Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Zeny, nepodriadujte sa - diskusia s ateistom
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nová schéma prispievania Téma Next Topic: A opat o sochach
Strana: z 6

Peterxxx

Stav: offline

Odoslaný - 20 september 2011 :  16:26:43  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
citácia:
Petrexxx, prehodnoť svoje postoje a svoje dogmetické myslenie o tom, že ti Boh čosi prikazuje, začínam sa báť takých katolíkov ako si ty. Či Boh a Kristus nie je láska? Veď ty si schopný vraždiť a v nekatolíkoch, či ateistoch vidieť nepriateľov. Buď v prvom rade rozumný ČLOVEK!! Vy zdatnejší v teológii usmernite tohoto fanatika!!!

Pôvodne zaslal slovak - 20 september 2011 :  14:52:14

Boh je láska ale aj prísna spravodlivosť. A Boh mi naozaj čosi prikazuje vo svojich prikázaniach a rovnako aj tebe.

A ďalej si uvedom, že katolík nemusí byť pacifista.

A áno, som schopný zabíjať podobne ako zabíjali mnohí naši svatí. Som predsa katolícky muž, nie jehovista.

A vidieť nepriateľov v tých, čo bojujú proti našej viere, tiež predsa nie je hriech ale úplná samozrejmosť, rovnako v nich videli neprateľov aj mnohí naši svatí. Dokial sa neobrátia a neprestanú s útokmi, sú to nepriatelia Boha a nás, taká je už skutočnosť. Čo ale tiež neznamená, žeby som ich nenávidel, aj nepriateľovi som schopný pomôcť, ak o to úprimne stojí.

A celkvo neviem aký máš u mňa problém. Niekomu som odpovedal, že ak by mi Boh prikázal ho zabit, tak ho zabijem, rovnako ako každý normálny vojak, ktorý dostane taký rozkaz od svojich veliteľov. Ty by si azda taký Boží rozkaz odmietol splniť? (ak by si na isto vedel že je to Boží rozkaz)
A ak už poznáš kazechizmus a Nový zákon, prečítaj si ešte ten Starý (nebol zrušený). Naozaj si to prečítaj.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 64  ~  Člen od: 19 september 2011  ~  Posledná návšteva: 15 august 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 20 september 2011 :  17:43:34  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Guest - ty nemáš ani šajn čo sú to menštruačné bolesti a so vzpiramenou chôdzou nemajú nič spoločné .. tu si si naštudoval ortopédiu - haha.. ale kukni si gynekológiu, svlastvo a hormóny.

peter - nič v zlom, ale žiaľbohu nie je to celom tak, ako píšete. Ženy sú slabšie iba fyzicky - mech zemiakov napr. predsa len nechám na chlapa... Reálne je tak, že chlap je hlavou rodiny, ale krkom mu krúti žena .. aaa veľmi vážne pochybujem, aby vám Boh kázal niekoho zabiť - každopádne, ak by ste mali takéto hlasy v hlave, navštívte prosím odborníka, kt odhadne stupeň vašej spoločenskej nebezepčnosti ...
V tom však máte pravdu, že ženy vic znášajú bolesť.
Preistotu však uvádzam kán. 1055 a nasl. , kde sa nepíše, aby bola žena podriadená mužovi.. Manželia sú si rovní v dôstojnosti, právach, slobodách i povinnostiach. Kán. 1135 - Obidvaja manželia majú rovnakú povinnosť a rovnaké právo vo všetkom, čo súvisí so spoločenstvom manželského života. Len dúfam, že podla príspevkov, kt. ste tu uviedli, aj reálne nežijete - teda že vaša manželka vám nie je slúžkou a vy pán.. to bolo príšerné..

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 20 september 2011 :  17:51:47  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:

Pokial útočíte na katolícke kresťanstvo, ste môj nepriateľ.
Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 :  13:05:36

Konecne to niekto tuna napisal.

Dufam, ze pod tym nepriatelom myslite aj nefyzickych (duchovnych) utocnikov na kk.

citácia:

A ďalej si uvedom, že katolík nemusí byť pacifista.

Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 :  16:26:43

peter

poznate toto?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 20 september 2011 :  21:00:34  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Tak potom na obhajobu femdomu (femi-dominancia – ženská dominancia) nepoužívaj aj také argumenty o tom ako žena lepšie znáša bolesť atď. atď.
Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 : 16:12:23

nic take neobjajujem z politickych alebo nejakych podobnych dovodov, ja som zastancom uplnej rovnosti

citácia:

Ak berieme do počtu aj hmyz, tak určite. Ja ale hovorím len o živočíchoch kde je silnejší a dominantnejší samec, čo je rovnaké aj u ľudí. U hmyzu je často napríklad výrazne silnejšia samica, ale u ľudí ako aj u mnohých ďalších zvierat je to naopak, mocní a dominantní sú samci. Samci sú silnejší, dominantnejší, sú vodcovia, je to prirodzené, je to zákon prírody. Mužovi teda patrí vodcovstvo aj podľa zákona prírody.

nemozes si vyberat iba take organizmy, ktore sa iba tebe hodia do argumentu

ale ked uz spominas vyssie zivocichy, co povies na to, ze po pocati je kazdy jedinec medzi cicavcami najprv samicou, a az posobenim hormonov sa zmeni na samca?

citácia:
Myslím, že ten výber je tam azda aj vzájomný, veď ak by samec nechcel, samica ho neprinúti. Však? Ale opačne to platí - samec dokáže k tomu trochu prinúť samicu, dokáže si to na nej istým spôsobom vynútiť. (hovorím o zvieratách, kde je dominantný samec). Ak by si žil na dedine, veľa krát by si asi videl ako kohút naháňa sliepku až dokiaľ sa mu nepodvolí. A hlavne šelmy, u nich je vynucovania až skoro bežné, a je agresívne, nie je to vyslovene znásilnenie, ale donútenie pod hrozbou ublíženia i smrti. Stáva sa občas, že ak sa mu samica nepodvolí, samec ju zabije

no ja poznam iba jediny pripad, kedy si samec vybera medzi samiciami a ten pripad je u vtakov...inak co poznam, vzdy si vybera samica

tak hlavne u seliem to vobec neplati - po prve samec si nemoze dovolit zranenie od samice, ktora je ho pri svojej obrane velmi zuriva a ma prostriedky na zmrzacenie samca; po druhe napr pri mackovitych je nemozne oplodnit samicu bez jej "dovolenia" dovod je fyziologicky a hormonalny

citácia:
Nie, znova: ľudia na dedinách sú bližšie prírode, preto aj prírodne zákony lepšie vnímajú a chápu. "Zastarale názory" - také termíny obyčajne používajú len nemravní ľudia na osočovanie. Prírodne zákony predsa nikdy nemôžu byť zastaralé, tie su vždy aktuálne.

Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 :  16:12:23

s tym musim nesuhlasit aj kvoli osobnym skusenostiam, ktore su ale nedpostatne

najprv by musel byt prirodnym zakonom to co ty opisujes, no nie je

na dedine sa najde vzdy najviac ozranov a alkoholikov a prave taki su podla mna "nemravni"

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 20 september 2011 :  21:03:13  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Guest - ty nemáš ani šajn čo sú to menštruačné bolesti a so vzpiramenou chôdzou nemajú nič spoločné .. tu si si naštudoval ortopédiu - haha.. ale kukni si gynekológiu, svlastvo a hormóny.

Pôvodne zaslal mortinia - 20 september 2011 :  17:43:34

no to nemam, ale mavam migreny a bolesti pri nich su povazovane za najnepriemnejsie a radia as medzi velmi silne

keby zena nemusela mat tak uzku panvu kvoli vzpriamenej chodzi hlava dietata by nou presla lahsie a ona by nemala take vele bolesti

povodny GUEST635

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 20 september 2011 :  22:54:34  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

no to nemam, ale mavam migreny a bolesti pri nich su povazovane za najnepriemnejsie a radia as medzi velmi silne

keby zena nemusela mat tak uzku panvu kvoli vzpriamenej chodzi hlava dietata by nou presla lahsie a ona by nemala take vele bolesti

Pôvodne zaslal guest636 - 20 september 2011 :  21:03:13

nepleť menštruácie a pôrod..

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Odoslaný - 21 september 2011 :  00:42:27  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Peterxxx nie je kresťan, ale troll so zámerom zhadzovať vieru pred verejnosťou ;)

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 21 september 2011 :  01:05:05  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:

Reálne je tak, že chlap je hlavou rodiny, ale krkom mu krúti žena ....

Pôvodne zaslal mortinia - 20 september 2011 :  17:43:34

....muz ma byt hlavou rodiny a zena srdcom....

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 21 september 2011 :  05:54:22  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

nepleť menštruácie a pôrod..

Pôvodne zaslal mortinia - 20 september 2011 :  22:54:34

nepletiem, no neustale mam na mysli porodne, a nie menstruacne bolesti

a ano pomylil som sa v jednom mojom prispevku, na ktory asi cely cas reagues - mal som na mysli porodne bolesti a napisal som menstruacne

povodny GUEST635

slovak

Odoslaný - 21 september 2011 :  09:55:26  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
citácia:
A áno, som schopný zabíjať podobne ako zabíjali mnohí naši svatí. Som predsa katolícky muž, nie jehovista.

A vidieť nepriateľov v tých, čo bojujú proti našej viere, tiež predsa nie je hriech ale úplná samozrejmosť, rovnako v nich videli neprateľov aj mnohí naši svatí. Dokial sa neobrátia a neprestanú s útokmi, sú to nepriatelia Boha a nás, taká je už skutočnosť. Čo ale tiež neznamená, žeby som ich nenávidel, aj nepriateľovi som schopný pomôcť, ak o to úprimne stojí.

A celkvo neviem aký máš u mňa problém. Niekomu som odpovedal, že ak by mi Boh prikázal ho zabit, tak ho zabijem, rovnako ako každý normálny vojak, ktorý dostane taký rozkaz od svojich veliteľov. Ty by si azda taký Boží rozkaz odmietol splniť? (ak by si na isto vedel že je to Boží rozkaz)
A ak už poznáš kazechizmus a Nový zákon, prečítaj si ešte ten Starý (nebol zrušený). Naozaj si to prečítaj.

Ak si myslíš,že tvoj boh ti káže kohosi zabíjať a vzorom sú ti takýto svätí je to nie správny Boh a správni svätí a určite nie si katolícky muž, ale si sa vynoril kdesi zo stredoveku ako nebezpečný náboženský fanatik. Uvedom si že žiješ v 21. storočí.
A čo máš na mysli, že niekto bojue proti tvojej viere? Ak niekto má iný názor na život, náboženstvo, je to jeho vec veď má slobodnú vôľu. Tiež si uvedom, že tvoju vieru nikto neohrozuje, je to tvoja súkromná vec a vôbec sa nedá akýmkoľvek násilím odobrať. Ak niekto verejne prezentuje iný náboženský postoj ako máš ty nemôžeš ho považovať za nepriateľa, má len iné myslenie ako ty a možno že správnejšie.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Odoslaný - 21 september 2011 :  10:00:23  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
A ešte, môj Boh mi nikdy nekázal, a ani v budúcnosti nepríkáže niekoho zabiť, pretože takýto boh nejestvuje. Boh je život, nie zabíjanie.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Odoslaný - 22 september 2011 :  14:49:10  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
Pre pána Raracha:

citácia:

Konecne to niekto tuna napisal.

Dufam, ze pod tym nepriatelom myslite aj nefyzickych (duchovnych) utocnikov na kk.

Ano, myslím aj tých.

citácia:

peter

poznate toto?

Pôvodne zaslal Rarach - 20 september 2011 :  17:51:47

Tú knihu vôbec nepoznám. Ďakujem vám za ukážku, pán Rarach.

Viem, že cirkev skoro v celých svojich dejinách musela trošku zápasiť s pacifistami objavujúcimi sa medzi veriacimi, ktorí si také niečo mysleli obyčajne vďaka chybnému chápanie Kristových slov. Je to stále sa opakujúci problém hlanve medzi začiatočníkmi vo viere.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 64  ~  Člen od: 19 september 2011  ~  Posledná návšteva: 15 august 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 22 september 2011 :  14:54:02  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Vdaka.

zelam Vam, aby Vam Vase prezentovane postoje - dnes minoritne aj medzi tymi, ktori prvi by mali mat v tom jasno - vydrzali.

Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte

P.S. Toho Spesza (ukazka) si zozente, je tam aj vselico ine co treba zorientovanemu vediet, ake inde dnes uz nenajdete.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Odoslaný - 22 september 2011 :  15:02:55  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
Pánovi guest636:

citácia:
ja som zastancom uplnej rovnosti

Tak potom také argumenty nepoužívaj ani pre zastávanie tej rovnosti. A rovnosť. Rovnosť v takom vnímaní je rovnako trošku v rozpore so zákonom Božím a aj so zákonom prírody, u nás je dominantný samec, táka je príroda, s tým sa treba zmieriť, a nie proti prírode bojovať. Západná civilizácia, na čele s ľuďmi ako si Ty, vytvára protiprírodné zákony o rovnosti, čo sa mne velmi protiví.

A vôbec, prečo vlastne chceš úplnú rovnosť? To si len určite názorovo ovplyvnený dnešnou západnou kultúrou. A ešte Ty muž, nie aby si bol rád, že môžeš byť vodca svorky (rodiny), čo by malo byť u teba úplne prirodzené, a tiež že ti samica (žena) bude poslušná, ale naopak normálne ideš sám proti sebe. Lev sa doslova do krvi bije aby bol vodcom, jeleň sa bije aby bol vodcom nad samicami, a podobne to vždy bolo aj u ľudí, aj muži sa vždy bili aby sa mohli stať kráľmi a inými vodcami, čo ja vnímam ako niečo úplne normálne, taká je v nás príroda. Ale Ty naopak, ideš rovno proti sebe, proti svojmu prírodou danému postaveniu. Nie aby si sa tiež ako správny samec bil – „ja tu budem vodca... a mňa len tak niekto nezosadí... a pod.“ ale práve naopak, ideš proti vlastnému vodcovstvu, ktoré ti minimálne aspoň v tej rodine podľa Boha a jeho prírody zákonite patrí. Prečo? Máš málo mužských hormónov? Veď si skoro ako samovrah, tiež ďalšia vec proti prírode aby niekto sám seba likvidoval.

citácia:
nemozes si vyberat iba take organizmy, ktore sa iba tebe hodia do argumentu

Ja si ani tak nevyberám, ja k takým živočíchom proste patrím. Nepatrím napr. medzi pavúky, kde je dominantná samica. Patrím do spoločenstva živočíšneho druhu, kde ten silnejší dominantnejší je samec (muž). Boh, pre teba matka príroda, ma predurčil do takýchto zákonov. Podobne je to aj u levov a mnohých ďalších živočíchov. A nemienim bojovať proti prírode, naopak.

A okrem toho, mám pocit, že ja som aj dokonca tzv. alfa samec, už ako dieťa som mal veľké sklony preberať vodcovstvo v každej detskej partii. Vždy som po čase bol vodca ja. Predošlého vodcu som nejako vytisol (raz dokonca aj súbojom). Takže u mňa je tento prírodný zákon až obzvlášť silný.

citácia:
co povies na to, ze po pocati je kazdy jedinec medzi cicavcami najprv samicou, a az posobenim hormonov sa zmeni na samca?

No nič na to nehovorím, je to azda v celku nič nehovoriaca normálna vec. Ale keď už tak veľmi chceš, predvediem ti na tomto príklade, že fakty, ktoré dávaš do uhla pohľadu ako by hovorili niečo v prospech žien, môžu pri inom uhle pohľadu rovnako dobre ak nie lepšie hovoriť práve v prospech mužov:

Takže, z toho čo si uviedol, že po počatí je každý jedinec medzi cicavcami najprv samicou, a až pôsobením hormónov sa zmení na samca, sa dá vytvoriť konštatovanie, že ľahké je stať sa samičkou, ale stať sa samcom, to už je náročnejšie. A z toho nám zákonite plyne, že samec je teda v prírode vzácnejší, čo je nakoniec aj v mnohých prírodnejších kultúrach tak vnímané, chlapca považujú za cennejšieho než dievča. Aj keď u nich asi nie preto, že jeho vývoj bol náročnejší, ale skor preto, že chlapec je napríklad okrem iného aj prirodzený bojovník – ochranca rodu a kmeňa, a dobrý bojovník je v prírodných kultúrach vždy veľmi vzácny. Ale už vidíš ako ľahko sa dá dajú tie fakty, ktoré používaš na vyzdvihnutie ženstva, otočiť aj opačne, stačí to inak vnímať a máme to: Ľahké je stať sa samičkou, no na samčeka to už chce viac, a tým je samček vzácnejší od samičky. A máš to.

citácia:
no ja poznam iba jediny pripad, kedy si samec vybera medzi samiciami a ten pripad je u vtakov...inak co poznam, vzdy si vybera samica

Logika veci ale hovorí, že to musí byť vzájomné, s výnimkou tých prípadov, kde dochádza k donúteniu. Teda musia to chcieť obaja, teda výber je vzájomný. Aspoň nepoznám jediný prípad, žeby si samica vynútila sex u samca. Samec áno, ten si to občas vynucuje (šelmy), tam je teda ten výber viac jednostranný.

citácia:
tak hlavne u seliem to vobec neplati - po prve samec si nemoze dovolit zranenie od samice,

Ale veď ja ti hovorím nie neoverené teórie ale známe fakty, že sa to naozaj u šeliem stáva. To je fakt, to je realita. Preto akákoľvek agumentácia proti tomu je už bezpredmetná, keďže je už v zárodku nepravdivá. Proste naozaj stáva sa to občas - samec zabije samicu ak sa mu nepodvolí. Stáva sa to skôr výnimočne, ale stáva sa. Taká je skutočnosť. Preto niet o čom diskutovať. Ale aj tvoj argument by sa dal ľahko vyvrátiť. Veď u samca je boj prirodzená súčasť života, musí občas bojovať o teritórium a pod., musí bojovať so silnými samcami, takže aby sa bál akurát slabšej samičky...

citácia:
napr pri mackovitych je nemozne oplodnit samicu bez jej "dovolenia" dovod je fyziologicky a hormonalny

Však to som ti už v predošlom mojom príspevku uviedol, nikdy sa nejedná o doslovné znásilnenie, len nanajvýš agresívne vynútenie, vynútenie pod hrozbou násilia. Po použití týchto donucovacích prostriedkov sa samica obyčajne podvolí.

citácia:
najprv by musel byt prirodnym zakonom to co ty opisujes, no nie je
Ako už iste konečne vidíš, predsa len je. Hádam sa nemusím opakovať, že u pavúkov je silná - dominantná samica, ale u ľudí je to samec - muž, podobne ako u levov a iných. Taký je zákon prírody.

citácia:
na dedine sa najde vzdy najviac ozranov a alkoholikov

Ani ľudia z vidieka nie sú chránení pred náchylnosťou k zlému, ale majú o niečo lepší zmysel pre vnímanie prírodných zákonov, ktoré im jasne dávajú na známosť, že vodca v rodine a spoločnosti má byť len muž. Keďže ako som už vyššie opísal, patríme medzi tie živočíchy, u ktorých je ten silnejší a dominantnejší samec. Nie sme pavúky, kde je to naopak. Taký je zákon Boží i zákon jeho prírody a to musíme to rešpektovať.

citácia:
ale mavam migreny

Mávaš migrény. To je tiež ďalšia skôr ženská bolesť, u mužov zriedkavá. Z toho ti teda uznám, že Ty si ženám asi ozaj o niečo viac rovnejší. Ale aby si bol plne zarovno, k tomu ti ešte dosť hodne chýba.

Peterxxx

Odoslaný - 22 september 2011 :  15:23:19  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
Pre pána Slovaka:
citácia:
Uvedom si že žiješ v 21. storočí.

Všimol som si, že je 21. storočie od narodenia Krista. Ale nevšimol som si, žeby Kristus alebo niektorý jeho apoštol, či kto, nám kázal, že až prejde 20 storočí, máme niečo vo viere zmeniť. Skôr nachádzam opak, z ktorého vyplýva, že beda tým, ktorí sa o také zmeny pokúsia.

citácia:
A čo máš na mysli, že niekto bojue proti tvojej viere?

Bojovať proti viere znamená v tomto prípade aj rozširovanie názorov, ktoré sú v rozpore s pravou vierou.

citácia:
Ak niekto má iný názor na život, náboženstvo, je to jeho vec veď má slobodnú vôľu.
Tiež si uvedom, že tvoju vieru nikto neohrozuje, je to tvoja súkromná vec a vôbec sa nedá akýmkoľvek násilím odobrať. Ak niekto verejne prezentuje iný náboženský postoj ako máš ty nemôžeš ho považovať za nepriateľa, má len iné myslenie ako ty a možno že správnejšie.

Tak teda naučím ťa niečo z našej starej dobrej viery:

1, - Propagovať, rozširovať falošné náboženstvo alebo niečo, čo protirečí viere, je hriech.

2, - Nikto nemá právo páchať hriech.

3, A teraz veľký pozor, toto sa už týka priamo teba a dnes aj mnohých iných: - Súhlasiť s hriechom iných, je hriech (jeden z tzv. 9. cudzích hriechov).
Pokiaľ teda súhlasíš, že každý má právo šíriť falošné náboženstvo alebo čokoľvek, čo protirečí viere, teda súhlasíš s páchaním tohoto ich hriechu, sám týmto postojom žiješ v hriechu. A vďaka tomu napr., nemôžeš získať úplné odpustky, keďže k ich získaniu sa vyžaduje nelipnúť ani k ľahkému hriechu. A aké to má následky nedosiahnuť úplné odpustenie, asi vieš.

citácia:
A ešte, môj Boh mi nikdy nekázal, a ani v budúcnosti nepríkáže niekoho zabiť, pretože takýto boh nejestvuje. Boh je život, nie zabíjanie.

Až si prečítaš celé Sv. Písmo, určite už toto viac nebudeš hovoriť. Boh je život, to mu ale nijako nebráni zabiť. A dobre viem, že tebe nekázal, ale až si prečítaš to Sv. Písmo, budeš vedieť, že niekomu aj áno.

citácia:
Ak si myslíš,že tvoj boh ti káže kohosi zabíjať

Mne nekáže, ale má na to plné právo a zo Sv. Písma vieme, že to právo aj uplatňoval.
Som si síce takmer istý, že sa to nestane, ale teoreticky, ak by taký príkaz ešte predsa len dal, a bolo by iste, že je od neho, musíme si po pravde priznať, že nemám inú možnosť iba poslúchnuť. Všetky ostatné možnosti sú hriechom. Taká je tvrdá realita. Pre precitlivelých, ako si Ty, až neznesiteľná.

A nerob si zo svojej slabosti cnosť! Klérus nás vždy učil, že slabošstvo a zženštilosť je u muža hriechom.

citácia:
a vzorom sú ti takýto svätí je to nie správny Boh a správni svätí

Zaujímavé slová, vyznieva to ako keby existovali dobrí svatí a zlí svatí, alebo svätí v nebi a svätí v pekle...
Takže, podobné náznaky sú nezmysel, všetci svätí sú v nebi. A každého svätého nám cirkev predkladá ako vzor hodný nasledovania.

citácia:
a určite nie si katolícky muž

Bolo by dobré, keby si si najprv v katechizme nalistoval o tom kto je katolík. Kto spĺňa podmienky aby bol katolíkom. Ubezpečujem ťa, že ja ich spĺňam, katolík som. Čo je zasa ďalšia tvrdá realita, s ktorou sa budeš musieť zmieriť, alebo znova klamať sám seba.

citácia:
ale si sa vynoril kdesi zo stredoveku

Vynoril som sa zo stredoveku a predstav si, že aj v tom stredoveku sa občas nájdu zženštilí muži, tebe veľmi podobní. V priebehu celých dejín cirkvi sa takýto muži objavujú, obyčajne sú ešte podporení chybným výkladom Kristových slov, a cirkev s nimi vedie ustavičný interný zápas, kde im stále vysvetľuje, že to zle vnímajú a že zabíjať za istých okolností nie je hriech, niekedy práve dobrý skutok. Dokonca čo viem, údajne na Arleskom koncile za cisára Konštantína bola na takýchto mužov, ktorí odmietajú zabíjať s tvrdením, že je to nekresťanské, uvalená exkomunikácia.

Škoda, že si sa nenarodil ako žena. U katolíkov vždy platila morálna zásada, že ženy a deti do boja neberieme. Nikto ťa síce nenúti bojovať, ale názory aké zastávaš sú u muža chybné. keď takto hovorí žena, no, môžeme prižmúriť očko. Žena zženštilá môže byť, u nej je to normálne.
Ty si ale muž, pokiaľ nemáš nejaké depresie, alebo nejaké dočasne stavy precitlivenosti (môže sa to stať aj chlapovi, že má chvíľu také obdobie), máš istú morálnu povinnosť sa snažiť vzmužiť. Hlavne nerob si zo svojej slabosti cnosť, brat môj. Pokorne predstúp pred Boha, vyznaj sa, že si slabý a pros aby ti dal mužnejšie srdce. Keď už ten stredovek spomínaš, ber si práve príklad z tých stredovekých rytierov, napr. aj slávnych a povestných templárov, ich heslo: Nie pre seba, Pane, nie pre seba...

Mimochodom vieš aká bola najobľúbenejšia zbraň takého sv. Ladislava? Sekera. Bojovú sekeru vraj používal najradšej. Pre teba asi des a hrôza, čo? Slávny svätý Ladislav, ku ktorému máme na Slovensku zasvätených viacero kostolov a modlíme sa k nemu o orodovanie. Dobre a úprimne ti radím, brat, skús sa aj k nemu začať modliť, nech ti pomôže s tou tvojou precitlivenosťou. On bol vždy správny chlap a mal azda až nadbytky toho, čo tebe chýba, možno ti preto pomôže.

Ale ak si už od detstva takáto citlivá povaha a nie si ešte ženatý, hodil by si sa možno za mnícha. Si možno povolaný do kláštora, ak máš takú povahu od narodenia. A k tomu v minulosti tu bolo veľa mníchov, na území Uhorska len Benediktíni mali asi okolo 500 kláštorov, dnes by sme ich na tom istom území spočítali na prstoch jednej ruky, hoci je civilných obyvateľov viac než vtedy. Prišiel protestantizmus, vypaľovanie kláštorov a následne to dorazili komunisti. Ak teda nie si ženatý, možno by bolo dobré pomôcť a podporiť svojou účasťou niektorý rád. Tak to už v minulosti bolo, ten najbujarejší chlapec šiel do armády a ten najkrotkejší zasa do kláštora. Každý tam, kde by bol svojou povahou prospešnejší.

citácia:
nebezpečný náboženský fanatik

Fanatik a som nebezpečný..., isteže, no dúfam, že som ťa až tak veľmi nevystrašil. Ešte niečo málo ti poviem. Pre Krista som ochotný položiť život, a to je v dnešnej dobe až extrémny fanatizmus. Však? (Tradične sa to ale vyžaduje od každého birmovaného katolíka.) Fanatici - taký je dnešný názov pre tých, o ktorých sa v minulosti hovorilo - horúci. Kristus v poslednej knihe Sv. Písma nás varuje, že nesmieme byť vlažní, môžeme byť jedine horúci. A to v dnešnom chápaní jednoznačne znamená – fanatik. A ešte k tomu tiež v dnešnej dobe povedať o niekom, že je horúci, teplý alebo prihriaty.., pre mnohých znamená už úplne niečo iného, asi dobre vieš čo, keby si mi niečo takého povedal, našli by sa takí, čo by to chápali tak, že mi hovoríš, že som homosexuál.

Peterxxx

Odoslaný - 22 september 2011 :  15:26:30  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
citácia:
Vdaka.

zelam Vam, aby Vam Vase prezentovane postoje - dnes minoritne aj medzi tymi, ktori prvi by mali mat v tom jasno - vydrzali.

Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte

P.S. Toho Spesza (ukazka) si zozente, je tam aj vselico ine co treba zorientovanemu vediet, ake inde dnes uz nenajdete.

Pôvodne zaslal Rarach - 22 september 2011 :  14:54:02

Velmi pekne ďakujem.

Ale k tej knihe, pochybujem žeby sa mi to podarilo zohnať. To by bolo velké štastie nájsť to v nejakom antikvariáte.

guest636

Odoslaný - 22 september 2011 :  18:26:11  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
slusna odpoved, ocenujem ju a oplatim podobne

citácia:

A rovnosť. Rovnosť v takom vnímaní je rovnako trošku v rozpore so zákonom Božím a aj so zákonom prírody, u nás je dominantný samec, táka je príroda, s tým sa treba zmieriť, a nie proti prírode bojovať. Západná civilizácia, na čele s ľuďmi ako si Ty, vytvára protiprírodné zákony o rovnosti, čo sa mne velmi protiví.

Pôvodne zaslal Peterxxx - 22 september 2011 : 15:02:55

zakony bozie ma vonkoncom nezaujimaju; ak sa ti velmi protivi skulturnovanie ludskej civilizacie, tak nech sa paci, tamto su pralesy zober si partiu podobne zmyslajucich, porobte si kyjaky a chodte zit tak ako sa zilo pred 4000 rokmi a viac; deviza ludi je rozum a manipulacia, a nie hruba sila ci dominancia pomocou palice, tvoj postoj je neudrzatelny, nebadat dokonca ani len nejaky trend, kotry by sdaval za pravdu tebe co sa tyka ludskej civilizacie - ludia su natolko inteligentni ze vedome ovpluvnuju svoj vyvoj, kulturu a civilizaciu

citácia:

A vôbec, prečo vlastne chceš úplnú rovnosť? To si len určite názorovo ovplyvnený dnešnou západnou kultúrou. A ešte Ty muž, nie aby si bol rád, že môžeš byť vodca svorky (rodiny), čo by malo byť u teba úplne prirodzené, a tiež že ti samica (žena) bude poslušná, ale naopak normálne ideš sám proti sebe. Lev sa doslova do krvi bije aby bol vodcom, jeleň sa bije aby bol vodcom nad samicami, a podobne to vždy bolo aj u ľudí, aj muži sa vždy bili aby sa mohli stať kráľmi a inými vodcami, čo ja vnímam ako niečo úplne normálne, taká je v nás príroda. Ale Ty naopak, ideš rovno proti sebe, proti svojmu prírodou danému postaveniu. Nie aby si sa tiež ako správny samec bil – „ja tu budem vodca... a mňa len tak niekto nezosadí... a pod.“ ale práve naopak, ideš proti vlastnému vodcovstvu, ktoré ti minimálne aspoň v tej rodine podľa Boha a jeho prírody zákonite patrí. Prečo? Máš málo mužských hormónov? Veď si skoro ako samovrah, tiež ďalšia vec proti prírode aby niekto sám seba likvidoval.

rovnost zarucuje nekonfliktnost resp lepsie riesenie konfliktov

ja nemam osobnost typu primitivneho vodcu, (viem viest kolektiv ale nie pomocou prikazov a vyhrazok, ale pomocou rad a poukazanim na potencial) ja mam osobnost typu seda eminencia; ja veim dosiahnut to co chcem, no nepotrebujem pri tom hrkotat zbranami a blyskat zbrojou a ani ma to nelaka, pretoze nei som ziaden hlavohrudovy macho; ja riesim konflikty systemom win-win - nikto nebude porazeny pretoze tak sa da lepsie zmanipulovat protivnik aby citil vdacnost za to ze musel ustupit s casti svojich poziadaviek

citácia:

Ja si ani tak nevyberám, ja k takým živočíchom proste patrím. Nepatrím napr. medzi pavúky, kde je dominantná samica. Patrím do spoločenstva živočíšneho druhu, kde ten silnejší dominantnejší je samec (muž). Boh, pre teba matka príroda, ma predurčil do takýchto zákonov. Podobne je to aj u levov a mnohých ďalších živočíchov. A nemienim bojovať proti prírode, naopak.

ani medzi primatmi, medzi ktore patria aj ludia, samce simpanzov napr neziskavaju samice nasilim, dominantne sa spravaju len voci inym samcom; samice napr casto tvoria pakty a zazenu samca, ktory sa sprava hrubo a uprednostnia samca, ktory si ziskava ich priazen napr potravou ci groomingom

ja nie som panteista na to nezabudaj, v ziadnom pripade nenahradzam tvojho boha nejakou matkou prirodou; a keby aj bola priroda ekvivalentom boha,tak ver tomu ze takeho boha by si mat nad sebou nechcel

citácia:

A okrem toho, mám pocit, že ja som aj dokonca tzv. alfa samec, už ako dieťa som mal veľké sklony preberať vodcovstvo v každej detskej partii. Vždy som po čase bol vodca ja. Predošlého vodcu som nejako vytisol (raz dokonca aj súbojom). Takže u mňa je tento prírodný zákon až obzvlášť silný.

nejde o ziaden prirodny zakon, mas len proste vela testosteronu

citácia:

Takže, z toho čo si uviedol, že po počatí je každý jedinec medzi cicavcami najprv samicou, a až pôsobením hormónov sa zmení na samca, sa dá vytvoriť konštatovanie, že ľahké je stať sa samičkou, ale stať sa samcom, to už je náročnejšie. A z toho nám zákonite plyne, že samec je teda v prírode vzácnejší, čo je nakoniec aj v mnohých prírodnejších kultúrach tak vnímané, chlapca považujú za cennejšieho než dievča. Aj keď u nich asi nie preto, že jeho vývoj bol náročnejší, ale skor preto, že chlapec je napríklad okrem iného aj prirodzený bojovník – ochranca rodu a kmeňa, a dobrý bojovník je v prírodných kultúrach vždy veľmi vzácny. Ale už vidíš ako ľahko sa dá dajú tie fakty, ktoré používaš na vyzdvihnutie ženstva, otočiť aj opačne, stačí to inak vnímať a máme to: Ľahké je stať sa samičkou, no na samčeka to už chce viac, a tým je samček vzácnejší od samičky. A máš to.

problem pre teba predstavuje fakt, ze pri dostatocne dlhej dobe kedy technologia postupi natolko dopredu, ze nebude potrebne vobec definovat pohlavie - ludia sa dost dobre budu rozmnozovat asexualne a pripadne muz nebude potrebny

citácia:

Ale veď ja ti hovorím nie neoverené teórie ale známe fakty, že sa to naozaj u šeliem stáva. To je fakt, to je realita. Preto akákoľvek agumentácia proti tomu je už bezpredmetná, keďže je už v zárodku nepravdivá. Proste naozaj stáva sa to občas - samec zabije samicu ak sa mu nepodvolí. Stáva sa to skôr výnimočne, ale stáva sa. Taká je skutočnosť. Preto niet o čom diskutovať. Ale aj tvoj argument by sa dal ľahko vyvrátiť. Veď u samca je boj prirodzená súčasť života, musí občas bojovať o teritórium a pod., musí bojovať so silnými samcami, takže aby sa bál akurát slabšej samičky...

mohol by si svoje tvrdenie o selmach dokazat nejakymi faktami? napr citaciou pripadne nejakym linkom

a ano niektore zivocisne druhy si vynucuju sex nasilim, bezne to praktikuju delfiny, ktore nedovolia vynorit sa samici pokial im nedovoli sa s nimi sparit

znova musim pripomenut ze v risi hmyzu, ktora je dominantna na tejto planete sa casto stava, ze samec si musi davat velky pozor pri hladani samicky, lebo sa moze stat jej obedom, u niektorych druhov je to pravidelnostou

citácia:

Ako už iste konečne vidíš, predsa len je. Hádam sa nemusím opakovať, že u pavúkov je silná - dominantná samica, ale u ľudí je to samec - muž, podobne ako u levov a iných. Taký je zákon prírody.

no nie je to tak celkom pravda, a samica pavuka nie je dominantna, je len vacsia a velmi zrava a nerozlisuje medzi svojim potencialnym obedom a partnerom

citácia:

Mávaš migrény. To je tiež ďalšia skôr ženská bolesť, u mužov zriedkavá. Z toho ti teda uznám, že Ty si ženám asi ozaj o niečo viac rovnejší. Ale aby si bol plne zarovno, k tomu ti ešte dosť hodne chýba.

u zien sa vyskytuje 2x castejsie nez u muzov, to znamena, ze ani u muzov nei je zriedkava tato bolest, a nie je to len nejaka "zenska bolest" kto ju nezazil nemusi pochopit, ze taky clovek je po dobu zachvatu uplne odpisany a napr nemoze pracovat efektivne a stat stoji toto nevyliecitelne ochorenie milony kazdorocne kvoli docasnej praceneschopnosti postihnutych

povodny GUEST635

Lucia

Odoslaný - 22 september 2011 :  18:52:30  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:

problem pre teba predstavuje fakt, ze pri dostatocne dlhej dobe kedy technologia postupi natolko dopredu, ze nebude potrebne vobec definovat pohlavie - ludia sa dost dobre budu rozmnozovat asexualne a pripadne muz nebude potrebny

Pôvodne zaslal guest636 - 22 september 2011 :  18:26:11

Guest, pozeras privela sci fi filmov. Nezabudaj, ze vacsina z nich konci katastroficky....

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Odoslaný - 22 september 2011 :  22:30:36  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Takto nejako si predstavujem, že znel v mladosti Hitler.

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 22 september 2011 :  23:52:43  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal Godwin - 22 september 2011 :  22:30:36

zaujmave prirovnanie,

dotycny sa bijuc do prs asi pozabudol, ze ten jeho Boh mu moze prikazat zabit i svojich najblizsich, jeho styri deti, zenu, rodicov ... nemusi vobec dat prikaz na zabitie nepriatela ale jeho najbizsich, ved podobna skuska i ked nedotiahnuta sa opisuje v biblii, co ked v jeho pripade by siel na doraz, i potom bude tak odusevneny ?

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 23 september 2011 :  10:20:47  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Guest, pozeras privela sci fi filmov. Nezabudaj, ze vacsina z nich konci katastroficky....

Pôvodne zaslal Lucia - 22 september 2011 :  18:52:30

to nema so sci-fi filmami nic spolocne

pocita sa aj s katastrofickymi scenarmi, to je prirodzene

povodny GUEST635

guest636

Odoslaný - 23 september 2011 :  10:41:48  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal Godwin - 22 september 2011 :  22:30:36

tvoje predstavy su irelevantne

este nejaky argumentum ad hominem?

povodny GUEST635

slovak

Odoslaný - 23 september 2011 :  14:12:19  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Peterxxx, ľutujem tvoju manželku aj tvoje deti, ale aj teba samého. Skúsil si sa s nimi úprimne porozprávať aký maju k tebe vzťah? Hovoril si aj s vašim kňazom o tom, že v mene tvojej náboženskej viery si schopný vraždiť, veď je to podľa desatora jeden z najťažších hriechov. Ako si vobec predstavuješ, akým spôsobom ti Boh oznámi, že máš niekoho zabiť? Zbav sa čím skôr takých nehoráznych s náboženstvom spájaných predstáv. Keď sa tu prezentuješ ako náboženský fanatik, tak si myslíš, že sa tým istejšie po smrti dostaneš do neba.

Godwin

Odoslaný - 23 september 2011 :  18:00:37  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Guest, sry, nečítal som tvoje príspevok, takže som si neuvedomil, že to moje prirovnanie môže znieť aj tak, ako by sa vzťahovalo na teba

Toho Hitlera mi pripomína Peterxxx, nie ty ;)

rudy

Odoslaný - 23 september 2011 :  19:43:37  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:

Toho Hitlera mi pripomína Peterxxx, nie ty ;)
Pôvodne zaslal Godwin - 23 september 2011 :  18:00:37

Aj Abrahám ti pripomína Hitlera?. Abrahám tiež bol pripravený zabiť svojho syna na Boží rozkaz. Pravda, Boh to nakoniec nežiadal, ale Abrahám obstál v skúške, lebo bol priravený urobiť všetko, o čo ho Boh požiada.

Ty by si neurobil všetko, o čo ťa Boh požiada?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Nová schéma prispievania Téma Next Topic: A opat o sochach  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06