Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Puch Assisi a ekumena
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Exorcizmus Téma Next Topic: Katolícka charizmatická obnova
Strana: z 3

Renda

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2011 :  18:25:39  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
Mohl by mak sdělit, který článek víry ti lefe odmítají, jaký blud hlásají? Uznávají papeže, ale nemohou zunat některé jeho kroky, se kterých se jeho předchůdcům dělalo zle. Věří všemu, co KC po staletí hlásala, nic si nepřidali, ani neubrali. ekmenismus, náboženská svoboda, synktetismus, to vše bylo mnohokrát odsouzeno. Tak bych prosil, aby si dotyčný zjistil info, ne blábolit něco, co kdesi přečetl.

Renda

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2011 :  18:27:45  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
citácia:
<http://claritatis.cz/zpravy/z-domova/assisi-spolecna-prosba-o-mir-neznamena-nabozensky-synkretismus/5009> ] Jistě není to synkretismus, modlitby šamana k démonům před papežem, to nic není. Mír přichází jen skrze Krista! Bylo ok okruřování Buddhy na svatostánku před 25 let a jiné zhovadilosti pohanů?


ela

Pôvodne zaslal Ela - 31 október 2011 :  08:47:31


Renda

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Scipius

Stav: offline

 Odoslaný - 13 november 2011 :  17:25:58  Zobraziť profil  Pridať Scipius do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Podľa toho poznáte služobníkov zlého že odmietajú učenie cirkvi, aktuálne vyjadrené v KKC, odmietajú pápežov bl. Jána Pavla II, Benedikta XVI. Kto tvrdí niečo iné,alebo si dovoluje posudzovať slová a skutky pápeža je od zlého.

Pôvodne zaslal mak - 29 október 2011 :  18:55:37


v starych katechizmoch je neaktualne ucenie?
asi ano, lebo tam sa napr. tvrdilo, ze je len jedina, prava, katolicka, apostolska Cirkev a nou je KC
dnes je moderne tvrdit, ze vsetky nabozenstva su si rovne a je mnoho ciest do neba, nie jedina
od Zleho je ten, kto prekruca Pravdu


Pôvodne zaslal janka - 29 október 2011 :  20:19:30Janka to si kde vzala že je nektuálne účenie. V KKC je predsa aktuálne a oficiálne učenie. Ako staré katechizmy odrážali učenie po poslednom koncile, tak aj tento. Mimochodom hlavné pravdy stále platia. A stále platí že Ježiš je cesta, pravda a život a Cirkev je jedna pravá katolícka (katolícky = univerzálny, resp. všeobecný). Nikde sa netvrdí že všetky náboženstvá sú rovnaké. Ale Boh vo svojom milosrdenstve môže spasiť koho chce a môže spasiť aj príslušníkov iných náboženstiev. Hádam nechceš predpisovať Bohu koho môže a koho nemôže spasiť!

Pôvodne zaslal mak - 29 október 2011 :  21:32:05


Pápež Pius XI. v encyklike Mortalium Animos:(6.1.1928)"...Áno, existuje skupina ľudí, pozbavená úplne náboženského zmyslu, ktorí...organizujú kongresy, stretnutia...s nevercami každého druhu...a tiež aj s tými , ktorí odvrhli Krista...Oni totiž vyznávajú bludný názor, že všetky náboženstvá sú viac menej dobré a chvályhodné...Tí, ktorí vyznávajú tento názor, nie len , že sa nachádzajú v omyle, ale zároveň deformujú skutočný pojem "náboženstva", a tak odmietajúc ho , postupne upadajú v naturalizmus a ateizmus.Podporovať takéto názory a podporovať takéto podujatia znamená opustiť náboženstvo zjavené Bohom..."

Medzi svetlom a tieňom nemôže dôjsť ku kompromisu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 11 november 2011  ~  Posledná návšteva: 29 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Exorcizmus Téma Next Topic: Katolícka charizmatická obnova  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06