Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 KKC - drahy experiment... - bocna diskusia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: uctievanie a chvála Téma Next Topic: manzelstvo so zidom.
Strana: z 6

Ela

Stav: offline

Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:18:04  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
co myslite, preco som polozila mortinii prave tu otazku a zelanie aby ju zodpovedala na zaklade vedomosti ziskanych a nou pochopenych z KKC? A ako vidite tu mate "ovocie" - presne ako som predpokladala, ze bude.... a ona si dovoluje ironizovat, urazat a obvinovat inych! Chapete uz konecne preco s tym pan Rarach zacal a nazval KKC "drahym? experimentom, ktory nevysiel?" Prave mortinia nam dala priam ukazkovy dokaz jeho tvrdenia! mame ekumenicky preklad Pisma, mame ekumenicky katechizmus...ze nie? tak si znova precitajte niektore odpovede uz spominanej mortinie a aj napr. radar, cerpane prave z tohto zdroja (KKC) .
ela

Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 21 júl 2011 :  21:36:01  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
co myslite, preco som polozila mortinii prave tu otazku a zelanie aby ju zodpovedala na zaklade vedomosti ziskanych a nou pochopenych z KKC? A ako vidite tu mate "ovocie" - presne ako som predpokladala, ze bude.... a ona si dovoluje ironizovat, urazat a obvinovat inych! Chapete uz konecne preco s tym pan Rarach zacal a nazval KKC "drahym? experimentom, ktory nevysiel?" Prave mortinia nam dala priam ukazkovy dokaz jeho tvrdenia! mame ekumenicky preklad Pisma, mame ekumenicky katechizmus...ze nie? tak si znova precitajte niektore odpovede uz spominanej mortinie a aj napr. radar, cerpane prave z tohto zdroja (KKC) .
ela

Pôvodne zaslal Ela - 21 júl 2011 :  21:18:04

OK - pojdem ja teda do tej knižnice..

PS: jediný, koho som tu zatial urazila, bol pán Rarach - nikto iný!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:10:30  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

mortinia, ktora je Cirkev Kristova?
-ako sa nazyvaju ti ludia, ktori veria, co uci Cirkev Kristova?
-moze patrit niekto do Cirkvi Kristovej, ked zavrhuje Tradiciu a vyklada si Pismo podla seba?
-bez coho clovek nemoze byt spaseny?
-co to znamena, ze su povolani vsetci ludia, a ktori su ti vyvoleni?
dakujem za priame odpovede

Pôvodne zaslal janka - 21 júl 2011 :  20:58:34

janka - pravdepodobne nevychádzame z rovnakého zdroja - ja som moju odpoveď (na podnet užívateľa Maaaja) vytiahla z KKC na nete :D

Veď ste si sama na tie otázky odpovedala...

Prečo ma tu chcú všetci skúšať???

Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  21:05:28

akoze nie z rovnakeho?...je to z Katechizmu KC, presne ako vy vychadzate z Katechizmu KC
http://www.katechizmus.szm.com/

preco sa furt vykrucate a neodpovedate na priame otazky?
keby ste sa dali vyskusat z Katechizmu hned pri prvej vyzve, nikto dalsi by to uz na vas pravdepodobne neskusal
coho sa tak bojite?...vsak ked neviete, staci povedat, ze neviem...naco tolke kino okolo toho?

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:15:49  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

akoze nie z rovnakeho?...je to z Katechizmu KC, presne ako vy vychadzate z Katechizmu KC
http://www.katechizmus.szm.com/

preco sa furt vykrucate a neodpovedate na priame otazky?
keby ste sa dali vyskusat z Katechizmu hned pri prvej vyzve, nikto dalsi by to uz na vas pravdepodobne neskusal
coho sa tak bojite?...vsak ked neviete, staci povedat, ze neviem...naco tolke kino okolo toho?

Pôvodne zaslal janka - 21 júl 2011 :  22:10:30

Drahá Janka - ja vychádzam z http://www.katechizmus.sk/

idem si kuknúť ten katechizmus.szm.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:18:34  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
Z akeho dovodu by sa ktokolvek mal nechat skusat?Lebo miestny ritual? . . .

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:20:48  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal Frederik - 21 júl 2011 :  22:18:34

ánoooooo :) ved sa podme všetci navzajom skušať!!

jarmok

Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:23:16  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  22:20:48

Zoberme to tak že nam to môže len a len pomoct

Pokoj a dobro medzi nami.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:32:59  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal jarmok - 21 júl 2011 :  22:23:16

janka - nič v zlom - ale to som nemyslela vážne, malo to byť funny..

----- alebo to medzi nami vytvorí vojnu!!! ked napr. vy budete na jednej stránke, iný na inej a niekto tu bude sedieť s knihou a ja budem bez knihy aj bez netu ---

Každý individuálne by si mal položiť otázku, aký nedostatok v tomto zmysle má (čo sa týka vzdelania v oblasti kresťanstva, prípadne aj KKC)

Frederik

Odoslaný - 21 júl 2011 :  22:38:11  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  22:20:48

Pôvodne zaslal jarmok - 21 júl 2011 :  22:23:16

Az na to,ze tu o nijaku pomoc nejde. . .

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 85  ~  Člen od: 04 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 22 júl 2011 :  00:03:35  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Frederik, pozorne sledujem vase prispievanie a zatial ste okrem nic nehovoriacich komentarov na ine prispevky neprispeli nicim konstruktivnym, ci dokonca hodnotnym.
Opat vas upozornujem, ze toto nie je pokec, take mozete robit na christnete, ale tu nie.

Bud prispievajte k veci, alebo radsej mlcte, svoje komentatorske schopnosti si chodte cibrit inam. A nehovorim len o tejto teme.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Odoslaný - 22 júl 2011 :  00:16:18  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
To je tazka vec-mozem konstruktivne zalozit nejaku hodnotnu temu-a vy mi ju zamknete,lebo mate taky zvyk. . . ;-) Moje nic nehovoriace komentare sa tak mozu javit-to sa stava hadam aj u inych prispievatelov-nie kazdy musi/chce vsetko chapat. . . Naopak-ja chapem aj to nevyslovene. . .nie som vas nepriatel-skuste o tom porozmyslat. . .

Lucia

Odoslaný - 22 júl 2011 :  11:39:57  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
To je tazka vec-mozem konstruktivne zalozit nejaku hodnotnu temu....

Pôvodne zaslal Frederik - 22 júl 2011 :  00:16:18

...skuste Frederik, aj ja som velmi zvedava co hodnotne dokazete dat...kukla som na Christnet - tam nemate konkurenta v zakladani bulvarnych tem....ozaj nepoznate sa s Mortiniou ? .... akoby Prvosienke z oka vypadla ....alebo je to Anuk

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Frederik

Odoslaný - 22 júl 2011 :  12:08:31  Zobraziť profil  Pridať Frederik do zoznamu priateľov
citácia:

...skuste Frederik, aj ja som velmi zvedava co hodnotne dokazete dat...

Ale Lucka-zvedavost nie je cnost. . . :-)

citácia:
kukla som na Christnet - tam nemate konkurenta v zakladani bulvarnych tem....

No to bude asi tym,ze len kuk nestaci. . .

citácia:
ozaj nepoznate sa s Mortiniou ? .... akoby Prvosienke z oka vypadla ....alebo je to Anuk

Pôvodne zaslal Lucia - 22 júl 2011 :  11:39:57

A nemate ani schopnost rozlisovat a zmysel pre detail uplne nulovy. . .
Mortinia je Mortinia-tvrdit,ze akoby prvosienke z oka vypadla moze len ten,kto sa vobec nevyzna v ludoch-tie dve damy su rozdielne vekom,vyjadrovanim,aj povahou-ale to su asi zanedbatelne malickosti,vsak? . . . :-D
A Anuk-ta uz vobec nie. . . Ale pobavil som sa-vdaka. . . :-D

mortinia

Odoslaný - 22 júl 2011 :  18:07:14  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

...ozaj nepoznate sa s Mortiniou ? .... akoby Prvosienke z oka vypadla ....alebo je to Anuk

Pôvodne zaslal Lucia - 22 júl 2011 :  11:39:57

ja nie som žiaden Anuk ani prvosienka - ja som mortinia !! :) čo furt máte? ved ja ani na tom christnete nie som!!

mortinia

Odoslaný - 22 júl 2011 :  18:46:24  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov

OOOK - môžeme sa vrátiť k téme nie? - presne dnes som o nej mala s našim pánom dekanom viachodinovú debatu..

mám Vám položiť otázku:

Predstavte si človeka, ktorý nedostal kresťanskú výchovu. Proste nemal to štastie poznať Boha, jeho milosť. Nemôže za to. Doma však dostal dobrú slušnú výchovu, hoci nie náboženskú. Je to veľmi citlivý človek, kt. nikdy nikomu úmyslne neublížil, má velmi citlivé svedomie (poznáme 14 druhov svedomí), nikdy nikomu neuškodil, nikdy sa na svojho blížneho nehneval, hoci jeho atakovali iní, každému kto ho požiadal alebo aj nepožiadal, pomohol, dal by aj posledné zo seba, len aby druhý bol spokojný...
časom sa mu však do rúk dostanú knihy - dobré knihy, náboženská literatúra. Prečíta ich. Sám zistí, že tie knihy hovoria pravdu a to čo prečítal dáva zmysel, hoci nie všetko... Ale páčia sa mu tieto knihy a chcel by vedieť viac!
Následne osloví kňaza, ktorého náhodne stretne - aby mu niektoré veci vysvetlil, objasnil... (kňazi nesmú odmietnuť nikoho, kto prosí o pomoc)
Po dlhých debatách a vysvetľovaní a čítaní sa rozhodne, že sa dá pokrstiť!! Super!.. Dostal k tomu náuku, vie o čom to je, teší sa!!

Ale - pár dní pred krstom havaroval a zomrel.

A teraz tá otázka - Mystíte si, že Boh prísne prelistoval jeho osobnú zložku a povedal "moment kámo, ty sem nesmieš, lebo tu nemáš založený krstný lisť" ???
/do pekla sa dostane ten, kto zomrie so smrteľným hriechom/

Ja týmto v žiadnom prípade nespochybnujem sviatosť krstu!! ved je to vlastne alfa nášho kresťanského života. Očisťuje, zbavuje nás hriechov, každý, kto je pokrstený, môže byť len a len šťastný, môže mať 100 % istotu, že ak zablúdi, Ježiš nechá tých 99 oviec a pojde ho hladať! bez tejto sviatosti nemožno prijať iné sviatosti----

Komplexne každému z nás ide o spásu duše - o to, aby sme sa v konečnom dôsledku nepražili v pekle. Ludia večný život nazývaju nebo, raj... je tu niekto, kto by tam nechcel ísť?? podla mna nie.. to je predsa našim cieľom - dostať sa k Bohu!

Teda, čo s takým človekom??? Čo sním Boh urobí?? Upozornujem, že aj takýto prípad sa stal. Opakujem, že ten človek mal v úmysle dať sa pokrstiť a mal v úmysle prijať i ďalšie nasledujúce sviatosti.

A či sa Ježiš nezľutoval nad slepými? (Mt. 20)

... preto nesúďme ani tých, čo nie sú kresťanmi v pravom zmysle slova a nerúhajú sa... lebo budeme súdení (potom to už bude iná sranda)

Reconquistador

Odoslaný - 22 júl 2011 :  19:09:50  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
mortinia:

zdroj: Katolicky lidovy katechizmus, F. Spirago

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 16 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 22 júl 2011 :  19:22:48  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
mortinia:

zdroj: Katolicky lidovy katechizmus, F. Spirago

Pôvodne zaslal Reconquistador - 22 júl 2011 :  19:09:50

áno Reconquistador - presne o tom som písala.

janka

Odoslaný - 22 júl 2011 :  20:42:06  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
ked napr. vy budete na jednej stránke, iný na inej a niekto tu bude sedieť s knihou a ja budem bez knihy aj bez netu ---

Každý individuálne by si mal položiť otázku, aký nedostatok v tomto zmysle má (čo sa týka vzdelania v oblasti kresťanstva, prípadne aj KKC)

Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  22:32:59

furt len same vykrucacky...kazdy si ma polozit otazku, ake ma nedostatky...vsak to vam tu dookola stale niekto navrhuje a kazdeho odbijate svojim chichi chacha
takze zasmejte sa, ale viete ako sa hovori...

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 22 júl 2011 :  20:47:23  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
ked napr. vy budete na jednej stránke, iný na inej a niekto tu bude sedieť s knihou a ja budem bez knihy aj bez netu ---

Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  22:32:59

furt len same vykrucacky...kazdy si ma polozit otazku, ake ma nedostatky...vsak to vam tu dookola stale niekto navrhuje a kazdeho odbijate svojim chichi chacha
takze zasmejte sa, ale viete ako sa hovori...

Pôvodne zaslal janka - 22 júl 2011 :  20:42:06

Presne tak janka - preto som sa rozhodla, že budem používať už len tých zelených smajlíkov - alebo týchto ale celom pekný je aj ten ružový

janka

Odoslaný - 22 júl 2011 :  20:53:38  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Po dlhých debatách a vysvetľovaní a čítaní sa rozhodne, že sa dá pokrstiť!! Super!.. Dostal k tomu náuku, vie o čom to je, teší sa!!

Ale - pár dní pred krstom havaroval a zomrel.

A teraz tá otázka - Mystíte si, že Boh prísne prelistoval jeho osobnú zložku a povedal "moment kámo, ty sem nesmieš, lebo tu nemáš založený krstný lisť" ???
/do pekla sa dostane ten, kto zomrie so smrteľným hriechom/

Pôvodne zaslal mortinia - 22 júl 2011 : 18:46:24

prave preto, ze tuzil po krste, pripravoval sa nan zomrel, akoby bol pokrsteny(krst tuzby)

citácia:

Komplexne každému z nás ide o spásu duše - o to, aby sme sa v konečnom dôsledku nepražili v pekle. Ludia večný život nazývaju nebo, raj... je tu niekto, kto by tam nechcel ísť?? podla mna nie.. to je predsa našim cieľom - dostať sa k Bohu!

... preto nesúďme ani tých, čo nie sú kresťanmi v pravom zmysle slova a nerúhajú sa... lebo budeme súdení (potom to už bude iná sranda)

Pôvodne zaslal mortinia - 22 júl 2011 :  18:46:24

tu uz myslim, ze mate na mysli vsetkych ludi vseobecne a pre tych plati, ze ak zomru bez krstu nemozu byt spaseni...to nie je sudenie, to je nauka Katolickej Cirkvi, ak toto neverite, je to hriech

• 314. Prečo menujeme krst najpotrebnejšou sviatosťou?
Krst menujeme najpohrebnejšou sviatosťou preto, lebo bez
krstu nikto nemôže byť spasený.

mortinia

Odoslaný - 22 júl 2011 :  21:05:06  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov

citácia:

tu uz myslim, ze mate na mysli vsetkych ludi vseobecne a pre tych plati, ze ak zomru bez krstu nemozu byt spaseni...to nie je sudenie, to je nauka Katolickej Cirkvi, ak toto neverite, je to hriech

• 314. Prečo menujeme krst najpotrebnejšou sviatosťou?
Krst menujeme najpohrebnejšou sviatosťou preto, lebo bez
krstu nikto nemôže byť spasený.

Pôvodne zaslal janka - 22 júl 2011 :  20:53:38

správne Janka. Prečo toto napr. starý KKC toto konkrétne neuvádzal? ja proti starému nič nemám! Bol napísaný veľmi prísne - to je len dobre!! Nový to nepriamo uvádza - uvádza, že dvere cirkvi sú pre každého otvorené, pretože Ježiš ju založil pre úplne všetkých ludí!

preto - nemala by sa celá táto téma nááááhoodu volať: "nový KKC hlbšie pochopil milosrdenstvo Boha" ??? --- to len tak nahlas uvažujem..

Iba preto mi fakt nejde do hlavy, prečo tu ten nový KKC niektorí kritizujú..

Ludské myslenie za zmenilo - ale Pravda ostáva stále tá istá, tá sa nikdy nezmení.

janka

Odoslaný - 22 júl 2011 :  21:28:08  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ale ja som to citovala zo "stareho" katechizmu, takze to tam uvedene je

124. Je Cirkev rímskokatolícka všeobecná?
Cirkev rímskokatolícka je všeobecná:

1. neprestajne trvá od čias Ježiša Krista a bude trvať
do konca sveta (Mt 28, 20), je všeobecná časove;
2. apoštoli a ich nástupci dostali rozkaz rozšíriť ju po
celom svete (Mk 16, 15), je všeobecná priestorove;
3. každý človek môže a má byť jej členom, je všeobec-
ná spoločensky.

takze je tu uvedene, aj ze je pre vsetkych ludi, kazdy moze byt jej clenom, lenze je tu aj podmienka, ze ma nim byt...cize nie ziadne, ze vsetky cesty su spravne, vsetkymi sa dostaneme do neba...
tu nejde o hlbsie pochopenie milosrdenstva Boha, ale o zastieranie Pravdy a znemoznovanie vstupu inovercom do KC, pretoze sa im naznacuje a hovori, ze to nie je potrebne...takto su obrani o to, co im Pan Jezis svojou smrtou a zmrtvychvstanim umoznil

mortinia

Odoslaný - 22 júl 2011 :  21:29:40  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
ale ja som to citovala zo "stareho" katechizmu, takze to tam uvedene je

124. Je Cirkev rímskokatolícka všeobecná?
Cirkev rímskokatolícka je všeobecná:

1. neprestajne trvá od čias Ježiša Krista a bude trvať
do konca sveta (Mt 28, 20), je všeobecná časove;
2. apoštoli a ich nástupci dostali rozkaz rozšíriť ju po
celom svete (Mk 16, 15), je všeobecná priestorove;
3. každý človek môže a má byť jej členom, je všeobec-
ná spoločensky.

takze je tu uvedene, aj ze je pre vsetkych ludi, kazdy moze byt jej clenom, lenze je tu aj podmienka, ze ma nim byt...cize nie ziadne, ze vsetky cesty su spravne, vsetkymi sa dostaneme do neba...
tu nejde o hlbsie pochopenie milosrdenstva Boha, ale o zastieranie Pravdy a znemoznovanie vstupu inovercom do KC, pretoze sa im naznacuje a hovori, ze to nie je potrebne...takto su obrani o to, co im Pan Jezis svojou smrtou a zmrtvychvstanim umoznil

Pôvodne zaslal janka - 22 júl 2011 :  21:28:08

Noooo, vidíte Janka!!
/mimochodom - kririzuje sa tu nový KKC - ale to nevadí/

tak to si potom skvele rozumieme!!

Mato

Odoslaný - 23 júl 2011 :  11:00:06  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

OOOK - môžeme sa vrátiť k téme nie? - presne dnes som o nej mala s našim pánom dekanom viachodinovú debatu..

mám Vám položiť otázku:

Po niekolkohodinovej diskusii s panom dekanom na temu noveho KKC sem pridete z otazkou, ktoru by Vam malo vediet zodpovedat dieta v priprave na prve sv. prijimanie. To hadam ani nemyslite vazne.
Mimochodom, ako ta otazka suvisi s celou touto temou?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

romanh

Odoslaný - 23 júl 2011 :  11:53:36  Zobraziť profil  Pridať romanh do zoznamu priateľov
citácia:
Opakujem, že ten človek mal v úmysle dať sa pokrstiť a mal v úmysle prijať i ďalšie nasledujúce sviatosti.

existuje tzv. krst krvi, krst tuzby

http://www.katechizmus.sk/?action=getp&pstring=1258
1258 Cirkev bola vždy pevne presvedčená, že tí, čo podstúpia smrť pre vieru, aj keď neprijali krst, sú pokrstení svojou smrťou za Krista a s Kristom. Tento krst krvi, takisto ako túžba po krste, má účinky krstu,(2473) hoci nie je sviatosťou.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 111  ~  Člen od: 25 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 august 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: uctievanie a chvála Téma Next Topic: manzelstvo so zidom.  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06