Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Omsa na nevysvetenom mieste
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: boh je verný svojím zasľúbeniam Téma Next Topic: uctievanie a chvála
Strana: z 2

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2011 :  07:22:34  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


Pri tom mieste konania omše z kánonického práva je najdôležitejšie, aby tomu významu rozumeli hlavne kňazi. Ale tiež by som rád vedel, či to je úplne presne definované, to na čo sa pýta Mato.

Pôvodne zaslal Azuritko - 17 jún 2011 :  16:44:11


Pre mna rovnako dolezite, aby som tomu rozumel ja. Preco? Aby som vedel knaza skonolovat, lebo moja skusenost hovori, ze To co robia dnesni knazi, vobec nie je zarukou, ze sa to tak robit moze. Vid tuto moju temu http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=3051

Aha co som nasiel:
108. „Eucharistické slávenie sa má konať na posvätnom mieste, ak v jednotlivom prípade potreba nevyžaduje niečo iné; v takom prípade slávenie musí byť na slušnom mieste.“ Či ide o nutnú individuálnu potrebu, rozhodne vo svojej diecéze obyčajne diecézny biskup.

109. Nikdy nie je dovolené, aby kňaz slávil Eucharistiu v chráme alebo na posvätnom mieste akéhokoľvek nie kresťanského náboženstva.


Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2011 :  17:44:53  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Misionar: "Nakazy? Najprv si knaz popodava ruku "na znak pokoja" so vsetkymi naokolo a potom do takejto "sterilnej, bezbacilovej" ruky vezme Hostiu a vloží ti ju do úst? Naozaj dovod dostatocne "vhodny "na nepovolenie formy prijimania do ruky."

Najprv si knaz popodava ruku na znak pokoja so vsetkymi naokolo a potom .... vezme Hostiu a vlozi ti ju - do ruky
Takze ak toto ma byt dovod na podavanie "do ruky", tak bez dalsieho komentara.
ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2011 :  10:45:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Čo si myslíte o tomto?

http://bystrica.sme.sk/c/6039283/svatu-omsu-odsluzia-v-papezskom-vlaku.html

Pochopil by som to, keby cestovali Trans-sibírskou magistrálou a nemali inú možnosť, ako sa zúčastniť sv. omše. Ale prečo slúžia sv. omšu vo vlaku, keď sú v meste kostoly a katedrála? A čo príde potom - pápežský kamión, pápežské šapitó?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2011 :  20:11:20  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
aky ma ciel tato akcia?...akosi som to nepochopila

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: boh je verný svojím zasľúbeniam Téma Next Topic: uctievanie a chvála  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06