Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Zeny, nepodriadujte sa - diskusia s ateistom
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nová schéma prispievania Téma Next Topic: A opat o sochach
Strana: z 6

rastos

Stav: offline

Odoslaný - 23 september 2011 :  20:13:29  Zobraziť profil  Pridať rastos do zoznamu priateľov
Myslím že tu rozoberáte úplne nereálnu otázku. Pán Boh žiadnemu kresťanovi neprikáže zabiť iného človeka, pretože "v posledných dňoch k nám prehovoril v Synovi".
Takže žiadne nové inštrukcie, než tie, ktoré nám dal Ježiš, už nedostaneme až do skončenia sveta.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 87  ~  Člen od: 29 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 05 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 23 september 2011 :  21:14:34  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov

citácia:
Vynoril som sa zo stredoveku a predstav si, že aj v tom stredoveku sa občas nájdu zženštilí muži, tebe veľmi podobní. V priebehu celých dejín cirkvi sa takýto muži objavujú, obyčajne sú ešte podporení chybným výkladom Kristových slov, a cirkev s nimi vedie ustavičný interný zápas, kde im stále vysvetľuje, že to zle vnímajú a že zabíjať za istých okolností nie je hriech, niekedy práve dobrý skutok. Dokonca čo viem, údajne na Arleskom koncile za cisára Konštantína bola na takýchto mužov, ktorí odmietajú zabíjať s tvrdením, že je to nekresťanské, uvalená exkomunikácia.

Škoda, že si sa nenarodil ako žena. U katolíkov vždy platila morálna zásada, že ženy a deti do boja neberieme. Nikto ťa síce nenúti bojovať, ale názory aké zastávaš sú u muža chybné. keď takto hovorí žena, no, môžeme prižmúriť očko. Žena zženštilá môže byť, u nej je to normálne.
Ty si ale muž, pokiaľ nemáš nejaké depresie, alebo nejaké dočasne stavy precitlivenosti (môže sa to stať aj chlapovi, že má chvíľu také obdobie), máš istú morálnu povinnosť sa snažiť vzmužiť. Hlavne nerob si zo svojej slabosti cnosť, brat môj. Pokorne predstúp pred Boha, vyznaj sa, že si slabý a pros aby ti dal mužnejšie srdce. Keď už ten stredovek spomínaš, ber si práve príklad z tých stredovekých rytierov, napr. aj slávnych a povestných templárov, ich heslo: Nie pre seba, Pane, nie pre seba...

Mimochodom vieš aká bola najobľúbenejšia zbraň takého sv. Ladislava? Sekera. Bojovú sekeru vraj používal najradšej. Pre teba asi des a hrôza, čo? Slávny svätý Ladislav, ku ktorému máme na Slovensku zasvätených viacero kostolov a modlíme sa k nemu o orodovanie. Dobre a úprimne ti radím, brat, skús sa aj k nemu začať modliť, nech ti pomôže s tou tvojou precitlivenosťou. On bol vždy správny chlap a mal azda až nadbytky toho, čo tebe chýba, možno ti preto pomôže.

Ale ak si už od detstva takáto citlivá povaha a nie si ešte ženatý, hodil by si sa možno za mnícha. Si možno povolaný do kláštora, ak máš takú povahu od narodenia. A k tomu v minulosti tu bolo veľa mníchov, na území Uhorska len Benediktíni mali asi okolo 500 kláštorov, dnes by sme ich na tom istom území spočítali na prstoch jednej ruky, hoci je civilných obyvateľov viac než vtedy. Prišiel protestantizmus, vypaľovanie kláštorov a následne to dorazili komunisti. Ak teda nie si ženatý, možno by bolo dobré pomôcť a podporiť svojou účasťou niektorý rád. Tak to už v minulosti bolo, ten najbujarejší chlapec šiel do armády a ten najkrotkejší zasa do kláštora. Každý tam, kde by bol svojou povahou prospešnejší.

Pôvodne zaslal Peterxxx - 22 september 2011 :  15:23:19

Dakujem Peterxxx, uz davno som sa tak nepobavila....

Inac, mate uplnu pravdu, dnes je mnoho muzov zozenstelych a zo zien sa stavaju muzatky ( ony tomu vravia emancipacia)....no ja vam neviem kam ten svet speje......ale vojny nemam rada....to som vzdy proti

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Odoslaný - 24 september 2011 :  00:56:00  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Toho Hitlera mi pripomína Peterxxx, nie ty ;)
Pôvodne zaslal Godwin - 23 september 2011 :  18:00:37

Aj Abrahám ti pripomína Hitlera?. Abrahám tiež bol pripravený zabiť svojho syna na Boží rozkaz. Pravda, Boh to nakoniec nežiadal, ale Abrahám obstál v skúške, lebo bol priravený urobiť všetko, o čo ho Boh požiada.

Ty by si neurobil všetko, o čo ťa Boh požiada?

Pôvodne zaslal rudy - 23 september 2011 :  19:43:37

Zdá sa, že na to sú mnohí naši slabí bratia ešte moc slabí aby boli oddaní Bohu ako praotec Abrahám. Ale asi najvačšie neštastie je, že si zo svojej slabosti robia cnosť, ako by to bolo dokonca aj správne, žeby neboli ešte schopní zvládnuť podobnú skúšku.

Slovak a spol.: Mali by ste prosiť Boha aby Vám odpustil slabosť. A prosiť Boha a svatých aby vám dali silu a zmužilosť, ktorá vám chýba.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 64  ~  Člen od: 19 september 2011  ~  Posledná návšteva: 15 august 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Odoslaný - 24 september 2011 :  01:35:59  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
citácia:

ale vojny nemam rada....to som vzdy proti

Pôvodne zaslal Lucia - 23 september 2011 :  21:14:34

No vždy proti, nie je zrovna správny postoj. Ale u ženy sa, myslím, dá akceptovať , za predpokladu, že nemá tú moc o vojne rozhodovať. Kresťanské ženy majú byť skutočne nenásilné, milé, nežné, jemné... To sa od nich vždy vyžadovalo.

Žena má právo život iba dávať; brať ho niekomu má právo iba muž - To sú také tie tzv. staromódne názory, ktoré ja ale vyznávam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 64  ~  Člen od: 19 september 2011  ~  Posledná návšteva: 15 august 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Odoslaný - 24 september 2011 :  02:16:18  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
citácia:
Myslím že tu rozoberáte úplne nereálnu otázku.

Pôvodne zaslal rastos - 23 september 2011 :  20:13:29

Tiež mám trošku podobný pocit, ale čisto teoreticky, keby taká situácia nastala, alebo trebárs rovno by sme sa narodili do Mojžišových alebo Dávidových čias, a Boh by nám dal taký rozkaz, vždy len platí, že nemáme inú možnosť, len poslúchnuť Boží rozkaz. Odmietnuť Bohu poslušnosť je hriech. Taká je realita. Taká je pravda. A preto každéme, kto príde s podobnou teoretickou otázkou, či by som bol ochotný zabiť aj vlastné dieťa, keby mi to Boh prikázal ako to prikázal Abrahámovi, odpovedám - áno, samozrejme. Bolo by mi do plaču, ale musel by som. Boh je viac než moje dieťa a Boh aj iste vie čo robí.

Peterxxx

Odoslaný - 24 september 2011 :  02:34:01  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
Pánovi saxsax:

citácia:
dotycny sa bijuc do prs asi pozabudol, ze ten jeho Boh mu moze prikazat zabit i svojich najblizsich,

Omyl, nepozabudol. Aj v takom prípade platí len to isté. Tá istá odpoveď.

Ale Kresťan aj vie, že hoci môže byť niekedy smrť aj trpká, smrťou jeho život nekončí.

Aj ja som pravda smutný, aj ja plačem pri takej dlhodobej rozlúčke, ale nevnímam tú smrť zasa až tak tragicky.

Peterxxx

Odoslaný - 24 september 2011 :  04:01:48  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
Pre pána Slovaka:

citácia:
ľutujem tvoju ...

Ďakujem za prejav ľutosti, ale ešte si zabudol ľutovať svoju slabosť a svoje hriechy. Takže teraz sa už, prosím, len na to zameraj.

citácia:
Skúsil si sa s nimi úprimne porozprávať aký maju k tebe vzťah?

Ano. A rozprávame sa aj bežne. Vzťah perfektný. Vďaka za opýtanie.

citácia:
Hovoril si aj s vašim kňazom o tom, že v mene tvojej náboženskej viery si schopný vraždiť

Ano, pochválil ma, a povedal, že rovnako aj on. Ak by to Boh prikázal, skutočne ani nemáme inú možnosť.

citácia:
veď je to podľa desatora jeden z najťažších hriechov.

To si to desatoro vysvetľuješ ako jehovista. Úplne nezmyselne. Katolíci zabíjali a viedli vojny úplne bežne a nebolo to porušním desatora. Rovnako aj v minulosti Izrealiti, viz. Sv. Písmo. A ako som ti už hovoril, rovnako aj viacerí naši svätí zabíjali.

Peterxxx

Odoslaný - 24 september 2011 :  05:28:38  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
Pre guest636:

citácia:
bolest ma uplne inu funkciu nez ty predpokladas

Toto je ešte z predpredošlého, na čo som zabudol reagovať. Takže nepredpokladám nič o funkcii bolesti, ale o hypotéze dôvodov jej lepšieho znášania. Boh/príroda sa stará... Podobne ako napr. severské zvieratá dostávajú na jeseň lepšiu mohutnejšiu kožušinu aby tú tamojšiu tvrdú zimu dokázali lepšie znášať. Podobné dôvody môžu byť u ženy s tou lepšou znášanlivosťou bolesti, keďže bolesť je prirodzenou súčasťou jej života (pôrodné bolesti, menštruačné..), tak aj dostala lepšiu schopnosť bolesť znášať, než muž, u ktorého sa v priebehu života za normálnych okolností bolesť vyskytovať nemá. Proste Boh/príroda sa aj trochu stará o živočíchy, u ktorých je vopred jasné, že budú musieť znášať nejaké tvrdšie životné podmienky a dáva im k tomu aj isté vybavenie na lepšie zvládanie toho.

A teraz už len k poslednému:

citácia:
nejde o ziaden prirodny zakon, mas len proste vela testosteronu

aj testosterón je predsa prírodná látka, ktorá sa do mňa dostala aj prírodným spôsobom. Je to teda celé o prírode. Je to príroda. Nie je to nič iné len Boh a príroda.

citácia:
samce simpanzov napr neziskavaju samice nasilim

Áno, jasné, však nikde ani netvrdím, žeby azda kompletne všetci samci v prírode získavali samice len násilím. Len sa tak deje u viacerých druhov, čím vyvraciam tvoje minulé tvrdenie, že samec si samicu vyberá iba u vtákov. Nie je to tak, samec si vyberá si aj u mnohých iných druhov a dokonca aj násilím. A spomenul si si teraz aj na delfínov, že aj tam si to samec vynucuje, takže vidíš...

citácia:
ja nemam osobnost typu primitivneho vodcu

Verím. Vodca ale nemusí byť primitívny. A väčšinou ani nie je. Mnohí vodcovia u ľudí boli často až výrazne inteligentní s vynikajúcim zmyslom pre stratégiu.
A tí čo uchvátili moc, robili to obyčajne kombináciou sily a inteligencie, inak by sa im to ani nepodarilo.

citácia:
rovnost zarucuje nekonfliktnost resp lepsie riesenie konfliktov
Naopak, rovnosť znamená konfliktnosť a častú. Každý sa cíti rovný, preto sa háda a nechce ustúpiť. Manželka sa takto háda s mužom, časté hádky, konflikty až to vedie k rozvodu. Tam kde je jasný vodca a je rešpektovaný, všetci sa podvolia rozhodnutiu vodcu, a je to. Ide to hladko bez konfliktov.

citácia:
ak sa ti velmi protivi skulturnovanie ludskej civilizacie

Také skultúrňovanie po akom Ty túžiš (pretechnizovanie, sterilita, asexualita, deti zo skúmavky...), sa mi naozaj až nesmierne protiví. A Lucia má pravdu, naozaj to pôsobí dosť Sci-fi.

citácia:
problem pre teba predstavuje fakt, ze pri dostatocne dlhej dobe kedy technologia postupi natolko dopredu, ze nebude potrebne vobec definovat pohlavie - ludia sa dost dobre budu rozmnozovat asexualne a pripadne muz nebude potrebny

Naznačuje sa mi tu trošku, že si asexuál? Si? Rozmnožovať sa bez sexu... Skoro všetci ľudia vyslovene milujú sex, a už len preto dosť pochybujem žeby si našiel čo i len jedného (a ktorý by nebol asexuál) a zdieľal by tieto tvoje ideály.

Ozaj a čo bude s mužmi, keď hovoríš, že už nebudú potrební? Budú vyhubení, alebo pár jedincov si dajú tie chladné frigidné ženské do zoo? A potom tam budú chodiť školy umelo vyrobených dievčatiek, a učiteľka im: tak deti a toto je tá najstrašnejšia bytosť v dejinách – muž. Tak nejako? Trošku kombinácia filmov Planéty opíc a hlavne Sexmisia (svojho času slávny poľský film, odporúčam ti ho pozrieť, je to až neuveriteľne podobné tomu o čom snívaš, technika postúpila ďaleko, mužov už dávno niet a v skúmavkách vznikajú len dievčatká).

No ale inak, neprírodná, umelá civilizácia nevydrží. Civilizácie, ktoré začali byť moc civilizované, začali byť zároveň zánikové. A to je už aj prípad súčasnej západnej civilizácie.

citácia:
tak nech sa paci, tamto su pralesy zober si partiu podobne zmyslajucich, porobte si kyjaky a chodte

Tvoja rada aby som šiel s kijakom do pralesa sa mi nepáči. Mám trošku iné chúťky. A keď už Ty si sa mi tu pochválil svojim ideálom, na oplátku ti prezradím čo zasa chcem ja:

Zmeniť túto krajinu na kresťanskú krajinu (možno aj na kresťanské kráľovstvo). Ako prambulu ústavy jej dať Krédo – vyznanie viery: Veríme v Boha Otca všemohúceho... atď. (To napr. spravil Karol Veľký.) A potom prvý zákon ústavy by bol vypracovaný asi v tom zmysle, že všetky zákony môžu vychádzať jedine zo Sv. Písma a Sv. Tradície, ale len v starom chápaní a význame (žiadne modernistické prekrúcačky). A tie Božie zákony sú obyčajne aj v súlade s prírodou, preto azda vytvorenie nejakej novej zvrátenej umelej civilizácie v tomto prípade až tak nehrozí.
Ďalej štátom uznané tu budú iba tie kresťanské náboženské organizácie, ktoré v Európe boli preukázateľne rozšírené už aspoň okolo roku 1000, čo znamená, že vlastne iba katolíci a azda aj pravoslávni. Ostatní tu budú možno iba ak trpení v záujme zachovania pokoja.
No a postupne bude treba od základov zmeniť skoro všetko. Kompletne. Veľký návrat celej spoločnosti k starej kresťanskej morálke, ktorú dnes už ani mnohí kresťania nepoznajú. Neprajníci to budú volať: Návrat do stredoveku a ja im kľudne odpovedám: Keď chcete, áno, návrat do stredoveku.

Tak to je zasa moja predstava. Dúfam, že sa ti páči aspoň o niečo viac, než mne tá tvoja (pretechnizovaný svet, asexuálni ľudia, deti zo skúmaviek...)

citácia:
nebadat dokonca ani len nejaky trend, kotry by sdaval za pravdu tebe co sa tyka ludskej civilizacie

No, ľudí, ktorým sa páči stredovek, pomaličky pribúda, a ľudí ktorým sa páči pretechnizovaný svet, pomaličky ubúda. A keď im ešte prezradíš, že ani sex už nebudú mať, všetko asexuáne, deti sa budú vyrábať umelo, myslím, že viac prívržencov budem mať asi predsa len ja.

citácia:
mohol by si svoje tvrdenie o selmach dokazat nejakymi faktami? napr citaciou pripadne nejakym linkom

Ja to všetko viem hlavne vďaka dokumentárnym filmom o prírode, ktoré od detstva rád pozerávam. A keďže je to zriedkavé, myslel som že na googli ani nič nenájdem, ale predsa sú tam také správy. Tu je jedna krátka správa práve o tom, že samec medveďa zabil samicu, lebo sa mu nechcela dať:

http://orava.sme.sk/c/5354194/medved-zabil-medvedicu-mlada-osirelo.html

No a tu napríklad zasa že leopard zabil samicu a v tomto prípade dokonca ani nevieme prečo, asi sa mu nepáčila alebo čo:

http://zpravy.idnes.cz/domaci.aspx?c=A110509_175125_brno-zpravy_dmk

Ako vidíš, samec sa samice naozaj nebojí, napadne ju a zabije dokonca kedykoľvek si len zmyslí.

citácia:
samica pavuka nie je dominantna, je len vacsia a velmi zrava

No to asi áno. Chcelo by to lepší príklad. Nevieš náhodou o niečom, kde je dominantná samica, kde ona naozaj vládne, a samček je jej podriadený?

slovak

Odoslaný - 24 september 2011 :  09:14:35  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Peterxxx prepáč ja som nevedel, že ty si nový boh a vymýšľaš nové Desatoro.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Odoslaný - 24 september 2011 :  11:19:18  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
citácia:
Peterxxx prepáč ja som nevedel, že ty si nový boh a vymýšľaš nové Desatoro.

Pôvodne zaslal slovak - 24 september 2011 :  09:14:35

Nevymýšľam nic nové, slovak. Desatoro platí presne v takom vnímaní ako nás to naučil Boh, čo znamená - spravodlivý a čestný boj, spravodlivá vojna nie je porušením desatora. Viz aj katechizmy, ak je tam niečo o vojne, píše sa tam to isté, čo ti tu hovorím. Destoro (5. prikázanie) porušuje napr. vodca nespravodlivej vojny.

saxsax

Odoslaný - 24 september 2011 :  13:02:09  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Pánovi saxsax:

citácia:
dotycny sa bijuc do prs asi pozabudol, ze ten jeho Boh mu moze prikazat zabit i svojich najblizsich,

Omyl, nepozabudol. Aj v takom prípade platí len to isté. Tá istá odpoveď.

Ale Kresťan aj vie, že hoci môže byť niekedy smrť aj trpká, smrťou jeho život nekončí.

Aj ja som pravda smutný, aj ja plačem pri takej dlhodobej rozlúčke, ale nevnímam tú smrť zasa až tak tragicky.

Pôvodne zaslal Peterxxx - 24 september 2011 :  02:34:01

takze predpokladam, ze vasa zena a deti su o tom uzrozumene, az dostanete videnie od svojho Boha, pozabijate ich ...

takze odteraz mame na ludi co pozabijali svoje deti, pribuznych a odvolavali sa na vyzvu od Boha respektovat, pripadov je dost,

najprv som myslel ze vy ste taky katolicky moslim, ale prehodnocujem, dajte sa liecit

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 24 september 2011 :  13:17:08  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
... Tak to je zasa moja predstava. Dúfam, že sa ti páči aspoň o niečo viac, než mne tá tvoja (pretechnizovaný svet, asexuálni ľudia, deti zo skúmaviek...)

potom nechapem co robite na internete, preco ho vlastne pouzivate, pozerate TV a podobne, doma svietite svieckami ci vyuzivate elektrinu ? ... nebudte smiesny!

uz vam bolo naznacene, mozte sa zbalit, vystruhat si nejake kyjaky a zaliezt niekde do hlbsieho lesa a tam si vytvorit komunu, kde sa budete vzajomne hlusit ak si niekdo nahodou pomyli den v tyzdni a v sobotu bude zbierat drevo, potom ho mozte kludne podla vasho boha zabit ...

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Odoslaný - 24 september 2011 :  14:10:33  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
Pre pána saxsax:

citácia:
takze predpokladam, ze vasa zena a deti su o tom uzrozumene,

Jasné, všetci vieme, že Boha treba poslúchať vo všetkom.

citácia:
takze odteraz mame na ludi co pozabijali svoje deti, pribuznych a odvolavali sa ...

Nie, chyba. Na začiatku som to už hovoril, k takému jednaniu by to chcelo jasný dôkaz, že je to naozaj požiadavka od Boha. Vo Svatom Písme - starý zákon si môžeme všimnúť, že niektorí požadovali od Boha (nadprirodzené) znamenie aj v takých prípadoch, kde im Boh len niečo oznámil.

citácia:
najprv som myslel ze vy ste taky katolicky moslim, ale ...

Môžete si to pokojne myslieť aj ďalej, som zatiaľ zdravý po psychickej i fyzickej stránke. Ak by sa mi náhodou v budúcnosti aj stalo, že naozaj príde nejaká psychická choroba, nejaké hlasy v hlave a pod., ktoré by mi prikazovali niekoho zabiť, skúsil by som najprv sa obrátiť na lekárov, plus mal by som proti tým hlasom aj nejaké argumenty, plus dal by som tú požiadavku na jasný zázrak, ktorý by som nevidel len ja, plus vyhľadanie exorcistu, plus ani neverím, žeby Boh dnes ešte dal taký príkaz... Stále ale poukazujem, že sa pohybujeme len v teoretickej rovine, kde musíme si priznať pravdu, že Boha musíme poslúchnuť vo všetkom, teda aj v takýchto nepríjemných záležitostiach. Taká je realita, čo nijako neznamená, že sa uskutoční, priam určite sa neuskutoční, ale pravdu si musíme priznať. Pravda to je, že Boha naozaj musíme poslúchnuť vo všetkom.

citácia:
potom nechapem co robite na internete, preco ho vlastne pouzivate, pozerate TV a podobne, doma svietite svieckami ci vyuzivate elektrinu ?

Niekedy si rád zapálim sviečky. Ale odmietavý postoj k tomu aby sa svet pretechnizovával, ešte automaticky neznamená, že nebudem žiadnu techniku používať.

saxsax

Odoslaný - 24 september 2011 :  14:25:27  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
viete, urciteho casu som mal tiez urcite predstavy o tom ako napravat tento svet, ludi ako vy, vsetci ti politici co zapredali svoj narod a kazdy co sposobil neskutocne utrpenie by mal byt postaveny k muru pred hlavne pusiek, kym je cas, kym este viac nenarobia este väcsiu hrozu, i tu som sa vyjadril, myslel som si, ze nerobilo by mi problem prijat ponuku do tej caty ... ale zacal som viac predsa len pouzivat rozum a nenechavat sa ovladat nejakymi chemickymi latkami z tela, ktore sa vam suchnu o vajcia ... to len na margo toho preco si myslite, ze ste nejaky alfa samec, cela vec sa ma totiz tak, ze te v tej spominanej skupine nenarzaili na nikoho, co by vam dal jednoducho po papuli, alebo aj ak tam taky bol, nestalo mu to za to, jednoducho uz pouzival rozum ...

Peterxxx

Odoslaný - 24 september 2011 :  14:45:15  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
citácia:
ze te v tej spominanej skupine nenarzaili na nikoho, co by vam dal jednoducho po papuli, alebo aj ak tam taky bol, nestalo mu to za to,
Pôvodne zaslal saxsax - 24 september 2011 :  14:25:27

Ale narazil som. Narazil. Ako chlapec som mal nejaké tie bitky, však to už je u vačšiny chlapcov prirodzená súčasť ich života. A tiež u toho môjho spomenutého sklonu preberať vodcovstvo v partii, už som písal, že raz som mal s predošlým vodcom preto aj súboj, a dostal som, rozdal som, vyhral som, stal som sa vodcom ja.

Mato

Odoslaný - 24 september 2011 :  21:47:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

To by chcelo mať istotu, že je to od Boha.

Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 :  12:46:58

Presne na toto narazam. Takych, ktori mali "istotu" su stovky a su z nich bud solo, alebo masovi vrahovia, podla toho co poculi, ze maju vykonat...

P.S. Co Vas mercedes, stale poslucha? Ci ste uz zmenili znacku?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Odoslaný - 25 september 2011 :  09:23:48  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Peterxxx, vaša manželka a deti čítajú tieto texty? A neodišli od vás?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 25 september 2011 :  11:39:29  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Peterxxx, vaša manželka a deti čítajú tieto texty? A neodišli od vás?

Pôvodne zaslal slovak - 25 september 2011 :  09:23:48

myslim ze ide o privelky optimizmus, mam obavu ci sa jeho manzelka vobec moze dostat k internetu ...

som rad, ze Mato reagoval, vystihol presne moje nevlozene slova, uz som nemal chut to ani pisat ...

Godwin

Odoslaný - 25 september 2011 :  20:44:04  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Rudy, vykladať si Písmo po svojom je znakom luteránstva...teraz už chápem, prečo si tu nedávno tak obhajoval radar. Ak si myslíš, že príbeh o Abrahámovi autorizuje človeka k tomu, že môže zabiť svoje deti zakaždým, ak im to vnútorný hlas, o ktorom si myslia, že je od boha prikáže, tak by si mala okamžite preštudovať detský katechismuz alebo, lepšie, poradiť sa priamo ku kňazom. Si totiž, podobne ako Peterxxx, tikajúca bomba.

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Odoslaný - 25 september 2011 :  22:38:03  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
Rudy, vykladať si Písmo po svojom je znakom luteránstva...teraz už chápem, prečo si tu nedávno tak obhajoval radar. Ak si myslíš, že príbeh o Abrahámovi autorizuje človeka k tomu, že môže zabiť svoje deti zakaždým, ak im to vnútorný hlas, o ktorom si myslia, že je od boha prikáže, tak by si mala okamžite preštudovať detský katechismuz alebo, lepšie, poradiť sa priamo ku kňazom. Si totiž, podobne ako Peterxxx, tikajúca bomba.
Pôvodne zaslal Godwin - 25 september 2011 :  20:44:04

Tak po prvé: Kde som vykladal Písmo v rozpore s katolíckou vieroukou?

Po druhé: Detský katechizmus, na ktorý sa odvolávaš, chváli Abrahámovu vieru. Kiež by sme všetci mali takú pevnú vieru. Konal podľa teba Abrahám nesprávne?

Druhá vec je, či konkrétny vnútorný hlas je skutočne od Boha, alebo nie. Dobre viem, že na svete je x fanatických moslimov, ktorí v túžbe zabíjať sa budú neprávom odvolávať na Boha. Láskavo ma k nim neprirovnávaj. Dúfam, že si len prehliadol, čo napísal Peterxxx:
citácia:
Ak by sa mi náhodou v budúcnosti aj stalo, že naozaj príde nejaká psychická choroba, nejaké hlasy v hlave a pod., ktoré by mi prikazovali niekoho zabiť, skúsil by som najprv sa obrátiť na lekárov, plus mal by som proti tým hlasom aj nejaké argumenty, plus dal by som tú požiadavku na jasný zázrak, ktorý by som nevidel len ja, plus vyhľadanie exorcistu, plus ani neverím, žeby Boh dnes ešte dal taký príkaz... Stále ale poukazujem, že sa pohybujeme len v teoretickej rovine, kde musíme si priznať pravdu, že Boha musíme poslúchnuť vo všetkom, teda aj v takýchto nepríjemných záležitostiach. Taká je realita, čo nijako neznamená, že sa uskutoční, priam určite sa neuskutoční, ale pravdu si musíme priznať. Pravda to je, že Boha naozaj musíme poslúchnuť vo všetkom.

A ešte jedna otázka: Ak by tvoj syn bol odhodlaný stlačiť tlačidlo spúšťajúce atómovú vojnu a jediná možnosť, ako tomu zabrániť by bola zabiť ho, urobil by si to?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 26 september 2011 :  07:59:16  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

bolest ma uplne inu funkciu nez ty predpokladas

Toto je ešte z predpredošlého, na čo som zabudol reagovať. Takže nepredpokladám nič o funkcii bolesti, ale o hypotéze dôvodov jej lepšieho znášania. Boh/príroda sa stará...
Pôvodne zaslal Peterxxx - 24 september 2011 : 05:28:38

boh/priroda sa stara o to, aby aspon ako tak zaplatali co pokazili resp nedomysleli

citácia:
samce simpanzov napr neziskavaju samice nasilim

Áno, jasné, však nikde ani netvrdím, žeby azda kompletne všetci samci v prírode získavali samice len násilím. Len sa tak deje u viacerých druhov, čím vyvraciam tvoje minulé tvrdenie, že samec si samicu vyberá iba u vtákov. Nie je to tak, samec si vyberá si aj u mnohých iných druhov a dokonca aj násilím. A spomenul si si teraz aj na delfínov, že aj tam si to samec vynucuje, takže vidíš...

problem je ten, ze u 99% druhov si nasilim samec nic nevybera

citácia:
...Tam kde je jasný vodca a je rešpektovaný, všetci sa podvolia rozhodnutiu vodcu, a je to. Ide to hladko bez konfliktov.

presne ako hovoris, a zvycajne to konci tak ze ozraty manzel skoni s nozom v bruchu ked zufala manzelka uz neznesie dalsiu "dominanciu"

citácia:
aké skultúrňovanie po akom Ty túžiš (pretechnizovanie, sterilita, asexualita, deti zo skúmavky...), sa mi naozaj až nesmierne protiví. A Lucia má pravdu, naozaj to pôsobí dosť Sci-fi.

ci sa to tebe protivi je nepodstatne, pokrok nezastavis a co bolo sci-fi vcera, zajtra uz nebude; tzv emerging technologies su momentalne jedny z najperspektivnejsich a dosledky z nich plynuce predstavuju velku nadej pre ludstvo (ktore je mimochodom premnozene a pri tvojej predstave jeho existencie by coskoro nemalo kde zit a co jest)

citácia:

Naznačuje sa mi tu trošku, že si asexuál? Si? Rozmnožovať sa bez sexu... Skoro všetci ľudia vyslovene milujú sex, a už len preto dosť pochybujem žeby si našiel čo i len jedného (a ktorý by nebol asexuál) a zdieľal by tieto tvoje ideály.

nenaznacuje sa ti nic, resp nevkladaj mi tvoje myslienky do ust, tvoje asociacie ma vonkoncom nezaujimaju

ty si si nevsimol, ze rozmnozovanie a "milovanie sexu" nema pricinnu navaznost?

veda nefunguje tak ,ze vedci vymyslaju na zaklade toho co sa im paci a co miluju, ale na zaklade toho co pozoruju a co z toho vyplyva a z postupu technologii priamo vyplyva to, ze skor ci neskor nebudu pohlavia potrebne a to nema nic spolocne s "milovanim sexu"

citácia:

No ale inak, neprírodná, umelá civilizácia nevydrží. Civilizácie, ktoré začali byť moc civilizované, začali byť zároveň zánikové. A to je už aj prípad súčasnej západnej civilizácie.

ja sa upadku tejto civilizacie nedozijem, ale novych vydobytkov techniky a objavov ano

citácia:

Zmeniť túto krajinu na kresťanskú krajinu (možno aj na kresťanské kráľovstvo). Ako prambulu ústavy jej dať Krédo – vyznanie viery: Veríme v Boha Otca všemohúceho... atď. (To napr. spravil Karol Veľký.) A potom prvý zákon ústavy by bol vypracovaný asi v tom zmysle, že všetky zákony môžu vychádzať jedine zo Sv. Písma a Sv. Tradície, ale len v starom chápaní a význame (žiadne modernistické prekrúcačky). A tie Božie zákony sú obyčajne aj v súlade s prírodou, preto azda vytvorenie nejakej novej zvrátenej umelej civilizácie v tomto prípade až tak nehrozí.
Ďalej štátom uznané tu budú iba tie kresťanské náboženské organizácie, ktoré v Európe boli preukázateľne rozšírené už aspoň okolo roku 1000, čo znamená, že vlastne iba katolíci a azda aj pravoslávni. Ostatní tu budú možno iba ak trpení v záujme zachovania pokoja.
No a postupne bude treba od základov zmeniť skoro všetko. Kompletne. Veľký návrat celej spoločnosti k starej kresťanskej morálke, ktorú dnes už ani mnohí kresťania nepoznajú. Neprajníci to budú volať: Návrat do stredoveku a ja im kľudne odpovedám: Keď chcete, áno, návrat do stredoveku.

Tak to je zasa moja predstava. Dúfam, že sa ti páči aspoň o niečo viac, než mne tá tvoja (pretechnizovaný svet, asexuálni ľudia, deti zo skúmaviek...)

to by si musel disponovat silou ci uz silou udernou, alebo silou podpory obyvatelstva aby si mohol zrealizovat svoje idealy - no krestania nicim takym momentalne nedisponuju a pochybujem ze este niekedy dosiahnu silu takej urovne akou disponovali v davnej minulosti, pretoze boli v podstate odvsadial vytlaceni pretoze to jedine cim nabozenstva mozu disponovat aby sa mohli udrzat pri moci sa vytratilo - strach a naivita

no naproti tomu, musis uznat ze aplikovane technonologie a nove objavy su momentale prudko na vzostupe a su obrovskym prinosom pre ludstvo samozrejme za cenu chyb, ale veda ma tu vlastnost ze sama seba koriguje

citácia:

No, ľudí, ktorým sa páči stredovek, pomaličky pribúda, a ľudí ktorým sa páči pretechnizovaný svet, pomaličky ubúda. A keď im ešte prezradíš, že ani sex už nebudú mať, všetko asexuáne, deti sa budú vyrábať umelo, myslím, že viac prívržencov budem mať asi predsa len ja.

ved je to nezmysel, preco by sa nieco take malo diat, ved je to proti logike

stale som nepochopil, odkial si nabral nazor/fixnu ideu, ze bez rozmnozovania nie je mozny sex; alebo sa ti zda, ze prevazna vacsina casu straveneho pri sexe je venovana rozmnozovaniu sa?

citácia:

Ako vidíš, samec sa samice naozaj nebojí, napadne ju a zabije dokonca kedykoľvek si len zmyslí.

[/quote]

pozriem sa na ten pripad s medvedom, asi viem o co tam ide

mimochodom stavaju sa pripady ze medvedica tazko zrani medveda pri ochrane mladat

citácia:

No to asi áno. Chcelo by to lepší príklad. Nevieš náhodou o niečom, kde je dominantná samica, kde ona naozaj vládne, a samček je jej podriadený?

[/quote]

samozrejme

napr pri hyenach je pravidlom ze svorku vedie alfa samica, ktora dominuje aj samcom

slony su tiez vedene matriarchatom, mnohe druhy velryb tak isto

Pôvodne zaslal Peterxxx - 24 september 2011 :  05:28:38

[/quote]

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Odoslaný - 26 september 2011 :  10:57:55  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
Pre pána Maťa:

citácia:
Presne na toto narazam.

Pravdaže. No hovoríme len v istej teoretickej úrovni. Boha musíme vždy poslúchnuť. Ako overiť či je to Boh, alebo diabol, alebo duševná choroba, je už iná otázka.
citácia:

P.S. Co Vas mercedes, stale poslucha? Ci ste uz zmenili znacku?
Pôvodne zaslal Mato - 24 september 2011 :  21:47:15

S niekym si ma mýlite.
S kým asi? Ale nie ste prvý, už sa mi to raz na inom fóre stalo. Údajne rovnaký štýl, rovnaké názory, čo znamená jedna a tá istá osoba.
Nie vždy to platí. Názory aj štýl komunikácie si ľudia často preberajú jeden od druhého.

A pre pána slovaka:
citácia:
A neodišli od vás?

Žena to videla a deti majú iné záujmy. Ale táto vedomosť je u nás normálna, že Boha treba vo všetkom poslúchnuť.

Neodišiel nikto. Rovnako súhlasia a to isté hovoria aj moji priatelia, s výnimkou dvoch, ktorí su ateisti, oni samozrejme nesúhlasia so všeličím, ale ani tí neodišli, stále sa bavíme o všeličom.

Peterxxx

Odoslaný - 26 september 2011 :  12:53:50  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
Pre pána guest636
citácia:
boh/priroda sa stara o to, aby aspon ako tak zaplatali co pokazili resp nedomysleli

Občasnú bolesť ako súčasť života nepokladám za nedomyslenosť. A navyše v prevej knihe Sv. Písma sa dozvedáme, že u ženy to aj bolo celkom priamo Božie rozhodnutie.
citácia:
problem je ten, ze u 99% druhov si nasilim samec nic nevybera

To je už pre túto tému bezpredmetné. Nešlo mi o násilie, ale kto vyberá. Dokázal som ti, že si sa v istých tvrdeniach mýlil (že len u vtákov).
citácia:
presne ako hovoris, a zvycajne to konci tak ze ozraty manzel skoni s nozom v bruchu ked zufala manzelka uz neznesie dalsiu "dominanciu"

Ďalší veľký omyl. Zvyčajne to takto vôbec nekončí. Spomenuté prípady sú len výnimočné aj u tých alkoholikov, ktorí svoju ženu a deti z dôvodu vlastnej opilosti bijú hlava nehlava.
citácia:
ci sa to tebe protivi je nepodstatne

Je to podstatné, lebo taká vízia sa nepáči väčšine, čo odhadujem.
citácia:
ty si si nevsimol, ze rozmnozovanie a "milovanie sexu" nema pricinnu navaznost?

Isteže. Ale u katolíkov to náväznosť ma, minimálne sa umelo nebránia/nemali by sa brániť tomu počatiu. A u prírodnejších civilizácii je ta návaznosť tiež. Civilizácia, ktorá toto začala oddeľovať, začala byť zániková.
citácia:
ja sa upadku tejto civilizacie nedozijem, ale novych vydobytkov techniky a objavov ano
Nejakých objavov asi áno, ale sotva už tých, o ktorých snívaš.
citácia:
to by si musel disponovat silou ci uz silou udernou, alebo silou podpory obyvatelstva aby si mohol zrealizovat svoje idealy - no krestania nicim takym momentalne nedisponuju a pochybujem

Ano. Ale aj z nedávnych dejín vieme, že niekedy jeden človek dokáže za sebou strhnúť tisíce a milióny. Aj keď ja to asi nebudem, nemám na to ani príliš čas. Aby človek mal šancu zmeniť spoločnosť, musí do toho dať všetko. Takže moje ideály musím prenechať iným.
citácia:
sa ti zda, ze prevazna vacsina casu straveneho pri sexe je venovana rozmnozovaniu sa?
U väčšiny živočíchov to tak funguje, je to prepojené. Ľudia západu si to rozdelili (antikoncepcia), lenže ľudia západu sa týmto dali na cestu vlastného zániku.

slovak

Odoslaný - 26 september 2011 :  13:12:21  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
citácia:
Ale táto vedomosť je u nás normálna, že Boha treba vo všetkom poslúchnuť.
Akou cestou dostávaš tie informácie od Boha? Nie sú náhodou generované len tvojim mozgom? Čo očakávaš od tvojho postoja k tvojím náboženským "pravdám", že sa dostaneš do neba?

Peterxxx

Odoslaný - 26 september 2011 :  13:18:40  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
Odkial dostávam informácie, že Boha treba poslúchať? To sa pýtame?

Katechizmy, Sv. Písmo...

Strana: z 6 Previous Topic: Nová schéma prispievania Téma Next Topic: A opat o sochach  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06