Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 farárky
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Biblia-doslovne, metafora ? Téma Next Topic: Boh
Strana: z 2

lubomir

Stav: offline

Odoslaný - 18 august 2011 :  19:30:16  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
No mňa zaujíma pohľad katolíkov na nasledujúcu otázku.
Keď sa kňaz stane kňazom, ide údajne podľa vás o božie volanie. Teda o niečo transcendentné, čo ho privedie ku kňazstvu.

No a mňa by teda zaujímalo, či aj u evanjelikov ide o božie volanie, keď sa žena stane farárkou.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora 

Reconquistador

Odoslaný - 18 august 2011 :  20:31:51  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Samozrejme, že nie. Bez ohľadu na pohlavie.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 16 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 18 august 2011 :  21:42:13  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Samozrejme, že nie. Bez ohľadu na pohlavie.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 18 august 2011 :  20:31:51

suhlas

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Odoslaný - 19 august 2011 :  11:52:30  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
janka a reconquistador. Takže potom ide asi len o namýšľanie, však ?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 19 august 2011 :  14:06:12  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal lubomir - 19 august 2011 :  11:52:30

ano

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Odoslaný - 19 august 2011 :  15:34:59  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal lubomir - 19 august 2011 :  11:52:30

ano

Pôvodne zaslal Lucia - 19 august 2011 :  14:06:12

Takže nebudete namietať, keď ja ako ateista poviem, že si to namýšľajú aj rímskokatolícki kňazi ?
Pretože nijak racionálne to zrejme zdôvodniť nedokážete.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Odoslaný - 19 august 2011 :  18:11:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
A akým spôsobom racionálne vy vysvetlíte túto svoju reakciu?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 19 august 2011 :  18:14:47  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Takže nebudete namietať, keď ja ako ateista poviem, že si to namýšľajú aj rímskokatolícki kňazi ?

Povolanie rimskokatolickych knazov vychadza z Biblie, ktora je Bozim Slovom, a to v tomto pripade v tom zmysle, ze Pan si zela, aby knazmi boli muzi a nie zeny.Takto to uci katolicka cirkev, ktora ma od Boha jedina dar neomylne vykladat Bibliu, cize povolanie fararky,/knazky/ nie je Bozou volou.Avsak Boh miluje kazdeho a dovoluje fararkam, aby konali dobro.
Boh v rimskokatolickej cirkvi povolava muza za knaza ci zenu/napr. reholne povolanie/osobitnym sposobom, napr. sa sam ozve, alebo inak da cloveku najavo svoj zamer. Avsak Boh trva na tom, ze sa o tomto ma clovek poradit este so spovednikom,ktory to ma potvrdit, alebo rozoznat, ci nejde o sebaklam alebo diabla.Taktiez sa adept podrobi psychologickemu a psychiatrickemu vysetreniu a vysledok musi dorucit biskupovi.
Niekedy sa az pocas studii ukaze, ci je muz povolany alebo nie, tie roky su okrem ineho urcene aj na toto.
Je mozne aj stratit povolanie,pricin je vela, a taki potom odchadzaju.Vzdy to ale zacina zanedbavanim modlitby a sviatostneho zivota z rozlicnych pricin.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Odoslaný - 19 august 2011 :  18:20:12  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Povolanie rimskokatolickych knazov vychadza z Biblie, ktora je Bozim Slovom, a to v tomto pripade v tom zmysle, ze Pan si zela, aby knazmi boli muzi a nie zeny.Takto to uci katolicka cirkev, ktora ma jedina dar neomylne vykladat Bibliu, cize povolanie fararky,/knazky/ nie je Bozou volou.Avsak Boh miluje kazdeho a dovoluje fararkam, aby konali dobro.
Boh v rimskokatolickej cirkvi povolava kazdeho, muza za knaza ci zenu/napr. reholne povolanie/osobitnym sposobom, napr. sa sam ozve, alebo inak da cloveku najavo svoj zamer. Avsak Boh trva na tom, ze sa o tomto ma clovek poradit este so spovednikom,ktory to ma potvrdit, alebo rozoznat, ci nejde o sebaklam alebo diabla.Taktiez sa adept podrobi psychologickemu a psychiatrickemu vysetreniu a vysledok musi dorucit biskupovi.
Niekedy sa az pocas studii ukaze, ci je muz povolany alebo nie, tie roky su okrem ineho urcene aj na toto.
Je mozne aj stratit povolanie,pricin je vela, a taki potom odchadzaju.Vzdy to ale zacina zanedbavanim modlitby a sviatostneho zivota z rozlicnych pricin.

Pôvodne zaslal radar - 19 august 2011 :  18:14:47

Ale ale ale, vari v Biblii Ježiš zakázal svätiť farárky ?
Ježiš sa nikde k tejto problematike nevyjadroval. A to, že si vyberal do svojich "služieb" len mužov nič nenaznačuje, to mohlo odzrkadľovať vtedajšie sociálne pomery.

radar

Odoslaný - 19 august 2011 :  18:31:08  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ježiš sa nikde k tejto problematike nevyjadroval. A to, že si vyberal do svojich "služieb" len mužov nič nenaznačuje, to mohlo odzrkadľovať vtedajšie sociálne pomery.

Ale,ale ale, ateista sa ide vyjadrovat k nadprirodzenym veciam, ktore nema sancu pochopit, lebo moze pouzivat len svoj vlastny rozum, bez pomoci Bozich milosti a daru nadprirodzenej mudrosti od Ducha Svateho?
neda sa ti tieto veci vysvetlit, lebo dovody vychadzajuce z Biblie by si z vyssie uvedenych dovodov nepochopil, preto ti len znovu opakujem, zeiba katolicka cirkev ma dar neomylneho vykladu Biblie a jej Duch Svaty povedal, ze jeho volou je ,aby knazmi boli iba muzi.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Odoslaný - 19 august 2011 :  18:35:57  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Ale,ale ale, ateista sa ide vyjadrovat k nadprirodzenym veciam, ktore nema sancu pochopit, lebo moze pouzivat len svoj vlastny rozum, bez pomoci Bozich milosti a daru nadprirodzenej mudrosti od Ducha Svateho?
neda sa ti tieto veci vysvetlit, lebo dovody vychadzajuce z Biblie by si z vyssie uvedenych dovodov nepochopil, preto ti len znovu opakujem, zeiba katolicka cirkev ma dar neomylneho vykladu Biblie a jej Duch Svaty povedal, ze jeho volou je ,aby knazmi boli iba muzi.

Pôvodne zaslal radar - 19 august 2011 :  18:31:08

Mňa len zaujíma, z akého hľadiska nemôžu byť vysvätené farárky. Niečo rozumné z Biblie.

Lucia

Odoslaný - 19 august 2011 :  18:56:22  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:

Mňa len zaujíma, z akého hľadiska nemôžu byť vysvätené farárky. Niečo rozumné z Biblie.

Pôvodne zaslal lubomir - 19 august 2011 :  18:35:57

Tu to mate vysvetlene priamo od knaza, dufam, ze to bude pre Vas dostatocne rozumne :

http://www.postoy.sk/svatenie_zien?page=1

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Odoslaný - 19 august 2011 :  19:05:03  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Tu to mate vysvetlene priamo od knaza, dufam, ze to bude pre Vas dostatocne rozumne :

http://www.postoy.sk/svatenie_zien?page=1

Pôvodne zaslal Lucia - 19 august 2011 :  18:56:22

Takže žiaden citát od Ježiša. To som si mohol myslieť hneď.
To, že prečo si vyberal len mužov mohlo byť z viacerých dôvodov, jeden som už spomenul.
Proste na takéto závažné tvrdenie nemá Cirkev žiaden argument z úst JK. Proste dosť smutné.

lubomir

Odoslaný - 19 august 2011 :  19:08:20  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
Ozaj a ešte niečo. Cirkev veľmi rada tvrdí, že v Biblii sú niektoré veci obrazne, alebo že to v tej dobe napísali ľudia jazykom doby, preto všelijaké "magické" čísla (7,12,40...)
A nie je možné, že tých učeníkov bolo viac a medzi nimi mohli byť aj ženy ?

Pretože na to, čo vám vyhovuje použijete výraz "obraz, obrazné číslo",a na to, na čo nie, to je doslovné.

radar

Odoslaný - 19 august 2011 :  19:17:20  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Takže žiaden citát od Ježiša. To som si mohol myslieť hneď.
To, že prečo si vyberal len mužov mohlo byť z viacerých dôvodov, jeden som už spomenul.
Proste na takéto závažné tvrdenie nemá Cirkev žiaden argument z úst JK. Proste dosť smutné.

Lubomir,nielen, ze mame argument od sameho Krista,ale mame aj Jeho skutok, ktorym Kristus svoje tvrdenie dosvedcil.

Jezis povedal.
“Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás” (Jn 15,16)povedal Kristus muzom a nie zenam a on nemeni svoje nekonecne mudre rozhodnutia, lebo su v kazdom case spravne
On je Boh, nemyli sa nesmies ho posudzovat ako cloveka.

Kristovo rozhodnutie povolat len muzov nie je odrazom vtedajsich socialnych pomerov. Opak je pravdou, pretoze Kristus sa nikdy neriadil vtedajsimi socialnymi pomermi, ak boli nespravodlive/napr. pomahal malomocnym, ci mal vztah k detom, ktore boli povazovane za menejcenne/a porusil aj vsetky nespravodlive zvyklosti, ktorymi bola vtedajsia spolocnost poznacena vo vztahu k zenam.Napr. hovoril so Samaritankou, mal zeny vo svojom sprievode,ochranil cudzoloznicu pred kamenovanim, Marii Magdalene sa ako prvej zjavil po svojom zmrtvych vstani a ona prva isla tuto zvest oznamit apostolom a nie oni jej, atd.Vsetky veci boli dovtedy nemyslitelne.
Skus pochopit, ak mozes, zeBoh je nekonecne mudry,preto nikdy nemusi opravovat svoje rozhodnutia, ci slova , ktore nie su viazane casom a vzdy platia.

citácia:
Pretože na to, čo vám vyhovuje použijete výraz "obraz, obrazné číslo",a na to, na čo nie, to je doslovné.

Lubomir, opak je pravdou, nevykladame tak, ako nam to vyhovuje,katolicka cirkev pri vyklade Biblie komunikuje s Bozim Duchom,Bozi Duch urcuje, co je v Biblii obrazne a co doslovne.

saxsax

Odoslaný - 19 august 2011 :  20:40:18  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
- je to zahmlievanie, nepravdive, hadzat to na Jezisa

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/shows/religion/first/women.html

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 19 august 2011 :  20:52:13  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

tu ste na Katolickom fore a nie na bludarskom, takze ohanat sa tym, ze nech teda citujeme ako katolici z Biblie a dokazujeme svoje tvrdenia tu nie je na mieste

• 11. Kto nás učí, čo Boh zjavil?
Tomu, čo Boh zjavil, nás učí Cirkev Kristova.
Ježiš Kristus ustanovil svoju Cirkev za zvestovateľku
a vysvetľovateľku zjavenia božieho.

12. Z čoho učí Cirkev Kristova to, čo Boh zjavil?
To, čo Boh zjavil, učí Cirkev Kristova:
1. z Písma svätého a
2. z ústneho podania.

Písmo sväté a ústne podanie sú prameňom zjavenia božieho.

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 19 august 2011 :  21:16:02  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

[/b] cize povolanie fararky,/knazky/ nie je Bozou volou.Avsak Boh miluje kazdeho a dovoluje fararkam, aby konali dobro.

Pôvodne zaslal radar - 19 august 2011 :  18:14:47

tak je Bozou volou alebo nie?

158. Kedy milujeme Boha nadovšetko?
Nadovšetko milujeme Boha vtedy, keď ho viacej miluje-
me ako všetko na svete a radšej si volíme všetko stratiť,
ako Boha ťažkým hriechom uraziť.

ake dobro?...zvadzat ludi do bludu?

9. Čo máme činiť v prvom rade, ak chceme byť spasení?
Ak chceme byť spasení, máme v prvom rade veriť všetko,
čo Boh zjavil.

10. Prečo veríme všetko, čo Boh zjavil?
Všetko, čo Boh zjavil, veríme
1. preto, lebo svätý Boh nemôže luhať,
2. preto, lebo vševediaci Boh sa nemôže mýliť.

• 11. Kto nás učí, čo Boh zjavil?
Tomu, čo Boh zjavil, nás učí Cirkev Kristova.
Ježiš Kristus ustanovil svoju Cirkev za zvestovateľku
a vysvetľovateľku zjavenia božieho.

ucia fararky, co uci KC?...nie...k tomuto povolaniu sa povolali sami, lebo Pan Boh by bol klamar, keby povolal niekoho zamerne aby ucil, co On nezjavil
zaver: povolanie fararky nie je Bozou volou, ano miluje aj bludarov, ale sami sa oberaju o spasu, ked zotrvavaju vo svojom blude

mortinia

Odoslaný - 20 august 2011 :  00:31:41  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
áno Lubomír, ak sa kňaz stane kňazom, ide o volanie - vraj to oni cítia.

ale nemyslím si, žeby cítili volanie aj napr. evanjelické farárky - ved pre luteranizmus je smerodajná teológia M. Luthera.
Pre kresťanských kňazov je smerodajné učenie Krista!

Hoci - musím uznať, že tie farárky sú často veľmi vzdelané a sčítané - ale cítim, že tam niečo nie je ok..

(Mimo témy - čítala som, že vraj Luhtera sa jeho (asi) matka pred jeho smrťou pýtala, že ktoré je vlastne dobré náboženstvo - on jej povedal, že podľa luteránskeho náboženstva sa ľahko žije, podľa kresťanského náboženstva sa ľahko umiera.. je to na zamyslenie-- )

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Odoslaný - 20 august 2011 :  21:12:51  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Matka sa ho pred smrťou zaiste na nič nepýtala, lebo keď šiel naposledy do svojej izby, tak bol ožratý a skôr, než by vytriezvel, tak sa obesil.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 16 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 20 august 2011 :  23:33:55  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Matka sa ho pred smrťou zaiste na nič nepýtala, lebo keď šiel naposledy do svojej izby, tak bol ožratý a skôr, než by vytriezvel, tak sa obesil.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 20 august 2011 :  21:12:51

to k comu toto nezmyselne kydanie ???

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 21 august 2011 :  00:26:31  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal Reconquistador - 20 august 2011 :  21:12:51

Reconquistador - sme trošku mimo témy - ale nevadí - prečo ste to napísali?
1) ved on bol vraj prepracovaný - že jeho smrť nastala obesením, počujem 1x - išlo vraj o zlyhanie nejakých orgánov ale nie obesenie - tak neviem..

2) tak po jeho smrti sa ho matka asi už nič nepoýtala-- nemala som na mysli bezprostredne pred jeho smrťou

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Odoslaný - 21 august 2011 :  17:14:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:

1) ved on bol vraj prepracovaný - že jeho smrť nastala obesením, počujem 1x - išlo vraj o zlyhanie nejakých orgánov ale nie obesenie - tak neviem..

http://dielnasj.blogspot.com/2010/12/koniec-doktora-martina-jozef-duhacek.html

Avšak sme mimo témy...

vultus

Odoslaný - 21 august 2011 :  17:42:30  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
lubomir odpoved uz dostal k teme, preco zeny nemozu mat knazske svatenie, vieme. preco to lubomir nechce pochopit? vieme, preco zalozil tuto temu, nevieme, preco rozobera bibliu a Jezisove slova? vieme, provokuje.
lubomir, mnozstvo ludi sa ohana bibliou proti cirkvi no zabudaju na tradiciu a moznost vykladat pismo. ked sa do zlozitych veci miesaju laici tak z toho nikdy nevzide nic dobre.
to co tu vypisujete to su plody radikalnej reformacie babtistov. nema to nic spolocne s KC.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 21 august 2011 :  20:32:46  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Avšak sme mimo témy...

Pôvodne zaslal Reconquistador - 21 august 2011 :  17:14:24

http://www.susanlynnpeterson.com/luther/late.html

Martin Luther's death in 1546

E ventually, Martin Luther's physical health began to yield. He was stricken by kidney stone, pain in the heart and problem with his stomach, which is why his literary productivity went down. His wife Katarina had a miscarriage in 1539 and Luther spent much time by her bedside. On the 20th september in 1542, Magdalena, the daughter died and Luther was stricken by depression.The last time of Martin Luther's life meant difficult personal misfortunes and ill-health for Luther. He died on the 18th of february in 1546 in Eisleben.

zda sa, ze zas len katolicke informacne sluzby maju svoje informacie , to je nepochopitelna nenavist k jednemu cloveku

este citujme priamo katolicku encyklopediu:

His last act was, as he predicted and prayed for, an attack on the papacy . Summoned to Eisleben, his native place, a short time after, to act as an arbiter in a contention between the brothers Albrecht and Gebhard von Mansfeld, death came with unexpected speed but not suddenly, and he departed this life about three o'clock in the morning, 18 February, 1546, in the presence of a number of friends. The body was taken to Wittenberg for interment, and was buried on the 22 Feb., in the castle church, where it now lies with that of Melancthon .

http://www.newadvent.org/cathen/09438b.htm

mortinia

Odoslaný - 22 august 2011 :  16:50:11  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Avšak sme mimo témy...

Pôvodne zaslal Reconquistador - 21 august 2011 :  17:14:24

Reconquistador - zasa zdroj zo stránky, čo obhajuje tradičnú liturgickú formu do r. 1970?? ..

takže k veci - podla mojho názoru nie - ak sa žena stane evanjelickou farárkou, nejde o volanie. Tie farárky sú naozaj veľmi vzdelané a sčítané a myslím, že svoju prácu robia dobre - ale nie som si istá, či svoju prácu berú ako poslanie - skôr ide o povolanie a snáď majú dobrú vôľu správnou cestou duchovne viesť svoje ovečky - tak to cítim ja. Týmto nechcem uraziť nikoho, ani uraziť vieru iného -
(na druhej strane aj to celkom ok, že evanjelikov vôbec má kto duchovne viesť)

Ale zaujímalo by ma, prečo je evanjelických farárok viac ako farárov - či to sa mi iba zdá?..

Strana: z 2 Previous Topic: Biblia-doslovne, metafora ? Téma Next Topic: Boh  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06