Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Metal a kresťan
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Potreba zmeniť svoj život? Téma Next Topic: Cirkvám na Slovensku ubudli desiatky tisíc ovečiek
Strana: z 5

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2011 :  20:39:42  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Ako vieš, že som mladý? A už mi prestante konečne všeci vykať. Pripadám si ako blbec...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2011 :  21:19:43  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Ako vieš, že som mladý? A už mi prestante konečne všeci vykať. Pripadám si ako blbec...

Pôvodne zaslal Ambrobene - 01 september 2011 :  20:39:42




Ambrobene napisal :

Ak by ste chceli počuť ukážku našej tvorby, tak nájdete to zatial iba na facebooku https://www.facebook.com/video/video.php?v=268736399809667&oid=336250354039&comments Ja hrajem sólovu gitaru.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2011 :  21:27:19  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
To je ako dôvod? Či azda podľa toho spevu? Ten spev nie je jednak môj, po druhe spieva to vyše 40 ročný chlap, čo na veľkú noc spieva pašie...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2011 :  21:30:52  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
To je ako dôvod? Či azda podľa toho spevu? Ten spev nie je jednak môj, po druhe spieva to vyše 40 ročný chlap, čo na veľkú noc spieva pašie...

Pôvodne zaslal Ambrobene - 01 september 2011 :  21:27:19



V lavom hornom rohu je fotografia.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2011 :  21:44:56  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
je to hudba svetska, nech by sa tvarila neviem ako svato...myslim, ze ked cloveka taha k svetskym veciam, tuzi po nich, netuzi po Bohu, chce si nechat nieco aj pre seba, nechce mu dat vsetko

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2011 :  23:35:03  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Ambrobene , raracha musíte brať s rezervou...

nič.., len sa modlite za pokoj - lebo taká metalová hudba naozaj rozrušuje človeka, potom su ludia takí nekludní.. Podľa možnosti, postupne skúste začať vyhladávať klud a pokoj, nie trieskanie do hudobných nástrojov..
Každopádne, je chvályhodné, že hráte na orgáne

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2011 :  06:04:58  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Janka, ak si mysliš, že existujú veci len dobré, alebo len zle, tak potom si na omyle. Skús otvoriť katechizmus, kde nájdeš že existujú dobré skutky, hriešné skutky a INDIFERENTNÉ skutky- teda ani dobre, ani zle. Svetska hudba je prave týmto indiferentným skutkom. Ozdaj mi nechceš povedať, že teraz mám hriech, keď počúvam rádio FM...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2011 :  09:03:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A citali ste aj dalej o tych indiferentnych skutkoch? Co sa s nimi stane v spojeni s nejakym umyslom?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2011 :  11:21:12  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Janka, ak si mysliš, že existujú veci len dobré, alebo len zle, tak potom si na omyle. Skús otvoriť katechizmus, kde nájdeš že existujú dobré skutky, hriešné skutky a INDIFERENTNÉ skutky- teda ani dobre, ani zle. Svetska hudba je prave týmto indiferentným skutkom. Ozdaj mi nechceš povedať, že teraz mám hriech, keď počúvam rádio FM...

Pôvodne zaslal Ambrobene - 02 september 2011 :  06:04:58


267. Ktoré skutky sú mravne dobré?
Mravne dobré skutky sú tie ľudská činy, ktoré nie sú
v rozpore s prikázaniami a sú vykonané s dobrým úmys-
lom.

a) Základné dobré skutky sú: modlitba, pôst a almužna. Písmo
sväté o nich hovorí: „Modliť sa, postiť sa a almužnu dávať
je lepšie, ako nakopiť si zlaté poklady" [Tob 12, 8]. Pod
modlitbou rozumieme všetky skutky zbožnosti, pod pôstom
zase všetky sebazaprenia a pod almužnou všetky skutky
milosrdenstva. (0 skutkoch milosrdenstva pozri poznámky pod
otázkou č. 167.)
b] Sú aj také skutky, ktoré nie sú ani prikázané, ani zakázané;
nie sú ani v súlade, ani v rozpore s prikázaniami. Napríklad:
hrať sa, spievať, tancovať, športovať, vyhrávať na hudobnom
nástroji. . . Takéto skutky menujeme „indiferentnými“
alebo „ľahostajnými" skutkami, keďže nie sú samy v sebe
ani mravne dobré, ani mravne zlé. Indiferentné skutky sa
však stávajú mravne dobrými alebo mravne zlými, podľa ú-
myslu, s akým ich konáme. Tak napríklad, ak športujem s tým
úmyslom, aby som sa osviežil na tele i na duchu a tak mohol
veselou mysľou slúžiť Bohu i ľuďom, prestáva byť šport in-
diferentným skutkom, lebo dobrý úmysel spravil z indiferent-
ného skutku skutok mravne dobrý. Ak však napr. idem tan-
covať s takým úmyslom, aby som niekoho zvádzal k hriechu,
tanec vtedy prestáva byť indiferentným skutkom, lebo zlý
úmysel urobil z indiferentného skutku mravne zlý skutok.
Dokonca aj mravne dobrý skutok (napríklad podporiť chu-
dobného) stáva sa mravne zlým skutkom, ako ho vykonávam
so zlým úmyslom (napríklad s takým, že toho chudobného
chcem svojou podporou odhovoriť od účastí na povinnej svä-
tej omši).

268. Ktoré skutky sú záslužné?
Záslužné sú tie skutky, ktoré
1. nie sú v rozpore s prikázaniami,
2. sú vykonané s dobrým úmyslom,
3. sú vykonané v stave posväcujúcej milosti.

a) „Záslužnými" menujeme tieto skutky preto, lebo si nimi za-
sluhujem viac milosti božej na zemi a viac blaženosti v nebi.
Takýmito skutkami „bohatneme pred Bohom" (Lk 12, 21). Bez
záslužných skutkov nemôže byť spasený človek, ktorý dosia-
hol užívania rozumu. Ježiš Kristus bol povedal: „Každý strom,
čo nerodí dobré ovocie, sa vytne a hodí na oheň" (Mt 7, 19).
Záslužné skutky môžeme konať len dotiaľ, dokiaľ žijeme na
zemi. Po smrti [v očistci a v nebi) nemajú už naše dobré
skutky záslužnú cenu. „Preto robme dobre, kým máme čas“
(Gal 6, 10). „Lebo príde moc (smrť), keď nikto nebude môcť
pracovať (na zveľadení svojej blaženosti).“
b) Aj indiferentné skutky sa stávajú záslužnými, ak ich konáme
s dobrým úmyslom, vykonané v stave posväcujúcej milosti.
c) Mravne dobré skutky, vykonané v stave smrteľného hriechu,
nie sú záslužné. Zato však nie sú neužitočné. Uspôsobujú člo-
veka pre prijatie milosti polepšenia, pre prijatie milostí ka-
júcnosti aspoň v posledných chvíľach života alebo mu za-
bezpečujú božiu odmenu aspoň na tomto svete.

269. Kedy konáme svoje skutky s dobrým úmyslom?
S dobrým úmyslom konáme svoje skutky vtedy, keď chce-
me nimi osláviť Boha alebo dosiahnuť večnú spásu.

a) Dobrý úmysel si môžeme vzbudiť týmito slovami: „Všetko na
česť a slávu božiu"; alebo: „Všetko pre teba, najsvätejšie
Srdce Ježišovo"; alebo: „Nie moja, ale tvoja vôľa, Bože, nech
sa stane". Písmo sväté nám prízvukuje, aby sme konali aj,
indiferentné skutky s dobrým úmyslom: „Čí teda jete, čí pe-
jete, či už čokoľvek konáte, všetko konajte na slávu božiu''
(1 Kor 10, 31).

b) Dobrý úmysel netreba vzbudzovať pred každým skutkom. Sta-
čí ho vzbudiť z času na čas. Je však chvályhodné vzbudiť si
ho každé ráno: všetko, čo dnes urobím dobrého alebo indi-
ferentného, nech slúži na česť a slávu božiu a na spásu mojej
duše; nič nechcem urobiť s tým úmyslom, aby som získal
pochvalu ľudí.


tolko teda z Katechizmu...ak ste teda krestan-katolik, vzbudzujete si dobry umysel, aby aj vase indiferentne skutky sluzili na vasu spasu a oslavovali ste nimi Pana Boha...uz je asi otazka vasho svedomia, ci pocuvanie spominaneho radia sluzi na tie ucely, podobne ako hranie v metalovej skupine

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2011 :  12:43:42  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
...Tak napríklad, ak športujem s tým
úmyslom, aby som sa osviežil na tele i na duchu a tak mohol
veselou mysľou slúžiť Bohu i ľuďom, prestáva byť šport in-
diferentným skutkom, lebo dobrý úmysel spravil z indiferent-
ného skutku skutok mravne dobrý. Ak však napr. idem tan-
covať s takým úmyslom, aby som niekoho zvádzal k hriechu,
tanec vtedy prestáva byť indiferentným skutkom, lebo zlý
úmysel urobil z indiferentného skutku mravne zlý skutok...
Pôvodne zaslal janka - 02 september 2011 :  11:21:12



neexistuje nic medzi sluzbou bohu a sluzbou "hriechu"? ziadne ine motivacie?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2011 :  12:51:20  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
a co by si rad pocut Guest?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2011 :  13:31:20  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
a co by si rad pocut Guest?

Pôvodne zaslal janka - 02 september 2011 :  12:51:20



odpoved

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2011 :  14:13:50  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Silas podľa čoho tak usudzuješ?

Pôvodne zaslal Ambrobene - 31 august 2011 :  15:07:36



zazil som bozi dotyk a tato muzika ma rozrusuje.Niekedy som ju mal rad.je to duchovne rozlisenie.chyba tam pokora,ucta ku zivotu,nie je tam bazen pred bohom atd...... lucifer bol tiez sefom chval ,ale zvoprel sa bohu,uz nechcel aby bol obdivovany boh ,ale on sam.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2012 :  17:29:18  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Nejako som tu dlhšie nebol... a dovolim si namietať... V metale sa nevyskytuje žiadna nadradenosť... teda aspoň nie v tom, čo počúvam ja (Metallica, Nightwish, Bullet for my valentine atď)... nadradenosť či ako to nazvať sa vyskytuje v hiphope a rappe... veď si len pusti hocijaky rap, či už slovensky, alebo zahraničny... tam vždy maju texty o tom, že su panmi zemegule a že su bohati a že su krasni a maju fajne ženy atď... toto v metale nenajdeš...

Ja počúvam napr. o sklamaní zo života (keďže som ho sám niekoľkokrát zažil...), o chorobe, o rozídení s priateľkou a tak... to su texty... ako balzam pre dušu :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2012 :  17:41:31  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Ešte by som chcel povedať, že kto hovoríte, že spievaju o smrti, tak áno, aj to... a to je zlé? Smrť nás predsa všetkých čaká, či sa to niekomu páči alebo nie... každý musí zomrieť. A ak mi chcete hovoriť, že je to hneď dielo zlého, tak potom musí byť dielo zlého aj Smrť Jánošíkova od J. Botta, prípadne iná literatúra, kde sa hovorí o smrti... smrť je súčasť života... ide len o to, ako o nej hovoríme... Tomáš akvinsky, či kto to mal na svojom stole lebku, aby pametal na smrť... bolo to snaď od zleho?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  11:50:31  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
takze Ambrobene, vam vlastne pomaha tato hudba priblizovat sa Panu Bohu-len si to dobre neviem predstavit... castejsie myslite na smrt a teda aj podla toho konate-zijete tak, akoby kazdy den a kazda vasa noc bola posledna...svatec, ak tak zijete a nevymyslate si o pozitivach metalu na vas zivot

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2012 :  08:37:05  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Nežijem tak... ale pamätám na to, že smrť raz príde a nikto nevie kedy...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2012 :  14:20:41  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
Iba obmedzený človek môže povedať, že kto počúva metal, nemôže tvoriť nič kvalitné.
Neexistuje zlý štýl hudby, existujú iba zlé texty.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2012 :  08:38:48  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
http://www.youtube.com/watch?v=KubgMDSMXfI

Povedzte mi, čo je zle na tomto white metale napriklad... ale to je slabota...

Dame ine... svetske... čo je zle na tomto napriklad?
http://www.youtube.com/watch?v=5g8ykQLYnX0
tak rozpravkove texty... ak by ste nevedeli, tak vam preložim, resp. pošlem preložený lyrics

alebo niečo z metalcore-u, to je už kapičku tvrdšie...
http://www.youtube.com/watch?v=9sTQ0QdkN3Q&ob=av3e
Názov po anglicky znamena- slzy nepadaju... spieva o zrade z lásky (ako je tomu aj v mojom biednom živote)

alebo toto:
http://www.youtube.com/watch?v=0n3cUPTKnl0&feature=relmfu
v predklade- srdcia v ohni spálené... text o tom, že sa teší domov, lebo ide z dlehj cesty a podobne.

takže? Čo zle ste na tom našli?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2012 :  12:17:43  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
http://www.youtube.com/watch?v=KubgMDSMXfI

Povedzte mi, čo je zle na tomto white metale napriklad... ale to je slabota...

Dame ine... svetske... čo je zle na tomto napriklad?
http://www.youtube.com/watch?v=5g8ykQLYnX0
tak rozpravkove texty... ak by ste nevedeli, tak vam preložim, resp. pošlem preložený lyrics

alebo niečo z metalcore-u, to je už kapičku tvrdšie...
http://www.youtube.com/watch?v=9sTQ0QdkN3Q&ob=av3e
Názov po anglicky znamena- slzy nepadaju... spieva o zrade z lásky (ako je tomu aj v mojom biednom živote)

alebo toto:
http://www.youtube.com/watch?v=0n3cUPTKnl0&feature=relmfu
v predklade- srdcia v ohni spálené... text o tom, že sa teší domov, lebo ide z dlehj cesty a podobne.

takže? Čo zle ste na tom našli?

Pôvodne zaslal Ambrobene - 21 január 2012 :  08:38:48



Hlavne rob to, čo uznáš za vhodné. Nebuď obmedzený, ako tuna niektorí. Na hudbe nie je nič zlé. Sú len zlé texty. A pokiaľ ťa baví metal, tak ho počúvaj. Aj ja počúvam metal, power, speed a dokonca aj PAGAN a nevidím na tom nič zlé. Síce som ateista, ale myslím si, že väčšina ľudí to tak vníma.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2012 :  12:22:32  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
Ja osobne som ateista a dokážem sa pri metale super vyblázniť, doma si zaskáčem a vybijem si energiu. Osobne na tom nevidím nič nekresťanské. Nech mi niekto povie, čo je na tom zlé. Aspoň si takto vybijem energiu a potom nepotrebujem písať nenávistné príspevky ako niektorí.
Metal ma vždy privedie na nové myšlienky a aspoň nerozmýšľam pri počúvaní nad problémami. Je to ako alkohol, len sa ním nikdy nemôžem predávkovať a nemôže mi ublížiť :-) tak to cítim ja.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  08:04:02  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Ja tiež podobne...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  09:46:21  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ja osobne som ateista a dokážem sa pri metale super vyblázniť, doma si zaskáčem a vybijem si energiu. Osobne na tom nevidím nič nekresťanské. Nech mi niekto povie, čo je na tom zlé. Aspoň si takto vybijem energiu a potom nepotrebujem písať nenávistné príspevky ako niektorí.
Metal ma vždy privedie na nové myšlienky a aspoň nerozmýšľam pri počúvaní nad problémami. Je to ako alkohol, len sa ním nikdy nemôžem predávkovať a nemôže mi ublížiť :-) tak to cítim ja.

Pôvodne zaslal lubomir - 21 január 2012 :  12:22:32



mam to chapat tak, ze ked sa "nevyblaznis a nevybijes energiu" pri pocuvani metalu, tak mas tendenciu vybijat energiu pisanim nenavistnych prispevkov?

ja som ateista tiez a pocuvam metal, ale nemam potrebu pri pocuvani si vybijat energiu, a aj keby som tu "nahromadenu" energiu nevybijal, tak urcite by tym neutrpela moja uroven komunikacie s okolim - ratio a emotio maju byt oddelene

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  09:52:10  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Aj ja počúvam metal, power, speed a dokonca aj PAGAN a nevidím na tom nič zlé. Síce som ateista, ale myslím si, že väčšina ľudí to tak vníma.

Pôvodne zaslal lubomir - 21 január 2012 :  12:17:43


Mnoho ludi nevidi nic zle na tom, ze druhych okradnu, alebo pripravia o zivot.

to je super kriterium - ja na tom nevidim nic zleho.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  10:47:01  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ja osobne som ateista a dokážem sa pri metale super vyblázniť, doma si zaskáčem a vybijem si energiu. Osobne na tom nevidím nič nekresťanské. Nech mi niekto povie, čo je na tom zlé. Aspoň si takto vybijem energiu a potom nepotrebujem písať nenávistné príspevky ako niektorí.
Metal ma vždy privedie na nové myšlienky a aspoň nerozmýšľam pri počúvaní nad problémami. Je to ako alkohol, len sa ním nikdy nemôžem predávkovať a nemôže mi ublížiť :-) tak to cítim ja.

Pôvodne zaslal lubomir - 21 január 2012 :  12:22:32



mam to chapat tak, ze ked sa "nevyblaznis a nevybijes energiu" pri pocuvani metalu, tak mas tendenciu vybijat energiu pisanim nenavistnych prispevkov?

ja som ateista tiez a pocuvam metal, ale nemam potrebu pri pocuvani si vybijat energiu, a aj keby som tu "nahromadenu" energiu nevybijal, tak urcite by tym neutrpela moja uroven komunikacie s okolim - ratio a emotio maju byt oddelene

Pôvodne zaslal guest636 - 24 január 2012 :  09:46:21



Myslím si, že každý človek si musí akoby odfúknuť. Najmä keď má človek problémy. Mne veľmi dobre padne hudba. A či sa ti to páči, alebo nie, je to dokázané, pokiaľ si napätý a niekto ťa napríklad naštve, tak si to vybiješ aj na nevinnom, napríklad na niekoho nakričíš pri maličkosti a podobne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Potreba zmeniť svoj život? Téma Next Topic: Cirkvám na Slovensku ubudli desiatky tisíc ovečiek  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06