Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Evolúcia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ježišova rasa Téma Next Topic: sexualna akcia
Strana: z 29

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  19:16:01  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Darwin v knihe "O pôvode druhov" sa snaží dokázať, že predkov človeka máme hľadať vo svete zvierat. A s týmto ja nemôžem žiaľ súhlasiť, ani sa s tým stotožniť.
...
Iba sa držím svojej viery - pre mňa ako kresťana je Kniha Genezis dostatočným vysvetlením "evolúcie".
Pôvodne zaslal mortinia - 08 august 2011 :  17:28:15



tvoj nesuhlas a nestotoznenie sa vobec nic neznamena vzhladom na skutocny stav veci a statusu tejto teorie/faktu

genezis je z vedeckeho pohladu (ak sa snazime hladat v jej textoch nejaku spojitost s geologiou) uplne mylna (samy anachronizmus); kreacionisti sa samozrejme snazili ju vsemozne obhajit, ale dosiahli len to, ze sa viac a viac zaplietali do nepresnosti (velmi jemne povedane)

mimochodom clanok, ktory si postla je prebraty z humanistickej stranky a je popretim toho, co tvrdis ty..osobne som nepochopil, co si tym clankom chcela povedat



povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  20:19:19  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
- blond a na strome ?, moze byt lepsi dokaz evolucie ?
mortinia mas moje sympatie




Pôvodne zaslal saxsax - 08 august 2011 :  18:56:57








 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  20:29:01  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Dolezite.sk JE kresťanská stránka.

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  20:35:17  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Dolezite.sk JE kresťanská stránka.

Pôvodne zaslal Godwin - 08 august 2011 :  20:29:01



bola ...

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  20:45:04  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Inak MartinQo, tie tvoje hovná vyzerajú byť prebraté z amerických kreacionistických stránok, ktoré z 99 % spravujú protestanti ;)

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  21:26:12  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Dolezite.sk JE kresťanská stránka.

Pôvodne zaslal Godwin - 08 august 2011 :  20:29:01



to je sice pekne, ale clanok je prebraty z prometea :)

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  21:58:20  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
prepac ze som si nevsimol tvoj prispevok

tie odstavce o biblii a bohu preskocim, nie su podstatne lebo su nevedecke

zacneme tu...
citácia:

...
a z hladiska ludskeho, uz skuseny biologovia vyvratili davno tuto teoriu.
ludom sa to len predklada, aby to zhltli.

bola to ''fajn'' teoria, ked este zil darwin,pred 200 rokmi,ked biologovia nevedeli skoro nic ako funguje ludske telo a podobne.
Pôvodne zaslal MartinQo - 08 august 2011 : 10:30:49



davno? skus odcitovat nejakeho evolucneho biologa, ktory vyvratil evolucnu syntezu, dolezite je aby si nasledne predstavil tvoju teoriu a dokazy, kotre ju podporuju, mozes citovat z biblie

evolucna synteza uz dost davno nevychadza s povodnej darwinovej teorie, momentalne je to multiveda spajajuca obrovske mnozstvo odvetvi, z ktorych kazde dodalo svoje dokazy o evolucii

evolucna teoria sa nezaobera fungovanim ludskeho tela ale rozmanitostou zivota na Zemi


citácia:

preto sa to nazyva aj TEORIA, lebo nieje podlozena dokazmi.

na internete sa objavilo zopar ''dokazov'', podvodov, ktore boli predsunute, aby zmiatli cloveka,a aby to im hralo do karat. boli tam pripravene kosti opice a cloveka,a este aj zo zvierat, akoby zmiesane v jednej kostre, aby to neako vyzeralo.

Pôvodne zaslal MartinQo - 08 august 2011 : 10:30:49



ano? teoria sa odkedy definuje tym, ze nie je podporovana dokazmi?

praveze keby nebola podopreta dokazmi, nebola by teoriou - evolucia je zaroven teoria a zaroven aj fakt (ekvivalentne gravitacia je zaroven teoria a zaroven aj fakt)

spomen nejaky taky podvod? ja viem o piltdownskom cloveku, ktory bol podvodom, ale vedci hned pochybovali o tomto naleze a dozadovali sa presnejsieho rozboru skameneliny, no nebolo im to dlho umoznene; nikdy nebola tato celust vedena ako dokaz niecoho, bola to iba kuriozita ktora sa neskor ukazala ako podvrh

mozem teraz ja spomenut nejaky podvod kreacionistov? napr udajne stopy dinosaurov prekryte stopami ludi pri paluxy river, samozrejem islo o cieleny podvrh kreacionistov, neskor sa priznali, no dodnes taki ako ty pouzivaju tieto stopy za dokaz toho, ze ludia existovali spolocne s dinosaurami



citácia:

a teraz trocjha vedi:

z hladiska evolucie nieje mozne aby sa clovek ''vyvinul''

na to su potrebne geneticke mutacie, ktore samozrejme obcas vzniknu, to je pripad mozno 1:1000000, ale takyto jedinci su nanchylni na choroby a skoro vymieraju. taktiez sa musia najst takyto dvaja jedinci, ak chcu splodit dalsieho jedinca a to je sanca milion krat milion, cize...asi 100 miliard.

nerealne, no ale aj ak bi sa to udialo, bolo bi potrebnych niekolko milionov takychto mutacii, aby sa clovek ''vyvinul'' z opice.

cize to je zas, milion, krat 100 miliadr.. a to je uz pekne vysoke cislo
Pôvodne zaslal MartinQo - 08 august 2011 : 10:30:49



tu iba dodam ze na matematike a statistike a ich nepochopeni sa posmykli ini "velikani" kreacionistov, nie to este niekto tak neinformovany ako si ty

hint - mutacie necakali jedna na druhu aby mohli priebiehat - prebiehali v obrovskych mnozstvach paralelne, cize sanca na vznik vhodnej mutacie je v skutocnosti dost velka

z opice sa clovek nevyvinul, to mas zaludok stale pouzivat toto zavadzanie kreacionistov?

citácia:

..v prirode existuje nieco ako prirodzeny vyber.

cize si zdrave jedince vyberaju tiez co najzdravsie jedince, aby ich rod nezanikol a aby boli aj ich potomkovia co v najllepsej kondicii.

napriklad svorka vlkov.

na celo svorky sa vzdy vyberie najlepsi a najsilnejsi jedinec, aby ich viedol, a on si potom vybera samice, aby s nimi splodil potomkov.aby boli tiez aspon tak silne a mozne ako on.
Pôvodne zaslal MartinQo - 08 august 2011 : 10:30:49



to co ty opisujes je vyber na zaklade sexuality, a nejde o prirodzeny vyber a casto je nevyhodny pre dany organizmus

uvediem priklad: samica jelena si vybera samca podla toho aky je schopny a schopnost samca je dana velkostou jeho parohov (okrem ineho), idealne pre samicu by bolo keby samec jelena mal parohy velke ako strom - sexualna selekcia; lenze jelen si nemoze dovolit parohy velke ako strom, lebo by ich nevladal nosit za zozral by ho prvy predator ktory by siel okolo (to je prirodzeny vyber - ten co nie je schopny sa prisposobit prostrediu bude vyradeny zo sutaze); analogicky toto plati pre pavi chvost


citácia:

filozofia:

ak bi sa clovek vyvijal dalej... (filozoficky sa evolucia neda zastavit)..a chcel bi mat kridla, aby lietal, tak musi byt zo zaciatky neaky pociatok kridel, aby sa mohli rozvyjat.cize taky pociatok nevznikne niako,a rozvyjanie bi nepomohlo, akurat bi mal problemy s klbmi na lopatkach, zmohutneli bi mu svaly na chrbte. ako pri posilnovani.

je este kopa inych vedeckych vyjadreni , kde je tento nonsens vyvrateni.


a na vytvorenie genetickej mutacie je potrebny neaky podnet...ako radioaktivita,a ta v minulosti nebola volne pristupna v prirode ( minimalne)


amen. :)

Pôvodne zaslal MartinQo - 08 august 2011 :  10:30:49



filozoficky sa neda evoluca zastavit? a to je ako - filozoficky?

evolucia poskytuje jednotlive organy organizmom podla ich zelani? to je dost naivna panteisticka a hlavne nepresna predstava o fungovani evolucie

ak bolo to, co si ty vyprodukoval vedecke vyjadrenie, tak potom kamosko, vedci v CERN-e prave stratili pracu

radioaktivita nie je jediny mechanizmus, ktory dava impulz mutaciam a ani zdaleka nie je najdolezitejsia


moje hodnotenie: ak su to tvoje vlastne myslienky, tak sa nemas cim chvalit; ak si to odpisal, tak si to odpisal velmi mizerne

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  22:52:34  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:


to kto tvrdi ze sme sa vyvinuli z opice? cituj nejakeho evolucneho biologa

z delfina? ohoho, mozem poprosit o citaciu tohoto tvrdenia? o takejto hypoteze citam prvykrat v zivote; mimochodom je nepravdepodobne, ze inteligentny tvor urovne cloveka moze vzniknut vo vodnom prostredi - voda zabranuje rozvoju technologii - nie je mozne v nej zalozit ohen

Pôvodne zaslal guest636 - 08 august 2011 :  16:48:38




Guest - ty nevieš čítať? ešte raz si prečítaj, čo som napísala o 17:28:15 hod.
Teda nie - nemôžem ti tu nič citovať - ja som si už svoje povedala, ty ma nič nové naučiť nemôžeš a ja tvoju teóriu aj tak aj tak neprijmem. Takže je to fakt zbytočné...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  22:55:19  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Byla vydána akta z konference o Darwinovi

Řím. Na Papežské univerzitě Gregoriána byla v pátek (27.5.) publikována akta konference o Darwinovi, která se zde konala před dvěma roky u příležitosti 150. výročí vydání knihy O vzniku druhů z iniciativy Papežské rady pro kulturu. Její předseda kard. Ravasi na prezentaci svazku nazvaného Biological Evolution: Facts and Theories. A Critical Appraisal 150 Years After “The Origin of Species” poukázal to, že „církev nikdy neodsoudila Charlese Darwina, ani teorii evoluce, která ostatně nebyla vynalezena tímto britským spisovatelem, ale přesto jsou ještě dnes mnozí lidé přesvědčeni, že církev této vědecké teorii odporuje“. Více než 700 stránkový svazek shromažďující přednášky zmíněné interdisciplinární konference je podle kardinála Ravasiho výrazným příspěvkem k dosažení žádoucí, organické a jednotící vize vědění, po které volá encyklika Jana Pavla II. Víra a rozum.
Zvyraznenie je odo mna.
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=14628

Uz v r.1943 papez Pius XII v okruznom liste Divino afflante Spiritu vydal smernicu o chapani Sv. Pisma.jasne v nej hovori.:"Vyroky Sv. Pisma sa nesmu pokladat za kriterium pravdy. ked ide o prirodovedne alebo historicke otazky." Teologovia si uvedomili, ze nemaju pravo ani povinnost spochybnovat alebo popierat prirodovedecky dokazane poznatky.Prirodovedci zase nemaju moznost vedecky dokazat spravnost teologickych poznatkov, lebo sa jedna o nadprirodzene zalezitosti.Vedci su schopni skumat iba hmotny svet.Takze,ak sa Boh rozhodol formovat cloveka evolucne, nie je to ziaden problem. Ak sa rozhodol inac, nech skumaju vedci, ako Boh jednal v hmotnom svete.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2011 :  13:04:32  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
guest 636 : to je jedno, mozme sa tu hadat ako dlho chceme, mozme predkladat fakty, alebo teorie z jednotlivych knih, a stale bi sa nieco naslo co bi som ja dal ako fakt, a ty bi si ho vyvratil inym faktom.alebo naopak.

je to kazdeho slobodne rozhodnutie comu bude verit, a ja jednoducho neverim ''evolucii''. mozte si o mne mysliet co chcete. ja som sa len vyjadril k danej teme, a nemam ani cas ani chut sem vypisovat kilometrove clanky.

reagoval som len na pouzivatela ktory sa tu pital tu otazku, kvoli comu bol zalozeny threat.


a

citácia:
Inak MartinQo, tie tvoje hovná vyzerajú byť prebraté z amerických kreacionistických stránok, ktoré z 99 % spravujú protestanti ;)


takze clovek co si hovori ''godwin''

toto je uroven slovenskeho naroda... toto je uroven krestanskeho fora?

hanba ti, k tomuto sa ani nevyjadrujem...a vidim ze kvoli takymto ludom sem viac ani nepridem takze caute.

viac ma tu neuvidite.

toto forum upada cim dalej tym viac.

amen.
+ GBY

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2011 :  20:23:02  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Tak sorry za použitie """"vulgárneho"""" slova, ale tak pri jemnom slovníku by si sa o to ani nepotkol...takto sa nad sebou možno aspoň zamyslíš. Aj keď od niekoho, kto číta luteránske stránky, to zase tak veľmi nečakám.

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2011 :  12:41:32  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
guest 636 : to je jedno, mozme sa tu hadat ako dlho chceme, mozme predkladat fakty, alebo teorie z jednotlivych knih, a stale bi sa nieco naslo co bi som ja dal ako fakt, a ty bi si ho vyvratil inym faktom.alebo naopak.

Pôvodne zaslal MartinQo - 09 august 2011 :  13:04:32



ja sa tu nebudem hadat ani minutu

ked zacnes ty predkladat fakty, ktore podporuju tvoju teoriu tak zacne seriozna diskusia, no zatial si nepredlozil vobec nic

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Jabloň

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2011 :  17:06:19  Zobraziť profil  Pridať Jabloň do zoznamu priateľov
citácia:
Uz v r.1943 papez Pius XII v okruznom liste Divino afflante Spiritu vydal smernicu o chapani Sv. Pisma.jasne v nej hovori.:"Vyroky Sv. Pisma sa nesmu pokladat za kriterium pravdy. ked ide o prirodovedne alebo historicke otazky." Teologovia si uvedomili, ze nemaju pravo ani povinnost spochybnovat alebo popierat prirodovedecky dokazane poznatky.
Pôvodne zaslal radar - 08 august 2011 :  22:55:19


Iste. Prestali sa ku nim vyjadrovať, pretože sa ukázalo, že sa často zásadne mýlili. Svojou metódou (filozofovaním, logikou bez experimentu, štúdiom svedectiev dávno žijúcich osôb...) nedokázali teológovia objaviť ani len pravdu o tomto svete. Zúžili teda svoj záujem iba na oblasť, kde žiadne overiteľné dôkazy (experiment, pozorovanie...) neexistujú. Prečo by sme im však ešte vôbec mali veriť, keď sa vyjadrujú k témam, ktoré „presahujú“ hranice prírodných vied? Nie je azda jednoduchšie objavovať zákony sveta, v ktorom žijeme, než sveta, ktorý je mimo nás? V tej jednoduchšej úlohe teológia, zdá sa, zlyhala. V tej zložitejšej už nezlyhá?

citácia:
Prirodovedci zase nemaju moznost vedecky dokazat spravnost teologickych poznatkov, lebo sa jedna o nadprirodzene zalezitosti.Vedci su schopni skumat iba hmotny svet.
Pôvodne zaslal radar - 08 august 2011 : 22:55:19


Nikto nemá možnosť overiť správnosť teologických „poznatkov“. Takže, prečo by sme nemohli teológiu považovať len za „vedu“ podobnú astrológii, numerológii, či homeopatii?
citácia:

Takze,ak sa Boh rozhodol formovat cloveka evolucne, nie je to ziaden problem.
Pôvodne zaslal radar - 08 august 2011 : 22:55:19


Nie som určite jediný, pre koho to, žiaľ, stále problém je. A nič na tom nemení ani predložený názor Pia XII. To, že po takmer 2000 rokoch RKC prestane tvrdiť to, čo tvrdila doposiaľ, je len poctivým priznaním neudržateľnosti nezmyselných povier o histórii a prírode. Pius XII. bol zrejme dosť inteligentný, aby si to uvedomil. Faktom ostáva, že Biblia neopisuje vznik človeka pravdivo. Častá námietka je, že ide o metaforu. No v tom prípade sa mi zdá, sa Biblia spreneveruje vlastnému tvrdeniu: „Ale vaša reč nech je áno – áno, nie – nie. Čo je navyše, pochádza od Zlého.“ (Mt 5,37) - Ježiš koniec koncov v NZ relatívne jasne odlišuje, kedy hovorí v podobenstvách a kedy nie. Alebo sa tento Matúšov výrok vysvetľuje tiež podľa aktuálnej potreby?
Ak teda pripustíme, že učenie Genezis o vzniku človeka je metafora, prečo by potom nemohlo byť metaforou aj Ježišovo zmŕtvychvstanie? Možno sa to myslí tak, že ostala žiť len spomienka na neho. Smrť jedinca predsa JE skúmateľná „prírodovedeckými“ metódami a prírodné vedy vylučujú, že by sa mŕtvy (naozaj mŕtvy) jedinec mohol opätovne prebudiť. Aj nanebovzatie p. Márie vlastne spadá do kategórie prírodných vied – konkrétne fyziky. A tá levitáciu človeka vylučuje. Snáď sa zhodneme, že toto prírodovedecky dokázané poznatky sú, takže opäť sa vrátim k tvrdeniu:
citácia:

Teologovia si uvedomili, ze nemaju pravo ani povinnost spochybnovat alebo popierat prirodovedecky dokazane poznatky.
Pôvodne zaslal radar - 08 august 2011 : 22:55:19


...ak vychádzam z týchto (údajných?) Piových úvah, teológia by sa ku zmŕtvychvstaniu, ani ku nanebovzatiu vyjadrovať vlastne vôbec nemala. Ak Pius XII. raz povie, že teológia sa nemá vyjadrovať ku veciam hmotného sveta a potom vyhlási dogmu, ktorej predmet sa odohráva v hmotnom svete a teda by mal byť overiteľný prírodnými vedami, no vedeckú diskusiu o ňom z titulu svojej funkcie de facto zakáže (odvolávajúc sa na dogmatický charakter tvrdenia), tak je jeho postoj voči vede asi falošný (neviem si to, zatiaľ, inak vysvetliť). A keď sme už pri tom – pápež je neomylný vo veciach viery a mravov. PREČO nie je neomylný aj vo veciach prírodných vied? Ak teológia naozaj hľadá odpovede na otázky typu: „prečo“, snáď dokáže zodpovedať aj túto.
citácia:

Ak sa rozhodol inac, nech skumaju vedci, ako Boh jednal v hmotnom svete.
Pôvodne zaslal radar - 08 august 2011 : 22:55:19


Vedci nanebovstúpenie a nanebovzatie človeka v hmotnom svete vylučujú, pretože fyzikálne zákony, ktoré poznáme, tieto javy vylučujú. Viem, že tento výrok je myslený asi vo vzťahu k evolúcii, no je v ňom formulácia: „hmotný svet“, takže sa musí vzťahovať aj na širší okruh tém.
Pripúšťam, že som uvedený názor možno nepochopil správne a Pius chcel v skutočnosti povedať niečo iné, no keďže nie som teológ, môžem sa mýliť

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 23 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 14 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2011 :  10:29:31  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Lubomir, niektoré veci v Písme sú doslovné, niektoré metaforické a existuje jasne určená autorita, ktorá ma určovať, ktoré sú ktoré ;)

Pôvodne zaslal Godwin - 06 august 2011 :  20:27:16



Tá určená autorita nie je určená, len vy si myslíte že je určená


Pôvodne zaslal lubomir - 06 august 2011 :  21:06:55



Lubomír ti to dobre povedal. Ale ty sa chceš zrejme len hádať. Vidíš, na pravde ti nezáleží. Mimochodom, Darwin bol veriaci. Až po ňom z jeho - len teórie - spravili najväčšiu zbraň proti viere - "dôkaz" ateizmu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2011 :  13:35:59  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Lubomir, niektoré veci v Písme sú doslovné, niektoré metaforické a existuje jasne určená autorita, ktorá ma určovať, ktoré sú ktoré ;)

Pôvodne zaslal Godwin - 06 august 2011 :  20:27:16



Tá určená autorita nie je určená, len vy si myslíte že je určená


Pôvodne zaslal lubomir - 06 august 2011 :  21:06:55



Lubomír ti to dobre povedal. Ale ty sa chceš zrejme len hádať. Vidíš, na pravde ti nezáleží. Mimochodom, Darwin bol veriaci. Až po ňom z jeho - len teórie - spravili najväčšiu zbraň proti viere - "dôkaz" ateizmu.

Pôvodne zaslal slovenka - 12 august 2011 :  10:29:31



Darwin ako aj veľa vtedajších vedcov boli veriaci, lebo veriaci v tej dobe bol skoro každý. Ateizmus znamenalo vylúčenie zo spoločnosti.

Evolúcia dokázala, že všetko na svete je relatívne, náboženstvo tvrdí, že niektoré veci sú objektívne. V tomto smere je evolúcia proti akémukoľvek náboženstvu.

Vieš ako sa neskôr vyjadril Darwin o Biblii ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Jabloň

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2011 :  15:42:55  Zobraziť profil  Pridať Jabloň do zoznamu priateľov
citácia:
Mimochodom, Darwin bol veriaci.
Pôvodne zaslal slovenka - 12 august 2011 :  10:29:31



Buď sa mýliš, alebo klameš. V každom prípade zavádzajúco zjednodušuješ.

citácia:
Až po ňom z jeho - len teórie - spravili najväčšiu zbraň proti viere - "dôkaz" ateizmu.

Pôvodne zaslal slovenka - 12 august 2011 : 10:29:31



To vyzerá, akoby Darwin nezamýšľal svojou teóriou vystupovať proti viere. Lenže názor Darwina na vieru je absolútne nepodstatný. Teória má vlastný život a čo z nej napokon vyplynie už nie je v rukách jej autora. V tomto zmysle je jej pôsobenie slepé - "padni, komu padni".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 23 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 14 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2011 :  17:17:16  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Buď sa mýliš, alebo klameš. V každom prípade zavádzajúco zjednodušuješ.



Sekulárna sféra, reprezentovaná
najmä materialisticky orientovanými členmi ľudskej spoločnosti, vidí v
Darwinovej teórii jednoznačný dôkaz pravdivosti ateizmu.
Týmto ľuďom ako keby nič nehovorili slová samotného Darwina:
Aj vo svojich najväčších tápaniach som nikdy nebol ateistom v
tom zmysle, že by som popieral existenciu Boha, či slová: Boh použil
evolučný mechanizmus kreácie sveta na to, aby ho zaplnil adaptovanými
druhmi.
Prof. RNDr. Július Krempaský, DrSc.,
Krestansky pohlad na revoluciu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vultus

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2011 :  18:14:10  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
Charles Darwin pochádzal z nonkonformistického pozadia, ale navštevoval anglikánsku školu. Na univerzite študoval anglikánsku teológiu s cieľom stať sa duchovným, predtým ako sa pridal k výprave na lodi Beagle. Neskôr spomínal, že „počas pobytu na palube Beagle... Som bol dosť ortodoxný... Ale postupne som začal vidieť, že Starý zákon... už nebol dôveryhodný viac, ako ... viera akéhokoľvek barbara.“
Po návrate rozvinul svoju teóriu prirodzeného výberu pri plnom vedomí, že bola v konflikte s teleologickým argumentom v Natural Theology Williama Paleyho. Darwin zvážil kresťanský zmysel smrteľnosti a dospel k názoru, že náboženský inštinkt sa vyvinul so spoločnosťou. So smrťou svojej dcéry Annie Darwin stratil všetku vieru v milosrdného Boha a kresťanstvo sa mu videlo zbytočné. Pokračoval v podpore miestnej cirkvi a pomáhal s prácou vo farnosti, ale v nedeľu sa išiel prejsť, kým jeho rodina išla do kostola.
V neskoršom živote sa Darwina často pýtali na jeho náboženské názory. Zachádzal až tak ďaleko, že povedal, že „neverí v Bibliu ako božie slovo“. Vždy však nástojil na tom, že bol agnostik a „nikdy nebol ateista“.
[upraviť]

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Jabloň

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2011 :  14:19:52  Zobraziť profil  Pridať Jabloň do zoznamu priateľov
citácia:

Sekulárna sféra, reprezentovaná
najmä materialisticky orientovanými členmi ľudskej spoločnosti, vidí v
Darwinovej teórii jednoznačný dôkaz pravdivosti ateizmu.
Týmto ľuďom ako keby nič nehovorili slová samotného Darwina:
Aj vo svojich najväčších tápaniach som nikdy nebol ateistom v
tom zmysle, že by som popieral existenciu Boha, či slová: Boh použil
evolučný mechanizmus kreácie sveta na to, aby ho zaplnil adaptovanými
druhmi.
Prof. RNDr. Július Krempaský, DrSc.,
Krestansky pohlad na revoluciu.


Pôvodne zaslal radar - 12 august 2011 :  17:17:16


Týmto výrokom Darwin tvrdí len to, že nie je ateista. To však ešte neznamená, že je veriaci. Neviem, či pán profesor Krempaský citoval vo svojej práci aj iné Darwinove myšlienky. Ak nie, je to zrejme preto, že by pre dielo, nesúce názov „Kresťanský pohľad na evolúciu“ , neboli vhodné. Ak áno, vážim si jeho snahu o objektivitu. Tu sú tri príklady:

Zo stránky uverejňujúcej Darwinove zozbierané spisy:

http://darwin-online.org.uk/content/frameset?viewtype=text&itemID=CUL-DAR26.1-121&pageseq=1

strana 63:
„...I gradually came to disbelieve in Christianity as a divine revelation.“
„...postupne som prestal veriť v kresťanstvo ako v božské zjavenie.“

strana 64-5:
„Thus disbelief crept over me at a very slow rate, but was at last complete. The rate was so slow that I felt no distress, & have never since doubted even for a single second that my conclusion was correct. I can indeed hardly see how anyone ought to wish Christianity to be true; for if so the plain language of the text seems to show that the men who do not believe, & this would include my Father, Brother & almost all my best friends, will be everlastingly punished. And this is a damnable doctrine.“
„Takto sa ma neviera veľmi pomaly zmocňovala, no napokon sa stala úplnou. Bolo to také pomalé, že som nepociťoval žiaden strach a odvtedy som už nezapochyboval ani na sekundu, že moje závery sú správne. Môžem len ťažko pochopiť, kto by si mohol priať, aby kresťanstvo malo pravdu; keď - ako to na rovinu tvrdia tie texty – ľudia, ktorí neveria (a medzi nich patrí aj môj otec, brat a takmer všetci moji priatelia), budú naveky potrestaní. A to je prekliata doktrína."

Darwin, C. R. 'Recollections of the development of my mind & character' [Autobiography [1876-4.1882] CUL-DAR26.1-121 Transcribed by Kees Rookmaaker.


http://darwin-online.org.uk/content/frameset?viewtype=text&itemID=A571&keywords=agnosticism&pageseq=2

In a letter to Fordyce, in 1879, he wrote: "I am not really an Atheist. The name 'Agnostic' would be the best description of my mental condition."
V liste Fordyceovi (John Fordyce - Darwinov priateľ) píše: „Nie som skutočný ateista. Označenie ´Agnostik´ by môj postoj vyjadrovalo najlepšie."

Büchner, Ludwig. 1901. [Recollection of Darwin's religious views]. Last Words on Materialism and Kindred Subjects, translated by Joseph McCabe. London: Watts and Co., pp. 147-8.

Asi sa budem v istom zmysle opakovať, no to, či Darwin veril v nejakého boha, (alebo nie) je pre evolučnú teóriu asi tak podstatné, ako pre gravitačný zákon otázka, či mal Newton rád jablká.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 23 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 14 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 13 august 2011 :  14:40:12  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
kaslite na to, uz je to vyriesene !

http://magazin.atlas.sk/spektrum/nasa-potvrdila-sme-mimozemstania-/762211.html


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2011 :  10:23:31  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
Guest636 - chválim Ťa za správny odhad vývoja témy hneď v úvode.

Nedá mi nepojednať o jednom príspevku.

citácia:
Evolucia je blud.

a teraz trocjha vedi:

z hladiska evolucie nieje mozne aby sa clovek ''vyvinul''

na to su potrebne geneticke mutacie, ktore samozrejme obcas vzniknu, to je pripad mozno 1:1000000, ale takyto jedinci su nanchylni na choroby a skoro vymieraju. taktiez sa musia najst takyto dvaja jedinci, ak chcu splodit dalsieho jedinca a to je sanca milion krat milion, cize...asi 100 miliard.

nerealne, no ale aj ak bi sa to udialo, bolo bi potrebnych niekolko milionov takychto mutacii, aby sa clovek ''vyvinul'' z opice.

cize to je zas, milion, krat 100 miliadr.. a to je uz pekne vysoke cislo

..v prirode existuje nieco ako prirodzeny vyber.

cize si zdrave jedince vyberaju tiez co najzdravsie jedince, aby ich rod nezanikol a aby boli aj ich potomkovia co v najllepsej kondicii.

napriklad svorka vlkov.

na celo svorky sa vzdy vyberie najlepsi a najsilnejsi jedinec, aby ich viedol, a on si potom vybera samice, aby s nimi splodil potomkov.aby boli tiez aspon tak silne a mozne ako on.


filozofia:

ak bi sa clovek vyvijal dalej... (filozoficky sa evolucia neda zastavit)..a chcel bi mat kridla, aby lietal, tak musi byt zo zaciatky neaky pociatok kridel, aby sa mohli rozvyjat.cize taky pociatok nevznikne niako,a rozvyjanie bi nepomohlo, akurat bi mal problemy s klbmi na lopatkach, zmohutneli bi mu svaly na chrbte. ako pri posilnovani.

je este kopa inych vedeckych vyjadreni , kde je tento nonsens vyvrateni.


a na vytvorenie genetickej mutacie je potrebny neaky podnet...ako radioaktivita,a ta v minulosti nebola volne pristupna v prirode ( minimalne)


amen. :)

Pôvodne zaslal MartinQo - 08 august 2011 :  10:30:49



Dúfam, že mi autor odpustí, že som jeho príspevok okresal (vynechal som úvodnú náboženskú pasáž a predostrel len "vedeckú" a "filozofickú").

Veľká škoda, že autor už nehodlá ďalej navštevovať toto fórum, veľmi rád by som mu vysvetlil kde sa mýli.

Každopádne to čo tu predviedol je na zamyslenie (veľmi rád by som poznal autorov vek - ak by mi niekto dokázal túto informáciu poskytnúť veľmi by mi pomohol). Neviem si totiž vysvetliť, čo mohlo spôsobyť danú plochosť v uvažovaní autora. Či sa jedná o devalváciu nášho vzdelávacieho systému alebo o zhubný spoločenský úkaz našej doby - abdikácia na premýšlanie o prímaných informáciách.

PS: Sa mi zdá, že Jabloň vo svojich reakciách postráda trocha razancie, na ktorú som bol býval u neho zvyknutý, každopádne mu za toho Pia udeľujem bod.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2011 :  10:37:08  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
zeby tento ?

http://pokec.azet.sk/martinqo




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2011 :  10:49:04  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Muž, 14 rokov
Banskobystrický kraj, Lučenec

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2011 :  11:09:35  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:
Muž, 14 rokov
Banskobystrický kraj, Lučenec

Pôvodne zaslal Godwin - 03 september 2011 :  10:49:04



Tak to bude asi tou školou. Každopádne ďakujem.
V 14 rokoch sa myslím dujú prepáčiť biele miesta v svetonázore. Minimálne byto vysvetľovalo skutočne primitívne znalosti biológie (neviem presne, či sa totiž genetika vyučuje na ZŠ, ale ak áno, tak by som doporučil rodičom tohto mladého muža aby ho primeli viach študovať ako surfovať po nete).

V tomto prípade by som však zdvihol varovný prst nad absenicou pokory v takomto veku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 07 september 2011 :  14:28:02  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
suhlasim s MartinQo

...a na vytvorenie genetickej mutacie je potrebny neaky podnet...ako radioaktivita,a ta v minulosti nebola volne pristupna v prirode ( minimalne)...

toto nam raz za sociku odvažny profesor hovoril na prednaske.

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 29 Previous Topic: Ježišova rasa Téma Next Topic: sexualna akcia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06