Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 mato
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: svedonie a hriesnost Téma Next Topic: Obratenie
Strana: z 2

timylee

Stav: offline

Odoslaný - 01 júl 2011 :  21:23:12  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
nechcel som nikoho obracat na Islam, ja som to len chcel oznamit vam ze ja som sa obratil, potom som len obhajoval svoje dovody a Islam pred utokmi. to je vsetko,

selam

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora 

Mato

Odoslaný - 01 júl 2011 :  21:38:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Super, tak vdaka za info.

Tymto svojim oznamenim, ste sa ale diskvalifikovali z tohoto fora.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Odoslaný - 01 júl 2011 :  22:20:57  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
nevadi

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 01 júl 2011 :  23:12:17  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
timylee, je to najvacsia tragedia tvojho zivota ze si takto zradil Krista. Boh je laska, Kristus sa za teba obetoval, dal sa ukrizovat, to Mohamed nikdy neurobil za nikoho.Takto pohrdnut Bozou laskou. .Je to hrozne, vediet o niekom,kto stratil Boha.To je ako keby som sa rozpravala s Judasom.Nech ti Boh pomaha, ahoj

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Odoslaný - 01 júl 2011 :  23:40:08  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Judáš mal aspoň tú hrdosť, že si svoj omyl uvedomil a obesil sa. Timylee neviem či si bol pred tým katolík alebo čo, ale takáta konverzia je skutočne tragická, zjavne si podľahol propagande slobodomurárov a ateistov, ktorý rozširovaním isl*mu ničia korene tradične kresťanskej Európy. Mal by si sa za seba hanbiť...alebo ak si chceš otvoriť oči, tak skús prečítať niečo na eurabia.cz alebo beo.sk alebo prop.sk , na týchto stránkach píšu o isl*me pravdivo a bez servítky.

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Odoslaný - 02 júl 2011 :  00:06:20  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
toto bude posledny prispevok ktori sem napisem.

nikoho som nezradil

myslis ze tie stranky nepoznam? problem je v tom ze som bol pravidelnym navsevnikom tych stranok, plus dalsich. ver mi, boli casy ked by som obrazne povedane aj tasil mec proti Islamu ( a mozno ani nie obrazne), problem je v tom ze o tom aky Islam skutocne je sa z takychto stranok nedozvies, ale jedine z Koranu. nevravim ze sa mas nan obratit, to je uz tvoja volba,

no ludia, neverte kazdej povere ktora sa siri, to je ako keby som ja povedal ze vsetci knazi su pedofili a cirkev banda mafianov.
mimo ine, konspiracie typu slobodomurari sa snazia vymenit tradicnu europsku civilizaciu lebo im stoji v ceste a bla bla bla poznam.
cital som protokoly sionskych mudrcov, vlastne, mam prestudovany takyto material, patril som medzi ludi ktori podporovali pospolitost a ine.

no nic. co na tom zalezi, vy mate svoju vieru a ja svoju. ako vravi Koran, ziadna dusa neponesie bremeno za inu dusu.

Assalamu alejkom wa rahmatullahi wa barakatu

mier s vami a nech milost a Bozie pozehnanie vas sprevadza

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Odoslaný - 02 júl 2011 :  00:33:12  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
A Diabol sa len v diaľke smeje a škrtá si ďalšie víťazstvo

"Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“ Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre." - Žalmy 14:1

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 01 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 23 september 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 02 júl 2011 :  10:30:17  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
timylee, odvolavat sa na akysi falzifikat ako protokoly sionskych mudrcov je doneba volajuca neznalost, on je vseobecne pokladany za pravdivy len tymi, co su kriticky voci Zidom a sionizmu, ide o pamflet vytvoreny byvalou ruskou tajnou policiou , aby mohla obvinovat Zidov s vtedajsich politickospolocenskych problemov Ruska

neviem, ci myslis vazne to co tu tvrdis, o svojom obrateni, ale uz Benedikt XVI. v polovici decembra vydal posolstvo s nazvom Náboženská sloboda, cesta k mieru. V ňom okrem iného napísal, že náboženská sloboda je cestou k mieru. Útoky na ňu sú urážkou Boha a ľudskej dôstojnosti a tiež ohrozujú bezpečnosť.

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Odoslaný - 02 júl 2011 :  10:59:10  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
timylee, odvolavat sa na akysi falzifikat ako protokoly sionskych mudrcov je doneba volajuca neznalost, on je vseobecne pokladany za pravdivy len tymi, co su kriticky voci Zidom a sionizmu, ide o pamflet vytvoreny byvalou ruskou tajnou policiou , aby mohla obvinovat Zidov s vtedajsich politickospolocenskych problemov Ruska

neviem, ci myslis vazne to co tu tvrdis, o svojom obrateni, ale uz Benedikt XVI. v polovici decembra vydal posolstvo s nazvom Náboženská sloboda, cesta k mieru. V ňom okrem iného napísal, že náboženská sloboda je cestou k mieru. Útoky na ňu sú urážkou Boha a ľudskej dôstojnosti a tiež ohrozujú bezpečnosť.

Pôvodne zaslal saxsax - 02 júl 2011 :  10:30:17

Nie že by som mal niečo proti Židom ako takým, ale je všeobecne známe, že za komunizmom v Rusku stoja Židia.
Stačí si zistiť pôvod komisárov, prípadne významných vodcov boľševickej revolúcie

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 02 júl 2011 :  11:19:16  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
o toto sa ja urcite priet nebudem, toto je znamy fakt ako i cela slavna revolucia a jej pozadie ako i cely komunizmus, historicke fakty vsak protokoly oznacuju zaa pamflet z dielne tajnej policie

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 03 júl 2011 :  17:32:59  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
...zjavne si podľahol propagande slobodomurárov a ateistov, ktorý rozširovaním isl*mu ničia korene tradične kresťanskej Európy...
Pôvodne zaslal Godwin - 01 júl 2011 :  23:40:08

mozes mi poskytnut nejake udaje ktore hovoria o tom, ze ateisti propaguju a siria islam?

co by mali ateisti z toho, keby sa pokusali rozsirovat islam na ukor krestanstva? aky by bol motiv?

najpr porozmyslej a precitaj si po sebe kym vytresnes sprostost

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 03 júl 2011 :  17:45:51  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

nikoho som nezradil
...
ver mi, boli casy ked by som obrazne povedane aj tasil mec proti Islamu (a mozno ani nie obrazne), problem je v tom ze o tom aky Islam skutocne je sa z takychto stranok nedozvies, ale jedine z Koranu.
Pôvodne zaslal timylee - 02 júl 2011 :  00:06:20

predpokladam, ze si bol kedysi krestanom a veril si tomu ze si krestanom...tiez sa dozvedal zalezitosti viery z biblie

vysvetli mi, ako je mozne takto zradit svoje vlastne nazory? ked jediny rozdiel v tvojej viere je citanie z inej knihy?

dokazes z absolutnou istotou povedat, ze o par mesiacov ci rokov si neprecitas inu kniku a neosvojis si nazory v nej obsiahnute a nezavrhnes prdchadzajuce?

povodny GUEST635

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Odoslaný - 03 júl 2011 :  19:28:29  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
guest636, ateisti chcú v prvom rade úpadok kresťanstva a sú si pre tento cieľ ochotní aj podať ruky s náboženstvom Satana (keďže, konieckoncov, aj ateistami sú hlavne "vďaka" Satanovmu pôsobeniu).

mojnazor12

Odoslaný - 03 júl 2011 :  19:37:57  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
guest636, ateisti chcú v prvom rade úpadok kresťanstva a sú si pre tento cieľ ochotní aj podať ruky s náboženstvom Satana (keďže, konieckoncov, aj ateistami sú hlavne "vďaka" Satanovmu pôsobeniu).

Pôvodne zaslal Godwin - 03 júl 2011 :  19:28:29

Ty si Kresťanom vďaka pôsobeniu rodičov.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Godwin

Odoslaný - 03 júl 2011 :  19:44:56  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Vďaka Bohu Otcovi? Áno, som :)

mojnazor12

Odoslaný - 03 júl 2011 :  19:49:50  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
Vďaka Bohu Otcovi? Áno, som :)

Pôvodne zaslal Godwin - 03 júl 2011 :  19:44:56

Mňa sa pýtaš ?

Azuritko

Odoslaný - 03 júl 2011 :  21:56:09  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal mojnazor12 - 03 júl 2011 :  19:37:57

Závidíš?

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 04 júl 2011 :  06:42:46  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
ateisti chcú v prvom rade úpadok kresťanstva a sú si pre tento cieľ ochotní aj podať ruky s náboženstvom Satana (keďže, konieckoncov, aj ateistami sú hlavne "vďaka" Satanovmu pôsobeniu).

Pôvodne zaslal Godwin - 03 júl 2011 :  19:28:29

mozes mi odcitovat nejaky relevantny zdroj, v ktorom sa tvrdi, ze ciel ateizmu (mimochodom ateizmus nema ziaden ciel) je potlacenie krestanstva? a maju zaujem o upadok krestanstva? (preco iba krestanstva? preco nie aj inych nabozenstiev?)

motiv takehoto snazenia by bol aky? co by z toho ateisti mali?

ateizmus nie je v opozite s teizmom (opozitom teizmu je antiteizmus)

satanizmus je tiez iba nabozenstvo, preto v principe nie je rozdiel medzi nim a inym nabozenstvom, a preto nie je ziaden dovod aby sa ateisti spajali so satanistami - to iste plati aj o islame

clovek sa rodi ako implicitny ateista, t. j. ako clovek, ktory nema ziadnu znalost o nejakom nabozenstve, a teda absentuje u neho akakolvek viera v akehokolvek boha, ktoru eventualne moze z pocutia ci citania ziskat

povodny GUEST635

saxsax

Odoslaný - 04 júl 2011 :  10:41:05  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal mojnazor12 - 03 júl 2011 :  19:37:57

Závidíš?

Pôvodne zaslal Azuritko - 03 júl 2011 :  21:56:09

nie je co, nikdo nemoze za svojich rodicov ...

Azuritko

Odoslaný - 04 júl 2011 :  12:14:16  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Jasné, aby sa saxsax neozval tam kde sa baví o kresťanskej výchove aj keď jemu nikto nič nevraví, no to by sme museli byť na fóre kde saxsax ani nie je

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 04 júl 2011 :  13:24:32  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
clovek sa rodi ako implicitny ateista, t. j. ako clovek, ktory nema ziadnu znalost o nejakom nabozenstve, a teda absentuje u neho akakolvek viera v akehokolvek boha, ktoru eventualne moze z pocutia ci citania ziskat

quest
treba rozlisit,- ateista je ten, ktory na zaklade svojho poznania a toho, ze nema Boziu milost , aby uveril,/je viacero pricin preco ateista nema Boziu milost/ sa stane ateistom.
Nejdem teraz specifikovat dalsie typy ateistov,napr. ked sa niekomu zda, ze Boh v jeho zivote nieco zle urobil a nema vedomosti ako to v skutocnosti je a ani ich nezhana a odpadne od Boha, atd,. to je viac pricin.
Ale cloveka by som nenazvala ateistom, ked sa narodi, lebo nema este vyber. Stava sa ateistom ked uz ma rozum a vybera si na zaklade jemu dostupnych informacii.
Ale v kazdom cloveku je tuzba po Bohu.Niekedy sa moze tato tuzba zvrhnut.Napr. vacsina ateistov ma o cirkvi a Bohu nepravdive informacie ci ciastocne pravdive informacie a nechce sa ich vzdat, napriek podanym dokazom, lebo svoj nazor, cize seba, miluje viac ako pravdu. Alebo si ludia vytvaraju modly miesto Boha, napr. jedlo, peniaze,sex,moc a slava- davaju tieto veci na prve miesto pred Bohom.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Odoslaný - 04 júl 2011 :  14:43:10  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal guest636 - 04 júl 2011 :  06:42:46

Waw a to sa aj rodia nejaký ľudia so znalosťou matematiky napríklad?
Človek od prvých ľudí vedel o Bohu. Ale časom vždy začal na toho pravého zabúdať a zväčša si vytvárať iných, ktorý ale nikdy nekonali zázraky. Lebo to boli len ľuďmi vytvorený bohovia. Preto Boh neustále musel posielať prorokov, aby ľudí napomínali kto je pravý Boh a čo majú konať. Človek vždy hľadá nejakého Boha, a niektorí nieže po narodení ako si tresol, ale ani počas celého dlhého života nemajú žiadnu znalosť o náboženstvách ani vieru v Boha. No zároveň ani čisté svedomie, ktoré chce Boha nájsť.

Rímskokatolík

Godwin

Odoslaný - 04 júl 2011 :  14:48:29  Zobraziť profil  Pridať Godwin do zoznamu priateľov
Guest, pozri sa po Európe, že na ktoré náboženstvo sa dnes najviac nadáva. Už je zločin pomaly aj nosiť na krku kríž, pri slove "pedofil" tiež každého automaticky napadne Cirkev. Ateistický establišment (EU, NATO, médiá...) sa dnes zameriava práve na kresťanstvo, islam sa toleruje, pretože inak by nebolo schopné udržať pôrodnosť (čo je dôsledkom toho, že ateisti takmer kompletne vymazali tradičnú rodinu...a kto by dnes vlastne chcel porodiť dieťa do sveta, kde je násilie hlavnou súčasťou kultúry?).

Áno, všetci ateisti tvrdia, že oni sú rovnako proti všetkým náboženstvám, ale po krátkom sledovaní vývoja spoločnosti je jasné, že to tak nie je. Veď pozri sa na seba - si a katolíckom fóre, si rovnako aktívny aj na fórách iných náboženstiev?

A nejde o to, že by ateisti vedome podporovali satanizmus, ale o to, že sú ateistami hlavne kvôli pôsobeniu satana. Materiálne založenú myseľ pokušenie ľahko zvedie z cesty Pravdy...

guest636

Odoslaný - 04 júl 2011 :  15:05:28  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Waw a to sa aj rodia nejaký ľudia so znalosťou matematiky napríklad?

....

Pôvodne zaslal Azuritko - 04 júl 2011 :  14:43:10

ale s neznalostou matematiky sa rodi kazdy - velmi neohrabana analogia k implicitnemu ateistovi

okrem prvej vety som necital nic dalsie

povodny GUEST635

mojnazor12

Odoslaný - 04 júl 2011 :  15:28:37  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
Najprirodzenejší je polyteizmus. Ani kresťanstvo nie je čisto monoteistické, potrebuje armádu svätých, Máriu, Jozefa atď...v podstate sú to ako ďaľší kresťanskí bohovia, ktorí sú nadradení jednému.

Ja ani nedokážem pochopiť, prečo by Boh mal od nás vyžadovať, aby sme verili nejakej udalosti spred tisícok rokov, ktoré spísali v podstate teraz pre nás primitívi, ktorí za zázrak považovali aj dážď a pritom dané texty sa x rokov vysvetľovali a prekladali ako komu vyhovovalo.
A potom nejakí misionár príde k domorodcom, tí to náboženstvo zmiešajú so svojimi zvykmi a kultami a po stovkách rokoch sa každý tvári, že vlastne je všetko v poriadku a všetko je to dôveryhodné .

mojnazor12

Odoslaný - 04 júl 2011 :  15:35:31  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

quest
treba rozlisit,- ateista je ten, ktory na zaklade svojho poznania a toho, ze nema Boziu milost , aby uveril,/je viacero pricin preco ateista nema Boziu milost/ sa stane ateistom.
Nejdem teraz specifikovat dalsie typy ateistov,napr. ked sa niekomu zda, ze Boh v jeho zivote nieco zle urobil a nema vedomosti ako to v skutocnosti je a ani ich nezhana a odpadne od Boha, atd,. to je viac pricin.
Ale cloveka by som nenazvala ateistom, ked sa narodi, lebo nema este vyber. Stava sa ateistom ked uz ma rozum a vybera si na zaklade jemu dostupnych informacii.
Ale v kazdom cloveku je tuzba po Bohu.Niekedy sa moze tato tuzba zvrhnut.Napr. vacsina ateistov ma o cirkvi a Bohu nepravdive informacie ci ciastocne pravdive informacie a nechce sa ich vzdat, napriek podanym dokazom, lebo svoj nazor, cize seba, miluje viac ako pravdu. Alebo si ludia vytvaraju modly miesto Boha, napr. jedlo, peniaze,sex,moc a slava- davaju tieto veci na prve miesto pred Bohom.

Pôvodne zaslal radar - 04 júl 2011 :  13:24:32

Ale táto tvoja logika už asi neplatí, keď slovko "ateista" zameníme za "veriaci", však ?
Preto treba krstiť, udeľovať prijímanie a birmovku ešte pred dosiahnutím dospelosti.

Strana: z 2 Previous Topic: svedonie a hriesnost Téma Next Topic: Obratenie  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06