Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Divoký v srdci
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prosba o pomoc Téma Next Topic: Prosím o radu
Strana: z 4

misionar3

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  15:12:11  Zobraziť profil  Pridať misionar3 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Je choré ak si myslíte že katolík môže čítať len knihy od katoíckych autorov.
...
A niektorí by si dovolili obmedziť slobodnú vôlu človeka tým že by mu zakázali niečo čítať?
Pôvodne zaslal misionar3 - 02 október 2011 :  16:06:23


Tomuto sa povie pohlad optikou II. Vatikanskeho koncilu (copyright tornero). Papezi, ktori si dovolili zakazovat citat iste knihy a zriadili index, boli chori a dovolili si obmedzit slobodnu volu cloveka. Desive...

Pôvodne zaslal Mato - 02 október 2011 :  20:22:37



Takže Maťo je jasné že optika II.VK ti nesedí, inými slovami neuznávaš ho a ked neuznávaš učenie Cirkvi nie si katolík. Mal by si opustiť fórum ktoré chce byť katolícke, čo nepôjde lebo je tvoje fórum. Tak by si ho mal otvorne nazvať tradično-katolícke, sedevacanistické, Lefebristické alebo podobne.

Mimochodom ani si moje vyjadrenie ku knihe nečítal, lebo ona patrí skôr do kategórie odbornej literatúry (psychologickej) a ak chceš aj odbornú literatúru čítať len katolícku som z zvedavý z čoho si študoval fyziku, biológiu..... Teda opakujem katolícky autori sú potrební a povinný len vo veciach viery a mravov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 106  ~  Člen od: 12 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 27 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  15:25:16  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
existuje aj verzia pre zeny, kniha sa vola OCARUJUCA, je to od toho isteho autora a jeho manzelky. Tu knihu si asi precitala kazda zena ktoru poznam a vsetky to chvalili.

Pôvodne zaslal tornero - 03 október 2011 :  14:11:04




Johna Eldredge kritizuju koli "alarmingly unbiblical worldview."


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  15:36:27  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
existuje aj verzia pre zeny, kniha sa vola OCARUJUCA, je to od toho isteho autora a jeho manzelky. Tu knihu si asi precitala kazda zena ktoru poznam a vsetky to chvalili.

Pôvodne zaslal tornero - 03 október 2011 :  14:11:04




Johna Eldredge kritizuju koli "alarmingly unbiblical worldview."




Pôvodne zaslal Lucia - 03 október 2011 :  15:25:16

nasiel som si na nete uz davno, ja len poukazujem na fakt ze tie knizky su dnes trend, co neznamena ze ich obhajujem. Len poukazujem na osobne skusenosti... moj nazor na tu knihu je taky isty ako tvoj

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  15:43:12  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
john eldredge odborna? Wau.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  15:54:02  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
existuje aj verzia pre zeny, kniha sa vola OCARUJUCA, je to od toho isteho autora a jeho manzelky. Tu knihu si asi precitala kazda zena ktoru poznam a vsetky to chvalili.

Pôvodne zaslal tornero - 03 október 2011 :  14:11:04




áno?? hm.. o tejto knižke som nepočula, ak sa mi dostane do rúk, dam vam vedieť svoj nazor
vďaka za tip :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  16:21:06  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
existuje aj verzia pre zeny, kniha sa vola OCARUJUCA, je to od toho isteho autora a jeho manzelky. Tu knihu si asi precitala kazda zena ktoru poznam a vsetky to chvalili.

Pôvodne zaslal tornero - 03 október 2011 :  14:11:04




áno?? hm.. o tejto knižke som nepočula, ak sa mi dostane do rúk, dam vam vedieť svoj nazor
vďaka za tip :)


Pôvodne zaslal mortinia - 03 október 2011 :  15:54:02



...blondiny toto citat mozu...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  16:28:52  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


Takže Maťo je jasné že optika II.VK ti nesedí, inými slovami neuznávaš ho a ked neuznávaš učenie Cirkvi nie si katolík.

no pokial tato optika produkuje podobne scestne nazory, ake tu produkujete Vy, tak mi nesedi. Kedze ale optika musi byt spravna, je jasne, ze ten co ju pouziva tymto scestnym sposbom nie je katolik - teda Vy nie ste katolik, lebo nazyvate papezov chorymi a obvinujete ich z obmedzovania slobodnej vole a to je jasne distancovanie sa od Cirkvi.

citácia:

Mimochodom ani si moje vyjadrenie ku knihe nečítal, lebo ona patrí skôr do kategórie odbornej literatúry (psychologickej)

tak tu som sa dost dobre pobavil, Eldridge psycholog... Ked toto povazujete za odbornu psychologicku literaturu, niet divu ze ste tak domotany.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2011 :  05:07:40  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
...ja by som J.E. zaradila skor do kategorie: Co sa babe chcelo, to sa babe snilo...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Richard levie srdce

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  15:40:36  Zobraziť profil  Pridať Richard levie srdce do zoznamu priateľov
Tej knihy, Divoký v srdci, John Eldredge, sa nemusíte báť. Čítal som ju asi pred rokom. Nie je tam nič čo by odporovalo katolíckej dogmatike. Je to aj veľmi poučná kniha, autor sa väčšinou výborne triafa. Ako katolík, myslím, že je to prínosná a kvalitná kniha.

Ale vôbec neodporúčam knihu od jeho ženy Stasi – Očarujúca /vraj podobná kniha, ale pre ženy/, ktorú Vám ponúkajú vedľa Divokého v srdci. Tá žena píše asi len preto lebo sa chce vyrovnať svojmu manželovi, na to ale nemá. Ťaží len zo slávy svojho muža a jeho knihy. Sama v tej svojej knihe aj priznáva, že ani nevie čo by o ženách napísala. A naozaj v celej knihe len blúdi v tmách. Väčšinou je to nudné o ničom a je to niekedy až skoro úbohé, ona si myslí, že k nej Boh prehovára cez filmy, áno, cez tie hlúpe až hnusné americké filmy. Ukážková americká protestantka s americkými názormi. Nie je to zlá žena, ale je narušená prostredím, v ktorom žije. Tej knihe sa radšej vyhnite. Ľutoval som času, ktorý som utratil na jej prečítanie.

Ak chcete niečo podobné ale oveľa kvalitnejšie o ženách a pre ženy /a samozrejme aj pre prípadných mužov, ktorých priveľmi zaujíma ženská bytosť/, odporúčam: Kňažstvo ženy - Croissant Jo. To už je vyššia úroveň a kvalita, autorka vie čo píše, neblúdi toľko v tmách, neznalosti a prázdnote, väčšinou sa triafa dobre, je tam veľa rozumného a poučného. A autorka je aj katolíčka.

Kňažstvo ženy, je trochu provokujúci názov, ale nebojte sa, v obsahu nájdete skôr len opak.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 13 október 2011  ~  Posledná návšteva: 14 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  16:02:33  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Tej knihy, Divoký v srdci, John Eldredge, sa nemusíte báť. Čítal som ju asi pred rokom. Nie je tam nič čo by odporovalo katolíckej dogmatike. Je to aj veľmi poučná kniha, autor sa väčšinou výborne triafa. Ako katolík, myslím, že je to aj prínosná a kvalitná kniha.


Pôvodne zaslal Richard levie srdce - 13 október 2011 :  15:40:36



...a ked sa netriafa tak vtedy co ?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Richard levie srdce

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  16:11:00  Zobraziť profil  Pridať Richard levie srdce do zoznamu priateľov
vtedy je to hluché miesto, prázdnota, ktorá ale neuškodí, len trošku vezme čas, ktorý ste museli vydať na prečítanie tých riadkov o ničom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 13 október 2011  ~  Posledná návšteva: 14 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  16:13:09  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Tej knihy, Divoký v srdci, John Eldredge, sa nemusíte báť. Čítal som ju asi pred rokom. Nie je tam nič čo by odporovalo katolíckej dogmatike. Je to aj veľmi poučná kniha, autor sa väčšinou výborne triafa. Ako katolík, myslím, že je to prínosná a kvalitná kniha.

Pôvodne zaslal Richard levie srdce - 13 október 2011 :  15:40:36


Nuz ked hovorite, ze nic, co by odporovalo katolickej dogmatike, tak asi teda ozaj nic...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Richard levie srdce

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  16:38:30  Zobraziť profil  Pridať Richard levie srdce do zoznamu priateľov
To je posmešná veta? Som tak trochu knihomoľ, rád čítam, dobrých katolíckych kníh je dnes málo. Kvalita sa viac nájde v antikvaráte ako v katolíckom knihkupectve. Vyhnite sa hlavne dnešným moderným katolíckym teológom, to čo tu o nich píšu trdiční katolíci je aj podľa mňa pravda. Dnes najviac uškodí katolíkovi a jeho viere čítanie moderných katolíckych teológov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 13 október 2011  ~  Posledná návšteva: 14 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2011 :  17:14:23  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ak by som chcel vydat nove vydanie nejakej knihy z antikv. Ako treba postupovat? Vyda mam k dispozicii. Vsetko ovladam len dva problemy: autorske prava a peniaze. Penhaze nie su ay taky problem skor predaj.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  09:07:01  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Tej knihy, Divoký v srdci, John Eldredge, sa nemusíte báť. Čítal som ju asi pred rokom. Nie je tam nič čo by odporovalo katolíckej dogmatike. Je to aj veľmi poučná kniha, autor sa <span id='hl' style='background-color: yellow'>väčšinou[/hl] výborne triafa. Ako katolík, myslím, že je to aj prínosná a kvalitná kniha.


Pôvodne zaslal Richard levie srdce - 13 október 2011 :  15:40:36



...a ked sa netriafa tak vtedy co ?



Pôvodne zaslal Lucia - 13 október 2011 :  16:02:33



Ano je to pravda že netriafa. napr. pribeh o Rut ako išla k Bozovi, vysvetluje inac ako katolicky exegeti.
Fakt by som neodporučal čitať knihy od protestantov, maju iny vyklad Pisma ako uči KC, a slabych vo viere to može zmiasť, A čo je horšie knazi odporucaju citat podobne knihy, ako minule knaz mladym odporucil precitat knihu Robit tažke veci, Zistil som že je od protestanta.
Hned moja dcera za mnou prišla aby som jej ju kupil. Teraz je tu stret autorit knaz a otec. Ale tak to v živote chodi že stale sa rozhodujeme medzi dobrom a zlom.

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  09:57:15  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
tiez odporucam precitat tuto knihu. tak ako hovori ''richard levie srdce''

su tam veci ktore sa mi nepozdavaju, tak som ich rychlo prebehol a cital dalej. ale urcite je to osozne si precitat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Richard levie srdce

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  10:05:34  Zobraziť profil  Pridať Richard levie srdce do zoznamu priateľov
Ano, asi dve - try myšlienky sú tak trochu mimo. Ale inak je to dobré. A tisíckrát lepšie než biskupmi imprimaturovaní moderní teológovia a moderné katechizmy. Čo ešte spomínam, niečo sa vyjadril aj o mastrubácii a odmieta ju, to sa dnes už nevidí, hotový radikálny ultrakonzervativec, dnes moderní katolíci a moderné katechizmy mastrubáciu za žiadne zlo a hriech nepokladajú.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 13 október 2011  ~  Posledná návšteva: 14 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  11:00:24  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
No takze najprv nic, co by bolo zle, teraz dve tri myslienky, no pockajme este chvilku a snad prideme aj k uplnej pravde, ktora znie - necitat, su to vsetko jeho sukromne interpretacie a predstavy, ktore sa nepozdavaju dokonca ani jeho bratom protestantom a to uz je co povedat...
Preco sa vobec zaoberat niecim takymto, ked mame k dispozicii diela za 2000 rokov existencie Cirkvi, ktore pokryvaju vsetky mozne aspekty duchovneho zivota potrebne pre katolika?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  11:34:40  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
No takze najprv nic, co by bolo zle, teraz dve tri myslienky, no pockajme este chvilku a snad prideme aj k uplnej pravde, ktora znie - necitat, su to vsetko jeho sukromne interpretacie a predstavy, ktore sa nepozdavaju dokonca ani jeho bratom protestantom a to uz je co povedat...
Preco sa vobec zaoberat niecim takymto, ked mame k dispozicii diela za 2000 rokov existencie Cirkvi, ktore pokryvaju vsetky mozne aspekty duchovneho zivota potrebne pre katolika?

Pôvodne zaslal Mato - 14 október 2011 :  11:00:24

Mohli by ste odporucit knihkupectvo kde tu literaturu najdem?

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Richard levie srdce

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  11:45:29  Zobraziť profil  Pridať Richard levie srdce do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
existuje aj verzia pre zeny, kniha sa vola OCARUJUCA, je to od toho isteho autora a jeho manzelky. Tu knihu si asi precitala kazda zena ktoru poznam a vsetky to chvalili.

Pôvodne zaslal tornero - 03 október 2011 :  14:11:04




áno?? hm.. o tejto knižke som nepočula, ak sa mi dostane do rúk, dam vam vedieť svoj nazor
vďaka za tip :)


Pôvodne zaslal mortinia - 03 október 2011 :  15:54:02



Očarujúca, aj keď ju chvália, verte mi, nie je to dobrá kniha, nie všetko je tam zlé, lenže mnohé áno a nezbadáte to. Preto niečo viac vám o tej knihe prezradím:

Jej muž /autor knihy Divoký v srdci/ najradšej chodí do prírody, tam rozjíma. A to je len dobré, to robili aj mnohí svätí. Ale tá jeho žena /autorka knihy Očarujúca/ je iná, jej radosťou je raz za čas krásne sa obliecť a ísť na ples, tam v krásnych šatách predvádza svoju krásu, tam sa cíti očarujúca; toto ako dobré a správne nenápadne podáva čitateľkám svojej knihy. Je pravda, že skoro každej žene sa také niečo veľmi páči. Lenže to už nie je dobré, to žiadna svätá žena nerobila. Každá žena, ktorá sa dala na cestu čistoty a svätosti, od plesov a zábav sa len vzďaľovala. Príroda je od Boha. Ale plesy a zábavy od Boha nepochádzajú. A z oboch autorov je aj trochu vidieť čím je kto ovplyvnený, u toho muža vidíme oveľa väčšiu čistotu než u tej ženy, lebo on sa necháva ovplyvňovať čistotou prírody, ona filmami a zábavami. Nie je to Xantipa, žeby to bola nejaká zlá žena, je v nej aj veľa pekného a dobrého, ale je v nej aj svetský duch.

Prečítajte si radšej oveľa lepšiu knihu: Kňazstvo ženy - Croissant Jo

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 13 október 2011  ~  Posledná návšteva: 14 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Richard levie srdce

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  11:49:10  Zobraziť profil  Pridať Richard levie srdce do zoznamu priateľov
citácia:
No takze najprv nic, co by bolo zle, teraz dve tri myslienky,
Pôvodne zaslal Mato - 14 október 2011 :  11:00:24



Ale nie. Nehovorím praimo zlé. Len sa v tých dvoch - troch prípadoch netrafil správne. Vačšinou sa triafa. Ale ak vám to stačí na odmietnutie celej knihy, v poriadku, nečítajte ju. Dokonalá kniha to určite nie je, je tam len veľa obohacujúcich myšlienok. A sú tak dobré, že až myslím si, že je škoda ich minúť len pre tie dve - tri netrafenia sa, čo sa tam nájdu.


Absolútne dokonalú knihu tažko nájdete. A čítať moderných teológov je už až maximálna katastrofa. Ako pozerám do vašej Teológia tela /na tomto diskusnom fóre/, tejto katastrofy ste sa dopustil aj Vy, čítal ste moderných teológov. Dobre Vám radím, celé to oddelenie "teológia tela" zmažte. Kto pozná tradičnú katolícku teológiu, mi dá v tomto určite iba za pravdu.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 13 október 2011  ~  Posledná návšteva: 14 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  12:19:13  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
existuje aj verzia pre zeny, kniha sa vola OCARUJUCA, je to od toho isteho autora a jeho manzelky. Tu knihu si asi precitala kazda zena ktoru poznam a vsetky to chvalili.

Pôvodne zaslal tornero - 03 október 2011 :  14:11:04




áno?? hm.. o tejto knižke som nepočula, ak sa mi dostane do rúk, dam vam vedieť svoj nazor
vďaka za tip :)


Pôvodne zaslal mortinia - 03 október 2011 :  15:54:02



Očarujúca, aj keď ju chvália, verte mi, nie je to dobrá kniha, nie všetko je tam zlé, lenže mnohé áno a nezbadáte to. Preto niečo viac vám o tej knihe prezradím:

Jej muž /autor knihy Divoký v srdci/ najradšej chodí do prírody, tam rozjíma. A to je len dobré, to robili aj mnohí svätí. Ale tá jeho žena /autorka knihy Očarujúca/ je iná, jej radosťou je raz za čas krásne sa obliecť a ísť na ples, tam v krásnych šatách predvádza svoju krásu, tam sa cíti očarujúca; toto ako dobré a správne nenápadne podáva čitateľkám svojej knihy. Je pravda, že skoro každej žene sa také niečo veľmi páči. Lenže to už nie je dobré, to žiadna svätá žena nerobila. Každá žena, ktorá sa dala na cestu čistoty a svätosti, od plesov a zábav sa len vzďaľovala. Príroda je od Boha. Ale plesy a zábavy od Boha nepochádzajú. A z oboch autorov je aj trochu vidieť čím je kto ovplyvnení, u toho muža vidíme oveľa väčšiu čistotu než u tej ženy, lebo on sa necháva ovplyvňovať čistotou prírody, ona filmami a zábavami. Nie je to Xantipa, žeby to bola nejaká zlá žena, je v nej aj veľa pekného a dobrého, ale je v nej aj svetský duch.

Prečítajte si radšej oveľa lepšiu knihu: Kňazstvo ženy - Croissant Jo


Pôvodne zaslal Richard levie srdce - 14 október 2011 :  11:45:29




hm, čítala som na internete jednu veľmi kritickú recenziu na túto knižku, tak teraz rozmýšľam, či za nu mam vyhodiť peniažky a moj drahý čas na čítanie, či ani nie.
vraj tam autorka ponúka ženám na seba skreslený a nepravdivý pohľad, vraj im dáva nádej, ktorá však v tejto knihe nie je, ženy si môžu o sede začať myslieť, že sú krásne (duševne i telesne), hoci ich skutky a život tomu nenasvedčujú a žijú v takom ako keby sebaklame, že je to vraj ako pravá americká story s dobrým koncom.. skusim tu kritiku nájsť..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  12:21:15  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
ale na druhej strane čítala som aj pozitívne ohlasy na túto knižku - priam až veľmi pozitívne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Richard levie srdce

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  12:24:07  Zobraziť profil  Pridať Richard levie srdce do zoznamu priateľov
k tej kritike = To sa velmi čudujem. Veď tá kniha je skoro úplne o inom. Až mám dojem, že tá kritika je o inej knihe, len nejaký webmáster ju priradil ku knihe, ku ktorej nebola určená.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 13 október 2011  ~  Posledná návšteva: 14 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2011 :  12:26:44  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Mohli by ste odporucit knihkupectvo kde tu literaturu najdem?

Pôvodne zaslal tornero - 14 október 2011 :  11:34:40


Nam sa naposledy velmi osvedcil amazon.com, ziskali sme tam taketo veci:

http://www.amazon.com/gp/product/0960087621
http://www.amazon.com/gp/product/0935216146
http://www.amazon.com/gp/product/0809122332

Ale isto sa najdu aj ine...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Prosba o pomoc Téma Next Topic: Prosím o radu  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06