Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 Spovedná príručka v rôznych jazykoch
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Jasne slova. Téma Next Topic: Otestuj sa z katechizmu, katoliku
Strana: z 2

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  14:03:11  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov



Kto ma zaujem, moze byt ako odmena za, povedzme, uspesny testik z katechizmu, co poviete.
Obsahuje vsetky potrebne formuly k platnej spovedi, dalej nevyhnutne spovedne zrkadlo a specialne vyhradenu cast pre spoved manzelov.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  14:05:12  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja sa hlasim do testu.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  15:31:03  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
mozno trocha od "temy", ale v jednom spovednom zrkadle, ktore mam doma, ktore je spracovane pre reholnikov aj pre laikov v jednej spolocnej brozurke, tak sa doslova v casti "Z ktorych hriechov sa musime vyspovedat" pise:
"Pri spovedi sa musime vyznat z ozajstnych hriechov, inac je neplatna. Nedokonalost a pochybne hriechy nie su dostatočnou materiou pre rozhresenie Preto ten, kto sa castejsie spoveda, ma zahrnut do spovede niektory hriech svojho zivota z minulosti. Zo vsednych hriechov sa spovedat nemusime, avsak vyspovedat sa z nich je dobre a prospesne. .... tolko zo "spovedneho zrkadla" (umyselne som zvyraznila to, co celkom dobre nechapem) Mne totiz knaz po generalnej spovedi povedal, ze z uvedenych hriechov z minulosti, uz nikdy nemam v spovedi spominat, opakovat...aj z toho mi vyplynulo, ze sa clovek k hriechom, z ktorych sa vyznal v predchadzajucej spovedi, uz v dalsej vracat nema. .. tak neviem ako to teda v praxi ma vyzerat. Predsa ked clovek chodi na spoved v pravidelnych intervaloch, vacsinou sa spoveda zo vsednych hriechov a nemusi mat tazky hriech, kedze vedome a dobrovolne....nezhresil... a podla tohto, ak nezahrnul nejaky hriech z minulosti, moze byt spoved neplatna?
ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  15:40:04  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Moze.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  15:45:27  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Ela
citácia:
...vacsinou sa spoveda zo vsednych hriechov a nemusi mat tazky hriech, kedze vedome a dobrovolne....nezhresil...


ked niekto vedome a dobrovolne nezhresi, nema ani vsedny ani smrtelny hriech.pretoze v katechizme je napisane:
Kto pacha hriech?
Hriech pacha ten, kto vedome a dobrovolne prestupi prikazanie Bozie.

Vsedny hriech pacha"
1.Kto prestupi prikazanie v malej veci
2.Kto prestupi prikazanie vo velkej veci ale nie celkom vedome.
3.kto prestupi prikazanie vovelkej veci, ale nie celkom dobrovolne


Smrtelny hriech pacha, kto prestupi prikazanie
1.Vo velkej veci
2.celkom vedome
3celkom dobrovolne

citácia:
a podla tohto, ak nezahrnul nejaky hriech z minulosti, moze byt spoved neplatna?

Spoved je neplatna okrem ineho vtedy, ak vedome a dobrovolne zatajite tazky hriech, cize musi tam byt umysel vedome a dobrovolne zatajit tazky hriech.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  16:03:48  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
vazena radar, nemusite ma skolit zo zakladov katechizmu, toto vsetko, nastastie, ovladam, mohli ste si usetrit robotu. Vy ste totiz vobec nepochopili podstatu mojej otazky. Medzitym som si vsak este raz prebehla spomenutu brozurku a pochopila som, ze som otazku vlastne tak trocha vytrhla z "kontextu", pretoze uvedeny text vlastne nadvazoval na dalsiu cast. Takze mi je to uz jasne. Netreba dalsie vysvetlenia - to pre tych, ktori by sem chceli zacat "prepisovat" dalsie poucky z katechizmu....
ela
P. Rarach, dakujem za jasnu a strucnu odpoved.

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  16:35:13  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
vazena radar, nemusite ma skolit zo zakladov katechizmu, toto vsetko, nastastie, ovladam, mohli ste si usetrit robotu.


Ale nic sa nedeje, rada poucim myliacich sa a budem to vzdy robit, ked to uznam za vhodne.Nie ste tu totiz sama,a je potrebne,aby tu mali napr. hostia pravdive informacie.

Vo vasom pripade je zjavne, ze zaklady katechizmu neovladate, a to vo vaznej veci lebo ste napisali toto
citácia:
...vacsinou sa spoveda zo vsednych hriechov a nemusi mat tazky hriech, kedze vedome a dobrovolne....nezhresil...


ked niekto vedome a dobrovolne nezhresi, nema ani vsedny ani smrtelny hriech.pretoze v katechizme je napisane:
Hriech pacha ten, kto vedome a dobrovolne prestupi prikazanie Bozie.


citácia:
Netreba dalsie vysvetlenia - to pre tych, ktori by sem chceli zacat "prepisovat" dalsie poucky z katechizmu....


Ak sa nabuduce zase pomylite,budem reagovat znovu a to aj s citatom z katechizmu, ak to bude potrebne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  19:29:53  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
nemam chut diskutovat s vami, pre Vasu aroganciu a povysenost, ale este pre upresnenie predsa len nieco, to totiz neboli moje slova, to bolo citovane. a znova ste potvrdili, ze citate veci povrchne a povrchne ludi aj posudzujete. Ak by to bolo skutocne tak vyznelo, tak napr. p. Rarach by si "obrusok" nedal a riadne by ma "sfukol", Uf, domluvil jsem. Teda s vami pani radar urcite.
ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  19:56:34  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ja si furt netrufam na test z Katechizmu, ked tak si ho urobim len sama pre seba

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  21:56:48  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
No ked nespravite, bude to mat ledva efekty:
1. Nedostanete knizku
2. Budete motivovana dalej studovat

Takze, nebudte "zbabos" a hor sa do toho.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 24 august 2011 :  20:41:57  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
mate pravdu, co horsie sa mi moze stat pri neuspechu...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  21:38:57  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Tak co, dame dalsie kolo testiku z katechizmu, za uspesne zvladnutie ktoreho bude zasluzena mala odmena?

Je prakticka, kedze patricnych spovednikov, u ktorych mozno s istotou ocakavat platnu absoluciu, je coraz menej, a jazykova bariera zacina hrat podstatnu rolu...

Kto sa hlasi do testu?




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  21:50:09  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
ja

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  21:58:51  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
ja sa tiez hlasim, aj ked asi vopred uz prehravam

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  08:25:20  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
ja sa hlásim to testu za predpokladu že otázky budú z aktuálneho KKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  09:07:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Nie, otazky budu z vierouky KC. Kto si kde najde spravne odpovede je jeho vec.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  15:43:59  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
Nie, otazky budu z vierouky KC. Kto si kde najde spravne odpovede je jeho vec.

Pôvodne zaslal Mato - 10 január 2012 :  09:07:58



ale to predsa v KC nie je v rozpore v KKC je zachytená vierouka KC.

Teda správne odpovede sú predsa len v KKC, aký iný zdroj by si chcel použiť?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  09:45:45  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
ja sa hlásim to testu za predpokladu že otázky budú z aktuálneho KKC

Pôvodne zaslal mak - 10 január 2012 :  08:25:20

mak, precitaj si prosim ta toto a popremyslaj nadtym. A ten ktory tieto riadky napisal je fakt Opatrny.

http://www.pastorace.cz/index.php?typ=texty&sel_char=&sel_tema=182&sel_podtema=798&sel_text=2480



Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  10:27:57  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
vierouka KC by mala byt ta ista ako v starych katechizmoch, tak v novych...takze clovek by mal vediet spravne odpovedat na otazky vierouky rovnako, ci ich uz ma nastudovane z KKC alebo zo starych...uvidime, aka bude realita

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  15:07:01  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
OK ideme na to.
Testik vid v prislusnej teme


http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?whichpage=0,56&TOPIC_ID=3156&





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  15:53:52  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
mam dotaz, nebolo by lepsie keby sa odpovede posielali do pm?

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  17:04:44  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Ako si zelate.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  18:14:25  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
ale asi sa odhlasujem, lebo z vlastnej hlavy nemam sancu a dost veci som nenasiel

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  19:02:47  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ani v KKC?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  19:07:53  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
niektore, ale isto tam budu len som ich nenasiel

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  19:46:03  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
niektore, ale isto tam budu len som ich nenasiel

Pôvodne zaslal slavom - 11 január 2012 :  19:07:53




slavom, naco ši še hlašil do testu? nemaš doma modľacu knižečku?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Jasne slova. Téma Next Topic: Otestuj sa z katechizmu, katoliku  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06