Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 Otestuj sa z katechizmu, katoliku
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Spovedná príručka v rôznych jazykoch Téma Next Topic: Desatoro konzervatívca – katolíckeho monarchistu  

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 august 2011 :  23:11:52  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov


V nadvaznosti na

http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=3151


citácia:
Ja sa hlasim do testu.

Pôvodne zaslal Mato - 23 august 2011 :  14:05:12




kedze ide o pioniera odvazliveho,

je to zohladnene vo vybere otazok.

Mato, nech sa paci, jedna sa o maly katechizmus, takze tuna prichadza do uvahy iba uspesnost nie mensia ako 100%











































































 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora 

misionar3

Stav: offline

 Odoslaný - 25 august 2011 :  09:46:37  Zobraziť profil  Pridať misionar3 do zoznamu priateľov
Rarach, ty ktorý si "vykúril farára zo spovedelnice" určite nie si oprávnený testovať katolíckosť iných. A ak chceš mal by si dávať otázky formulované podľa KKC a dokumentov po VKII. pojem "obcovanie svätých" už nie je správny používa sa "spoločenstvo svätých" - aj vo vyznaní viery

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 106  ~  Člen od: 12 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 27 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 25 august 2011 :  21:15:18  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
1. lebo som pokrstena v krestansko-katolickej viere a verim, co uci KC
2. ze je to prostriedok na ziskanie Bozej milosti
3. papez, biskupi, knazi, ostatny veriaci lud
4. premiena nas na svoj obraz, dava schopnost ziskavat si zasluzne skutky,
5. orodovanim u Pana Boha
6. papez, zhromazdenie biskupov
7. modlitbou, obetou, ziskavanim odpustkov pre duse v ocistci
8. svati v nebi
9. lebo ju vedie Duch Svaty
10.
11. clovek sa stav Bozim dietatom, zmyva sa z neho dedicny hriech a ziskava milost posvacujucu
12. kym nespachame tazky hriech
13. sviatosti, svateniny, modlitba
14. vidietlne znaky posobenia Bozej milosti
15. vzdelavanim, sv. spovedou
16. modlit sa za birmovanca a byt mu dobrym prikladom
17. ked hovorim tak, aby ma knaz pocul
18. zasvacuje osoby Bohu, miesta
19. dava pozehnanie ludom
20. stracame vecny zivot
21. udeluje nam milost posvacujucu, milost pomahajucu, udeluje svoje dary
22. lebo prichadzame o milost posvacujucu, stracame vecny zivot, stavame sa nachylnejsi k hriechu, nemozeme konat zasluzne skutky
23.cudzie hriechy, do neba volajuce hriechy, hriechy proti Duchu Svatemu,
24. zoznam knih inspirovanych Duchom Svatym
25. navadzat na hriech, s hriechom inych suhlasit, mlcat pri hriechu inych,
26.
27.ludska prirodzenost
28. svaty v nebi a zomrely v ocistci

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2011 :  09:30:52  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ked som si pozrel otazky, uz teraz viem, ze 100% z hlavy nedosiahnem.
Dostudujem a za par dni skusim este raz...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2011 :  15:53:46  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Tiez som si pozrela otazky a skonstatovala, ze mam co dohanat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2011 :  19:07:37  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Ked som si pozrel otazky, uz teraz viem, ze 100% z hlavy nedosiahnem.
Dostudujem a za par dni skusim este raz...

Pôvodne zaslal Mato - 26 august 2011 :  09:30:52



V poriadku, ale to potom dame novu kolekciu otazok.
Aby ste sa predovsetkym Vy vyhli dovodnemu podozreniu, ze na tuto prvu varku otazok ste si dali cas poodpisovat spravne odpovede.

Mozem jednu vseobecnu otazku?
Cim to je, ze na otazky z detskeho (!) katechizmu nie su odpovede sypane z rukava tak, ako ich katechizmus sam obsahuje?

(tato otazka nie je sucastou kolekcie, odpoved nech si da kazdy sam pre seba a koho sa exaktne tyka, nech si sam vyvodi dosledky. Maly katechizmus je ako mala nasobilka, resp. ako abeceda - da sa prezit v realnom zivote len s urovnou zodpovedajucou takymto zakladom? Ako kopaci kanalov a vyberaci smetiakov - mozno.. Ze potom aku vahu maju vyroky, i na tomto fore k iks temam, na ktore len s detskym katechizmom naisto nevystacime..)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2011 :  21:39:20  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
1. lebo som pokrstena v krestansko-katolickej viere a verim, co uci KC
2. ze je to prostriedok na ziskanie Bozej milosti
3. papez, biskupi, knazi, ostatny veriaci lud
4. premiena nas na svoj obraz, dava schopnost ziskavat si zasluzne skutky,
5. orodovanim u Pana Boha
6. papez, zhromazdenie biskupov
7. modlitbou, obetou, ziskavanim odpustkov pre duse v ocistci
8. svati v nebi
9. lebo ju vedie Duch Svaty
10.
11. clovek sa stav Bozim dietatom, zmyva sa z neho dedicny hriech a ziskava milost posvacujucu
12. kym nespachame tazky hriech
13. sviatosti, svateniny, modlitba
14. vidietlne znaky posobenia Bozej milosti
15. vzdelavanim, sv. spovedou
16. modlit sa za birmovanca a byt mu dobrym prikladom
17. ked hovorim tak, aby ma knaz pocul
18. zasvacuje osoby Bohu, miesta
19. dava pozehnanie ludom
20. stracame vecny zivot
21. udeluje nam milost posvacujucu, milost pomahajucu, udeluje svoje dary
22. lebo prichadzame o milost posvacujucu, stracame vecny zivot, stavame sa nachylnejsi k hriechu, nemozeme konat zasluzne skutky
23.cudzie hriechy, do neba volajuce hriechy, hriechy proti Duchu Svatemu,
24. zoznam knih inspirovanych Duchom Svatym
25. navadzat na hriech, s hriechom inych suhlasit, mlcat pri hriechu inych,
26.
27.ludska prirodzenost
28. svaty v nebi a zomrely v ocistci

Pôvodne zaslal janka - 25 august 2011 :  21:15:18
















































atd.-






========================================








citácia:
No ked nespravite, bude to mat ledva efekty:
1. Nedostanete knizku
2. Budete motivovana dalej studovat

Takze, nebudte "zbabos" a hor sa do toho.

Pôvodne zaslal Mato - 23 august 2011 :  21:56:48



citácia:
mate pravdu, co horsie sa mi moze stat pri neuspechu...

Pôvodne zaslal janka - 24 august 2011 :  20:41:57






http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=3151

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Stav: offline

 Odoslaný - 27 august 2011 :  12:36:16  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
citácia:
Rarach, ty ktorý si "vykúril farára zo spovedelnice" určite nie si oprávnený testovať katolíckosť iných. A ak chceš mal by si dávať otázky formulované podľa KKC a dokumentov po VKII. pojem "obcovanie svätých" už nie je správny používa sa "spoločenstvo svätých" - aj vo vyznaní viery

Pôvodne zaslal misionar3 - 25 august 2011 :  09:46:37

Je snad jiná víra po koncilu? Neplatí již to, co platilo předtím?

Renda

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 august 2011 :  20:35:01  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


citácia:
mate pravdu, co horsie sa mi moze stat pri neuspechu...

Pôvodne zaslal janka - 24 august 2011 :  20:41:57




Pôvodne zaslal Rarach - 26 august 2011 :  21:39:20


co horsie sa moze stat?

este by som sa chcela opytat, ako je to s popudzovanim inych k hriechu...znamena to, ze svojim hriesnym spravanim vyvolavam aj u inych hriesne spravanie?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2011 :  12:31:40  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:

co horsie sa moze stat?


Pôvodne zaslal janka - 27 august 2011 :  20:35:01



Tuna nic, len tolko, ze henta knizka za odmenu z uspesneho zvladnutia testu, zatial pocka.
Treba to skusat dalej, urcite nie (len) kvoli knizke, lebo katechizmus vediet, to sa oplati.





citácia:
este by som sa chcela opytat, ako je to s popudzovanim inych k hriechu...znamena to, ze svojim hriesnym spravanim vyvolavam aj u inych hriesne spravanie?


Nas katechizmus pre deti nazyva "popudzovanim" to, co inak povedane znamena toto:












=====================================================












 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 august 2011 :  20:09:24  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
vdaka za odpoved
ja som si skor myslela, ze toto, co ste mi vysvetlil ako "inych k hriechu popudzovat" je "inym kazat hresit"
prosim vas mohol by ste sem dat aj vysvetlenie tohto?
dakujem

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 29 august 2011 :  21:23:43  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
vdaka za odpoved
ja som si skor myslela, ze toto, co ste mi vysvetlil ako "inych k hriechu popudzovat" je "inym kazat hresit"
prosim vas mohol by ste sem dat aj vysvetlenie tohto?
dakujem

Pôvodne zaslal janka - 29 august 2011 :  20:09:24










Janka, mate pravdu, ospravedlnujem sa za neumyselnu chybu pri parovani vyrazov, na korekcii sa uz pracuje.
Ocenujem Vasu pozornost.
Zial, iba Vasu...





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  09:16:40  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov

Vyklad katechizmu (Davidek)









(Vyklad katechizmu, Novak)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  20:36:00  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
dakujem za vysvetlenie

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  15:27:24  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
1. Preco je ucenie katolickeho nabozenstva najpotrebnejsie?

2. Ako (akymi sposobmi) sa ustne podanie dostalo az k nam, po sucasnost ? (Vymenuj.)

3. Ako sa nazyvaju zjavene pravdy, ktore ziadnym stvorenym rozumom nemozno poznat ani pochopit?

4. Preco je viera ku spaseniu nevyhnutne potrebna?

5. Co sa nam prikazuje este vediet okrem 6 zakladnych pravd? (Vymenuj.)

6. Z coho poznavame, ze Boh existuje a ake ma vlastnosti? (Vymenuj.)

7. K comu stvoril Boh svet? (Vymenuj.)

8. Ktore tvory su najdokonalejsie Bozie stvorenia?

9. K comu stvoril Boh anjelov?

10. Cim sme povinni (ake su nase povinnosti voci) nasim anjelom straznym?

11. K comu stvoril Boh ludi?

12. Aki boli prvi ludia, ked ich Boh stvoril? (Vymenuj.)

13. Preco Bl. Panna Maria zostala uchranena dedicneho hriechu?

14. Ako nam pomaha milost pomahajuca konat dobre skutky? (Vymenuj.)

15. Preco sa sviatost nazyva "viditelne" znamenie?

16. Co rozumieme pod blizkou prilezitostou ku hriechu?

17. V com zalezi (spociva) krestanska spravodlivost?

18. Co pochadza zo zavisti?

19. Co znamena "hriech inych hajit"?

20. Preco katechizmus na konci pojednava o 4 poslednych veciach cloveka? (Vymenuj.)

21. Co je smrt?





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2012 :  13:33:43  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
1. Preco je ucenie katolickeho nabozenstva najpotrebnejsie?

2. Ako (akymi sposobmi) sa ustne podanie dostalo az k nam, po sucasnost ? (Vymenuj.)

3. Ako sa nazyvaju zjavene pravdy, ktore ziadnym stvorenym rozumom nemozno poznat ani pochopit?

4. Preco je viera ku spaseniu nevyhnutne potrebna?

5. Co sa nam prikazuje este vediet okrem 6 zakladnych pravd? (Vymenuj.)

6. Z coho poznavame, ze Boh existuje a ake ma vlastnosti? (Vymenuj.)

7. K comu stvoril Boh svet? (Vymenuj.)

8. Ktore tvory su najdokonalejsie Bozie stvorenia?

9. K comu stvoril Boh anjelov?

10. Cim sme povinni (ake su nase povinnosti voci) nasim anjelom straznym?

11. K comu stvoril Boh ludi?

12. Aki boli prvi ludia, ked ich Boh stvoril? (Vymenuj.)

13. Preco Bl. Panna Maria zostala uchranena dedicneho hriechu?

14. Ako nam pomaha milost pomahajuca konat dobre skutky? (Vymenuj.)

15. Preco sa sviatost nazyva "viditelne" znamenie?

16. Co rozumieme pod blizkou prilezitostou ku hriechu?

17. V com zalezi (spociva) krestanska spravodlivost?

18. Co pochadza zo zavisti?

19. Co znamena "hriech inych hajit"?

20. Preco katechizmus na konci pojednava o 4 poslednych veciach cloveka? (Vymenuj.)

21. Co je smrt?

Pôvodne zaslal Rarach - 11 január 2012 :  15:27:24


















































Ti, ktori ste do toho isli, pozrite si spravne odpovede a skuste sa sami ohodnotit.

Ked bude zaujem, mozeme dat dalsie kola testikov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2012 :  03:48:05  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:

Ked bude zaujem, mozeme dat dalsie kola testikov.


Pôvodne zaslal Rarach - 12 január 2012 :  13:33:43



Ja som za!!!!.Zasa mi raz takyto testik pripomenul ,aky som sprosty.Tiez, ze treba s tym uz konecne nieco urobit
(Ps: listoval som v styroch roznych katech. aj tak som vsetko nemal dobre)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2012 :  20:14:52  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Čo je smrť? tuším poznám x odpovedí, ale hádam žiadnu katechizmovú. Táto téma tu síce zapadá prachom, ale nemala by. Ale ja už radšej čuším, ako voš pod chrastou. Ešte donedávna som tak sypal z rukáva Písmo, ale bolo mi to k ničomu... vlastne áno, na nekonečné a neplodné diskusie s kadejakými vyznavačmi bibliolatrie, takže zas na starú belu... tomu sa hovorí vrhať sa za haliermi a nechať utekať milióny... do kelu aj s pokoncilnou dobou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Spovedná príručka v rôznych jazykoch Téma Next Topic: Desatoro konzervatívca – katolíckeho monarchistu  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06