Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 boh je verný svojím zasľúbeniam
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Štúdia o celibáte Téma Next Topic: Omsa na nevysvetenom mieste
Strana: z 4

silas

Stav: offline

Odoslaný - 02 september 2011 :  14:00:25  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Ja od vas nechcem nic pocut o papezovi. Chcem len vediet, na zaklade coho verite tomu, ze ludia co pisali bibliu boli inspirovani Duchom svatym a ze v biblii su tie spravne knihy, ze tam nejake nechybaju, ci nie su navyse.

citácia:
ziadny clovek nemoze byt neomylny

Ako potom mohol sv. Pavol pisat neomylne listy?

Pôvodne zaslal Mato - 02 september 2011 :  13:40:04

bolo potrebne poslat slovo a boh to urobol skze ludi.slovo bolo dane a nemenmeho.je to otazka viery a poslusnosti slovu.je rozdiel byt citatelom a cinitelom slova.ak je clovek cinitelom slova ,tak potom slovo samo svojou silou sa potvrdi aj v podobe duchovnych darov.tymto ovocim sa potvrdi spravnost pochopenia a uchopenia slova.pravda moze byt vlastne len vtedy ak hovorime o bohu,je tam jezis syn bozi a potvrdzuje sa to posobenim ducha sveteho.ak tam chyba jedna z tychto casti ,nieco nie je v poriadku.

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 02 september 2011 :  14:11:09  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Cize na zaklade coho verite tomu, ze biblia je inspirovane slovo Bozie a je neomylna?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Odoslaný - 02 september 2011 :  14:16:20  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Cize na zaklade coho verite tomu, ze biblia je inspirovane slovo Bozie a je neomylna?

Pôvodne zaslal Mato - 02 september 2011 :  14:11:09

podla ovocia ako som napisal.ovocie je voditkom.
zacina to vierou,a poslusnostou slovu.niekedy staci malo,ale su podstatne veci a zakladne.
napr.kto UVERI A DA SA POKRSTIT./preco je to opomenute?
je az neuveritelne ako malo staci sa odklonit.Lenze toto je podstatne.
na samom zaciatku je neposlusnost slovu,tak nenapadna az je to podozrive aka sila to sposobila.
ja som bol poslusny slovu a dal som sa pokrstit a zacali sa diat veci.preco verit ludom a nie slovu?

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 02 september 2011 :  14:29:08  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:

poznam slusnych jehovistov.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Odoslaný - 02 september 2011 :  14:37:56  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

poznam slusnych jehovistov.

Pôvodne zaslal radar - 02 september 2011 :  14:29:08

poznate ovocie?

Robel

Odoslaný - 02 september 2011 :  14:51:32  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
Prečo by nemohol byť Korán slovom Božím?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Odoslaný - 02 september 2011 :  14:59:23  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Prečo by nemohol byť Korán slovom Božím?

Pôvodne zaslal Robel - 02 september 2011 :  14:51:32

koran je vysledok neposlusnosti ku boziemu slovu,s tym rozdielom ze popiera krista ako bozieho syna a to velmi otvorene.toto je neodpustitelna chyba.taketo ucenie sa dostava do prekliatia.ludom sa nemoze zaskviet evanjelium v plnej krase.opona ostava.
ovocie je potom zjavne.

radar

Odoslaný - 02 september 2011 :  17:12:52  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov

citácia:
poznate ovocie?

Silas, ja napr. poznam ovocie protestantsko- letnicnych krestanov, co to s niektorymi spravilo od psychickych poruch a diagnoz az po neveru.Najprv bolo nadsenie, ale po 20 rokov a dalej a u niektorych skor, to upadlo,zly duch ukazal svoje vplyvy naplno. Lebo on najprv dovoli obratenie a chvaly Boha, aby neskor skoda bola vacsia. Urobil to tak u vsetkych protestantskych cirkvi, nikto tam nevie vykladat Bibliu, a vsetci su zaciatocnici, lebo nemaju spovede a sv. prijimania, zostali len pri pocitoch. Boh by rad daval aj seba, ale respektuje ich slobodu a dava im iba tie pocity.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rastos

Odoslaný - 02 september 2011 :  17:37:04  Zobraziť profil  Pridať rastos do zoznamu priateľov
To je samozrejme nenáležité zovšeobecňovanie, hraničiace s osočovaním protestantských cirkví.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 87  ~  Člen od: 29 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 05 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Odoslaný - 02 september 2011 :  18:37:53  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:

citácia:
poznate ovocie?

Silas, ja napr. poznam ovocie protestantsko- letnicnych krestanov, co to s niektorymi spravilo od psychickych poruch a diagnoz az po neveru.Najprv bolo nadsenie, ale po 20 rokov a dalej a u niektorych skor, to upadlo,zly duch ukazal svoje vplyvy naplno. Lebo on najprv dovoli obratenie a chvaly Boha, aby neskor skoda bola vacsia. Urobil to tak u vsetkych protestantskych cirkvi, nikto tam nevie vykladat Bibliu, a vsetci su zaciatocnici, lebo nemaju spovede a sv. prijimania, zostali len pri pocitoch. Boh by rad daval aj seba, ale respektuje ich slobodu a dava im iba tie pocity.

vasa odpoved je ovocim.Toto tvrdite z predvedcenia?alebo zo zufalstva.

Pôvodne zaslal radar - 02 september 2011 :  17:12:52

Robel

Odoslaný - 02 september 2011 :  18:44:31  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
Veríte, že Biblia je Božie slovo, aj keď väčšina jej kníh si taký nárok nerobí, ale Korán ako Božie slovo neuznávate, hoci ten to o sebe prehlasuje. Zaujímavé. Takže zatiaľ miesto logického zdôvodnenia stále len tá známa protestantská argumentácia v kruhu.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Odoslaný - 02 september 2011 :  18:52:55  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Veríte, že Biblia je Božie slovo, aj keď väčšina jej kníh si taký nárok nerobí, ale Korán ako Božie slovo neuznávate, hoci ten to o sebe prehlasuje. Zaujímavé. Takže zatiaľ miesto logického zdôvodnenia stále len tá známa protestantská argumentácia v kruhu.

Pôvodne zaslal Robel - 02 september 2011 :  18:44:31

ja mam v tom jasno a tak sa mi vidi ,ze neviete comu vlastne verit.aha uz som pochopil,ved katechizmus to riesi.takto to vzdy dopadne,ked clovek zoberie bohu to co mu nedal.

Robel

Odoslaný - 02 september 2011 :  19:19:34  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

ja mam v tom jasno a tak sa mi vidi ,ze neviete comu vlastne verit.aha uz som pochopil,ved katechizmus to riesi.takto to vzdy dopadne,ked clovek zoberie bohu to co mu nedal.

Pôvodne zaslal silas - 02 september 2011 :  18:52:55

Podľa mňa vám niekto dal do ruky Bibliu, k čomu pridal vlastný emotívny výklad s príkladmi aplikácie jej obsahu v praxi, a vy ste jednoducho uverili, že TOTO je Božie slovo a že TENTO výklad je správny. Pritom vám už dotyčný nevysvetlil, ako sa tá Biblia dostala do rúk tomu, kto ju dal nemu, a všetkým pred ním.

Asi vám nikto nevysvetlil, že Biblia nespadla na Letnice z neba, že ju niekto musel napísať, zostaviť a rozhodnúť, čo vlastne Biblia je, čo do nej patrí a čo nie. Niekto musel povedať, že Pavlov list Laocidejčanom do nej nepatrí na rozdiel od jeho listu Timotejovi. Pátrajte po tom, KTO bol ten niekto, ktorý Bibliu zostavil, vyhlásil za svätú, uchovával ju, prepisoval, prekladal až sa napokon dostala k ľuďom, ktorí ju zdeformovali a doniesli k vám domov.

silas

Odoslaný - 02 september 2011 :  19:49:04  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal silas - 02 september 2011 :  18:52:55

Podľa mňa vám niekto dal do ruky Bibliu, k čomu pridal vlastný emotívny výklad s príkladmi aplikácie jej obsahu v praxi, a vy ste jednoducho uverili, že TOTO je Božie slovo a že TENTO výklad je správny. Pritom vám už dotyčný nevysvetlil, ako sa tá Biblia dostala do rúk tomu, kto ju dal nemu, a všetkým pred ním.

Asi vám nikto nevysvetlil, že Biblia nespadla na Letnice z neba, že ju niekto musel napísať, zostaviť a rozhodnúť, čo vlastne Biblia je, čo do nej patrí a čo nie. Niekto musel povedať, že Pavlov list Laocidejčanom do nej nepatrí na rozdiel od jeho listu Timotejovi. Pátrajte po tom, KTO bol ten niekto, ktorý Bibliu zostavil, vyhlásil za svätú, uchovával ju, prepisoval, prekladal až sa napokon dostala k ľuďom, ktorí ju zdeformovali a doniesli k vám domov.

Pôvodne zaslal Robel - 02 september 2011 :  19:19:34

este raz ,ak sa vo vasom zivote potvrdi slovo ako take,ovocim bude to co ma byt ,ideme po tej uzkej ceste.ak tomu tak nie je hladajme dovody preco CHyba nikdy neni na strane bozej ale nepochopenim slova.a neposlusnost k nemu.
slovo bozie sa nemoze mylit.aBoh je naozaj verny svojim zaslubeniam.
dakujem za vas cas,prajem vam pokoj bozi.

mortinia

Odoslaný - 02 september 2011 :  20:07:42  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
silas - už som vam raz napísala, že ludia vám tu dobre radia. Pýtam sa vás ešte raz! Plánujete si dať poradiť alebo ste nám tu iba prisli napísať, aký ste štastný a aké je to skvelé spoločenstvo a ako ste pocítili ducha? etc. ..

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 02 september 2011 :  20:19:23  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Silas, Biblia je Bozie slovo. Ale protestanti si ju vykladaju nespravne, lebo nemozu cerpat dostatocne z milosti Bozieho Ducha. Preto maju protestantske cirkvi rozlicne ucenia a rozlicne vyklady Biblie.kto to nevidi, ci nechce vidiet,skodi svojej dusi.
Cize,protestantske cirkvi sa hlasia k rozlicnym uceniam , ktore cerpaju z Biblie, cim jasne protirecia Biblii,i Bohu, lebo Bozi Duch hovori, ze je jedno ucenie.

janka

Odoslaný - 02 september 2011 :  20:41:55  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

slovo bozie sa nemoze mylit.

Pôvodne zaslal silas - 02 september 2011 :  19:49:04

to tu este nikto nepoprel, ide o to, koho vyklad tohto Slova je mylny
citácia:

aBoh je naozaj verny svojim zaslubeniam.

Pôvodne zaslal silas - 02 september 2011 : 19:49:04

ako sa to prejavuje?...kedy sa definitivne potvrdi, ze to, co sme pokladali za ovocie Duchy Svateho bolo skutocne Jeho ovocim?

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rastos

Odoslaný - 02 september 2011 :  22:37:41  Zobraziť profil  Pridať rastos do zoznamu priateľov
citácia:
Preto maju protestantske cirkvi rozlicne ucenia a rozlicne vyklady Biblie.
Pôvodne zaslal radar - 02 september 2011 :  20:19:23

Nemajú ich rozličné v podstatnej miere; v tom najzásadnejšom sa zhodujú (starokresťanské vyznanie viery), líšia sa najmä v niektorých menej zásadných dôrazoch.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 87  ~  Člen od: 29 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 05 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Odoslaný - 02 september 2011 :  22:54:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
líšia sa najmä v niektorých menej zásadných dôrazoch.
Pôvodne zaslal rastos - 02 september 2011 :  22:37:41

Ako sú vraždy nenarodených, "manželstvá" sodomitov, či predestinácia... proste detaily...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 16 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 02 september 2011 :  23:10:06  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
v tom najzásadnejšom sa zhodujú (starokresťanské vyznanie viery), líšia sa najmä v niektorých menej zásadných dôrazoch.

Nie rastos. toto vyznanie viery maju rovnake, ale inac ho chapu.
Maju odlisny nazor na cirkev, na krst,na Eucharistiu, spoved, to su sviatosti, ktore ustanovil Jezis a bez ktorych sa vela ludi nemoze dostat do neba.
Zdaju sa ti tieto Kristove slova menej zasadne dorazy?

Slova Jezisa Krista o svatom prijimani.

„Ak nebudete jest Telo Syna cloveka a pit jeho Krv, nebudete mat v sebe zivota.“

„Kto je moje Telo a pije moju Krv ma zivot vecny a ja ho vzkriesim v posledny den.“

„Kto je moje telo a pije moju krv, ostava vo mne a ja v nom.“Jn6,56

Preco neberies vazne tieto Kristove slova a nezijes podla nich?

Rafael

Odoslaný - 02 september 2011 :  23:12:37  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Za to vsak rastos nemoze, Rekonquistador.

Rastos, teraz uplne vazne a bez bocnych umyslov (podla mna ste velmi netypickym nekatolickym prispievatelom, v najlepsom zmysle slova),

chcem sa Vas spytat,

preco vlastne nie ste katolikom?
Co konkretne a preco Vam veli zotrvat na evanjelikalnych poziciach?
Co konkretne by muselo prevazit misky vah v prospech prestupu na katolicku konfesiu?

Dakujem, za odpovede, som presvedceny ze v nich najdu mnohe odpovede aj prispievatelia, ktori s Vami teraz vedu dialogovanie vyssie.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 03 september 2011 :  07:07:42  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Nemajú ich rozličné v podstatnej miere; v tom najzásadnejšom sa zhodujú (starokresťanské vyznanie viery), líšia sa najmä v niektorých menej zásadných dôrazoch.

No pre nich su zjavne dost zasadne tie dorazy, ked im stali za to odstiepit sa od uz odstiepeneho a udrzovat svoju vlastnu denominaciu, len aby tieto dorazy mohli chapat po svojom.

Aj na tomto fore sme mali prispievatelku, ktora opustila svoju denominaciu a isla do inej (aj s celou rodinou) prave kvoli tym npodstatnych dorazoch.

Tym sa aj v praxi potvrdzuje, ze ked sa zo stavby vyberie hoc aj najmensia tehlicka, cela stavba straca stabilitu a casom sa zruti.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Odoslaný - 03 september 2011 :  09:42:16  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Robel to snad nemyslite vazne.kde berieme istotu v biblii?

no predsa v nej,ved je to inspirovane bozie slovo!!!!nemoze sa mylit. AK ZOBERIEME BOHU TO CO NAM NEDAL/ aj neomylnost/TAK DIABOL NAM ZOBERIE TO CO NAM DAL BOH!!!

Pôvodne zaslal silas - 02 september 2011 :  12:52:51

este doplnim,katolicka cirkev zobrala bohu to co jej nedal/neomylnost/ta jej skutocne ostava.doslova sa kupe vo svojej neomylnosti,a vytesuje sa z toho.lenze potom sa stalo to co sa stat nemalo.diabol zobral potom to co jej boh dal./sila a moc/sila a moc ducha sveteho by sa mala prejavovat pri kazdej kazni a reci.V kostoloch a dokonca ani pri papezovom prejave sa to nedeje.ale mozeme si vsimnut jedno,je to prespikovane neomylnostou v ktorej sa katolicka cirkev doslova kupe a vytesuje.naopak v cirkvach ,kde sa skutocne moc ducha prejavuje,o neomylnosti sa nehovori.proste bazen pred bohom to ludom jednoducho nedovoli.za odmenu su znovuzrodzovani a je to zjavne.ak niekto tvrdi ze toto dovolil diabol na nejaky cas,aby to bolo potom horsie,len dokazuje to co je napisane vyssie.
nekupte sa vo svojej neomylnosti,a nepotvrdzujte to ritualmi a obradami.Zacnite verit srdcom a nie hlavou.

rastos

Odoslaný - 03 september 2011 :  10:42:31  Zobraziť profil  Pridať rastos do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
líšia sa najmä v niektorých menej zásadných dôrazoch.

Ako sú vraždy nenarodených, "manželstvá" sodomitov, či predestinácia... proste detaily...

Pôvodne zaslal Reconquistador - 02 september 2011 :  22:54:00

Vraždy nenarodených a manželstvá homosexuálov principiálne odmietajú aj protestantské cirkvi, nič na tom nezmenia úlety niektorých zborov (kritizované zvyškom protestantizmu). Predestinácia je zložitá téma a zaiste by ste na ňu našli viacero náhľadov aj medzi katolíckymi teológmi. Vyhranenejšie sa k nej stavajú protestanti kalvínskeho smeru, ale čo poznám niektoré ich zbory, bežným kresťanom (neteológom:) to nijako neprekáža v každodennom oddanom nasledovaní Krista, sprevádzanom ovocím Ducha.

rastos

Odoslaný - 03 september 2011 :  10:48:12  Zobraziť profil  Pridať rastos do zoznamu priateľov
citácia:
[quote]Zdaju sa ti tieto Kristove slova menej zasadne dorazy?

Slova Jezisa Krista o svatom prijimani.

„Ak nebudete jest Telo Syna cloveka a pit jeho Krv, nebudete mat v sebe zivota.“

„Kto je moje Telo a pije moju Krv ma zivot vecny a ja ho vzkriesim v posledny den.“

„Kto je moje telo a pije moju krv, ostava vo mne a ja v nom.“Jn6,56

Preco neberies vazne tieto Kristove slova a nezijes podla nich?

Pôvodne zaslal radar - 02 september 2011 :  23:10:06

Radar, vami uvádzané príklady nie sú súčasťou kréda.

Samozrejme však beriem vážne Kristove slová o tele a krvi Kristovej. Protestanti tieto dary prijímajú a už som na inom mieste vysvetlil, ako. Ak chcete, môžem znova.

Strana: z 4 Previous Topic: Štúdia o celibáte Téma Next Topic: Omsa na nevysvetenom mieste  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06