Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Dokonalost
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nešťastie v Japonsku a kresťanské protirečenie Téma Next Topic: Vykanie a slusnost
Strana: z 10

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  10:59:15  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
citácia:
mortinia to mi chceš akože povedať, že dajme tomu dvojtýždňový plod má mozog ?
A samozrejme, že plod je živý, ale podľa tohto usudzujem, že ľudský život ešte nemá.

Pôvodne zaslal lubomir - 14 júl 2011 :  21:02:51



Zasadím jabloň. Prídem sa na ňu pozrieť na jar o 6 rokov. Pozerám, jablká ešte nemá. Tak ju vytnem. Šak neprídem o nič.... Prídem o celú úrodu jabĺk. Za čo by ma ľudia považovali, keby urobím takú blbosť? A prečo sa to s ľuďmi robí bežne? A lubomir, si ty snáď biológ? A keby aj nemá mozog, čo v určitom vývojom štádiu asi nemá, tak čo to mení na veci, že to je vývojové štádium človeka a bude z neho raz to vývojové štádium, ktoré mozog mať bude. Prečo by som mal byť ten blbec, čo vytne jabloň pred dozretím jabĺk? Len preto, ak by som nechcel mať starosti, že náhodou nejaké jablká budú hnilé, že budem ich musieť oberať..... To mi dáva právo na to, aby som zničil život? Pohodlnosť?

Pôvodne zaslal Azuritko - 14 júl 2011 :  22:47:34



Azuritko ten príklad je výborný a ide proti tebe. Lebo ak vytnem jabloň, na ktorej jablká ešte nie sú, žiadne jablká som nezničil. Zničil som možno budúce jablká, ktoré tam ešte neboli, ale keďže v danom okamihu tam jablká neboli, o žiadne jablká som neprišiel.

Keď v určitom vývojovom štádiu plod mozog nemá a mozgovú smrť považujeme za smrť, tak pokiaľ plod človeka ktorý mozog ešte nemá
nemôžeme považovať za ľudský život, ale za život buniek.
A to že z neho raz bude tvor s mozgom nie je podstatné, pretože v danom okamihu ho nemá. Teraz by mohol niekto založiť Cirkev a povedať, že všetci musia súložiť v plodnom dni a kto nebude, tak ukráti budúce deti o život.
Chápeš to ? Je irelevantné "keby", pretože ľudia konajú v danom okamihu, keď je to tak, ako to je a to úplne vo všetkom.

Pôvodne zaslal lubomir - 15 júl 2011 :  10:38:19



Hovoril som na jar, takže už tam boli "zárodky" jabĺk.

A to čo máš za teóriu? Toto nieje iba záležitosť KC. Toto je záležitosť každého normálneho človeka. A čo to je za nezmysel ak konám aktuálne? Čo je asi tak vražda? Aktuálne prerušenie života? Je to násilné odobratie práva na budúcnosť by sa dalo povedať. Akým právom ty môžeš posúdiť, že dieťa nieje človekom aktuálne a teda je fuk či bude, teda môžme ho zabiť. A čo tak spánok? Telo je vo väčšine prípadov imobilizované a mozog pracuje pokiaľ nesníva minimálne na udržanie základných životných funkcií. Takže prídem k človeku čo spí, a poviem, že šak toto neni život, a zabijem ho z milosti? Lebo aktuálne má život iba na udržanie a nič z neho nemá?
Takéto hlúpe uvažovanie som ešte nezažil. Čo už človek nevymyslí aby ospravedlnil vraždu.

Pôvodne zaslal Azuritko - 15 júl 2011 :  10:51:24




No vidíš, zárodky a ešte aj sám si v predošlej reakcii povedal, že žiadne jablká tam neboli

Keď spíš, mozog v danom okamihu osoba má a ten mozog pracuje, aj keď len čiastočne.
Kde vidíš problém ?
Plod v danom okamihu mozog nemá a teda logicky nemôže ani rpacovať.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  11:32:36  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
No vidíš, zárodky a ešte aj sám si v predošlej reakcii povedal, že žiadne jablká tam neboli

Keď spíš, mozog v danom okamihu osoba má a ten mozog pracuje, aj keď len čiastočne.
Kde vidíš problém ?
Plod v danom okamihu mozog nemá a teda logicky nemôže ani rpacovať.

Pôvodne zaslal lubomir - 15 júl 2011 :  10:59:15



Kašleš na podstatu, chytáš za slovíčka. Tak OK. Čiže ak jabloň aktuálne nemá jablká žiadne, tak ju vytnem. Čiže keď žena nečaká žiadne dieťa, tak ju zabijem a o nič neprídem. Tak si to chcel povedať?

No a? Veď aj dieťa ak sa predpokladá postihnutie radšej zabijú už aj keď mozog práveže vyvinutý má. A keď pridáme ešte tvoje uvažovanie, tak nieje problém ak sa zabije človek v spánku, ktorý aktuálne má menšie prejavy dokonca ako postihnutý. Nevidíš aká je blbosť to tvoje uvažovanie?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  11:39:34  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
No vidíš, zárodky a ešte aj sám si v predošlej reakcii povedal, že žiadne jablká tam neboli

Keď spíš, mozog v danom okamihu osoba má a ten mozog pracuje, aj keď len čiastočne.
Kde vidíš problém ?
Plod v danom okamihu mozog nemá a teda logicky nemôže ani rpacovať.

Pôvodne zaslal lubomir - 15 júl 2011 :  10:59:15



Kašleš na podstatu, chytáš za slovíčka. Tak OK. Čiže ak jabloň aktuálne nemá jablká žiadne, tak ju vytnem. Čiže keď žena nečaká žiadne dieťa, tak ju zabijem a o nič neprídem. Tak si to chcel povedať?

No a? Veď aj dieťa ak sa predpokladá postihnutie radšej zabijú už aj keď mozog práveže vyvinutý má. A keď pridáme ešte tvoje uvažovanie, tak nieje problém ak sa zabije človek v spánku, ktorý aktuálne má menšie prejavy dokonca ako postihnutý. Nevidíš aká je blbosť to tvoje uvažovanie?

Pôvodne zaslal Azuritko - 15 júl 2011 :  11:32:36



OK chytil som ťa za slovíčko, nebolo to odo mňa pekné.
No pokiaľ vytneš jabloň, na ktorej sú púčiky, čo si zničil. jablká, alebo púčiky ? Teraz opusti zmýšľanie typu "budú z toho jablká", pretože sa bavíme o tom, čo je v danom okamihu.

Zasa točíš svoje. Už som ti napísal, že keď človek spí, v danom okamihu mozog má a len plní funkciu odpočinku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  11:44:31  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
OK chytil som ťa za slovíčko, nebolo to odo mňa pekné.
No pokiaľ vytneš jabloň, na ktorej sú púčiky, čo si zničil. jablká, alebo púčiky ? Teraz opusti zmýšľanie typu "budú z toho jablká", pretože sa bavíme o tom, čo je v danom okamihu.

Zasa točíš svoje. Už som ti napísal, že keď človek spí, v danom okamihu mozog má a len plní funkciu odpočinku.

Pôvodne zaslal lubomir - 15 júl 2011 :  11:39:34



Zničil som jablká. Či ak vyhodia človeka z práce, tak neprišiel o peniaze? Proste aktuálne žiadne nemal, a vyhodili ho, tak proste o nič neprišiel? Prišiel o peniaze, ktoré boli istotou. A zo zhluku buniek je istota človeka (teda aby to nebolo zase za slovíčka, už zhluk buniek je človek, ale snáď chápeš čo myslím). Uvažovať ako ty, to by som pripisoval nejakému stalinovi, hitlerovi a tak podobne.

A ty zasa kašleš na podstatu. Nuž...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  12:00:16  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
OK chytil som ťa za slovíčko, nebolo to odo mňa pekné.
No pokiaľ vytneš jabloň, na ktorej sú púčiky, čo si zničil. jablká, alebo púčiky ? Teraz opusti zmýšľanie typu "budú z toho jablká", pretože sa bavíme o tom, čo je v danom okamihu.

Zasa točíš svoje. Už som ti napísal, že keď človek spí, v danom okamihu mozog má a len plní funkciu odpočinku.

Pôvodne zaslal lubomir - 15 júl 2011 :  11:39:34



Zničil som jablká. Či ak vyhodia človeka z práce, tak neprišiel o peniaze? Proste aktuálne žiadne nemal, a vyhodili ho, tak proste o nič neprišiel? Prišiel o peniaze, ktoré boli istotou. A zo zhluku buniek je istota človeka (teda aby to nebolo zase za slovíčka, už zhluk buniek je človek, ale snáď chápeš čo myslím). Uvažovať ako ty, to by som pripisoval nejakému stalinovi, hitlerovi a tak podobne.

A ty zasa kašleš na podstatu. Nuž...

Pôvodne zaslal Azuritko - 15 júl 2011 :  11:44:31



Zničil si možno budúce jablká, no v danom okamihu to boli len púčiky, ktoré mali od jabĺk ďaleko.

Pokiaľ ťa niekto vyhodí z práce o žiadne peniaze si neprišiel, prišiel si len o možnosť zarobiť peniaze

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  12:40:46  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Zničil si možno budúce jablká, no v danom okamihu to boli len púčiky, ktoré mali od jabĺk ďaleko.

Pokiaľ ťa niekto vyhodí z práce o žiadne peniaze si neprišiel, prišiel si len o možnosť zarobiť peniaze

Pôvodne zaslal lubomir - 15 júl 2011 :  12:00:16



Zaručene budúce, jak možno? Či ty možno zajtra zabiješ 10 ľudí, tak ja ťa zabijem hneď aby sa to možno nestalo? Kde beriem právo na to, aby som niekomu uberal právo na možnosť života?

Tie peniaze by si zarobil. Jedine čo ti v tom zabráni je to, ak ťa vyhodia. Alebo úraz, ktorý ti ale bude preplatený. Takže to že ťa vyhodia znamená, že nemáš to čo by si mal.

Ale je to vlastne jedno. Človek to je od počatia, len je to iné vývojové štádium. A tvoje hitlerovské taktiky, že aktuálne to je niečo neniečo absolútne neobstoja.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  12:54:53  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov

citácia:


jednoducho ale nespravne

ked som mal jeden mesiac tak som mal nejake prava a povinnosti boli presmerovane na zakonneho zastupcu - rodina sa uz povazovala za 3 clennu (povazuje sa rodina za 3 clennu na zaciatku tehotenstva matky?)

a ano mal som povinnost platit dane cez zastupcu napr keby som dedil pomocou toho tvojho oblubeneho prava, ktore nadobuda platnost narodenim

1 dnove dieta je z pravneho hladiska totozne s 4 rocnym dietatom, a to uz dokaze same nakupovat, myslis si ze mi v obchode daju nakup nezdaneny?

Pôvodne zaslal guest636 - 15 júl 2011 :  07:15:27





samozrejme - za dieťa koná zákonný zástupca (nemusí ním byť len rodič, môž ním byť i opatrovník, starí rodičia, detský domov...) ALE ty konkrétne si ako 2 týždnový nešiel na danový úrad platiť dane!!!!! takže aj ty si bol odkázaný na rodičov - kt. vykonávali práva za teba - napr. aj to že ti kupovali plienky a mlieko - platila sa daň, ale to zaplatila tvoja mama ked to kupovala, nie ty!!!!! (ty keď teraz kúpiš kamarátovi dar k narodeninám v obchode, zaplatíš za to daň ty - nie tvoj kamarát :) ) - analógia -

Guest - mimo tému - ty máš priatelov?? Lebo sa mi zdá že nie, že si tu na tomto fóre, lebo tu sa s tebou ešte vôbec niekto baví.. Máš sa s kým porozprávať? Teraz mi fakt príde, že si sám, nemás s kým pokecať a preto tu dávaš takéto nanič komenty, aby si na seba upútal pozornosť, pričom ti tu ludia odpovedajú na tie tvoje nanič komenty.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  13:05:24  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
"s clovekom sa nemusi nakladat s nalezitou uctou ak si to sam nezela a neda to pisomne na papier, pocula si uz nieco o darovani tela forenznym vedcom za ucelom pozorovania rozkladu tela v roznych podmienkach?"

takže - podľa práva má každý právo na to, aby bol pochovaný na mieste na to určenom. Samozrejme. platia výnimky - ale tu už sa jedná o prejav vôle ešte žijúceho človeka. Napr. Ak si niekto po smrti neželá byť pitvaný, je povinný ohlásiť to písomne MZSR (právny úkon vykonal za života), alebo aj to, ak niekto svoje telo chce poskytnúť na vedecké alebo študijné účely - samozrejme, aj o tom musí byť písomný prejav vôle - za života! neviem čo o tu pletieš :) Nepleť práva a práva. Teda každý má právo byť pochovaný na mieste trvalého odpočinku ale každý z nás môže darovať svoje telo na vedecké účely - ale to záýleží od vôle žijúceho, lebo mŕtvy už žiaden papier nepodpíše, ak teda mrtvy (za života) nenapísal papier, že svoje telo chce darovať, tak sa na neho teda vzťahuje právp byť pochovaný na mieste na tom určenom - ťažké??


"z pravnej stranky si mozes urcit co je a co nie je vrazda - staci dostatocny pocet hlasov"


Ty žiješ v USA? Lebo ja žijem na SVK - Tu proste nefunguje porota! tu na súde prvého stupna rozhoduej samosudca - jeden človek, nepotrebuješ dostatočný počet hlasov na to, aby si o trestnom čine rozhodol, pretože 1 človek = 100% hlasov..


... už si sa svojim "hlbokým" zmýšlaním dostal až k mrtvolám :))) come on!! ked chceš preberať súdne lekárstvo alebo forenznú psychiatriu, n´vytvor novú tému :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  13:07:58  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov

"ustava/zakon povoluju vsetko co nezakazuju"

Vadný výklad ústavy - nie povoľujú - ALE Je povolené všetko, čo nie je zákonom zakázané! teda môžte sa všetci postaviť na hlavu - lebo vám to ústava nezakazuje. ústava teda nepovoľuje, ale "je povolené"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  13:17:16  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Zničil si možno budúce jablká, no v danom okamihu to boli len púčiky, ktoré mali od jabĺk ďaleko.

Pokiaľ ťa niekto vyhodí z práce o žiadne peniaze si neprišiel, prišiel si len o možnosť zarobiť peniaze

Pôvodne zaslal lubomir - 15 júl 2011 :  12:00:16



Zaručene budúce, jak možno? Či ty možno zajtra zabiješ 10 ľudí, tak ja ťa zabijem hneď aby sa to možno nestalo? Kde beriem právo na to, aby som niekomu uberal právo na možnosť života?

Tie peniaze by si zarobil. Jedine čo ti v tom zabráni je to, ak ťa vyhodia. Alebo úraz, ktorý ti ale bude preplatený. Takže to že ťa vyhodia znamená, že nemáš to čo by si mal.

Ale je to vlastne jedno. Človek to je od počatia, len je to iné vývojové štádium. A tvoje hitlerovské taktiky, že aktuálne to je niečo neniečo absolútne neobstoja.

Pôvodne zaslal Azuritko - 15 júl 2011 :  12:40:46



Teoreticky môže ten strom dovtedy vyschnúť, ale to nie je podstatné. Podstatné je to, že v danom okamihu sú to len púčiky a od jabĺk majú ďaleko.
Podstatné je ešte to, že si uznal, že to budú až budúce jablká.

Zasa sa okolo toho točíš a zasa píšeš, že plod je človek.
Kde berieme právo, aby sme zabili nižšie formy života? Kde berieme právo, aby sme zabili zajaca alebo sliepku ?

No vidíš, zasa je to "keby", "mal". keby si ich zarobil a nevyplatil by ti ich, vtedy by si prišiel o peniaze.
Pokiaľ ťa však vyhodí a znemožní ti tak pracovať, o peniaze neprídeš, prídeš len o robotu.
Je irelevantné čo by bolo keby. podstatné je to, čo je.


"Človek to je od počatia, len je to iné vývojové štádium." áno, dogma.
Hitler budoval cesty a znižoval nezamestnanosť. Znamená to, že ak tieto ciele má aj naša vláda, tak má hitlerovské taktiky ?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  13:26:57  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Lubomír - pánečku!!! aj ty????

je to predsa postupnosť - ak si pečiete koláč, máte najprv surové cesto (už je to hrozné prirovnávať dieťa k cestu, no ale asi sa inak nedá), tak ak potom ked to dáte do rúry, vznikne z toho koláč!! nie???
to isté s jablonami - ak sú tam zárodky, podla druhu z nich v lete alebo na jesen vyrastú jablká - je tam postupnosť
aj už u narodenéh človeka je postupnosť - najrpv je to novonarodenec, ........ starec (samozrejme za bežných okolností)

ako som už vyššie uviedla - aj to najmenšie dieťa sa v tele matky hýbe - jeho malé telo už totiž ovláda maličký, ale funkčný mozog! teda má mozog a funguje mu!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  13:29:36  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
Lubomír - pánečku!!! aj ty????

je to predsa postupnosť - ak si pečiete koláč, máte najprv surové cesto (už je to hrozné prirovnávať dieťa k cestu, no ale asi sa inak nedá), tak ak potom ked to dáte do rúry, vznikne z toho koláč!! nie???
to isté s jablonami - ak sú tam zárodky, podla druhu z nich v lete alebo na jesen vyrastú jablká - je tam postupnosť
aj už u narodenéh človeka je postupnosť - najrpv je to novonarodenec, ........ starec (samozrejme za bežných okolností)

ako som už vyššie uviedla - aj to najmenšie dieťa sa v tele matky hýbe - jeho malé telo už totiž ovláda maličký, ale funkčný mozog! teda má mozog a funguje mu!!!

Pôvodne zaslal mortinia - 15 júl 2011 :  13:26:57



Aha, takže mozog má už aj deň po počatí ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  13:38:33  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
Lubomír - pánečku!!! aj ty????

je to predsa postupnosť - ak si pečiete koláč, máte najprv surové cesto (už je to hrozné prirovnávať dieťa k cestu, no ale asi sa inak nedá), tak ak potom ked to dáte do rúry, vznikne z toho koláč!! nie???
to isté s jablonami - ak sú tam zárodky, podla druhu z nich v lete alebo na jesen vyrastú jablká - je tam postupnosť
aj už u narodenéh človeka je postupnosť - najrpv je to novonarodenec, ........ starec (samozrejme za bežných okolností)

ako som už vyššie uviedla - aj to najmenšie dieťa sa v tele matky hýbe - jeho malé telo už totiž ovláda maličký, ale funkčný mozog! teda má mozog a funguje mu!!!

Pôvodne zaslal mortinia - 15 júl 2011 :  13:26:57



No veď...a ty považuješ surové cesto za koláč ? Keď sa ti pokazí cesto, pokazili sa ti koláče, alebo cesto ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  13:39:31  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

samozrejme - za dieťa koná zákonný zástupca (nemusí ním byť len rodič, môž ním byť i opatrovník, starí rodičia, detský domov...) ALE ty konkrétne si ako 2 týždnový nešiel na danový úrad platiť dane!!!!! takže aj ty si bol odkázaný na rodičov - kt. vykonávali práva za teba - napr. aj to že ti kupovali plienky a mlieko - platila sa daň, ale to zaplatila tvoja mama ked to kupovala, nie ty!!!!! (ty keď teraz kúpiš kamarátovi dar k narodeninám v obchode, zaplatíš za to daň ty - nie tvoj kamarát :) ) - analógia -
Pôvodne zaslal mortinia - 15 júl 2011 : 12:54:53



odpovedaj na otazky

je rodina povazaovana za 3 clennu povedzme v 3 mesiaci tehotenstva zeny?

je 4 rocne dieta, ktore si ide kupit zmrzlinu oslobodene od platenia dane? (kedy vznika povinnost platit dane?)

citácia:

Guest - mimo tému - ty máš priatelov?? Lebo sa mi zdá že nie, že si tu na tomto fóre, lebo tu sa s tebou ešte vôbec niekto baví.. Máš sa s kým porozprávať? Teraz mi fakt príde, že si sám, nemás s kým pokecať a preto tu dávaš takéto nanič komenty, aby si na seba upútal pozornosť, pričom ti tu ludia odpovedajú na tie tvoje nanič komenty.

Pôvodne zaslal mortinia - 15 júl 2011 :  12:54:53



co sa tebe zda je nepodstatne

ja sem chodim diskutovat, a nie sa bavit

argumentum ad hominem na mna neplati

mam plno kamaratov, ale len malo priatelov; so svojimi priatelmi diskutujem o inych veciach nez tu s vami

ak sa ti nepacia moje komenty nereaguj na ne, tym ze na ne reagujes dokazujes, ze mas potrebu mi odpovedat







povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  13:48:51  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov

No veď...a ty považuješ surové cesto za koláč ? Keď sa ti pokazí cesto, pokazili sa ti koláče, alebo cesto ?

Pôvodne zaslal lubomir - 15 júl 2011 :  13:38:33

[/quote]

Ja dosť vela pečiem, ale ešte sa mi nestalo, aby sa mi pokazilo cesto počas spracovávania :D
koláč už je hotová vec ( i dieťa už je hotová vec - písala som o postupnosti, čo sa týka jeho výroby a spracovania, kým dosiahneme finálny výsledok) koláč vyhodím do koša, ak ho nezjem a skazí sa mi po čase (ale už je upečený = finálny výsledok) - Ľubomír a ty by si dieťa hodil tiež do koša, keby sa zistilo, že má nejakú vadu???

koláč je koláč, dieťa je dieťa! teda príklad s cestom možno aplikovať len na štádium výroby koláča!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  13:53:42  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

odpovedaj na otazky

je rodina povazaovana za 3 clennu povedzme v 3 mesiaci tehotenstva zeny?

je 4 rocne dieta, ktore si ide kupit zmrzlinu oslobodene od platenia dane? (kedy vznika povinnost platit dane?)


co sa tebe zda je nepodstatne

ja sem chodim diskutovat, a nie sa bavit

argumentum ad hominem na mna neplati

mam plno kamaratov, ale len malo priatelov; so svojimi priatelmi diskutujem o inych veciach nez tu s vami

ak sa ti nepacia moje komenty nereaguj na ne, tym ze na ne reagujes dokazujes, ze mas potrebu mi odpovedat








Pôvodne zaslal guest636 - 15 júl 2011 :  13:39:31




kukni si v zákonoch kedy vzniká povinnosť platiť priame alebo nepriame dane - tu nie sme na právnickom fóre.

je to individuálne - manželia, kt. čakajú bábatko - tak o nich sa väčšinou hovorí, že už budú alebo že sú traja --- kamoška bude rodiť za 4 dni - a od 2 mesiaa na FB písala, že sú traja.. :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  13:54:58  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Teoreticky môže ten strom dovtedy vyschnúť, ale to nie je podstatné. Podstatné je to, že v danom okamihu sú to len púčiky a od jabĺk majú ďaleko.
Podstatné je ešte to, že si uznal, že to budú až budúce jablká.

Zasa sa okolo toho točíš a zasa píšeš, že plod je človek.
Kde berieme právo, aby sme zabili nižšie formy života? Kde berieme právo, aby sme zabili zajaca alebo sliepku ?

No vidíš, zasa je to "keby", "mal". keby si ich zarobil a nevyplatil by ti ich, vtedy by si prišiel o peniaze.
Pokiaľ ťa však vyhodí a znemožní ti tak pracovať, o peniaze neprídeš, prídeš len o robotu.
Je irelevantné čo by bolo keby. podstatné je to, čo je.


"Človek to je od počatia, len je to iné vývojové štádium." áno, dogma.
Hitler budoval cesty a znižoval nezamestnanosť. Znamená to, že ak tieto ciele má aj naša vláda, tak má hitlerovské taktiky ?

Pôvodne zaslal lubomir - 15 júl 2011 :  13:17:16



Nemá to cenu. Niektoré zvrátené, nemorálne, neľudské uvažovanie človek z človeka pekným slovom nedostane. Holt je ďalej zbytočné sa snažiť.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  14:00:07  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

co sa tebe zda je nepodstatne

ja sem chodim diskutovat, a nie sa bavit

argumentum ad hominem na mna neplati

mam plno kamaratov, ale len malo priatelov; so svojimi priatelmi diskutujem o inych veciach nez tu s vami

ak sa ti nepacia moje komenty nereaguj na ne, tym ze na ne reagujes dokazujes, ze mas potrebu mi odpovedat








Pôvodne zaslal guest636 - 15 júl 2011 :  13:39:31




mimochodom - ja na teba neútočím - ty útočís na mna - na moje názory, ja si svoje len bránim :) o argumentum ad hominem tu teda nejde - nikto tu na teba neútočí! písal ši, že chces vedomosti, o kresťanstve, o našom zmýšlaní - tak prečo ich takto neakceptues ako ti ich tu napíšeme? ale furt ideš svojim bohom? - ved ked más záujem sa informovať alebo vzdelať sa v tejto oblasti, tak sa vzdelávaj - počúvaj čo ti iný píšu a hovoria - lebo ÁNO - takto rozmýšlame!!!

/opakujem, mňa by v živote nenapadlo registrovať sa na islamistické fórum, rýpať do nich a písať im, aké nedokonalé a nelogické je to ich náboženstvo, tá ich pravda.. /

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  14:00:16  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


"z pravnej stranky si mozes urcit co je a co nie je vrazda - staci dostatocny pocet hlasov"

Ty žiješ v USA? Lebo ja žijem na SVK - Tu proste nefunguje porota! tu na súde prvého stupna rozhoduej samosudca - jeden človek, nepotrebuješ dostatočný počet hlasov na to, aby si o trestnom čine rozhodol, pretože 1 človek = 100% hlasov..

Pôvodne zaslal mortinia - 15 júl 2011 :  13:05:24



zda sa, ze nepoznas rozdiel medzi zakonodarnou mocou a sudnou mocou

ked tak velmi chces, tak ta poucim aky je medzi nimi rozdiel a ako funguju, dufam; v tychto veciach sa az tak dobre nevyznam ako v biologii, tak je mozne ze sa pomylim

zakonodarnu moc ma na slovensku parlament, to znamena ze ma moc formulovat zakony a to sa deje HLASOVANIM clenov parlamentu (nad polovicna vacsina na bezne zakony a 2/3 vacsina na zmenu ustavy), cize poslanci si mozu odhlasovat akykolvek zakon, byt aj uplne nezmyselny

sudna moc je oddelena od zakonodarnej moci (alebo by mala byt) a ta dba o rozhodnutie ci je nejaky skutok v sulade zo zakonom - o tom rozhoduje na slovensku sudca sam (ako si spravne napisala) a nie porota (ako v usa napr)

ja som pisal o tvorbe zakonov, nie rozhodovani, ci boli alebo neboli porusene


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  14:12:59  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

zda sa, ze nepoznas rozdiel medzi zakonodarnou mocou a sudnou mocou

ked tak velmi chces, tak ta poucim aky je medzi nimi rozdiel a ako funguju, dufam; v tychto veciach sa az tak dobre nevyznam ako v biologii, tak je mozne ze sa pomylim

zakonodarnu moc ma na slovensku parlament, to znamena ze ma moc formulovat zakony a to sa deje HLASOVANIM clenov parlamentu (nad polovicna vacsina na bezne zakony a 2/3 vacsina na zmenu ustavy), cize poslanci si mozu odhlasovat akykolvek zakon, byt aj uplne nezmyselny

sudna moc je oddelena od zakonodarnej moci (alebo by mala byt) a ta dba o rozhodnutie ci je nejaky skutok v sulade zo zakonom - o tom rozhoduje na slovensku sudca sam (ako si spravne napisala) a nie porota (ako v usa napr)

ja som pisal o tvorbe zakonov, nie rozhodovani, ci boli alebo neboli porusene



Pôvodne zaslal guest636 - 15 júl 2011 :  14:00:16





Ja poznám velmi dobre rozdiel medzi zákonodarnou a súdnoou mocou - ale napísal si to tak ako keby išlo už o rozhodovanie, čo je vražda - to je samozrejme o inom
čo sa týka zákonoarnej moci - samozrejme - potrebuješ 2/3 väčšinu na zmenu alebo vyhlásenie ústavného zákona alebo 3/5 väččšinu poslancov na ostatné zákony.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  14:46:28  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Tá diskusia cesto - jablká - deti je jednoznačne jedna z najhlúpejších vecí, ktoré som na internete videl...

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  15:01:57  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


ako som už vyššie uviedla - aj to najmenšie dieťa sa v tele matky hýbe - jeho malé telo už totiž ovláda maličký, ale funkčný mozog! teda má mozog a funguje mu!!!

Pôvodne zaslal mortinia - 15 júl 2011 :  13:26:57



pohyb nie je nutnym predpokladom pre definovanie cloveka, najdolezitejsim predpokladom pre definiciu cloveka je schopnost vnimat, pokial clovek nema vyvinutu CNS tak nevnima nic a CNS sa vyvinie a zacne fungovat (objavuje sa schopnost pocitovat bolest) okolo 24. tyzna tyzdna po oplodneni

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  15:07:03  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


kukni si v zákonoch kedy vzniká povinnosť platiť priame alebo nepriame dane - tu nie sme na právnickom fóre.

je to individuálne - manželia, kt. čakajú bábatko - tak o nich sa väčšinou hovorí, že už budú alebo že sú traja --- kamoška bude rodiť za 4 dni - a od 2 mesiaa na FB písala, že sú traja.. :)

Pôvodne zaslal mortinia - 15 júl 2011 :  13:53:42



zistim a dam ti vediet

co sa o kom hovori na FB ma nezaujima; zaujima ma kedy sa fakticky rodina povazuje za trojclennu - napr matka dostava pridavky na dieta kedy? este pred narodenim dietata?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  15:14:12  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Riešme morálnosť. Štátny zákon morálnosť nezaručuje.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2011 :  15:16:19  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


mimochodom - ja na teba neútočím - ty útočís na mna - na moje názory, ja si svoje len bránim :) o argumentum ad hominem tu teda nejde - nikto tu na teba neútočí! písal ši, že chces vedomosti, o kresťanstve, o našom zmýšlaní - tak prečo ich takto neakceptues ako ti ich tu napíšeme? ale furt ideš svojim bohom? - ved ked más záujem sa informovať alebo vzdelať sa v tejto oblasti, tak sa vzdelávaj - počúvaj čo ti iný píšu a hovoria - lebo ÁNO - takto rozmýšlame!!!

/opakujem, mňa by v živote nenapadlo registrovať sa na islamistické fórum, rýpať do nich a písať im, aké nedokonalé a nelogické je to ich náboženstvo, tá ich pravda.. /

Pôvodne zaslal mortinia - 15 júl 2011 :  14:00:07



kazdy argumentum ad hominem, ci inu logicku chybu zalozenu na apelacii na city, povazujem za citovy utok - je to oblubena taktika veriacich, pozorujem to uz tak 15 rokov

akym svojim bohom? to si ako myslela?

ja akceptujem tvoje namietky aj sposob tvojho rozmyslania viac ako si myslis, to mi ale nebrani "utocit" (ak osi to ty nazvala) na teba argumentami

opakujem sa ja - to co teba nenapadne je nepodstatne

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 10 Previous Topic: Nešťastie v Japonsku a kresťanské protirečenie Téma Next Topic: Vykanie a slusnost  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06