Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Tresta Boh?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Druhý príchod Ježiša Krista Téma Next Topic: Papez rezignoval
Strana: z 5

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2011 :  21:54:27  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
dedicny hriech o tom by sa dalo tez vela diskutovat.Ja hovorim o tom ze keby som pred narodenim dostal na vyber ci chcem existovat alebo nie,ale ze ak ano aj tak pojdem do pekla tak by som logicky ani nechcel existovat sak naco ak mam naveky trpiet?A hovorim aj otych ludoch mozno aj o sebe co teraz ziju a Boh uz aj tak vie ze budu zatrateny,chudaci naco sa potom vobec co len trochu snazime?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  00:20:32  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
dedicny hriech o tom by sa dalo tez vela diskutovat.Ja hovorim o tom ze keby som pred narodenim dostal na vyber ci chcem existovat alebo nie,ale ze ak ano aj tak pojdem do pekla tak by som logicky ani nechcel existovat sak naco ak mam naveky trpiet?A hovorim aj otych ludoch mozno aj o sebe co teraz ziju a Boh uz aj tak vie ze budu zatrateny,chudaci naco sa potom vobec co len trochu snazime?

Pôvodne zaslal xxx01 - 19 júl 2011 :  21:54:27




a čo viete, či ste nedostali na výber? Pánbožko disponuje neobmedzeným počtom duší :) takže možno sa vás pýtal, len si na to nespomínate :)
(heh, ani ja si nespomínam na nič z toho obdobia

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  08:30:11  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

nie - je to tak, že pre Neho sú naše prosby ľahké na vybavenie :) to čo ty považuješ za mega velký problém, to je pre neho nič - vybaví tvoju záležitoť ani prstom pohnuť nemusí..
za všetko, čo v živote urobíme zlé, si odtrpíme! komplet všetci!

- ty guest nie si sebakritický? nechces si poniesť zodpovednosť za svoje skutky?
Je ľahké iba brať to dobré čo? minca má však stále 2 strany.
je dobré ak sa človeku darí napr. finančne, hoci svojim zamestnancom dáva minimálnu mzdu čo?

... ale keď príde nejaký kríž, na Boha sa hneváme však??

heh.. prečo ludia nevedia povedať "Vdaka Bože, zaslúžil som si"..

Pôvodne zaslal mortinia - 19 júl 2011 :  14:41:50



dako nebadat tie vybavene prosby

ja si nesiem zodpovednost za svoje ciny kazdy den a ja si to uvedomujem, len ta zodpovednost nei je voci bohu, ale voci tym, voci ktorym mi ta zodpovednost vznikla a to su zivi a konkretni ludia

myslis si ze ja som ten, ktory nadava na boha ked sa mi nedari? :D

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  12:12:41  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov


a čo viete, či ste nedostali na výber? Pánbožko disponuje neobmedzeným počtom duší :) takže možno sa vás pýtal, len si na to nespomínate :)
(heh, ani ja si nespomínam na nič z toho obdobia

Pôvodne zaslal mortinia - 20 júl 2011 :  00:20:32

[/quote]

to nieje na smiech

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:34:52  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov

dako nebadat tie vybavene prosby

ja si nesiem zodpovednost za svoje ciny kazdy den a ja si to uvedomujem, len ta zodpovednost nei je voci bohu, ale voci tym, voci ktorym mi ta zodpovednost vznikla a to su zivi a konkretni ludia

myslis si ze ja som ten, ktory nadava na boha ked sa mi nedari? :D

Pôvodne zaslal guest636 - 20 júl 2011 :  08:30:11

[/quote]



tak otvor oči guest :)

Mt. 18, 10 Dajte si pozor, aby ste neopovrhli ani jedným z týchto maličkých. Lebo vám hovorím, že ich anjeli v nebi ustavične hľadia na tvár môjho Otca, ktorý je na nebesiach.

Mt. 25
43 bol som pocestný, a nepritúlili ste ma; bol som nahý, a nepriodeli ste ma; bol som chorý a vo väzení, a nenavštívili ste ma."
44 Vtedy mu aj oni povedia: "Pane, a kedy sme ťa videli hladného alebo smädného alebo ako pocestného alebo nahého alebo chorého alebo vo väzení a neposlúžili sme ti?"
45 Vtedy im on odpovie: "Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste neurobili jednému z týchto najmenších, ani mne ste to neurobili."
46 A pôjdu títo do večného trápenia, kým spravodliví do večného života."

joooj guest! musís ešte vela rozmýšlať a hľadať súvislosti :)
a čo sa týka toho na koho sa hneváš alebo nie - I have no idea! :) ja ti do duše nevidím..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:57:37  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
inak z hentych citatov vychadza ze oko za oko zub za zub a,ze boh je pomstichtivy- ty si neurobil mne tak ani ja neurobim tebe a naopak tak ked je boh takyto potom aj my vlastne mame byt tiez taki ne? jezis predsa ucil ze zlo treba dobrom odplacat, pekny zmatok v tom je teda,normalne nevies comu treba verit

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  17:04:37  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
inak z hentych citatov vychadza ze oko za oko zub za zub a,ze boh je pomstichtivy- ty si neurobil mne tak ani ja neurobim tebe a naopak tak ked je boh takyto potom aj my vlastne mame byt tiez taki ne? jezis predsa ucil ze zlo treba dobrom odplacat, pekny zmatok v tom je teda,normalne nevies comu treba verit

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  14:57:37



xxx01- myslíte, že u Boha platí Quod tibi fieri non vis, alteri ne faceris ??? :) ale no - keby to tak bolo, už by sme tu všetci na tomto svete trpeli neprekonateľnými mukami.
téma je: "trestá Boh?" áno trestá. Ale chválabohu - tu na zemi nás netrestá tak, ako by sme si zaslúžili! Až taký je k nám milosrdní, až tak veľmi nás miluje. Každopádne, Pred Božím súdom arguemnty alebo filozofie alebo výhovorky neplatia :) Preto, kým žijete, snažte sa žiť tak, aby ste nepáchali zlo, aby ste nehrešili myšlienkami, slovami, skutkami, .. až také lahké to nie je čo? :)
Boh v žiadnom prípade nie je pomstychtivý- ako som už uviedla, všetci musíme niesť zodpovednosť za naše skutky - a teda aj patričné následky.

príklad: Bolo by podla vás spravodlivé, keby ste došli do neba a tam by sa na lehatku vyvaľoval Hitler?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  17:40:53  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
Trest za vsetko zle co urobis ma byt ale spravodlivy,teda nie vacsi ako bol povodny skutok.Alebo chces povedat ze je v poriadku ze niekto ti zlomi ruku a ti ho zabijes zato?


aby sa hitler vyvaloval v nebi?Keby patricne zaplatil za vsetko zle-100,200 tisic alebo milion rokov ukrutnych bolesti ale urcite nie vecne muky,lebo to si podla mna nikto na zemi ani nemoze spravodlivo zasluzit.A este keby to co robil olutoval tak by som si to vedel predstavit.Vecny trest- to nieje spravodliva odplata,alebo trest,ale je to cista pomsta a nenavist boha inak sa to neda vysvetlit

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  17:57:48  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Trest za vsetko zle co urobis ma byt ale spravodlivy,teda nie vacsi ako bol povodny skutok.Alebo chces povedat ze je v poriadku ze niekto ti zlomi ruku a ti ho zabijes zato?


... .A este keby to co robil olutoval tak by som si to vedel predstavit.Vecny trest- to nieje spravodliva odplata,alebo trest,ale je to cista pomsta a nenavist boha inak sa to neda vysvetlit

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  17:40:53




pravdaže - Boh je predsa spravodlivý sudca. u neho nedochádza k excesom (príklad aký ste uviedli so zlomenoou rukou)
u nás ľudí pojem "spravodlivosť" nebola žiaľ dodnes tak definovaná, aby bola uspokojujúcoou odpoveďou pre všetky vedné odbory. Pre každého je to niečo iné, pre niekoho oko za oko, pre niekoho satisfakcia, niekto sa proste spolahne na to, že sa mu to vráti...

ešte raz - Božie myslenie nie je ľudské myslenie :)
to aké má On trestné sadzby, to sa musíte opýtať jeho :)
za duše v očistci by sme sa mali všetci modliť.. nie však za tie, ktoré sú už navždy v pekelnom ohni - týmto dušiam žial už niet pomoci.
Podstatný je teda úmysel - napr. sériový vrah - ten úmyselne zavraždí napr. 30 ludí - za toto by som ho ani ja neposlala do očistca, ani do neba..

nebojte sa xxx01 :) pokiaľ budete veriť a držať sa jeho prikázaní, do toho ohna nepojdete - to bol sľub a Boh sluby plní!


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  18:20:02  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
mali by sme sa modlit za tych v ocistci ale nie za tych v pekle.Tu ale nastava problem ze ako zistis kde je ten za koho sa modlis?Kde je hranica zla pre ktore ides do pekla a kde je ta hranica este taka ze ti Boh odpusti?Aby sme sa potom nahodou zbytocne nemodlili za niekoho komu niet pomoci.
a navyse nebo mozes ziskat len sam pre seba nemozes to urobit za inych,takze aj keby sa ti to podarilo nevem ci tam budes stastna ked niekto z tvojich najblizsich bude v pekle.Bola by si stastna v nebi keby si vedela ze tvoje dieta,rodic brat sestra naveky trpi?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Juloi

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  19:17:16  Zobraziť profil  Pridať Juloi do zoznamu priateľov
citácia:
..... aj keby sa ti to podarilo nevem ci tam budes stastna ked niekto z tvojich najblizsich bude v pekle.Bola by si stastna v nebi keby si vedela ze tvoje dieta,rodic brat sestra naveky trpi?

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  18:20:02



Ja by som to az tak cierno nevidel. Ja som presvadceny ze do pekla je mozno taksie sa dostat ako do neba, A ze boh da kazdemu sancu i pomocnu ruku aby sa do toho pekla nedostal. Jednou z takych pomocnych ruk tu na Zemi je napriklad aj cirkev, alebo mozno aj prave tato diskusita.

Ono co sa tyka Bozieho trestu tak sa mi zda ze tato otazka je stale chapana vedomim a chapanim ludi z cias stareho zakona. Kedy trest sluzil len ako odplata a pripadne ako vystraha. A teda aj v tychto intenciach ludia ktori bozie vnuknutia zaznamenavali ich takto prezentovali oni ani netusili, ze by mohol mat trest aj vychovny ucinok.
Dnes uz vieme, ze trest ako odplata ma jediny vyznam a to ze ukoji urcite zvratene chute a tuzby po pomste toho kdo tresta.
Moj pohlad na Bozi trest:
Ja verim v Boziu dobrotu a milosrdenstvo a preto verim, ze i trest ma sluzit na to aby nam pomohol pochopit co je spravne. Cize ak Boh vie, ze na to aby si pochopil, ze kradnut sa nema a aj to uprimne olutoval, ti musi obrazne zlamat vsetky kosti a toto opakovat kazdy tyzden po dobu troch rokov tak to urobi a neposle ta do vecneho pekla, tak isto ako na druhej strane ak vie ze na to aby masovy vrah uprimne pochopil a olutoval svoje ciny staci pohladenie tak ho pohladi. Cize tres nebude umerny nasim skutkom ale taky aby nas napravil a dal nam sancu uprimne a nezistne olutovat svoje hriechy. Zdorazdnujem nezistne cize nie len preto ze sa bojime dalsieho trestu, ale ze pochopime ze hresit sa nema lebo je to zle a niekomu tym ublizujeme.

Mam 47 rokov a ak Vam niekomu vadi, ze Vam tykam tak mi napiste, mne mozete tykat vsetci.

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 52  ~  Člen od: 17 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  19:25:32  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
mali by sme sa modlit za tych v ocistci ale nie za tych v pekle.Tu ale nastava problem ze ako zistis kde je ten za koho sa modlis?Kde je hranica zla pre ktore ides do pekla a kde je ta hranica este taka ze ti Boh odpusti?Aby sme sa potom nahodou zbytocne nemodlili za niekoho komu niet pomoci.
a navyse nebo mozes ziskat len sam pre seba nemozes to urobit za inych,takze aj keby sa ti to podarilo nevem ci tam budes stastna ked niekto z tvojich najblizsich bude v pekle.Bola by si stastna v nebi keby si vedela ze tvoje dieta,rodic brat sestra naveky trpi?

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  18:20:02



no pozrite pán xxx01 - modlíme sa za duše v očistci takto: .. priveď do neba všetky duše, najmä tie, ktoré najviac potrebujú Tvoje milosrdenstvo.. hranice neurčujú ludia -ale Boh.

zároveň však môžeme obetovať sv. omšu za zomrelého. Ak ten zomrelý napr. absolvoval pomazanie nemocných, sviatosť zmierenia pred smrťou alebo ak proste veril a zachovával Jeho prikázania, nemáme predsa dôvod pochybovať o tom, že sa nachádza v očistci alebo dokonca v nebi :)

uvádzate, že nebo možno získať iba zám za seba, nie za iných.
samozrejme - ale vy pre iného môžete nebo vyprosiť.. Preto za konkrétnych zomrelých dávame sv. omše - za ich duše.
Sv. Terézia z Lisieux napr. - tá sa modlila za obrátenie vraha Pranziniho....
Duša je potrestaná tým, čím hrešila. „Oheň vyskúša, aké je dielo človeka. Ak jeho dielo vydrží, za spravodlivé skutky získa odmenu.“ (sv. Pavol Korinťanom)

heh.. no neviem akú predstavu máte vy o nebi :) nie som si istá, či tam funguje inštitút "rodiny", teda neviem, či už tam nebudete individualista... ja fakt neviem, ešte som tam nebola

duše v očistci sú však ešte na čakačke, určitým spôsobom trpia (nie však tak ako tie v pekle), do neba predsa nemôže vstúpiť duša čo i len trochu hriešna. Berme to tak, že je vlastne super, že je aj očistec, lebo inak by boli iba 2 možnosti - to už by bolo fakt prísne... fuh..

skúste si prečítať nasledujúce:

http://www.kredo.sk/bforum/portal_External.asp?LinkID=3&LinkName=Prekvapuj%FAce%20tajomstvo%20du%9A%ED%20v%20o%E8istci&CatID=4&CatTitle=&URL=http://www.kredo.sk/bforum/articles/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  19:31:10  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
hm.. nejak tento link neide...
iba si dajte do googlu: prekvapujúce tajomstvo duší hned prvé by vám mal vyskočiť ten rozhovor s Máriou Simmou.

po prečítaní dajte vedieť váš názor :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  19:41:06  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
Ty poznas niekoho o kom mozes povedat ze naozaj zachovava bozie prikazania?Ved to sa podarilo len jezisovi ich dokonale zachovat.Vsetci ostatni mozu povedat ze sa len snazia ale nie ze zachovavaju,kto tvrdi opak klame sameho sebe ze je bez hriechu,tak je to v biblii napisane.
A ze v nebi uz nebude institut rodiny podla teba?Tak tym sa ale vylucuje vlastne podstata lasky ktora je vzdy orientovana na ineho,na vztahy s inymi a nie na seba.Podla teba uz v nebi nebudeme chciet svojich najblizsich?podla mna to tak urcite nieje,ty snad nemas rodinu ze tak vravis ze by ti bolo jedno ak by si ich uz nevidela?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  19:57:10  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Ty poznas niekoho o kom mozes povedat ze naozaj zachovava bozie prikazania?Ved to sa podarilo len jezisovi ich dokonale zachovat.Vsetci ostatni mozu povedat ze sa len snazia ale nie ze zachovavaju,kto tvrdi opak klame sameho sebe ze je bez hriechu,tak je to v biblii napisane.
A ze v nebi uz nebude institut rodiny podla teba?Tak tym sa ale vylucuje vlastne podstata lasky ktora je vzdy orientovana na ineho,na vztahy s inymi a nie na seba.Podla teba uz v nebi nebudeme chciet svojich najblizsich?podla mna to tak urcite nieje,ty snad nemas rodinu ze tak vravis ze by ti bolo jedno ak by si ich uz nevidela?

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  19:41:06




už som xy krát písala o tom, že ludia sú nedokonalí.. veeeelmi nedokonalí. Vzhľadom na to, že On nás takých nedokonalých stvoril, aj nás tak akceptuje a velmi vela odpúšťa.
Boh prihliada aj na snahu. Ak si teda poviem, že nikomu nič neukradnem - prečo by som to mala robiť? mám v úmysle zachovávať tieto Božie prikázania - preto inému nič neukradnem proste.. Ak by však napr. bol stav vojny a musela by som pre hlad ukradnúť kúsok chleba - myslím, že Boh by ma za to nepotrestal :)) nedajú sa teda porovnávať potenciálne a individuálne ludské prípady. treba sa velmi snažiť.
xxx01- ak sa budete snažiť, Boh aj na to prihliadne, nemajte obavu :) je milosrdný ku každému z nás..

ja mám rodinu :) Len vám naozaj neviem odpovedať na to, či v nebi funguje inštitút rodiny takej rodiny, ako ju poznáme my tu.. --- pred Bohom sme si predsa všetci rovní a neviem, či Vám Boh dá na výber - ak by ste teda napr. videli, že vaša mama napr. je v očistci ale vy by ste mali podla spravodlivosti ísť do neba, tak by ste Bohu rozkázali, že chcete ísť do očistca?? Ved by predsa bolo reálne možné, že by sa do neba za vami vaša mama dostala...
"podstata lásky, ktorá je orientovaná na iného" správne, nikde sa nepíše, že na vásho biologického surodenca alebo rodičov a pod. - ale na iného! kazdého blížneho.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:01:41  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
takze vravis ze ty nerobis rozdiel medzi tvojou rodinou a inymi cudzimi ludmi?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:06:55  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
takze vravis ze ty nerobis rozdiel medzi tvojou rodinou a inymi cudzimi ludmi?

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  20:01:41



tak tu na tomto svete áno - samozrejme :)
ale netuším, aké by to bolo tam... to sa ani neodvážim hádať..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:19:11  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
a inak este k tomu ze zachovavat bozie prikazy,ale ved odmenu nedostanes zato ze nerobis zlo ale ze robis dobro

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Juloi

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:37:36  Zobraziť profil  Pridať Juloi do zoznamu priateľov
citácia:
hm.. nejak tento link neide...
iba si dajte do googlu: prekvapujúce tajomstvo duší hned prvé by vám mal vyskočiť ten rozhovor s Máriou Simmou.

po prečítaní dajte vedieť váš názor :)

Pôvodne zaslal mortinia - 20 júl 2011 :  19:31:10



Krasne citanie, aj ked nie vsetko je v sulade s mojim nazorom. Napriklad, spomyna tam niekolkokrat dlzku pobytu v ocistci a myslim, ze aj na tomto fore som cital a tiez tomu verim, ze po smrti uz cas nehra ulohu, ale to nieje podstatne, kazdy chape informacie od Boha trosku inac. V kazdom pripade pekne citanie Dakujem Ti.

A pre xxx01:
Vsimni si toto
Sestra Emmanuela : Aké postoje nášho srdca môžu definitívne zatratiť našu dušu a priviesť ju do pekla ?
Mária Simma : Ak niekto nechce ísť k Bohu.

A to je to podstatne v co verim aj ja. Tak mi uz konecne niekdo vysvetlite logicku opodstatnenost strachu zo smrti ak verime v Pana Boha. Ja sa dokonca na smrt tesim, co vsak neznamena ze ju chcem alebo ze budem nejako pomahat aby prisla co najskor. Svoj zivot si budem chranit ako len viem. Tak ako si chranime ten najkrajsi dar ktory nam dal niekto koho milujeme a o ktorom vieme, ze miluje nas.
A tak isto ked mi zomrie niekdo blizky nebudem zufat a smutit akoby bol koniec sveta. Urcite mi bude luto ze ho chvilu nestretnem (ale to len asi tak ako keby odysiel niekam do zahranicia na par rokov), pretoze viem ze sa coskoro stretneme. Na tomto svete sme len okamih.

Mam 47 rokov a ak Vam niekomu vadi, ze Vam tykam tak mi napiste, mne mozete tykat vsetci.

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 52  ~  Člen od: 17 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:55:42  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
a myslis ze to ze niekto nechce ist k bohu je len taki nejaki bezdovodny rozmar zlej vole?Ja myslim ze ak niekto nechce ist k bohu tak len preto ze ma pocit ze je boh zly a ocividne ho v tom boh nechal a nepomohol mu,tak necudo ze niekto zaujme taki postoj

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  21:04:33  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov


Krasne citanie, aj ked nie vsetko je v sulade s mojim nazorom. Napriklad, spomyna tam niekolkokrat dlzku pobytu v ocistci a myslim, ze aj na tomto fore som cital a tiez tomu verim, ze po smrti uz cas nehra ulohu, ale to nieje podstatne, kazdy chape informacie od Boha trosku inac. V kazdom pripade pekne citanie Dakujem Ti.

A pre xxx01:
Vsimni si toto
Sestra Emmanuela : Aké postoje nášho srdca môžu definitívne zatratiť našu dušu a priviesť ju do pekla ?
Mária Simma : Ak niekto nechce ísť k Bohu.

A to je to podstatne v co verim aj ja. Tak mi uz konecne niekdo vysvetlite logicku opodstatnenost strachu zo smrti ak verime v Pana Boha. Ja sa dokonca na smrt tesim, co vsak neznamena ze ju chcem alebo ze budem nejako pomahat aby prisla co najskor. Svoj zivot si budem chranit ako len viem. Tak ako si chranime ten najkrajsi dar ktory nam dal niekto koho milujeme a o ktorom vieme, ze miluje nas.
A tak isto ked mi zomrie niekdo blizky nebudem zufat a smutit akoby bol koniec sveta. Urcite mi bude luto ze ho chvilu nestretnem (ale to len asi tak ako keby odysiel niekam do zahranicia na par rokov), pretoze viem ze sa coskoro stretneme. Na tomto svete sme len okamih.

Pôvodne zaslal Juloi - 20 júl 2011 :  20:37:36

[/quote]



áno - ja som nepochopila tiež tej dĺžke života v očistci - ale možno je to tak OK - pretože iba u Boha je jeden rok ako tisíc rokov a tisíc rokov ako jeden rok..
v tom článku sa však uvádza, že Boh nikdy neprišiel do očistca, že tam bola iba Panna Mária.. Teda, možno v očistci funguje čas.. fuh.. fakt neviem
v podstate ako kresťania máme iba veľmi málo určitých časov - je to napr.
a) teraz
b) hodina smrti našej


Tak mi uz konecne niekdo vysvetlite logicku opodstatnenost strachu zo smrti ak verime v Pana Boha.

pán Juloi :) už asi 8 x na kredoforum píšem, že ludia (my) sme veeeelmi nedokonalí a hlúpi :) smrti by sa nemal nikto báť - pretože príde skôr či neskôr, lebo nevieme dňa ani hodiny. Je to jediná spravodlivosť na tomto svete.
podla mna to je iba obava z toho, čo bude potom, kam pôjdeme, či sa do toho dňa D niečoho nedopustíme, čo by nás mohlo previesť pekelnou bránou, ktorá sa navždy zatvorí.. úzkostlivo môžeme rozmýšlať, či žijeme správne, či sme niekomu neublížili.. a ten strach furt je!
opodstatnenosť tohto strachu tu teda naozaj nie je - vzhľadom na to, že veríme. On to predsa sľúbil! Sľúbil, že :

Ján: 3 kapitola:
kto 16 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život.
17 Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil.
18 Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.
19 A súd je v tomto: Svetlo prišlo na svet, a ľudia milovali tmu viac ako svetlo, lebo ich skutky boli zlé.
20 Veď každý, kto zle robí, nenávidí svetlo a nejde na svetlo, aby jeho skutky neboli odhalené.
21 Ale kto koná pravdu, ide na svetlo, aby bolo vidieť, že svoje skutky koná v Bohu.

Tak buď jeho slovám veríme alebo nie!
Tu sme predsa iba ako na prestupnej stanici :) velmi velmi krátko... - Ľudia sa napriek tomu boja - s tým asi nič nenarobíme :)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  21:15:40  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
ci verime alebo neverim,neni to nakoniec jedno?Sak ak je to pravda strane sa to tak ci tak a nezalezi ci som tomu veril alebo nie

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Juloi

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  21:39:29  Zobraziť profil  Pridať Juloi do zoznamu priateľov
citácia:

Tak buď jeho slovám veríme alebo nie!
Tu sme predsa iba ako na prestupnej stanici :) velmi velmi krátko... - Ľudia sa napriek tomu boja - s tým asi nič nenarobíme :)
Pôvodne zaslal mortinia - 20 júl 2011 :  21:04:33



Pre mna je najpodstatnejsie toto:
Sestra Emmanuela : Aké postoje nášho srdca môžu definitívne zatratiť našu dušu a priviesť ju do pekla ?
Mária Simma : Ak niekto nechce ísť k Bohu.

Cize nie je podstatne co spachame (samozrejme budeme si to musiet odcinit v ocistci) na koniec sa k Nemu dostatneme ak v Neho verime a ak k Nemu chceme prist. A akykolvek cas v ocistci (hoci aj milion rokov) je nepodstatny oproti vecnosti po Jeho boku.

Nechcel som vnucovat nikomu svoj nazor, ze bat sa smrti znamena nedostatok viery v Boha. Chcel som ho iba prezentovat a diskutovat o nom, aby som si mohol tento nazor potvrdit alebo vyvratit. Skoda ze sa k tomu nevyjadrilo viac ludi s teologickym vzdelanim. V kazdom pripade mna to velmi oslobodzuje pretoze ma to povzbudzuje k nasledovaniu Jezisa nie pretoze sa niecoho bojim ale preto ze sa na nieco tesim.

Mam 47 rokov a ak Vam niekomu vadi, ze Vam tykam tak mi napiste, mne mozete tykat vsetci.

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 52  ~  Člen od: 17 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  22:06:29  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
ale to ze si myslis ze to tak je,neznamena ze to aj tak naozaj bude

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  22:07:54  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
a inak este k tomu ze zachovavat bozie prikazy,ale ved odmenu nedostanes zato ze nerobis zlo ale ze robis dobro

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  20:19:11




áno xxx01 - za dobro dostaneš odmenu, za zlo trest. A čo sa Vám nezdá? zdajú sa Vám Božie príkazy zlé?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Druhý príchod Ježiša Krista Téma Next Topic: Papez rezignoval  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06