Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Uzdravenie Bozou mocou
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Maria matka vsetkych? Téma Next Topic: Karmelitanky - ich zostup do priepasti
Strana: z 11

Mato

Stav: offline

Odoslaný - 29 september 2011 :  10:05:24  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Myslim, ze podvodu sa tu netesi nikto. Skor nam je smutno, ze ste sa nechali napalit a nie ste ochotny pocuvat argumenty...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Odoslaný - 29 september 2011 :  10:13:50  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
to nema s katolickym nic spolocne, aj to bolo diabolske

na zamyslenie: aky priklad nam davaju svatci?

Pôvodne zaslal janka - 28 september 2011 :  22:00:30

Tu mas domovsku stranku http://www.coretlumenchristi.org/.
Domovom tejto katolickej charizmatickej a kontemplativnej komunity je katolicka cirkev.
Ma pozehnanie od papeza, schvalenie od biskupa a je radostou ich knaza.

Ich spirtualita je jednoznacne katolicka:
http://www.coretlumenchristi.org/Site_stream/our_spirituality.htm

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Odoslaný - 29 september 2011 :  11:08:16  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
Myslim, ze podvodu sa tu netesi nikto. Skor nam je smutno, ze ste sa nechali napalit a nie ste ochotny pocuvat argumenty...

Pôvodne zaslal Mato - 29 september 2011 :  10:05:24

Ide o viacrocnu ucinnu sluzbu prenasanu aj miestnymi televiznymi stanicami. Dosah sluzby je na cely svet nielen na Nigeriu.
Videl som videa s uvedenymi diagnozami, plnymi menami pacientov a opisom ich stavu a priebehu choroby. Uvadzaju lekarske spravy k stavu pred a nasledne k stavu po uzdraveni. Kazdy lekar, ktory toto verejne vysielanie pozera ma moznost nepresnosti ihned reklamovat.
Najma ak nie je ziaden problem spoznat svojho pacienta.
Je to verejna, nie tajna sluzba.

Rovno vyhlasit taku rozsiahlu sluzbu za podvod na zaklade domnienky ?
Na webe staci zagooglit Christ embassy alebo pastor Chris a je mozne vidiet dostatok videi aby si clovek urobil zrelsi usudok.

Akokolvek je takato argumentacia smutno-usmevna, v zasade sa len uhyba teme. Nemame hladat nedostatky na druhych ale skumat seba.

Nas postoj k teme uzdravovanie.
Otazky, ktore som nacrtol su dobre akurat na pausalne obidenie a uzdravenie nam je cudzie? Tomu neverim.

Ak Jezis neposielal s horuckou k lekarovi, ktori toto vtedy zvladali,
je aj pre nas cesta k uzdraveniu dostupna bud oklukou cez lekarov alebo priamo Jezisom.
V cirkvi vsak ocakavame uzdravovanie Jezisom, ako to On robil vzdy, kde inde ak nie v Jeho cirkvi?

Preto sa stale pytam aky je nas postoj k mnohym otazkam okolo uzdravovania.

Chce Jezis uzdravovat?
Ocakavame my, tuto sluzbu v cirkvi?
V akom rozsahu ? Preco?
Kto ma sluzit? Kto moze sluzit?
Aka ucinna moze byt taka sluzba?
Chceme to?
Potrebujeme to?
Ked sme chori kde hladame pomoc? Preco?
Pyta sa niekto na spoved a pomazanie pre chorych od svojho knaza, ked sme boli chori? Preco ano?
Ak nie, ale toto je sluzba chorym, tak preco nie?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 29 september 2011 :  11:12:23  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Domovom tejto katolickej charizmatickej a kontemplativnej komunity je katolicka cirkev.

Pôvodne zaslal MartinP - 29 september 2011 :  10:13:50

skutocny krestan-katolik si nerobi z Bozieho domu cirkus, aby sa tam mohol predvadzat...to vidiet aj na tom videu...aj preto tie "zazraky" nemaju Bozi povod

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 29 september 2011 :  11:28:10  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
presne.
Jeden svatec z Rima tak usvedcil jednu reholnicku ktoru ostatni povazovali za svaticu kvoli uzdravovaniam. Pre pychu nebola ochotna ani zaviazat snurky.
Proste kde je Boh tam je bazen a pokora. Dokonca ani Jezis za zivota nechcel aby sa hovorilo o jeho zazrakoch.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Odoslaný - 29 september 2011 :  12:42:53  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Alesko, davas suhlas omylu.

Pan Jezis niekedy niektorym povedal aby nehovorili co im urobil
ale inym povedal chodte a ukazte sa knazom
(Lk17,14
14 Keď ich uvidel, povedal: „Choďte, ukážte sa kňazom!“ A ako šli, boli očistení.

Mt8,3
.“ 3 On vystrel ruku, dotkol sa ho a povedal: „Chcem, buď čistý!“ A hneď bol očistený od malomocenstva. Potom mu Ježiš povedal: „Daj si pozor a nikomu o tom nehovor, ale choď, ukáž sa kňazovi a prines obetný dar, ako predpísal Mojžiš - im na svedectvo.“

)- cize priamo ich poslal za autoritami.
Alebo oslobodenemu od Legie prikazal chod a povedz im co ti urobil Boh.
(Mk5, 19
19 On mu to nedovolil, ale mu povedal: „Choď domov k svojim a zvestuj im, aké veľké veci ti urobil Pán a ako sa nad tebou zmiloval.“
)

Je tvoja namietka aj proti poslaniu uzdravujte chorych?
Ak Jezis nechcel zverejnit uzdravenia ale isiel do puste,
kde sa stretol s ludmi z mnohych miest,
ktori priniesli za Nim vsetkych svojich chorych
(Mt4, 23-25
23 A Ježiš chodil po celej Galilei, učil v ich synagógach, hlásal evanjelium o kráľovstve a uzdravoval každý neduh a každú chorobu medzi ľuďom. 24 Povesť o ňom sa rozniesla po celej Sýrii. Prinášali k nemu všetkých chorých, postihnutých rozličnými neduhmi a trápením, posadnutých zlými duchmi, námesačníkov a ochrnutých, a on ich uzdravoval. 25 A šli za ním veľké zástupy z Galiley a Dekapola, z Jeruzalema, Judey a Zajordánska.

Mt9, 35
35 A Ježiš chodil po všetkých mestách a dedinách, učil v ich synagógach, hlásal evanjelium o kráľovstve a uzdravoval každý neduh a každú chorobu.

Mt14, 13-14
13 Keď to Ježiš počul, odobral sa odtiaľ loďou na pusté miesto do samoty. Ale zástupy sa o tom dopočuli a pešo išli z miest za ním. 14 Keď vystúpil a videl veľký zástup, zľutoval sa nad nimi a uzdravoval im chorých.

Mt14, 35-36
35 Len čo ho obyvatelia toho kraja spoznali, vyslali poslov do celého okolia. I prinášali k nemu všetkých chorých 36 a prosili ho, aby sa smeli dotknúť aspoň obruby jeho odevu. A všetci, čo sa ho dotkli, ozdraveli.

Mk1, 32-34
32 Keď sa zvečerilo, po západe slnka, prinášali k nemu všetkých chorých a posadnutých zlými duchmi. 33 A celé mesto sa zhromaždilo pri dverách. 34 I uzdravil mnohých, ktorých trápili rozličné neduhy, a vyhnal mnoho zlých duchov a nedovolil im hovoriť, lebo ho poznali.

)
,
ze sa doslova vyludnil cely kraj(Mk14, 13),
je to v sulade s tym co pises?
To nie je zverejnenie?

A nam dnes plati, co vam hovorim potme vyneste na svetlo
a co vam sepkam do ucha rozhlasujte zo striech.
(Mt10, 25-26
26 Nebojte sa ich teda. Lebo nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Čo vám hovorím vo tme, 27 hovorte na svetle, a čo počujete do ucha, rozhlasujte zo striech.
)

---------------------------------------------------------------------------------
Takze vy vyucovanie, modlitby a uzdravenie nazyvate cirkusom v Bozom dome? Preco?

Toto nebola liturgia, to bola sluzba uzdravovanim v mene Jezisa Krista v Jeho chrame. Kde inde?
Pohyb ludi po chrame bol na svedectvo aby kazdy videl co urobil Pan.
Teda je to oslava Boha, nie znevazenie.
Ludia sa citili dobre a spontanne tlieskali Bohu, tesili sa z Jeho skutkov ako je to vidno aj v Pisme.

Poznate Pismo:
- Jezis postavil choreho v sobotu doprostred synagogy
a ked ho uzdravil, ludia s radostou oslavovali Boha.
V synagoge, ktora je modlitebnym miestom pre vzdavanie ucty Bohu.
(Lk13, 10-17
10 V sobotu učil v istej synagóge. 11 Bola tam žena, ktorá osemnásť rokov mala ducha neduživosti. Bola zhrbená a nemohla sa ani trochu narovnať. 12 Keď ju Ježiš zbadal, zavolal si ju a povedal jej: „Žena, si oslobodená od svojej choroby,“ 13 a vložil na ňu ruky. Ona sa hneď vzpriamila a oslavovala Boha. 14 Ale predstavený synagógy sa nahneval, že Ježiš v sobotu uzdravuje, i povedal zástupu: „Je šesť dní, keď treba pracovať; v tieto dni prichádzajte a dávajte sa uzdravovať, a nie v sobotu!“ 15 Pán mu odpovedal: „Pokrytci! Neodväzuje každý z vás v sobotu svojho vola alebo osla od jasieľ a nevodí ho napájať? 16 A túto Abrahámovu dcéru, ktorú satan držal osemnásť rokov spútanú, nebolo treba vyslobodiť z tohoto puta hoci aj v sobotu?“ 17 Keď to povedal, všetci jeho protivníci sa zahanbili, ale ľudia sa radovali zo všetkých slávnych skutkov, ktoré konal.

)

- Ked inde precital Izaiasa a oznamil, ze dnes sa naplnilo toto Slovo
a oni Ho chceli zhodit zo zrazu (Lk4, 16-30),
to bol tiez cirkus od Bozieho domu az poza mesto?

-----------------------------------------------------------------------------------
Nehladajte chybu na inom bratovi, otazka nie je o chybach tych druhych
ale o nasom postoji k uzdravovaniu, bez ohladu na to ako to robia ini.

Dajte si odpoved sami o sebe.

Ako sa pozerate vy na poslanie uzdravovat v cirkvi?
Otazok som dal dost staci vazne citat.

Ales

Odoslaný - 29 september 2011 :  13:17:57  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
cituj bibliu. Kniha a vers. Ohladom ukazovania knazom si precitaj Knihu Levitikus.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Odoslaný - 29 september 2011 :  16:50:03  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Dal som plno citatov do predosleho prispevku.
Alesko, prosim ta, co chces odo mna rob aj ty.

Mame vseobecny mandat uzdravovat:
Mk16, 17-18
17 A tých, čo uveria, budú sprevádzať tieto znamenia: v mojom mene budú vyháňať zlých duchov, budú hovoriť novými jazykmi, 18 hady budú brať do rúk a ak niečo smrtonosné vypijú, neuškodí im; na chorých budú vkladať ruky a tí ozdravejú.“

Je to aj povinna sucast evanjelizacie:
Mt10, 7-8
7 Choďte a hlásajte: „Priblížilo sa nebeské kráľovstvo.“ 8 Chorých uzdravujte, mŕtvych krieste; malomocných očisťujte, zlých duchov vyháňajte. Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte.

Lk10, 8-9
8 A keď prídete do niektorého mesta a prijmú vás, jedzte, čo vám predložia, 9 uzdravujte chorých, čo sú v ňom a povedzte im: „Priblížilo sa k vám Božie kráľovstvo.“

Choroby treba uzdravovat aj mimo evanjelizacie, ako sluzbu veriacim. V cirkvi sa automaticky predpoklada sluzba Bozou mocou:
Jak5,14-16
14 Je niekto z vás chorý? Nech si zavolá starších Cirkvi; a nech sa nad ním modlia a mažú ho olejom v Pánovom mene. 15 Modlitba s vierou uzdraví chorého a Pán mu uľaví; a ak sa dopustil hriechov, odpustia sa mu. 16 Vyznávajte si teda navzájom hriechy a modlite sa jeden za druhého, aby ste ozdraveli. Lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého.

Aky je vas postoj k uzdravovaniu Bozou mocou?

Ex15, 25
...lebo ja, Pán, som tvoj lekár.

Z103,3
3 Veď on ti odpúšťa všetky neprávosti,
on lieči všetky tvoje neduhy;

Pris4, 20-22
20 Vnímaj moje slová, syn môj,
a nakloň ucho k mojim výrokom!
21 Nespúšťaj oči z nich,
chráň si ich v hĺbke srdca!
22 Lebo sú život pre tých, čo ich nachodia,
a uzdravením pre ich telo vonkoncom.

Jn12, 40
40 „Oslepil im oči a zatvrdil im srdce,
aby očami nevideli
a srdcom nechápali a neobrátili sa -
aby som ich nemohol uzdraviť“

1Kor11, 29-30
. 29 Lebo kto je a pije, a nerozoznáva telo, ten si je a pije odsúdenie. 30 Preto je medzi vami veľa slabých a chorých a mnohí umierajú.

Ales

Odoslaný - 29 september 2011 :  18:11:03  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
cituj kde Jezis hovori: Chodte a hovorte ze som ja vas uzdravil. Roztrubujte o mne aky som super liecitel.

MartinP

Odoslaný - 29 september 2011 :  19:27:45  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
cituj kde Jezis hovori: Chodte a hovorte ze som ja vas uzdravil. Roztrubujte o mne aky som super liecitel.

Pôvodne zaslal Ales - 29 september 2011 :  18:11:03

Alesko, Bozie kralovstvo je slusne, laskyplne a laskave. Zelam ti aby sa v nom tiez ocitol.

MartinQo

Odoslaný - 29 september 2011 :  19:41:47  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Ano, ALE Jezis je Bozi syn, a nikto sa s nim nemoze rovnat.

povedal ze budeme aj my moct uzdravovat ludi, ale v Jeho mene, nie preto ze to chcem ja....ale pretoze to chce On urobit, cez nas.

Ale Jezis aj povedal ze si mame dat pozor na falosnych prorokov, ktory tiez budu robit zazraky, a ludia za nimi pojdu... vlci, v ovcom ruchu....a ked pride ON tak pride v slavez nebies, a kazdy Ho bude vidiet.

cize teraz tu nezavrhujeme ludi, ktory maju dar uzdravovat, ale treba rozlisovat, pretoze Jezis povedal, ze aj ked niektory budu robit zazraky, tak im povedal NEPOZNAM VAS!..lebo to robili pre svoju slavu..

a na tomto videu je vidiet ze to urcite nieje od BOHA, ale iba tuzba po slave, a posobenie zleho ducha, pripadne aj podvod...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 29 september 2011 :  20:28:12  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
vsak rozlisujeme
Pan Boh neuzdravuje cez prosby nekatolika...bol by luhar, keby to robil

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 29 september 2011 :  20:44:39  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
MartinP.

Jeho uplne prvy prispevok, ktorym zakladal tuto temu, zacina:

Citanie evanjelii nam odhaluje dva svety.
Jeden plny tradicii a podania otcov, druhy plny Zivej Pravdy.

Odvolavajuc sa na Pismo,
polarizuje ho na dva svety - svet "plny tradicii a podania otcov" a svet "plny Zivej Pravdy"

V dalsom co pise, pokracuje v intenciach toho druheho sveta, na ktory chce upriamit aj pozornost citatelstva, vynucujuc si odpovede na (v podstate kapciozne) otazky.

Ponechajme stranou zahadny obsah pojmu "Ziva Pravda" (co to prepanajana je?),

podme si ukazat, akym smerom MartinP od uplne sameho zaciatku vykrocil a na akej ceste zanovito pokracuje v kazdom svojom prispevku.

Vyznanie katolickej viery (neomylne):

ktore pokracuje dalsimi bodmi, a konci:

odpoveda jednoznacne, ze MartinP ide zlym smerom od sameho zaciatku a vsetko, co tvori, je nesene tymto nekatolickym smerovanim.
Pretoze katolickym svetom je prave ten svet, ktory MartinP oddelil ako prvy, ako ten, ktory nie je "plny Zivej Pravdy".

Akej "Zivej Pravdy" je plny Martinov svet, vidno na tom, co predklada.

Kto to nevidel od zaciatku, nech vidi teraz.

Mato, kolko prispevkov od dotycneho Vam bude este treba, aby ste videli aj Vy, preco je tato tema naozaj pre katolika kosata (copyright MartinP) - patriaca do kosa?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Odoslaný - 29 september 2011 :  21:53:20  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Rarach: Prvy prispevok je o pouceni Pana pre apostolov.
Jezis seba a farizejov predstavil ako dva rozne svety.
Zivu Pravdu kontra obielene hroby, mrtva tradiciu a podanie otcov, ktorym sa rusi Bozie Slovo.

Drzim sa toho Ziveho.

Ty namiesto Zivota o ktorom je tato tema,
vytahujes literu a chces ten Zivot uz v zarodku usmrtit.
Ake priznacne.

Toto ma byt o tom, ze v Slove je Pravda a Zivot,
co mozno poznat aj na realite uzdraveni.

Skusil si citovat ale tak aby si vyvolal zdanie odklonu od kreda - preco ma to neprekvapuje?
Rovnako narabal s textom Pisma satan, ked pokusal Slovo Zivota.

Ales

Odoslaný - 29 september 2011 :  22:08:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Pejme písen dokola, okolo stoooola.......

Rafael

Odoslaný - 29 september 2011 :  22:12:44  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
MartinP,

je mi luto.

Pres hentu neomylnu hraz spravneho pochopu skrze Otcov (co Vy nazyvate obielenymi hrobmi a mrtvou tradiciou a t d) vlak nejede.

Proste pre katolika nejede.

Ake priznacne, ze to obchadzate.
Darmo sem hadzete vagony citatov z Pisma, nic to nie je platne.
V kontextoch ake VY predkladate, skrze ten Vas svet "Zivej Pravdy", nema zmysel venovat im sekundu casu.

P.S. Katechizmus ste sa uz doucili?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 29 september 2011 :  22:31:26  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

a.) Janka o voze, MartinP o koze

b.) henten spolok je nekatolicky

Ales

Odoslaný - 29 september 2011 :  22:52:53  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal Rarach - 29 september 2011 :  22:31:26

kvôli tomu, že spolupracujú s pravoslývnymi, že?
len si overujem, či na to idem správne.

MartinP

Odoslaný - 30 september 2011 :  09:42:34  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
MartinP,

je mi luto.

Pres hentu neomylnu hraz spravneho pochopu skrze Otcov (co Vy nazyvate obielenymi hrobmi a mrtvou tradiciou a t d) vlak nejede.

Proste pre katolika nejede.

Ake priznacne, ze to obchadzate.
Darmo sem hadzete vagony citatov z Pisma, nic to nie je platne.
V kontextoch ake VY predkladate, skrze ten Vas svet "Zivej Pravdy", nema zmysel venovat im sekundu casu.

P.S. Katechizmus ste sa uz doucili?

Pôvodne zaslal Rarach - 29 september 2011 :  22:12:44

Jezis usvedcil falosnych ucitelov.

Abraham je nazvany otcom a vyzdvihnuty pre vieru.
Neskorsich vodcov Jezis nazval obielenymi hrobmi.

Rozlisujme otcov ako to urobil Jezis.

Tradicia bola starozakonna a je aj novozakonna.
Tu starsiu Pan Jezis oznacil za mrtvu, lebo ona sa povysuje nad Boha.
Ona svojim podanim Bozieho Slova rusi Bozi Zakon, Jeho, Slovo, ktore je nas Zivot.
On prisiel naplnit Zakon = Slovo sa podriadilo Zakonu a nam darovalo Zivot presahujuci Zakon.

Novozakonna tradicia je od zaciatku o Zivote v slobode, osobnom poznani Ducha Svateho, chapani Pravdy, Laske v zivej moci.

Prisli vsak opat casy ucitelov, ktori nepoznali Zivot v Duchu Svatom.
Maju vzacne texty, ale to je len zapis o tom Zivote - konzerva myslienok.
Duch Svaty ozivuje texty v kazdom cloveku osobne, bez neho sa mylime.

Spajas vycitku obielenym hrobom s tradiciou svatych myslenu v dokumentoch
akoby proti ich Zivotu vo viere smerovala mnou citovana Jezisova vycitka.
Pritom ja ich Zivot prijimam a o Nom pisem.

Dnes je mnohym katolicka tradicia pascou, ked ju chcu naplnat bez Ducha Svateho,
lebo potrebuju prave osobny Zivot v Duchu.
On vovadza do krasy slobody, ktoru prvi krestania zdielali.

Tema uzdravenia Bozou mocou v cirkvi vedie k laske,
ktora sa ma prejavovat nie nasou silou ale Nim v nas.

Tak aky mas postoj k uzdravovaniu v cirkvi?

MartinP

Odoslaný - 30 september 2011 :  13:46:25  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
a.) Janka o voze, MartinP o koze
Pôvodne zaslal Rarach - 29 september 2011 :  22:31:26
Rarach, Pan Jezis uzdravuje iba na modlitby katolikov?

Noze daj svoj pohlad na to,
Kto moze zazit uzdravenie Bozou mocou?
Kto moze byt vypocuty v modlitbe?

MartinP

Odoslaný - 30 september 2011 :  14:01:26  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
vsak rozlisujeme
Pan Boh neuzdravuje cez prosby nekatolika...bol by luhar, keby to robil

Pôvodne zaslal janka - 29 september 2011 :  20:28:12
Janka, prosim ta nejak toto tvrdenie rozved vlastnymi slovami.
Kto je katolik?
V com by podla teba Boh klamal a preco, ak vypocuje nekatolika.
Zalezi uzdravenie Bozou mocou od nasej denominacnej prislusnosti?

Ales

Odoslaný - 30 september 2011 :  14:12:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
janka ako ide inac zivot? Je to normal ked dieta v dvoch rokoch nevie poriadne vypravat?

Mato

Odoslaný - 30 september 2011 :  14:21:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ano.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 30 september 2011 :  14:53:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a to az kedy zacne?

Reconquistador

Odoslaný - 30 september 2011 :  15:20:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
a to az kedy zacne?
Pôvodne zaslal Ales - 30 september 2011 :  14:53:24

To je individuálne. Ja som vraj začal už ako cca 10 mesačný (ak si dobre spomínam, čo mi vraveli), zatiaľčo jedna sestra ešte ako dvojročná nevedela vôbec.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 16 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 11 Previous Topic: Maria matka vsetkych? Téma Next Topic: Karmelitanky - ich zostup do priepasti  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06