Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Nie som katolik, chvala Panu Bohu!
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Rytmus - Fakt je zly clovek, ci nie? Téma Next Topic: Rómovia
Strana: z 5

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2012 :  18:10:27  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Oni maju kostoly, vy vsak mate pravu vieru.

sv. Atanasius
Pôvodne zaslal Rarach - 19 jún 2012 :  01:45:18
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20120628027Budhistický duchovný dalajláma Tenzin Gyatso prišiel v utorok na návštevu Milána. Neočakávane vyjadril túžbu navštíviť tamojšiu katedrálu, informoval medzinárodný on-line časopis jezuitov Popoli.info. Počas jej návštevy sa dalajláma zastavil pred hlavným oltárom, kde bol oboznámený s architektonickými rysmi budovy, významom vitrážových okien a svetla v gotickom slohu. Na záver predstavil tibetský duchovný vodca svojim sprievodcom bielu šatku "Kata" a spýtal sa ich, či ju môže položiť na oltár. Kata je symbol ochrany. "Privítali sme dalajlámu," hovoril na konci návštevy arcikňaz Mons. Luigi Manganini," v duchu medzináboženského dialógu, ktorého je silným stúpencom. V podstate, na rozdiel od niektorých malých skupín extrémistov, budhizmus je vždy otvorený dialógu s ostatnými náboženstvami. Prítomnosť dalajlámu na mnohých stretnutiach organizovaných najskôr Jánom Pavlom II., potom Benediktom XVI., to jasne ukazuje." Neskôr sa dalajláma stretol s generálnym vikárom Milánskej arcidiecézy Mons. Mariom Delpinim, ktorý ho pozdraví v mene kardinála Angela Scolu.Vdaka vasim pastierom pomaly niet na svete katolickeho kostola, ktory by nepotreboval rekonciliaciu (obrad posvatenia z titulu zhanobenia chramu, ktory nesie za nasledok zakaz vykonu katolickeho kultu).


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2012 :  14:39:08  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
stále aktuálna téma, i keď neviem ako si to všetko vydefinovať, keď dnes už aj pojmy sú mnohoznačné.. ale v jednej diskusii padlo toto(od katolíka samozrejme):

Som nútený vrátiť sa k pôvodnej otázke o manželskom živote po 40 -tke. Akonáhle manželia nemajú záujem, nechú zo socialnych, alebo iných dôvodov plodiť deti, tak je v podtate jedno akými postupmi, praktikami, pomôckami bránia počatiu nového života - jednoducho bránia. Možno božia vôľa je iná, ale vďaka slobodnej vôli majú túto možnosť a ja ozaj neviem pochopiť prečo by aj katolíkmi používaná najčastejšie a najjeduchšia metóda ako zabrániť počatiu - včas vytiahnuť, mala byť hriešna prípadne aj iné spôsoby okrem potratu. A ešte, nikoho nenabádam aby uvažoval ako ja ak niekomu vyhovuje 100% katolícka dogmatika nech sa jej drží a aplikuje vo svojom živote, ale mnoho katolíkov ani o nietorých zásadách KRKC (katechizmu) nevie, nepozná ho a sú katolíci, žijú šťastný manželský život, nerozvádzajú sa, vychovávajú deti v zdravom rodinnom prostredí. Bigotne veriaca kresťanka, dodržiavajúca prísne zásady RKC si môže svojím veľakrát nezmyselným postojom rozbiť manželstvo. Ak si myslí, že hreší má k dispozícii nástroj odpustenia - spoveď a pokánie.

stále premýšľam čo vôbec s týmto, či nakoniec nebude treba pozmeniť aj ono slávne: Katolíkovi sa ľahšie žije, ale ... sa ľahšie umiera. Za tie tri bodky by som rád niečo dosadil. Ale inak ako sa môže vôbec niečo takéto stať, ako sa môže niekto takto vyjadriť? Kde sa tu stala chyba? Pripadá mi to ako únik k atomizovanej morálke, ktorá síce je plotom, ale ktorý bohužiaľ má toľko medzier koľko latiek. Takže tam niečo chýba. Normálne predsa každý vie, že od nikoho Boh nežiada nič nad jeho sily. Dal mu k tomu sviatosti. Je to fakt iba zlyhanie tohoto prvku v katolicite? Mám jasné vedomie, že nie som skúšaný nad sily (posila po ruke) a zároveň mám aj usmernenie (v morálke). Akonáhle toto oddelím, tak potom začína cesta dolu...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2012 :  14:49:33  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Oni maju kostoly, vy vsak mate pravu vieru.

sv. Atanasius
Zmocnili ste sa chramov, v ktorych ste cudzincami, s vasou umelou exogennou liturgiou, zlodeji sakralna. A nielen sakralna.

Vy co "chodite do kostola", do chramu konsekrovaneho pred 1966 a znesvateneho po 1969 Cranmerovymi reformami, snad vam raz dojde, ze ste nezvanymi hostami v cudzom pribytku..


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2012 :  15:00:55  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Starý dobrý oltár svedkom totálnej blasfémie. Naznačuje sa chyba v tej jednej oblasti, sviatosti, tiež som na to myslel, proste ak sú... tak darmo si myslím(vsugerúvam) že jem koláč, keď je to naozaj len prázdny obal. Mne to už tak naozaj príde, koľko ľudí má naozaj dobrú vôľu, chce... ale nikto nedá čo nemá, a keď nie je sviatosť tak darmo si myslím... podľa mňa to bude problém pri tých úprimných, proste úprimná vôľa mi nič nekonsekruje... no a teraz ma tu ukameňujte.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2012 :  08:02:35  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Asi ako vtip tu zaznie jedena pekná myšlienka od majstra prekrúcača. V katolíckych novinách (náhodou som si v nich prezeral obrázky) ma zaujala táto jeho myšlienka: "Omša by nás mala natoľko formovať, aby sa celý život stal omšou- miestom, kam neustále prinášame seba samých ako obetu Otcovi skrze Krista." A záhada je vysvetlená, katolíci majú život (de)formovaný podľa omše a teda ich život je ako tá omša ... Mne teda táto jeho myšlienka vysvetlila všetko. (je to taký majster "sochár" ktorý dokáže rozbiť sochu Pána a z kúskov na požiadanie poskladá čo sa len komu ráči, Budhu, Neznámeho boha, Šivu atď... a to iba niektoré tie kúsky stačí trošku pribrúsiť)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2013 :  16:51:34  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Tak sme sa prehupli do noveho roka,
mozno v nom zazijeme sixtinsky dym,
no urcite v nom zazijeme dalsi kopec novych excesov a faciek vierouke a mravouke KC z dielne kat cir u nas i vo svete.

Chvala Bohu, ze na tychto zlach nemozem brat ucast a teda ani zodpovednost, kedze nie som clenom spolku zlodejov znacky "catholicus".

Dufam, ze v tomto roku sa tu s tymto svojim statusom nebudem moct pochvalit iba ja sam. Ze sa rozrastieme. Kazda dusa sa rata. Pacifistom, feministom a inym makkysom sa u nas dvere neotvoria. Nic pre slabochov. Caka nas boj, najprv so sebou a potom s nasimi nepriatelmi, ktorych je len v kat cir vyse jednej miliardy. Vacsina z nich je vlazna a realne nebezpecenstvo nepredstavuju. Su to len zvedene chore ovce s jasnym koncom. Na musku treba brat ich vodcov a angazovanych, ktori nam trhaju zverene zdrave bezbranne baranky. A pocita sa kazda uspesna trofej.

Tak, bratia, pášte stity a taste mece, Deus lo volt !


Pôvodne zaslal Rarach - 09 január 2012 :  19:42:19


Cas bezi

uz zneme, co sme zasiali,

a aby sme mohli zat aj v buducnosti,

treba sa nam snazit siat, kym je cas.citácia:
Namiesto toho, aby si pomohol, keď to druhý potrebuje, sa rozdrapuješ a vedieš svoju malú, nepatrnú križiacku výpravu, (...)
Ak si posadnutý očistením cirkvi a kresťanstva a znovuzrodením tej jedninej správnej, pôvodnej kresťanskej cesty (ktorá ale ani nikdy nebola ), tak si založ nejakú sektu alebo čo. Ak sa t podarí presvedčiť neajkého svojho známeho, tak možno budete dvaja, na to sa už dá stavať, či nie? :)Nepřátel se nelekejte a na množství nehleďte.


Co na tom sejde, kolki pochopia a prejdu na spravnu stranu?
Ak tak ucini co i len jeden jediny, je to hojny uspech.
Pocita sa snaha, nie mnozstvo.
To druhe je naprosto zmatocny udaj, podla statistik je na svete vyse dve miliardy krestanov a z toho miliarda dvesto melonov katolikov.
O com vypovedaju tieto cisla?
O uspechoch?
Koho?
Akych?


Zacni hoci aj sam, ak ziskas jedneho, mas stopercentnu uspesnost.
Mas svoju odmenu istu, iksnasobne vacsiu ako ten, kto neziska ani jedneho suc sam je clenom miliardovej skupinky.
Ak neziskas nikoho, nezufaj, pocita sa spravna snaha a nasadenie podla pravdy.
To je to, co dnes uz nema pomaly nikto z onej miliardovej skupinky - snazivcov maju, ale pod akym praporom tito ich snazivci pochoduju?

V pekle je dost kotlov aj pre miliardy tam smerujucich, aj snazivych.

Pocty, cisla, miera dosiahnuteho vplyvu - polna trava, slamene zlato, zhori bez ceny a uzitku.
Tak, ako je aj jedna dusa dostatocne velkou diecezou (copyright isty svaty katolicky biskup moralny teolog par excellance), mozeme si byt isti svojou odmenou, ak dobre zveladime aj to malo, co nam moze byt dopriate zveladit. Podobenstva o nadennikoch vo vinici a o talentoch treba konecne vziat vazne. Nikde v nich nehra rolu neskory nastup ci malo kvantitativneho vysledku.

Tak vela Bozieho pozehnania a milosti, do boja bratia!

Pôvodne zaslal Rarach - 14 marec 2012 :  11:00:26
myslím si, že teraz, keď sa zadymilo, je to všetko ešte aktuálnejšie.
A aj kvôli tomu, že asi ani iosif netušil, že prídu vôbec úvahy o možnom zjednotení OC a rkc...
A asi teraz si najviac uvedomujem ono "zosielanie sily bludu"...
Ale tá jedna duša, ako diecéza... aj to stačí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2013 :  08:39:28  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
"Moze sa nazyvat katolikom ten, kto je pokrsteny a chce zit aktivny katolicky zivot, no vo svedomi nemoze sa stotoznit so skutkami oficialnej "katolickej cirkvi"?


Lebo ak niekto dnes o sebe povie, ze je katolik, je automaticky zosuvztazneny s oficialnou katolickou cirkvou , jej personalnym ci hmotnym fungovanim. A to pre pytaneho v tom okamihu nutne predstavuje problem, v ktorom priznanie ku katolictvu koliduje s pravdou jeho skutocneho denotativneho urcenia.


Moze katolik o sebe deklarovat navonok, ze "nie som katolik"?


Spravnu odpoved je uzitocne vediet, lebo je vyriesenim roznych delikatnejsich otazociek, s akymi sa na ceste za pravdou v sucasnosti neda nestretnut.


Zijeme nenormalne casy.
To,co by bola jednoznacna cest a hrdost priznat a vyznat este donedavna, je v sucasnosti podobne otazke, ci sa hlasit ku clenstvu k niecomu, co je prespikovane sta stary strom cervotocom skrz -naskrz ideami a praktikami nezlucitelnymi s denotativnymi styrmi znamkami KC.
To, co by donedavna bolo jasnym hriechom proti viere, dnes musi brat do uvahy aj eventualitu, ci priznanim sa ku katolictvu dnes nerovna sa zaroven zrade na viere.
Lebo tak, ako neslobodno bez tazkeho hriechu zapriet vieru, neslobodno bez tazkeho hriechu vzbudit co i len dojem, ze patrime k niekomu praktizujucemu nepravu vieru. Tazkym hriechom proti viere je nielen jej zapretie, ale aj deklarovanie prislusnosti k nekatolicky sa prejavujucim organizaciam.
V cirkvi ekumenickej a kde je pastier prvy, kto sa uz polstorocia hlasi k ucte hodnotam cloveka a inych nabozenstiev, je priznanie sa ku katolictvu rovne priznaniu sa ze "som sucasne pistojsky protestant ci modernista, v trvalom odsudeni od Magisteria".
Bagatelizacia tejto problematiky znamena namierit na seba osten Bozieho hnevu bud pre mravoucne neprijatelne riesenie, alebo pre mravoucne neprijatelnu lahostajnost/vlaznost.
Vsetci si za riesenie tejto otazky raz budeme zodpovedat.
Preto to tu kladiem, ake riesenie tejto otazky je obhajitelne?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2013 :  08:09:51  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Kto mlci, svedci.

Dakujeme za jasnu odpoved.

Vazeni, vy ktori si to este neuvedomujete, kam coskoro vsetko dospeje,
este raz budete velmi banovat,
ze ste si v tychto otazkach neurobili jasno,
kym bol na to klud, cas, priestor, prilezitost.

Pri prenasledovani budete odpadavat od viery ako hnile hrusky zo stromu,
lebo nebudete vediet,
kedy je aka odpoved zaprenim viery a kedy nie,
ked budete musiet o sebe vydavat vynutene svedectvo.


No a vy,
ktori si uvedomujete,
ze niet casu ani alibi na vyckavanie,
ze treba sa snazit mat jasno
a ze to jasno same od seba nepride, ze treba sa o to aj pricinit:Spirago, Katechizmus 3. diel Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2013 :  08:27:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
"Moze sa nazyvat katolikom ten, kto je pokrsteny a chce zit aktivny katolicky zivot, no vo svedomi nemoze sa stotoznit so skutkami oficialnej "katolickej cirkvi"?

nuz ked niekto dostatocne nepozna ucenie RKC alebo je indoktrinovany lebferbistickymi myslienkami tak je jasne ze sa s RKC nemoze stotoznit

treba si dat inu otazku: co je podstata cirkvi? preco by sa za kazdu cenu malo lpiet na forme na ukor obsahu a samotnej podstaty ... ?

tam je problem: mechanicke zachovavanie formy a podstata unika ...
a potom je lahko najst nejaky pseudoargument na to aby sa utocilo na cirkev ...


citácia:
neslobodno bez tazkeho hriechu vzbudit co i len dojem, ze patrime k niekomu praktizujucemu nepravu vieru. Tazkym hriechom proti viere je nielen jej zapretie, ale aj deklarovanie prislusnosti k nekatolicky sa prejavujucim organizaciam.

zasa manipulativne utocenie proti cirkvi a vyzva na to aby ludia opustili RKC ?
nesuhlasim !

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2013 :  09:18:49  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Vazeni, vy ktori si to este neuvedomujete, kam coskoro vsetko dospeje,...

Pri prenasledovani budete odpadavat od viery...

...ze niet casu ani alibi na vyckavanie,...
Pôvodne zaslal Rarach - 11 apríl 2013 :  08:09:51kedy, co vsetko a kam dospeje? kedy a kym bude co prenasledovane?

zda sa mi ze si nejaky prorok ako sinceretly, no ten dal aspon jeden presny termin a jeden tak zhruba presny; takze nejaky presnejsi termin nemas? napr za rok, za dva za dvadsat, za tvojho zivota, za mojho zivota...

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2013 :  22:09:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
...ze niet casu ani alibi na vyckavanie,...

argument a la Herbalife
natlak casovym stresom ...


citácia:
Pri prenasledovani budete odpadavat od viery...

zeby ta forma bola az taka dolezita?
a obsah nie ?

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 22 apríl 2013 :  02:03:45  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 22 apríl 2013 :  06:16:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
nie je uvedeny zdroj, z ktoreho sa cerpalo
a spominane tvrdenia su len tvrdenia bez akehokolvek dokazu :-(((

holandsky katechizmus bol cirkvou odsudeny za viacere ulety

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 22 apríl 2013 :  20:58:40  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Do pozornosti treba dať CEAO a jej obnovenie sv. Piom V, a celkom mi potom nesedí, že všetci pápeži potom to brali ok. (nakoniec otázka sa ešte neskôr vybrusovala- po Bellarminovi a Suarezovi)
Zaujímavé je to, že "zrazu" dnes sú lepši "odborníci" na to, a sú v tom lepší ako všetci nástupcovia Pavla IV a sv. Pia V, ktorí si nevšimli taký detail, ako to, že ich niekto chce zaviazať, a až tí dnešní "odborníci", ktorým leží na srdci len a len dobro pápeža sa tak tvrdo bijú za práva pápeža nebyť "obmedzovaný" nejakými "jurisdikčnými" rozhodnutiami nejakého "superpápeža".
Veľmi podozrivé pre mňa.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 23 apríl 2013 :  00:52:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
Mino
ved je to jednoduche
papez nemoze svojho nastupcu zaviazat k nicomu, co sa tyka disciplinarneho rozhodovania tak kazdy papez ma rovnake pravomoci
to je cela pointa uvedenej teorie "superpapeza"
jednoducho papez ma pravo znenit lubovolny dokument svojho predchodcu okrem vyslovenej dogmy

papez je neomylny len za urcitych specifickych podmienok (inak by sme mali kopec protireciacich dokumentov v priebehu dejin)
inak papez nie je neomylny i ked stale sme mu viazani poslusnostou a uctou ...
a verime ze ho Duch Svaty vedie .... aj pri riadeni cirkvi

podmienky neomylnosti si treba nastudovat
z Vas mam dojem ze za neomylny pokladate akykolvek vyrok papeza v priebehu dejin
a dokonca papezom upierate moznost zmenit disciplinarne rozhodovanie po predoslych papezoch
co je absurdne
disciplina nie je dogma !!!

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2013 :  12:58:57  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Tak.

A teraz kardinalna otazka: kto z tych, ktori sa maju za katolikov, splnaju tuto definiciu?

Taraju nezmysly a bludy, a ked su dotazani na podlozenie svojho ideoveho zalozenia (udajne katolickeho), je len pochopitelne, ze lepi im ukazat, ze neovladaju ani katechizmus.

To su notoricke FAKTY dokazatelne na tomto fore i mimo neho.

Akyze potom dovod, aby katolik (skutocny) zdielal toto spolocne oznacenie s katolikmi (hentakymi)?

======

Ono potom aj ta statisticka miliarda katolikov, je tak nevypovedne a skreslene cislo, ze az to hranici s vedomym zavádzanim a klamstvom.


Pôvodne zaslal Rafael - 29 júl 2011 :  09:01:23Aká trpká pravda..nezmysly a bludy... dokonca zrejme v "dobrej viere".
Veď ale o tom tá hra je.
Treba vychádzať aj z toho, že si v tom svojom "katechizme"- zas zavádzajúci pojem, naozaj nedefinovali ani tú jednoduchú vec, ohľadne katolíka, a kopu iných, a odchovanci tohoto "katechizmu" akoby mu z "oka vypadli", nie a nie z nich dostať jednoduché odpovede.

Škoda, že to komplikuje život, inak by som sa nimi už dávno ani nezaoberal, ale dnes na nich človek zakopáva na každom kroku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2013 :  13:26:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
Mino ale vy nie ste katolik
neuznavate ba priam urazate sv Otca a previnujete sa vzburou a neposlusnostou voci Nemu

jeden zo znakov katolika je vernost a poslusnost sv Otcovi
ale na to ste asi zabudli ...

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2013 :  13:58:06  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
misojogi, nech už konečne tí "katolíci" začnú žiť v "hĺbke", kňazi odhodia svoje odevy, zrušia sa kostoly, a všetko čo je nepodstatné a nedogmatické, konečne by zmizli z očí a ja by som ich ani neriešil. Žili by si niekde v "hĺbke" svoje "katolíctvo", a bol by konečne pokoj. A v "hĺbke" by boli aj verní "sv. otcovi" a kadekomu, nech je vyobliekaný aj ako Fredy Kruger, a bol by pokoj. nech si doma slúžia na kuchynskej linke tie svoje "sviatosti"- kostol, stôl to nie sú dogmy... pustili by si do toho Roba Kazíka...
misojogi, ja by som bol len rád, keby to tak bolo a keby konečne to pokoncilné čudo sa vzdalo všetkých nedogmatických záťaží.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2013 :  17:26:18  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
V tomto nasom boji neslobodno zabudat, kto proti nam stoji.

Maju pocty, maju prostriedky, maju domnelu vykonnu moc.

Vsetko toto len ako zasterku a len do casu, lebo nemaju to podstatne:

nemaju zivu pravdu, postavenu na neznicitelnosti.

Pervertovali poriadok: co ma byt dolezite zbagatelizovali, a nepodstatne zvelicujuco postavili za urcujuce normy.

Je prejavom lasky povedat im, ze robia zle, ze robia zlu medvediu sluzbu.

Netreba vsak cakat kladnu odozvu nasich snah, lebo potom by nebolo tych, na ktorych sa musia splnit aj tieto slova Pisma:


KC o tychto zulovych ubezpeceniach uci toto:
a v starych dobrych spoznamkovanych katolickych vydaniach Biblii detto:Nemozno si nespomenut na tieto slova, kedykolvek aj tu na tomto fore zazneju prispevky nasich nepriatelov viery.

Ukazujme im ich omyl, nech nebudu mat vyhovorku nezavinenej nevedomosti.
To bude ich udelom a ich trestom, o ktory si koleduju uplne vedome a dobrovolne.

Prislusnost k vacsine im nepomoze, lebo tato vacsina uz od cias sv. Augustina je massa damnata......a k tej, s pomocou milosti Bozej, my chvala Bohu nepatrime!Pôvodne zaslal Rafael - 19 marec 2012 :  16:19:10Celkom často teraz nad tým premýšľam, nad tou presilou.
Je naozaj prejavom lásky ukazovať im ich blud.
Ostali im naozaj iba tie kostoly... zneuctené a znesvätené... nič iné.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 15 máj 2013 :  01:19:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
je mi ta uprimne luto
kolko dobreho by si mohol byval vykonat
takto to vsetko ide do prazdna ...
stacilo by dat si dolu okuliera co Ti deformuju pohlad
takze zijes ako uboziak bez sviatosti a bez materskeho narucia matky cirkvi

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 15 máj 2013 :  08:45:41  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
To kto povedal že žijem bez sviatostí, či bez Cirkvi? Ja len nežijem v sekte, ktorá sviatosti nemá, a nie je ani cirkvou a dnes sa hrá na Katolícku Cirkev.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2013 :  07:22:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
hovoril si o nudzovom ziti bez sviatosti cirkvi
a niekde si dokonca spomina ze nemas moznost pristupovat k sviatostiam, ale neviem to teraz najst ...

mozn by si mohol menej naznacovat vselico rozporne a namiesto toho povedat veci na rovinu

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 25 júl 2013 :  17:23:52  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
citácia:
To kto povedal že žijem bez sviatostí, či bez Cirkvi? Ja len nežijem v sekte, ktorá sviatosti nemá, a nie je ani cirkvou a dnes sa hrá na Katolícku Cirkev.


Pôvodne zaslal mino - 15 máj 2013 :  08:45:41Žiadne sviatosti? Nič nie je platné? Myslíš, že tá naša veľká sekta - Katolícka Cirkev, nemá platnú ani len sviatosť krstu?

Hmm, ale fajn, ja si zasa myslím, že ešte stále sú všetky sviatosti platné. I keď iste sa občas stáva, že ich vysluhovanie nejaký kňaz tak odflákne, že je to neplatné.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 27 júl 2013 :  23:57:03  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Krst ako každá sviatosť potrebuje platnú intenciu... takže je to veľký otáznik.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2013 :  00:33:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
prakticky celu existenciu cirkev nemala problem uznat platnost krstu heretikov
ale Mino zda sa ten problem ma voci RKC
ak by bol naozaj taky tradicny katolik ako hovori tak by s tym problem mat nemal ...

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Rytmus - Fakt je zly clovek, ci nie? Téma Next Topic: Rómovia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06