Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Let s Dance-peticia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ako pokracuje forum pavel? Téma Next Topic: chatrč
Strana: z 4

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2011 :  20:06:18  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
nech sa páči.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2011 :  07:38:06  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Pretože Ty ich za také nepovažuješ, čo samozrejme nehovorí nič o tom, či patologickými skutočne sú. Bohužial viac z Tvojich príspevkov sa súdiť nedá.
Pôvodne zaslal kaifas - 29 september 2011 : 18:39:07



ale opak sa neda usudit ani z tvojich prispevkov, keze si zatial neuviedol lietaraturu, v ktorej by sa opisovali takre patologicke priznaky ake ty uvadzas

citácia:

Možno bude treba. Ja som sa z týchto argumentov veľa nedozvedel. Nechcem byť sudcom Americkej psychiatrickej asociácie, možno ten text obsahoval aj iné dôvody, prečo sa tak rozhodli. Pravda je taká, že šťastný, zdravý a produktívny život s normálnymi medziľudskými vzťahmi a fungovaním v spoločnosti okrem gayov a lesieb môžu viesť aj ľudia s cukrovkov, istými vrodenými ochoreniami, výsokým krvným tlakom, telesným postihnutím...
Pôvodne zaslal kaifas - 29 september 2011 : 18:39:07



pravda je taka, ze "že šťastný, zdravý a produktívny život s normálnymi medziľudskými vzťahmi a fungovaním v spoločnosti okrem gayov a lesieb môžu viesť aj ľudia s cukrovkov, istými vrodenými ochoreniami, výsokým krvným tlakom, telesným postihnutím..." sice mozu zit, ale tik posledne zmienovani, zvycajne nie su diskriminovani na zakalde tradicii, povier a predsudkov

citácia:

Počúvaj Ty riadne trieskaš, nie len v biológii ale už aj v logike. Argument ad hominem - si prečítaj čo to vlastne znamená. Ja len popisujem stav vecí. Ja si nevymýšľam, že homosexuáli chodia do ulíc posťažovať si na netoleranciu a xenofóbiu. To sa skutočne deje.

http://www.duhovypride.sk/sk/otazky-a-odpovede

Upozorňujem na 5. bod.

Úprimne, aký výzam by mal zdroj sociologického či právneho zamerania, keďže podľa Teba sa k téme môžu exaktne vyjadriť len zdravotníci. Snáď len taký, aby si ho neuznal.
Pôvodne zaslal kaifas - 29 september 2011 : 18:39:07


cize zase ziada relevantna odpoved, pretoze ziada citacia literatury, v ktorej by sa vravelo o netolerancii a xenofobii voci homosexualom ako o patologickom priznaku...ale zacinam uvazovat nad tym ,ze prejavy netolerancie a xenofobie su patologicke priznaky, ale tych, ktori su netolerantni a xenofobni

citácia:

Akú formu dôkazu dokážeš uznať?
Predsa sa len pokúsim.

The determinants of homosexuality are often the topic of heated discussion, partly because of alleged moral implications, but also because of a genuine difficulty in explaining how genetic factors that lower male fecundity survive natural
selection. (Andrea Camperio-Ciani, Francesca Corna, Claudio Capiluppi: Evidence for maternally inherited factors favouring male homosexuality and promoting female fecundity. The Royal Society of London, 2004)

Je potrebné Ti to prekladať?
Pôvodne zaslal kaifas - 29 september 2011 : 18:39:07



:)

asi si to poriadne necital, a nepostrehol si ze sa pojednava o tom, ze homosexualne zeny maju vyssiu plodnost nez heterosexualne zeny a ze toto sa nepozoruje u muzskych homosexualov

vsak uz v uvode sa pise: "...we found that female maternal relatives of homosexuals have higher fecundity than female
maternal relatives of heterosexuals and that this difference is not found in female paternal relatives."

znizena plodnost je teda len relativna vzhladom na porovnanie lesieb a gayov

ale ocenujem schopnost vyhladavania relevantnych informacii



citácia:

Pouč ma.
Pôvodne zaslal kaifas - 29 september 2011 : 18:39:07


zisti si a napoveda bola dana uz v tom anglicky pisanom texte, ktory som citoval

citácia:

Všimol som si, že Teba kadečo nezaujíma, snáď len to s čím súhlasíš. Hlavne že vieš čo je pravda a čo je dôležité.
Pôvodne zaslal kaifas - 29 september 2011 :  18:39:07



preco reagujes a hodnotisna diskutera a nie diskusiu? (toto je ten argumentum ad hominem, ktory si hladal)

pravda ako taka ma velmi nezaujima, skor ma zaujima skutocnost cize to, co sa pozoruje

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2011 :  08:51:10  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

pravda ako taka ma velmi nezaujima, skor ma zaujima skutocnost cize to, co sa pozoruje

Pôvodne zaslal guest636 - 30 september 2011 :  07:38:06


Tymto sa objasnilo mnohe.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2011 :  10:42:26  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pretože Ty ich za také nepovažuješ, čo samozrejme nehovorí nič o tom, či patologickými skutočne sú. Bohužial viac z Tvojich príspevkov sa súdiť nedá.
Pôvodne zaslal kaifas - 29 september 2011 : 18:39:07



ale opak sa neda usudit ani z tvojich prispevkov, keze si zatial neuviedol lietaraturu, v ktorej by sa opisovali takre patologicke priznaky ake ty uvadzas
Pôvodne zaslal guest636 - 30 september 2011 :  07:38:06


Ale uviedol, Ty si ju len nepochopil, vyjadrím sa k tomu ešte nižšie.
citácia:
citácia:

Možno bude treba. Ja som sa z týchto argumentov veľa nedozvedel. Nechcem byť sudcom Americkej psychiatrickej asociácie, možno ten text obsahoval aj iné dôvody, prečo sa tak rozhodli. Pravda je taká, že šťastný, zdravý a produktívny život s normálnymi medziľudskými vzťahmi a fungovaním v spoločnosti okrem gayov a lesieb môžu viesť aj ľudia s cukrovkov, istými vrodenými ochoreniami, výsokým krvným tlakom, telesným postihnutím...
Pôvodne zaslal kaifas - 29 september 2011 : 18:39:07



pravda je taka, ze "že šťastný, zdravý a produktívny život s normálnymi medziľudskými vzťahmi a fungovaním v spoločnosti okrem gayov a lesieb môžu viesť aj ľudia s cukrovkov, istými vrodenými ochoreniami, výsokým krvným tlakom, telesným postihnutím..." sice mozu zit, ale tik posledne zmienovani, zvycajne nie su diskriminovani na zakalde tradicii, povier a predsudkov
Pôvodne zaslal guest636 - 30 september 2011 :  07:38:06


Nevieš čítať, či schválne zle interpretuješ môj výrok? Poukazujem na to, že argument typu môžu viesť šťastný, zdravý a produktívny život s normálnymi medziľudskými vzťahmi a fungovaním v spoločnosti neobstojí ako dôkaz, že sa nejedná o chorobu, kjeďže mnohé ochorenia nevylučujú možnosť viesť takýto život. Ako som spomínal, ten text bude musieť obsahovať aj iné dôvody, keďže máš k nemu prístup, môžeš nám ich prezentovať.

O diskriminácii (netrúfam si tvrdiť, ako to tu Ty naznačuješ, že napr. telesne postihnutí ľudia nie sú diskriminovaní) sa bavíme inde, ale keď si začal, prosím - môžeš citovať odbornú literatúru, že homosexuáli sú diskriminovaní?
citácia:
citácia:

Počúvaj Ty riadne trieskaš, nie len v biológii ale už aj v logike. Argument ad hominem - si prečítaj čo to vlastne znamená. Ja len popisujem stav vecí. Ja si nevymýšľam, že homosexuáli chodia do ulíc posťažovať si na netoleranciu a xenofóbiu. To sa skutočne deje.

http://www.duhovypride.sk/sk/otazky-a-odpovede

Upozorňujem na 5. bod.

Úprimne, aký výzam by mal zdroj sociologického či právneho zamerania, keďže podľa Teba sa k téme môžu exaktne vyjadriť len zdravotníci. Snáď len taký, aby si ho neuznal.
Pôvodne zaslal kaifas - 29 september 2011 : 18:39:07


cize zase ziada relevantna odpoved, pretoze ziada citacia literatury, v ktorej by sa vravelo o netolerancii a xenofobii voci homosexualom ako o patologickom priznaku...ale zacinam uvazovat nad tym ,ze prejavy netolerancie a xenofobie su patologicke priznaky, ale tych, ktori su netolerantni a xenofobni
Pôvodne zaslal guest636 - 30 september 2011 :  07:38:06


Neodpovedal si mi na otázku či si schopný uznať citáciu sociologického alebo právneho charakteru, keďže sa podľa Teba k téme smú vyjadrovať len zdravotníci a už si dokázal, že si pre túto diskusiu arbitrom.

Druhá vec je, že ja priamo netvrdím, že homosexuáli sú diskriminovaní (neviem či aj v tomto prípade trpíš funkčnou slepotou alebo Tvoj problém je iného charakteru). Ja tvrdím, že homosexuáli vyhlasujú, že sú diskriminovanými a príslušne to prezentujú (o tomto som dôkaz podal, samozrejme ho považuješ za nerelevantný. Večná škoda, že už neuvádzaš, prečo ho za taký považuješ).

A do tretice, nehovoríš o pár riadkov vyššie sám, že homosexuáli sú diskriminovaní na základe tradícii, povier a predsudkov? Môžeš teda citovať literatúru, ktorá prejde Tvojím hustým sitom relevantnosti?
citácia:
citácia:

Akú formu dôkazu dokážeš uznať?
Predsa sa len pokúsim.

The determinants of homosexuality are often the topic of heated discussion, partly because of alleged moral implications, but also because of a genuine difficulty in explaining how genetic factors that lower male fecundity survive natural
selection. (Andrea Camperio-Ciani, Francesca Corna, Claudio Capiluppi: Evidence for maternally inherited factors favouring male homosexuality and promoting female fecundity. The Royal Society of London, 2004)

Je potrebné Ti to prekladať?
Pôvodne zaslal kaifas - 29 september 2011 : 18:39:07



:)

asi si to poriadne necital, a nepostrehol si ze sa pojednava o tom, ze homosexualne zeny maju vyssiu plodnost nez heterosexualne zeny a ze toto sa nepozoruje u muzskych homosexualov

vsak uz v uvode sa pise: "...we found that female maternal relatives of homosexuals have higher fecundity than female
maternal relatives of heterosexuals and that this difference is not found in female paternal relatives."

znizena plodnost je teda len relativna vzhladom na porovnanie lesieb a gayov

ale ocenujem schopnost vyhladavania relevantnych informacii
Pôvodne zaslal guest636 - 30 september 2011 :  07:38:06


Zdá sa, že Ti to bolo potrebné prekladať, resp. si pozorne nečítal Ty. Článok totiž nepojednáva o porovnaní plodnosti gayov a lesieb ako to vidíš (chceš vidieť) Ty.

V pasáži, ktorú Ty zmieňuješ sa hovorí: "Ženské príbuzné mužských homosexuálov po materskej línii sú plodnejšie ako ženské príbuzné mužských heterosexuálov rovnako po materskej línii. Takýto rozdiel sa nezistil u ženských príbuzných homosexuálov/heterosexuálov po otcovskej línii."

Aby to bolo jasné - článok sa snaží zistiť, prečo sa udržuje genetická predispozícia v populácii, keďže homosexualita znižuje plodnosť (veta, ktorú som citoval v minulom príspevku). Analýzou rodokmeňov u mužských homosexuálov sa autorom podarilo zistiť, že heterosexuálne príbuzné homosexuálnych mužov po materskej línii majú v priemere viac potomkov ako heterosexuálne ženy z rodín bez homosexuálneho muža.

Ďakujem za pochvalu, snáď sa Ti to teraz bude zdať relevantnejšie ako prvotne.
citácia:

zisti si a napoveda bola dana uz v tom anglicky pisanom texte, ktory som citoval
Pôvodne zaslal guest636 - 30 september 2011 :  07:38:06


Môžeš ho predsa citovať ďalej. "Zisti si" - môžem povedať aj ja kedykoľvek Tebe, možno až vtedy uznáš moje argumenty.
citácia:
citácia:

Všimol som si, že Teba kadečo nezaujíma, snáď len to s čím súhlasíš. Hlavne že vieš čo je pravda a čo je dôležité.
Pôvodne zaslal kaifas - 29 september 2011 :  18:39:07



preco reagujes a hodnotisna diskutera a nie diskusiu? (toto je ten argumentum ad hominem, ktory si hladal)

pravda ako taka ma velmi nezaujima, skor ma zaujima skutocnost cize to, co sa pozoruje

Pôvodne zaslal guest636 - 30 september 2011 :  07:38:06


Ospravedlňujem sa ak som sa Ťa niečim dotkol, ale zazdalo sa mi, že častokrát argumentuješ slovami: "mňa to nezaujíma". Ako argumentum ad hominem (ktorý zdá sa hľadáš hlavne Ty) mi to však napriek tomu, že to tvrdíš, v tejto chvíli nepríde (nevylučujem to, pokojne svoje tvrdenie môžeš dokázať, ale nemusíš, ja sa neurazím), každopádne dôležitejšie je, že ak by to aj pravda bola, zákonite to neznamená, že aj ostatné moje výroky sú argumentum ad hominem.

K ďalšej Tvojej vete sa mi ťažko vyjadruje, keďže so si nie celkom istý Tvojou definíciou termínov "pravda" a "skutočnosť".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2011 :  16:39:55  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:
nech sa páči.

Pôvodne zaslal baránok - 29 september 2011 :  20:06:18


Ak je daná výzva určená mne ohľadom baránkovho výroku: "Spravidla takýto druh (so zníženou reprodukčnou schopnosťou) vymiera počas jednej generácie", tak sa jej teraz zhostím, ak nie je, nemusíte sa trápiť čítaním môjho príspevku.

Ako sa teda môže geneticky podmienenné ochorenie znižujúce plodnosť jeho nositeľa udržiavať v populácii?

Mutantné gény spôsobujúce geneticky podmienené ochorenia sa môžu v populácii šíriť a postihovať len niektorých v určitých generáciách (s autozómovo dominantným typom prenosu), môžu mať neúplnú penetranciu a variabilnú exprexivitu, resp. ich prejav môže byť po fertilnom veku (autozómovo dominantný typ dedičnosti), môžu postihovať pohlavia v rôznej frekvencii (X viazané ochorenia, ale aj niektoré autozómovo prenosné monogénové ochorenia), na ochorení sa môžu podieľať viaceré gény a rozličné faktory prostredia, teda prejav nie je u všetkých rovnaký ak vôbec nejaký je (multifaktoriálny typ dedičnosti). V poslednom rade novo vzniknuté mutácie u jedinca, ktoré predtým neboli u jeho predkov prítomné a spôsobia ochorenie - teda aj keď už všetci s danou mutáciou vymreli, môže sa objaviť v populácii opäť.

Takto sa môžu mtantné gény udržiavať v populácii mnohé generácie a opakovane spôsobovať geneticky podmienené ochorenia, resp. gény spôsobujúce geneticky podmienené ochorenia znižujúce plodnosť nezaniknú s nositeľom daného ochorenia. To isté platí aj pre homosexualitu (za predpokladu, že je geneticky determinovaná). Každopádne v tomto prípade sa nevie o aký typ dedičnosti presne ide, i keď sa zdá, že polygénny. Ak sú nejaké nejasnosti poprosím o doplňujúce otázky, prípadne doporučujem učebnice klinickej genetiky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2011 :  17:30:21  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Mierny návrat k téme ...
Dnes som rozmýšľal, prečo (ne)pozerať Let's Dance.
A prečo vlastne (ne)pozerať Markízu ?

Uputávka:

29. decembra 2004 sa Branislav A., Nikola P. a Jozef B. popoludní pohybovali v Moste pri Bratislave na dvoch motorových vozidlách. Čakali na modrý VW Passat o ktorom vedeli, že ho používa ich budúca obeť Juraj G. Krátko po pol ôsmej večer spozorovali ako z Dunajskej na Bratislavskú ulicu vyšlo auto, na ktoré čakali. Začali toto vozidlo prenasledovať a v momente keď dosiahli jeho úroveň tak Branislav A. sedliaci na zadnom sedadle dávkou zo samopalu zasiahol toto vozidlo. VW Passat sa stal neovládateľným a zastavil sa na bráne a oplotení jedného rodinného domu. V zasiahnutom aute však nesedel Juraj G., ale jeho 30-ročná priateľka Henrieta Brestovanská a desať ročný Jurajov syn Richard Róbert Gála. Medzitým auto s páchateľmi zastalo. Vystúpil z neho Branislav A. a so samopalom v ruke priebehol k vozidlu na ktoré predchvíľou strieľal. Napriek tomu, že videl, že vo vozidle nesedí ten, ktorého mali zlikvidovať, ale mŕtva mladá žena a tažko zranený malý chlapec, dávkou zo samopalu na neho z blízka vystrelil, ako rany istoty. Mladú ženu zasiahlo sedem a malého chlapca päť projektilov. VW Golf, jedno z vozidiel, ktoré páchatelia použili pri vraždení našla polícia zhoreté pri obci Tomášov spolu s dvomi samopalmi. Na druhom vozidle potom spoločne odišli preč.

Teraz séria článkov ...

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/krimi-a-nehody/karola-mella-prepustili-na-slobodu-pre-porusenie-procesnych-predpisov.html

http://www.pluska.sk/slovensko/krimi/marosova-milujem-karola-budem-jeho-oporou.html

http://www.mafian.sk/2011/08/26/mello-a-marosova-namierili-si-to-do-latinskej-ameriky/

Tu už neide o pár úchylákov. Cela firma je úchylná, keď dáva priestor na svojej obrazovke takýmto celebritám. Ak je národ s prepáčením sprostý, keď tlieska takýmto "osobnostiam", vari mám byť sprostý aj ja ?

Namiesto PS.
Jeden môj dobrý učiteľ mi povedal. V Anglicku sa prostitútky dostanú na obrazovky v hlavnom vysielacom čase iba ak ich niekde zavraždia. U nás moderujú správy.

Svätá pravda. Ale to je naša vizitka, nie TV Markízy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2011 :  18:09:00  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:

Namiesto PS.
Jeden môj dobrý učiteľ mi povedal. V Anglicku sa prostitútky dostanú na obrazovky v hlavnom vysielacom čase iba ak ich niekde zavraždia. U nás moderujú správy.

Svätá pravda. Ale to je naša vizitka, nie TV Markízy.

Pôvodne zaslal baránok - 01 október 2011 :  17:30:21



chce sa mi zvolat KUa, velmi dobre vystihnute ... !

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2011 :  14:59:43  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Nevieš čítať, či schválne zle interpretuješ môj výrok? Poukazujem na to, že argument typu môžu viesť šťastný, zdravý a produktívny život s normálnymi medziľudskými vzťahmi a fungovaním v spoločnosti neobstojí ako dôkaz, že sa nejedná o chorobu, kjeďže mnohé ochorenia nevylučujú možnosť viesť takýto život. Ako som spomínal, ten text bude musieť obsahovať aj iné dôvody, keďže máš k nemu prístup, môžeš nám ich prezentovať.

O diskriminácii (netrúfam si tvrdiť, ako to tu Ty naznačuješ, že napr. telesne postihnutí ľudia nie sú diskriminovaní) sa bavíme inde, ale keď si začal, prosím - môžeš citovať odbornú literatúru, že homosexuáli sú diskriminovaní?
Pôvodne zaslal kaifas - 01 október 2011 : 10:42:26



rofl

spomen mi na zaciatok nejaku geneticku poruchu, ktora dovoluje bez akychkolvek obmedzeni fungovanie cloveka na rovnake urovni ako u zdraveho?

ake ine dovody by si chcel?

nechce sa mi hladat odbornu literaturu

http://en.wikipedia.org/wiki/Heterosexism

citácia:

Neodpovedal si mi na otázku či si schopný uznať...atd atd
Pôvodne zaslal kaifas - 01 október 2011 : 10:42:26



poprosim o citaciou literatury, v ktorej sa pise, ze diskriminacia homosexualov je patologicky prejav homosexuality

intolerancia, nie je priznkom homosexuality a priznakom niecoho ineho - strachu

citácia:

Aby to bolo jasné - článok sa snaží zistiť, prečo sa udržuje genetická predispozícia v populácii, keďže homosexualita znižuje plodnosť (veta, ktorú som citoval v minulom príspevku). Analýzou rodokmeňov u mužských homosexuálov sa autorom podarilo zistiť, že heterosexuálne príbuzné homosexuálnych mužov po materskej línii majú v priemere viac potomkov ako heterosexuálne ženy z rodín bez homosexuálneho muža.

Pôvodne zaslal kaifas - 01 október 2011 : 10:42:26



a co z toho vyplyva podla teba?

citácia:

Ospravedlňujem sa ak som sa Ťa niečim dotkol, ale zazdalo sa mi, že častokrát argumentuješ slovami: "mňa to nezaujíma". Ako argumentum ad hominem (ktorý zdá sa hľadáš hlavne Ty) mi to však napriek tomu, že to tvrdíš, v tejto chvíli nepríde (nevylučujem to, pokojne svoje tvrdenie môžeš dokázať, ale nemusíš, ja sa neurazím), každopádne dôležitejšie je, že ak by to aj pravda bola, zákonite to neznamená, že aj ostatné moje výroky sú argumentum ad hominem.

K ďalšej Tvojej vete sa mi ťažko vyjadruje, keďže so si nie celkom istý Tvojou definíciou termínov "pravda" a "skutočnosť".

Pôvodne zaslal kaifas - 01 október 2011 :  10:42:26



nme sa ospravedlnovat nemusis, staci ked sa vyhnes zbytocnemu citovemu balastu pripadne utokom na argumentujuceho; kludne ale utoc na argumenty, to je korektne

nikde som nemapisal, ze generalizujem tvoj sposob argumentacie

skutocnost = realita= je, to co je
pravda = zhoda so skutocnostou (vyplyva z nej)
preto pre mna je skutocnost nadradena nad pravdu, pretoze prava vyplyva zo skutocnosti, a nie naopak


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2011 :  18:46:00  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
A ďalšia "celebrita".
http://krimi.cas.sk/clanok/207933/karin-haydu-milenec-rac-je-na-zozname-mafie-co-ona-na-to.html

Už len aby získala titul "Osobnosť televíznej obrazovky" a presedlám stopercentne na rádio.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2011 :  00:43:29  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Nevieš čítať, či schválne zle interpretuješ môj výrok? Poukazujem na to, že argument typu môžu viesť šťastný, zdravý a produktívny život s normálnymi medziľudskými vzťahmi a fungovaním v spoločnosti neobstojí ako dôkaz, že sa nejedná o chorobu, kjeďže mnohé ochorenia nevylučujú možnosť viesť takýto život. Ako som spomínal, ten text bude musieť obsahovať aj iné dôvody, keďže máš k nemu prístup, môžeš nám ich prezentovať.

O diskriminácii (netrúfam si tvrdiť, ako to tu Ty naznačuješ, že napr. telesne postihnutí ľudia nie sú diskriminovaní) sa bavíme inde, ale keď si začal, prosím - môžeš citovať odbornú literatúru, že homosexuáli sú diskriminovaní?
Pôvodne zaslal kaifas - 01 október 2011 : 10:42:26



rofl

spomen mi na zaciatok nejaku geneticku poruchu, ktora dovoluje bez akychkolvek obmedzeni fungovanie cloveka na rovnake urovni ako u zdraveho?
Pôvodne zaslal guest636 - 03 október 2011 :  14:59:43


Začínam pochybovať o korektnosti Tvojich argumentačných praktík. Aby bolo jasné a odporúčam Ti aby si sa viac nevykrúcal ako to robíš doteraz, lebo ja si to všimnem, preberáme Tvoj argument dokazujúci, že homosuxualita nie je choroba. Zatiaľ si ponúkol časť článku v ktorom sa spomína: "Homosexuáli môžu viesť šťastný, zdravý a produktívny život s normálnymi medziľudskými vzťahmi a fungovaním v spoločnosti." Podotýkam, že takýto život dokážu viesť aj iní (s cukrovkou, hypertenziou, aterosklerózou, hypercholesterolémiou a plno ďalších). Znamená to snáď, resp. chceš naznačiť, že tieto diagnózy nie sú ohcorením? Obávam sa, že sú. Čo teda viedlo k tomu, že homosexualita za chorobu považovaná nie je.

Čo sa týka Tvojej otázky (neviem ako súvisí s diskutovaným problémom, možno len hráš o čas a moju trpezlivosť), Gilbertov syndróm je napríklad tou odpoveďou. Kiež by som sa aj ja dočkal odpovedí z Tvojej strany.
citácia:

ake ine dovody by si chcel?
Pôvodne zaslal guest636 - 03 október 2011 :  14:59:43


To práve čakám od Teba, stačí jeden, ale zmysluplný.
citácia:

nechce sa mi hladat odbornu literaturu
Pôvodne zaslal guest636 - 03 október 2011 :  14:59:43


Toto je veľmi krásny výrok. Dovoľ aby som Ti pripomenul Tvoje vlastné slová venované inému oponentovi v tejto diskusii:
citácia:

keby som ja takto vytresol nieco a zaujemcu o vysvetlenie by som odkazal na google, tak by som sa nedockal velmi prijemnych odpovedi

je tvojou povinnostou predkladat dokazy ak nieco tvrdis
Pôvodne zaslal guest636 - 17 september 2011 :  09:45:56


Aké príjemné odpovede asi čakáš. Zdá sa, že mám dočinenia s pánom s dvojakým metrom - ostatní majú povinnosť predkladať dôkazy ak niečo tvrdia, za to jemu sa proste nemusí chcieť. Prepáč, ale príde mi to ako primitivizmus. Do budúcnosti doporučujem viac po sebe čítať, prípadne menej písať alebo omnoho viacej premýšlať.

K podstate veci - je mi úplne jedno, či sa Ti niečo nechce hľadať alebo to jednoducho nevieš, či nedokážeš, faktom ostáva, že si dôkaz nepriniesol a Tvoj názor je nanajvýš subjektívny v rovine rozhovorov obstarožných žien v priestoroch trhoviska.
citácia:
citácia:

Neodpovedal si mi na otázku či si schopný uznať...atd atd
Pôvodne zaslal kaifas - 01 október 2011 : 10:42:26


poprosim o citaciou literatury, v ktorej sa pise, ze diskriminacia homosexualov je patologicky prejav homosexuality

intolerancia, nie je priznkom homosexuality a priznakom niecoho ineho - strachu
Pôvodne zaslal guest636 - 03 október 2011 :  14:59:43


Ty prosíš o citáciu? Mne sa má chcieť a Tebe nie? Stále si mi neodpovedal, dokonca nie si schopný okopírovať celú moju otázku. Najhoršie ale je, že prekrúcaš moje slová. Napíšem Ti moje tvrdenie jednoducho: Homosexuáli sa cítia byť diskriminovaní (ostatne tvrdíš to aj sám a uviedol si k tomu tento zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Heterosexism) a príslušne to prezentujú.

Zahmlievanie, prekrúcanie, dezinterpretácie, dvojaký meter sú tiež prejavom strachu, strachu z Tvojej vlastnej argumentačnej impotencie.
citácia:
citácia:

Aby to bolo jasné - článok sa snaží zistiť, prečo sa udržuje genetická predispozícia v populácii, keďže homosexualita znižuje plodnosť (veta, ktorú som citoval v minulom príspevku). Analýzou rodokmeňov u mužských homosexuálov sa autorom podarilo zistiť, že heterosexuálne príbuzné homosexuálnych mužov po materskej línii majú v priemere viac potomkov ako heterosexuálne ženy z rodín bez homosexuálneho muža.
Pôvodne zaslal kaifas - 01 október 2011 : 10:42:26


a co z toho vyplyva podla teba?
Pôvodne zaslal guest636 - 03 október 2011 :  14:59:43


Presne to čo je v tom článku napísané, pokojne si ho môžeš prečítať, moje zdroje sú na rozdiel od tých Tvojich k dispozícii. Doporučujem však čítať pozornejšie ako minule.
citácia:
citácia:

Ospravedlňujem sa ak som sa Ťa niečim dotkol, ale zazdalo sa mi, že častokrát argumentuješ slovami: "mňa to nezaujíma". Ako argumentum ad hominem (ktorý zdá sa hľadáš hlavne Ty) mi to však napriek tomu, že to tvrdíš, v tejto chvíli nepríde (nevylučujem to, pokojne svoje tvrdenie môžeš dokázať, ale nemusíš, ja sa neurazím), každopádne dôležitejšie je, že ak by to aj pravda bola, zákonite to neznamená, že aj ostatné moje výroky sú argumentum ad hominem.

K ďalšej Tvojej vete sa mi ťažko vyjadruje, keďže so si nie celkom istý Tvojou definíciou termínov "pravda" a "skutočnosť".
Pôvodne zaslal kaifas - 01 október 2011 :  10:42:26


nme sa ospravedlnovat nemusis, staci ked sa vyhnes zbytocnemu citovemu balastu pripadne utokom na argumentujuceho; kludne ale utoc na argumenty, to je korektne
Pôvodne zaslal guest636 - 03 október 2011 :  14:59:43


Myslím, že každí si všimol, že útočím hlavne na Tvoje argumenty (zatiaľ mi to nijako nesťažuješ). Tebou zmieňovaný citový balast, či dokonca útoky na Tvoju osobu sú buď nepochopením, Tvojim pocitom menejcennosti, či paranojou.

Výroky typu "mňa to nezaujíma", "zisti si", "nechce sa mi hľadať odbornú literatúru" sú viac ako nekorektné.
citácia:

nikde som nemapisal, ze generalizujem tvoj sposob argumentacie
Pôvodne zaslal guest636 - 03 október 2011 :  14:59:43


Ešte to tak.
citácia:

skutocnost = realita= je, to co je
pravda = zhoda so skutocnostou (vyplyva z nej)
preto pre mna je skutocnost nadradena nad pravdu, pretoze prava vyplyva zo skutocnosti, a nie naopak
Pôvodne zaslal guest636 - 03 október 2011 :  14:59:43


Pekné ... hlavne sa ich drž.


Ak dovolíš, možno náhodou, možno nie, opomenul si jednu moju pripomienku a rád by som sa k nej vrátil.
citácia:
citácia:
citácia:

defekt musi mat neziaduce ucinky - spomen nejake pri homosexualite
Pôvodne zaslal guest636 - 22 september 2011 :  14:54:26



Nízka reprodukčná schopnosť takejto formy života.
Spravidla takýto druh vymiera počas jednej generácie.

Pôvodne zaslal baránok - 22 september 2011 :  18:47:40



to su nezmysly, prvu vetu som uz viackrat vysvetlil preco nie je pravdiva a druhu ti isto s radostou vysvetli napr kaifas
Pôvodne zaslal guest636 - 23 september 2011 :  09:55:10


Čo sa týka druhej vety, tak už som v tomto smere slúžil (dúfam, že dostatočne). Čo sa však týka vety prvej, ja som si skutočne nevšimol, že by si vôbec raz vysvetlil prečo nie je pravdivá. Pokojne tak môžeš učiniť napríklad teraz.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2011 :  07:31:20  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Začínam pochybovať o korektnosti Tvojich argumentačných praktík. Aby bolo jasné a odporúčam Ti aby si sa viac nevykrúcal ako to robíš doteraz, lebo ja si to všimnem, preberáme Tvoj argument dokazujúci, že homosuxualita nie je choroba. Zatiaľ si ponúkol časť článku v ktorom sa spomína: "Homosexuáli môžu viesť šťastný, zdravý a produktívny život s normálnymi medziľudskými vzťahmi a fungovaním v spoločnosti." Podotýkam, že takýto život dokážu viesť aj iní (s cukrovkou, hypertenziou, aterosklerózou, hypercholesterolémiou a plno ďalších). Znamená to snáď, resp. chceš naznačiť, že tieto diagnózy nie sú ohcorením? Obávam sa, že sú. Čo teda viedlo k tomu, že homosexualita za chorobu považovaná nie je.

Čo sa týka Tvojej otázky (neviem ako súvisí s diskutovaným problémom, možno len hráš o čas a moju trpezlivosť), Gilbertov syndróm je napríklad tou odpoveďou. Kiež by som sa aj ja dočkal odpovedí z Tvojej strany.
Pôvodne zaslal kaifas - 07 október 2011 : 00:43:29



vyhrazky na mna neposobia, pretoze je velmi jednoduche ukoncit tuto diskusiu z mojej strany

http://www.apa.org/about/governance/council/policy/sexual-orientation.aspx

po prve gilbertov syndrom v spojeni s neonatalnou zltackou moze velmi zhorsit priebeh takej zltacky, a po druhe uvazuje sa o vyradeni gilbertovho syndromu zo zoznamu ochoreni

citácia:

...nechce sa mi hladat odbornu literaturu...

Toto je veľmi krásny výrok. Dovoľ aby som Ti pripomenul Tvoje vlastné slová venované inému oponentovi v tejto diskusii:

Pôvodne zaslal kaifas - 07 október 2011 : 00:43:29



quote mining je oblubena taktika takych ako si ty

pretoze nasledne som zadal link na wiki cez ktory sa da dostat k odkazom na odbornu literaturu


citácia:

je tvojou povinnostou predkladat dokazy ak nieco tvrdis
Pôvodne zaslal kaifas - 07 október 2011 : 00:43:29



ty tvrdis, ze homosexualita je choroba - bremeno dokazu je na tebe

ked budem tvrdit, ze nabozenstvo je infekcia, ktora sa siri z veriacich na povodne implicitne neveriacich, tak budes odo mna ziadat dokaz ty a to by bolo korektne od teba

isiel som na to nevhodne, tymto ti oznamujem, ze kym TY neprinesies dokaz o tom ,ze homosexualita je choroba, tak nebudem reagovat na tvoje vycitky a namietky

citácia:

Ty prosíš o citáciu? Mne sa má chcieť a Tebe nie? Stále si mi neodpovedal, dokonca nie si schopný okopírovať celú moju otázku. Najhoršie ale je, že prekrúcaš moje slová. Napíšem Ti moje tvrdenie jednoducho: Homosexuáli sa cítia byť diskriminovaní (ostatne tvrdíš to aj sám a uviedol si k tomu tento zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Heterosexism) a príslušne to prezentujú.

Zahmlievanie, prekrúcanie, dezinterpretácie, dvojaký meter sú tiež prejavom strachu, strachu z Tvojej vlastnej argumentačnej impotencie.
Pôvodne zaslal kaifas - 07 október 2011 : 00:43:29



zda sa ti, ze ak sa niekto citi byt diskriminovany, tak to nutne musi byt ekvivalentom priznaku eventualneho ochorenia?

slusny straw man
Pôvodne zaslal kaifas - 07 október 2011 : 00:43:29



citácia:

Myslím, že každí si všimol, že útočím hlavne na Tvoje argumenty (zatiaľ mi to nijako nesťažuješ). Tebou zmieňovaný citový balast, či dokonca útoky na Tvoju osobu sú buď nepochopením, Tvojim pocitom menejcennosti, či paranojou.

Pôvodne zaslal kaifas - 07 október 2011 : 00:43:29



generalizacia a dalsi strawman

citácia:

Výroky typu "mňa to nezaujíma", "zisti si", "nechce sa mi hľadať odbornú literatúru" sú viac ako nekorektné.
Pôvodne zaslal kaifas - 07 október 2011 : 00:43:29

[/quote]

quote mining plus prekrucanie vyznamu

nie je nic nekorektne na tom, ze ma nezaujimaju niekoho citove vylevy (ani v realnom zivote ma nezaujimaju)

na dalsie tvoje otazky budem reagovat ak po tvojom dokaze toho ,ze homosexualita je ochorenim

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2011 :  01:18:31  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:

vyhrazky na mna neposobia, pretoze je velmi jednoduche ukoncit tuto diskusiu z mojej strany
Pôvodne zaslal guest636 - 07 október 2011 :  07:31:20


Ty si nejaký útlocitný. Ja sa rozhodne nevyhrážam. Ak diskusiu ukončíš nebude to žiadna škoda, lebo zatiaľ si toho napriek množstvu použitých slov veľa nepriniesol a obávam sa, že okrem Tvojho urazeného ega viac ani neuvidíme, ale môžeš ma prekvapiť.
citácia:

http://www.apa.org/about/governance/council/policy/sexual-orientation.aspx
Pôvodne zaslal guest636 - 07 október 2011 :  07:31:20


Dozvedel som sa, že homosexualita nie je choroba, ale nedozvedel som sa, prečo bola zo zoznamu ochorení vyčiarknutá, túto informáciu akosi stále tajíš - nechávaš si eso v rukáve?
citácia:

po prve gilbertov syndrom v spojeni s neonatalnou zltackou moze velmi zhorsit priebeh takej zltacky, a po druhe uvazuje sa o vyradeni gilbertovho syndromu zo zoznamu ochoreni
Pôvodne zaslal guest636 - 07 október 2011 :  07:31:20


Na jednej strane tvrdíš, že môže veľmi zhoršiť novorodeneckú žltačku (neviem čo presne znamená v tomto prípade "veľmi zhoršiť") a zároveň tvrdíš, že sa uvažuje o vyradení daného syndrómu zo zoznamu chorôb (neviem kto o tom uvažuje). Nebije sa to trochu?
Každopádne ako som spomínal (nenamietal si proti tomu, takže predpokladám, že so mnou v tomto bode súhlasíš) množstvo chronických ochorení (vrátane Gilbertovho syndrómu a ďalších už v predchádzajúcich príspevkoch spomínaných) nebráni viesť šťastný a produktívny život... (viď predchádzajúce príspevky). To znamená, že dôvod vyradenia takéhoto stavu zo zoznamu ochorení je iný, ale ktorý to konkrétne je v tomto prípade tu zatiaľ neuvádzaš.
citácia:

quote mining je oblubena taktika takych ako si ty

pretoze nasledne som zadal link na wiki cez ktory sa da dostat k odkazom na odbornu literaturu
Pôvodne zaslal guest636 - 07 október 2011 :  07:31:20


To Ty tu selektívne cituješ, to je Tvoja taktika (ešte sa o tom zmienim nižšie, ak to pochopiteľne opäť nebudeš ignorotvať). Ja na rozdieľ od Teba nevynechávam Tvoje slová (dokonca aj ten spomínaný link som zahrnul do svojej odpovede). Ktorý z 33 odkazov na odbornú literatúru máš na mysli? Apropo, v existencii diskriminácie homosexuálov sa myslím zhodneme, teda ja viem, že o sebe tvrdia, že sú diskriminovaní.
citácia:

ty tvrdis, ze homosexualita je choroba - bremeno dokazu je na tebe
Pôvodne zaslal guest636 - 07 október 2011 :  07:31:20


Môžeš prosím ukázať, kde tvrdím, že homosexualita je choroba? Však ju predsa zo zoznamu vyškrtli, ja sa len pýtam prečo tak učinili. Neviem či sa jedná o vedomé klamstvo z titulu Tvojej argumentačnej mizérie alebo je Tvoj problém iného charakteru.
citácia:

ked budem tvrdit, ze nabozenstvo je infekcia, ktora sa siri z veriacich na povodne implicitne neveriacich, tak budes odo mna ziadat dokaz ty a to by bolo korektne od teba
Pôvodne zaslal guest636 - 07 október 2011 :  07:31:20


Dúfam, že tento Tvoj výrok platí aj na iné Tvoje tvrdenia, nie len na tento konkrétny.
Ak opakovane uvádzaš, že homosexualita neznižuje reprodukčnú schopnosť, môžeš to teda dokázať?
citácia:

homosexualny jedinec nema ziaden problem s rozmnozovanim, narozdiel od napr coveka s downom
Pôvodne zaslal guest636 - 20 september 2011 :  10:18:35


citácia:

uz niekolko krat som napisal ,ze homosexualovi nebrani nic v tom aby mal/mala dieta s opacnym pohlavim
Pôvodne zaslal guest636 - 23 september 2011 :  14:55:14


Už dvakrát si opomenul reagovať na moju pripomienku, vyzývajúcu Ťa k dostatiu si svojich slov, ktorými si sa bol býval oháňal a to, že si viackrát vysvetlil prečo výrok "homosexualita znižuje reprodukčnú schopnosť" nie je pravdivý. Tretíkrát od Teba žiadam (mala by to podľa Tvojich slov byť požiadavka korektná) aby si toto vysvetlenie predložil. Je veľmi úsmevné, no zároveň aj trápne, že pri takejto skutočnosti práve Ty užívaš termín quote mining .
citácia:

isiel som na to nevhodne, tymto ti oznamujem, ze kym TY neprinesies dokaz o tom ,ze homosexualita je choroba, tak nebudem reagovat na tvoje vycitky a namietky
Pôvodne zaslal guest636 - 07 október 2011 :  07:31:20


Ty musíš byť naozaj v koncoch, keď nemieniš dokazovať svoje tvrdenia, kým ja nedokážem tvrdenie ktoré som ani nevyriekol - akurát Ty si ma za jeho tvorcu označil. Toto je tá tvoja korektná diskusia?
citácia:

zda sa ti, ze ak sa niekto citi byt diskriminovany, tak to nutne musi byt ekvivalentom priznaku eventualneho ochorenia?

slusny straw man
Pôvodne zaslal guest636 - 07 október 2011 :  07:31:20


Nikdy som toto, napriek možno Tvojmu prianiu, netvrdil.
citácia:
citácia:

Myslím, že každí si všimol, že útočím hlavne na Tvoje argumenty (zatiaľ mi to nijako nesťažuješ). Tebou zmieňovaný citový balast, či dokonca útoky na Tvoju osobu sú buď nepochopením, Tvojim pocitom menejcennosti, či paranojou.
Pôvodne zaslal kaifas - 07 október 2011 : 00:43:29


generalizacia a dalsi strawman
Pôvodne zaslal guest636 - 07 október 2011 :  07:31:20


Voľakto si čítal logiku - konečne. Bohužiaľ často sa stáva, keď sa naučíme nové veci tak ich vidíme aj tam kde nie sú, prípadne ich užívateľ používa neadekvátne lebo sa ich naučil zle. Neviem, ktorý z týchto prípadov je práve tento Tvoj.
citácia:
citácia:

Výroky typu "mňa to nezaujíma", "zisti si", "nechce sa mi hľadať odbornú literatúru" sú viac ako nekorektné.
Pôvodne zaslal kaifas - 07 október 2011 : 00:43:29



quote mining plus prekrucanie vyznamu

nie je nic nekorektne na tom, ze ma nezaujimaju niekoho citove vylevy (ani v realnom zivote ma nezaujimaju)
Pôvodne zaslal guest636 - 07 október 2011 :  07:31:20


Quote mining plus prekrúcanie významu je hodnotenie Tvojej reakcie? Ja nehovorím, že Ťa nezaujímajú citové výlevy, ja hovorím o tom, že Ťa napr. nezaujímala definícia.
citácia:

definicia podla slovnika slovenskeho jazyka ma vobec nezaujima
Pôvodne zaslal guest636 - 16 september 2011 :  18:57:03


Na margo tých citových výlevov a balastu jedna Tvoja reakcia pre iného diskutéra:
citácia:

myslis si, ze neurazas homosexualov ak o nich opakovane a s plnym vedomim tvrdis, ze su uchylni, defektni a chori?
Pôvodne zaslal guest636 - 23 september 2011 :  11:50:29


Aby si si ušetril čas a neutŕžil hanbu - toto nie je quote mining, jedná sa o odkazy na Tvoje príspevky v tejto diskusii, ktoré sú v plnosti dostupné pre návševníkov tohto fóra.
citácia:

na dalsie tvoje otazky budem reagovat ak po tvojom dokaze toho ,ze homosexualita je ochorenim
Pôvodne zaslal guest636 - 07 október 2011 :  07:31:20


K tomuto som sa už vyjadroval. Nič také som netvrdil, nič také nemusím dokazovať, tak ako Ty nemusíš dokazovať neexistenciu Boha, či nesprávnosť teórie inteligentného dizajnu .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2011 :  07:06:11  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Guest nevyužíva čisté praktiky teda manipuluje. To znamena že nemá ako dokázať svoje tvrdenia ci svoje argumenty ad hominem.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2011 :  07:25:46  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Dozvedel som sa, že homosexualita nie je choroba, ale nedozvedel som sa, prečo bola zo zoznamu ochorení vyčiarknutá...
Pôvodne zaslal kaifas - 09 október 2011 : 01:18:31



pretoze bola zavedena do zoznamu bez rozsiahlejsieho vyskumu a na zaklade predsudkov

citácia:

Každopádne ako som spomínal (nenamietal si proti tomu, takže predpokladám, že so mnou v tomto bode súhlasíš) množstvo chronických ochorení (vrátane Gilbertovho syndrómu a ďalších už v predchádzajúcich príspevkoch spomínaných)...
Pôvodne zaslal kaifas - 09 október 2011 : 01:18:31



nespominam si na ziadne dalsie okrem toho gilbertovho syndromu, mohol by si spomenut este aspon tri dalsie?

citácia:

Apropo, v existencii diskriminácie homosexuálov sa myslím zhodneme, teda ja viem, že o sebe tvrdia, že sú diskriminovaní.
Pôvodne zaslal kaifas - 09 október 2011 : 01:18:31



to ale neznamena, ze je to priznak ich udajnej choroby

citácia:

Môžeš prosím ukázať, kde tvrdím, že homosexualita je choroba? Však ju predsa zo zoznamu vyškrtli, ja sa len pýtam prečo tak učinili.
Pôvodne zaslal kaifas - 09 október 2011 : 01:18:31



"Ak opakovane homosexuáli majú potrebu poukazovať na netoleranciu spoločnosti, ktorú pociťujú kvôli svojej orientácii, tak minimálne v tomto im ich orientácia škodí."

tvoje vlastne slova, z nich usudzujem, ze povazujes potrebu poukazovat na netoleranciu za nieco skodlive, samozrejme mozem sa mylit, vysvetli teda ako bol tento tvoj prispevok mysleny

citácia:

Ak opakovane uvádzaš, že homosexualita neznižuje reprodukčnú schopnosť, môžeš to teda dokázať?
Pôvodne zaslal kaifas - 09 október 2011 : 01:18:31



dokazuje sa pozitivny vyrok, cize ty musis dokazat, ze homosexualita znizuje plodnost; clanok, kotry si linkol, to spomina iba raz a nevysvetluje preco je to tak, v podstate v tom clanku je to pouzite ako axioma

citácia:

Voľakto si čítal logiku - konečne. Bohužiaľ často sa stáva, keď sa naučíme nové veci tak ich vidíme aj tam kde nie sú, prípadne ich užívateľ používa neadekvátne lebo sa ich naučil zle. Neviem, ktorý z týchto prípadov je práve tento Tvoj.
Pôvodne zaslal kaifas - 07 október 2011 : 00:43:29



rozhodne mozem bezpecne tvrdit, ze argumentum ad hominem a strawmanov pouzivas pravidelne.

"Ty si nejaky utlocitny"

"...a obávam sa, že okrem Tvojho urazeného ega viac ani neuvidíme..."

"...nechavas si eso v rukave?"

"Ty musíš byť naozaj v koncoch..."

"Tebou zmieňovaný citový balast, či dokonca útoky na Tvoju osobu sú buď nepochopením, Tvojim pocitom menejcennosti, či paranojou."

...

citácia:

K tomuto som sa už vyjadroval. Nič také som netvrdil, nič také nemusím dokazovať, tak ako Ty nemusíš dokazovať neexistenciu Boha, či nesprávnosť teórie inteligentného dizajnu.

Pôvodne zaslal kaifas - 09 október 2011 :  01:18:31



kedze nepovazujes (netvrdis) homosexualitu za ochorenie, tak nie je potrebne pokracovat v tejto diskusii

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Ako pokracuje forum pavel? Téma Next Topic: chatrč  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06