Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 významná rola otca v rodine
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ozaj je to také zlé s RKC v Europe? Téma Next Topic: Krestan a neplodnost
Strana: z 2

janka

Stav: offline

Odoslaný - 03 september 2011 :  20:14:49  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Koho vyrušuju deti nech ide na omšu kde nie je vela deti. Ved aj deti su sučastou Cirkvi.

Pôvodne zaslal jarmok - 03 september 2011 :  12:28:19

co je sv. omsa?
aky ma z nej osoh dieta, ktore nerozumie, co sa tam deje?
je ten osoh vacsi alebo rovnaky, aj ked by tam ani nebolo?

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 03 september 2011 :  20:21:41  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
inak vsimla som si v detskych knihach, ze su tam take rozpravky, kde princezna hovori o svojom otcovi, ze je hlupak, lebo ju nepochopil(nieco ako Sol nad zlato)...v inej je zas tvrdohlava sova, ktora neposlucha svojich rodicov a aj zaver vyznie v jej prospech, ze robi dobre, ked ich neposlucha...o spominani Bozieho mena nadarmo v detskych knihach ani nehovorim...takze uz od mala sa ma vstepovat detom prostrednictvom rozpravok neuctive spravnie k rodicom, k Panu Bohu

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Odoslaný - 20 september 2011 :  00:17:42  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
citácia:

Sak tu mate cirkevne skolstvo, takze klidek.
Aj nejake to spolco, krestanske tabory, upececko, na kazdej fare vacsej obce je zriadena resp. zriaditelna "druzina",...

Pôvodne zaslal Rarach - 30 august 2011 :  20:43:42

Katolícke školstvo? Kde dievčatá v lete chodia oblečené oveľa odhalenejšie než kurvy z pred 50 - 60 rokov a učitelia náboženstva učia modernistické bludy... Toto katolícke školstvo?

Alebo rovno už to katolícke školstvo ako je na západe (náš vzor ku ktorému smerujeme):

http://www.instituteofleoxiii.org/en/node/1745

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 64  ~  Člen od: 19 september 2011  ~  Posledná návšteva: 15 august 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Odoslaný - 20 september 2011 :  09:19:06  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Aj nejake to spolco, krestanske tabory, upececko, na kazdej fare vacsej obce je zriadena resp. zriaditelna "druzina",...

Katolícke školstvo? Kde dievčatá v lete chodia oblečené oveľa odhalenejšie než kurvy z pred 50 - 60 rokov a učitelia náboženstva učia modernistické bludy... Toto katolícke školstvo?

Alebo rovno už to katolícke školstvo ako je na západe (náš vzor ku ktorému smerujeme):

Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 :  00:17:42

poznam aj svetle vynimky kde si žiaci ani učitelia nedovolia nosit vyzyvave oblečenie.

Pokoj a dobro medzi nami.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Odoslaný - 04 január 2012 :  10:52:36  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
starozakonna uloha otca v rodine:
otec mal najvyssiu autoritu (pater familias), ktory tym padom mal

- zodpovednost za vsetkych clenov rodiny, za ich ochranu (pozri Gn 14)
- zodpovednost za zabezpečenie živobytia, za vydaj dcer a hladanie neviest pre synov (pozri Gn 24)
- zodpovednost za vykonanie krvnej pomsty (Nm 35; porov. Gn 34) ta bola bezna este z cias sv. Rity
- zodpovednost za vykupovanie clenov rodiny alebo ich zeme z otroctva (Nm 25,49).
- Otec bol zodpovedny za odovzdávanie viery, tradície a vzdelania dalsim generaciam. Centralna cast izraelskej viery bola odovzdavana z otca na syna:

"Počuj, Izrael, Pán je náš Boh, Pán jediný! A ty budeš milovať Pána, svojho Boha,
celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou silou. A tieto slová, ktoré ti
ja dnes prikazujem, nech sú v tvojom srdci, poúčaj o nich svojich synov a sám uvažuj
o nich, či budeš sedieť vo svojom dome, či budeš na ceste, či budeš ležať alebo stáť."
(Dt 6,4-7)

Otec rodiny bol tiez zodpovedny za vysvetlovanie tóry, za vyucovanie dejin vlastneho naroda a osvetlovanie vyznamu sviatkov, zvyklosti atd... v Izraeli (porov. Ex 12 – 13; Dt 6; Joz 4; 21 – 23).

starozakonny otec je typologickym predobrazom otca novozakonneho, samozrejme sv. Pavol a dalej Cirkev vnasa do tohto ucenia viac svetla.
Preto muz ostal stale hlavou (knazom) rodiny ale zvyraznila sa viacej dostojnost zeny a popracovalo sa natom aby tato dostojnost bola aj zachovana. Posun nastal aj u deti rodicov, napriklad dnes uz otec neurcuju detom koho si vezmu za manzela a podobne.(niekde to este funguje ale uz vynimocne)

zdroj: http://www.jezuiti.sk/admin/dok/47eff559bb92a.pdf + moje zapisky z predmanzelskej pripravky.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Odoslaný - 14 február 2012 :  17:08:57  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 :  00:17:42

Kat. skolstvo=take, kde ucitel verejne hovori o svojich sexualnych zazitkoch so svojou priatelkou pred nast-rocnymi ziakmi, ako sa dialo (mozno este aj stale deje?, pokial tam dotycny este uci) v piaristickom gymnaziu v Trencine... Znami odtial radsej prelozili dceru do Novej Dubnice... Mladi sa asi nemal komu pochvalit svojimi sexualnymi skusenostami:-(

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Odoslaný - 14 február 2012 :  17:48:57  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:

Kat. skolstvo=take, kde ucitel verejne hovori o svojich sexualnych zazitkoch so svojou priatelkou pred nast-rocnymi ziakmi, ako sa dialo (mozno este aj stale deje?, pokial tam dotycny este uci) v piaristickom gymnaziu v Trencine... Znami odtial radsej prelozili dceru do Novej Dubnice... Mladi sa asi nemal komu pochvalit svojimi sexualnymi skusenostami:-(
Pôvodne zaslal st_kuko - 14 február 2012 :  17:08:57

Ste presvedčený o tom, že ste práve výstižne zadefinoval katolícke školstvo ?
Dokázali by ste svoju definíciu aj oznámkovať ako v škole ?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Odoslaný - 15 február 2012 :  09:40:47  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal st_kuko - 14 február 2012 :  17:08:57

Ste presvedčený o tom, že ste práve výstižne zadefinoval katolícke školstvo ?
Dokázali by ste svoju definíciu aj oznámkovať ako v škole ?

Pôvodne zaslal baránok - 14 február 2012 :  17:48:57

Skonstatoval som sucasny stav, aky je na niektorych "katolickych" skolach... Skolu tvoria ucitelia a kedze tam ucia ucitelia, ktori s krestanstvom maju pramalo-skor vobec nic spolocne, tak to meni aj obraz skoly. Viem, ze podobny stav je napr. aj v Dubnici n/V v zakl. skole sv. Dominika Savia... Nazov po svatcovi so salezianskej rodiny je sam o sebe velmi malo, ked tam ucia ti, ktori tam ucia-prestarnuti ucitelia este z cias komunistov... Znami tam nechcel dat deti ani za nic, aj ked mlady kaplan tam uci nabozenstvo a salezianki tusim hudobnu. Ked tam chcela ist ucit mlada slobodna matka, tak ju nechceli zobrat ani za svet-nesplnala "moralne" kriteria... Ale vlka v ovcom ruchu tam pustia:-) A ked sa rodicia stazuju, ziadna zmena...

Co sa tyka znamky za 2, kedze som opisal realitu, "krestanske" skoly by som oznamkoval 3-4.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Odoslaný - 20 február 2012 :  13:48:25  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
citácia:
...

Otec rodiny bol tiez zodpovedny za vysvetlovanie tóry, za vyucovanie dejin vlastneho naroda a osvetlovanie vyznamu sviatkov, zvyklosti atd... v Izraeli (porov. Ex 12 – 13; Dt 6; Joz 4; 21 – 23).

starozakonny otec je typologickym predobrazom otca novozakonneho, samozrejme sv. Pavol a dalej Cirkev vnasa do tohto ucenia viac svetla.

Pôvodne zaslal tornero - 04 január 2012 :  10:52:36

K teme otcov sa celkom hodi zavazok, ktori si dali otcovia vo filme Odvazlivci-Courages...
Záväzok
Ja, ................, som odhodlaný v Bohu, prevziať plnú zodpovednosť za seba, moju manželku a moje deti. Budem ich milovať, chrániť ich a slúžiť im. Budem ich učiť počúvať Božím slovám, ako duchovný vodca svojej rodiny.
Svojej žene budem verný, budem ju milovať a ctiť. Budem ochotný za ňu položiť aj svoj život, ako Ježiš Kristus obetoval svoj život za mňa. Svoje deti budem učiť milovať Boha celým ich srdcom, celou ich mysľou a celou ich silou. Budem ich učiť čestnosti, zodpovednosti, spravodlivosti, milosrdenstvu a láske. Naučím ich čeliť zlu.. Naučím ich chovať sa k ostatným s láskavosťou, rešpektom a súcitom. Naučím ich svedomito pracovať pre potreby iných ľudí. Odpustím tým, čo mi ublížili a zmierim sa s tými, ktorým som krivdil. Budem mužom zodpovedný Bohu. Budem sa snažiť ctiť Boha, zachovávať jeho prikázania a plniť jeho vôľu.
Za mňa a moju rodinu, všetci budeme slúžiť Pánovi. Amen

Film je mozne si pozriet tu:
http://pomocnudznym.sk/odvazlivci
Priamo z gloria.tv pojde asi rychlejsie...
http://gloria.tv/?media=251216

amerika1

Odoslaný - 04 marec 2012 :  12:03:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Vyborna tema, vdaka.

Rozvrat zastavit mozne je, ako napokon kazdy problem ma svoje riesenie.
Pokial sa vsak mame bavit o realistickej odpovedi, tak pravdepodobnost zachrany je coraz mensia, nic nesvedci o zmene trendov.

Rozumne a asi uz jedine realisticke vychodisko je, starat sa len o to, co zachranitelne(lebo ovplyvnitelne) este je (uzky okruh najblizsich).

Pôvodne zaslal Rarach - 30 august 2011 :  13:24:46

Asi by bolo vhodne vratit sa k podstate problemu
Najskor pomenovat priciny dnesneho stavu

Co je dovodom , ze muz , otec , manzel sa stava nepotrebnym , lahko nahraditelnym a lahko vymenitelnym clankom dnesneho sveta a nech sa na mna zeny nehnevaju , ale hlavne akymsi doplnkovym subjektom ich vlastnych zivotov

Takze okruh problemov , kriza statu , ako zakonodarcu , kriza Cirkvi , upadok zeny

P.s humorna vlozka

Zeny nevedia , co chcu a neprestanu , kym to nedosiahnu

Co sa tyka zmeny trendov , bud nenastane a vsetko skonci v chaose , alebo nastane z dovodu , ze sa clovek zhnusi z toho , co vyprodukoval

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Odoslaný - 02 november 2012 :  15:40:28  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
preco?

Pôvodne zaslal janka - 30 august 2011 :  22:25:29

...preto lebo je mimo nasej kontroly a my netusime koho tam stretne alebo co tam budu robit...

Moja dcerka mala 8 rokov ked bola prvykrat v salezianskom tabore. Ked sa vratila povedala mi, ze ju tam jeno dievca bilo, ona to vraj povedala animatorke ( animatori mavaju vacsinou okolo 18 rokov ), ta to neriesila hoci vedela, ze dotycne dievca je "problemove"......

Nedavno sa vratila moja neter (10 r.), tiez zo salezianskeho tabora, a rozpravala nam ako od 2hod rano do 4 hod. mali nocnu hru na cintorine...nemusim rozpravat, ze deti boli vystrasene a neter mala modriny po tele od toho ako niekde spadla....

Pôvodne zaslal Lucia - 30 august 2011 :  22:35:48

neexistuje nic lepsie ako salezianske a skautske tabory
nebud taka uzkostliva , mamicka.
neverim ze animatorka nuerobila nic s tym ze ju tam niekto bil. urcite sa sdievcatom porozpravali,

Thats me ...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Odoslaný - 02 november 2012 :  15:50:19  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
...

Pôvodne zaslal tornero - 04 január 2012 :  10:52:36

K teme otcov sa celkom hodi zavazok, ktori si dali otcovia vo filme Odvazlivci-Courages...
Záväzok
Ja, ................, som odhodlaný v Bohu, prevziať plnú zodpovednosť za seba, moju manželku a moje deti. Budem ich milovať, chrániť ich a slúžiť im. Budem ich učiť počúvať Božím slovám, ako duchovný vodca svojej rodiny.
Svojej žene budem verný, budem ju milovať a ctiť. Budem ochotný za ňu položiť aj svoj život, ako Ježiš Kristus obetoval svoj život za mňa. Svoje deti budem učiť milovať Boha celým ich srdcom, celou ich mysľou a celou ich silou. Budem ich učiť čestnosti, zodpovednosti, spravodlivosti, milosrdenstvu a láske. Naučím ich čeliť zlu.. Naučím ich chovať sa k ostatným s láskavosťou, rešpektom a súcitom. Naučím ich svedomito pracovať pre potreby iných ľudí. Odpustím tým, čo mi ublížili a zmierim sa s tými, ktorým som krivdil. Budem mužom zodpovedný Bohu. Budem sa snažiť ctiť Boha, zachovávať jeho prikázania a plniť jeho vôľu.
Za mňa a moju rodinu, všetci budeme slúžiť Pánovi. Amen

Film je mozne si pozriet tu:
http://pomocnudznym.sk/odvazlivci
Priamo z gloria.tv pojde asi rychlejsie...
http://gloria.tv/?media=251216

Pôvodne zaslal st_kuko - 20 február 2012 :  13:48:25

ano zeny potrebuju duchovne vedenie od muza, hlavne aby vedeli pocuvat Bozi hlas a byt citlive k ostatnym. sme take chudery, co vlastne ku vsetkemu potrebuju muza. aj k svojej vlastnej existencii. muz zenu nepotrebuje k nicomu, leda tak k jednemu. plus upratovacie a obsluhovacie sluzby.
sranda ze najlepsi a najslusnejsi pochadzaju prave od slobodnych mamiciek kt opustil chlap (opak toho co tu pisete). aj skvely otcovia, pretoze nechcu byt taki ako ich otec. naopak je vela katolickych uplnych rodin kde vyrastaju vyrastkovia a hulvati. prestante byt uz taki pysni prosim :(

Thats me ...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Ozaj je to také zlé s RKC v Europe? Téma Next Topic: Krestan a neplodnost  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06