chceš tvrdiť, že si schopný urobiť šetko možne, aj keby ťa to malo stať tvoju vlastnu spásu?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  05:52:39  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
tornero: Tak velmi potrebujes vyrobit nejaku nalepku na to co pisem?

Prosperita s ucinostou o ktorej hovorim nema nic spolocne.

Vseobecna cirkev ti asi nic nehovori, lebo tu pozadujete nieco ako vstupno vyhadzovaci test s odmeranym odporucanym studia KKC... Vernost uceniu nespociva v deklarovani spravnych viet. Nesplnate ani prve a velke prikazanie ani druhe a uz vobec nevravim o velkom poslani. Tolko povysenych hodnoteni sa da najst malokde, hoci poznam jedno miesto, to by vas asi znepokojilo.

V com sa minam s ucenim nedokazes povedat, ale to ti nechyba, ked si vymyslas hodnotenie.




Pôvodne zaslal MartinP - 03 november 2011 :  13:36:04

Martin, chcel som vediet skym diskutujem. Ty chces aby som ti nieco dokazal, no ja som chcel vediet ci diskutujem s katolikom alebo s bludarom.
Preto som sa ta pytal o akej vernosti k Slovu hovoris? Aby som vedel kto z nas dvoch potrebuje evanjelizaciu viac. Ako to mam zistit tu na nete ak nie otazkou?
Skopiroval si tu KKC, ako dokaz tvojej udajnej katolicity, co pre mna nic nedokazuje.
Veci tlacis tam kde ich ja netlacim... co uz ... asi kazdy vidi len to co chce vidiet...
Ak chces byt katolicky misionar tak by si sa mal vediet vyjadrit lepsie aj presnejsie ku svojej viere.
Keby som bol chory a pride za mnou niekto kto by sa chcel modlit za moje uzdravenie... vzdy si ho najprv preverim ci to nieje nahodou bludar. Ak by som zistil ze dotycny je bludar tak uz hned vyuzijem moznost a sa modlim uz ja za neho, lebo dotycny potrebuje modlitbu viac ako ja. Bezny postup
Od ucinneho evanjelizatora sa vyzaduje pohotovost, mudrost, kreativita ... laska je samozrejmostou.
Mne nestaci ak mi niekto povie ze pozna Jezisa, ak mi hovori o Slove, vernosti ku Slovu... hned sa pytam ake Slovo? co to je? co tym mysli?...
Razom zistime ze verime kazdy uplne inemu SLovu a tak moja venost Slovu nieje totozna z jeho vernostou o ktorej mi chcel rozpravat.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  05:58:09  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak tak

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  08:05:16  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
všetci tu hovborime o poslušnosti z lásky. K bohu , k druhým a k sebe.

"Veď čo by človeku pomohlo keby aj celý svet získal a svoju dušu stratil?"

chceš tvrdiť, že si schopný urobiť šetko možne, aj keby ťa to malo stať tvoju vlastnu spásu?

Pôvodne zaslal Ales - 03 november 2011 :  22:31:37

Ales, asi som sa zle vyspal ale unikaju mi suvislosti tvojich odpovedi.
Predpokladam, ze na druhej strane je niekto kto tuzi byt v pravde.
KKC mate za zaklad, recami, postojmi ste od neho daleko.

Nikto mi neodpovedal kym a kedy bolo zrusene Mk15, 15-18.

Nik tu nepovedal, ze musime stale a vsade kazdeho uzdravovat ani nic podobne.
Iba vravim, ze uzdravenie Bozou mocou je vyhradne vecou cirkvi / to sme my. Skutocne od laikov sa caka aj evanjelizacia a jej sucastou je vierou konat co svet nepozna ale my to mame v Jezisovi.
KKC to potvrdzuje jednoznacne, mate to tu citovane.

Napriek tomu stale vidim snahu hladat v tomto skor pochybnosti a ulety nez zacat byt seriozne zvedavy ako sa to moze diat aj v mojom zivote.

Ako byt v sulade s touto ulohou a nasim poslanim sirit radostnu spravu?
Prestante sa strasit bludarmi a zacnite byt ucinnymi katolikmi, nielen papierovymi.

Martin ma tu vychytralo skusa ci sa mi podari neotravit sa alebo urcite prave teraz tohto cloveka uzdravit a uz ma pripravenych este dalsich sto pacientov.
OK mame tu daleko viac ako sto pacientov a vsetkym treba najprv pomoct k viere a velmi mnohym aj k uzdraveniu.

Kde teda je CIRKEV KRISTOVA plna moci? To mam kazdemu vraviet, ze prave my sme cirkev a Jezis nikoho neuprednostnuje, ze odpoved na toto poslanie je moja ci tvoja osobna vec? Vseobecne znamenie: na chorych budu ruky klast je aj v inej forme potvrdene gradaciou, ked toto niekoho caka ako sluzba v cirkvi specialne najma uzdravovanim na co je extra charizma ale toto nerusi to vseobecne pre tych co uveria a to sme dufam vsetci.

Premyslajte o tom je to pre nas vseobecne a pre niektorych aj extra na sluzbu. Vy nie ste v ziadnej uzdravovacej sluzbe ale aj vam Jezis dal tuto autoritu a slubil, ze to bude fungovat. Rovnako ako vsetkym povedal skuste a presvedcte sa aky dobry je Pan.

Co toto ma z bludarstvom? Dokedy sa budete strasit len aby ste nepozreli ci vobec mate vieru, ze to my mame oplyvat plnostou, ktora je nam uz dana v Jezisovi. Nie nejaky specialny svaty z knizky , tie knizky nech su zajtra o nas ale dnes sme tu my aby sme nieco prijali aby sa malo co sirit.
Inak zajtra nikto nebude mat preco nieco pisat. Budu citat a nechapat stare knizky rovnako ako my dnes.

Ak to neprijmem minie nas to ale ostane to stale platne pre dalsich az do skoncenia sveta. Nasou ulohou nie je triast sa o svoju spasu.
Co JA ci len budem JA spaseny? To mas bezpecne v Jezisovi a mas to celkom isto v Nom. Ak toto neveris, co to je za viera v Jezisa?

JA vsak nestaci ako ovocie co mame priniest.
A co ti ostatni, tych kto oslovi / testy z katechizmu?
Vase znackovanie za bludarov uz niekomu dalo novy zivot?
Obratil sa tymto ktokolvek?
Fakt mate take uspechy s obratenim ludi?

Svedcte mi, lebo som velmi hladny po takych vzacnych udalostiach a slubujem, ze sa na vasich skusenostiach urcite budem pozorne ucit..


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  08:34:22  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ulet vidim v tvojom vyjadrovanh. Ze miesas katolicku nauku s protenstantskou.
Nikto nie sme proti charizmam ale mame vyhrady k niecomu inemu

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  09:04:32  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Skus si cez vikend dat dokopy nejaky konkretny argument o tej mojej udajnej nekatolickosti. Minule ti vyslo, ze cirkev je katolicka aj ked uzdravenie kona a ako vidno z KKC aj ked ho kona laik v cirkvi. Mozno je tu nieco co potrebujete pocut inak alebo sa naozaj kdesi podla vas minam s pravdou, len to nik zatial nepomenoval.

Skuste neopakovat co uz bolo zodpovedane a budte taki presni ako to pozadujete od inych.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  13:39:14  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Minule ti vyslo, ze cirkev je katolicka aj ked uzdravenie kona a ako vidno z KKC aj ked ho kona laik v cirkvi.

Pôvodne zaslal MartinP - 04 november 2011 :  09:04:32



minule som dokazoval
1. že mimo KC niet uzdravenia božou mocou
2. že birmovka ti na uzdravovanie stačí

už to maš dôkaz nekatolíckeho myslenia, že KC pozna len jeden krst. Nepotrebuje si vymyšlať niečo dalšie.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  13:56:35  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Dokaz nekatolickeho myslenia koho a v com / cituj.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  13:59:40  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tvojej nekatolickosti v tvojich nazoroch.


Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2011 :  14:13:20  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Stale mi chyba vyjadrenie aspon k jednej otazke, ktoru som vam dal.
Napriklad:
"Nikto mi neodpovedal kym a kedy bolo zrusene Mk15, 15-18."
Vytah z platneho KKC uvedeny vyssei je v sulade s tym co tvrdim,
ziadna zmysluplna reakcia sa nekonala.

Ales, uz si sa pytal dost no zabudas odpovedat, tak skus teraz.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 11 Previous Topic: Maria matka vsetkych? Téma Next Topic: Karmelitanky - ich zostup do priepasti  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06