Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Svät(ov)é dni mládeže 2011
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Bacha na neplatné spovede - bocna tema Téma Next Topic: Kto su protestanti?
Strana: z 4

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 18 august 2011 :  21:09:10  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20110818016Svätý Otec: Drahí priatelia! Som rád, že cestujem s vami do Španielska na túto veľkú udalosť. Po dvoch SDM osobne môžem povedať, že to bola naozaj inšpirácia, ktorá viedla pápeža Jána Pavla II., keď podnietil vznik tohto veľkého zhromaždenia mladých ľudí vo svete s Pánom. Povedal by som, že tieto SDM sú istým signálom, istou kaskádou svetla, viditeľným znakom viery, Božej prítomnosti vo svete a posilňujú tak odvahu byť veriacimi. Často sa veriaci v tomto svete cítia izolovaní, takmer stratení. Tu vidia, že nie sú sami, že existuje rozsiahla sieť viery, veľké spoločenstvo veriacich vo svete a že je pekné žiť v tomto univerzálnom priateľstve. Preto si myslím, že sa zrodia mnohé priateľstvá napriek rozdielnosti rôznych kultúr a rôznych krajín. Vznik tejto univerzálnej siete priateľstva, spájajúceho svet s Bohom, je dôležitou skutočnosťou pre budúcnosť ľudstva, pre život dnešnej spoločnosti. Samozrejme, že Svetové dni mládeže nemôžu byť izolovanou udalosťou: sú súčasťou väčšej udalosti, ktorá je pripravovaná cestou kríža, ktorá sa presídľuje do rôznych krajín a združuje mladých ľudí v znamení kríža a nádhernom znamení Panny Márie. A tak príprava na Svetové dni mládeže je niečím oveľa viac, ako len prípravou na udalosť, ktorá prináša množstvo technických problémov: je to predovšetkým vnútorná príprava, rozhodnutie vykročiť na cestu k iným a spoločne na cestu k Bohu. A potom, neskôr, po vytvorení priateľských skupín, udržiavať tieto univerzálne kontakty, ktoré odstraňujú hranice kultúr, rozdielnosti medzi ľuďmi i náboženstvami, a nech tak predstavujú neustálu cestu, ktorá vedie k novému vrcholu, k novým SDM. Zdá sa mi, že SDM by mali byť považované v tomto zmysle za znak, ktorý je súčasťou veľkej cesty vytvárania priateľstva a otvárania hraníc, ktoré umožňujú vidieť, že je krásne byť s Bohom, a že je krásne, keď je Boh s nami. V tomto zmysle chceme pokračovať v tejto veľkej myšlienke blahoslaveného pápeža Jána Pavla II.Hm.

Tolko slov, a co vlastne povedal?
Diplomaticke naklonovanie panvyznamovych pojmov, tzv. multiverbalizmus, ktory vela hovori, no nic nepovie, ale ako vata vyplni ono z prazdnych pojmov vyskladane nabubrele prazdno..


Ze tam ziadne prazdno nie je, ale nebodaj aj nejaka ta hlbsia myslienka, namietne azda niekto?


Z krestanskeho hladiska, nic specificky krestanske natoz katolicke, jakozto od samotneho Kristovho vikara, tam nie je.
Jedine vyrazy, ktore sa akotak tvaria, ze vychadzaju z katolickych pier (natoz pier papezskych), su :

"sú súčasťou väčšej udalosti, ktorá je pripravovaná cestou kríža, ktorá sa presídľuje do rôznych krajín a združuje mladých ľudí v znamení kríža a nádhernom znamení Panny Márie."

Znie to devotne, ale je to v podstate jeden totalny prazdny ba az hlupy vyrok, vypchaty "krizom" a "PM" ako fasadnou kamuflazou.
Co ma spolocne kriz (s malym k) a dokonca nejake (ake?) "nadherne znamenie" s SDM, ak o chvilu neskor hovori o zmysle SDM (zase iba prazdnou pubertiackou floskulou: "je krásne byť s Bohom, a že je krásne, keď je Boh s nami."
(podobnost s Bezakovym "Boh je najvacsi pohodak" cisto nenahodna)??


Situaciu nulovej vypovednej hodnoty nezachranuje ani niekolko zmienok o "Bohu/Panovi". V takom zmysle, ako ich pouzil B16, je mozne Boha sklonovat na iks sposobov a uplne sekularne, ci ak chcete aj sektarsky. Chvala Bohu, ci Bohu zial, ze?

======================================================
Pre katolikov, a pre ovce, nepovedal nic.
Ale ked kartu obratime, a aspon na chvilu zabudneme, ze oficialne je rec o katolickej akcii, zrazu vselico z jeho preslovu, dostava necakane hlboky zmysel:

(citujem:)

a.) inšpirácia, ktorá viedla pápeža Jána Pavla II., keď podnietil vznik tohto veľkého zhromaždenia

b.) tieto SDM sú istým signálom, istou kaskádou svetla

c.) je pekné žiť v tomto univerzálnom priateľstve

d.) Vznik tejto univerzálnej siete priateľstva, spájajúceho svet s Bohom, je dôležitou skutočnosťou pre budúcnosť ľudstva,

e.) udržiavať tieto univerzálne kontakty, ktoré odstraňujú hranice kultúr, rozdielnosti medzi ľuďmi i náboženstvami, a nech tak predstavujú neustálu cestu, ktorá vedie k novému vrcholu

f.) SDM by mali byť považované v tomto zmysle za znak, ktorý je súčasťou veľkej cesty vytvárania priateľstva a otvárania hraníc,


Tak toto su prenadherne, ba ukazkove priklady terminologie SM agendy!
koho to pohorsuje, pytam sa ho: ako inac by to povedal regulerny zasvatenec???
Vsak inac sa to ani povedat neda, lepsie to hadam uz ani nejde! Ak ano, ako napriklad?

Nikto netvrdi, ze B16 je lozovym bratom. Nemusi byt, aby tancoval tak, ako oni piskaju. Je irelevantne, ci vedome alebo nevedome (to druhe je malo pravdepodobne, vsak by musel byt zbaveny schopnosti vnimat dianie, no on nesvojpravnym este nie je). To same plati o JP2, tento profesionalny herec odviedol skvelu pracu (na jeho pohrebnej ceremonii sa to len tak hemzilo znakmi, komu sluzil a kto v skutocnosti sa s nim "lucil"). Diplomat Benedikt to vlastne aj prezradza hned na zaciatku - inspiracia SM idei panbratstva vsetkych ludi dobrej vole bez rozdielu kultur a nabozenstva, tak tato inspiracia pochadza od JP2. Ked na konci opat dodava: "V tomto zmysle chceme pokračovať v tejto veľkej myšlienke blahoslaveného pápeža Jána Pavla II.", v zmysle povedaneho je to iba obycajny alibizmus, poukazujuci na zasluhy (zalozenie SDM) svojho predchodcu. Kedy ktora loza alebo jej filialka protestovala, ci inak dala najavo svoj nesuhlas s takouto masovou koncentraciou katolickych sil? A ze bratia vedia kricat a velice hlasne, ked sa deje daco co nepasuje do ich scenara, to vieme vsetci...ale kedze v skutocnosti to bude zase iba pereput mladych naivkov, dokonale ovladajucich bulvarne novinky o hercoch, spevakoch a inych celebritach sveta, ale katechizmus ani nahodou (kedykolvek moze ktokolvek experimentalne overit pravdivost tohto tvrdenia!), Benediktovi este aj podium radi preplatia, len nech sa tam mladez dojde "realizovat".
Ako take SDM vyzerali doteraz, kopec materialu aj s fotkami sa nachadza napriklad tu:

http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A121rcWYD_05_FreeLove.htmKde tito dvaja papezi prisli, a to sa teda poctom vyjazdov nacestovali tolko ako nikto z ich predchodcov nikdy predtym, vsade priniesli len vela slov, diplomatickych poz a gest. Aspon doteraz nik nedokazal o efekte ich ciest opak - a ako tak racionalne pozerame, ani nedokaze, lebo praca vo vinici bratskej, ta vyzaduje prave taketo verbalne osobnostne krytie, stahujuce pozornost kamier vsade inde, len nie tam, kde sa cele to dianie vari, pecie, planuje i vyuziva k dalsiemu smelsiemu altavenditackemu chvataniu.

Zorientovany katolik vie, o com hovorim. Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora 

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  10:36:51  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Ked sa v Assisi pred casom zrutil strop a zasypal sanktuarium (prepozicane pohanskym obradom), kolkym nedocvaklo...

Ked tentoraz burka v Madride ponivocila tzv. adoracne stany, kolkym nedocvakne...Benedikt na zaciatku WYD svojim prihovorom vzdal hold bratom, jasne signalizujuc, ze scenar WYD pojde podla uplne ineho, velkolepejsieho scenara.

Pocas WYD "mladym" zoparkrat sprizvukoval vernost a vieru ako vztahovu zalezitost (najdite mi okrem nestastneho KKC nejaky stary katechak, kde by sa tak o viere ucilo) a na konci WYD ich takuto vieru rozposlal sirit do sveta, sta apostolov 21. storocia.

Jak vnima sam B16 tento svet a jeho budovanie, ku ktoremu treba prave hentaku vieru, odhaluje vo svojej encyklike :

Pred nezadržateľným rastom svetovej prepojenosti a tiež v prebiehajúcej svetovej recesii sa silno pociťuje potreba reformy tak Organizácie Spojených národov, ako aj medzinárodnej finančnej a ekonomickej architektúry, aby bolo možné konkrétne naplniť pojem rodina národov. Citeľná je aj naliehavá potreba nájsť inovačné formy na uskutočňovanie princípu zodpovednosti za ochranu146, aby aj najchudobnejšie krajiny mali účinný hlas pri spoločných rozhodnutiach. To sa javí ako potrebné práve vzhľadom na politické, právne a ekonomické usporiadanie, ktoré by posilňovalo a orientovalo medzinárodnú spoluprácu k solidárnemu rozvoju všetkých národov. Riadenie svetovej ekonomiky; ozdravenie ekonomík zasiahnutých krízou a preventívne opatrenia, aby sa táto nezhoršila a neviedla k väčším nerovnostiam; realizácia vhodného celkového odzbrojenia; potravinová istota a mier; zaručenie ochrany životného prostredia a usmernenie migračných pohybov – to všetko si naliehavo vyžaduje existenciu svetovej politickej autority, ktorú navrhol už môj predchodca blahoslavený Ján XXIII. Takáto autorita sa bude musieť riadiť právom, dôsledne sa držať princípov subsidiarity a solidarity, byť zameraná na uskutočňovanie spoločného dobra,147 zasadzovať sa o realizáciu autentického integrálneho rozvoja, inšpirovaného hodnotami lásky v pravde. Táto autorita bude musieť byť všetkými uznávaná a mať účinnú moc, aby mohla každému zaistiť bezpečnosť, dodržiavanie spravodlivosti a rešpektovanie práv. Pravdaže, bude musieť mať právomoci, aby jednotlivé strany rešpektovali jej rozhodnutia, ako aj koordinované opatrenia, prijaté na rôznych medzinárodných fórach. Ak by sa tak nestalo, potom by medzinárodné právo aj napriek veľkým pokrokom, dosiahnutým na rôznych poliach, bolo ohrozené tým, že bude podmienené mocenskou rovnováhou medzi najsilnejšími. Integrálny rozvoj národov a medzinárodná spolupráca si vyžadujú, aby bol pre riadenie globalizácie ustanovený vyšší stupeň medzinárodného usporiadania subsidiárneho typu a aby sa konečne uskutočnil sociálny poriadok, zodpovedajúci mravnému poriadku, a prepojenie medzi morálnou a sociálnou sférou, medzi politikou a sférou ekonomickou a občianskou, ako je to už načrtnuté v Charte Spojených národov.http://www.kbs.sk/?cid=1252661180


Toz tak, ovocie WYD uz zbieraju, podla kbs bola misia uspesna,..

.. dalsi bod chvatania k NWO a Universal Church, podla snovani bratov, mozno odfajknut.P.S. videli ste to pozdravne videjko od mladych z Madridu, uverejnene na kbs?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  12:15:40  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Myslite toto? http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20110820012

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  12:46:19  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
to video co dal Mato...ja som myslela, ze je to pozdrav z Pohody2011, nie cakanie a priprava na sv. omsu

mna zaujal clanok v KN od Jozefa Kovacika, kde pise:" Spolocne tak zazivali atmosferu svatych omsi, adoracii, ale i veselych vecernych vystupeni na namestiach."
tiez bolo zaujimave citat, ze:"Bazilika Nanebovzatia Panny Marie vo Valencii,...., bola miestom stisenia a modlitby. Hned za nou bolo postavene podium, kde sa zasa putnici kazdy vecer stretavali pri hudbe a tanci."

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  18:17:50  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Čo sa týka tých "zvláštnych" výrokov pápeža, mňa by zaujímalo - kto je autorom tých slov? Je to skutočne pápež? Ide mi o to, že on možno len prečítal text, ktorý mu napísal niekto iný (sedelo by to napríklad na Bertoneho)...

PS: Je to rečnícka otázka, samozrejme, asi nik tu prítomný odpovedať nebude vedieť.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  21:08:08  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Avsak i Vy velmi dobre viete, ze

a.) na podstate veci (ze sa jedna o terminologiu i ideologiu bratov)

b.) na Benediktovej zodpovednosti (zodpoveda za vsetko, co intencionalne prednesie, bez ohladu na autorstvo textu)

to nic nemeni.

Benediktova exkulpacia sa nekona, naopak.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  21:16:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Bod "a" je samozrejmý. Čo sa týka bodu "b", tak mi už pri písaní príspevku bolo jasné, že ho to zodpovednosti nezbavuje. Avšak príde mi to ako vcelku zaujímavá možnosť. Problém je len v tom, že nie je možné zistiť, aká je pravda.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  21:25:39  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Avsak ani to, ze je nezistitelne skutocne autorstvo, Benedikta neexkulpuje (= nezbavuje viny).
Nehovoriac o tom, ake svetlo to potom vrha na vsetky ostatne suvislosti a dosledky, z takto ovplyvneneho konania papeza (!).

To by musel byt nepricetny alebo prinuteny - a aj keby bol (teoreticky to pripustme), aj tak by jednal tazkohriesne, kedze uz ako kardinal, prijal cervenu farbu na znak hajenia viery az do krvi, aj keby ho to malo stat zivot ako mucenika.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 24 august 2011 :  06:55:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Opäť je obvinený pápež laikom z toho,že presadzuje ideje slobodomurárov.

A opäť "ticho po pěšine"

Však načo sú nejaké kánony Cirkvi,veď je "nová doba" a hocijaký laik si môže kopnúť do námestníka kristovho,veď stačí surfovať po nete,hltať rôzne konšpiratívne teórie a potom vytvárať nové.

Keď slepý vedie slepého,obaja padnú do jamy.

Pápež však nie je slepý.Trúfalý laik,ktorý nemá inej práce ako spochybňovať konanie pápežov a náuku Cirkvi nemá svetlo Božie.

Dávajte si pozor koho nasledujete.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 25 august 2011 :  14:12:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Avsak i Vy velmi dobre viete, ze

a.) na podstate veci (ze sa jedna o terminologiu i ideologiu bratov)

b.) na Benediktovej zodpovednosti (zodpoveda za vsetko, co intencionalne prednesie, bez ohladu na autorstvo textu)

to nic nemeni.

Benediktova exkulpacia sa nekona, naopak.
-------------------------------------------------------------------------------
tu vystupuje rarach ako ten,čo prisúdil vinu pápežovi za šírenie idejí slobodomurárstva.

Kredo sú teda stránky ktoré podporujú útoky na pápeža?Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 25 august 2011 :  16:08:52  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Dali lekci nám i Církvi

Světové dny mládeže se staly kvasem nové evangelizace, řekl našemu rozhlasu Kiko Argüello. Iniciátor neokatechumenátní cesty se podělil o dojmy z posledních událostí. Před příjezdem do Madridu byli mladí neokatechumeni na misiích v různých koutech světa, pak přijeli svědčit o svých zkušenostech. Zeptali jsme se, která svědectví na něho nejhlouběji zapůsobila:

Celá řada. Například přijela skupina 270 mladých z Iráku a z Palestiny. Mladí Arabové z neokatechumenátní cesty kráčeli středem muslimů se zpěvem - a ukázalo se, že je muslimové přijímají velmi dobře. Ptali se, kdo jsou, co je to za písně, které zpívají arabsky, a jak mohou sami vstoupit na Cestu.

Jiná svědectví mluvila o velkých konverzích. Například jedno děvče z Londýna, které žilo na ulici, mělo zkušenost znásilnění apod., se setkalo s dvěma mladými z neokatechumenátu a vyprávělo jim sen o tom, jak ji nějací dva chlapci vedou do bílého stanu. Ptala se, co by to mohlo znamenat. Vysvětlili jí, že je to Církev, a vzali ji s sebou do komunity. Její život se zcela změnil, byla zachráněná.

Takových případů je mnoho. Říkali jsme také mladým: jděte na venkov, kdo jsou lidé chudí, kde jsou kostely zamčené, protože chybějí kněží. A oni šli – a ukázalo se, že ty vesničky se díky jejich přítomnosti proměnily. Vidíme, že Evropy čeká. Jan Pavel II. byl prorok. Světové dny mládeže se staly kvasem nové evangelizace.

Co nás zaskočilo? Nás bylo 200 tisíc, ale všech účastníků bylo 2 miliony. A ti ostatní byli lepší než my. Úžasná mládež . Strávili dlouhé hodiny v horku, na slunci – a nikdo neprotestoval. Viděl jsem, jak se jeden novinář snažil trochu vyprovokovat. Vedro, co – říkal – 39 stupňů, co vy na to? Jsme spokojení – odpověděli – děláme to pro Ježíše Krista. Ti mladí nám dali lekci. Nám a celé Církvi.

5 tisíc chlapců a 3200 děvčat během setkání pro rozlišení povolání vyjádřilo připravenost zahájit formaci ke kněžství nebo k zasvěcenému životu. Je to plod těchto dní?

Nikdy se jich nepříhlásilo tolik. Je to především plod papežovy služby. Všiml jsem si totiž, že ti mladí, když poslouchají papeže, dostávají zvláštní milost. Později jsem s nimi mluvil a ptal jsem se: proč ses přihlásil? Všichni odpovídali, že je pohnula slova Benedikta XVI. Během Dní mládeže nesou papežoval slova zvláštní milost. Mladí se cítí velmi šťastní a spokojení, disponuje je to k takovým rozhodnutím. Říkají si: to přece byly nejkrásnější dny v mém životě. Chci takhle žít i dále.

- řekl v rozhovoru pro vatikánský rozhlas zakladatel neokatechumenátní cesty, Kiko Argüello.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 25 august 2011 :  21:48:37  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
http://sdm11.wordpress.com/2011/08/25/burka-zjednotila-papezovu-mladez/

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2011 :  10:31:15  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
http://sdm11.wordpress.com/2011/08/25/burka-zjednotila-papezovu-mladez/

Pôvodne zaslal janka - 25 august 2011 :  21:48:37

inac, z tohto odkazu od Vas - bez toho, aby som odvadzal pozornost od podstaty veci v tejto teme - vyberam tuto cast (foto):
prikladam dalsie foto, ktore uz Vas link neobsahuje, ale tyka sa tej samej udalosti:

ani sa nemusite extra dobre prizerat, aby bolo do oci pichnuce, jak si Benedikt robi s liturgiou co chce (konkretne tu sa dopusta niecoho, co v dosledku znaci obracat v nezmysel isty lituricky ukon - vidite?) Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2011 :  21:03:23  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Ja si nemôžem pomôcť... tá monštrancia je extrémne nevkusná...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 august 2011 :  20:31:25  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Rarach, mna "pichli" ti dvaja organizatori? vzadu ako su tam zaveseni, ked by mali klacat...a tiez, ze svatostanok je pred oltarom, ale to neviem, ci tak moze byt, ja len, ze som sa s tym este nestretla

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 august 2011 :  20:32:55  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ahaaa, papez drzi monstranciu holymi rukami?...ci?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 29 august 2011 :  20:46:36  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Tak.

naco vlastne ma to velum?

A sak on si moze robit co chce, aj keby odignoroval uctyhodnost starobyleho liturgicky ustaleneho uzu - v tom problem nie je.

Problem je v tom, ze ten ukon s velom je potom taky na hlavu postaveny, len na efekt urobeny.
Ostatne jak cela jeho takzvana konzervativna obratka (na rozdiel od svojho predchodcu, vytiahol na svetlo starobyle insignie v odevoch i prvkoch - asi aby zalepil oci tradijcom, ze dostali lepsieho pontifika ako bol ten predtym. ).

P.S. to co drzi, vyzera len na kustodiu, monstrancia je tam v pozadi.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 august 2011 :  21:20:17  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
no, ze sa pytam tak hlupo, ale co je to kustodia?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  17:03:37  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
======================================================
V pripade, ze ide naozaj o tzv. monstranciu,
Benedikta nadriekat z neznalosti nemozno, kedze dokaz o vyzname VELA sam dal:

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  19:35:18  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Este a vratim k tomu videu, co ukazovalo pripravu mladych na omsu s papezom. Nasledujucich niekolko fotografii ilustruje, ako to vyzera v sucasnosti u mladych katolikov s kulturou obliekania pred a pocas omsi. Polonahe dievcata v bikinach, poliate vodou ako na nejakej show, uz len tyce im chybaju.

Viem, ze niektori povedia, ze ved bolo teplo a maju radi bikiny tak co, a nakoniec ved spolu urcite nesulozili, tak co zasa vyryvam... A este pre uplnost, netvrdim, ze takto chodili a spravali sa vsetci, ktori tam boli.


Zdroj:www.traditioninaction.org

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  19:48:40  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
....ja len reku, ci niekto poucil tych mladych ludi ( napr. rodicia, ucitelia nabozenstva, knazi atd) ako sa obliekat a spravat pocas omse....mam pocit ,ze dnes si kazdy robi co len chce ....papeza nevinimajuc....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  19:59:24  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ked uz to nezvladli ti vyssie spominani, stale sa dali poucit priamo na mieste, bars aj Svatym otcom.
Ten mal ale ine starosti...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  20:00:39  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Áno, tie fotky som videl aj ja. Bohužiaľ nemusíme chodiť na do Madridu, aby sme podobné veci videli. Práve v sobotu na sv. omši (kde nás bolo len zopár) bola aj dievčina, ktorej sukňa ledva zakrývala zadok. Napriek tomu jej kňaz udelil sv. prijímanie a nikto jej taktne nenaznačil nevhodnosť jej oblečenia do kostola. Ja sám som bol kedysi zástancom tvrdenia, že nie je dôležité to vonkajšie, čo máme na sebe, ale s akým postojom prichádzame. Lenže potom som zistil, že nie je problém obe veci skombinovať a prísť pekne oblečený s dobrým postojom.

Inak mám pocit, že ohľadom podávania sv. prijímanie nevhodne oblečeným osobám existovali kedysi aj cirkevné predpisy (zákaz podania sv. prijímania). Mám pocit, že som čítal niečo také ešte z obdobia pontifikátu Pia XII. Existuje dnes niečo také?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  20:06:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Minimalne do chramu sv. Petra by nikoho hentak obleceneho nepustili, preco do slovenskych chramov v pohode?
Ja som tiez bol prave tuto sobotu svedkom niecoho podobneho, ked svedkyna zenicha prisla v minisatickach, ktore ledva zakryvali prsia a koncili tesne pod zadkom a nikto z kompetentnych ju na to neupozrnil (asi nechceli kazit slavnost).

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  20:25:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
To nie je problém len slovenských kostolov, stretol som sa s tým v prakticky každej krajine, kde som bol v kostole. Kedysi platili jasné pravidlá pre slušný odev v kostole - v prípade žien zahalená hlava, plecia, sukňa pod kolená. Na babičkách v našich kostoloch to väčšinou ešte pekne vidieť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  21:14:48  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Ja sám som bol kedysi zástancom tvrdenia, že nie je dôležité to vonkajšie, čo máme na sebe, ale s akým postojom prichádzame.

Pôvodne zaslal maaajo - 30 august 2011 :  20:00:39


ja som mala tiez donedavna takyto nazor

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Bacha na neplatné spovede - bocna tema Téma Next Topic: Kto su protestanti?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06