Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 Plnomocne odpustky
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Dogmy dnes Téma Next Topic: Cesta pokania a pokory....božie milosrdenstvo..
Strana: z 4

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2011 :  12:42:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Nevyvodzujem si závery,ktoré sa mi hodia.Mne sa
nemá prečo hodiť,či je niekto katolík alebo schizmatik.
Iba vzhľadom na jasné vymedzenia,ktoré Rarach voči
katechizmu,beatifikácii či odpustkom vyjadril,
nemám inú možnosť ako skonštatovať,že sa odmieta
podrobiť riadnemu magistériu katolíckej cirkvi
a vysvetľuje si veci po svojom-je magistériom
sebe samému.
Je tak Rarach alebo nie?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2011 :  20:41:23  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
skusim si tipnut...ani vam neodpovie, lebo svoj nazor uz mate a nepytate sa na to, ako to naozaj je

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2011 :  12:54:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
skusim si tipnut...ani vam neodpovie, lebo svoj nazor uz mate a nepytate sa na to, ako to naozaj je

Pôvodne zaslal janka - 09 august 2011 :  20:41:23



Kto má odpoveď odpovie,kto nemá-neodpovie.

Rarach píše svoje názory jasne,bez zakrývania.
Dajú sa z nich jasne vyvodiť na akej strane stojí.
Keď niekto napíše slovné spojenia "neocirkev" alebo "vaša cirkev"
a pritom jasne hovorí o súčasnej katolíckej cirkvi vedenej
legitímnym pápežom,potom je človeku s priemerným IQ
jasné,že sa od tejto cirkvi dištancuje.
Je to jeho slobodné rozhodnutie(nevravím že správne).


Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2011 :  14:52:17  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
Pri príležitosti 450. výročia príchodu jezuitov na územie Slovenska (Trnava, 23. 4. 1561), udelil Svätý Otec veriacim možnosť získať úplné odpustky, keď ako pútnici navštívia trnavský Kostol Najsvätejšej Trojice alebo iný kostol alebo kaplnku zverenú do duchovnej správy Spoločnosti Ježišovej na Slovensku a ak sa tam nábožne zúčastnia na jubilejných duchovných podujatiach
(katechézach, modlitbových novénach a pod.), alebo aspoň zotrvajú v nábožnom rozjímaní, ktoré zakončia modlitbou Pána, Vyznaním viery a vzývaniami Panny Márie a sv. Ignáca.

Tieto odpustky môžu veriaci získať počnúc veľkonočnou vigíliou až po slávnosť Krista Kráľa. Ako sa uvádza dekréte Pápežskej penitenciárie zo dňa 12. apríla 2011 s podpisom hlavného penitenciára kardinála Baldelliho, odpustky „nielenže pomôžu veriacim odčiniť patričné tresty za hriechy, ale ich zaiste aj povzbudia, aby si udržali vieru a s odvahou ju verejne vyznávali, aby si bez zaváhania udržiavali nadprirodzenú nádej, aby svoje srdcia veľkodušne rozohrievali láskou k Bohu a k blížnym a dosvedčovali to skutkami.“ Tieto jubilejné odpustky môžu veriaci získať pre seba alebo pre duše zosnulých. Požaduje sa pritom splnenie obvyklých podmienok: spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca.

Ako sa ďalej uvádza, aj „starí, chorí a všetci, čo pre vážne okolnosti nemôžu vychádzať z domu, môžu rovnako platne získať úplné odpustky pri rozhodnutí zrieknuť sa akéhokoľvek hriechu a s úmyslom pri najbližšej možnej príležitosti splniť tri obvyklé podmienky, ak sa duchovne pripoja k jubilejným sláveniam svojimi modlitbami a utrpeniami, obetovanými cez Máriu milosrdnému Bohu.“

Jezuitské kostoly a kaplnky na Slovensku sa nachádzajú v Prešove, Košiciach, Ružomberku, na Trlenskej doline pri Vlkolínci, v Piešťanoch, Trnave, Bratislave a v Ivanke pri Dunaji.


Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2011 :  10:56:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
citácia:

V kazdom knazskom breviari, bola na konci v ramci prilezitostnych modlitieb, uvedena tato vzacna modlitbicka , dokonca aj s obrazkom Ukrizovaneho, aby knaz nebol ochudobneny o dennu moznost PO len preto, ze by napr. sluzil omsu na oltari s obrazom ineho motivu, ako je Ukrizovany (a kedze na kazdom oltari musel byt kriz, je jasne, ze podmienka obrazu Ukrizovaneho nebola splnena, ak by ju nahradil oltarnym Krucifixom).

Denne posvacovanie kleru cez moznost denneho ziskavania PO touto lahkou a kratkou cestou, bola umoznena aj takto. Uvedena modlitbicka bola vytlacena v kazdom dieli celorocneho breviara, takze knaz mal moznost pocas celeho roka denne ziskavat PO.
Pôvodne zaslal Rarach - 20 júl 2011 :  09:57:14



A aj veriacim to tak uľahčovali - našiel som teraz dve staré knihy s odpustkovými modlitbami a v oboch je pri tejto modlitbe nakreslený obrázok Ukrižovaného, ak by veriaci pri sebe žiadny nemali. Zaujímavé, že do JKS ho nedali.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2011 :  15:51:22  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
Našiel som toto:
Pius X. povolil plnomocné odpustky vo chvíli smrti všetkým veriacim, ktorí hociktorý deň pristúpia k sv. spovedi, prijímaniu a vrúcne vravia: „Pane, môj Bože, už teraz prijímam ochotne z Tvojich rúk, podľa Tvojej vôle, hocijaký spôsob smrti, so všetkými jej úzkosťami,
trestami a bolesťami." (AAS, XXXVI., 637.)

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 17 september 2012 :  17:49:56  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Chúďatká sedevakantisti, žiadne odpustky, pri každej je prosba na úmysel Sv. Otca. Ale možno sa dá modliť aj na úmysel "mystického":)))) Dúfam, že sa nedá modliť ani na úmysel "materiálneho" pápeža... aby ani sedeprivacionisti nezávideli:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 september 2012 :  06:16:47  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Co su sedefprivacionisti?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 18 september 2012 :  12:06:52  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
To je také zaujímavé riešenie. Aby sme neboli proti: Denz. 3058 (Canon.) Si quis ergo dixerit, non esse ex ipsius Christi Domini institutione seu iure divino, ut beatus Petrus in primatu super universam Ecclesiam habeat perpetuos successores: aut Romanum Pontificem non esse beati Petri in eodem primatu successorem: anathema sit.
ide o slovíčko perpetuos, samozrejme, tak si vymyslíme, že pápež je zvolený "materiálne" ale pre herézu nemôže vykonávať nijaké právne úkony. Takže pápeža máme, dokonca v pohode spolunažíva s herézou, len je právomocne impotentný. Problém je to, že to nemá oporu u žiadnych teológov, ale rieši to slovíčko perpetuos, čo sedevacantisti asi riešia tým, že si vycmúľajú s prsta nejaký časový interval na ktorý platí aj ono perpetuos (tuším som sa na nejakom fóre dozvedel, že by to mohlo byť aj 99 rokov). Jednoducho povedané: pápežský úrad musí mať nepretržitých nástupcov (samozrejme nejaká rozumná doba sa toleruje, ak sa nemýlim najviac bola cca 2,5 roka sede vacante) a je ťažké tvrdiť že cca 50 rokov je neobsadený.
Bolo by to asi na nové fórum: Je sedeprivacionizmus riešením?

K téme by ma zaujímalo to, či získal plnomocné odpustky niekto kto sa ju pomodlil napr. 1. augusta 1903 (Lev XIII bol mŕtvy a Pius X bol zvolený 4. augusta), mohol sa vtedy modliť na úmysel sv. Otca?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 18 september 2012 :  15:22:38  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Co su sedefprivacionisti?

Pôvodne zaslal Mato - 18 september 2012 :  06:16:47


Tí, čo sprivatizovali Prestol - určujú sami, kedy budú pápeža poslúchať a kedy nie, hovorí sa im aj lefébvristi, t.j. prívrženci Bratstva sv. Pia X. (FSSPX) založeného arcibiskupom Lefébvrom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 18 september 2012 :  15:31:20  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
K téme by ma zaujímalo to, či získal plnomocné odpustky niekto kto sa ju pomodlil napr. 1. augusta 1903 (Lev XIII bol mŕtvy a Pius X bol zvolený 4. augusta), mohol sa vtedy modliť na úmysel sv. Otca?

Pôvodne zaslal mino - 18 september 2012 :  12:06:52


Neviem o tom, že by nejaký teológ učil o nemožnosti získavania odpustkov počas interregna. Túto vec rieši zásada Ecclesia supplet (Cirkev dopĺňa).
Podľa rozhodnutia Posvätnej kongregácie pre odpustky modlitba na úmysel sv. Otca vždy obsahuje tieto ciele:
- rozmach viery a víťazstvo Cirkvi,
- mier a jednota medzi kresťanskými panovníkmi,
- obrátenie hriešnikov,
- vykorenenie heréz.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 18 september 2012 :  19:27:29  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Co su sedefprivacionisti?

Pôvodne zaslal Mato - 18 september 2012 :  06:16:47


Tí, čo sprivatizovali Prestol - určujú sami, kedy budú pápeža poslúchať a kedy nie, hovorí sa im aj lefébvristi, t.j. prívrženci Bratstva sv. Pia X. (FSSPX) založeného arcibiskupom Lefébvrom.

Pôvodne zaslal Robel - 18 september 2012 :  15:22:38



Nie som si istý, či FSSPX pokladá dnešného pápeža iba za pápeža "materialiter". Myslím si, že nie. Pokiaľ viem, tak Lefébre iba chcel, aby počúvali pápeža vo všetkom, čo spravodlivo požaduje. A to presahuje predstavu pápeža "materialiter".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 18 september 2012 :  20:14:31  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Co su sedefprivacionisti?

Pôvodne zaslal Mato - 18 september 2012 :  06:16:47


Tí, čo sprivatizovali Prestol - určujú sami, kedy budú pápeža poslúchať a kedy nie, hovorí sa im aj lefébvristi, t.j. prívrženci Bratstva sv. Pia X. (FSSPX) založeného arcibiskupom Lefébvrom.

Pôvodne zaslal Robel - 18 september 2012 :  15:22:38



Nie som si istý, či FSSPX pokladá dnešného pápeža iba za pápeža "materialiter". Myslím si, že nie. Pokiaľ viem, tak Lefébre iba chcel, aby počúvali pápeža vo všetkom, čo spravodlivo požaduje. A to presahuje predstavu pápeža "materialiter".

Pôvodne zaslal mino - 18 september 2012 :  19:27:29


Máte pravdu, zmýlil som sa: lefébvristi sa neoznačujú ako sedeprivacionisti, ale to ostatné o nich platí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2012 :  07:13:39  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
A čo by platilo o mne, keby som chcel mať liturgiu Tridentskú, bez Psalteria Piana, zmien Tridua, nie s trojhodinovým eucharistickým pôstom? Môžem si takto dovoliť neuposlúchnuť Pia XII, lebo som si istý že tieto jeho zmeny neinšpiroval Duch Svätý ale úplne iný duch?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2012 :  09:01:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Môžem si takto dovoliť neuposlúchnuť Pia XII, lebo som si istý že tieto jeho zmeny neinšpiroval Duch Svätý ale úplne iný duch?

Pôvodne zaslal mino - 19 september 2012 :  07:13:39



Nože prezraďte,ako ste k tomuto záveru prišiel.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2012 :  11:05:13  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
A ?o by platilo o mne, keby som chcel ma? liturgiu Tridentskú, bez Psalteria Piana, zmien Tridua, nie s trojhodinovým eucharistickým pôstom? Mô?em si takto dovoli? neuposlúchnu? Pia XII, lebo som si istý ?e tieto jeho zmeny nein?piroval Duch Svätý ale úplne iný duch?

Pôvodne zaslal mino - 19 september 2012 :  07:13:39


V ktorom dokumente Pius XII. tieto zmeny schvalil?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2012 :  12:13:22  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Psalterium Pianum je známe, ostatok dotiahol jeho nástupca (určite triduum, ak sa ale nemýlim tak roku 1955 sa slúžilo podľa nového, a 1960 určite)nový preklad žaltára urobila komisia pod vedením "kardinála" Bea, a tento diablov zapredanec bol aj jeho spovedníkom ak sa nemýlim. Bol schválený motu proprio z 24. marca 1945. Ja osobne som sa potešil, keď som si cez Amazon dal poslať Žaltář Římského breviáře od Bártu, ale moja radosť netrvala dlho, žalmy sú podľa nového prekladu...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2012 :  12:23:08  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
A čo by platilo o mne, keby som chcel mať liturgiu Tridentskú, bez Psalteria Piana, zmien Tridua, nie s trojhodinovým eucharistickým pôstom? Môžem si takto dovoliť neuposlúchnuť Pia XII, lebo som si istý že tieto jeho zmeny neinšpiroval Duch Svätý ale úplne iný duch?

Trojhodinovy post? Disciplinarne nariadenia sa predsa mozu menit, nie su nemenne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2012 :  12:29:29  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Radar, pozor, ja netvrdím, že zmenil dogmy, to mi je jasné že nie. Ja len hovorím, že si dovoľujem ho neuposlúchnuť ani v tomto... jeho nástupcov už prakticky neposlúcham v ničom...asi aj preto, že na nijaké dogmy sa nezmohli a ich disciplinárne nariadenia ma ani nezaujímajú...
I keď napr. Litánie ku Krvi Kristovej, schválené 1960 Jánom XXIII, neviem či mám brať či nie. Stojí to na tom, či ich schválil pápež, alebo len nejaký Roncalli, nie na tom či bol dobrý, alebo zlý pápež.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2012 :  13:00:50  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
Nemyslím si, že každý pápež musí vyhlásiť nejakú dogmu. Dogmy sa vyhlasovali pokiaľ viem vtedy, keď niekto začal spochybňovať čo učila tradícia cirkvi. Preto bola vyhlásená dogma, aby sme vedeli čomu máme veriť. To predsa nie je slovenský zákonník.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2012 :  14:36:18  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
proti tomuto príspevku nemám vôbec nič... nakoniec bolo by dobré keby nejakú dogmu vypotili (napr. aj o tom, že nie je dôležité či sme katolíci, ale či máme v sebe Božiu lásku), bol by som aspoň na čistom... takto mám o problém naviac, nedokážem týchto mazaných bludárov nezvratne usvedčiť...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2012 :  15:11:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
mino,ako viete,že v pápežovi Piusovi XII.pri jeho rozhodovaní nepôsobil Svätý Duch ale ako sami píšete,nejaký "iný duch"?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2012 :  15:49:50  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
mino,ako viete,že v pápežovi Piusovi XII.pri jeho rozhodovaní nepôsobil Svätý Duch ale ako sami píšete,nejaký "iný duch"?

Pôvodne zaslal Zachariáš - 19 september 2012 :  15:11:18



ak sa niečo vylepšuje k horšiemu, nič iné človeka nemôže napadnúť (a pozor pri vyhlásení dogmy o Nanebovzatí mu Duch Svätý určite asistoval, takže to nebolo myslené- a ani napísané tak ako znie otázka)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2012 :  09:36:06  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
proti tomuto príspevku nemám vôbec nič... nakoniec bolo by dobré keby nejakú dogmu vypotili (napr. aj o tom, že nie je dôležité či sme katolíci, ale či máme v sebe Božiu lásku), bol by som aspoň na čistom... takto mám o problém naviac, nedokážem týchto mazaných bludárov nezvratne usvedčiť...


Pôvodne zaslal mino - 19 september 2012 :  14:36:18



Ja si myslím, že najprv treba usvedčovať seba a potom ostatných bludárov. Súdení budeme za naše hriechy, nie za hriechy niekoho iného.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 20 september 2012 :  10:45:05  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Giggi neštvite ma s tým vaším "integrálnym humanizmom" :)))))

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Dogmy dnes Téma Next Topic: Cesta pokania a pokory....božie milosrdenstvo..  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06