Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Tresta Boh?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Druhý príchod Ježiša Krista Téma Next Topic: Papez rezignoval
Strana: z 5

mortinia

Stav: offline

Odoslaný - 20 júl 2011 :  22:11:46  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
ale to ze si myslis ze to tak je,neznamena ze to aj tak naozaj bude

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  22:06:29

ale on nemyslí - ON CHCE!

Inak, páčil sa mi príspevok p. Juloi-a..

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Odoslaný - 20 júl 2011 :  22:30:08  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
ja len hovorim ze odmenu mozes dostat len za dobro,nebudes odemeneny zato ze si nepachal zlo,nie?Ci myslis ze ta boh odmeni zato ze si nikdy nic neukradla nikoho nezabila atd?A aku odmenu teda dostane nekdo kto nepacha zlo,ale nerobi ani dobro,teda je neutralny?
A to ze ked chce tak to tiez neznamena ze to tak bude.Ved kolkokrat nieco chces a stane sa uplny opak

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 20 júl 2011 :  22:36:47  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
ja len hovorim ze odmenu mozes dostat len za dobro,nebudes odemeneny zato ze si nepachal zlo,nie?Ci myslis ze ta boh odmeni zato ze si nikdy nic neukradla nikoho nezabila atd?A aku odmenu teda dostane nekdo kto nepacha zlo,ale nerobi ani dobro,teda je neutralny?
A to ze ked chce tak to tiez neznamena ze to tak bude.Ved kolkokrat nieco chces a stane sa uplny opak

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  22:30:08

neutrálny...
v zásade je to tak, ten, kto nepácha zlo, predsa robí dobre :) ak niečo neukradnem - robím zle? nie - robím len dobre
OK - lepší príklad: spomni si, aby si deň sviatočný svätil.
ak by som teda nešla v nedelu do kostola - robila by som dobre (keďže by som konala omisívne) ???? nie - bolo by to zlé.. alebo dá sa tu byť neutrálny? máte 2 možnosti = ísť do kostola alebo tam neísť - ako sa tu zachováte neutrálne?

jooooj xxx01... :)

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Odoslaný - 20 júl 2011 :  22:46:17  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
ano toto znie logicky,aspon nieco konecne

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 20 júl 2011 :  23:41:55  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
ano toto znie logicky,aspon nieco konecne

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  22:46:17

guest636

Odoslaný - 21 júl 2011 :  12:13:04  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

tak otvor oči guest :)
Pôvodne zaslal mortinia - 20 júl 2011 :  14:34:52

si naivna

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Odoslaný - 21 júl 2011 :  15:05:19  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

tak otvor oči guest :)
Pôvodne zaslal mortinia - 20 júl 2011 :  14:34:52

si naivna

Pôvodne zaslal guest636 - 21 júl 2011 :  12:13:04

:) možno až naivne verím...

guest636

Odoslaný - 21 júl 2011 :  17:56:08  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

:) možno až naivne verím...

Pôvodne zaslal mortinia - 21 júl 2011 :  15:05:19

verit naivne nemusis, ale to s tym plnenim prosieb je cista naivita

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 21 február 2014 :  09:46:43  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Prenesene z inej temy. Admin
citácia:

Pre všetkých, Kristus má právo potrestať svoju nevestu cirkev a rovnako aj otec má právo potrestať svoju ženu a deti. Taký vždy bol a je ten zákon, také je to právo. A ja verím, že tak je to aj správne a najsprávnejšie. Akýkoľvek pokus o nerešpektovanie toho a prekrúcanie toho, vedie len k zlému.
Pôvodne zaslal Anna - 12 júl 2011 :  12:36:47

Boh je Láska, Kristus milje Cikrev. svoju nevestu a netrestá ju!!!
Všetko zlo čo bolo vždy pochádza od zlého. Je to dôsledok dedičného hriechu. a Boh ho dopúšťa lebo rešpektuje slobodnú vôlu ludí. Kristus nikdy netrestal ani Petra ktorý ho zaprel, ani Judáša, ktorý ho zradil.
Boh nie je žandár ktorý čaká na naše chyby aby nás potrestal. Skús si prečítať Deus Charitas est.
Tak aj milujúci manžel nebude biť ženu a milujúca žena ho bude ctiť a nie provokovať, alebo sa správať tak aby si zaslúžila trest. To potom nie je láska.

Pôvodne zaslal misionar3 - 12 júl 2011 :  14:07:51

Kedze modernisticke bludy v podobe pravdolasky, falosneho sucitu... proste koncept murarskej vesmirnej vselasky, je tu spat, tato tema moze zas pomoct vytriedit duchov, a tym co hladaju dat orientaciu.

Boh je spravodlivy sudca, ktory dobrych odmenuje a zlych tresta. Bodka.

Ake modernisticke nezmysly, sa daju uviest proti tejto zakladnej pravde. Ake vykrucance sa daju dat, aby sa zas ozivil murarsky koncept- clovek sa tresta sam, "boh sa len diva, ako zneuziva svoju slobodu a nechava ho tak, vsak sa sam potresta"...

Kolkokrat tu zaznie este tato loz? Kym sa nestane (modernistickou) "pravdou"?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Odoslaný - 21 február 2014 :  11:33:47  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Boh je spravodlivy sudca, ktory dobrych odmenuje a zlych tresta.
Pôvodne zaslal mino - 21 február 2014 :  09:46:43

Uveďte konkrétne (overiteľné) prípady odmeny a trestu, ktoré sa vzťahujú na tento výrok.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 21 február 2014 :  21:02:57  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Skutky 5.
Lk 12; 41-48
Lk 13;1-5
Mt 21;18-19
Mt 21;33-44
Lk 19;27 "A mojich nepriateľov, čo nechceli, aby som nad nimi kraľoval, priveďte sem a pobite ich predo mnou!"

Viac v každom dobrom katechizme KC.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Odoslaný - 21 február 2014 :  21:59:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Skutky 5.
Lk 12; 41-48
Lk 13;1-5
Mt 21;18-19
Mt 21;33-44
Lk 19;27 "A mojich nepriateľov, čo nechceli, aby som nad nimi kraľoval, priveďte sem a pobite ich predo mnou!"

Pôvodne zaslal Mx - 21 február 2014 :  21:02:57

Chyba tu este jedna podstatna informacia - toto sa
bude diat pri poslednom suds.Ziadne faklove akcie vopred.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 21 február 2014 :  22:02:59  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
To je zaujimave, "znalec" biblie, poklada pripad Annaniasa a Zafiry za nieco co sa bude diat na poslednom sude?

No ze sa vobec divim, ze sa divim.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 22 február 2014 :  00:25:23  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Zachariáš, ako vhodne poznamenal mino, ak sa toto viaže na udalosti posledného súdu, potom sa už začal pred 2000 rokmi počas účinkovania sv. Petra.

A ak by náhodou malo byť argumentom, že to vtedy bolo na podporenie autority sv. Petra, tak to som ochotný pripustiť a akceptovať. No potom nemám ani najmenší problém pripustiť a akceptovať, že na podporu zbožnosti a úcty k Matke Božej Boh dopustil aj niečo také ako okamžitý súd na partiou "odtrhnutých z reťaze" na pútnom mieste v predvečer veľkého sviatku.

Uvedomme si, že vtedy bola iná doba a rovnako ako v Starom Zákone Boh vychovával Izraelitov niekedy veľmi tvrdým spôsobom, tak aj v tej dobe stredoveku boli také spôsoby primerané. Na druhej strane, možno by nebolo zlé, keby ich používal aj dnes, no všetci snáď vieme, prečo ich nepoužíva, prečo čaká s trestom.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Odoslaný - 22 február 2014 :  00:45:25  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Skutky 5.
Lk 12; 41-48
Lk 13;1-5
Mt 21;18-19
Mt 21;33-44

Toto sú podľa Vás tie overiteľné prípady?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 22 február 2014 :  01:10:40  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Pre katolíka áno, pre nekatolíka nie. Bohužiaľ súdne zápisnice nemám k dispozícii. A aj tak by mi neboli nič platné ako tak na to pozerám, aj tie sa dajú spochybniť.

RKC

Guliver

Odoslaný - 22 február 2014 :  01:57:20  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Už ste niekedy počuli, že Biblia sa nedá dokazovať Bibliou? A nepotrebujem súdne zápisnice, otázka bola myslím jasná.

Mx

Odoslaný - 22 február 2014 :  02:02:46  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ja som nedokazoval bibliu bibliou. Ja som odkazoval na výroky v Biblii, ktoré potvrdzujú výrok katolíckej Cirkvi zaradený medzi šesť hlavných právd a síce "Boh je spravodlivý sudca, ktorý dobrých odmeňuje a zlých tresce". Takže som nedokazoval to isté tým istým.

Neviem aké iné prípady a príklady by som mal doložiť a ako by som mal dokázať, že nie sú vymyslené.

RKC

Guliver

Odoslaný - 22 február 2014 :  02:23:50  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
No veď k tomu som smeroval: výrok Boh dobrých odmeňuje a zlých trestá je neoveriteľný.

Zachariáš

Odoslaný - 22 február 2014 :  08:10:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Mx,ste si isty,ze Ananias a Zafira su v pekle?
A prosim vas,nezamienajte si starozakonnu dobu so stredovekom.Upalovanie bolo deformaciou a preniklo do Cirkvi z prostredia barbarskych germanskych narodov,ktore boli v tom case privedene do Cirkvi,ale povodna Cirkev ci uz latinska alebo grecka cast rise nepouzivala nasilne prostriedky.V tomto kontexte je zaujimave,ze v sucasnosti prave v tejto germanskej ale aj anglosaskej civilizacie je najvacsia kriza viery.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 22 február 2014 :  08:53:19  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Toto sa mi snad iba zda, niekto fakt nevie citat.

Boh dobrych odmenuje a zlych tresce, vari znamena ze tresce = posiela do pekla.

Neuveritelne k comu su schopni sa uchylit prekrucaci a klamari tu.

Nikto netvrdil ani o tych co Boh potrestal skrze Presvatu Pannu ze su v pekle...a aha, niekto si tu suverenne vyklada a cmula z prsta nezmysly.

Ale cakam stale od pravdolaskarov a modernistov, ako sa sami potrestali Annanias a Zafira.
Modernisti a pravdolaskari radi tarajuo tom ze "milosrdny boh" netresta, ze udajne sa tresta clovek sam.

Tak cakam ako sa vysvetli "samopotrestanie" tych dvoch.

(tento priklad je o to cennejsi ze sa nachadza v Novom zakone, kedze priklady zo Stareho zakona pravdolaskari odbiju niecim takym ako- to bol cas nedospelosti, ked bolo treba trestat a podobne nezmysly)

Zachariáš

Odoslaný - 22 február 2014 :  09:09:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Pisal tu niekto o samopotrestani?Iba ak mino,ktory to potom inym chce vlozit do ust,co nepovedali.
Nikde nepopieram,ze Boh tresce,tvrdim vsak,ze texty,ktore tu z evamjelia o treste Krala dal Mx su o Poslednom sude.
A som pevne presvedceny,ze ak sa Boh rozhodne pocas zivota pptresrat hriesnikov,tak neposiela Pannu Mariu s faklami.Prave naopak,jej zveril ulohu aby ludstvl varovala pred trestami.

1.Pt 2,4-5

Guliver

Odoslaný - 22 február 2014 :  09:11:30  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:

Nikto netvrdil ani o tych co Boh potrestal skrze Presvatu Pannu ze su v pekle...a aha, niekto si tu suverenne vyklada a cmula z prsta nezmysly.
Pôvodne zaslal mino - 22 február 2014 :  08:53:19

To je zaujímavě a kde teda sú? Veď zjavne ťažko hrešili a to až tak, že ich bolo údajne treba potrestať smrťou. A nemyslím si, že požiar je miesto vysluhovania sviatosti zmierenia, alebo, že boli za tých okolností schopní dokonalej ľútosti.

mino

Odoslaný - 22 február 2014 :  09:11:59  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Skutky 5.
Lk 12; 41-48
Lk 13;1-5
Mt 21;18-19
Mt 21;33-44

Zas klamstvo, kedze Mx tam od zaciatku dal Sk 5.

Klamanie, prekrucanie, vykrucanie, zahmlievanie... proste zachariasovanie.

Zachariáš

Odoslaný - 22 február 2014 :  09:13:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Preco hned klamanie?
Mal som na mysli text vyznaceny modrou farbou.

1.Pt 2,4-5

Strana: z 5 Previous Topic: Druhý príchod Ježiša Krista Téma Next Topic: Papez rezignoval  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06