Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Kolko bude trvat kym budu zeny knazkami?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Obriezka muža Téma Next Topic: Exkomunikacia
Strana: z 11

radar

Stav: offline

Odoslaný - 24 august 2011 :  20:24:50  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Vatikán to nijako nerieši, tak ako nerieši exkomunikácie verejných stúpencov potratov z radov "katolíckych" politikov.

Ja osobne si myslim, ze Vatikan naozaj nie je povinny kazdy pripad katolickych politikov-stupencov potratov ci skutky svatenia zien riesit.Uplne staci, to, co urobil, ked vymenoval aj s vysvetlenim skutky za ktore je exkomunikacia / potraty ,svatenia zien atd/a zverejnil to.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 24 august 2011 :  20:31:18  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Toz v takom pade,

takemu Vatikanu, ktory necha vlkov nadalej uradovat v kosiari,

slovami sv. R.Bell., "musia vzdorovat vsetci krestania".

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 24 august 2011 :  20:48:07  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Este dodavam, ze biskupi maju takych knazov povinnost odvolat, aj to vzdy robia po upozorneni, ale viac uz urobit nemozu. Fyzicky nemozu zabranit odpadlemu knazovi, aby siril bludy ci svatil zeny.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 24 august 2011 :  22:01:01  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Este dodavam, ze biskupi maju takych knazov povinnost odvolat, aj to vzdy robia po upozorneni, ale viac uz urobit nemozu. Fyzicky nemozu zabranit odpadlemu knazovi, aby siril bludy ci svatil zeny.

Pôvodne zaslal radar - 24 august 2011 :  20:48:07

Dodavajte si co chcete, pointa je inde a tu neobidete. Rec je o exkomunikovanych pastieroch v urade ponechavsich od papeza/Vatikanu. Duchovne tresty su predsa nezavisle od fyzickych donucovacich prostriedkov, nerobte zo zodpovednych mrzakov neschopnych cinu - leda ze by nekonali umyselne. A to znaci, ze tak ci onak, vzdy je to dovod na vzdor, posluchat i podriadit sa vlkom je nerozumom i hriechom.

To o svateni zien od knazov, predpokladam ze Vam iba uslo, v zapale iracionalnej ofenzivy voci faktom, ktore tu obaja pani predrecnici ako exkatne overitelne predlozili.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vultus

Odoslaný - 24 august 2011 :  22:17:09  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
ja s mojimi naozaj velmi skromnymi znalostami len poviem ze si neviem predstavit zenu v knazskom urade.

to ze 2000 rokov sa to v cirkvi nerobilo je myslim vyznamny precedens proti svateniu.
to ze tak robia protestanti je myslim ze druhy.
treti dovod nie je tak celkom dovodom, skor len mojim poznamenanim,
nemala by sa cirkev stranit emancipacie v takychto rozmeroch? nemaju reholne sestry zacat nosit bezne rifle a tricko? alebo viete si predstavit zenu ako nastupcu svateho Petra? ako biskupa? ak nie, preco by mali mat pristupny urad knaza? muzi nie su silnejsi ako zeny, zeny nie su silnejsie ako muzi, ako Adam a Eva, su dve polovice jedneho celku, ergo, nedaju sa porovnavat, su predurcene na rozne ulohy a zvladaju tie iste situacie inak. to ze knazi boli vzdy muzi svedci o tom ze muzi su predurceny na toto povolanie. a vobec to nie je znak doby, u pohanov nebyvalo nic nezvykle ze zeny tam boli knazkami, a pozivali velku vaznost a uctu.
no je Katolicizmus naozaj len subor pohanskych ritualov prisposobenych krestanstvu? ja ten nazor nemam, no ak chcete liat vodu na protestansky mlyn
aj muzi knazmi.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Odoslaný - 25 august 2011 :  09:16:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
ja s mojimi naozaj velmi skromnymi znalostami len poviem ze si neviem predstavit zenu v knazskom urade.

to ze 2000 rokov sa to v cirkvi nerobilo je myslim vyznamny precedens proti svateniu.
to ze tak robia protestanti je myslim ze druhy.
treti dovod nie je tak celkom dovodom, skor len mojim poznamenanim,
nemala by sa cirkev stranit emancipacie v takychto rozmeroch? nemaju reholne sestry zacat nosit bezne rifle a tricko? alebo viete si predstavit zenu ako nastupcu svateho Petra? ako biskupa? ak nie, preco by mali mat pristupny urad knaza? muzi nie su silnejsi ako zeny, zeny nie su silnejsie ako muzi, ako Adam a Eva, su dve polovice jedneho celku, ergo, nedaju sa porovnavat, su predurcene na rozne ulohy a zvladaju tie iste situacie inak. to ze knazi boli vzdy muzi svedci o tom ze muzi su predurceny na toto povolanie. a vobec to nie je znak doby, u pohanov nebyvalo nic nezvykle ze zeny tam boli knazkami, a pozivali velku vaznost a uctu.
no je Katolicizmus naozaj len subor pohanskych ritualov prisposobenych krestanstvu? ja ten nazor nemam, no ak chcete liat vodu na protestansky mlyn
aj muzi knazmi.

Pôvodne zaslal vultus - 24 august 2011 :  22:17:09

dobrý postreh.

na protestantský mlyn vodu nelejeme.Záväzné učenie Cirkvi(citoval som ho vyššie) je jasné a to,že ho zopár "progresivistov" spochybňuje(čo zase leje vodu na ,
mlyn protivníkom pápeža) nič na tom nezmení.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 25 august 2011 :  09:36:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

dobrý postreh.

na protestantský mlyn vodu nelejeme.Záväzné učenie Cirkvi(citoval som ho vyššie) je jasné a to,že ho zopár "progresivistov" spochybňuje(čo zase leje vodu na ,
mlyn protivníkom pápeža) nič na tom nezmení.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 25 august 2011 :  09:16:53

Stale sa vsak vyhybate odpovedi na zasadnu otazku - preco tito tzv. progresivisti, napriek tomu, ze su podla Vas a radar exkomunikovani stale zastavaju svoj urad a nadalej pasu Bozie stado...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 25 august 2011 :  09:52:44  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov

1. Premisa: Vsetky tieto hriechy su na svedomi Vatikanu, ak henti vlci nadalej funguju.

2.Premisa: Henti vlci nadalej funguju.

KONKLUZIA: Vsetky tieto hriechy su na svedomi Vatikanu.

Zachariáš

Odoslaný - 25 august 2011 :  09:55:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Nevyhýbam sa.Nie som ani kardinál ani predstaviteľ kongregácie aby som vedel čo s tými ľuďmim je.Ani sa nehrám na riaditeľa planéty,ktorý vie všetko a chce riadiť všetko vrátane pápeža a Cirkvi.Na to ste tu iní.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 25 august 2011 :  10:08:30  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Takze neviete co s tymi ludmi je, teda je mozne, ze ostavaju vo svojom urade, ako bolo napisane vyssie. Vy to podla mna v skutocnosti ani nechcete vediet, lebo by to znamenalo... Co by to vlastne znamenalo?

Tak napriklad si vsimnite, kto je aktualnym biskupom v dioceza Sankt Gallen:

http://www.catholic-hierarchy.org/diocese/dsaga.html

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Odoslaný - 25 august 2011 :  10:17:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Takze neviete co s tymi ludmi je, teda je mozne, ze ostavaju vo svojom urade, ako bolo napisane vyssie. Vy to podla mna v skutocnosti ani nechcete vediet, lebo by to znamenalo... Co by to vlastne znamenalo?

Tak napriklad si vsimnite, kto je aktualnym biskupom v dioceza Sankt Gallen:

http://www.catholic-hierarchy.org/diocese/dsaga.html

Pôvodne zaslal Mato - 25 august 2011 :  10:08:30

Kto neplatne svätí je exkomunikovaný.Viď lefebristi a ich derivátyAk Vám to nestačí,pýtajte sa ako ste sľúbili a zverejnite.Ja nie som kontrolný orgán Cirkvi a ani sa naň nemienim hrať.

1.Pt 2,4-5

Mato

Odoslaný - 25 august 2011 :  10:30:28  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Kto je kontrolnym uradom Cirkvi?

Keby vas biskup propagoval svetenie zien a nadalej by ostal vo svojom urade, co by ste robili? To klasicke, ja nie som kontrolny urad, ked ho tam nechali, asi je to tak spravne?

Rafael

Odoslaný - 25 august 2011 :  10:34:36  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:

Kto neplatne svätí je exkomunikovaný.Viď lefebristi a ich deriváty
Pôvodne zaslal Zachariáš - 25 august 2011 :  10:17:42

Kazda veta je nezmysel - naco sa vyjadrujete k veciam, ktorym vobec nerozumiete?
Neplatne versus nedovolene - exkomunikacia je za to druhe, lefebvristi exkomunikovani nikdy neboli. Miesate a hadzete pojmy jak opily fasadnik spricku.
Potom isteze nechapete suvislosti a vychadzaju Vam same blbosti, ktore pripisujete protistrane. Bojujete s vymyslenym nepriatelom, ukludnite sa.

citácia:
.Ja nie som kontrolný orgán Cirkvi a ani sa naň nemienim hrať.

To teda nie ste a nikdy nim nebudete - nemate na to.
Ale ved tuna sa nikto nehra na kontrolny organ, co zase fabulujete.
Fakta sunt data -treba prelozit?
S vami fideistami (fakty mate pred ocami, no vy bezdokazne doverujete opaku a ani nehladate vysvetlenia, hoci ste vo svedomi zaviazani skumat, ak vznikne nejasnost), je teda neskutocna debata.

Zachariáš

Odoslaný - 25 august 2011 :  10:58:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Z koho snímal pápež exkomunikáciu?

Vy ste kto,rarach?Biskup?Cirkevný právnik?Duchovná osoba s poverením vykladať ktorý katechizmus je správny?Alebo ako sa má beatifikovať?

Ste osočovateľ pápežov.

1.Pt 2,4-5

radar

Odoslaný - 25 august 2011 :  12:15:41  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Keby vas biskup propagoval svetenie zien a nadalej by ostal vo svojom urade, co by ste robili? To klasicke, ja nie som kontrolny urad, ked ho tam nechali, asi je to tak spravne?

Mato ,biskupi, ktorych ste uviedli na zaciatku temy a oznacili za tych, ktori suhlasia so svatenim zien,/propagacia svatenia zien predpoklada suhlas so svatenim/ uz povolili a prevadzaju svatenie zien vo svojich diecezach?Ak ano, prosim v slovencine uviest kedy a kde vysviacka bola a prehlasenie ci dokument biskupov, ktory by dosvedcoval, ze biskupi vysviacku zien povolili a suhlasia s nou.

Mato

Odoslaný - 25 august 2011 :  12:22:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Radar, neviem, ci sa rozumieme.
Propagacia svatenia zien predpoklada, ze ten kto ju propaguje s nou musi suhlasit, nijako to ale neimplikuje, ze to musi osobne aj vykonat.

Podobne, ako keby som sa stal zastancom a propagatorom umelych potratov, neznamena to, ze by som ich musel aj osobne vykonavat. Podla vasej uvahy, ale este nic zle nerobim.

radar

Odoslaný - 25 august 2011 :  13:19:21  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Propagacia svatenia zien predpoklada, ze ten kto ju propaguje s nou musi suhlasit, nijako to ale neimplikuje, ze to musi osobne aj vykonat.

Podobne, ako keby som sa stal zastancom a propagatorom umelych potratov, neznamena to, ze by som ich musel aj osobne vykonavat. Podla vasej uvahy, ale este nic zle nerobim.

Mato tieto vase slova su uhybanim od temy. Zo slov biskupov, ktore ste uverejnili jasne a bez pochybnosti nevyplyva, ze sa jedna o presvedcenych zastancov a propagatorov svatenia zien. Za propagatorov, ste ich oznacili vy, je to vas nicim nedolozeny nazor, vasa teoria postupnych krokov uznania svatenia zien v katolickej cirkvi
Preto sa pytam-biskupi, ktorych ste uviedli na zaciatku temy a oznacili za tych, ktori suhlasia so svatenim zien, uz vydali nejake prehlasenie,ci dokument, kde jasne a nespochybnitelne vyjadrili svoj suhlas so svatenim zien?Ak ano, uverejnite prosim v slovencine presne znenie tohto prehlasenia ci dokumentu a kde a kedy bol uverejneny.

Robel

Odoslaný - 25 august 2011 :  18:15:06  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Mato tieto vase slova su uhybanim od temy. Zo slov biskupov, ktore ste uverejnili jasne a bez pochybnosti nevyplyva, ze sa jedna o presvedcenych zastancov a propagatorov svatenia zien. Za propagatorov, ste ich oznacili vy, je to vas nicim nedolozeny nazor, vasa teoria postupnych krokov uznania svatenia zien v katolickej cirkvi
Preto sa pytam-biskupi, ktorych ste uviedli na zaciatku temy a oznacili za tych, ktori suhlasia so svatenim zien, uz vydali nejake prehlasenie,ci dokument, kde jasne a nespochybnitelne vyjadrili svoj suhlas so svatenim zien?Ak ano, uverejnite prosim v slovencine presne znenie tohto prehlasenia ci dokumentu a kde a kedy bol uverejneny.

Pôvodne zaslal radar - 25 august 2011 :  13:19:21

„Kresťanské spoločenstvá majú právo na eucharistiu, ale 75% našich týždenných celebrácií je bez kňaza.“
"O direito de todas as comunidades eclesiais terem a celebraç#227;o eucarística dominical, sobretudo quando 75% de nossas celebraç#245;es semanais s#227;o sem padre."

„Musíme mať odvahu zmeniť cirkevnú disciplínu vzhľadom na túto [kňazskú] službu a na spôsob, akým sa vykonáva. Musíme zastaviť túto otvorenú ranu.“
"neste caso, é preciso ter a coragem de mudar a disciplina eclesial em relaç#227;o ao ministério e o modo do seu exercício para estancar essa “ferida aberta”.

„Viac a viac žien si uvedomuje svoju dôstojnosť a žiada rovnosť v zaobchádzaní a príležitostiach. Cirkev nemôže byť necitlivá na toto nové znamenie čias, aj na vnútornej úrovni, pretože muži sú v Cirkvi viac privilegovaní jedinci, ktorí spravidla rozhodujú.“
"No mundo de hoje, cada vez mais as mulheres v#234;m tomando consci#234;ncia de sua dignidade e exigindo igualdade no trato e igualdade de oportunidades. A Igreja n#227;o pode ficar insensível a esse novo sinal dos tempos, também em nível interno, pois nela, s#227;o os homens os mais privilegiados, que normalmente tomam as decis#245;es.

"konzervativne tendencie, ktore odmietaju myslenie a ucast zien v ulohach smerovania a koordinacie Cirkvi... nemozu zastavit Cirkev vykonat prorocke gesto. Umoznit zenam pristup k svateniu je pretrvavajucim dlhom."
As tend#234;ncias conservadoras, que rejeitam o pensamento e a participaç#227;o das mulheres em tarefas de direç#227;o e coordenaç#227;o eclesial, inclusive nas CEBs, n#227;o podem inibir a Igreja a gestos proféticos. O acesso das mulheres ao ministério ordenado é uma dívida pendente.

http://www.cnbbs2.org.br/?system=news&action=read&id=2874&eid=339

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 25 august 2011 :  19:55:28  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal radar - 25 august 2011 :  13:19:21

Ak vam z tych citovanych dokumentov jasne a bez pochyby nevyplyva, ze predmetny biskupi su zastancovia a promotori myslienky svatenia zien, potom vam nevyplyva z nicoho nic a aky zmysel by mala moja namaha, aby som vam prekladal?

Rafael

Odoslaný - 28 august 2011 :  10:21:59  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
V kontexte tejto temy o blbnuti niektorych...

pochod predstavenych zenskych reholi (USA)

mortinia

Odoslaný - 28 august 2011 :  15:48:42  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
V kontexte tejto temy o blbnuti niektorych...

pochod predstavenych zenskych reholi (USA)

Pôvodne zaslal Rarach - 28 august 2011 :  10:21:59

of course!! to je usa! tam je všetko iné!!
viete, oni tam majú rôzne kostoly a chrámy a xy spolkov, ja som bola veelmi prekvapená, až takú "slobodu" som nečakala.. oni tam majú napr. Zionov kresťanský kostol (!), majú tam kresťanský scienteistický chrám !!, na križovatkách majú veľké plagáty na kt. je nadpis Jesus is good a pri tom taký velký obrázok Ježiša s obrovským úsmevom a dvihnutým palcom, ich sv. omše v nedelu vyzerajú skôr ako grillpárty, je tam velmi vela baptistických kostolov, dokonca 2 mešity a rôzne rôzne iné spolky.., a konkrétne v tom meste kde som bola ja, bol iba jeden obyčajný rímkat. kostol a to v downtowne, ktorý aj tak práve opravovali, takže ludia do neho nesmeli..

verte neverte, oni tam žijú úplne inak,... pripadali mi jak popletení..

takže k téme - nemyslím si, že niekedy v našej cirkvi dôjde k tomu, aby boli ženy kňažkami. Ak to začali americké ženy, možno im to povolí ich supreme court v rámci ich antidiskriminačného zákona, ale Vatikán im to nepovolí.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 03 september 2011 :  07:47:51  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A saga pokracuje - odvolavam sa na bod 5 prvotneho prispevku tejto temy. A vsimnite si, ze nejde o americke zeny, ktore "ziju uplne inak" a su "jak popletene".

http://lifenews.sk/content/rak%C3%BAski-k%C5%88azi-tiahnu-proti-vatik%C3%A1nu

Z clanku vyberam:
------
Vyše tristo rakúskych kňazov a diakonov združených v Pfarrer Initiative(iniciatíva farárov) v polovici júna zverejnilo tzv. Výzvu k neposlušnosti, ktorá požaduje svätenie žien, ženatých mužov a udeľovanie Eucharistie všetkým veriacim dobrej vôle.
...
„Nie je nutné vždy súhlasiť s každým rozhodnutím cirkvi, najmä v disciplinárnej oblasti, a je tiež pochopiteľné urobiť v istých prípadoch rozhodnutia odlišné od názoru kúrie. (...) Ale ten, kto jasne odmietne princíp poslušnosti, rozbíja jednotu,“ pokračuje Schönborn s upozornením, že s odpoveďou chvíľu čakal, pretože nechcel odpisovať s „hnevom a mrzutosťou“.
...
Zo smerovania rakúskej cirkvi má Vatikán už dlhší čas oči v smútku. V júni 2009 museli zástupcovia rakúskych biskupov, vrátane kardinála Schönborna, ktorý je bývalým Ratzingerovým žiakom, dokonca napochodovať na koberec do Vatikánu. Jedným z hlavných dôvodov bola udalosť zo začiatku roka 2009, kedy musela aj Svätá stolica cúvnuť pred protestmi časti rakúskej verejnosti, ku ktorým sa pridalo aj niekoľko biskupov. Takúto reakciu vyvolal zámer Benedikta XVI. vymenovať za pomocného biskupa Linczu Gerharda Wagnera.

----

A opat ta hlupa a neodbytna otazka - co robia kompetentne autority, aby tomuto zamedzili?

Reconquistador

Odoslaný - 03 september 2011 :  09:48:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Mohol by azda pápež na takúto formu neposlušnosti (prípad Wagner) zareagovať tým, že by vzdorujúcich biskupov exkomunikoval? Isteže, bolo by tu riziko vzniku menšej schizmy v Rakúsku a Nemecku, no tá v skrytosti vlastne tak či tak už aj dnes existuje...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 16 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 03 september 2011 :  14:59:37  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
A saga pokracuje - odvolavam sa na bod 5 prvotneho prispevku tejto temy. A vsimnite si, ze nejde o americke zeny, ktore "ziju uplne inak" a su "jak popletene".

http://lifenews.sk/content/rak%C3%BAski-k%C5%88azi-tiahnu-proti-vatik%C3%A1nu
....

Pôvodne zaslal Mato - 03 september 2011 :  07:47:51

už aj rakúske ženy sa nakazili americkými?
No veď aspoň že takto Vatikán zareagoval..
Viete, ja si nemyslím, že my tu na tomto fóre môžme niečo 100% predpokladať alebo niečo do budúcna uvádzať so 100% istotou.
Môj subjektívny názor je že k vysväteniu žien v katolíckej cirkvi nedôjde - bolo by fajn, keby ste napr. vy Maťo napísal svoj subjektívny názor uviedol - dôjde/ nedôjde k vysväteniu žien v katolíckej cirkvi?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 02 jún 2012 :  15:02:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Aby som twrosku ozivil tuto temu a ukazal kam sem sa posunuli za tuch desta mesiacov od posledneho prispevku? Mam tu pre Vas Vyzvu teologickeho fora datovanu 3.3.2012 v ktorej sa okrem ineho hovori

Sme presvedčení, že Ježiš Kristus aj dnes, podobne ako v prvých kresťanských časoch, povoláva do služby cirkvi mužov a ženy rôzneho stavu a vzdelania, ktorí chcú napomáhať jednotu a povzbudzovať bratov a sestry vo viere. Zároveň tým ženám a mužom, ktorých miestne cirkevné spoločenstvo rozpozná v ich kňazskom povolaní, budeme dávať verejný priestor na ich službu a svedectvo.

Takze, nie len americke a rakuske zeny, ale aj slovenski knazi.

A co na to vrchnost? Autor vyzvy, Karol Moravcik je nadalej fararom v Devinskej Novej Vsi a clenom presbyterskej komisie (http://abu-bratislava.sk/schematizmus/odd-2-84-sk) pod Mons. JCDr. Stanislavom Zvolenským.

Kolko bude trvat, kym tieto myslienky presadia?  Pamatate na prvy prispevok? Uz sme pri kroku 5...

Strana: z 11 Previous Topic: Obriezka muža Téma Next Topic: Exkomunikacia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06