Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Zeny, nepodriadujte sa - diskusia s ateistom
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nová schéma prispievania Téma Next Topic: A opat o sochach
Strana: z 6

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2011 :  07:01:23  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
"tato rovnost nezabranuje hierarchickemu usporiadaniu, ktore ustanovuje muza ako hlavu a zenu ako jemu podriadenu."

preco sa vyzaduje od krestanskej rodiny hierarchicke usporiadanie?

v hierarchickom (vertikalnom) systeme je bezne ze vyssie postaveny (nadriadeny) clen ma viac pravomoci nez nizsie postaveny (podriadeny) - ako sa to premieta do rodiny? co take moze muz co zena nemoze?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora 

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2011 :  16:22:46  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

... v Biblii sa pise o zene ako o slabsej nadobe...
Jej postavenie bolo od začiatku také, že bola podriadená mužovi, pretože Stvoriteľ ju stvoril následne po mužovi, podľa mužovej potreby a kvôli mužovi. Tak sa to stalo, pretože si Boh presne prial, aby postavenie ženy v manželstve bolo postavením poddania sa, závislosti a pomoci. Je slabšia, čo sa týka fyzickej sily, je slabšia aj ohľadne duševnej sily, vôle a emocii...


....muz je povolaný byť hlavou svojej manželky najma v oblasti ich duchovného života. Nesie zodpovednosť za to, aby sa jeho manželka mala "duchovne dobre"...

Pôvodne zaslal Lucia - 22 august 2011 :  13:39:17



cize len podla postupnosti "stvorenia" nic viac

aku muzovu potrebu ma plnit zena na prianie muza?

"je slabšia aj ohľadne duševnej sily, vôle a emocii..." to isto nie, skor opak je pravdou, z mnohych prikladov vid napr odpadavajuci muzi pri porode

(o dokazoch biologickej nadradenosti zeny sa tu bavit nebudeme, nie je to tema o biologii)

co je to za vysada muza, ktora sposobuje, ze zena sa ma jej posobenim "duchovne dobre"?

kto nesie zodpovednost za to aby sa mal muz "duchovne dobre"?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2011 :  17:47:05  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov

cize len podla postupnosti "stvorenia" nic viac

aku muzovu potrebu ma plnit zena na prianie muza?

"je slabšia aj ohľadne duševnej sily, vôle a emocii..." to isto nie, skor opak je pravdou, z mnohych prikladov vid napr odpadavajuci muzi pri porode

(o dokazoch biologickej nadradenosti zeny sa tu bavit nebudeme, nie je to tema o biologii)

co je to za vysada muza, ktora sposobuje, ze zena sa ma jej posobenim "duchovne dobre"?

kto nesie zodpovednost za to aby sa mal muz "duchovne dobre"?


Pôvodne zaslal guest636 - 22 august 2011 :  16:22:46


..ten porod je klise ...skuste ine priklady napr. kolko zien , v pomere k muzom, utieklo z kancentracneho tabora, alebo kolko mame vedcov,letcov atd v pomere k zenam atd. ....to, ze je zena slabsia je fakt, ale nijako to neznizuje jej hodnotu- prave naopak- o to viac sa ma muz o nu starat...

...idealne je ak sa muz a zena doplnaju po stranke duchovnej aj telesnej...avsak muz ma od Boha autoritu, aby zenu "usmernoval" a viedol v tej duchovnej oblasti - nechytajte ma za slovicka, hovorime o idealnom pripade....su rodiny kedy je muz neveriaci atd. vtedy to samozrejme nie je mozne....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2011 :  18:59:15  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


..ten porod je klise ...skuste ine priklady napr. kolko zien , v pomere k muzom, utieklo z kancentracneho tabora, alebo kolko mame vedcov,letcov atd v pomere k zenam atd. ....to, ze je zena slabsia je fakt, ale nijako to neznizuje jej hodnotu- prave naopak- o to viac sa ma muz o nu starat...

...idealne je ak sa muz a zena doplnaju po stranke duchovnej aj telesnej...avsak muz ma od Boha autoritu, aby zenu "usmernoval" a viedol v tej duchovnej oblasti - nechytajte ma za slovicka, hovorime o idealnom pripade....su rodiny kedy je muz neveriaci atd. vtedy to samozrejme nie je mozne....

Pôvodne zaslal Lucia - 22 august 2011 :  17:47:05



klise to mozno je, ale je jasne ze zena ma nizsi prah bolestivosti ako muzi a znesie ovela vyssiu psychicku zataz nez muz; zena sa doziva vyssieho veku nez muzi, lebo je ciastocne chranena zenskymi hormonmi a nizsim mnozstvom muzskych hormonov

kolko ich uslo to neviem, ale to je zase iba zalezitost fyzickej schopnosti - zena bude slabsia ako muz, pretoze ma menej svalov k pomeru k tuku nez muz - to je fyziologicky dane, no co sa tyka psychickych schopnosti, tak v nmohych oblastiach dominuje

cize ta vysada je - schopnost duchovne ju viest - mozem sa opytat co si pod pojmom "duchovne vedenie zo strany muza" predstavujes?

a dalsia otazka vyplyvajuca z tvojich tvrdeni - ak je veriaca zena zosobasena s neveriacim, kto ju vedie/usmernuje vtedy? kto jej sposobuje ze je jej "duchovne dobre"? alebo jej nie je "duchovne dobre"?

znova sa pytam - kto nesie zodpovednost za to aby sa mal muz "duchovne dobre"?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2011 :  19:59:36  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:


klise to mozno je, ale je jasne ze zena ma nizsi prah bolestivosti ako muzi a znesie ovela vyssiu psychicku zataz nez muz; zena sa doziva vyssieho veku nez muzi, lebo je ciastocne chranena zenskymi hormonmi a nizsim mnozstvom muzskych hormonov

kolko ich uslo to neviem, ale to je zase iba zalezitost fyzickej schopnosti - zena bude slabsia ako muz, pretoze ma menej svalov k pomeru k tuku nez muz - to je fyziologicky dane, no co sa tyka psychickych schopnosti, tak v nmohych oblastiach dominuje

cize ta vysada je - schopnost duchovne ju viest - mozem sa opytat co si pod pojmom "duchovne vedenie zo strany muza" predstavujes?

a dalsia otazka vyplyvajuca z tvojich tvrdeni - ak je veriaca zena zosobasena s neveriacim, kto ju vedie/usmernuje vtedy? kto jej sposobuje ze je jej "duchovne dobre"? alebo jej nie je "duchovne dobre"?

znova sa pytam - kto nesie zodpovednost za to aby sa mal muz "duchovne dobre"?

Pôvodne zaslal guest636 - 22 august 2011 :  18:59:15



Prečo sú vlastne ženy zdravšie a celosvetovo sa dožívajú priemerne o päť rokov viac?

1. Muži sú súťaživejší a prehnaná súťaživosť vedie k stresom. Muži sa viac „pretekajú“ v zamestnaní i v športe, radi uzatvárajú stávky na čokoľvek.
2. Fajčia viac ako ženy, kvôli čomu majú častejšie rakovinu pľúc a srdcovocievne choroby.
3. Pijú viac koncentrovaného alkoholu, prečo aj častejšie zomierajú na cirhózu pečene.
4.Majú viac vážnych i smrteľných úrazov na cestách i v teréne, pretože ich fascinuje jazda na všetkom, čo má kolesá, porušujú povinnosť používať bezpečnostné pásy, motocyklisti nenosia prilby.
5. Častejšie zomierajú pri výkone tzv. mužských povolaní v baniach, na stavbách, v ozbrojených a záchranárskych jednotkách.
6. Milujú adrenalínové športy ako bugee jumping, zoskoky a lietanie na padáku, rogalo.
7. Všeobecne oveľa viac zanedbávajú starostlivosť o svoje telo, nechodia na preventívne prehliadky, svojvoľne prerušujú napr. aj liečbu krvného tlaku.

http://www.obroda.sk/clanok/30141/PreUno-eoijOA-mueoi-krateTie%3F/




...spojenie "duchovne dobre" nebolo velmi stastne....nevedela som najst lepsie spojenie alebo vystiznejsie


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2011 :  21:18:29  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Prečo sú vlastne ženy zdravšie a celosvetovo sa dožívajú priemerne o päť rokov viac?

1. Muži sú súťaživejší a prehnaná súťaživosť vedie k stresom. Muži sa viac „pretekajú“ v zamestnaní i v športe, radi uzatvárajú stávky na čokoľvek.
2. Fajčia viac ako ženy, kvôli čomu majú častejšie rakovinu pľúc a srdcovocievne choroby.
3. Pijú viac koncentrovaného alkoholu, prečo aj častejšie zomierajú na cirhózu pečene.
4.Majú viac vážnych i smrteľných úrazov na cestách i v teréne, pretože ich fascinuje jazda na všetkom, čo má kolesá, porušujú povinnosť používať bezpečnostné pásy, motocyklisti nenosia prilby.
5. Častejšie zomierajú pri výkone tzv. mužských povolaní v baniach, na stavbách, v ozbrojených a záchranárskych jednotkách.
6. Milujú adrenalínové športy ako bugee jumping, zoskoky a lietanie na padáku, rogalo.
7. Všeobecne oveľa viac zanedbávajú starostlivosť o svoje telo, nechodia na preventívne prehliadky, svojvoľne prerušujú napr. aj liečbu krvného tlaku.

Pôvodne zaslal Lucia - 22 august 2011 :  19:59:36



velmi dobre..ale toto vsetko nie je dane muzom explicitne, zeny to vsetko mozu robit tiez (a aj tak sa dozivaju vyssieho veku), ale este nedavno boli vychovavane inym stylom, teraz sa uz rozdiely skoro zmazali (su tym co si vymenovala muzi nadradeni nad zeny?)

skus este odpovedat na tie moje dalsie otazky, zaujimaju ma odpovede na ne; nahrad si vyraz "duchovne dobre" za cokolvek co sa ti tam hodi a co odpoveda tvojej povodnej myslienke

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2011 :  21:38:57  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

s tymto suhlasim
hierarchia neznamena, ze niekto, kto je na jej cele je viac a kto je nizsie, je menej
vsetci su si rovni, ale maju len rozdielne ulohy, "vacsie" ci "mensie"...
Pôvodne zaslal janka - 22 august 2011 :  20:40:31



no ale ten, co je na cele hierarchie zvycajne cerpa z toho vyhody - napr vyssi plat/mzdu v praci

ma muz nejake vyhody zo svojej udajnej "vacsej ulohy"?

ja skor vidim hlavny rozdiel v hierarchii v mnozstve zodpovednosti - ten co je vyssie ma viac zodpovednosti ako ten, co je vyssie

ma muz v dnesnej dobe viac zodpovednosti ako zena v domacnosti? casto sa muz prezentuje ako zivitel rodiny, no ale co ak zena zaraba viac nez muz? kto ma potom viac zodpovednosti?

aka ina uloha muza v rodine je "vacsia" v porovnani s "ulohami" zeny?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2011 :  21:52:04  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


a dalsia otazka vyplyvajuca z tvojich tvrdeni - ak je veriaca zena zosobasena s neveriacim, kto ju vedie/usmernuje vtedy? kto jej sposobuje ze je jej "duchovne dobre"? alebo jej nie je "duchovne dobre"?

znova sa pytam - kto nesie zodpovednost za to aby sa mal muz "duchovne dobre"?

Pôvodne zaslal guest636 - 22 august 2011 :  18:59:15


aj ja sa vam zamiesam do debaty
to je taka novota, ze sa zena sobasi s neveriacim muzom...pre jej vecny zivot je dobre, ked si hlada muza katolika
manzelstvo pre katolika nie je ciel, ale cesta
manzelia si maju pomahat na ceste do neba, tazko tam pomoze neveriaci veriacemu, ked vo vecny zivot neveri(nedokaze jej pomahat po duchovnej stranke)
tiez si myslim, ze je blaznovstvo zeny si mysliet, ze po svadbe sa muz obrati...to moze byt pre nu sklamanie, ked sa to nedeje, co len moze otriast jej vierou...ked sa o vieru clovek nestara, zanedbava tuto starostlivost lahko o nu pride
tiez mozu vzniknut problemy, kedze veriaci a neveriaci maju rozne priority...pre veriaceho je na prvom mieste Boh, pre neveriaceho manzel/manzelka...a aj bez toho je v manzelstve dost co riesit, tak naco dalsie problemy, ktore nemusia byt...drzala by som sa zasady, vrana k vrane sada, rovny rovneho si hlada...ked uz, tak veriaci s veriacou, neveriaci s neveriacou
v manzelstve veriacich muz pomaha zene, aby sa mala aj duchovne dobre a zas ona pomaha jemu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2011 :  22:06:56  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

s tymto suhlasim
hierarchia neznamena, ze niekto, kto je na jej cele je viac a kto je nizsie, je menej
vsetci su si rovni, ale maju len rozdielne ulohy, "vacsie" ci "mensie"...
Pôvodne zaslal janka - 22 august 2011 :  20:40:31



no ale ten, co je na cele hierarchie zvycajne cerpa z toho vyhody - napr vyssi plat/mzdu v praci

ma muz nejake vyhody zo svojej udajnej "vacsej ulohy"?

ja skor vidim hlavny rozdiel v hierarchii v mnozstve zodpovednosti - ten co je vyssie ma viac zodpovednosti ako ten, co je vyssie

ma muz v dnesnej dobe viac zodpovednosti ako zena v domacnosti? casto sa muz prezentuje ako zivitel rodiny, no ale co ak zena zaraba viac nez muz? kto ma potom viac zodpovednosti?

aka ina uloha muza v rodine je "vacsia" v porovnani s "ulohami" zeny?


Pôvodne zaslal guest636 - 22 august 2011 :  21:38:57



Poslanim muza je viest tych, ktori mu boli zvereni, po ceste Bozej mudrosti a chranit ich pred nepriaznou sveta, mal by pocitovat hlavnu zodpovednost za obzivu rodiny atd. v tom spociva vacsia uloha u muza....odmenou mu bude fungujuca stastna rodina a aj po smrti bude odmeneny...toto bol povodny Bozi plan, dnes sa veci komplikuju miesaju sa nabozenstva, emancipacia atd.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2011 :  22:17:10  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


no ale ten, co je na cele hierarchie zvycajne cerpa z toho vyhody - napr vyssi plat/mzdu v praci

ma muz nejake vyhody zo svojej udajnej "vacsej ulohy"?

ja skor vidim hlavny rozdiel v hierarchii v mnozstve zodpovednosti - ten co je vyssie ma viac zodpovednosti ako ten, co je vyssie

ma muz v dnesnej dobe viac zodpovednosti ako zena v domacnosti? casto sa muz prezentuje ako zivitel rodiny, no ale co ak zena zaraba viac nez muz? kto ma potom viac zodpovednosti?

aka ina uloha muza v rodine je "vacsia" v porovnani s "ulohami" zeny?


Pôvodne zaslal guest636 - 22 august 2011 :  21:38:57


muz ma vyhody, ked vidi spokojnu rodinu, ze je respektovany
muz je zodpovedny za celu rodinu, manzelka za deti, a deti za nikoho
ma muz viac zodpovednosti, ako zena v domacnosti...muz zaraba na to, aby domacnost existovala, zena sa stara o jej chod
a ak ze na zaraba viac nez muz?...akosi mam stale pred ocami, ze je zena doma s malymi detmi a muz zaraba...ked zena viac zaraba ako muz, zrejme travi aj viac casu v praci a tam sa to potom podla mna odrazi na celkovom chode rodiny-negativne...urcite nie je dobre, aj ked muz musi travit mozno tyzdne mimo domu koli robote, tam je to tiez tazke
kto ma viac zodpovednosti, ak zena zaraba viac?...ona prebera na seba ulohu zivitela rodiny, tak v tomto ma viac zodpovednosti, len som si nie ista, ci by dokazala stratu zamestnania brat tak, ako muz...muzi su v tomto podla mna rozumovejsi a vedia sa s tym lepsie vyrovnat
aka je vacsia uloha muza v porovnani s ulohami zeny?...napr.muz sa stara o zivobytie, zena vari, deti upratuju...ked by muz povedal, ze nejde do prace, riskuje vyhadzov a tym celu rodinu...keby zena nenavarila, daco by sa v chladnicke naslo, sice nebolo by to tak chutne, pofrflali by si, ale prezili by to...keby deti neupracu, svet by sa nezrutil, upratali by inokedy...v tom vidim velkost uloh...keby si vsak mama povedala, ze nebude varit, mali by stale len studene jedlo z chladnicky, narusilo by to chod domacnosti, boli by koli tomu nezhody...takze koli celkovemu chodu je to dolezite

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  07:04:26  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

aj ja sa vam zamiesam do debaty
to je taka novota, ze sa zena sobasi s neveriacim muzom...pre jej vecny zivot je dobre, ked si hlada muza katolika
manzelstvo pre katolika nie je ciel, ale cesta
manzelia si maju pomahat na ceste do neba, tazko tam pomoze neveriaci veriacemu, ked vo vecny zivot neveri(nedokaze jej pomahat po duchovnej stranke)
tiez si myslim, ze je blaznovstvo zeny si mysliet, ze po svadbe sa muz obrati...to moze byt pre nu sklamanie, ked sa to nedeje, co len moze otriast jej vierou...ked sa o vieru clovek nestara, zanedbava tuto starostlivost lahko o nu pride
tiez mozu vzniknut problemy, kedze veriaci a neveriaci maju rozne priority...pre veriaceho je na prvom mieste Boh, pre neveriaceho manzel/manzelka...a aj bez toho je v manzelstve dost co riesit, tak naco dalsie problemy, ktore nemusia byt...drzala by som sa zasady, vrana k vrane sada, rovny rovneho si hlada...ked uz, tak veriaci s veriacou, neveriaci s neveriacou
v manzelstve veriacich muz pomaha zene, aby sa mala aj duchovne dobre a zas ona pomaha jemu


Pôvodne zaslal janka - 22 august 2011 :  21:52:04



kludne sa miesaj, mne to nevadi, skor naopak - privitam mnozstvo rozlicnych nazorov

mozes mi povedat v ktorom obdobi historii ludstva bolo hlavnym dovodom ozenenia sa/vydatia sa "pomoc pri hladani cesty do neba"?

a co ak si zoberie katolik neveriacu? to je "vyhodnejsia" kombinacia nez neveriaci a katolicka?

cize vravis, ze zodpovednost za "duchovne dobro" je vzajomna a rovna v manzelstve?

zaujima ma tiez, preco je na slovensku taka vysoka miera rozvodovosti (nieco nad 40%) ked je slovensko tak zalozene na tradicii a religiozite...

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  07:17:29  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Poslanim muza je viest tych, ktori mu boli zvereni, po ceste Bozej mudrosti a chranit ich pred nepriaznou sveta, mal by pocitovat hlavnu zodpovednost za obzivu rodiny atd. v tom spociva vacsia uloha u muza....odmenou mu bude fungujuca stastna rodina a aj po smrti bude odmeneny...toto bol povodny Bozi plan, dnes sa veci komplikuju miesaju sa nabozenstva, emancipacia atd.

Pôvodne zaslal Lucia - 22 august 2011 :  22:06:56



viest tych, ktori mu boli zvereni :)

ale ved pocituju tu zodpovednost za obzivu rodiny - a ked to nezvlada a jeho manzelka zaraba viac, tak kvoli zastaralej vychove sa moze citit menejcennym co moze vyustit do velkych problemov v rodine

co dalej ma na zodpovednosti okrem obzivy?

mimochodom samotna obziva rodiny je velmi malo; naco je taky otec, ktory napr posiela peniaze ale s rodinou sa vida parkrat do mesiaca?

z pohladu katolikov to uz lepsie nebude, progresia je nevyhnutna, ludstvo nemoze ostat staticke, musi sa menit aby sa prisposobilo novym poznatkom

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  07:46:14  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

muz ma vyhody, ked vidi spokojnu rodinu, ze je respektovany
muz je zodpovedny za celu rodinu, manzelka za deti, a deti za nikoho
ma muz viac zodpovednosti, ako zena v domacnosti...muz zaraba na to, aby domacnost existovala, zena sa stara o jej chod
a ak ze na zaraba viac nez muz?...akosi mam stale pred ocami, ze je zena doma s malymi detmi a muz zaraba...ked zena viac zaraba ako muz, zrejme travi aj viac casu v praci a tam sa to potom podla mna odrazi na celkovom chode rodiny-negativne...urcite nie je dobre, aj ked muz musi travit mozno tyzdne mimo domu koli robote, tam je to tiez tazke
kto ma viac zodpovednosti, ak zena zaraba viac?...ona prebera na seba ulohu zivitela rodiny, tak v tomto ma viac zodpovednosti, len som si nie ista, ci by dokazala stratu zamestnania brat tak, ako muz...muzi su v tomto podla mna rozumovejsi a vedia sa s tym lepsie vyrovnat
aka je vacsia uloha muza v porovnani s ulohami zeny?...napr.muz sa stara o zivobytie, zena vari, deti upratuju...ked by muz povedal, ze nejde do prace, riskuje vyhadzov a tym celu rodinu...keby zena nenavarila, daco by sa v chladnicke naslo, sice nebolo by to tak chutne, pofrflali by si, ale prezili by to...keby deti neupracu, svet by sa nezrutil, upratali by inokedy...v tom vidim velkost uloh...keby si vsak mama povedala, ze nebude varit, mali by stale len studene jedlo z chladnicky, narusilo by to chod domacnosti, boli by koli tomu nezhody...takze koli celkovemu chodu je to dolezite

Pôvodne zaslal janka - 22 august 2011 :  22:17:10



byt respektovany je vyhoda? zena nie je respektovana? deti nie su respektovane?

no to su dost zaostale ani nie tak nazory, ako vysvetlenie fungovania dnesnej rodiny...ty vari veris tomu, ze zena dnes sedi doma a vari, muz zaraba peniaze a deti upratuju? dnes je len velmi malo rodin, v ktorych nezarabaju obaja manzelia; a muz nemoze varit ci upratovat? to ako to ma fungovat tak, ze muz ked sa vrati z prace tak si lahne pred televizor alebo ide do krcmy?

preco by mala zena travit v praci viac casu ako muz ak zaraba viac? (samozrejme platova/mzdova diskriminacia v ramci pohlavi este pretrvava)

"keby zena nenavarila, tak by sa nieco v chladnicke naslo" :) na to je mozna iba anekdoticka odpoved - to je ako ked sa ekoteroristu protestujuceho nad jadrom opytam odkial je elektrina, ktoru pouziva na chod spotrebicov a on mi povie, ze zo zasuvky

celkovo je podla mna tvoj nazor zastaraly..nemusi byt nutne zly, ale podporuje kastovanie rodiny a to sa mi nepaci - my nie sme eusocialne organizmy, tak daleko vo vyvoji sme sa este nedostali

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  10:32:48  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
guest636, podobne nezmysly ako vy, písu sbíkovia na femdom forach. Z toho by som mohol predpokladat, ze ste asi jeden z nich.

Naznačujete tu napr. taky nezmysel, že bytost, ktorá žije dlhšie, je hodnotnejšia ako tá, ktorá žije kratšie. Zvláštny predpoklad. To by napríklad znamenalo, že korytnačka, ktorá žije aj 200 rokov, je hodnotnejšia bytosť než človek. Alebo tá odolnosť či už psychická alebo telesné, napríklad telesná - odolnosť voči chorobám - žena je voči chorobám odolnejšia ako muž, áno, známa vec, no ešte oveľa odolnejší je napr. taký potkan. Takže potkan je neporovnateľne hodnotnejšia a vyššia bytosť než žena. Je to skoro až vtipné...

Skôr by som vychádzal z predpokladu, že je to tým, že u dotyčnej bytosti sa predpokladajú tvrdšie životné podmienky, preto je u niektorých bytostí odolnosť nastavená vyššie. Napríklad žena je fyzicky predurčená na rodenie detí a znášanie aj iných bolestí (menštruačné), preto je aj vybavená lepšou schopnosťou bolesť znášať. Muž, pokial by žil dokonale správne, nemal by pocítiť nikdy žiadnu bolesť, takže aj odolnost na bolesť je z tohoto prírodného pohľadu preň zbytočná. Ale môžeme si všimnúť, že muž je dobre vybavený na boj, frontoví vojaci boli často zranení bez toho aby si to všimli, v zápale boja necítili bolesť, čo zasa spôsobujú látky, ktoré prevládajú viac u mužov. Ak sa dobre bojovo naladíš, vnímavosť na bolesť klesá.



A tá podriadenosť mužovi. Všimnite si prírodu.
Samice sú často v prírode podriadené samcom (vodca je samec), vysvetlenie je jednoduché, je to preto lebo je to Božia vôľa a zákon jeho prírody . Samec je silnejší a dominantnejší vďaka tým jeho samčím hormónom, tým ho Boh (pre vás asi len - matka príroda) predurčil k vodcovskému postaveniu voči samici.
A rovnako je to u ľudí, muži sú silnejší a mužské hormóny sposobujú aj to ich dominantnejšie správanie. Je to zákon Boží i zákon jeho prírody, že muži majú byť vodcovia rodiny, spoločnosti... Hoci dnešná vzrhlá západná kulturá to začala odmietať.


Ešte malá ukážka. Keď sa pred pár rokmi v USA pokúšala stať prezidentom nejaká žena, úspachy žala prevažne od obyvateľov miest, vo vidieckom prostredi totálne prehrávala. Vysvetlenie je jednoduché: Ľudia na vidieku sú viac spojení s prírodou a majú pre ňu vačší zmysel.


Takže: Ženy podriaďujte sa mužom! Žiada to od vás Boh i jeho samotná príroda. A ak máte možnosť, všade dávajte za vodcov iba mužov!


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 64  ~  Člen od: 19 september 2011  ~  Posledná návšteva: 15 august 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  12:30:17  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
tieto priklady Boziej vole mam rad, co Bozia vola zabit ta ked pojdes v sobotu na drevo .... ???


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  12:40:24  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
saxsax, pre vás platí to isté ako som uviedol tomu vyššie, takže pre vás platí: Matka príroda. Samec je silnejší, dominantnejší, a tým je matkou prírodou predurčený aby bol vodcom. Je to zákon prírody. Pochopené?


A ano, ak by mi Boh prikázal aby som vás v sobutu zabil, zabijem vás. Boh je môj najvyšší velitel, nemôžem neuposlúchnuť rozkaz. A keďže nie ste ani kresťan, ste skôr nepriateľ kresťanov, dokonca by mi to ani len nevadilo, spravil by som to celkom ochotne.

Či vojak alebo kat neposlúchne keď mu rozkážu niekoho popraviť? A to mu rozkázali len obyčajní ľudia, a predsa poslúchne. Boh je viac než ľudia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 64  ~  Člen od: 19 september 2011  ~  Posledná návšteva: 15 august 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  12:44:47  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Dufam, ze nebyvam blizko Vas, co ak nahodou budete pocut hlas najvyssieho velitela, aby ste ma zabili...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  12:46:58  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
citácia:
Dufam, ze nebyvam blizko Vas, co ak nahodou budete pocut hlas najvyssieho velitela, aby ste ma zabili...

Pôvodne zaslal Mato - 20 september 2011 :  12:44:47



To by chcelo mať istotu, že je to od Boha.

A potom nemusíte bývať blízko, ak by to bolo ozaj od Boha, našiel by som si Vás aj keby ste bol na druhom konci sveta. On by mi už iste úkázak kde ste schovaný.

A znona: Či vojak alebo kat neposlúchne keď mu rozkážu niekoho popraviť? A to mu rozkázali len obyčajní ľudia, a predsa poslúchne. Ako vojaka vás môžu zaradiť do popravčej čaty, musíte splniť rozkaz, je to vaša povinnosť. Boh je viac než ľudia. Takže vážený pán Maťo, prečo ľudí ste ochotný poslúchať viac než Boha?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 64  ~  Člen od: 19 september 2011  ~  Posledná návšteva: 15 august 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  13:00:10  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
saxsax, pre vás platí to isté ako som uviedol tomu vyššie, takže pre vás platí: Matka príroda. Samec je silnejší, dominantnejší, a tým je matkou prírodou predurčený aby bol vodcom. Je to zákon prírody. Pochopené?


A ano, ak by mi Boh prikázal aby som vás v sobutu zabil, zabijem vás. Boh je môj najvyšší velitel, nemôžem neuposlúchnuť rozkaz. A keďže nie ste ani kresťan, ste skôr nepriateľ kresťanov, dokonca by mi to ani len nevadilo, spravil by som to celkom ochotne.

Či vojak alebo kat neposlúchne keď mu rozkážu niekoho popraviť? A to mu rozkázali len obyčajní ľudia, a predsa poslúchne. Boh je viac než ľudia.


Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 :  12:40:24



ja nie som tvoj nepriatel, ja som tvoj blizny ... a ty si to zrovnaj v hlave, kolko mas rokov, este chodis do zakladnej ?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  13:05:36  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
citácia:

ja nie som tvoj nepriatel, ja som tvoj blizny ... a ty si to zrovnaj v hlave, kolko mas rokov, este chodis do zakladnej ?

Pôvodne zaslal saxsax - 20 september 2011 :  13:00:10



Pokial útočíte na katolícke kresťanstvo, ste môj nepriateľ. A nebojte sa, mám to v hlave dobre zrovnané. Viedli sme proti nepriateľom našej viery veľa vojen. (A mám 40 rokov a 4 deti )

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 64  ~  Člen od: 19 september 2011  ~  Posledná návšteva: 15 august 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  13:07:19  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
tak to mi je velmi luto tych deti, pre mna ste len dalsi medved na tomto fore ... pokoj s vami, viac vam uz nemam co povedat ....


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  13:09:12  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
Mne je ľúto vašich, kôli vám majú zavretú bránu k pravej viere a tým zavretu bránu do neba.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 64  ~  Člen od: 19 september 2011  ~  Posledná návšteva: 15 august 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  14:50:28  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
guest636, podobne nezmysly ako vy, písu sbíkovia na femdom forach. Z toho by som mohol predpokladat, ze ste asi jeden z nich.
Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 : 10:32:48



preloz mi tei skratky alebo co to je do ludskej reci; potom ti poveim ci predpokladas zle alebo dobre

citácia:

Naznačujete tu napr. taky nezmysel, že bytost, ktorá žije dlhšie, je hodnotnejšia ako tá, ktorá žije kratšie. Zvláštny predpoklad. To by napríklad znamenalo, že korytnačka, ktorá žije aj 200 rokov, je hodnotnejšia bytosť než človek. Alebo tá odolnosť či už psychická alebo telesné, napríklad telesná - odolnosť voči chorobám - žena je voči chorobám odolnejšia ako muž, áno, známa vec, no ešte oveľa odolnejší je napr. taký potkan. Takže potkan je neporovnateľne hodnotnejšia a vyššia bytosť než žena. Je to skoro až vtipné...
Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 : 10:32:48



zla analogia, nasledne zle zavery, niet o com debatovat v tejto casti

mas pravdu tvoje zavery a analogia su vtipne

citácia:

Skôr by som vychádzal z predpokladu, že je to tým, že u dotyčnej bytosti sa predpokladajú tvrdšie životné podmienky, preto je u niektorých bytostí odolnosť nastavená vyššie. Napríklad žena je fyzicky predurčená na rodenie detí a znášanie aj iných bolestí (menštruačné), preto je aj vybavená lepšou schopnosťou bolesť znášať. Muž, pokial by žil dokonale správne, nemal by pocítiť nikdy žiadnu bolesť, takže aj odolnost na bolesť je z tohoto prírodného pohľadu preň zbytočná. Ale môžeme si všimnúť, že muž je dobre vybavený na boj, frontoví vojaci boli často zranení bez toho aby si to všimli, v zápale boja necítili bolesť, čo zasa spôsobujú látky, ktoré prevládajú viac u mužov. Ak sa dobre bojovo naladíš, vnímavosť na bolesť klesá.
Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 : 10:32:48



menstruacne bolesi su dosledkom kombinacie vzpriamenej chodze a dlhsieho vyvoja cloveka v maternici, nema to s odolnostou nic spolocne, ide o cenu(nedostatok) za inteligenciu

bolest ma uplne inu funkciu nez ty predpokladas


citácia:

A tá podriadenosť mužovi. Všimnite si prírodu.
Samice sú často v prírode podriadené samcom (vodca je samec), vysvetlenie je jednoduché, je to preto lebo je to Božia vôľa a zákon jeho prírody . Samec je silnejší a dominantnejší vďaka tým jeho samčím hormónom, tým ho Boh (pre vás asi len - matka príroda) predurčil k vodcovskému postaveniu voči samici.
A rovnako je to u ľudí, muži sú silnejší a mužské hormóny sposobujú aj to ich dominantnejšie správanie. Je to zákon Boží i zákon jeho prírody, že muži majú byť vodcovia rodiny, spoločnosti... Hoci dnešná vzrhlá západná kulturá to začala odmietať.
Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 : 10:32:48



v skutocnosti prevazna vacsina spolocenstiev v prirode je riadena samicami

samice su tie skoro vyhradne tie, ktore si vyberaju partnera na zaklade jeho schopnosti, samec ma v podstate iba jednu ulohu - dostat do tela samice spermie
niet teda divu, ze telo samca je v podstate iba podporny mechanizmus pre jeho semenniky

najdokonalejsie socialne systemy v biosfere - eusocialne spolocenstva - to dotiahli do dokonalosti, cela kolonia pozostava iba zo samic a samcom je dovolene zit iba na kratku dobu pocas ktorej oplodnia samice, potom su bud vyhnani alebo zabiti

co sa tyka sily samcov, toto plati iba pre stavovce a aj to nie vo vacsine pripadov, napr samcek isteho druhu hlbinnej ryby zije ako parazit trvalo na tele mnohonasobne vacsej samice a je zavisly od jej tela

citácia:

...Vysvetlenie je jednoduché: Ľudia na vidieku sú viac spojení s prírodou a majú pre ňu vačší zmysel.
Pôvodne zaslal Peterxxx - 20 september 2011 : 10:32:48



inymi slovami ludia na dedinach su zvycajne ovela bigotnejsi a zastaralejsi v nazoroch nez ludia v mestach

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  14:52:14  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Petrexxx, prehodnoť svoje postoje a svoje dogmetické myslenie o tom, že ti Boh čosi prikazuje, začínam sa báť takých katolíkov ako si ty. Či Boh a Kristus nie je láska? Veď ty si schopný vraždiť a v nekatolíkoch, či ateistoch vidieť nepriateľov. Buď v prvom rade rozumný ČLOVEK!! Vy zdatnejší v teológii usmernite tohoto fanatika!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  14:57:03  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
... Buď v prvom rade rozumný ČLOVEK!! Vy zdatnejší v teológii usmernite tohoto fanatika!!!

Pôvodne zaslal slovak - 20 september 2011 :  14:52:14



on nie je fanatik, on je iba troll

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Peterxxx

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2011 :  16:12:23  Zobraziť profil  Pridať Peterxxx do zoznamu priateľov
guest636,
citácia:
zla analogia, nasledne zle zavery,

Tak potom na obhajobu femdomu (femi-dominancia – ženská dominancia) nepoužívaj aj také argumenty o tom ako žena lepšie znáša bolesť atď. atď.

citácia:
bolest ma uplne inu funkciu nez ty predpokladas

To ale predsa stále nijako nevyvracia možný predpoklad, že niekto, o kom je jasné, že v živote bude musieť tej bolesti znášať viac (pôrody a menštruačné bolesti), má na to znášania aj dané lepšie schopnosti. Že aj preto je na tú bolesť lepšie uspôsobený.

citácia:
v skutocnosti prevazna vacsina spolocenstiev v prirode je riadena samicami


Ak berieme do počtu aj hmyz, tak určite. Ja ale hovorím len o živočíchoch kde je silnejší a dominantnejší samec, čo je rovnaké aj u ľudí. U hmyzu je často napríklad výrazne silnejšia samica, ale u ľudí ako aj u mnohých ďalších zvierat je to naopak, mocní a dominantní sú samci. Samci sú silnejší, dominantnejší, sú vodcovia, je to prirodzené, je to zákon prírody. Mužovi teda patrí vodcovstvo aj podľa zákona prírody.

citácia:
samice su tie skoro vyhradne tie, ktore si vyberaju partnera


Myslím, že ten výber je tam azda aj vzájomný, veď ak by samec nechcel, samica ho neprinúti. Však? Ale opačne to platí - samec dokáže k tomu trochu prinúť samicu, dokáže si to na nej istým spôsobom vynútiť. (hovorím o zvieratách, kde je dominantný samec). Ak by si žil na dedine, veľa krát by si asi videl ako kohút naháňa sliepku až dokiaľ sa mu nepodvolí. A hlavne šelmy, u nich je vynucovania až skoro bežné, a je agresívne, nie je to vyslovene znásilnenie, ale donútenie pod hrozbou ublíženia i smrti. Stáva sa občas, že ak sa mu samica nepodvolí, samec ju zabije.

citácia:
inymi slovami ludia na dedinach su zvycajne ovela bigotnejsi a zastaralejsi v nazoroch nez ludia v mestach


Nie, znova: ľudia na dedinách sú bližšie prírode, preto aj prírodne zákony lepšie vnímajú a chápu. "Zastarale názory" - také termíny obyčajne používajú len nemravní ľudia na osočovanie. Prírodne zákony predsa nikdy nemôžu byť zastaralé, tie su vždy aktuálne.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 64  ~  Člen od: 19 september 2011  ~  Posledná návšteva: 15 august 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Nová schéma prispievania Téma Next Topic: A opat o sochach  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06