Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Zeny, nepodriadujte sa - diskusia s ateistom
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nová schéma prispievania Téma Next Topic: A opat o sochach
Strana: z 6

slovak

Stav: offline

Odoslaný - 30 september 2011 :  18:41:56  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Peterxxx nie je kresťan, to je Nietsche!!!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 30 september 2011 :  18:45:09  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
ooo a mimochodom - aj ja si so zubnou kefkou dotiahnem na tie osmičky :) a to nemám ani elektrickú kefku ako Lucia ..

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 30 september 2011 :  18:47:23  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Mortinia, ja tomu neverim, ze sa clovek moze takto pretvarovat a ten druhy nic nezbada. Vacsinou zeny prehliadaju zle vlastnosti muzov, niektore im lichotia ( ziarlivost), niektore sa im zdaju roztomile ( bordelarstvo) a o niektorych si myslia, ze po svadme sa to zmeni (alkoholizmus a hrube spravanie)....ak zena pristupuje k vztahu zodpovedne, pozna jeho priatelov, rodinu, tak neverim, ze ju po svadbe sokuje svojim spravanim.

Mortinia a ten dotycny muz bol praktizujuci katolik so zivou vierou ? Ak by si takeho zobrala tak by nemohla mat takyto problem....som presvedcena, ze co si vybrala tak to aj dostala.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 30 september 2011 :  18:55:25  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Mortinia, ja tomu neverim, ze sa clovek moze takto pretvarovat a ten druhy nic nezbada. Vacsinoou zeny prehliadaju zle vlastnosti muzov, niektore im lichotia ( ziarlivost), niektore sa im zdaju roztomile ( bordelarstvo) a o niektorych si myslia, ze po svadme sa to zmeni (alkoholizmus a hrube spravanie)....ak zena pristupuje k vztahu zodpovedne, pozna jeho priatelov, rodinu, tak neverim, ze ju po svadbe sokuje svojim spravanim.

Mortinia a ten dotycny muz bol praktizujuci katolik so zivou vierou ? Ak by si takeho zobrala tak by nemohla mat takyto problem....som presvedcena, ze co si vybrala tak to aj dostala.

Pôvodne zaslal Lucia - 30 september 2011 :  18:47:23

Lucia, nie každý má oči otvorené.. ani mne sa to nechcelo veriť..
hmmm.. ten v tom konkretnom prípade nie som si istá , či mal živú vieru, pani uvidela, že ju obabral aj tým, že ho videla pár krát v kostole.. Potom - už ked bol ženatý, už bol taký velký pán, že už ani do kostola nechodil.. Tiež som nad tým špekulovala, čo sa stalo.. No proste aj na súde potom vyšlo najavo, že pán mal skreslený pohlad na manželstvo, svoju manželku, deti, .. obyčajný klamár, tyran, surovec, bezohľadný a neempatický človek... Viac z dôvodu pracovného tajomstva nemôžem prezradiť

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 30 september 2011 :  19:07:18  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
...obabral ju tym, ze ho videla parkrat v kostole ....tieto slova jasne svedcia o nezodpovednosti dotycnej damy...ma len to co chcela

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 30 september 2011 :  20:16:20  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
...obabral ju tym, ze ho videla parkrat v kostole ....tieto slova jasne svedcia o nezodpovednosti dotycnej damy...ma len to co chcela

Pôvodne zaslal Lucia - 30 september 2011 :  19:07:18

Ako myslite no.. ja s kolegmi som k tejto veci zaujala trošku iné stanovisko.
Nie každý je ostražitý, naivnejší ludia predpokladajú, že pretvárka neexistuje, dajú sa lahko oklamať..

Mato

Odoslaný - 30 september 2011 :  20:55:46  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A ako suvisi jeden podvodnik a oklamana zena s tym, ze zena ma byt muzovi podriadena?
to mozeme rovno zacat vytahvat pripady nasila rodicov na detoch a trvrdit, ze deti nie su povinne rodicov posluchat...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12051  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 05 august 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 30 september 2011 :  22:01:09  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
A ako suvisi jeden podvodnik a oklamana zena s tym, ze zena ma byt muzovi podriadena?
to mozeme rovno zacat vytahvat pripady nasila rodicov na detoch a trvrdit, ze deti nie su povinne rodicov posluchat...

Pôvodne zaslal Mato - 30 september 2011 :  20:55:46

Nie maťo - túto analogiu tu použiť nemožno. hoci nevylučujem, že sa môžu vyskytnúť príklady, kedy by napr. rodič nútil dieťa k prostitúcii - už aj taký prípad sa na SVK nedávno vyskytol
Tento príklad som použila iba ako jeden z mnohých.
Tým som iba chcela naznačiť, že žena nemá stále počúvať manžela a byť mu podriadená.
a samozrejme trvám a odvolávam sa na Kán. 1135 - Obidvaja manželia majú rovnakú povinnosť a rovnaké právo vo všetkom, čo súvisí so spoločenstvom manželského života. Toto ustanovenie vylučuje, aby bol jeden menej a druhý viac - a teda aj aby bol jeden z manželov podriadený druhému.
Prečo podľa vás si manželia nemôžu byť rovní? prečo má žena manžela vo všetko počúvať a byť mu podriadená?

/príklad: žena chce ísť na dovolenku k moru, muž do hôr - podla vás by sa mala žena prispôsobiť a ísť do hôr? ja by som to vyriešila tak, že by sme isli na týžden do hôr a na týžden k moru alebo nikam = je to iba príklad, nič lepšie ma momentálne nenapadá/

Mato

Odoslaný - 01 október 2011 :  00:35:29  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Prečo podľa vás si manželia nemôžu byť rovní? prečo má žena manžela vo všetko počúvať a byť mu podriadená?

Pôvodne zaslal mortinia - 30 september 2011 :  22:01:09

Pretoze to tak ustanovil Boh a opakovane to potvrdili vo svojom uceni papezi. (vid povodnu temu Zeny, nepodriadujte sa svojim muzom). Za vsetkych citujem iba Pia XII "Tato hierarchia je nie len potrebna, ale nevyhnutna pre jendotu a stastie. Katolicky muzi a zeny maju povinnost bojovat proti meniacim sa spolocenskym podmienkam, ktore podkopavaju hierarchiu v rodine."

Analogiu o rodicoch tyrajucich svoje deti nemozno pouzit pretoze sa vam prave nehodi, alebo mate aj iny dovod?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12051  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 05 august 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 01 október 2011 :  01:20:37  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal mortinia - 30 september 2011 :  22:01:09

Pretoze to tak ustanovil Boh a opakovane to potvrdili vo svojom uceni papezi. (vid povodnu temu Zeny, nepodriadujte sa svojim muzom). Za vsetkych citujem iba Pia XII "Tato hierarchia je nie len potrebna, ale nevyhnutna pre jendotu a stastie. Katolicky muzi a zeny maju povinnost bojovat proti meniacim sa spolocenskym podmienkam, ktore podkopavaju hierarchiu v rodine."

Analogiu o rodicoch tyrajucich svoje deti nemozno pouzit pretoze sa vam prave nehodi, alebo mate aj iny dovod?

Pôvodne zaslal Mato - 01 október 2011 :  00:35:29

no momemt - podľa vás má teda v ustanovení 1135 CIC vadu?? Lebo pokiaľ nemá vadu, znamená to, že dokumenty po II VK neuznávate.. a to ste sa sťažovali, že vás tu osočujeme..

ved ja nevravím, že sa manželovi nepodriadim - ale určite nie vo všetkom, čo si zmyslí. Možno sú výnimky a katolícky chlapi vedia fakt ženu usmerniť tak, že si to ani nevšimne a zároveň v tom vzťahu zachová určitú úctu, ale ked sa pozriem na terajších "mužov", tak neviem neviem, či by som ich poslúchala..

a poprosím vás - úprimne odpovedzte - podľa vyššie uvedeného príkladu - kam by ste teda na dovolenku s manželkou išli?? k moru alebo do hôr??

cit. analogiu by som tu nepoužívala, pretože tu sa nebavíme o vzťahu - rodičia a dieťa ale bavíme sa o vzťahu manžel a manželka. Al ok, ako myslíte..

Ales

Odoslaný - 01 október 2011 :  07:06:03  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a ak kan. 1135 je v rozpore s Pismom a Tradiciou? Alebo jeho znenie si mylne vykladas?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 01 október 2011 :  14:56:59  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
a ak kan. 1135 je v rozpore s Pismom a Tradiciou? Alebo jeho znenie si mylne vykladas?

Pôvodne zaslal Ales - 01 október 2011 :  07:06:03

to je otazka pre mňa??

no pretože kán. 1135 uvádza: - Obidvaja manželia majú rovnakú povinnosť a rovnaké právo vo všetkom, čo súvisí so spoločenstvom manželského života.
Nepíše sa tu nič o tom, že by bola žena psík a muž by jej dával rozkazy, podľa toho, čo tu čítam, si to tu tak nejak niektorí predstavujú..

mortinia

Odoslaný - 01 október 2011 :  15:06:53  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
aleš - trošku odbornejšie -
ak má byť žena podriadená svoju mužovi, znamená to, že by tu mal fungovať vzťah nadriadenosti a podriadenosti.

avšak kán 1135 deklaruje rovnosť v právach aj povinnostiach vo vzťahu medzi manželmi.

tak ako teda?

Ales

Odoslaný - 01 október 2011 :  18:33:23  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
A čo ak kanon JE niečo ako bezpodielove spoločenstvo manželov? Že manželia sa majú rovnakým dielom podieľať na vytváraní dočasných a večných dobier a teda de iure majú i rovnaký podiel na zisku. A kanon nie je potom o nad/podradenosti Ale o niečom inom.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 01 október 2011 :  19:11:14  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
A čo ak kanon JE niečo ako bezpodielove spoločenstvo manželov? Že manželia sa majú rovnakým dielom podieľať na vytváraní dočasných a večných dobier a teda de iure majú i rovnaký podiel na zisku. A kanon nie je potom o nad/podradenosti Ale o niečom inom.

Pôvodne zaslal Ales - 01 október 2011 :  18:33:23

chceli ste napísať bezpodielové spoločenstvo manželov alebo bezpodielové spoluvlastníctvo manželov (BSM)? lebo zbytok príspevku mi príde ako keby ste písali o spoluvlastníctve
no pravdaže sa manželia majú rovnakým dielom podieľať na vytváraní dočasných a večných dobier - za svoje manželstvo sú tak rovnakým dielom zodpovední, mala by medzi nimi byť vzájomná úcta a každý z manželov by mal rešpektovať dôstojnosť toho druhého manžela.
No a samozrejme, že CIC nie je podriadenosti a nadriadenosti- ved sa to tam aj píše..
Ešte som si teraz popoludní kukla moje staré poznámky zo školy, komenáre k CIC, dokonca som si aj na skúške potiahla "manželstvo" a po 40 minutovom monologu som u kánonika - postaršieho kňaza, dostala A. .. No ešte stále mi nevyplýva, že by žena mala byť vo všetkom podriadená manželovi a vo všetkom ho poslúchať...
Samozrejme, niekedy sa žena proste podriadi, prispôsobí - ale nemá sa podriaďovať všetkému, čo by odporovalo jej dôstojnosti, vôli, slobodám alebo právam.
Takže ženy - prispôsobujete sa prosím len dovtedy, kým manželove "príkazy" nesiahajú na vaše práva, sú proti vašej vôli a ak by ste jeho príkaz mali splniť s tým, že by ste si manžela následne prestali vážiť, tak ho proste nesplnte.

Aleš - maťo mi neodpovedal - dala som vyššie príklad, keby vaša manželka chcela ísť k moru a vy do hôr, ako by ste to vyriešili??? Alebo - ak by si vaša manželka chcela kúpiť hnedý kožuch a vy by ste chceli, aby nosila biely.. hm?? úprimne odpovedzte.

saxsax

Odoslaný - 01 október 2011 :  19:39:33  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
taketo nieco si mozu vymysliet iba zakomplexovany chlapi, medzi zenou a muzom ma byt rovnocenny vztah, vsetky tie kydy okolo toho su smiesne a nepodstatne

odvolavky na bibliu, hmm, jedna z hypotez a verzii je, ze skor ako prva zena Adama bola stvorena zena Lilith. Boh stvori Lilith z rovnakej hliny, ako Adama, ale ti sa hasterili. Lilith tvrdila, ze kedze ona a Adam boli stvoreny rovnakym spôsobom, su si rovni a odmieta "lezat pod nim".

Ved preto i ten rozpor v biblii, pozname niektori nie ?

A casom bolo treba zapudit toto zenske meno a vytvorit dojem ze sa nechala zviest diablom, ked na protest Adamovych nevhodnych narokov tato prva hrda zena usla z raja.

Mozno niektori poznate vyznam "Cierna Luna" v astronomii ...

Na Tridentskom koncile v roku 1545 sa tvorila nova biblia, z ktorej bolo mnoho veci vyskrtnutych tak isto ako bolo vyskrtnutych mnoho Evanjelii, predsa - Apostolov bolo 12 a koľko mame Evanjelii? Asi 4?

Vzdy ked sa niekto odvolava na bibliu len preto ze mu to pasuje a zabuda na mnohe a mnohe ine veci z biblii, na ktore by zabudnut predsa nemal musim krutit hlavou ...

Zeny nepodriadujte sa !
Katolicky chlapi su svojim sposobom predsa len chudaci, pomozte im!

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 01 október 2011 :  22:24:22  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal Ales - 01 október 2011 :  18:33:23

chceli ste napísať bezpodielové spoločenstvo manželov alebo bezpodielové spoluvlastníctvo manželov (BSM)? lebo zbytok príspevku mi príde ako keby ste písali o spoluvlastníctve
no pravdaže sa manželia majú rovnakým dielom podieľať na vytváraní dočasných a večných dobier - za svoje manželstvo sú tak rovnakým dielom zodpovední, mala by medzi nimi byť vzájomná úcta a každý z manželov by mal rešpektovať dôstojnosť toho druhého manžela.

ano, moja chyba, spoluvlastnictvo.

citácia:
No a samozrejme, že CIC nie je podriadenosti a nadriadenosti- ved sa to tam aj píše..
Ešte som si teraz popoludní kukla moje staré poznámky zo školy, komenáre k CIC, dokonca som si aj na skúške potiahla "manželstvo" a po 40 minutovom monologu som u kánonika - postaršieho kňaza, dostala A. ..

to som netvrdil. len som tvrdil že citovaný kánon nie je o podriadenosti a nadradenosti.

citácia:

No ešte stále mi nevyplýva, že by žena mala byť vo všetkom podriadená manželovi a vo všetkom ho poslúchať...
Samozrejme, niekedy sa žena proste podriadi, prispôsobí - ale nemá sa podriaďovať všetkému, čo by odporovalo jej dôstojnosti, vôli, slobodám alebo právam.
Takže ženy - prispôsobujete sa prosím len dovtedy, kým manželove "príkazy" nesiahajú na vaše práva, sú proti vašej vôli a ak by ste jeho príkaz mali splniť s tým, že by ste si manžela následne prestali vážiť, tak ho proste nesplnte.

Čiže do II. vat. koncilu cirkev ľudí zavádzala? mimochodom, manželstvo je okrem iného aj o komunikácii.

citácia:

Aleš - maťo mi neodpovedal - dala som vyššie príklad, keby vaša manželka chcela ísť k moru a vy do hôr, ako by ste to vyriešili??? Alebo - ak by si vaša manželka chcela kúpiť hnedý kožuch a vy by ste chceli, aby nosila biely.. hm?? úprimne odpovedzte.

Pôvodne zaslal mortinia - 01 október 2011 :  19:11:14

vieme sa vždy dohodnúť. resp. máme takú dohodu že do oblečenia si nebudeme viacmenej zasahovať len si povieme svoj názor. Akurat ked je to dosť mimo tak sa jeden z nas ozve. co sa týka dovolenky, my sme obaja "moroví". Vieš, ono je manželstvo aj o tom, že si hľadam partnera ktorí ma aj podobne záujmy, a učím sa s ním komunikovať už pred rozhodnutím si ho zobrať.

Ales

Odoslaný - 01 október 2011 :  22:27:11  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

Na Tridentskom koncile v roku 1545 sa tvorila nova biblia, z ktorej bolo mnoho veci vyskrtnutych tak isto ako bolo vyskrtnutych mnoho Evanjelii, predsa - Apostolov bolo 12 a koľko mame Evanjelii? Asi 4?

Pôvodne zaslal saxsax - 01 október 2011 :  19:39:33

no asi ta sklamem, ale evanjelium je len jedno....

maaajo

Odoslaný - 01 október 2011 :  22:28:40  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
citácia:
taketo nieco si mozu vymysliet iba zakomplexovany chlapi, medzi zenou a muzom ma byt rovnocenny vztah, vsetky tie kydy okolo toho su smiesne a nepodstatne

odvolavky na bibliu, hmm, jedna z hypotez a verzii je, ze skor ako prva zena Adama bola stvorena zena Lilith. Boh stvori Lilith z rovnakej hliny, ako Adama, ale ti sa hasterili. Lilith tvrdila, ze kedze ona a Adam boli stvoreny rovnakym spôsobom, su si rovni a odmieta "lezat pod nim".

Ved preto i ten rozpor v biblii, pozname niektori nie ?

A casom bolo treba zapudit toto zenske meno a vytvorit dojem ze sa nechala zviest diablom, ked na protest Adamovych nevhodnych narokov tato prva hrda zena usla z raja.

Mozno niektori poznate vyznam "Cierna Luna" v astronomii ...

Vzdy ked sa niekto odvolava na bibliu len preto ze mu to pasuje a zabuda na mnohe a mnohe ine veci z biblii, na ktore by zabudnut predsa nemal musim krutit hlavou ...

Zeny nepodriadujte sa !

Dúfam, že to nebolo myslené vážne. Lebo inak sorry, ale väčšiu blbosť som už dlho nečítal.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 01 október 2011 :  22:34:53  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

no momemt - podľa vás má teda v ustanovení 1135 CIC vadu?? Lebo pokiaľ nemá vadu, znamená to, že dokumenty po II VK neuznávate.. a to ste sa sťažovali, že vás tu osočujeme..

Pôvodne zaslal mortinia - 01 október 2011 :  01:20:37

cirkev nemôže tvdiť niečo ine pred II VAT a niečo ine po. Bud vtedy hovorila nepravdu, alebo teraz. Takže bez ohľadu či uznava dokumenty len pred II VAT alebo po, cirkev by mala učiť to isté.
Konkretne k kanonu 1135 som sa vyjadril.

Ales

Odoslaný - 01 október 2011 :  22:36:39  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

poviem to tvojimi slovami: ateisti su muži pod papučou,

mortinia

Odoslaný - 01 október 2011 :  23:40:56  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Čiže do II. vat. koncilu cirkev ľudí zavádzala? mimochodom, manželstvo je okrem iného aj o komunikácii.

vieme sa vždy dohodnúť. resp. máme takú dohodu že do oblečenia si nebudeme viacmenej zasahovať len si povieme svoj názor. Akurat ked je to dosť mimo tak sa jeden z nas ozve. co sa týka dovolenky, my sme obaja "moroví". Vieš, ono je manželstvo aj o tom, že si hľadam partnera ktorí ma aj podobne záujmy, a učím sa s ním komunikovať už pred rozhodnutím si ho zobrať.

Pôvodne zaslal Ales - 01 október 2011 :  22:24:22

nieee, prepánakráľa.. cirkev nikdy nikoho nezavádzala.. ja napr. nemám starý CIC, neviem, či také niečo, ako je v terajšom ustanovení 1135 tam bolo. Ak ho niekto má, prosím kuknite do toho a dajte mi vedieť. VK mal priniesť ovocie a priniesol hádky. Niečo sa po nom proste zmenilo, niečo sa pridalo, niečo odobralo - ja som Vk nevymyslela, ja za to nemôžem, že v tom CIC je kán 1135!!!

to si ja tiež myslím, že dôležitá je komunikácia.
no vidíte aleš.. takže aj vy svoju manželku rešpektujete.
to s tým morom bol iba príklad! - napr. ak vy chcete A a ona B. Sám ste napísali, že komunikujete, to znamená, že ju nenútite na B ak ona chce A, ale proste komunikujete - je to tak však??? ak by vám manželka bola absolútne podriadená, tak by sa vam podriadila vo všetkom a nemuseli by ste komunikovať ani sa o ničom baviť. Tak nech sa páči.

mortinia

Odoslaný - 01 október 2011 :  23:45:25  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

saxsax, niekomu sa proste nedá pomocť!!!

Ales

Odoslaný - 01 október 2011 :  23:50:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a o tom tu je cely cas rec.
Ze stale ignorujes to ze muz ma byt podriadeny Kristovi. Je mi jasne ze nasilnik a tyran Kristovi podriadeny nie je. Tak isto ani lenivec grobian atd. Kristus neprisiel sa dať obsluhovať ale slúžiť. Podľa mňa dovolenka šaty sú baňaliťa v manželstve. Skôr je dôležitá jednotná výchova.

mortinia

Odoslaný - 01 október 2011 :  23:56:03  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
a o tom tu je cely cas rec.
Ze stale ignorujes to ze muz ma byt podriadeny Kristovi. Je mi jasne ze nasilnik a tyran Kristovi podriadeny nie je. Tak isto ani lenivec grobian atd. Kristus neprisiel sa dať obsluhovať ale slúžiť. Podľa mňa dovolenka šaty sú baňaliťa v manželstve. Skôr je dôležitá jednotná výchova.

Pôvodne zaslal Ales - 01 október 2011 :  23:50:50

no dobre aleš.. vy už ste si svoju odpoveď našli.
ja to neignorujem - práve naopak.
(už posledný krát uvádzam, že to more a šaty boli iba príklady, ako A a B)

Strana: z 6 Previous Topic: Nová schéma prispievania Téma Next Topic: A opat o sochach  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06