Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Uzdravenie Bozou mocou
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Maria matka vsetkych? Téma Next Topic: Karmelitanky - ich zostup do priepasti
Strana: z 11

MartinP

Stav: offline

Odoslaný - 04 november 2011 :  14:20:18  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
tvojej nekatolickosti v tvojich nazoroch.

Pôvodne zaslal Ales - 04 november 2011 :  13:59:40

Ales, zacituj co mas na mysli.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 04 november 2011 :  14:20:37  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=Mk 15,15-18

myslíš toto ?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Odoslaný - 04 november 2011 :  14:24:44  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ales, kde si bol doteraz?

Mk16, 17-18
17 A tých, čo uveria, budú sprevádzať tieto znamenia: v mojom mene budú vyháňať zlých duchov, budú hovoriť novými jazykmi, 18 hady budú brať do rúk a ak niečo smrtonosné vypijú, neuškodí im; na chorých budú vkladať ruky a tí ozdravejú.“

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 04 november 2011 :  14:29:01  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ja som stale tu, ale ked das odkaz na MK 15 a ty citujes z MK 16 tak ako mam vediet čo maš na mysli?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 04 november 2011 :  14:33:38  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
No podľa MK 16,14 to hovori apoštolom. TAkže plati to na biskupov, ktori su nastupcovia apoštolov. nie?

Ales

Odoslaný - 04 november 2011 :  14:46:10  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
http://katechizmus.sk/?action=getk&kid=2077

podľaq katechizmu tou ulohou poveril Ježiš Cirkev. Takže ak nemáš osobne poverenie od Cirkvi tak to robíš na vlastné triko. Myslím si že sa jednak vystavuješ mnohemu nebezpečenstvu, a ak sa nepodriaduješ Cirkvi tak vlastne ani neposluchaš. čo tiež vravi samo za seba.

CIC
Kán. 759 - Laickí veriaci na základe krstu a birmovania sú svedkami evanjeliovej zvesti svojím slovom a príkladom kresťanského života; môžu byť aj povolaní, aby pri vykonávaní služby slova spolupracovali s biskupom a s presbytermi.

MartinP

Odoslaný - 04 november 2011 :  16:15:13  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
http://katechizmus.sk/?action=getk&kid=2077

podľaq katechizmu tou ulohou poveril Ježiš Cirkev. Takže ak nemáš osobne poverenie od Cirkvi tak to robíš na vlastné triko. Myslím si že sa jednak vystavuješ mnohemu nebezpečenstvu, a ak sa nepodriaduješ Cirkvi tak vlastne ani neposluchaš. čo tiež vravi samo za seba.

CIC
Kán. 759 - Laickí veriaci na základe krstu a birmovania sú svedkami evanjeliovej zvesti svojím slovom a príkladom kresťanského života; môžu byť aj povolaní, aby pri vykonávaní služby slova spolupracovali s biskupom a s presbytermi.

Pôvodne zaslal Ales - 04 november 2011 :  14:46:10

Ukazem ti ako deformujes texty.

KKC910
910„Laici... sa tiež môžu cítiť povolaní alebo sú povolaní spolupracovať s duchovnými pastiermi v službe cirkevnému spoločenstvu na jeho raste a životnosti tým, že vykonávajú najrozličnejšie služby799 podľa milosti a chariziem, ktoré im Pán bude chcieť udeliť.“

Ako clen cirkvi spadas pod "mozu sa citit povolani", co je rovnocenne spomenute so "su povolani" spolupracovat s pastiermi.

KKC913
913„Tak je každý laik už na základe darov, ktoré dostal, svedkom a zároveň živým nástrojom poslania samej Cirkvi ,podľa miery, akou nás obdaroval Kristus‘ (Ef 4, 7).“

Tu to mas explicitne, nie dekretom ale darmi uz si svedkom a zivym nastrojom poslania samej Cirkvi, teda nie v rozpore s pastiermi ale v sulade s nimi.

Ty vyzadujes osobne poverenie, ktore nie je vseobecne nutnou podmienkou cim tvrdis nielen, ze naplati vseobecne poverenie cirkvi o evanjelizacii laikami, ktore je uplne v sulade s poslanim Cirkvi ale navyse jednym dychom vyvodzujes rovno neposlusnost toho kto to robi.

Takze prehanas, pozadujes co nie je nutne akoby to nutne bolo,
robis mylne zavery / neposlusnost z toho co pises nevychadza, iba si ju tam vtlacil "ak sa nepodriadujes cirkvi, tak neposluchas" na to si nemusel rozoberat nic toto plati samo o sebe "ak si neposlusny, tak si neposlusny" /,
navyse popieras to co napisane je/ uz na zaklade darov je laik svedkom...

Nekatolicky si vo svojom vyklade ty.

MartinP

Odoslaný - 04 november 2011 :  16:23:49  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
ja som stale tu, ale ked das odkaz na MK 15 a ty citujes z MK 16 tak ako mam vediet čo maš na mysli?

Pôvodne zaslal Ales - 04 november 2011 :  14:29:01

Naozaj som sa preklepol...
Prosim ta, prepac mi, bol som netrpezlivy a navyse aj ustipacny... no hanba.

Ales

Odoslaný - 04 november 2011 :  16:33:35  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

Nekatolicky si vo svojom vyklade ty.

Pôvodne zaslal MartinP - 04 november 2011 :  16:15:13

dokáž

Ales

Odoslaný - 04 november 2011 :  16:36:09  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

KKC910
910„Laici... sa tiež môžu cítiť povolaní alebo sú povolaní spolupracovať s duchovnými pastiermi v službe cirkevnému spoločenstvu na jeho raste a životnosti tým, že vykonávajú najrozličnejšie služby799 podľa milosti a chariziem, ktoré im Pán bude chcieť udeliť.“

Pôvodne zaslal MartinP - 04 november 2011 :  16:15:13

ty sam si tvrdil že s pastiermi nespolupracuješ. jedna vec. a druh vec je že spolupraca vyzera tak že knaz urči a nie ty.

MartinP

Odoslaný - 04 november 2011 :  17:23:04  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ales, koncim, mas to vyssie dokazane netreba dvakrat.

Neviem ci nechtiac ci nejak inak ale prekrucas vyznam slov.

Netvrdil som, ze nespolupracujem v zmysle, ktory ponukas.
Nevedie ma knaz ale starsi brat krestan katolik, skuseny muz s mimoriadnym svedectvom skutkov viery a s uctou aj medzi knazmi.
Napisal som zopar veci, ktorymi presiel, dal si na to iba glosu, ze som spisovatel.

Aby si nebol v nepravdivom obraze. Neodtahujem sa, prave naopak.
Mam otvoreny a aktivny pristup k Cirkvi a ku knazom.

Ales pisem ti otvorene nie preto aby si to pretocil proti mne.
Ked som tebe bez zabran napisal, mozes podobne aj ty mne.

Mas duchovneho vodcu - knaza?

tornero

Odoslaný - 04 november 2011 :  18:33:52  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Skus si cez vikend dat dokopy nejaky konkretny argument o tej mojej udajnej nekatolickosti.

Skuste neopakovat co uz bolo zodpovedane a budte taki presni ako to pozadujete od inych.

Pôvodne zaslal MartinP - 04 november 2011 :  09:04:32

Martin, ak mi posles cez PM tvoj e-mail tak ti napisem konkretne, neviem to strucne napisat, a tu by som spamoval. Ak oto stojis, a chces vediet viac konkretnosti odomna daj adresu....

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 04 november 2011 :  19:16:52  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ale farnost spravuje knaz. Martinp to nie je len tak ze robim si co mozem lebo sa mi to zda dobre. Janka ti pisala nieco o opatrnosti. A ty sa jednoducho spravas ako kamikadze. Lenze tu idf o viac ako len o pozemsky zivot.

MartinP

Odoslaný - 04 november 2011 :  19:40:57  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ziadne odpovede.
Skusme to inak.

Ako sa divas na toho co vyhanal duchov v Jezisovom mene ale s ucenikmi nechodil?

Ales

Odoslaný - 04 november 2011 :  21:02:16  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no že dostal od Ježiša povolenie.

Mato

Odoslaný - 04 november 2011 :  22:09:44  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Ziadne odpovede.
Skusme to inak.

Ako sa divas na toho co vyhanal duchov v Jezisovom mene ale s ucenikmi nechodil?

Pôvodne zaslal MartinP - 04 november 2011 :  19:40:57

Nie je podstatne, ako sa na to diva ales, ci martinp, ale ako tuto pasaz vyklada Cirkev...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12051  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 05 august 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Odoslaný - 04 november 2011 :  22:44:11  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Opat nieco na ukazku aby ste lepsie rozumeli ako sa tieto veci deju a co znamenaju.

Vypravel mi o tom, jak matka nesla dite na zadech v prikryvce, tak jak domorode matky nosi sve deti a dite ji vypadlo. Rekl: "Myslim, ze ma zlomeny krk."
Pote, co jsem prohledl dite, poznal jsem, ze ma zlomeny krk. Otacel se ze strany na stranu jako krk panenky. Rekl jsem: "Pane Letwabo, krk ditete je zlomeny!"
Nemel jsem viru na zlomeny krk, ale chudy Letwaba nerozpoznal rozdil.
Videl jsem, ze neporozumel. Rozpoznal v me dusi ducha pochybnosti a ja si rekl: "Nebudu se plest do jeho viry. Uciti jen pochybnost vytvorenou vsemi starymi tradicnymi vecmi, ktere jsem se naucil. Pujdu tedy ven."

Sel jsem k jine chatrci a bez prestani jsem se modlil. V jednu hodinu v noci jsem to vzdal. Ve tri prisel Letwaba.
Rekl jsem: "Letwabo jak je na tom dite ?"

Podival se na mne tak zamilovane a sladce, rekl: "Proc bratre, to dite je zdrave! Jezis ho uzdravil."

Rekl jsem: "Dite je zdrave! Letwabo vezmi mne k tomu diteti jeste jednou."

Tak jsme sli k diteti. Vzal jsem tu malou cernou vec na moji pazi a vysel jsem z chatrce a modlil se: "Pane vezmi z me duse kazdou prokletou vec, ktera me brani od viry v Pana Jezise Krista."

MartinP

Odoslaný - 05 november 2011 :  15:20:42  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
no že dostal od Ježiša povolenie.

Pôvodne zaslal Ales - 04 november 2011 :  21:02:16

Nie nedostal ziadne povolenie. Nema zmysle vymyslat si udalisti treba prijimat pravdu.

On uveril v Jezisa skor ako sa o nom ktosi vobec dozvedel aj konal skor a az ked sa to dozvedeli apostoli im to vadilo nie Jezisovi. Jezis neposlal poucit toho veriaceho ale poucil ich.

A mame priklad ako sa to neda bez viery .
Skevovi synovia su tou zlou ukazkou.

Ales

Odoslaný - 05 november 2011 :  15:27:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ziadne odpovede.
Skusme to inak.

Pôvodne zaslal MartinP - 04 november 2011 :  19:40:57

Nie je podstatne, ako sa na to diva ales, ci martinp, ale ako tuto pasaz vyklada Cirkev...

Pôvodne zaslal Mato - 04 november 2011 :  22:09:44

suhlas

Ales

Odoslaný - 05 november 2011 :  16:26:17  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
biblia2.estranky.sk/clanky/nezaradene/magisterium-a-vyklad-svateho-pisma

nieco pre MartinaP

MartinP

Odoslaný - 06 november 2011 :  16:59:29  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ales, kedy mi ponuknes aspon jednu odpoved?

MartinP

Odoslaný - 06 november 2011 :  17:10:09  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Este jedna ukazka o uzdraveni Bozou mocou:

Poprosil jsem zástup lidí, aby udělali uličku, pokud to je možné a dovolili, aby ty dvě paní prošly dopředu. Potom jsem se pokusil pro ně uspořádat místo k sezení na schůdkách k pódiu. Když přicházely, všiml jsem si, že jedna z žen měla zcela
ztuhlé ruce. Nemohla s nimi vůbec hýbat. Instinktem jsem okamžitě poznal,
že má revma a je chromá.
Poté, co vešla na pódium, zeptal jsem se: „Proč nemůžete pohybovat vašima rukama? “
Odpověděla: „Moje ramena jsou tak zapadnutá od revmatismu. “
Řekl jsem: „Jak dlouho už jsou v takové poloze? “
Odpověděla: „ Deset let. “
Zeptal jsem se, jestli ji léčili lékaři.
Odpověděla: „Byla jsem propuštěna ze tří nemocnic jako nevyléčitelná.“
Zeptal jsem se: „Z jakých nemocnic ?“
Odpověděla: „Z Kimberley, Johanesburgu a z Pretórie.“
Pak jsem oslovil džentlmana, který ji doprovázel a zeptal se ho: „Znáte tuto paní ? “
Odpověděl: „Ano, toto je moje švagrová.“
Řekl jsem: „Víte, že její příběh je skutečně pravdivý ? “
„Naprosto“, řekl.
Zeptal jsem se jí pro co přišla.
Odpověděla: „V naději, že mě Pán uzdraví.“
Dotázal jsem se: „Přejete si, abych se modlil za vaše uzdravení ?“
„Ano“, řekla.
Potom jsem oslovil hlučný zástup v uličkách a kolem dveří. Řekl jsem: „Vy,
lidi jste nikdy neviděli Ježíše uzdravovat člověka v jeho životě a neznáte nic,
co se týče této záležitosti. Nebyli jste nikdy svědky projevu Boží moci a proto
by jste měli být ohleduplní a být zticha, vyznat vaši nevědomost z takových
věcí a učit se.
Chtěl bych nyní, abyste vybrali dva muže z vaší skupiny a
poslali je dopředu, aby viděli, zda-li jsou ruce ženy ztuhlé, jak ona tvrdí.“
Počkal jsem, až udělají výběr. Nakonec poslali dopředu dva muže. Jeden z
nich byl holič, velice inteligentní muž. Potom jsem se dozvěděl, že byl
Američan. Prohlédli si pozorně ruce té paní a zjistili, že je měla tak, jak řekla
– zcela nehybné.
Zeptal jsem se mužů: „Prohlédli jste jí? Jste přesvědčeni o jejím stavu tak,
jak ho popsala? “
Řekli: „Ano jsme.“
„Potom si stoupněte zpět, neboť se jdu modlit, aby Pán tuto ženu
uzdravil.“ Potom jsem položil své ruce na její ramena a přikázal jsem ve
jménu Ježíše Krista, Syna Božího, aby ten revmatický ďábel, který tuto ženu
svazoval, byl vyhnán ven. V Kristově jménu jsem tomu přikázal se vší silou
mé duše, aby to odešlo. Boží moc probleskla skrze mě jako hořící oheň, až se
pot vyřinul z ženského obličeje. Potom jsem jí vzal za ruce a řekl: “Ve jménu
Ježíše Krista pozvedněte své ruce! “ Pravá ruka šla nahoru.
Potom jsem řekl: „Ve jménu Ježíše Krista zdvihněte také druhou ruku. “
Okamžitě poslechla. Její ruce byly úplně uzdraveny!
Když jsem hýbal jejími pažemi, aby začala otáčet rameny, uslyšel jsem
rozemílající zvuk v kloubech. Řekl jsem těm dvěma mužům z publika:
„Neslyšeli jste nikdy ve vašem životě vyschlý kloub? “
„Pojďte, položte své ucho na záda té ženy, zatímco jí řeknu, aby hýbala
pažemi. “ Když to udělali, pohnul jsem jejími pažemi a ramenní klouby začaly
dřít, protože v nich nebylo ještě mazivo. Žena ve své radosti z uzdravení
vzpažila své ruce nahoru a chválila Boha
.

Ales

Odoslaný - 06 november 2011 :  22:54:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=Mt 7,21-23

MartinP

Odoslaný - 07 november 2011 :  13:45:21  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Doteraz si daval nespravny vyklad, teraz nedavas ziadny.

Ales

Odoslaný - 07 november 2011 :  15:08:01  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

Razom zistime ze verime kazdy uplne inemu SLovu a tak moja venost Slovu nieje totozna z jeho vernostou o ktorej mi chcel rozpravat.

Pôvodne zaslal tornero - 04 november 2011 :  05:52:39

hm, ale ako to vysvetliť dotyčnemu, že mame uplne odlišne pohľady na Písmo? Teda to, že ja sa chcem držať výkladu ktorý je tu od KC, ktorá jediná ma právo vykladať a vyjadrovbať sa k Písmu?

Strana: z 11 Previous Topic: Maria matka vsetkych? Téma Next Topic: Karmelitanky - ich zostup do priepasti  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06