Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Štúdia o celibáte
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Hodnota práce Téma Next Topic: boh je verný svojím zasľúbeniam  

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 september 2011 :  18:21:51  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Odporúčam štúdiu O církevním celibátuod Alfonsa M. Sticklera. Narazil som na túto štúdiu až dnes, ale veľmi sa mi páčila a bolo to asi najlepšie spracovanie problematiky záväznosti celibátu pre diakonov, kňazov a biskupov, aké som čítal. Môžete si to stiahnuť zo stránok Českej biskupskej konferencie pod č. 33:
http://www.cirkev.cz/cirkev-ve-svete/dokumenty/fialova-rada/?cmd...id...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora 

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 12 september 2011 :  15:34:39  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
V štúdii sa okrem iného uvádza, že ak bol za diakona/kňaza/biskupa vysvätený ženatý muž, tak sa od neho požadovalo, aby svoje manželstvo nekonzumoval a neplodil ďalšie deti. Dokonca mali žiť oddelene od svojich manželiek. Dnes máme tzv. trvalých diakonov, ktorí môžu byť ženatí - ale požaduje sa od nich, aby sa zriekli týchto manželských povinností? Ja som nikde takú požiadavku nenašiel.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Hodnota práce Téma Next Topic: boh je verný svojím zasľúbeniam  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06