Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Citat len dokumenty po II.VK?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prva papezska exhortacia Evangelii Gaudium Téma Next Topic: svatokradeze
Strana: z 4

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2013 :  13:55:48  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nasla som nieco tu
http://frauellie.wordpress.com/2011/03/15/comu-skutocne-veria-katolici-52-odpovedi-na-bezne-mylne-predstavy/


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2013 :  14:41:23  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Áno, je to tam bod 4 (inak katolíci sa nedržia dnes ani toho čo tam je) ale nič o tom, kto to povedal.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2013 :  20:34:46  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
mne to pride, ze su to nejake tvrdenia, ktore pocul od ludi ten autor knihy a vyjadril s k nim

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2013 :  15:20:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
II. vatikánsky koncil bol natoľko prevratný, že dnes už je stratou času čítať knihy a dokumenty vydané pred ním

Tento názor odporuje samotnému II. vatikánskemu koncilu. Stačí si pozrieť poznámky v koncilových dokumentoch - sú plné odvolávok na staroveké a stredoveké písomnosti. Uvedomte si, že aj samotná Biblia je staroveký dokument a určite ju kvôli tomu nevypustíme zo zoznamu našej literatúry.
suhlas: Cirkev je len jedna a to aj pred aj po koncile
umelo ju delit na pred a po je blbost

to iste ale inymi slovami:
citácia:
"Pro katolíka není možné rozhodnout se pro II. Vaticanum a proti Tridentinu a I. Vaticanu. Kdo přijímá II. Vaticanum,...ten zároveň přijímá celou závaznou tradici katolické církve... To platí, alespoň v extrémních formách, pro tzv. progresismus. Stejně tak je nemožné se rozhodnout pro Tridentinum a I. Vaticanum, avšak proti II. Vaticanu. Kdo odmítá II. Vaticanum, popírá autoritu, ze které vycházely i oba předcházející koncily, a odrthává je tak od jejich vlastního základu. To platí, opět v jeho extrémních formách, pro tzv. tradicionalismus."



citácia:
Lenze potom nam absentuje c i r k e v u c i a c a .... a potom kto je alebo kto sa stane touto cirkvou uciacou??? kazdy sam? Alebo vystupi nejaky sam za seba ustanovany "ucitel cirkvi" a bude katolikov ucit co je in??? mudre knihy minulych storoci, ktore su aj kvalitne, ale nejsu chranene neomylnostou? Kto si urci co budem citat a co nie? comu verit a comu neverit??? ja sam?
no a su aj taki co uz rovno dospeli k zaveru ze papezovia po 2 vat. koncile su falosni. ale to je ta ultra vetva...

katechizmus jasne hovori kto je papez, kto neomylne uci, a kto je chraneny pred bludom.... a co ani peklo nepremoze.



citácia:
Podobne je to aj s autoritou 2VK. Tento koncil nebol neomylný a preto v ňom je teoreticky (a ja si myslím, že aj prakticky) možné nájsť niečo, čo odporuje učeniu Cirkvi, poprípade niečo, čo bolo Cirkvou priamo odsúdené. Takéto niečo katolík, ktorý vie, že to bolo odsúdené uposlúchnuť nesmie, pretože práve v tomto by prejavil neposlušnosť.
Koncil ako taky je neomylny (opacne tvrdenie je nezmysel a nepravda)
2VK len hovori ze je pastoracny teda prednostne sa nezameriava na otazky vierouky, ale otazky pastoracie, ale ked sa vyjadruje k vierouke tak uci neomylne uz tym samym faktom ze je to celocirkevny koncil potvrdeny papezom



citácia:
katolici, ktori sa deklaruju za pravovernych, lebo II. VK (hoci casto ani nevedia, co ten koncil vlastne vytvoril), urazaju tych, ktori si dovolia poukazat na to zle, co sa deje v tejto dnesnej Cirkvi (a ze je toho pozehnane) a oznacuju ich za schizmatikov.

myslim si ze nevadi ked niekto poukaze na chyby ale casto tzv tradicni poukazuju na formalne chyby a zamienky a ktirizuje vonkajsie nepodstatne veci namiesto toho aby isli do hlbky a do podstaty veci
je tu velka podobnost s obrazoboreckym hnutim ....
tiez vinu na vojenske neuspechy hodili na obrazy svatych


.


Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2013 :  15:26:58  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
misojogi ja nijaký ii vk koncil nepoznám. Ale pripomeň mi ho ak tam zaznelo- kto tomu neverí anathema sit... ak to tam náhodou nezaznelo tak platí to povedané o dokumentoch odtiaľ, ktoré sú:

citácia:
a.) nudne

b.) viaczmyselne

c.) nedolezite pre spasu

d.) plytvanim zdrojmi zivotneho prostredia, co podla Benedikta 16. je tazkym hriechom

e.) diablovym znamenim, lebo namiesto spajania rozdeluju

f.) nedodrziavane samotnymi ich obhajcami

g.) brainwashingom pre nezorientovanych

h.) blasfemickym prekracovanim druheho prikazania Dekalogu

i.) jedinou kartou, ktorou takzvani katolici dokazu hrat a vytahovat ju vhod i nevhod

j.) vybornym prostriedkom na logicke a semioticke cvicenia v obore "Ako sa robi profesionalna demagogia"

k.) odpovedou na zaspatost opravdivych katolikov, ktori ich vznik dopustili svojou necinnostou

l.) vysavacom odpadlych ci nezorientovania chtivych katolikov spomedzi tych, ktori sa z milosti Bozej zobudili alebo sa narodili v obdobi po ich vzniku

m.) su nedotknutelne. Kto na ne co i len krivo pozrie, riskuje nadrieknutie o odpadlictve i slaboduchosti

n.) su donekonecna omielatelne len ich vyznavacmi. Ked ich nekatolicke efekty spomenie viackrat za sebou ich neklanac, opozicia ho nadriekne z trapneho opakovania


a dalo by sa pridávať, pokiaľ sa neminie celá abeceda.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2013 :  15:32:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
Tornero napisal:
citácia:
tak odpoviem sam za tradicionalistov tohto fora ...

Sucasna KC je v schizme, lebo sa drzi omylneho koncilu ktory nieje pokracovatelom kontiunity.
Cize kludne mozno povedat ze papez + biskupi su schizmatici, a mozno aj heretici. a ti katolici ktorych stoja za terajsou cirkvou nie su katolici .. ale tvz. katolici, ktori sa tak deklaruju.

toto je postoj tradicionalistov. ktori vam pre svoju zbabelost nejsu ochotni povedat do oci, ale vselijakymi kluckamy, omackamy, dokonca aj obvinovanim, vyvolavanim pocitmi viny, a inymi manipulacnymi praktikami chcu nanutit aby ste to prijali a vlastne tak podkopavali jednotu KC. Toto repzrezentuju admin a spol. tohto webu.

takze doplnim. Na jednotu KC su utoky vedene zvnutra to su tvz. tradicionalisti, to je ako rakovinovy zhubny nador, zakerny ktory chce napadnut vsetky zive bunky a dalsi dravi vlci ktori sa vydavaju za tvz. katolikov v roznych podobach. tito tvz katolici ktori o sebe to tvrdia su medzi nami. a treba ich rozpoznat.
Spoznate ich tak ze na jednoduche otazky odpovedaju otazkamy a a zenu vas do kuta.

a zvonka to su protestanti a sekularizovany svet.

tolko mojich postrehov :) zatial co som pochopil. No je mozno ze sa mylim, kedze nikdy som nedostal jednoznacne odpovede, a ja som vystaveny tomu ze si zaver musim urobit sam o tvz. katolickych tradicionalistoch ktorí sami sebe urcuju co je v sulade s KC, osobuju si tak pravo sudit papeza

v podstate dost vystizne napisane nielen moje dojmy
prial by som si to aby to bolo inak ...


citácia:
Tradicia je iba jedna. Tak ako Bibliu vyklada Cirkev, jedine ona moze vykladat aj Tradiciu.
Ak my mame odklepavat Cirkvi uciacej, co je a čo neni v sulade s Tradiciou, načo je nam potom Cirkev učiaca ak mame mat posledne slovo my, laici.
ved laici su viac ako papez to si nevedel?
:-D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD



citácia:
Vsimnite si kolko skupin uz vyprodukoval tradizionaliszmus... Vsetci sa na Tradiciu dovolavaju, ale prezentuju sa roznymi vykladmi. Co maju tito spolocne s protestantmi je, ze nevedia sklopit usi a prijat pravdu, taka aka je iba jedna vykladana Cirkevnym magisteriom. Ale nato nemaju pre svoju pychu, a neposlusnost. Radsej sa dovolavaju vlastneho rozumu, vlastnych vykladov, hovoria ze premyslaju, no predsa sa stiepia a zakladaju su rozne komunity kde sa mozu potlapkavat po pleci a utvrdzovat sa vo svojich interpretaciach.



citácia:
Preto aj katechizmus hovori o poslusnosti, presne definuje kto ma ucit, a kto pocuvat, kto ma posledne slovo. Ak to mam byt ja, alebo tradizionalisti(to by som chcel vediet ktori?) nepotrebujem Cirkev učiacu, lebo sam sebe podla vlastneho rozumu odklepnem co mi sedi a co nie.

skvele!!!

citácia:
ze Cirkev zvola koncil, a my sme nejakymi sudcami tohto koncilu, ktori hovoria toto ano, a toto nie, toto je blud, toto mozno, ale este neviem. toto vobec nie .... a tak vznikaju rozne skupiny ktore rozne interpretuju,
laici maju pravo posudzovat a odsudzovat aj koncil, lebo su predsa viac ako obycajni biskupi a kardinali
:-D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

.

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2013 :  15:40:03  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
misojogi, takže nemáš, a tak platí presne to čo som napísal. A časom budem pridávať dôvody pre to, aby sa katolík nezaoberal tými konfúznymi zdrapmi ktoré ten "koncil" vyprodukoval.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 25 december 2013 :  08:11:38  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Tak sa zdá že nielen Biblia, ale ani k cirkevné dokumenty sa nezaobídu bez vysvetliviek k ich správnemu pochopeniu. Výklad by aj bol, len tuším postrádame chápajúcich čitateľov.
Koncil nechcel vieru zosvetštiť, ale aktualizovať.

Článok o tom, čo majú spoločné tzv. tradicionalisti s liberálmi
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=17498

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2014 :  23:29:17  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
Sledujem nejaká nová móda - Každý sam seba považuje za správneho katolíka a toho druhého považuje za nesprávneho, alebo rovno žiadneho.

Ste si istí, že to je naozaj to, čo chcel od vás Ježiš?


Prečo sa správate tak divne? Tak máme rozdielne názory, no a?

Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  05:22:06  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Máš pravdu, je to hanba keď sa kresťania nesprávajú k sebe ako bratia a majú rozdielne názory. Ale odjakživa platí že katolík je ten čo dôveruje pápežovi a miluje RKC.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Prva papezska exhortacia Evangelii Gaudium Téma Next Topic: svatokradeze  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06