Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Už ste vyskúšali svojho farára z katechizmu?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Neuspesny atentat na JPII Téma Next Topic: Rytmus - Fakt je zly clovek, ci nie?
Strana: z 2

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2011 :  12:05:18  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
maaajo, Mato - nic ste si nevybrali, nic vas nezaujalo z darkoveho kosa?
jarmok - detto, resp. plati to bicyklovanie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2011 :  12:21:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Mňa by zaujímalo buď niečo z prvej knihy z kapitoly o rehoľníkoch (len tam nie je nič popísané, o čo tam ide - takže by bolo dobré, keby ste to napísali) alebo potom nasledujúca kapitola o Cirkvou zakázaných spolkoch.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2011 :  14:02:49  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
citácia:
maaajo, Mato - nic ste si nevybrali, nic vas nezaujalo z darkoveho kosa?
jarmok - detto, resp. plati to bicyklovanie?

Pôvodne zaslal Rarach - 03 august 2011 :  12:05:18



ja som už vybral skor:
synodalna skuška fararov

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2011 :  16:21:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Aha zabudol som, ja chcem to bicyklovanie (teda byciklovanie).

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 04 august 2011 :  06:51:32  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
V podstate som neskúšal, úctivo som sa pýtal na vyjasnenie problému, ktorý sa mi vyskytol ohľadom konsekračnej formuly pri NOM. Otázka na biskupov bola ako posledná inštancia potom, ako som od kňazov (asi 5-6) nedostal odpoveď na to, čo som sa pýtal.
Biskupi dostali dostatočne podložené materiály, v čom je problém, aké boli riešenia ich kňazov (samozrejme, že platilo, čo kňaz, to iná odpoveď).

Ale v istom prenesenom význame, sa v podstate dá aj toto nazvať istým "skúšaním". Hádam sa rozumieme.

citácia:
Janka - dakujem, darcok ste dostali v poriadku?

Sasulnik - Vy nemate co skusat svojho biskupa z konsekracnych slov. Vy sa mozete akurat tak pytat, obratit s otazkami na nich, uctivym listom, a az potom, ked ste to najprv skusili na nizsich urovniach (ctene knazstvo), a aj to len ak z nejakeho vazneho dovodu ste u tychto nizsich nepochodili.
Biskupi dostavaju rozne listy, aj od roznych cudakov. Hadam ste necakali, ze Vam samozrejme naskocia do noty, aku Vy piskate? Ako ste osetrili to, aby Vas nemali za takeho nejakeho pomyleneho cudaka, kedze kto iny si dovoli skusat biskupa? Vasa chyba, ze ste cakali nejake ine reakcie - vsak su naprosto ocakavatelne a ze vobec Vam odpovedali, je ich plus a Vase nezasluzene stastie..

Pôvodne zaslal Rarach - 02 august 2011 :  09:05:34


 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 04 august 2011 :  12:47:38  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
Ja by som odpovedal "Nie, nikdy ma také niečo ani nenapadlo" aspon dufam, ze tam taka moznost bola:) aj ked som sa s nasimi vdp. fararmi viackrat rozpraval aj o otazkach z katechizmu, ale nikdy som to nebral ako neake skusanie:) Mam iba dobre skusenosti:))) Pravdu povediac viac som sa asi citil ja skusany:)


Aaaaa teeeeraazzz vyberan si z prveho vykladu cukrovinky cierny princ co to trepem Kan.1247 Miestne sviatky a posty
Skoro som zabudol : Pan Boh zaplat :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2011 :  15:43:28  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Knazov neskusam z katechizmu lebo okrem spovede s nimi nemam ziaden kontakt... Rarach ak je stale aktualna Vasa ponuka vyberam si 1061, vdaka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2011 :  19:46:27  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Je niečo zlé na bicyklovaní kňazov?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2011 :  21:52:09  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Je niečo zlé na bicyklovaní kňazov?

Pôvodne zaslal slovenka - 26 august 2011 :  19:46:27




Jedna sa o indiferentnu cinnost, a ako isto viete uz z maleho katechizmu, az okolnosti menia povahu indiferentneho cinu na konanie dobre (zasluzne) alebo zle (hriesne).

Doktor Funczik rozobera pravne suvislosti ohladom okolnosti, ktore menia indiferentne bicyklovanie kleru na vec nepripustnu.


citácia:
Knazov neskusam z katechizmu lebo okrem spovede s nimi nemam ziaden kontakt... Rarach ak je stale aktualna Vasa ponuka vyberam si 1061, vdaka.

Pôvodne zaslal Lucia - 26 august 2011 :  15:43:28



Tiez vdaka, za zapojenie sa - zaujimava odpoved, hmmm

Ad desat sestdesiatjednotka - nech sa paci, rado sa stane, sledujte si dorucenie darcoka.






 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2011 :  23:11:31  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
(O působení kněze činem i slovem vzhledem k potřebám dnešní doby
Úryvky z řeči sv.Otce Pia XII. k farářům a postním kazatelům, 17. března 1946. )



"Že je kázání o víře nutné, není třeba dokazovat.
Vy sami dobře znáte, jak je veliká náboženská nevědomost.
Jak mnohé a často hrubé jsou omyly a nedorozumění v nejzákladnějších pravdách víry.
A to nejenom mezi prostým lidem, ale i mezi těmi, kteří se honosí, že jsou inteligenty.
Tito poslední mají určité požadavky i co se týče způsobu kázání.
Je tedy zapotřebí, aby náboženské poučování, mluvené i psané, bylo předkládáno se vší jasností a zřejmostí.




Vyžaduje to vlohy a zvláštní schopnost.
Avšak od každého kněze, od každého pastýře duší, od každého z vás očekává se slovo přesné a vhodné.
A každý z vás může je skutečně dát! Vskutku, není to tak otázka umění, zručnosti, řečnické schopnosti, jako spíše otázka vnitřního, osobního přesvědčení.
"



======================================================


"Kdo je plný Krista, tomu nebude nesnadné získat Kristu jiné."


======================================================


"Přejeme sobě i vám, aby vznešená touha získati lid a přivést jej ke Kristu, nevzbudila ve vás snadnou, ale i zhoubnou ilusi.
Dopustil by se skutečně velkého omylu pastýř duší, který by vynaložil celou svou pozornost a všechny své snahy spíše na veliké řeči ke slavnostním příležitostem než na nedělní promluvy a týdenní katechismus, jenž by se spokojil svěřit tuto část, nejprostší, avšak ne vždy nejsnadnější, svého poslání, svým pomocníkům.
Vezměte si za příklad ty kraje, kde katechismus v kostele i ve škole je považován za jeden z nejčestnějších úkolů kněze, kde farář po vážné přípravě vyhrazuje sám sobě výsadu vyučovati osobně mládež i starší v neděli v kostele plném lidí."



======================================================


"Předmět hlásání víry je učení katolické.
To znamená zjevení se všemi pravdami, jež obsahuje.
Se všemi základy a pojmy, jež předpokládá.
Se všemi důsledky, které má pro mravní chování člověka, jak k sobě samému, tak v životě rodinném a společenském, tak v životě veřejném i politickém.
Náboženství a mravnost v těsném svém spojení jsou jeden nerozdílný celek.
Mravní řád, přikázání Boží platí stejně pro všechny obory lidské činnosti bez jakékoliv výjimky.
Kam až dosahují tyto, tam až se vztahuje poslání Církve, a proto i slovo kněze, jeho poučování, napomínání, rady věřícím, svěřeným jeho péči.
Církev katolická se nikdy nenechá uzavřít do čtyř chrámových zdí!
Dělení mezi náboženství a životem mezi Církví a světem je naprosto opačné křesťanskému a katolickému pojetí."



======================================================


"Církev má právo a zároveň podstatnou povinnost poučovati věřící slovem i písmem, z kazatelny i jinými obvyklými způsoby o všem tom, co se vztahuje k víře a mravům nebo k tomu, co nelze sloučit s jejím učením a tudíž je pro katolíky nepřípustné.
Ať už běží o systémy filosofické nebo náboženské, anebo o cíle, které si jejich příznivci vytyčují, anebo jejich morální pojetí života, a to jak jednotlivce, tak i společnosti."


















Takto znie rozhodne a jasne slovo katolickeho papeza !
Ziadne jemnocitne balastne frazy!
Kedy sa niecoho podobneho dopustil Montini, Wojtyla ci Ratzinger?
Takze len smelo do overovania si toho, co vedia a ako to vedia - a co robia - kaplani, farari, katecheti, fratri, diakoni, subdiakoni, seminaristi, kamarati v habite - so vsetkou uctivostou i respektom - ked uz sme vsetci tym Bozim ludom, a vsetci spolu mame budovat spolocenstvo, podla noveho ekleziologickeho konceptu (vid analyza G.-Lagrange-a v inej teme) , dosledne vzate: aj takto moze vyzerat angazovanost laikov


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2013 :  11:46:44  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
V plynuti casu, po dalsej vymene vatikanskeho orloja, tu mame Jorgeho a je jasne, ze priepast medzi pastiermi KC a novym menezmentom kat cir, sa opat este viac otvorila.

Jorge bude svatorecit Wojtylu, chvala Bohu Nebeskemu, ze sa tak prizna ku kultu toho, kto je v opozicii voci Piovi XII. a jeho antecedensov.

Dietky, opraste svoje stare katechizmy a dokonale sa ich naucte.
Budete to potrebovat v ere, ktora presla do svojej novej kapitoly, pocas ktorej budete so svojimi katechizmovymi vedomostami ziarit, v porovnani s diletantstvom okolia.
Jorgeho cirkev pre beznu prax nie je nabozensky vedomostne kultivovana, berme to ako nudzovy dar z Nebies, ktory ulahcuje inak tristnu situaciu. Co sa z povodnych katechizmov nenaucite vy, to vas novi pastieri nenaucia, ba naopak, leda tak zvedu na scestie.

kto neveri, co vravim, naucte sa katechizmus a chodte z neho vyskusat hoci aj svojho farara.







 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 07 august 2013 :  17:20:58  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Neodpovedal som na anketu, lebo:

= je už neskoro, bol som sem presmerovaný až teraz
= darčoky nevidno, už
= ale hlavne sa mi ani jedna z odpovedí nehodí

Odpoveď by bola asi takáto. Kto som ja, aby som skúšal svojho nadriadeného? Neskúšam ich, nemám na to právo. Čo ale robím je, že si overujem, či veríme v tie isté pravdy a či základné pravdy Katolíckej viery obaja vyznávame. Takže neskúšam ich, len si zvyknem overovať pravovernosť. Lebo sa mi už stalo, že napríklad v otázkach morálky nemali niektorí problém ísť ako proti tradícii tak aj proti výrokom súčasných pápežov (napr. otázka predmanželskej čistoty). No a takého "pastiera" nemusím ba nesmiem poslúchať.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 07 august 2013 :  22:47:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
Takto znie rozhodne a jasne slovo katolickeho papeza !
Ziadne jemnocitne balastne frazy!
Kedy sa niecoho podobneho dopustil Montini, Wojtyla ci Ratzinger?

Kazdy proste vyjadruje svoju povahu aky je
mne osobne je velkoou pomocou a orientaciou slovo B16, ktory ma mimoriadne intelektualne schopnosti vidiet veci v suvislostiach a do hlbky

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Neuspesny atentat na JPII Téma Next Topic: Rytmus - Fakt je zly clovek, ci nie?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06