Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Len pre katolíckych chlapcov a mužov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Zrusena tema Téma Next Topic: Klasická hudba s kresťanským posolstvom
Strana: z 8

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2012 :  23:05:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vy ste normalne chory z toho vasho pohlavia Ale medicina ma na to svoj odbor psychiatriu , kde sa daju taketo problemy riesit

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kostelnik

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2012 :  23:06:59  Zobraziť profil  Pridať kostelnik do zoznamu priateľov
Amerika1, vy máte nick takový proto že jste obdivovatel americké kultury?
Na vaší straně je ateista guest a mortina, ta se vždy v takových případech přidá na tu špatnou nemorální stranu, to už víte. Už z toho byste mohl něco vytušit. Ještě se k vám asi přidá Mak a radar, a je to komplet. Ale určitě se k vám nepřidá Rarach. To jsem si jist.

Holt, poznáte, že jste jen starý perverzák, ale máte šanci se změnit.
Lepší je to o sobě rozpoznat na tomto světě, než až pak na tom druhém.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 29 december 2011  ~  Posledná návšteva: 07 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2012 :  23:17:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ja mam taky nick preto lebo obdivovatelom Izabely Kastilskej A Filipa Aragonskeho , ktori iniciovali objavenie Ameriky
A teraz mi co poviete , vy mudrant Intelektualny omedzenec vidi pod slovom amerika len USA

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kostelnik

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2012 :  23:23:53  Zobraziť profil  Pridať kostelnik do zoznamu priateľov
Řeknu vám, že děkuji za informaci.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 29 december 2011  ~  Posledná návšteva: 07 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2012 :  23:26:27  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:


Keby tak mu kupite vodiaceho psa a budete ho vodit pod pazuchou do kostola a psa nechate vonku

Pôvodne zaslal amerika1 - 01 február 2012 :  22:20:23



no to určite..

kostelnik - len tak mimochodom - ja som na svojej strane - poviem svoj názor (podla mojho najlepšieho vedomia a svedomia), rovnako ho povie ak mak, aj radar, aj amerika, aj maťo - aj vy aj každý - od toho je toto fórum. Všetci máme na veci iný názory, tak prečo si ich nevymeniť?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2012 :  23:53:25  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Tam se nikdy nekope, tam se nikdy rána nedává - to byl vždy ten nejzákladnější morální zákon.
Pôvodne zaslal kostelnik - 01 február 2012 :  23:01:59



mohol by si mi odcitovat tento "najzakladnejsi moralny zakon" z nejakeho ineho zdroja nez z katechizmu? priapdne mi vysvetli ako sa tam dostal...osobne si nespominam, ze by sa v biblii spominalo odsudenie uderu do rozkroku...ale mozem sa aj mylit...

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2012 :  23:57:01  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Na vaší straně je ateista guest...
Pôvodne zaslal kostelnik - 01 február 2012 :  23:06:59



ja v pripade diskusie som na strane toho, kto ma podla mna pravdu, v ziadnom priapde sa neprisposobujem nazorom krestanov, to je len zhoda okolnosti, ze mam rovnaky nazor s amerikom

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2012 :  23:58:57  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Tak sa pozrime na zdroj, na základe ktorého rytier s kostelníkom argumentujú:

citácia:
292. Ktoré sú do neba volajúce hriechy?

Do neba volajúce hriechy sú:

1. úmyselná vražda;

2. zväčšovanie biedy chudobných, vdov a sirôt;

3. nevyplatenie zaslúženej mzdy za vykonanú prácu.



Neprávosť týchto hriechov akoby volala do neba o pomstu.

Preto ich Písmo sväté nazýva do neba volajúcimi hriechamí.


Do zoznamu do neba volajúcich hriechov sa radí ešte Perverzita. V niektorých starších katechizmoch je uvedená, no v detských sa často vynechávala (pre komplikovanosť vysvetľovať to deťom): ...


Toto samotné je nesmierne zaujímavé. Odporúčam si to všimnúť priamo na odkaze, ktorý tu dal Guest:

http://katechizmus.szm.com/kat-2c.htm - otázka 292

Všimnite si najmä, že časť, na ktorú sa rytier odvoláva je písaná iným písmom. Zjavne ju len niekto doplnil. To je obzvlášť zaujímavé ak si uvedomíme, že stále je na publikácii uvedený pôvodný nihil obstat aj imprimatur. Nevolá sa náhodou takéto niečo podvod? Na tom odkaze to naviac nikde nie je uvedené (pričom je uvedené, že sa zmeny urobili a to aj, že aké, no o tejto sa nič nepíše). Má niekto tento katechizmus k dispozícii, aby mohol potvrdiť, či vyvrátiť to, že v origináli toto nie je?

Ďalší problém vidím v tom, že štvrtý, do neba volajúci hriech sa tu nazýva "perverzitou". To je nejaká novinka? Nezvykne sa volať hriechom sodomským? Pokiaľ sa totiž nemýlim (a to som si takmer istý, že sa nemýlim) totiž tieto dve slová neznamenajú jedno a to isté, hoci majú mnoho spoločného.


Zdroj: Podlahov katechizmus (podobne sa píše aj v Spiragovom katechizme)

Čo má spoločné kopnutie útočníka do rozkroku so smilstvom? A pokiaľ nič, ako ho môžme nazvať sodomským hriechom? A ak nie, ako ho môžme zaradiť medzi do neba volajúce hriechy? Zdroj, na ktorý sa rytier a kostelnik odvolávajú je prinajmenšom nedôveryhodný a nevidím teda žiaden dôvod, aby sa takýto spôsob obrany nemohol v prípade núdze využiť.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  00:00:29  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Tam se nikdy nekope, tam se nikdy rána nedává - to byl vždy ten nejzákladnější morální zákon.
Pôvodne zaslal kostelnik - 01 február 2012 :  23:01:59



mohol by si mi odcitovat tento "najzakladnejsi moralny zakon" z nejakeho ineho zdroja nez z katechizmu? priapdne mi vysvetli ako sa tam dostal...osobne si nespominam, ze by sa v biblii spominalo odsudenie uderu do rozkroku...ale mozem sa aj mylit...

Pôvodne zaslal guest636 - 01 február 2012 :  23:53:25



Mňa by to tiež veľmi potešilo keby uviedol, odkiaľ to vzal, pretože to znie ako totálny nezmysel. Akurát, mne bude stačiť ako zdroj aj katechizmus. Pokiaľ možno taký, čo dodatočne nebol upravovaný...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  06:35:43  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
exces, pohlavie, buzeranti, adekvátnosť obrany ...
Som prekvapený kam môže debata dospieť.

Môj kamarát patológ nosí pri sebe 2 pištole a útočný nôž. Takmer dennodenne sa stretáva s násilnou smrťou. Možno ho to poznačilo ...
Páči sa mi jeho krédo - radšej skončiť v base ako v márnici.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  08:28:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Dve pistole v pripade, ze jedna zlyha? Alebo chce mat dvojnasobnu palebnu silu ako v akcnych filmoch, kde hrdina striela dvojrucne z dvoch pistoli sucasne? Nad brokovnicou ci uzi neuvazoval?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  08:50:32  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
Dve pistole v pripade, ze jedna zlyha? Alebo chce mat dvojnasobnu palebnu silu ako v akcnych filmoch, kde hrdina striela dvojrucne z dvoch pistoli sucasne? Nad brokovnicou ci uzi neuvazoval?

Pôvodne zaslal Mato - 02 február 2012 :  08:28:57



Myšlienka príspevku je kdesi inde.
Debatovať akademicky pri káve o tom čo je prípustná obrana, resp. či neide o exces je irelevantné pre vdovu, ktorá pochováva manžela, ktorý sa choval podľa zásad trestného práva, cirkevnej morálky, či pochybností o tom, či pri zvolenej forme obrany nebude označovaný ako homosexuál.
Čo je doma, to sa počíta.

Lepšie je byť živý hoc pochybiť, ako morálny víťaz, ale vytuhnutý v márnici.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  09:06:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Lenze ja si nemozem pomoct My proste zijeme vo nenormalnej dobe Vsimnite si jednu vec Pokial sa roozobera pravo obrany , tak sa napisu stohy publikacii o pravach zlocincov , vrahov , nasilnikov , zlodejov a podobnych zivlov Humanitarnost vazenstva pre viacnasobnych vrahov , ich pravo odmietnut pracu vo vykone trestu , toto trapi dnesnu spolocnost Toto sa predklada ako primarny problem
Pravo obrancu na ochranu majetku , cti , zivota sa proste spomina sekundarne Pri spachani zlocinu a vyuziti prava obete zlocinu na obranu sa primarne zacne rozoberat , ci jeho obrana bola adekvatne To je zvratenost Aka primerana Napokon medialne spracovanie dosiahne taky vrchol , ze sa z obete vyrobi vlastne vinnik , lebo pouzil neprimeranu obranu a z utocnika sa takymito praktikami vyrobi obet
To je proste chora doba

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  09:19:41  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
Amerika1, úder do pohlaví je perverzita samo o sobě. A účel prostředky nesvětí, proto to nesmíte udělat ani kdyby na jednom kopanci do pohlaví stála i záchrana celého světa. Prostě musíte nechat ten svět plavat. A proto všechny vaše řeči zde kolem toho mají hodnotu prázdné nuly.

Tam se nikdy nekope, tam se nikdy rána nedává - to byl vždy ten nejzákladnější morální zákon. Jen bolševici tam rádi tloukli, svině perverzní. Ale moc se tím veřejně nechlubili, ještě měli v sobě trochu studu, i filmy byly bez toho. A dnes zase američané, ale oni už ani stud neznají, oni to už strkají i do filmů pro děti a mládež, špíny hnusné. Už jen oheň a síru na tuto perverzní kulturu.


Pôvodne zaslal kostelnik - 01 február 2012 :  23:01:59



Kostelnik (a rytier) ste píliš zameraný na mužské pohlavie. Perverzitou nazývate oprávnenú obranu (nutnú obranu) ak obranca nakopne rozkrok útočníka, len preto že zasiahne jeho mužstvo. Pritom perverzita vo svojom význame znamená niečo úplne iné a to sú nemorálne sexuálne praktiky (homosexualita, zoofilia, sadizmus......) Pri obrane v žiadnom prípade neide o sexuálne praktiky.
Naopak z vašich aj predchádzajúcich príspevkov vychádza že ste príliš zahladení na svoju mužskosť a všetko kde muž nie je ospevovaný, uznávaný, obdivovaný, uznávaný vás uráža lebo vás to zasahuje vo vašej mužskej ješitnosti. ( trestanie manželiek, muž môže podať žiadosť o rozvod žena nie, za neveru je vždy zodpovedná žena, žena musí len trpieť mužove rozmary a nesmie hladať ochranu u úradov, zabíjanie bosoriek, atd) Aj to je istá forma úchylky, ale ako poradil Amerika- psychiatria vam dokáže pomôct

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  14:32:27  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Baranok - kolega nech rovno nosí Steyr AUG
vidíte.. dopracovali sme sa tam kam sme sa dopracovali v tejto debate.. niktorí si myslia, že je asi lepšie sa nebrániť, neútočiť, iní si myslia, že metrosexuáli sú nejaký tretí druh, pričom nedbajú na to, že Boh stvoril každého tak, ako chcel..
Máte pravdu, nie je nič horšie, ako pozerať sa na vdovu, kt. stratila muža násilnou smrťou, nie je nič horšie, ako pozerať sa na matku, kt. stratila svoje dieťa násilnou smrťou..

amerika - áno, žijeme v blbej dobe. Ale nemáte celkom pravdu. Obete majú stále viac práv ako útočníci. Aj samotný štát zriadil odbor pre odškodňovanie obetí násilných trestných činov, obete majú právo vedieť, ak náhodou páchateľ utečie z väzenia alebo ho prepustia, ide o satisfakciu, zadosťučinenie - čo sa však vzhľadom na situáciu v slovenskom súdnictve nie stále podarí.. .. To, že sa vo väzení ludia majú jak v bavlnke nie je celkom tak.. Penológiu asi najviac zasiahli škandinávske státy, kde sú väznice humánne. Pravidlá sú jasne dané, lenže za múrmi sa nie stále dodržujú. To si budte istý.

recon - no aj ja som si všimla, že je to iným písmom - ale myslela som si, že to sú riadne komentáre k tomu, hm.. asi nie.. Nedávalo by to význam. Tak čo myslíte? že to tam nejak dopísal rytier?? Žeby som ho musela považovať aj za podvodníka?? fuuuha..

Inak - mak to výborne vystihol - rytier a kostelnik - ste nejak príliš zameraní na to, čo máte medzi nohami. Radšej sa zamerajte na to, aby ste sa nikdy nezachovali tak, aby vas tam nejaká ženská musela kopnuť.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

avus

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  15:00:14  Zobraziť profil  Pridať avus do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Není tam ... ani žádná podpásovka ... Stejně v bitvách nikdo nikoho nekope do pohlaví - což je také dnes už skoro všudypřítomná hollywoodská perverzita. Tady se ještě bojuje čistě, tu jsou ještě opravdoví chlapi, a ženy jsou ženami - nedopouštějí se žádného násilí.
Pôvodne zaslal kostelnik - 03 január 2012 :  17:01:28



Podpásovky - O tejto perverzite, hoci ju dnes často vo filmoch vidieť, sa nejako mlčí, ľuďom len vymývaju mozog, že v sebaobrane je všetko dovolené. Pozor na to, základná morálka platí vždy. Vyberám poznámku zo základného katechizmu:

Čo je to perverzita?
Pod slovom perverznosť sa rozumejú rôzne ohavné skutky súvisiace s pohlavím. Medzi také skutky patrí napríklad homosexualita, zoofília..., ďalej napr. tiež úmyselné ubližovanie niekomu na pohlaví, mrzačenie pohlavia, úmyselné mučenie pohlavia, úder do pohlavia... Akýkoľvek atak na pohlavie je perverznosť, preto sa nikdy nesmie spraviť. Pozor, nesmie sa to ani v sebaobrane, aj vtedy je to ťažký hriech. Bojovať a brániť sa smieme, ale len čistým spôsobom. Kristus nás učí: Kto si chce život zachrániť, stratí ho... Ak sa pokúsime zachrániť si perverzným spôsobom život pozemský, zaručene stratíme život večný. Kto si je istý, že sa nedokáže ubrániť čistým spôsobom, nech si len spomenie na malého Dávida a obrovského Goliáša, alebo nech sa riadi podľa Kristovho odporúčania: "Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé" Kto sa tak zachová, je morálny víťaz. Kresťan, rovnako i každý slušnejší človek, vždy radšej volí smrť, než by sa mal dopustiť niečoho perverzného.

Pamätajme: Nikdy sa nesmieme dopustiť perverzity. Perverzitou sú aj na začiatku už spomenuté rôzne ohavné sexuálne praktiky v hrubom rozpore s prirodzenosťou, napríklad homosexualita (súlož muža s mužom, ženy so ženou), zoofília (súlož človeka so zvieraťom), nekrofília (súlož s mŕtvolou)... ... ....




A ešte by som k tým podpásovkám dodal, že u nás sa hovorilo: Normálny chlap to nespraví a normálna žena ani náhodou.



Pôvodne zaslal rytier - 01 február 2012 :  13:30:31




Ak nemá človek už úplne otupené svedomie, tak to aj niekedy vycíti, že to je ozaj vždy perverzné. Ja vždy keď som to videl vo filme, tak som trochu cítil, že úder do pohlavia nie je ako tie ostatné, že v tomto je niečo nečistého. Teraz mám pocit ako by som bol dieťa Sodomy, aj keď som to vo svedomí trochu cítil, no keď ti stále predvádzajú perverzitu ako niečo normálneho až správneho... Američania takto ľuďom začali otupovať svedomie už od detstva. Je to strašné. Ľudstvo je perverzné.

Hnusný perverzný svet. Nikdy to nespravím, to mi je už jasné.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 26  ~  Člen od: 09 január 2012  ~  Posledná návšteva: 03 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  16:00:30  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Avus - hej haloooo
to čo tu dal rytier - ten úryvok akože z KKC, bolo podvodom vsunuté do KKC - nečítate, čo napísal reconquistador?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  16:26:21  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Mortinia: Netvrdím, že to tam dal priamo rytier. Neviem, kto za tou stránkou stojí. Avšak niekto to tam dal a nemal na to právo, pričom rytier sa na to odvoláva.

PS: Ono to nie je KKC. Ak už skratka, tak KRC... ;)

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kostelnik

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  23:02:49  Zobraziť profil  Pridať kostelnik do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Tam se nikdy nekope, tam se nikdy rána nedává - to byl vždy ten nejzákladnější morální zákon.
Pôvodne zaslal kostelnik - 01 február 2012 :  23:01:59



mohol by si mi odcitovat tento "najzakladnejsi moralny zakon" z nejakeho ineho zdroja nez z katechizmu?
Pôvodne zaslal guest636 - 01 február 2012 :  23:53:25



Konkrétně se to vždy tak říkajíc tradovalo - nejzákladnější morálka, něco, co zná každý. Co byste dělali kdyby ještě nebyli katechismy? A katechismy také nedávají všechno. To se nedá aby v nich bylo úplně všechno.

Pokud toto není perverzní, tak pak už není perverzní nic, to video tam v mém příspěvku:
http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?whichpage=6&TOPIC_ID=2932#110391


 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 29 december 2011  ~  Posledná návšteva: 07 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kostelnik

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  23:21:48  Zobraziť profil  Pridať kostelnik do zoznamu priateľov
citácia:

Čo má spoločné kopnutie útočníka do rozkroku so smilstvom?
Pôvodne zaslal Reconquistador - 01 február 2012 :  23:58:57



Katechismy nejsou přesné, sodomský hřích - většinou se pod tím chápe homosexualita, (né běžné smilstvo). Homosexualita a pod. spadá v komplexu i do modernějšího názvu - perverzita.

A ten katechismus, ze kterého se čerpá, vypadá být právě modernější, jak koukám, ale vypadá to tam jen jako nějaká poznámka, možná doplnění z jiného katechismu nebo nějaké teologie.
Ale určitě je to pravda, tak se to v křesťanské společnosti vnímalo - rána do pohlaví se nikdy nesmí dát. Bránit se smíme jen čestně.


 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 29 december 2011  ~  Posledná návšteva: 07 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  23:43:21  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Tam se nikdy nekope, tam se nikdy rána nedává - to byl vždy ten nejzákladnější morální zákon.
Pôvodne zaslal kostelnik - 01 február 2012 :  23:01:59



mohol by si mi odcitovat tento "najzakladnejsi moralny zakon" z nejakeho ineho zdroja nez z katechizmu?
Pôvodne zaslal guest636 - 01 február 2012 :  23:53:25



Konkrétně se to vždy tak říkajíc tradovalo
Pôvodne zaslal kostelnik - 02 február 2012 :  23:02:49


Kostelnik locuta, causa finita... (len to odôvodnenie akosi chýba...)

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  23:46:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Čo má spoločné kopnutie útočníka do rozkroku so smilstvom?
Pôvodne zaslal Reconquistador - 01 február 2012 :  23:58:57



Katechismy nejsou přesné, sodomský hřích - většinou se pod tím chápe homosexualita, (né běžné smilstvo). Homosexualita a pod. spadá v komplexu i do modernějšího názvu - perverzita.

A ten katechismus, ze kterého se čerpá, vypadá být právě modernější, jak koukám, ale vypadá to tam jen jako nějaká poznámka, možná doplnění z jiného katechismu nebo nějaké teologie.
Ale určitě je to pravda, tak se to v křesťanské společnosti vnímalo - rána do pohlaví se nikdy nesmí dát. Bránit se smíme jen čestně.



Pôvodne zaslal kostelnik - 02 február 2012 :  23:21:48


Ale tak dajte nejaký zdroj ktorý potvrdí Vaše tvrdenie. V kuse sa oháňate, ako to vždy bolo zakázané, ako sa to vždy takto bralo, no jediné, čo na podporu svojich názorov dokážete dať je niekým pozmenený text katechizmu...

No a sodomský hriech ani podľa katechizmov nie je len o prihriatych...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kostelnik

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  23:52:14  Zobraziť profil  Pridať kostelnik do zoznamu priateľov
citácia:

Kostelnik (a rytier) ste píliš zameraný na mužské pohlavie.

Pritom perverzita vo svojom význame znamená niečo úplne iné a to sú nemorálne sexuálne praktiky (homosexualita, zoofilia, sadizmus......)
Pôvodne zaslal mak - 02 február 2012 : 09:19:41




1 Buď špatně čteš nebo špatně chápeš, já bych tam nikdy nekopl ani muže, ani ženu. Myslím, že tu ani nikdo nepsal, že se to týká pouze pohlaví mužského.

2 A perverzita nejsou jen sexuální praktiky, to se pleteš.
Pokud toto není perverzní, tak pak už není perverzní nic, to video tam v mém příspěvku:
http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?whichpage=6&TOPIC_ID=2932#110391


 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 29 december 2011  ~  Posledná návšteva: 07 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kostelnik

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2012 :  23:57:10  Zobraziť profil  Pridať kostelnik do zoznamu priateľov
citácia:

Ale tak dajte nejaký zdroj ktorý potvrdí Vaše tvrdenie.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 02 február 2012 :  23:46:33



Těžko něco dám, když já to znám jen z tradice. Ale zkusím popřemýšlet, možná na něco přijdu.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 29 december 2011  ~  Posledná návšteva: 07 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 03 február 2012 :  07:49:54  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Těžko něco dám, když já to znám jen z tradice. Ale zkusím popřemýšlet, možná na něco přijdu.

Pôvodne zaslal kostelnik - 02 február 2012 :  23:57:10



a co tak zmienku o tomto "probleme" od nejakeho (najlepsie vyznamneho) krestana, ktory ma na toto rovnaky nazor ako ty?

odkial si ty prevzal tuto "tradiciu"?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Zrusena tema Téma Next Topic: Klasická hudba s kresťanským posolstvom  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06