Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Nie som katolik, chvala Panu Bohu!
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Rytmus - Fakt je zly clovek, ci nie? Téma Next Topic: Rómovia
Strana: z 5

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 august 2011 :  21:08:33  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Lebo 2 nicky a jedna osoba.....

Pôvodne zaslal iosif - 02 august 2011 :  10:37:56



lebo ako poznám Raracha on nediskutuje, len častondáva citáty zostarých textov, aj to bývajú vytrhnuté z kontextu. Okrem toho si myslímže nie je katolík a hladá zádrapky priti pápežovi a VKII

Pôvodne zaslal misionar3 - 02 august 2011 :  14:43:37


dava aj cele state, nie len vytrhnute z kontextu...nediskutuje, lebo tu nema diskutera na svojej vzdelanostnej urovni to poprve...tak da len temu, otazku, podpichne, aby clovek zacal premyslat sam a sam aby na nieco dosiel...vsak keby napisal aj tuto temu obycajne, nie provokativne, uz by zapadla prachom...kludne sa tu mohlo rozoberat kto je teda katolik, co znamena verit v katolicku vieru, namiesto toho sa tu zas zacina ohovarat...podruhe, tak aka diskusia s takym clovekom, co si o vas mysli len to zle, este to aj rozsiruje bez toho aby mal cokolvek z tvrdeni na 100 prercent overene...popravde, ja sa velmi cudujem, ze sem Rarach pise, neviem, kto by vydrzal tolko kydania na svoju osobu



• 229. Čo zakazuje Boh v ôsmom prikázaní?
Boh v ôsmom prikázaní zakazuje:
1. krivo svedčiť;
2. luhať;
3. blížnemu na cti škodiť.

232. Kto škodí blížnemu na ctí?
Blížnemu na cti škodí:
1. kto blížneho ohovára;
2. kto blížneho osočuje;
3. kto z blížneho posmech robí;
4. kto blížneho potupuje.

a) Blížneho neslobodno ani krivo podozrievať, ani opo-
vážlivo posudzovať: neslobodno o ňom bez dosta-
točnej príčiny niečo zlého predpokladať.
b) Toho, kto blížnemu škodí na cti, menujeme nactiutŕhačom.

• 237. Čo prikazuje Boh v ôsmom prikázaní?
Boh v ôsmom prikázaní prikazuje:
1. aby sme boli úprimní a hovorili vždy pravdu;
2. aby sme česť blížneho šetrili a chránili.

Sme povinní dbať aj o svoju osobnú česť aj o česť stavu, ku
ktorému patríme.

Mravné naučenie.

Špatným zvykom človeka je ohováranie blížneho. Kristus Pán
nás napomína: „Vyhoď najprv brvno z vlastného oka, a potom
hľaď vytiahnuť smietku z oka svojho brata" (Lk 6, 42). Kým nie-
kto nepozná vlastné chyby, hľadí na chyby iných [sv. Bernard).
Rozmysli si teda každé slovo a pováž, do akej mrzutosti môžeš
uviesť svojho blížneho i seba, keď nerozvážne ho posudzuješ.
Hovor vždy pravdu! I svoje chyby nezakrývaj, netaj, ale ži tak,
aby všetky tvoje činy boli viditeľné ľuďom. Boh ťa vidí, a keď
i blížnych klameš, neoklameš Boha, ktorý všetky tvoje skutky
vyjaví v deň súdny.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  13:52:59  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
urcite by to bolo na osoh kazdemu navstevnikovi fora, ktory by diskusiu sledoval a urcite by sa takto mnohe vysvetlilo, precistilo a vela nepochopeneho aj uviedlo na pravu mieru.
Pôvodne zaslal Ela - 30 júl 2011 :  19:23:57



Suhlasim.
Toto je poctiva motivacia ist do toho, takyto ciel je dostojny a i spravodlivy (ferovy).

Tymto Vas, Sendy, pozyvam do verejnej disputy,

iba Vy a ja.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2011 :  14:11:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Múdry vie prečo škoda slov.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 august 2011 :  10:07:56  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Preco skoda slov?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2011 :  20:11:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
iosif
citácia:
Lebo 2 nicky a jedna osoba.....

Možno aj viac ako dva. Ale iné obdivujem, neviem čím sa Rarach živí, ale aj ja by som chcel mať takú robotu, žeby som ešte okrem toho dokázal toľko času venovať diskusii a príprave na diskusiu, a to nie len na tomto fóre.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2011 :  21:11:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A co vam brani taku si najst?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  12:55:19  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Zacharias,

preco skoda slov?




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  13:48:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
[quote]Zacharias,

preco skoda slov?







Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  14:50:30  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov

citácia:
Lebo tá debata by nič neporiešila.Iba by nakopila slová.


Dakujem.

A ako ste prisli k tomu, ze je znakom mudrosti, vnimat tu debatu prave takto ?




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2011 :  10:45:40  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Múdry vie prečo škoda slov.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 23 august 2011 :  14:11:18



Halo, ako ste prisli na to, ze MUDRY VIE, ze by ta debata nic neporiesila, iba by nakopila slova?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2011 :  11:18:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
[quote]Múdry vie prečo škoda slov.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 23 august 2011 :  14:11:18



Halo, ako ste prisli na to, ze MUDRY VIE, ze by ta debata nic neporiesila, iba by nakopila slova?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opspravedlňujem sa,že hneď neodpovedám,rozdiskutoval som sa so silasom a nesledujem ostatné témy.
Odpoveď je jednoduchá - racionálna diskusia s iracionálnymi argumentami(náznaky o prítomnosti slobodomurárov vo Vatikáne,hľadanie znakov slobodomurárskej ideológie v prejavoch pápeža,v jeho oblečení,v liturgii etc.) je nemožná.





Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2011 :  14:14:34  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
No asi mozna je, pozrite ako so mnou debatujete. Sice tak nenarocne, ale predsa nejako. Vy sam ukazujete, ze Vase tvrdenia nie su pravdive.


Vdaka debatam s Vami napriklad mozem zmenit svoj nazor na Vas, povodne velmi pozitivny. Presvedcili ste ma sam, ze ste neschopnym diskuterom, napriklad. Uz pri teme o odpustkoch, ktora caka na dokoncenie resp. pokracovanie.


Keby ste bol zorientovanym katolikom, co nie ste, vedeli by ste, ze neexistuje neprinosna debata. A najma nie, ak by sa jednalo o disputu. Ta by vyplavila vsetko nekorektne a zostali by iba arumenty a nevyvratene tvrdenia. A este vselico ine by sa ukazalo pri dispute, ale na to treba mat filipa i courrage. Vyzvany Sendy nema to druhe, Vy ani to prve. Ale mudrujete o "mudrom, ktory vie"...stavim sa o co chcete, ze netusite, co je mudrost, hoci to patri ku katechizmovej latke. Ale ked dostudujete a predlozite mi dokaz ze uz ovladate, dam Vam darcok: kriz sv. Zachariasa








(ukazky)





Ze Vatikan tancuje podla bratskej muziky, je tvrdenie, ktore bud obstoji alebo neobstoji, stalo by za to preverit to. Su na to postupy a prostriedky, disputa ich ma. Vase apriorne odmietanie pravdivosti je nepodlozene a nedokazane. Asi bude treba vytiahnut Wojtylov pontifikat, tam by sa bratske vplyvy dali ukazat este okatejsie, Vas to mozno nepresvedci (koho problem?), niektori to budu vnimat len ako pikoski, ale vsetci belmo na ociach nemaju a vladnu tym, co patri pod skutocnu cnost mudrosti: otvorenu mysel. Inak zostava dojmologia a fideizmus.

Miro, tato slepota a fideizmus Vas nicia a znicia. Vasa alibisticka vyhovorka, ze neviete co je fideizmus, Vam nepomoze. Chvala Panu Bohu, ze nie som s Vami v jednom kosiari, treba sa mi trosicku snazit aby som nebol v tomto sam. Mudry vie, preco.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2011 :  14:53:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Vážený rarach,som rád,že nie som zorientovaný katolík,podľa vašeho gusta.Som rád,že nie som v schizmatickom bahne ale v košiari Kristovom,ktoré vedie jeho námestník Benedikt XVI.Som rád,že ma nemáte rád.Ja totiž nie som nič.Som len zrnko vo vesmíre.Nestojím za reč.Mne stačí,že ma má rád Boh.Po inom netúžim.Ani po ľudskej pochvale alebo za označenie za múdreho.Som blázon.Pre Krista.
Svoj darček si nechajte.Boh mi už kríž dal.Nie je síce vyparádený,aký mi ponúkate vy.Naopak,je dosť nepríjemný a mám z neho aj strach.Viem,že mi bude ku spáse.Preto ho nevymením.

Prajem vám aby ste na osobnom súde s vašou pyšnou múdrosťou neostal v koncoch.Bohu záleží na každom.Aj na vás.

A že s vami Sendy nechce diskutovať?Verte mi,nie je to vec guráže.Ten človek má guráže veru dosť.U neho je ešte niečo naviac,na to však skúste prísť sám.
A ak sa vám páči volať ma Miro,namiesto Zachariáš,nech sa páči.Ja však mám rád svoj nick,lebo pre mňa veľmi znamená.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2011 :  10:43:51  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Takze zase ziadne zdovodnenie, ze Vas vyrok "Mudry vie, preco skoda slov" treba brat vazne. Vsak Vy vlastne len tarate, Miro, nalejme si cisteho vina. Keby sme si logicky rozobrali Vas vyrok a samotny fakt, ze ho vyslovujete (teda ze sam sa mate za mudreho, kedze vy viete preco skoda slov, a podla Vasho vyroku tuto vedomost ma mudry), takuto "mudrost" treba pranierovat a neustale ukazovat svetu, na poucenie a vystrahu.
Bacha na slova, ktore riekaju nezorientovani katolici.
Hanbou sebe i Cirkvi.
Prec od takych.
Bojovat proti takym.
Lebo proti zlu sa bojuje, kym sa da a jesto moznost.
Inak by sme hresili niektorymi z tzv. cudzich hriechov (mlcanim, ...)


====================================================



citácia:
Vážený rarach,
Pôvodne zaslal Zachariáš - 31 august 2011 :  14:53:25


Som Rarach, a pre Vas urcite nie vazeny, naco trapne klamete?



citácia:
som rád,že nie som zorientovaný katolík,podľa vašeho gusta.

Jasne, co ine mate povedat, ked argumenty nemate a ine vysvetlenie sa Vam neponuka - stiahnut sa do role kvazipokorneho.
Pritom je to len klasicky priehladny manever obycajneho trucpodniku.
Hra na pokoru = najvacsia pycha.
Pokial ide o to, byt zorientovany podla mojho gusta - to gusto nie je moje, ale gusto KC - a to tu teda nikto este nedokazal, ze naroky KC sa s mojimi narokmi na vas katolici, nezhoduju. Len tu pravidelne frfocete, ale dokaz nespravnosti tu este nezaznel. Ked mate sancu dokazat, stiahnete sa do PM ako svaby pred svetlom.
Pokial nechcete opustit katolicku podu, na ktorej udajne stojite, dokaz ze moje naroky su nekatolicke, nezaznie - tak naco sa patite?
Miro, vratane Vas - doucte sa katechizmus, vselico mozno pochopite a pochopite aj mna. Mozno. Ini to dokazali.



citácia:
Som rád,že nie som v schizmatickom bahne ale v košiari Kristovom,ktoré vedie jeho námestník Benedikt XVI.


Dokazte ze som schizmatik, inak tarate a zbytocne vrsite slova sam (toto mudry vie a i vidi).
Uz jeden taky forovy odbornik na moju schizmatickost, pisal ospravedlnujucu PM do mojej schranky.
Vy na take nemate.
Ale na to by ste hadam mat mohli, ze Vase dojmy z mojich prispevkov (zevraj som schizmatik) nie su dokazom ich pravdivosti. Na dokazovanie nemate, prenechajte inym, ktori na to podla Vas maju (ovsem nesmeli by zaliezat do skrys PM).
Ste obycajny klamar a osocovac.
Cize skodna, voci ktorej je dovolene ba prikazane branit sa i bojovat proti nej.

citácia:
Som rád,že ma nemáte rád.

Sibe Vam?


citácia:
Ja totiž nie som nič.Som len zrnko vo vesmíre.

Viem.
Ako zbytocnu frazu v roli kvazipokornaka, ste to napisat museli, chapem.
Na Vasich klamstvach a osocovaniach to vsak nic neubera, naopak, este viac Vam to pritazuje, kedze Vas to len usvedcuje z hrania pokorneho.
Na mna ani na ziadneho normalneho, s takymto postojom nepochodite.
Akurat riskujete, ze si vysluzite zasluzene opovrhovanie, ked to prezeniete.



citácia:
Nestojím za reč.

Ano, mate pravdu, nestojite.
Hlavne ze Vam za rec stojim ja, ze Vam stoji za to, montovat sa do tem a veci, ktore Vase moznosti chapania a adekvatnej reakcie presahuju.
Rozumejte ma spravne: mne nevadi, ze prispievate, to je len vitane. Ale ak prispievate odveci, vymyslami, dojmologiou a permanentnym bezdokaznym osocovanim, to vsetko bez akychkolvek argumentov, ktore by bolo mozne overit, - tak to nici diskusiu ako taku, a to mlcat nebudeme, pravda?



citácia:
Mne stačí,že ma má rád Boh.

Tato kvazipokornacka fraza je oblubena u kazdeho kvazipokornaka, ale malokto ju berie vazne, vratane Vas.
Keby ste ju brali vazne, kolko Vasich prispevkov by ste Vy sam oznacili za zbytocne napisane?
Ci akoze ked Vas ma Boh rad, tak mozete kadetade tarat i osocovat?
Tak sa totiz spravate.





citácia:
Po inom netúžim.

To by ste toto forum davno opustili.
A v podstate aj svet.
Vy proste tarate este aj v tomto.


citácia:
Ani po ľudskej pochvale alebo za označenie za múdreho.

Predpokladajme, ze prisete pravdu.
Vas vyrok o "Mudry vie..." je vsak takou Vasou samopochvalou.
Takze sam si protirecite.
Ze mnojhe ine Vase vyroky su vrcholne nemudre, ba opakom mudrosti, je fakt, ktory sa da dokazat, ked bude potreba a zaujem.
No a kedze po pochvale netuzite, nijaku nedodame, bolo by to zbytocnym vrsenim slov (Vas kopyrajt), aj ked by som Vas mal za co pochvalit. Napriklad za slusnost vo vyjadrovani.


citácia:
Som blázon.Pre Krista.

Ci ste blazon naozaj, rieste si sam, ja si myslim o tom svoje, ale ze Kristovi robite reklamu prave takymto vyrokom (napodobnujuc vyrok isteho svatca, od ktoreho to pochadza), tak to by ste sa museli spravat inac, najma nie osocovat a zatvrdzovat si srdce i mysel. Oci uz mate davno vypichnute, inak sa neda vysvetlit, ze by ste nevideli, co vidi kazdy, kto oci naozaj ma, v tom bordeli, co v pravidelnych presne nameranych davkach prinasa vietor z vatikanu.


citácia:
Svoj darček si nechajte.Boh mi už kríž dal.Nie je síce vyparádený,aký mi ponúkate vy.Naopak,je dosť nepríjemný a mám z neho aj strach.

Nenecham, dam inemu, ktory z trucu neodmietne ako Vy.
Akoby ten darcek za to mohol, ze Vy ste napisali hlupost ktoru neviete sam vysvetlit, ..on je tu pre pomoc, ktoru Vy odmietate.
Sak aj preto ste tam kde ste.
Odmietate pomoc teraz, potom Vam uz nepomoze nikto, tvrdohlavost a slepota je nielen pricinou ale aj dosledkom Vasich postojov (osocovania, pychy hranej ako pokora, nulovej argumentacnej hodnoty Vasich vstupov).
Ponuknut Vas pouvazovat nad Vasim skutocnym krizom, ze si ho vlastne sam privolavate Vasimi nekatolickymi nekrestanskymi postojmi, predpokladam ze by bola zbytocna namaha, pravda?


citácia:
Viem,že mi bude ku spáse.Preto ho nevymením.

O tom, co Vy viete, uz som mal sancu velakrat sa presvedcit, ze neviete.
Tato Vasa fraza z dielne kvazipokornakov, ma prezentovat nejaky Vas hlbsi vhlad, vratane lpenia na krizi - sak nikto Vam nechcel Vas skutocny kriz brat, ponukana Vam bola svatenina, ktoru ste velkopansky trucpodnikovo odmietol. Uznat, ze neviete co je mudrost, ze ste trepol kravinu, ktoru neviete zdovodnit, to by bola pokora!


citácia:
Prajem vám aby ste na osobnom súde s vašou pyšnou múdrosťou neostal v koncoch.Bohu záleží na každom.Aj na vás.

Lucite sa?




citácia:
A že s vami Sendy nechce diskutovať?Verte mi,nie je to vec guráže.Ten človek má guráže veru dosť.U neho je ešte niečo naviac,na to však skúste prísť sám.

Verit Vam? Zartujete!
Pokial ide o Sendyho, cakam. Viem cakat. Cas nehra proti mne.
Co so strnastkou dalsich cakajucich, vid vysledky ankety k tejto chvili?
Ak podla Vas, nie je problem ani v jeho kurazi, tak ake alibi najdete pre jeho ignore 14 - tich?


citácia:
A ak sa vám páči volať ma Miro,namiesto Zachariáš,nech sa páči.Ja však mám rád svoj nick,lebo pre mňa veľmi znamená.

Vy velmi dobre viete, preco Vas volam Miro.
Z ucty k Zachariasovi, ktory si nezasluzi takeho prispievatela, ako zatial ste Vy.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2011 :  11:09:18  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
http://www.postoy.sk/zbytocny_strach_z_assisi



toto sa mi paci extra speci najviac:



Následne poďakoval (B16) všetkým participujúcim, pričom svoje pôsobenie na unikátnom podujatí uzavrel slovami: „Nie sme oddelení; budeme pokračovať v našich vzájomných stretnutiach. Budeme pokračovať v zjednotení na tejto ceste v dialógu, v každodennom budovaní pokoja a v našom úsilí o lepší svet“.


papez a kecando grando???

bratia tlieskaju a svet sa nadalej ruti dalej do svojich katastrof, pred ktorymi ho biely pan z vatikanu nechrani a ani nezachrani ani tam, kde by mohol a mal.


Chvala Panu Bohu, ze nie som katolikom (zdiskreditovane slovo)



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  19:42:19  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Tak sme sa prehupli do noveho roka,
mozno v nom zazijeme sixtinsky dym,
no urcite v nom zazijeme dalsi kopec novych excesov a faciek vierouke a mravouke KC z dielne kat cir u nas i vo svete.

Chvala Bohu, ze na tychto zlach nemozem brat ucast a teda ani zodpovednost, kedze nie som clenom spolku zlodejov znacky "catholicus".

Dufam, ze v tomto roku sa tu s tymto svojim statusom nebudem moct pochvalit iba ja sam. Ze sa rozrastieme. Kazda dusa sa rata. Pacifistom, feministom a inym makkysom sa u nas dvere neotvoria. Nic pre slabochov. Caka nas boj, najprv so sebou a potom s nasimi nepriatelmi, ktorych je len v kat cir vyse jednej miliardy. Vacsina z nich je vlazna a realne nebezpecenstvo nepredstavuju. Su to len zvedene chore ovce s jasnym koncom. Na musku treba brat ich vodcov a angazovanych, ktori nam trhaju zverene zdrave bezbranne baranky. A pocita sa kazda uspesna trofej.

Tak, bratia, pášte stity a taste mece, Deus lo volt !

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  21:02:07  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
citácia:
Na musku treba brat ich vodcov a angazovanych, ktori nam trhaju zverene zdrave bezbranne baranky.


vám? a akemu nabozenstvu ked sa mozem spytat

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  21:23:10  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Pokus o ďaľšie štiepenie katolíckej cirkvi v priamom prenose. Žiaľ, s tichým súhlasom admina.
V histórii už bolo x takých od Ária cez Luthera, Oravca....
Od 18. do 25. januára bude týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Spomeňte si prosímaj na Raracha.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  21:32:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
...
Od 18. do 25. januára bude týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Spomeňte si prosímaj na...

Pôvodne zaslal rudy - 09 január 2012 :  21:23:10


...aj na arcibiskupa Duku, aby našiel pravú vieru a tak svojím ovečkám zvestoval aj pravdu o nielen existujúcom, ale plnom pekle...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2012 :  23:54:15  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Pokus o ďaľšie štiepenie katolíckej cirkvi v priamom prenose. Žiaľ, s tichým súhlasom admina.
V histórii už bolo x takých od Ária cez Luthera, Oravca....
Od 18. do 25. januára bude týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Spomeňte si prosímaj na Raracha.

Pôvodne zaslal rudy - 09 január 2012 :  21:23:10

Veruze, tie modlitby za jednotu velmi naberaju na aktualnosti. A nielen modlit sa ale aj tvrdy post cely tyzden treba... Aby nekatolici spoznali bludy, zriekli sa ich, prijali pravu katolicku vieru a vstupili nasledne do Cirkvi. Pre zachranu dusi treba urobit vsetko co mozeme.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

iosif

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  14:23:27  Zobraziť profil  Pridať iosif do zoznamu priateľov
A za akú jednotu sa rímskokatolíci (katolíci) majú modliť?
Resp. predstavte model jednoty ako by mala v praxi a v teorii vyzerat.......

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 263  ~  Člen od: 20 jún 2007  ~  Posledná návšteva: 20 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  15:00:03  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
A za akú jednotu sa rímskokatolíci (katolíci) majú modliť?

Pôvodne zaslal iosif - 10 január 2012 :  14:23:27


aj ja som sa chcela opytat, co za jednota to je?
za jednotu s pohanmi a bludarmi?
uz sa k tomu smeruje, ale z dopustenia Bozieho za neveru

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2012 :  16:02:55  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
A za akú jednotu sa rímskokatolíci (katolíci) majú modliť?

Pôvodne zaslal iosif - 10 január 2012 :  14:23:27


aj ja som sa chcela opytat, co za jednota to je?
za jednotu s pohanmi a bludarmi?
uz sa k tomu smeruje, ale z dopustenia Bozieho za neveru

Pôvodne zaslal janka - 10 január 2012 :  15:00:03



Janka je to modlitba, ktorú sa modlil Pán "aby všetci boli jedno ako si ty Otče vo mne a ja v Tebe" Máme sa modliť presne tak ako On a túžiť po tej jednote akú On vyjadril v tejto modlitbe. Ver že On to už zariadi len aby sme mu dôverovali. Kam to smeruje, čo sa dosiahne ako tá jednota bude vyzerať, to predsa len lepšie posúdi Pán ako ty, ja, alebo ktokolvek iný (snád okrem Raracha a Maťa ktorí si osobujú právo posudzovať aj koho môže Boh spasiť)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  11:16:11  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
mak, uz sa v nejakej teme rozoberal katolicky vyklad"aby vsetci jedno boli"
...na pripomenutie: Pan Jezis sa modlil za krestanov-katolikov, aby ostali v Nom, nie za "krestanov", ktorymi sa dnes nazyva kadekto a "krestanov-katolikov", ktori su uz viac bludarmi, ako katolikmi(su mrtve udy)

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2012 :  11:50:14  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
mak, uz sa v nejakej teme rozoberal katolicky vyklad"aby vsetci jedno boli"
...na pripomenutie: Pan Jezis sa modlil za krestanov-katolikov, aby ostali v Nom, nie za "krestanov", ktorymi sa dnes nazyva kadekto a "krestanov-katolikov", ktori su uz viac bludarmi, ako katolikmi(su mrtve udy)

Pôvodne zaslal janka - 11 január 2012 :  11:16:11



rozoberalo, ale s nesprávnymi závermi.

pán Ježiš sa modlil Za všetkých - ved kresťania -katolíci vtedy neboli. Boli len kresťania = nasledovníci Krista. A okrem toho za to že sa skutočne modlil za všetkých hovorí aj skutočnosť že zomrel za všetkých.

A ty si myslíš že smieš vstúpiť do vzťahu Ježiša a Otca a posudzovať za koho bola Ježišova modlitba? Ja by som si to teda netrúfol. Ja len s pokorou dakujem Pánovi za túto modlitbu.

A mimochodom význam slova katolícky tak ako sa dostal do kréda je z gréčtiny, catholikos, jeho latinský ekvivalent je universalis a slovenský všeobecný - teda tak ako bolo v kréde pred poslednou jazykovou úpravou. Významovo je to stále všeobecná, univerzálna, katolícka cirkev.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Rytmus - Fakt je zly clovek, ci nie? Téma Next Topic: Rómovia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06