Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Blasfemie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Tridentska svätá omša v Prešove Téma Next Topic: odpustky
Strana: z 2

Renda

Stav: offline

Odoslaný - 09 september 2011 :  13:44:26  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
http://traditioninaction.org/RevolutionPhotos/ChurchRevIndex.htm jak se bavili naši mládežníci v Madridu

Renda

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora 

janka

Odoslaný - 09 september 2011 :  21:45:11  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
stacilo dat odkaz na TKKBS, aj tam sa najde hojne fotiek, ktore dvihaju tlak...tento zdroj, co ste uviedol je pre vacsinu katolikov tu na fore ukazujuci len to zle a nic dobre...
len je zvlastne, ze nic nevhodneho nepodabala vacsina ani na TKKBS...mne napr. furt nejdu do hlavy tie zastavenia Krizovej cesty, ktora bola na Stretnuti mladeze...o tzv. katechezach ani nehovorim...

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 10 september 2011 :  01:37:13  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Janka, hladala som tie zastavenia, no nepodarilo sa mi ich najst.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Odoslaný - 11 september 2011 :  00:18:19  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
citácia:
stacilo dat odkaz na TKKBS, aj tam sa najde hojne fotiek, ktore dvihaju tlak...tento zdroj, co ste uviedol je pre vacsinu katolikov tu na fore ukazujuci len to zle a nic dobre...
len je zvlastne, ze nic nevhodneho nepodabala vacsina ani na TKKBS...mne napr. furt nejdu do hlavy tie zastavenia Krizovej cesty, ktora bola na Stretnuti mladeze...o tzv. katechezach ani nehovorim...

Pôvodne zaslal janka - 09 september 2011 :  21:45:11

čo máš proti tým zastaveniam? a čo proti tým fotkám?
odporúčam navštíviť kardiológa, ak človeku bezdôvodne stúpa tlak, môže v tom niečo byť ;)

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Odoslaný - 11 september 2011 :  09:00:19  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
dlho som tu nebol, ale k tomu sa vyjadriim

taktiez nevidim nic zle na tych fotkach.... su to ''momentky'' tak ako aj pouzivaju napr jehovisti vytrhnute citaty z sv pisma.

neda sa podla toho uzavriet nazor, ak nepoznas ako to je cele.

??

nieje tam nic zle, ale predsa ak bi to niekoho aj poburovalo, tak teraz to nieje vina Papeza, ci predstavenych, ale ludi ktori tak konaju..ked im je teplo tak sa vyzliekaju,..ak bi to urobili na plazi tak je to normalne, ak bi to urobili na plazi krestania tak to uz nie?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 11 september 2011 :  13:56:16  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ak by to urobili na plazi, je to (relativne, lebo aj vyzliekanie na plazi musi mat istu mieru) v poriadku, ak to urobili na duchovnom programe je otazne, co bolo obsahom takehoto programu.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12026  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 11 september 2011 :  15:22:19  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
...mne napr. furt nejdu do hlavy tie zastavenia Krizovej cesty, ktora bola na Stretnuti mladeze...o tzv. katechezach ani nehovorim...

Pôvodne zaslal janka - 09 september 2011 :  21:45:11

Janka, čo sa vám na tých zastaveniach nepáči?? V kostoloch máme obrazy, tam boli namiesto obrazov sochy. Ide o také autentické zobrazenie krížovej cesty, ale nie na obraze, ale sú tam sochy..

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Odoslaný - 11 september 2011 :  16:37:14  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Mato, a okdial mate istotu ze tie fotky boli odfotene prave na programe?.. co ked mali neaku pauzu, rozchod, ci volny cas?

ludia su vseliaki..aje mozne ze tam neboli len veriaci ludia, ale tiez aj neveriaci.. isli tam povedzme aspon ako na vylet s ich veriacimi ppriatelmji, alebo len tak.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Odoslaný - 11 september 2011 :  16:47:13  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
Něco jiného je vysleční na pláži a něco jiného na veřejnosti, zvláště při duchovním programu. I při vedru můžem být slušně oblečení. Na odkazu není jen SDM ale i jiné daleko horší fotky.

Renda

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Odoslaný - 11 september 2011 :  16:48:51  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
Ono něco podobného se dá vysledovat i při diecezních setkáních, nebo v Czenstochové.

Renda

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 14 september 2011 :  13:22:27  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal Lucia - 10 september 2011 :  01:37:13

tu su tie zastavenia

http://foto.tkkbs.sk/viewer.php?albid=4417&stage=3

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 14 september 2011 :  13:28:09  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
[
čo máš proti tým zastaveniam? a čo proti tým fotkám?
odporúčam navštíviť kardiológa, ak človeku bezdôvodne stúpa tlak, môže v tom niečo byť ;)

Pôvodne zaslal mon - 11 september 2011 :  00:18:19

dakujem za pokus o pobavenie, aale pre mna su toto dolezite veci, neviedim tu priestor na vtipkovanie
proti samotnym fotkam nemam nic, su to fotky...skor co je na nich...nechapem
preto prosim nejakeho katolika, aby mi vysvetlil jednotlive zastavenia tejto Krizovej cesty, pomenoval mi ich...nejde o ich umelecke stvarnenie, aj ked podla mna velmi nevkusne a to som pouzila slabe slovo

Lucia

Odoslaný - 14 september 2011 :  15:16:23  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal Lucia - 10 september 2011 :  01:37:13

tu su tie zastavenia

http://foto.tkkbs.sk/viewer.php?albid=4417&stage=3

Pôvodne zaslal janka - 14 september 2011 :  13:22:27

dakujem

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 14 september 2011 :  15:28:52  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

dakujem za pokus o pobavenie, aale pre mna su toto dolezite veci, neviedim tu priestor na vtipkovanie
proti samotnym fotkam nemam nic, su to fotky...skor co je na nich...nechapem
preto prosim nejakeho katolika, aby mi vysvetlil jednotlive zastavenia tejto Krizovej cesty, pomenoval mi ich...nejde o ich umelecke stvarnenie, aj ked podla mna velmi nevkusne a to som pouzila slabe slovo

Pôvodne zaslal janka - 14 september 2011 :  13:28:09

Janka - tu nejde o vtipkovanie, ale o to, že asi máme proste iný vkus.. mne sa tá krížová cesta velmi páči... Musel to byť šikovný sochár, veľmi autentické zobrazenie krížovej cesty.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Odoslaný - 14 september 2011 :  19:50:44  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Tiez nevidim nic zle na tej krizovej ceste. nahodou je celkom dobry umelec ten kto to vytvoril .je velmi takze vyrobit postavy

janka

Odoslaný - 14 september 2011 :  20:23:19  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
1. ZASTAVENIE
PÁNA JEŽIŠA ODSÚDILI NA SMRŤ

2. ZASTAVENIE
PÁN JEŽIŠ BERIE KRÍŽ NA SVOJE PLECIA

3. ZASTAVENIE
PÁN JEŽIŠ PADÁ PRVÝ RAZ POD KRÍŽOM

4. ZASTAVENIE
PÁN JEŽIŠ STRETÁ SVOJU MATKU

5. ZASTAVENIE
ŠIMON CYRENEJSKÝ POMÁHA PÁNU JEŽIŠOVI NIESŤ KRÍŽ

6. ZASTAVENIE
VERONIKA PODÁVA PÁNU JEŽIŠOVI RUČNÍK

7. ZASTAVENIE
PÁN JEŽIŠ PADÁ DRUHÝ RAZ POD KRÍŽOM

8. ZASTAVENIE
PÁN JEŽIŠ NAPOMÍNA PLAČÚCE ŽENY

9. ZASTAVENIE
PÁN JEŽIŠ PADÁ TRETÍ RAZ POD KRÍŽOM

10. ZASTAVENIE
PÁNA JEŽIŠA VYZLIEKAJÚ ZO ŠIAT

11. ZASTAVENIE
PÁNA JEŽIŠA PRIBÍJAJÚ NA KRÍŽ

12. ZASTAVENIE
PÁN JEŽIŠ NA KRÍŽI ZOMIERA

13. ZASTAVENIE
PÁNA JEŽIŠA SNÍMAJÚ Z KRÍŽA

14. ZASTAVENIE
PÁNA JEŽIŠA POCHOVÁVAJÚ

toto su klasicke zastavenia Krizovej cesty...kedze vsetci zrejme chapu Krizovu cestu v Madride, len ja nie a zda sa vsetkym chapajucim zbytocne mi to vysvetlovat, z nejakeho dovodu, hladala som sama

http://madrid2011.signaly.cz/1104/biblicka-krizova-cesta
na tejto stranke su uvedene Zastavenia, o ktorych sa uvazovalo...teda neviem, ci to naozaj bolo aj realizovane, ale pasuju na tie obrazky z TKKBS viac, ako tie z tej "klasickej"

1. Spiknutí proti Ježíšovi (Mt 26,1-5)
2. Jidášova zrada (Mt 26,14-16)
3. Pomazání v Betánii (Mt 26,6-13)
4. Poslední večeře (Mt 26,17-29)
5. Rozloučení s apoštoly (Mt 26,30-46)
6. Zatčení Ježíše (Mt 26,47-56)
7. Ježíš před veleradou (Mt 26,57-68)
8. Zapření Petrovo (Mt 26,69-75)
9. Ježíš odsouzen, Jidášova smrt (Mt 27,1-10)
10. Ježíš před Pilátem (Mt 27,11-25)
11. Bičování a trním korunování (Mt 27,26-31)
12. Ukřižování a výsměch (Mt 27,32-44)
13. Ježíšova smrt (Mt 27,45-56); Ježíš pohřben (Mt 27,57-66)
14. Ježíš vstal z mrtvých (Mt 28,1-8)

co ma dalej zaraza, je 13. zastavenie...podla mna to najdolezitejsie(smrt Pana Jezisa) je spojena s inym tajomstvom krizovej cesty...akoby to bolo nieco obycajne, normalne, povinnost Pana Jezisa voci nam, nezasluhujuce si vynimocnu uctu...ale to je dnes normalne, Pan Jezis sa berie ako kamos, najlepsi priatel, ktory nas tak miluje, ze nema na nas ziadne naroky a uz sa len tesi kedy budeme navzdy s nim v nebi, preto sa neda ani ocakavat, ze by sme sa inde ako do neba dostali
a naco spominat na Velky piatok, ked si mozeme spomenut pomaly na cely zivot Pana Jezisa, vsak vlastne cely jeho zivot tu na zemi bol Krizovou cestou...ac o ludia ho stale zradzaju, tak je este aj dnesok a buducnost jeho Krizovou cestou!...Krizova cesta nie je o nas, ale o Panovi Jezisovi!!

janka

Odoslaný - 14 september 2011 :  21:46:15  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
tak som nasla skutocne zastavenia Krizovej cesty na SDM2011
http://madrid2011.signaly.cz/1104/700-metru-kristova-utrpeni-v

neviem, ci som to dobre pochopila, ale v Spanielsku maju normalne taketo zastavenia?
tie co su u nas, nie su rovnake po celom svete uz starocia?...ci ako to je?

mon

Odoslaný - 15 september 2011 :  13:00:47  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
citácia:
tak som nasla skutocne zastavenia Krizovej cesty na SDM2011
http://madrid2011.signaly.cz/1104/700-metru-kristova-utrpeni-v

neviem, ci som to dobre pochopila, ale v Spanielsku maju normalne taketo zastavenia?
tie co su u nas, nie su rovnake po celom svete uz starocia?...ci ako to je?

Pôvodne zaslal janka - 14 september 2011 :  21:46:15

existujú rôzne krížové cesty, napr my sme sa v našej farnosti modlili tento rok krížovú cestu osôb - kde pri každom zastavení sme sa zamýšľali nad jednou postavou z krížovej cesty.. čo je na tom zlé?

ešte k tým foto - čo presne vám vadí? že sú v plavkách? viete, koľko hodín strávili mladí na tom letisku? na betóne, kde pieklo slnko? ľudí tam aj striekali vodou, tak čo je na tom, že mali na sebe len plavky? kde máte napísané, že tam boli takto aj cez omšu? a keby aj sa našli takí, čo priebeh omše ignorovali a zabávali sa - tak to boli výnimky. tak isto môžem sfotiť v kostole bezdomovca na veľkonočnú vigíliu a dať tam titulok - "takto si katolíci pripomínajú tajomstvo svojej spásy".
Janka, neposudzujte, keď ste tam neboli a nevideli na vlastné oči.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Odoslaný - 15 september 2011 :  13:34:41  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
ja len doplnim ze existuje aj napriklad krizova cesta svetla, alebo cesta svetla, ktora ma 14 zastaveni, ale od Nanebovstupenia Jezisa az po zoslanie Ducha Svateho.

( osobny nazor : niektory to tu prilis prehanate, toto forum namiesto toho aby sluzilo ludom na dobre, tak sa tu vytvaraju a rozoberaju temy, kde je prezentovane zlo,ohovaranie a podobne...)

MartinQo

Odoslaný - 15 september 2011 :  13:35:44  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
* Zmrtvychvstania

janka

Odoslaný - 15 september 2011 :  20:21:13  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

existujú rôzne krížové cesty, napr my sme sa v našej farnosti modlili tento rok krížovú cestu osôb - kde pri každom zastavení sme sa zamýšľali nad jednou postavou z krížovej cesty.. čo je na tom zlé?

ešte k tým foto - čo presne vám vadí? že sú v plavkách? viete, koľko hodín strávili mladí na tom letisku? na betóne, kde pieklo slnko? ľudí tam aj striekali vodou, tak čo je na tom, že mali na sebe len plavky? kde máte napísané, že tam boli takto aj cez omšu? a keby aj sa našli takí, čo priebeh omše ignorovali a zabávali sa - tak to boli výnimky. tak isto môžem sfotiť v kostole bezdomovca na veľkonočnú vigíliu a dať tam titulok - "takto si katolíci pripomínajú tajomstvo svojej spásy".

Pôvodne zaslal mon - 15 september 2011 :  13:00:47

ano, su rozne Krizove cesty...ak je komentar katolicky a dodrzane zastavenia nevadi mi nic...asi by bolo dobre definovat, co to Krizova cesta je, lebo pomaly ju uz len zdialky pripomina len zvolanie: "Klaniame sa Ti Kriste a dobrorečíme Ti.", z ktoreho je aj tak uz polovica vynechana, podobne ako z:"Ukrižovaný Ježiš zmiluj sa nad nami."
http://www.modlitba.sk/htm/poboznosti/kriz_ces/kriz_58.htm

definicie, vysvetlenia, som sa ani od vas nedockala, rovnako ako od MartinQo-a...ale zas len same, a co sa vam nepaci, co posudzujete...nepodudzujem, pytam sa!...pisem, ako to vidim ja, ale ziadny argument od nikoho neprichadza, len som odbita, ze posudzujem

k tym fotkam...obhajujte si ich kolko chcete...ja som uviedla zdroj TKKBS a tam sa mi nepacilo konkretne:
-skupinka veriacej mladeze sa nemodlila vobec po "katolicky"
- z Chramu Bozieho sa urobila sala zabavy, Kriz sluzil ako drziak na "vyzdobu" kostola
- sv. Otec daval pozehnanie Eucharistiou holymi rukami

jaaj, ale kto som ja, ze zas len posudzujem a odsudzujem...treba zavriet oci, vypnut mozog-tak ma vyzerat asi spravny krestan-katolik!

MartinQo

Odoslaný - 15 september 2011 :  21:13:05  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Ja som teraz nehovoril jedine o tebe, i ked je pravda ze sa pitas v tejto teme na otazky

nie samozrejme netreba byt teraz taky ze zavries oci a vsetko ''prehltnes'', ja som to dal do zatvorky... ako moj pohlaad na CELE forum .to je len moj subjektivny nazor

a jja ti neviem podat definicie alebo vysvetleniia,ohladom tohto,ale to co viem tak odpoviem

Lucia

Odoslaný - 15 september 2011 :  21:53:08  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
...ja len nechapem, preco nas Pan Boh, obdaroval rozumom ....clovek ked ho pouzije tak ho bratia - katolici obvinia z ohovarania, prehanania, a z mnohych inych neresti...

Poucenie:
Podmienkou koexistencie jedinca druhu Homo sapiens a spoločenstva druhu Canis lupus je zjednotenie akustickej sústavy.
(Kto chce s vlkmi byť, musí s nimi vyť.)

mortinia

Odoslaný - 15 september 2011 :  22:27:54  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

ano, su rozne Krizove cesty...ak je komentar katolicky a dodrzane zastavenia nevadi mi nic...asi by bolo dobre definovat, co to Krizova cesta je, lebo pomaly ju uz len zdialky pripomina len zvolanie: "Klaniame sa Ti Kriste a dobrorečíme Ti.", z ktoreho je aj tak uz polovica vynechana, podobne ako z:"Ukrižovaný Ježiš zmiluj sa nad nami."

definicie, vysvetlenia, som sa ani od vas nedockala, rovnako ako od MartinQo-a...ale zas len same, a co sa vam nepaci, co posudzujete...nepodudzujem, pytam sa!...pisem, ako to vidim ja, ale ziadny argument od nikoho neprichadza, len som odbita, ze posudzujem

k tym fotkam...obhajujte si ich kolko chcete...ja som uviedla zdroj TKKBS a tam sa mi nepacilo konkretne:
- z Chramu Bozieho sa urobila sala zabavy, Kriz sluzil ako drziak na "vyzdobu" kostola

jaaj, ale kto som ja, ze zas len posudzujem a odsudzujem...treba zavriet oci, vypnut mozog-tak ma vyzerat asi spravny krestan-katolik!

Pôvodne zaslal janka - 15 september 2011 :  20:21:13

Janka, ja som ešte stale nepochopila, ako sa tu davaju prilohy vo forme scanu alebo fotky.. hmm.. a vlastne ani si nie som istá, načo sa to vlastne pýtate.. ale sfotila som si niečo z takej knižočky "Kržová cesta nášho pána Ježiša Krista", kt. vydala v r. 1982 Slovenská liturgická komisia (Mons. Feranec a Mons. Pásztor), tak ak by ste mali záujem, do PM mi môžte napísať vasu mailovú adresu a ja vam to poslem vo forme prílohy, ale nie tu, lebo tu to proste dať fakt neviem..

mon

Odoslaný - 18 september 2011 :  22:32:33  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal mon - 15 september 2011 :  13:00:47

Pôvodne zaslal janka - 15 september 2011 :  20:21:13

Ja teda mozog používam a oči takisto :)

Prečo z tých zvolaní na začiatku a konci jednotlivých zastavení je polovica? Žeby preto, lebo ten text slúži ak podklad pre toho, kto ho číta a zúčastnení ľudia vedia, čo majú na zvolanie odpovedať?

Z fotiek zastavení KC na vás kričal aj komentár? Čo je na tom vyobrazení nekatolícke? To ste ešte tiež nepovedali.

Na ktorej fotke sa "katolíci nemodlia po katolícky"? Čo to je vlastne katolícky spôsob modlitby?

Výzdoba v kostole - môj mozog a oči mi vravia, že tá výzdoba niečo symbolizuje, to, že je spojená s krížom má v sebe význam. Nechápem, jaký problém.

A požehnanie Eucharistiou holými rukami - na toto je nejaký príkaz typu "ak to nerobíš, nie si katolík"? To, že pápež chytil monštranciu holými rukami nehovorí zase nič jeho o neúcte k Eucharistii.

janka

Odoslaný - 19 september 2011 :  20:56:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Ja teda mozog používam a oči takisto :)
Pôvodne zaslal mon - 18 september 2011 : 22:32:33

tak by to malo byt
citácia:

Prečo z tých zvolaní na začiatku a konci jednotlivých zastavení je polovica? Žeby preto, lebo ten text slúži ak podklad pre toho, kto ho číta a zúčastnení ľudia vedia, čo majú na zvolanie odpovedať?

aj to moze byt vysvetlenie
a takto to potom vyzera v skutocnosti: http://watww.gloria.tv/?media=186774
absolutne ziadne zvolania!
citácia:

Z fotiek zastavení KC na vás kričal aj komentár? Čo je na tom vyobrazení nekatolícke? To ste ešte tiež nepovedali.

zastavenia su nekatolicke
citácia:

Na ktorej fotke sa "katolíci nemodlia po katolícky"? Čo to je vlastne katolícky spôsob modlitby?

je to medzi tymi fotkami na TKKBS...katolikovi vypichne oci, lebo vie, ako sa katolik nemodli
citácia:

Výzdoba v kostole - môj mozog a oči mi vravia, že tá výzdoba niečo symbolizuje, to, že je spojená s krížom má v sebe význam. Nechápem, jaký problém.

v tom je problem, ze kriz sluzi ako vesiak
v KN je tiez foto s vesiakom, okrem toho obetny stol sluzi ako opierka na barly...ked uz toto je v poriadku, tak neviem
citácia:

A požehnanie Eucharistiou holými rukami - na toto je nejaký príkaz typu "ak to nerobíš, nie si katolík"? To, že pápež chytil monštranciu holými rukami nehovorí zase nič jeho o neúcte k Eucharistii.
Pôvodne zaslal mon - 18 september 2011 :  22:32:33

ked uz papez nevie, co sa ma/musi, kto potom?
potom napr. vy usudzujete, ze sa to nemusi a to nemusite byt jedina
pekny priklad toho, ako velmi sa autority maju snazit konat, ako treba, lebo tym len uvadzaju zvereny lud do zmatkov

Strana: z 2 Previous Topic: Tridentska svätá omša v Prešove Téma Next Topic: odpustky  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06